Zvýraznění tmavých vlasů střední délky, krátké vlasy.Foto

Jednou z nejpopulárnějších kadeřnických služeb je zvýraznění tmavých vlasů střední délky.Po pečlivém prostudování fotografií možných výsledků se můžete rozhodnout, jakou šířku a odstíny mají mít jednotlivé prameny vlasů.Tento jemný postup osvěžuje obličej a maskuje šedé vlasy.

Výhody a nevýhody zvýraznění

Zvýraznění tmavých vlasů střední délky by mělo být provedeno po pečlivé přípravě.Ve vzorku fotografií může vypadat účes elegantně, ale ve skutečnosti může barva negativně ovlivnit vlasy.V závislosti na složení může barvivo výrazně poškodit strukturu vlasů.

Výhody:

 • při zvýraznění jsou kadeře barvivo méně ovlivněny, protože 25 až 35% vlasů je zbarveno;
 • účes se stává velkolepým;
 • vizuální zvýšení objemu vlasů u žen s krátkými nebo řídkými vlasy;
 • Zvýraznění vypadá přirozeněji než plné zbarvení;
 • dobře skrývá šedé vlasy;
 • méně patrný je rozdíl v kořenech během opětovného růstu vlasů;
 • je méně pravděpodobné, že navštíví salon za účelem úpravy.

Spolu s lusky má zeslabení také své nevýhody:

 • jsou vlasy suché a křehké;
 • zvýraznění vyžaduje periodickou opravu;
 • oddělení vláken a aplikace kompozice je časově náročné;
 • je obtížné to udělat sami;
 • je nezbytné neustále používat přípravky pro péči o vlasy;
 • prameny se mohou stát žlutými;
 • Použití peroxidu vodíku vede ke ztrátě lesku a pružnosti vlasů.

Středně dlouhé vlasy

Zvýrazňující tmavé vlasy střední délky - fotografie výsledků jasně ukazují možnosti pro zesvětlení.Bude to vypadat dobře zvýrazněné, vyrobené v Kalifornii nebo americké technologii, stejně jako klika.Tato barva vypadá skvěle na hnědých vlasech.

Postup trvá v průměru asi 2 hodiny.

Zvýraznění se nedoporučuje v následujících případech:

 • pro poškození vlasové pokožky (rány, zánět);
 • predispozice k alergiím;
 • vcitlivost pokožky hlavy;
 • , pokud byla nedávno provedena chemická nebo biologická vlna.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Pro krátké vlasy

Zvýraznění krátkých vlasů je dobrý způsob, jak dát svým vlasům kouzlo a přitažlivost, avšak na tmavých pramenech je zvýraznění obtížnější než na světlých nebo červenýchvlasy.

Nejprve musíte najít dobrého řemeslníka, který musí pečlivě vybrat odstíny a oblasti moření.Pro dámy s tmavými kadeři vám odborníci doporučují zvolit studené světlo nebo barevné teplé tóny.

Hlavní výhody zvýraznění krátkých vlasů:

 1. Schopnost vytvořit efekt plynulého přechodu barev.Chcete-li získat co nejpřirozenější vzhled, musíte použít tenké prameny barvy.
 2. Významný rozdíl mezi bělenými a znovu vyrostlými vlasy se objevuje později než po plném zbarvení.
 3. Zvýraznění způsobuje menší poškození vlasů než plné zbarvení.

Zvýraznění krátkých vlasů:

 1. Při barvení vlasů níže musíte přidat světlejší odstín, než je hlavní tón vlasů.
 2. Zajišťuje použití dvou úzkých odstínů současně, které kontrastují s přirozenou barvou.
Populární techniky zvýraznění

Hlavní rozdíly mezi různými technikami:

 1. Dosah osvětlení .Tam je skvrnapodle zón a klasické verze.První technikou je zbarvení určitých oblastí a druhá je tónování kadeří po celé ploše hlavy.Jas odstínů závisí na tloušťce pramenů.
 2. Barevný tón .Procedura může být provedena podle klasického schématu (odstín barvy je zvolen světlejší než přirozená barva vlasů) nebo opačnou technikou (zahrnuje zbarvení kadeří v tmavších barvách).
 3. Složení barvicích činidel .Účinek na prameny může být intenzivní nebo jemnější.Barvy s amoniakem poškozují vlasy více.
 4. Technika .Existuje asi 20 typů zvýraznění.
Způsoby barvení

Seznam:

 • Američan;
 • Benátčan;
 • Kalifornský;
 • chata;
 • ombre;
 • pancéřování;
 • raketoplány;
 • zbarvení.

Klasika

Tento typ zvýraznění nevychází z módy a je vhodný pro kadeře různých délek, jakéhokoli typu a barvy.Provádí se ve dvou krocích: nejprve se vlákna odlehčí kompozicí, která kombinuje oslepovací prášek a kyslík, a poté se provede tónování pro změkčení přechodu mezi přírodním stínem a barevnými částmi.

Kadeře se protahují otvory zvláštního pokrývky hlavy nebo se oddělují držadlem hřebenu a pokládají do kruhu nebo na obě strany rovného dělení.Pro kontrastní odstín jsou prameny po nanesení kompozice ovinuty fólií.Pro tónování použijte světlou barvuřada přírodních odstínů.

Částečné (zonální)

Zvýraznění zahrnuje zbarvení jednotlivých oblastí a dobře vypadá na tmavých vlasech střední délky.Fotografie ukazuje různé možnosti pro účesy.

Pouze jednotlivé kadeře jsou pod vlivem barviva.K dosažení přirozeného efektu se částečné zbarvení provádí jemným přechodem tónů.Procedura je schopna vizuálně přidat objem účesu a jedinečnou hru odstínů.

Vzácné

Vzácné zvýraznění se liší tím, že prameny mají kontrastní odstíny a jsou jasně vyjádřeny.Tónované části jsou od sebe odděleny.Provádí se na kadeře jakékoli barvy s barevnými nebo diskrétními tóny.

Vlasy způsobují malé poškození v důsledku malých oblastí nanášení barvy pomocí fólie.U vzácných vlasů se to nedoporučuje, protože vizuální zvýšení objemu tímto způsobem nebude fungovat.

Časté

Časté zvýrazňování si získalo oblibu poměrně nedávno.Metoda zahrnuje zesvětlení 45-60% vlasů.Zbytek zůstane přirozený nebo se provede lehké tónování.Technika se provádí pomocí uzávěrů s otvory.Malé prameny jsou protaženy otvory a odlehčují je.

Výhody:

 • je dobrá volba pro ženy, které netolerují barvy, protože se téměř nedotýkají kořenů vlasů;
 • maskuje šedé vlasy;
 • pomáhá vytvářet jemné přírodní odstíny.

Nevýhody:

 • zabere hodně času - asi 6 hodin;
 • je nežádoucí dělat po nedávném zbarvení vlasů.

Inverzní

Inverzní zvýraznění je vhodné pro ženy, které chtějí vrátit svůj přirozený, tmavší a sytější tón.Metoda také opravuje odstín po neúspěšném zbarvení.

Tato technika pomůže změnit světlou barvu vlasů na tmavší bez viditelného okraje mezi zarostlými a barevnými oblastmi.Prameny jsou vybírány tradičním způsobem, pak jsou zabarveny do podobného přírodního stínu.

​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.
Kalifornský

Tato technika umožňuje hladký přechod z tmavých do světlých odstínů a účinek spálených vlasů.Tón u kořenů je sytější než na koncích.

Technika neznamená použití fólie.

Kalifornie zvýraznění je také vhodné pro krátké vlasy.Barvení se provádí nanášením barvy na tenké a široké zámky od kořenů vlasů nebo od středu délky.

Američan

Při americkém zvýraznění se používá 2 až 5 odstínů pro vizuální zvýšení hmotnosti vlasů a vytvoření oslnění.Použijte červené tóny i jiné odstíny palety barev.

Na vlasech jsou také fialové, lila žluté barvy.Americké zvýraznění poskytuje nejen jasné a kontrastnítóny, skvrny se vyrábějí také pomocí jemných barevných odstínů.

Benátský

Populární je zvýraznění tmavých vlasů střední délky v benátském stylu.Na fotografii můžete vidět, že vlasy jsou zářivé a luxusní.Technika jeho implementace je velmi podobná zvýraznění v Kalifornii, ale rozdíl je v tom, že benátská technika byla vytvořena pro barvení tmavých kudrlinek a vytváří účinek pramenů spálených na slunci.

Postup spočívá v aplikaci přípravků, které rozjasní 2-3 tóny zvlnění, aniž by se oddělily od celého objemu vlasů, což přispívá k hladkému přechodu z umělé barvy na přírodní.

Francouzština

Francouzská blondýnka je jedním z nejjemnějších typů zvýraznění, který je vhodný pro hnědovlasé a světlovlasé ženy.U tmavých kudrlinek bude účinek zanedbatelný.Odborníci používají při barvení zlaté, světle hnědé a karamelové tóny.

Francouzské zvýraznění má následující vlastnosti:

 • je naprosto bezpečná, obsahuje vosk;
 • zachovává strukturu vlasů;
 • kadeře jsou malovány rovnoměrně bez kontrastních skoků.

Lze provádět po celé délce pramenů nebo v zónách.

Brazilský

Zvýraznění v brazilském stylu spočívá v odlehčení pramenů, které se objeví vyhořelé.Technologie barvení je poměrně komplikovaná, protože je nutné zvolit správné barvicí látky a aplikovat střídavě v několika fázích.

Brazilské zvýraznění se provádí následovně:

 1. K získání teplých odstínů medu, béžové nebo koňaku jsou kadeře zesvětleny 5 tóny.
 2. Potom zabarvují barevné prameny tmavou barvou a na kořenech by měla být tmavší barva než na koncích.Přitom se používají 2 až 6 odstínů.

Barva

Černé kadeře zdůrazňují hloubku účesu, jeho výraznost a objem, stejně jako rámují ovál tváře, zvýrazňují lícní kosti.Pro vizuální snížení věku se čokoládové tóny používají na úzkých nebo širokých pramenech.

Načervenalé barvy vypadají dobře samostatně i v kombinaci s černou.Existují i ​​jiné, ale ne tak módní odstíny pro zvýraznění.Hlavní věc je vybrat je podle vašich představ a nebát se experimentů.

Ombre

Ombre se vyznačuje měkkým nebo ostrým přechodem barev ve svislém směru, nejčastěji z tmavé na světlo.Použijte 2 tóny, někdy použijte třetí - přechodný.Harmonicky vypadá na uměle vyjasněné blondýnky, které se chtějí vrátit k barvě vlasů.Vytvoří efekt vyhořelých konců.

Výhody:

 • podporuje revitalizaci účesů šetrnou metodou;
 • nemůžete jít do kadeřníka po dobu až 3 měsíců;
 • je vhodný pro všechny srážky .
 • Balayazh

  Balayazh - zvýraznění podle zón.Tato technika je odlehčení některých částí vlasůnapříklad šíje nebo časová zóna.

  Vypadá dobře na dlouhých srážkách a krátkých srážkách s roztrženými konci.Tento jemný postup bez amoniaku je vhodný jak pro brunetky, tak pro světlovlasé dívky.

  Shatush

  Shatush - tónování štětcem jednotlivých pramenů, aniž by se oddělovalo od zbývající hmoty vlasů.Liší se plynulými přechody od tmavších kořenů k odlehčeným koncům.

  Vhodné pro mladé dámy s libovolnou barvou kadeří.

  Je pouze nutné úspěšně vybrat odstín blond.

  Bronding

  Bronding - zahrnuje kombinaci dvou barev: blond a hnědé.Naneste několik úzkých tónů ze zlaté čokolády s malým množstvím světlých odstínů.

  Při rezervaci se mohou vyjasněné kadeře lišit o 2-3 tóny.Kadeře jsou malovány rovnoměrně v malé vzdálenosti od kořenů as intenzivním zesvětlením na koruně, aby působily spálené prameny.

  Zbarvení

  Zbarvení je zbarvení kadeřů v různých tónech.Je to částečné nebo úplné.Tato technologie umožňuje barvení vlasů v kontrastních odstínech vzhledem k přirozené barvě.K dosažení požadovaného výsledku se používají barvy tmavší nebo světlejší než původní.

  Klasifikace zbarvení:

  • zonální;
  • vlastní kapitál;
  • páska;
  • příčný;
  • grafika.

  Při zbarvení je možné pracovat volně jako uBlonďatá, s dříve zvýrazněnými vlasy.

  Proces zahrnuje použití různých odstínů barviv.

  Má své výhody:

  • přírodní barevné třpytky a „ožívá“;
  • na dlouhých kadeřích se vytvoří plynulý barevný přechod;
  • se zvyšuje objem vlasů;
  • skrývá šedé vlasy;
  • Odstín barevných kadeří se mění v závislosti na osvětlení.
  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Módní barvy a odstíny

V současné době jsou módní odstíny módní.Hra barev je velmi populární a umožňuje zdůraznit přirozený vzhled vlasů.Je vhodné určit, které barevné schéma je vhodné pro obličej: studené nebo teplé, a na základě toho vybrat tóny.

Nejlepšího výsledku bude dosaženo při použití odstínů, které jsou v rozmezí 2–3 tónů stejného barevného schématu.Skvělým řešením by byly čokoláda, světle hnědá, káva, měď, pšenice nebo kaštany.

K vyjádření jasné osobnosti se používá zvýraznění pomocí kontrastních barev, například:

 • šeřík, písek a káva;
 • modrá a platina;
 • fialová a oranžová;
 • tmavá čokoláda a zlatá pšenice;
 • lilek a růžová;
 • šedá a tyrkysová.

Jak udělat zvýraznění doma

Dáma se základnídovednosti barvení vlasů, mohou provádět zvýraznění samostatně.

K provedení postupu doma je nutné připravit následující položky:

 • gumové rukavice;
 • dřevěný hřeben;
 • štětce na malování;
 • sponky do vlasů;
 • Cape;
 • skleněná nádoba pro míchání barvy;
 • zjasňující směs nebo prášek;
 • oxidační směs;
 • fólie nebo speciální klobouk s háčkem;
 • vata.

Pokud se zvýraznění provádí bez pomoci, je třeba sedět mezi dvojicí velkých zrcadel.To vytvoří vynikající výhled zezadu i zepředu.Chcete-li získat odlesky na pramenech jakékoli velikosti, můžete místo kartáčku použít zubní kartáček.Masters doporučuje rozdělit vlasy do 12 segmentů pro pohodlné zpracování.Pak je třeba na vybrané kadeře rychle nanést štětinu.

Bavlněné tampony jsou umístěny pod spodní část tónovaných částí k ochraně zbývajících pramenů před barvou.Při barvení zarostlých kořenů se směs aplikuje pouze na ně.Na konci procedury se vlasy důkladně opláchnou tekoucí vodou a aplikují se pečující přípravky.

S kloboukem

Nejjednodušší způsob, jaký mohou udělat i začátečníci sami.Je vhodné, aby vlasy nebyly delší než 15 cm.

Zvýraznění tmavých vlasů střední délky lze provést pomocí klobouku.

Toto příslušenství si můžete vyrobit z gumové plavecké čepice.K tomu jsou otvory rovnoměrně proříznutys průměrem 0,5 až 1 cm.

Technika lakování je krok za krokem:

 • zakrývající ramena starým oblečením nebo pláštěnkou;
 • si oblékli klobouk;
 • s tenkou rukojetí z hřebenu, náhodně vytáhněte prameny ze štěrbin (jejich šířka a množství závisí na požadovaném účinku);
 • k natírání kadeřů barvou;
 • počkejte 15-45 minut;
 • bez sejmutí víčka, vymyjte vyčeřené prameny;
 • poté si umyjte vlasy a naneste balzám.

S fólií

Zvýraznění tmavých vlasů střední délky je snadné pomocí fólie.Fotografie jasně ukazuje, že takový proces je velmi jednoduchý.

Metodologie je krok za krokem:

 1. Zahazujte si plášť přes vaše ramena.
 2. Je-li použita potravinářská fólie, je vhodné ji rozstřihnout na delší vlasovou linii o 25 cm. Konec každého kusu by měl být otočen směrem dovnitř o 0,5–1 cm..
 3. Připravte zjasňující kompozici.
 4. Rozdělte vlasy na zóny.Každý z nich připněte klipem.
 5. Pomocí hřebenu zvýrazněte prostřední část.
 6. Nasaďte na něj pruh fólie.Kapsa by měla být umístěna na spodní straně vlasů.
 7. Naneste kompozici barvy.
 8. Přeložte fólii na polovinu nebo zakryjte vlasy jinou délkou.
 9. Vytáhněte o 2 cm zpět a zbarvte další pramen.
 10. Takto ošetřujte všechny vlasy.
 11. Počkejte 30 minut, opláchněte vodou.
 12. Odstraňte fólii, umyjte si vlasy šamponem a nechte je přirozeně uschnout.

Ruční metoda

Pokud je zvýraznění prováděno ručně, musí být zjasňující barva aplikována na umyté, mírně vlhké vlasy.Hlava musí být ohnuta dolů a ručně rovnoměrně nanášet zjasňující kompozici na vybrané prameny vlasů.Chvíli vydržte a umyjte šamponem.

Pokud zabarvíte hřeben, je vhodné nanést suché vlasy pomocí barvy.Nejprve se vlasy důkladně rozčesají, pak se hřeben se vzácnými zuby, zakryjí se zjasňovačem a snadno se rozčesávají vlasy jedním pohybem.Odolejte potřebnému času a opláchněte obvyklým způsobem.Mínus techniky je, že prameny jsou malovány nerovnoměrně.

Vydávejte speciální trysky, které vám umožňují tyto postupy efektivně provádět.

Prakticky všechny dívky mohou používat světla na tmavých vlacích střední délky.Můžete experimentovat bezpečně v jakémkoli stylu a používat různé odstíny.Na fotografii můžete vidět možnosti se zesvětlujícími nebo stmívacími prameny, jasnými kontrastními efekty.

Průměrná délka účesu je vhodná v tom, že je možné aplikovat barviva různými způsoby: pomocí klobouku, fólie a ruční metody.V každém případě se vlasy stanou objemnějšími, lesklejšími, zářivějšími a změní vzhled k lepšímu.

Video o zvýraznění tmavých vlasů střední délky

Jak zvýraznit tmavé vlasy, zjistěte ve videoklipu:

)Jak se provádí benátské zvýraznění, zjistěte vvideoklip: