Zvýraznění na černé vlasy.Fotografie: bílá, červená, barva.Jak udělat obarvené krátké, dlouhé, střední délky

Zvýraznění je postup barvení, při kterém se ne všechny vlasy barví, ale pouze jednotlivé kadeře.Zbytek vlasů je ponechán v přirozeném stínu.Během zákroku používejte oslepující léky.

Zvýraznění vypadá obzvláště krásně na černých vlasech, o čemž svědčí fotografie dívek, které jsou s jejich zbarvením spokojeny.Díky tomuto postupu můžete změnit vzhled bez zdůraznění jakýchkoli velkých změn a zdůraznit svou individualitu.

Vlastnosti barvení tmavých vlasů

Zvýrazňování brunet je jednou z nejproblematičtějších činností.To je způsobeno tuhou strukturou takových vlasů, zejména pokud jde o obarvené vlasy.

Zvýraznění černých kudrlinek však nezpůsobí problémy, pokud se seznámíte s jeho vlastnostmi:

 • dříve, než začnete barvit, musíte zvolit odstín zvýraznění.Měl by vypadat harmonicky se základními odstíny pramenů a odpovídat zbytku obrazu;
 • existuje mnoho způsobů a typů zvýraznění, kterými můžete transformovat nejen dlouhé vlasy, ale také vytvořit dobrý přízvuk na hlavě s krátkým ostříháním;
 • Pokud je hlavním úkolem zvýraznění černých vlasů přidat do obrázku jedinečný efekt, doporučuje se zvolit odstín, který bude světlejší než přirozený odstín.Můžete tak získat barvu, která bude prospěšná při pohledu ze strany a krásně se třpytí na slunci.
Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Kdo nedoporučuje barvení

Zvýraznění na černých vlasech (fotografie ukazují různé případy nežádoucího postupu) je zcela bezpečný postup, ale v některých případech z nějstojí za to se zdržet.

Je zakázáno barvit, pokud:

 • od posledního zbarvení neuplynulo více než měsíc;
 • byla na hlavě provedena chemikáliemávání;
 • vlasy nejsou zdravé, rychle se láme;
 • vlasy často vypadávají;
 • pro barvení byla použita přírodní barviva;
 • je alergický na složky barvy.

Ignorování těchto pravidel může vést k nežádoucímu výsledku.Například místo požadovaného hedvábného a objemového stylu můžete získat suchý a ošklivý účes.

Základní principy zvýraznění barvených vlasů

Existuje několik hlavních zásad zvýraznění:

 • velký výběr technik barvení;
 • schopnost barvit vlasy jakékoli délky;
 • absence věkových omezení;
 • dobré maskování šedivých vlasů;
 • schopnost barvit tekuté a řídké vlasy.

Frekvence zvýraznění barevných pramenů

Pro udržení krásné barvy by mělo být barvení prováděno jednou za 10-12 týdnů.Během této doby dochází k úplnému obnovení vlasů.Mnoho typů zvýraznění neimplikuje trvalé barvení, protože zbarvení vlasů může začít výrazným odsazením od kořenů nebo od samotných špiček.V tomto případě bude růst kořenů neviditelný.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Jak se vyhnout negativním důsledkům

 • , stojí za to upozornit po 4-5 týdnech po plném zbarvení;
 • se nedoporučuje provádět po barvení vlasů přírodními prostředky.Vv tomto případě může být výsledek nepředvídatelný;
 • po chemii, vyřezávání nebo narovnání keratinu to také nestojí.Velké riziko poškození vlasů;
 • , pokud jsou vlasy nezdravé.Důrazně se doporučuje, abyste je nejprve vyléčili a poté pokračovali v zvýrazňování;
 • je-li po barvení plánováno stříhání vlasů, je lepší to udělat před zvýrazněním;
 • doporučuje se používat k péči o zvýrazněné vlasy profesionální výrobky;
 • Barevné vlasy se nesmí umývat tepelně ošetřujícími prostředky.

Volba barvy pro zvýraznění černých vlasů

Aby nedošlo ke zklamání v budoucím výsledku, je třeba brát vážně výběr odstínu.Při výběru by měl být založen nejen na osobních preferencích, ale měl by také brát v úvahu skutečnost, že by měl být kombinován s typem vzhledu.To není obtížné.Ale pokud máte pochybnosti, můžete se obrátit na odborníka.

Dívky s tmavými vlasy zpravidla dávají přednost světlým odstínům zvýraznění, protože kadeře, které jsou světlejší než základní barva, vypadají působivě, účes vypadá výrazněji.Zde však musíte dodržovat určitá pravidla.Nemůžete například zesvětlit bílé vlasy.Zcela bílé kadeře nesedí černé vlasy.Vypadá to vzdorovitě.

Nejoptimálnější barvy pro barvení černých vlasů jsou:

 • hnědá;
 • světle hnědá;
 • kaštan.

Často vidíte, že na různých místech mají vlasy jiný odstín.To jekvůli tomu, že vyhoří na slunci.To je tento efekt, který lze dosáhnout barvením v tmavých barvách.

Pro zvýraznění černých vlasů můžete použít různé odstíny

Pro ty, kteří jsou mladí, ochotní experimentovat a nebojí se změny, seznam tzv. „kreativní ”odstíny:

 • červená;
 • zlatá;
 • modrá;
 • červená.

Odrůdy barvení pro krátké kadeře

Majitelé tmavého krátkého střihu nejlépe hodí peří jasných barev.Zbarvení takových vlasů se zpravidla provádí pomocí klobouku se zářezy pro kadeře.Obzvláště elegantní, krátce pruhované vlasy jsou kombinovány s maturitou a lehkým rozcucháním.

Kromě toho je pro tento typ vlasů vhodné zvýraznění kontrastu, což znamená, že se jako barvení použijí dva téměř identické tóny, barvy a prameny různých tlouštěk.

Další technikou, která je nyní žádána zejména u dívek s krátkými vlasy, se nazývá zasklení nebo závoj.To zahrnuje malování tipy voskem.Tato metoda barvení je považována za nejvhodnější pro černé krátké vlasy.

Černé vlasy střední délky

Pro tmavé vlasy střední délky je vhodná téměř jakákoli technika barvení, peří nebo částečné barvení, benátské barvení nebo barvení.V tomto případě mohou být také všechny odstíny.

Jeden z nejvícePopulární zvýrazňovací technika mezi vlasy libovolné délky zůstává ombre.Zahrnuje zabarvení spodní části kadeře při zachování základního odstínu u kořenů.Hlavním rysem této techniky je absence potřeby častého zvýrazňování zarostlých kořenů a schopnost rychle znovu získat její přirozenou barvu.

Na dlouhých vlasech

Zvýraznění podle benátské technologie je ideální variantou barvení na dlouhých černých vlasech, což potvrzují četné fotografie šťastných dívek.Díky této technice a délce vlasů je možné dosáhnout snadného přechodu jednoho tónu do druhého po celé délce.Můžete se také rozhodnout částečně zbarvit celou délku.Účes bude vypadat objemně a výrazně.

Kalifornie nebo americké techniky vypadají na dlouhých černých vlasech ne méně velkolepé než benátské.Ombre bude vypadat odvážně a neobvykle na dlouhých vlasech.Rovné vlasy se k tomu nejlépe hodí.

Klasický způsob zvýraznění

V tradičním zvýraznění se prameny obarvují úplně po celé délce a poté se zesvětlí.Šířka a tloušťka kadeří se volí v závislosti na hustotě a požadovaném výsledku.

Hlavními nástroji v této možnosti zvýraznění jsou fólie a vosková barva.Jejich použití umožňuje chránit oblasti, které není nutné malovat.

Zonální metoda

Tento typ zvýraznění je jedním z nej šetrnějších, protože je zbarvena pouze horní část vlasů.Jinékadeře zůstávají nezměněny.To je dobrá volba pro ty, jejichž vlasy nemají hustotu.

Vizuálně se vlasy stávají nádhernějšími, aniž by došlo ke ztrátě struktury.

Blonding

Jeden z nejobtížnějších typů zvýraznění.Během bělení může dojít k vážnému poškození vlasů.Proto je lepší svěřit tuto práci odborníkovi.

Hlavní věcí v této verzi zvýraznění je dosažení postupného přechodu z tmavého na světlý tón.Požadovaného výsledku lze dosáhnout pouze po dlouhých procedurách vyčeření a tónování.

Ombre

Zvýraznění na černých vlasech (fotografie před a po barvení ukazuje výsledek) pomocí techniky ombre vstoupila do módy minulé sezóny.Pokud jde o technologii, je to docela rozmanité.Představuje zbarvení pouze horních zámků.Na rozdíl od tradičního barvení, s nímž je to podobné, ombre nevyžaduje neustálé aktualizace.

Kromě obvyklé verze ombre je k dispozici také dvoubarevný tón, což je snadný přechod jednoho stínu do druhého.Pro barvení v tomto stylu se vybírají barvy podobné základnímu odstínu vlasů.Díky dvoubarevnému ombre budou vaše vlasy živější.Majitelé tmavých barev, kteří rádi experimentují, mohou vyzkoušet odstíny červené a lilek.

Zbarvení

Není vhodné experimentovat zde - je lepší svěřit tento druh zvýraznění odborníkovi.Při dirigování se používají 3-4 barvy, podobné základnímu odstínu kadeře.V důsledku takového postupuvypálené kadeře dopadají.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Kalifornie

Tato verze používá několik odstínů najednou.Je to podobné brnění, protože vytváří účinek spálených vlasů.Hlavní funkcí je šetrný aplikační režim.Pro kterého je velmi oblíbený u brunet.

Benátský

Tento typ barvení byl vynalezen v Itálii.3-4 barvy jsou smíchány a aplikovány speciálním štětcem.Kadeře v benátském zvýraznění jsou malovány náhodně, podle výběru stylistky.Vlasy poté vypadají nádherně a objemněji.

Američan

Původně vytvořen pro kombinaci tří základních odstínů - červené, hnědé, červené s použitím barevné fólie.Dnes tento typ používá více odstínů a je vhodný pro jakýkoli typ vlasů.Při použití této metody pro tmavé kadeře si kadeřníci volí přírodní nebo barevné odstíny.

​​

Dává pramenům větší přirozenost a vizuálně jim dává objem.

Shatush

Tato metoda je náhodný obraz kadeří.Každý pramen je obarven tak, že od kořenů ke špičkám dochází k postupnému přechodu.Barvení se zpravidla provádí venku.

Zvýrazňující rány

Zvýraznění na rány s délkou až do obočí vypadá krásně.Zvláštnost šikmých třesků se vyznačuje úzkými světelnými kadeřemi.Široké prameny rozzáří dívky kulatými rány se zaměřením na různé odstíny.

Techniky barvení: na fólii

Zvýraznění na černých vlasech (fotografie ukazuje postup pomocí malých kousků fólie) Američané vynalezli tuto metodu.Především je vhodný pro majitele dlouhých copánků.

Provádí se následujícím způsobem:

 • je každá barevná oblouček zabalena do fólie;
 • po určité době je fólie odstraněna;
 • myjí si vlasy šamponem.

Barvení hřebenem

Kadeřníci ji mohou použít pro jakýkoli vlas.Aby byl produkt rovnoměrně distribuován po celé délce, nanáší se tenkým hřebenem se vzácnými zuby.Tím se zradí objem vlasů, čerstvost obličeje a mládí.

Ruční zasklení

Tato metoda se používá k barvení kudrnatých vlasů.Nejprve jsou vlasy umyté a stylizované.Pak odborník ručně maloval každou vlnu.

Barvení víčkem

Tato metoda se používá pro stříhání vlasů nebo ramen.Během provozu je nasazen klobouk s otvory pro kadeře, skrz který jsou vytaženy a natřeny.

Zvýraznění doma

Zvýraznění je navzdory složitosti postupu stále oblíbenější.

K provedení postupu je nezbytné připravit následující nástroje a nástroje:

 • 12% oxidační roztok;
 • jakákoli fólie;
 • kartáč narozdělení finančních prostředků;
 • celofánové rukavice;
 • nádoba na míchání pigmentu.

Fólie by měla být nejméně 10 cm široká a delší než délka vlasů.Začátečníkům v této záležitosti se doporučuje používat klobouk s otvory pro prameny.Abyste neznečistili oděv v barvě, můžete si hodit na ramena ručník.Po přípravě všech potřebných nástrojů a barev můžete pokračovat se zvýrazněním.

Postup se provádí v několika fázích:

 • se odebere jeden tenký zvlnění a pod něj se vloží kus fólie.Každý vlas je tedy obarven;
 • je fólie přeložena na polovinu nebo pokryta jiným kusem;
 • je položen zpět o 2 cm nahoru a vše je děláno novým způsobem.

Nejlepší je skvrnit od spodní části zátylku a pomalu stoupat.Je nutné omýt barvu z každého kusu fólie zvlášť, aby nedošlo k obarvení pramenů, které jsou poblíž.

Pokud si nejste jisti, zda bude možné provádět vysoce kvalitní zvýraznění černých vlasů sami, jako na fotografii, doporučujeme kontaktovat salonek.Specialista nejen zjemní vlasy, ale může také zvolit nejvhodnější barvu pro daný typ vlasů.

Návrh článku:Olga Pankevich

Video o zvýraznění černých vlasů

Zvýraznění černých vlasů doma: