Zvýraznění na tmavých vlasech.Kalifornská technologie, s tónovanými, benátskými, tmavými, barevnými, americkými

Moderní jemné techniky barvení umožňují majiteli tmavých vlasů osvěžit obraz zvýrazněním.Umělé zesvětlení jednotlivých pramenů způsobuje mnohem méně škody než monofonní malba.

Mnoho kadeřníků doporučuje, aby brunetky, které chtějí získat světlejší odstín vlasů, neprováděly drastické akce, ale začaly postupným přechodem na blond prostřednictvím zvýraznění.

Kdo potřebuje zvýraznění tmavých vlasů?

Zvýraznění tmavých vlasů není vhodné pro všechny klienty kosmetických salonů.

Při výběru takové služby salonu je třeba vzít v úvahu 3 faktory:

 • , kolik nových účesů budev souladu s tónem pleti;
 • zda vybraná možnost odpovídá barvě očí;
 • , zda stav struktury vlasů umožní zesvětlení, i když se jedná o zvýšení barvy jednotlivých pramenů pouze o půl tuny.

Rozmanitost tónů v paletě kolorista umožňuje ve většině případů zvolit odstín a složení barvy, která je nejvhodnější pro fenotyp ženy.Výjimkou jsou brunetky s modro-černými vlasy, tmavě hnědýma očima a tmavě pletí typu černé nebo olivové barvy pleti.

Zvýraznění těchto žen zkazí nejen vzhled, ale také poškodí strukturu vlasů.Přestože i v tomto případě bude zkušený stylista schopen experimentovat nikoli s klasickým osvětlením, ale s přidáním jednotlivých barevných pramenů na plátno - červenou, fialovou, modrou nebo zelenou.

Majitelé tmavých kudrlinek jsou nejvhodnější pro pigmenty sousedící s přírodními:

 • hnědá;
 • čokoláda;
 • béžová;
 • karamel;
 • někdy popelavě.

Modré a šedé oči vyžadují použití studených a světlých barev s neutralizací nažloutlosti. Brunetkám se zelenýma očima se doporučuje přidat k obrazu jas pomocí barevného zvýraznění „teplým“ pigmentem - červený, měď, med, zlatý.

A pro hnědé oči bude vítězným tandemem jeho vlastní přirozená barva, kterou kadeřník nezvýší o více než dva tóny.

Pokud je struktura vlasů klienta vážně poškozena, doporučí jej nejprve zkušený koloristapřed přímým zbarvením proveďte sadu restaurátorských procedur.To musí být provedeno, protože jinak existuje vysoká pravděpodobnost „zabití“ vlasů zesvětlením bez možnosti další resuscitace.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Optimální délka kadeří

Neexistují žádná omezení ani konkrétní doporučení ohledně délky kadeří pro zvýraznění tmavých vlasů.Je nutné spoléhat se na módní trendy a chuťové preference návštěvníka kosmetického salonu.

Nicméně je třeba vzít v úvahu několik důležitých nuancí:

 • Protože jakékoli zjasnění zahrnuje určité poškození struktury a leptání nativního pigmentu, je snazší a bezpečnější tuto techniku ​​použít v krátkostivlasy.
 • Čím delší a širší je plocha plátna pramenů pro malování, tím obtížnější je dosáhnout jednotného stínu.
 • Při správném výběru vybavení a složení zbarvení bude zvýraznění vypadat nejvýhodněji v délce od ramen a pod lopatkami.Takové „tahy“ se podobají slunečnímu záři na plátně zkušeného umělce, takže celkový obraz by neměl být přetížen.

S délkou do pasu a níže je pravděpodobná následující situace: pokud je zvýraznění pro dívku s dlouhými vlasy nudné, bude obtížné zbarvení a vyrovnání barvy, aby byla stejnoměrná.

Na krátkých vlasech lze vytvořit velmi neobvyklý vzor, ​​pokudprovádět zvýraznění na diagonále nebo „zebře“.Poté, co česání účes na různých stranách, tmavé přírodní a zesvětlené pruhy se střídají a sčítají v naprosto nepředvídatelné kombinace.

Druhy technik, jejich rysy a rozdíly

Zvýraznění tmavých vlasů lze provádět třemi různými technikami.Každý má své vlastní vlastnosti, rozdíly a variace.Z tohoto důvodu je možné spočítat více způsobů, jak uměle zesvětlit a zabarvit vlákna pomocí technik zvýraznění více než 20.

3 techniky zvýraznění:

1. Prameny jsou natřeny venku Umožňuje dotknout se obou velmi malých povrchů (pouze rány nebo prameny poblíž obličeje) a poměrně rozsáhlé (až 70% délky vlasů na délku).Časem může postup trvat v průměru od 20 minut do několika hodin, v závislosti na hladině oxidačního činidla.Gradace přechází od 1% oxidačního činidla pro vlasy ke zvýšení - obvykle 1,5% -3% -6% -9% -12%.Čím vyšší procento, tím rychlejší atomový kyslík hoří a dochází ke změně zabarvení.Pokud se po vyjasnění navíc očekává tónování nebo malování, celková doba postupu se zvýší přibližně o další hodinu.
2. Zvýraznění na fólii Proužky kadeřnické fólie zahřívají provazec, který je jimi obalen, což urychluje proces vyčírení 1,5 - 2krát ve srovnání s bělením na čerstvém vzduchu.Je třeba si uvědomit, že nadměrné tepelné účinky mohou nepříznivě ovlivnit strukturu.Protože skončiloTento postup musí být pečlivě sledován po dobu několika hodin a nesmí být po určitou dobu nadměrně vystaven fólii na kadeře.Tato technika umožňuje vytvářet zajímavé účesy, ovlivňovat jednotlivé oblasti a snadno izolovat požadované prameny i na velmi hustých a dlouhých vlasech.
3. Použití čepic Tento druh je ve srovnání s výše uvedenými dvěma druhy méně oblíbený.Prakticky se nepoužívá pro zvýraznění profesionálními kadeřníky, ale vyžaduje se pro zvýraznění doma.Otvory se vyrábějí v uzávěru s požadovanou frekvencí a průměrem.Skrze ně se speciální háčkem vytáhnou prameny, na které se nanese bělicí prostředek.Tato technika je vhodnější pro krátké vlasy, protože je problematické navlékat dlouhé kadeře úzkými otvory.Obrovskou minus této techniky je, že po dokončení postupu barvení jsou vlasy se slabšími žárovkami často „odstraněny“ kloboukem.

Jak si vybrat barvu?

Pro profesionální kadeřnické kadeřníky není obtížné zvolit správnou barevnou kompozici pro zvýraznění.Bude vybrána nezbytná úroveň barev a tónů.Ale pro nezávislé provedení takového postupu musíte pečlivě porozumět složení barvy, abyste nakonec získali správný odstín.

Je rovněž třeba vzít v úvahu počáteční barvu pramenů, na které se plánuje nanášení barvy.

S profesionálními nástroji domazvládání není tak snadné.Musíte být schopni správně promíchat komponenty, dodržovat gramatiku a znát poměr.Z tohoto důvodu se doporučuje používat hotové barvy speciálně určené pro zvýraznění.

Barva je k dispozici ve 3 formách:

 1. Prášková směsnebo prášek pro vyčeření se obvykle používá v salonech a kadeřnících.Ve správném poměru se mísí s ostatními složkami.Protože doma, ne každá brunetka to zvládne sama.
 2. Barvy s mastnou základnoujsou také problematické při aplikaci na vlasy samostatně bez pomoci profesionálů.Nejmenší zmačkání a pramen se nerovnoměrně zabarví.
 3. Smetanová texturabarviva je při přípravě kompozice vhodná, nanáší se rovnoměrně na zvlnění a neteče.V balení jsou zpravidla dvě zkumavky - oxidační činidlo a barvicí pigment.Jejich gramatika je již ověřena.Zbývá jednoduše smíchat 2 složky, rovnoměrně rozmístit po pramenech, vydržet správný čas a opláchnout.

Složení je vždy uvedeno na obalu.Měli byste si ji pozorně přečíst a vybrat nejnebezpečnější možnost.Přestože při zesvětlení tmavých vlasů je procento oxidantu obvykle velmi vysoké - od 6%.Je třeba věnovat pozornost číslům uvedeným na krabici s barvou.Různí výrobci mají různá čísla.První z čísel od 1 do 10 je obvykle úroveň tónu.

Druhým je barva hlavního barviva, která převládá.Třetí a čtvrtá číslice jsou další odstíny.Vpro zvýraznění kompozic musí být přítomny modré nebo fialové pigmenty, které neutralizují nažloutnutí při změně zbarvení.

Mnoho žen si vybírá zvýraznění jako druh maskování šedivých vlasů na tmavých vlasech.Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu i při výběru barvy, protože světlá tónovací činidla nebudou moci malovat přes šedé vlasy.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů na středních vlasech.Fotografie, přední a zadní pohled.

Nejlepší značky barvicích produktů

Kosmetický salon a profesionální koloristové raději pracují s malým počtem značek - ne více než 3-4. Mistr se určitě naučí všechny nuanceprodukty, navštěvuje workshopy a mistrovské techniky barvení trendů.

Profesionální barvy lze zakoupit pouze od pověřeného zástupce, na běžném trhu s kosmetikou se nenachází.Proto nemá smysl považovat takové značky za profesionály, protože stylista jistě nabídne svým klientům nejlepší volbu ze svého arzenálu.

Ve specializovaných prodejnách kosmetiky pro vlasy je možné zakoupit produkt pro samobarvení.Součástí balení by měly být složky barvicího prostředku, podrobné pokyny, rukavice a nezbytné nástroje pro zvýraznění (klobouk, háček).

Existují 4 nejkvalitnější a cenově dostupné značky barev:

I. Paleta od Schwarzkopf Malování prozvýraznění této značky má nejsilnější složení, které bude určitě schopno zesvětlit a zabarvit i velmi tvrdé tmavé kadeře.U oslabených vlasů s poškozením struktury se jeho použití nedoporučuje.
II.Estel Professional Složení obsahuje, jak je uvedeno na obalu, přírodní látky, které poskytují jemné zbarvení.Paleta odstínů pro zvýraznění je rozmanitá, což znamená, že brunety mohou najít ten správný tón.
III.Garnier Složení barvy má také přirozenou složku ve formě olejů pro jemné čištění.Součástí balení je speciální sada skládající se z barvícího pigmentu, balzámu a dokonce i klobouku pro zvýraznění pramenů.
IV.L'Oreal Revlonissimo NMT Super Blondes Speciální produktová řada se 7 zvýrazňujícími odstíny.Barevná kompozice dokonale kopíruje i šedé vlasy na tmavých vlasech.Příjemná a zcela neostrá vůně je výhodou této značky.

Klasické zvýraznění krok za krokem na tmavých pramenech

Zvýraznění na tmavých vlasech v klasické verzi je vyblednutí jednotlivých malých pramenů pomocí 1-3 tóny.Celková plocha vyčírení by neměla být vyšší než 35-40% z celkové hmotnosti vlasů.

Prameny jsou vybrány rovnoměrně v přibližně stejné vzdálenosti od sebe navzájem co do frekvence.Aby se dosáhlo maximálního přirozeného účinku, pramen nesmí být širší než 0,5-0,7 mm.

Techniky nanášení inkoustu se mohou mírně lišit.Klasická verze zahrnuje použití klobouků nebo fólie.

S víčkem je proces nanášení rychlejší:

 • se zámky zašroubují do hotových otvorů;
 • se nanáší štětcem na odlehčení;
 • barva zraje na vlasy v době stanovené v pokynech;
 • víčko je pečlivě odstraněno a bělicí prostředek je odplaven;
 • v případě potřeby se provádí další tónování.

Delší proces nanášení barvy fólií, ale dívka sama uvidí výsledek barvení rychleji:

 • je připraven přibližně požadovaný počet fóliových pásek požadované délky;

  Schéma postupného zvýrazňování na tmavých vlasech pomocí fólie

 • Barvení obvykle začíná od čela, přechází k zadní části hlavy a poté se zvýrazňujeprochází po bočních zónách nad ušima;
 • za použití hřebenu se oddělují malé prameny, pod každou se položí fólie a aplikuje se kompozice;
 • doporučuje se odsadit od kořenů o 0,5–1 cm, aby se minimalizovalo poškození vlasů;
 • obarvený pramen je zabalen na horní část druhé části fóliové pásky;
 • , když uplyne uvedený čas, fólie se odstraní a vlasy se umyjí
 • , pak se kadeře mohou také tónovat.

Zvýraznění bez zařízení pod širým nebem v klasické verzi není možné.Prameny, které plánujete zesvětlit, budou v kontaktu s těmi, které by měly zůstat tmavé.Dosáhnout jasnostisvětelné pásy s touto technikou nebudou fungovat.

Zvýraznění zón

Zvýraznění tmavých vlasů nemusí ozdobit celou hlavu brunetky, ale může ovlivnit určitou oblast vlasů - asi 10%.Nejběžnější možnosti jsou odlehčení pramenů poblíž obličeje a /nebo pouze horní části.Spodní vrstvu lze opatřit jemnou barvou nebo ji nechat přirozenou.

Při použití této techniky by dlouhé vlasy dívky chtěly změnit obrázek tak, aby nedošlo k poškození struktury hlavní oblasti vlasů.Vlasy můžete zvýraznit otevřeným způsobem i pomocí fólie.

Benátské zvýraznění

Stylisté doporučují barvení pomocí techniky benátského zvýraznění majitelé luxusních tmavých vlasů.Je vybráno několik podobných odstínů, které jsou o něco světlejší než přirozená barva.

Prameny jsou natírány bez použití fólie nebo termického papíru - používá se technika nanášení s hladkými přechody a sušení barvy na čerstvém vzduchu.To by mělo vytvořit efekt spálené vlasy, hravě oslnění na slunci.Neexistují žádné jasné pruhy, takže po opětovném růstu kořenů lze barvit kořenovou zónu stejnou technikou.

Spojování​​

Barvy při spojování tmavých kudrlinek mohou kombinovat čokoládové, hnědé, kávové, světle hnědé a zlaté béžové tóny najednou se světlými zvýrazněními blond.Jedná se o tandem zvýraznění a zbarvení.

S touto technologií více než 50% z celkového počtuoblast vlasů.Změna palety může nastat nejen po délce, ale také hladce prohloubit ve směru od konců ke kořenům.

Ombre

Pomocí barvení Ombre se dosáhne efektu znovu vyrostlých spálených vlasů.U tmavovlasých dívek je toto řešení skutečným nálezem, protože zdravé vlasové kořeny mohou dokonce zůstat přirozené.

Natahování barvy jde od temné horní části k lehčím špičkám.Pokud chcete odlesky po celé délce, a nejen rovnoměrný přechod, můžete použít několik podobných odstínů na světlejších částech účesu.

Tmavé zvýraznění černých vlasů

Zajímavou možností by bylo přidat k hravosti černé a velmi tmavé vlasy pomocí jemného oslnění.Vyberte si koňak, kávu nebo odstíny popela.Dramaticky s takovým zbarvením se obraz brunety nezmění, ale účes bude vypadat výrazněji.

Tato technika navrhuje nejjemnější variantu pro barvení vlasů, v žádném případě není nutné dosáhnout účinku „platinové blondýnky“.Vlasy by měly vypadat a být zdravé.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní bob střih pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Tónování

Tónování tmavých vlasů je vhodné pro dívky, které pochybují o volbě nového obrazu a starají se o kvalitu vlasového listu.

Nestabilní barviva bez amoniaku pomáhají osvěžit obraz změnou stínuvíce než 1-1,5 tónů.Odlesky budou blízké přirozenému rozsahu.Na rozdíl od permanentních barev se tónování snadno umývá.Malování šedivých vlasů tímto způsobem nefunguje.

Barvení

Klasické nebo téměř přirozené zvýraznění některých klientů kadeřníků se jeví jako příliš triviální.Alternativou by bylo barevné zbarvení.

Techniky barvení jsou podobné, ale smyslem je vybírat barvu - prameny získávají šťavnaté a jasné odstíny.Trendem jsou fialové, růžové, tyrkysové odstíny.

Americké zvýraznění

Pro americké zvýraznění vybírá colorista 3-4 barvy a aplikuje je na vlasy podle určitého vzoru.Na rozdíl od barevného vybarvení jsou odstíny barvy vybírány v přísné kombinaci.Účes by neměl vypadat honosně.Pomocí této techniky lze barvit až 90% vlasů.

Blondýnky

O blondýnkách se rozhoduje o těch, kteří se chtějí přiblížit k světlovlasému typu žen.Technologie spočívá v tom, že část vlasů je navinuta na speciální šňůry s blond.

Mezi prameny může být bavlněná vlna umístěna se zjasňujícími přípravky.Protože jsou zámky vyčleněny chaotickým způsobem, výsledkem je velmi přirozený výsledek, dokonce i na tmavých vlasech.

Kalifornské zvýraznění

Kalifornské zvýraznění se provádí na čerstvém vzduchu, bez fólie a čepic, přičemž se používá výhradněpřírodní odstíny.Kombinace barevného pruhu po délce a tandemu několika přírodních tónů vytváří účinek silně spálených vlasů na tmavých kadeřích.Přednost se dává poměrně lehké a teplé paletě.

Částečné zvýraznění pomocí rány

Světlé rány na rozdíl od tmavých vlasů zvyšují mladistvý a svěží vzhled.Proužky by neměly být velké, jinak bude vytvořen paruka.Pomocí částečného zvýraznění můžete dosáhnout plynulého přechodu od bělených třesků a pramenů, které ohraničují ovál obličeje k přirozené základní barvě vlasů na zadní straně hlavy.

Péče o vlasy po barvení

Jakékoli zabarvení způsobuje, že struktura vlasů je porézní a křehká.Přírodní tmavý pigment je leptán, takže pro zdravý lesk zrcadla je nutné jej nahradit vybraným odstínem.

Jakékoli barvivo se však rychle vymyje z kůry, pokud si po lakování nevyberete správnou péči:

 • musíte alespoň koupit šampón a balzám nabarvené nebo zvýrazněné vlasy;
 • Výživné a zvlhčující masky by se měly nanášet nejméně jednou týdně;
 • , protože vlasy po bělení jsou předsušené, bude časté používání vysoušeče vlasů, elektrického kulmy a kulmy škodlivé;
 • pokud se přesto používá umělé sušení mokrých vlasů, musí být použity tepelné ochranné stylingové látky;
 • nesmazatelné spreje a sérum při odchodu ven - povinné (pokud možno s ochranou)z UV paprsků);
 • s trvalým a dlouhodobým stylem se doporučuje počkat;
 • Pokud je zvýraznění časté a jasné, pak k neutralizaci nažloutlosti je třeba si vlasy jednou týdně umýt šamponem s modrým, fialovým nebo popelovým pigmentem.

Pro obnovení vlasů, včetně zvýraznění, se odborníkům doporučuje pravidelně nanášet tekutý hydrolyzovaný keratin na mokré vlasy.Je také užitečné provádět procedury péče o salon, včetně zábalů oleje.

Moderní kosmetický průmysl vám umožňuje vybrat nejjemnější prostředky a technologie pro zvýraznění.Díky tomu mohou i tmavovlasé dívky bezpečně změnit svůj obraz beze strachu o stav svých krásných kudrlinek.

Autor:Viktorova Viktoria Makarovna

Návrh článku:Mila Fridan

Video o zvýraznění tmavých vlasů [

Jak udělat zvýraznění doma: