Zvýraznění vlasů doma.Pokyny krok za krokem pro začátečníky, s kloboukem, fólií.Foto

0) Zvýraznění vlasů se provádí po celé délce, v samostatných pramenech.Proveďte to doma, zvládnout techniku ​​umožňuje instruktáž krok za krokem.

Co potřebujete pro domácí proceduru

Je třeba se předem připravit na zvýraznění.Sady se vším, co potřebujete, se prodávají ve specializovaných prodejnách.Položky můžete také shromažďovat jednotlivě.

Co je třeba:

 1. Prášek a oxidační činidlo, které tvoří zjasňující kompozici. U tmavých vlasů bude zapotřebí 12% oxidačního činidla, u světlých vlasů stačí 3% oxidačního činidla.Hustota vlasů také ovlivňuje výběr koncentrace: čím silnější jsou vlasy, tím vyšší je koncentrace.
 2. Proužky fólie, čepice- podle zvolené techniky.
 3. Háček, hřeben s tenkou rukojetí. Pomocí háčku jsou prameny protaženyotvory uzávěru, pomocí hřebenu oddělte rozdělené prameny.
 4. Hřebenový kartáč(vlasy musí být před zahájením postupu česány).
 5. Kartáč pro nanášení kompozice .
 6. Gumové rukavice, staré oblečeník ochraně před oxidačními činidly.
 7. Ručník na ramenou , pokud proudí barvivo.
 8. Keramické nádobí .Směs se v ní zředí.
 9. 2 zrcátka , abyste se mohli vidět ze všech stran současně.
 10. Šampon, balzám .

Po barvení se vlasy umyjí.Hydratace, výživa jsou nutné v konečné fázi.Balzám na kondicionér po zvýraznění zajistí další péči o vlasy.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Které barvy si vybrat

Garnier, Galant, Supra Gold, Palette jsou velmi populární.Výrobce barvy Garnier obsahuje olivový olej, pšenici.Chrání vlasy před škodlivými účinky chemie, hydratují vlasy.

Odstíny jsou různé:

 • super zjasňující;
 • přírodní;
 • platina;
 • pečivo.

Smetanová konzistence zvyšuje Garniera na první místo v hodnocení barviv.Barva neproudí, je rovnoměrně rozložena po celé délce.Pronikne do vlasů a úplně je obarví.

Doma je paletová barva široce používaná, umožňuje vám zesvětlit zvýrazněné vlasy ve 4 až 5 tónech.Krok za krokemInstrukce je uvnitř balíčku.Paleta odstínů zahrnuje tóny od popela po zlatou blond.Složení barvy zahrnuje pomerančový olej.Chrání vlasy před škodlivými účinky chemie.

Mezi nízkonákladovou kosmetiku patří Galantová barva. Kompozicí přitahuje kupujícího.Uvnitř produktu je balzám nasycený kašmírovými proteiny.

Obnovuje poškozenou strukturu vlasů a zlepšuje jejich kvalitu.Hedvábné bílkoviny zlepšují stav vlasového folikulu.

Jedinou negativitou je vůně čpavku, ale je cítit pouze ve fázi barvení.

Supra Gold označuje prášková barviva. Jeho složení zahrnuje syntetické a přírodní složky.Barva rozjasní vlasy ve 3 až 7 tónech.S jeho pomocí můžete snadno skrýt šedé vlasy.Při neúspěšném zabarvení se rychle vymývá.

Zvýraznění fólií

Technika provádění postupu je vhodná pro dívky s dlouhými vlasy.Doporučuje se začít s barvením v bezprostřední blízkosti dělicí stěny.Před zabarvením pramene je fólie upevněna pod pramenem.To bude chránit vlasy těsně rozložené, jejichž barvu není třeba měnit, před barvením.

Postup:

 1. List fólie se nařeže na proužky dlouhé 7 až 10 cm.
 2. Opatrně rozčesejte.
 3. Rozdělte vlasy na kadeře a zajistěte je sponkami.
 4. Vezměte jednu vlnu a rozdělte ji na svazky.
 5. Barva se nanáší štětcem.
 6. Zabalte pramen fólií.
 7. Zajistěte klipem.

Hustota aplikace barvicí směsi závisí na požadované intenzitě zvýraznění.Zpracování začíná od středu hlavy, přesouvá se na levou a pravou stranu.Šíje je zvýrazněna jako poslední.Expoziční doba kompozice je určena požadovaným stupněm zabarvení.

Pro objasnění světla postačuje 15–20 minut, průměr je 20–25 minut, pro dosažení intenzivního účinku to trvá až 40 minut.Potom se fólie odstraní a hlava se promyje teplou vodou.V případě potřeby můžete použít šampon.K oplachování používejte ocet a odvar z bylin.Proceduru můžete dokončit pomocí oplachovacího kondicionéru a výživné masky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Používání čepice

Tato technika se běžně používá doma.Je ideální pro dívky s krátkými vlasy. Maximální délka by neměla být větší než 15 cm.

Zvýraznění vlasů doma (instrukce pro tuto technologii krok za krokem zahrnuje použití čepic s malými otvory, pokud je obtížné je koupit, jsou nahrazeny běžným balíčkem, čímž se vytvoří otvory vrozloženě).

Provádí se v tomto pořadí:

 1. Vlasy jsou zvýrazněny pečlivě česanými, nečištěnými a suchými vlasy.
 2. Obleč si klobouk.
 3. Protáhněte prameny skrz otvory skrz otvory.Pro intenzivní odlehčení jsou prameny vytaženy z každé díry.Pokud je stupeň vyjasnění plánován střední, dostvytáhněte prameny a protáhněte jednu díru mezi nimi.Pro snadné zvýraznění vyberte z každé třetí díry pramen.
 4. Na podlouhlé prameny se nanáší barvicí směs plochým štětcem.
 5. Bez sejmutí víčka opláchněte kadeře teplou vodou.Poté se zbavte čepice a umyjte všechny vlasy šamponem.K oplachování použijte balzámový kondicionér.

Použití ohonů

Tato technika je ideální pro krátké kudrnaté vlasy.Objasněním je potřeba následných častých srážek.Rostoucí kořeny jsou velmi patrné.Pro zbarvení pomocí „copů“ jsou zapotřebí rukavice, fólie a elastické pásky.Ten lze nahradit copem.Před zákrokem musíte ostříhat vlasy tak, aby konce vlasů byly stejné délky.

Technika:

 • Rozdělte vlasy na 3 × 3 nebo 4 × 4 čtverce.
 • Dno pramenů je upevněno elastickým pásem.
 • Ponytails po celé hlavě.
 • Omotejte prameny fólií a konce ponechejte volné o 2 cm.
 • Nasaďte si rukavice, na levé konce naneste zjasňovač a vytvořte peří.
 • Barvivo zraje 25 až 40 minut.
 • Odstraňte elastické pásky.
 • Omyjte prostředek.

Postup pro zvýraznění „ocasy“ je považován za snadný, při provádění není vyžadován asistent .Před zahájením práce byste měli ramena zakrýt ručníkem nebo pláštěm.Po dokončení postupu se dosáhne účinku zarostlých kořenů.Délka plochy, která má být natřena, je upravena podle potřeby.

Zvýraznění hřebenem

Zvýraznění vlasů hřebenem není složitý postup, který lze bez pomoci asistenta doma provádět samostatně.Metoda nevyžaduje použití fólie.

Rovněž není nutné sledovat jednotnost aplikace směsi po celé délce.Více barviv může dobře spadnout do jedné oblasti a méně do jiné oblasti.Podobná technika vytváří zajímavý vizuální efekt.Nejsou vyžadovány speciální dovednosti pro barvení.

Postup:

 1. Připravte barvu, nekovový hřeben, rukavice, ručník.
 2. Zaujímá pozici před zrcadlem.
 3. Combed.
 4. Barvící prostředek se nanáší na hřeben plochým štětcem.
 5. Vyčesejte vybrané vlákno, počínaje kořeny.
 6. Mykání se opakuje skrz skvrnu, včetně špiček.
 7. Pohyb po celé délce musí být plynulý.
 8. Vydržte nátěr potřebného času.
 9. Vyplavte.

Pokud se technika zvýraznění hřebenem provádí poprvé, měl by se člověk připravit na jakýkoli výsledek.Účinek může být neočekávaný.

Používání copánek

Pokud chcete vlasy osvěžit, můžete je barvit copánky.

K odlehčení pigtail budete potřebovat:

 • misku;
 • rukavice;
 • kartáč;
 • hřeben;
 • svorky;
 • široká textilie k zakrytí;
 • fólie;
 • šampon;
 • kondicionér.

Velikosta počet copů je vybrán podle potřeby.Prýmek by neměl být těsný.Zesvětlovací prostředek může být aplikován na jednotlivé linky podél vazby, po částech, po celé délce.Výsledkem je skvrnité zvýraznění.

Barva výstupu je světlá.Částečné barvení vytváří efekt oslnění slunce ve volných vlasech.Náhodně aplikovaná místa jsou podobná skvrnám leopardů.Výsledek vypadá velmi originální.Navíc je možné použít barevné kombinace v jednom copu.Tento styl je vhodnější pro mladé dívky.

Pigtail blesk je velmi vhodný, nevyžaduje častou korekci.

Kalifornie Zvýraznění

Zvýraznění vlasů tímto způsobem (ve skutečnosti zesvětlení) se provádí bez použití fólie.Je lepší provádět ho na čerstvém vzduchu.Je to tato technika, která umožňuje hladký přechod, účinek pramenů vyhořelých na slunci.

Pro postup budete potřebovat:

 • hřeben;
 • ​​
 • rukavice;
 • ručník;
 • mísa;
 • plochý kartáč;
 • zjasňující kompozice.

Průběh procesu:

 1. Barvící kompozice se připravuje podle příbalové informace.
 2. Potažené ručníkem.
 3. Pročešte vlasy.
 4. Rozdělte paprsky do šachovnicového vzoru šířky 1–2 cm.
 5. Prameny jsou vytvořeny striktně podél vodorovných příček.
 6. Aplikujte kompozici štětcem a držte ji rovnoběžně s vlasy.
 7. Zajistěte, aby se barva nedostala do sousedních oblastí.
 8. Pro větší přehlednost se posouvajízámky s ubrouskem (nepoužívejte fólii).
 9. Vydrží složení 40 minut.
 10. Vyplavte.

Při mytí vlasů použijte šampon, opatrně osušte balzám.Před zákrokem nemusíte vlasy umývat.Nejlepší výsledek bude dosažen na silně zašpiněných vlasech.Po provedení zvýraznění touto metodou se již nemusíte obávat skvrny po dlouhou dobu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.
Benátský

Benátské zvýraznění dobře skrývá šedé vlasy, dává pramenům lesk a objem.Jedná se o komplexní druh zbarvení, který se v několika odstínech zesvětluje.Liší se od ostatních v ostrosti přechodu mezi odstíny.

Výhody:

 • náhodnost zbarvení poskytující účinek pomp, objem;
 • obleky brunetky, blondýnky;
 • není nutná žádná další oprava;
 • rovnoměrně barví vlasy libovolné délky;
 • se používá na dříve malované prameny.

Technika:

 1. Umývají si hlavy.
 2. Aplikujte kompozici zubním kartáčkem, zbarví se i tenké vlasy.
 3. Vydrží nejméně 40 minut.
 4. Pročešte vlasy a umyjte barvivo.

Zvýraznění bazálu

Výhodou metody je zbarvení kořenů, šedých pramenů, aniž by to ovlivnilo celou hmotnost vlasů.Tato technika odkazuje na šetrnost kvůli změně barvy jednotlivých oblastí.Toto je hlavní rozdíl mezi zvýrazněním kořenů zkompletní.

Pokud se postup provádí na již obarvených vlasech, je pro rovnoměrné rozložení barvy po celé délce zapotřebí tónování.Tato technika je komplikovaná, vyžaduje určité zkušenosti.Potíže spočívají ve výběru vhodného odstínu, jeho pečlivém použití.

Čerstvě natřené oblasti by se měly shodovat v tónu s dříve zesvětleným.

Podrobná instrukce zakazuje mytí vlasů před zvýrazněním doma.Sebum chrání pokožku před agresivními účinky chemie.

Položky nezbytné pro vysoce kvalitní čištění:

 • kartáč;
 • fólie;
 • barva.

Fáze provádění:

 • jsou vlasy rozděleny na prameny;
 • práce začínají v zadní části hlavy;
 • oddělte tenký svazek a položte fólii o šířce 10 cm;
 • ošetřit kořeny směsí, zabalenou do fólie;
 • , aby se pochopilo, zda byly vlasy barveny na požadovaný odstín, rozložte fólii a zkontrolujte výsledek;
 • Po dosažení požadovaného výsledku odstraní fólii a omytí kompozici.

Shatush

Tato metoda je považována za nejjemnější změnu barvy vlasů.Malířskou techniku ​​je obtížné používat doma bez určitých dovedností.

Musíte si koupit:

 • hřeben;
 • ručník nebo ubrousek;
 • svorky;
 • barvy;
 • kartáč;
 • tónovací činidlo.
 • Postup:

  1. Ramena jsou pokryta ručníkem.
  2. Rozdělte vlasy na prameny o tloušťce 1,5 - 2 cm.
  3. Nemusíte dodržovat určitý řád, jednají náhodně.
  4. Zajistěte zámky svorkami.
  5. Vezměte jeden z pramenů a pročesejte ho.
  6. Rozjasňující kompozice se nanáší s nedbalou činností a snadno se dotýká vlasů.
  7. Při barvení kořeny neovlivňují, odchylují se od nich o 1-2 cm.
  8. Opakujte akci se všemi prameny.
  9. Počkejte 40 minut.
  10. Umývají si hlavy.
  11. Použijte odstín.
  12. Umývejte vlasy šamponem.
  13. Opláchněte vodou.
  14. Naneste výživnou masku.

  Pokud přísně postupujete podle pokynů krok za krokem, zvýraznění bude úspěšné.

  Jak zvýraznit dlouhé vlasy

  Zvýraznění vlasů doma (postupná výuka je povinná) na dlouhých vlasech je považována za pracnou a časově náročnou.Postup se provádí pomocí fólie nebo štětce.Možnost omezení není použitelná.Fólie musí být vybrána hustá.Snadno se plazí, nežádoucí oblasti se skvrnou.

  Připravte se předem:

  • barvy;
  • hřeben;
  • fólie;
  • kartáč;
  • nádrž pro ředění kompozice;
  • ručník;
  • hodin;
  • výrobky pro péči.
  • Během manipulace by se člověk neměl rozptylovat.Jednat rychle.Pokud během provádění barvení ztratíte čas, jsou proužky, které jsou na prvním místě natřeny, spáleny, ztuhnou.

   Kurz:

   1. Umyjte si vlasy, osušte je, rozčešte.
   2. Je vybrán hřeben o velikosti 2 až 5 cm.
   3. Pod každou je vložena fólie.
   4. Malování štětcem nahoře.
   5. Zasuňte konec na fólii a poté ji obarvte.
   6. Fólie se složí a přitlačí na ošetřený pramen.
   7. Všechny sekce jsou ošetřeny podobným způsobem.
   8. Vydrží čas stanovený v pokynech.
   9. Odstraňte fólii a umyjte vlasy.
   10. Nakonec vlasy opláchněte balzámem a vyživujte masku.

   Výsledek zesvětlení závisí na počtu obarvených kadeří.Když je jich mnoho, je efekt zajímavý.Mnoho dívek ale nezbarvuje celé množství vlasů.

   Takové zvýraznění vypadá dobře na volných dlouhých vlasech.

   Zvýraznění krátkých vlasů

   Výhody zvýraznění krátkých vlasů:

   1. Změkčuje drsné rysy obličeje.
   2. Vytváří krásný odstín přirozeného tónu.
   3. Vizuálně zvyšuje objem kadeře.
   4. Dává nádheru účesu.
   5. Vybere konturu střihu.
   6. Vhodné pro jakýkoli typ vlasů.
   7. Při obarvení tenkých vláken se dosáhne plynulého přechodu.
   8. Neškodí vlasům.
   9. Časté opravy nejsou nutné.
   10. Pomáhá vytvořit živý vzhled.

   Zvýraznění vlasů doma (vyžaduje se postupná instrukce pro každou metodu barvení) krátkých délek pomocí metody majimesh, Peek-a-Boo, Dvoubarevná, diagonální.Metoda zbarvení je vybrána v závislosti na typu střihu.

   Proobyčejné čtverce volí klasickou možnost zvýraznění, na podlouhlém závoji vypadá závoj jakéhokoli stínu lépe.Pokud vyberete možnost krátké kaskády, měli byste upřednostnit zvýraznění Kalifornie.

   Zesvětlení krátkých vlasů se nevykonává na křehkých poškozených pramenech.To by mělo být zpožděno zvýrazněním po posledním povolení.Také by měla být věnována pozornost zesvětlení, pokud byly vlasy dříve obarveny henou, basmou.Ve všech těchto případech může být výsledek nepředvídatelný.

   Jak udržovat jas odstínu zvýrazněných vlasů

   1. Použijte vysoce kvalitní lak. Přírodní oleje, které tvoří tělo, si zachovají vlhkost ve vlasech a dodají mu lesk a lesk.Doporučuje se vybrat formulace bez amoniaku.
   2. Odstíny červené a červené podléhají vyblednutí .Účinek je spojen s velkou velikostí molekul barvicí kompozice.Barva těchto tónů nepronikne hluboko do struktury vlasů, resp. Je omývána rychleji.
   3. Šampon nepoužívejte často. Při častém šamponování se molekuly barvy rychle vymývají.Čisticí prostředek by se neměl používat více než jednou za dva dny.Pro udržení jasu se doporučuje používat suchý šampon a také speciální šampony pro barevné vlasy.

    Při řádné péči o vlasy zůstane zvýraznění po dlouhou dobu, což dodává obrazu svěžest a přitažlivost

   4. Po barvení byste si neměli umýt vlasynejméně 2 dny. Barvu je třeba věnovat dostatek času, aby nasákla.Pokud se v tuto chvíli potřebujete osprchovat, oblékněte si klobouk, abyste ochránili vlasy před vodou.
   5. Doporučujeme používat klimatizaci. Vytváří rovnoměrnou barvu, dává lesk.Nanáší se od linie uší k špičkám.
   6. Životnost barvy závisí na její kvalitě. Profesionální výrobky chrání barvu, dodávají vlasům lesk, lesk a objem.
   7. Produkty obsahující sírany se nepoužívají. Obsahují soli, které vedou k dehydrataci.Výsledkem je, že vlasy ztmavnou kvůli ztrátě vlhkosti.
   8. Hluboké kondicionování pomáhá udržovat jas. Maska tohoto účinku se nanáší na mokré vlasy a důkladně se rozčeří, pak se stočí a pokryje ručníkem.Po půl hodině omyjte.

   K dosažení požadovaného výsledku při zvýraznění doma musíte znát pravidla pro použití oxidačního činidla.Pokyny krok za krokem poskytují jasná doporučení, která je třeba dodržovat.

   Video o zvýraznění vlasů doma

   Jak provést zvýraznění sebe doma:

   Zvýraznění načepice sama o sobě: