Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou, plniva, botox, silikon, konturový plast.Fotky, cena, recenze

Zvětšení rtů je skutečný postup v moderní kosmetologii.Ženy, které se svým vzhledem nespokojí, sní o tom, co jim příroda dala, aby byly atraktivnější a smyslnější.Injekce kyseliny hyaluronové jsou považovány za oblíbenou a bezpečnou techniku.

Zvětšení rtů pomocí výplní kyselinou hyaluronovou

Zvětšení rtu kyselinou hyaluronovou je metoda, která prakticky nahradila jakoukoli injekci a chirurgický zákrok. Kyselina hyaluronová je přirozeně produkována lidským tělem. ​​Je součástíintercelulární látka, zajišťující spojení mezi buňkami a akumulací vody.

Jak fungují plniva kyseliny hyaluronové, se kterými pomáhají zvyšovat rty

Čím starší člověk získává, tím méně kyseliny hyaluronové, díky čemuž pokožka ztrácí svou pružnost, objevují se vrásky, záhyby, pokožka zaschne.Aby se předešlo změnám souvisejícím s věkem, provádějí se tzv. Kosmetické injekce.

Výhody a nevýhody

Zvětšení rtů, stejně jako jakýkoli kosmetický postup, má výhody a nevýhody.

Pros Nevýhody
1. Doba trvání řízení.Vstřikování trvá až 30 minut, přičemž první výsledek je okamžitě viditelný.

2. Žádná rehabilitace.Po injekci není nutná zvláštní péče o rty.A to i přesto, že se zavedená látka neposouvá, jako některé jiné léky, a způsobuje asymetrii.

3. Věkové limity 17–60 let.Jinými slovy, metoda je vhodná pro většinu zdravých lidí.

4. Po přibližně 6 měsících se kyselina hyaluronová sama rozpustí bez jakéhokoli negativního účinku na organismus.To vrací přirozené obrysy rtů.

5. Při opakovaném podávání se doba působení látky zvyšuje.

6. Výrobek nejen dodává rtům požadovaný tvar a velikost, ale také omlazuje a zvlhčuje.

7. Po injekci nezůstávají na obličeji žádné jizvy, jizvy ani jiné estetické nedostatky.

1.Bolestivost postupu.Navzdory skutečnosti, že před injekcí kosmetolog provádí anestezii, mnoho žen si stěžuje, že injekce jsou stále nepříjemné.

2. Výskyt alergické reakce.Může nastat alergie na samotnou látku.Existuje také nebezpečí reakce na anestetikum.Proto je velmi důležité vybrat osvědčené salony nebo kliniky, kvalifikované odborníky, aby se objasnilo, s jakými léky pán pracuje.

3. Výskyt otoků, které při správném provedení zmizí po několika dnech.

4. Postup má řadu kontraindikací.

Kontraindikace

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou, i když se považuje za jednu z nejbezpečnějších a nejjemnějších metod korekce.má kontraindikace:

 • těhotenství a období kojení;
 • osobní nesnášenlivost a přecitlivělost;
 • vyléčené nebo přetrvávající infekční choroby;
 • hormonální poruchy;
 • zánět na rtech;
 • kožní choroby;
 • poruchy krvácení, používání protidestičkových látek a antikoagulancií v posledních dvou měsících.

V těchto případech kterýkoli kvalifikovaný kosmetolog odmítne provedení postupu, i když si to klient přeje, protože injekce mohou způsobit vážné poškození zdraví.

Lékař může odmítnout, pokud žena podstoupila zákrok na začátku cyklu, během menstruace.To není kontraindikace,bylo však prokázáno, že účinek injekce kyseliny hyaluronové provedené během tohoto období je prchavější.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Technika

Kosmetické injekce se provádějí ambulantně ve specializovaném salonu nebo klinice estetické medicíny. Procedura trvá 15–30 minut, protože doba anestézie není delší než půl hodiny. Během této doby se kosmetologovi podaří látku zavést a rovnoměrně distribuovat, což dává formu, kterou si klient přeje.

Lék je zaveden do středu, po kterém je distribuován podél obrysu.Dále se zbývající látka zavede tak, aby neexistovaly žádné kužely a těsnění.

Ke změně rtů tenkých a malých rtů stačí 1 ml léku, u větších je zapotřebí více než 2–3 ml.Je důležité věnovat pozornost způsobu skladování látky.Ke skladování se používají stříkačky určené k jednorázovému použití.

V kosmetologii existují dva způsoby korekce: při vyplňování obrysu se postup provádí co nejrychleji, aby se zabránilo vzniku otoků, ale při plnění růžové části rtů bude výsledek přirozený.

Po dokončení injekcí kosmetolog radí několik dní, aby se zdržel:

 • nanášení make-upu;
 • návštěvy solária, lázní, saun;
 • koupání v bazénu a horké vodní lázni;
 • horké nápoje;
 • polibky;
 • kouření.

Jsou-li všechny podmínky splněny správně, pak účinek kyseliny hyaluronové trvá několik měsíců, od 5 do 10, v závislosti na podaném léčivu.Po uplynutí této doby se látka sama rozpustí.

Při druhém postupu může účinek trvat ještě déle.

Jak se zbavit účinku nadýchaných rtů

Pokud se během postupu nebo bezprostředně po něm něco pokazí a klientovi se konečný výsledek nelíbí, proces resorpce kyseliny hyaluronovémůže urychlit.K tomu je nutné urychlit metabolické procesy v těle.

 1. Účinek lze odstranit pomocí léků a doplňků stravy, které urychlují metabolismus.Nemůžete si však předepisovat léky pro sebe, mělo by to dělat zkušený lékař.
 2. Fyzioterapeutické postupy, například, mikroproudy, darsonval, pomohou.
 3. Posílené sporty a kondice rovněž pomohou rychle opravit práci nezkušeného kosmetologa.
 4. Horké obklady, návštěvy sauny a horké nápoje stimulují metabolismus rtů.

Má se za to, že lidé, jejichž profese jsou spojeni s aktivním mluvením, se kyselina hyaluronová rychleji rozezní.

Která plniva se používají pro zvětšení rtů

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou se provádí pomocí plniv.Na trhu existuje mnoho léků od výrobců z různých zemí, alevšechna plniva jsou rozdělena do pouze dvou typů:

 • bifázická;
 • jednofázové.

Složení dvoufázových plniv zahrnuje hyaluron smolekuly různých velikostí, díky kterým má plnivo hustou konzistenci.Její zavedení poskytuje trvalý výsledek, od 6 měsíců do 1,5 roku, ale korekce a správné rozdělení této látky je obtížný a časově náročný proces.Bifázická plniva se zpravidla používají k řešení složitých estetických problémů.

Jednofázová plniva obsahují částice stejné velikosti, jsou pružnější, snadno pronikají do hlubších vrstev kůže a jsou rovnoměrně distribuovány.Kromě toho často obsahují analgetika, díky čemuž jsou injekce téměř bezbolestné.Po zavedení takového plniva, pro distribuci látky, lékař potřebuje pouze masírovat injekční oblast prsty.

Korekce rtů pomocí permanentního gelu

Kromě použití biologicky rozložitelných přípravků, tj. Těch, které se v průběhu času rozpouštějí a vylučují z těla, se v kosmetologii používají také biopolymerní syntetické gely.

Mohou dosáhnout trvalého nebo velmi trvalého účinku po dobu několika let.Syntetické látky však nejsou tělem vždy dobře přijímány, takže mohou nastat různé druhy komplikací.

Trvalý gel je silikon a zvětšení rtů s ním není kosmetickým postupem .Jedná se o plnohodnotnou lékařskou operaci, která vyžaduje přípravu a následné sledování lékařem.

Před výkonem musí pacient poskytnout lékaři krevní testy, obecné a biochemické, testypro koagulabilitu, HIV, hepatitida a syfilis, výsledky EKG.Kromě toho musí lékař zkontrolovat, zda nedošlo k alergické reakci na anestezii.

Silikon se injikuje po malých částech v místní anestézii, po které musí chirurg rovnoměrně distribuovat látku a vyhladit ji prsty.Operace je velmi bolestivá, a to i přes úlevu od bolesti.

Účinek však bude dlouhý, je okamžitě viditelný a pokud je postup proveden správně, není nutná žádná korekce. Konečný výsledek bude viditelný po 3 měsících, dokud nebude možný tento otok.

Stálý gel se nyní používá zřídka, a existují důvody.Pacienti mají často nežádoucí účinky na syntetický materiál, granulomy a tvorbu jizev.Tento problém je vyřešen pouze úplným odstraněním implantátu, někdy s částí tkáně rtu.

Silikonové implantáty na rtech

Silikon se může shromažďovat do hrudek, rty mohou bolet, ztratit citlivost, kuřáci často odmítají materiál. V důsledku nadměrného zavedení silikonu se významně mění proporce obličejea objevuje se asymetrie v důsledku nekvalitní práce chirurga.V takovém případě se silikon odstraní pouze chirurgicky a v případě komplikací co nejdříve vyhledejte lékaře.

Botox a silikon: proč nepoužívat

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou je šetrnější způsob korekce, a proto lékaři a kosmetologové odradí ženy od používánísilikon.Syntetický materiál ztrácí na biologicky rozložitelném gelu, je méně bezpečný a jeho zavedení je spojeno se značnými riziky.

Existuje však i další způsob, jak upravit svůj vzhled: injekce Botoxu.Jedná se o injekční metodu, ale používá se také občas.Jde o to, že na rozdíl od všeobecného přesvědčení není možné zvětšit rty pomocí Botoxu.Lék nepřidává objem, s pomocí kosmetologa eliminuje vrásky podél obrysu rtů, kolem linie úst, díky čemuž se vyrovná struktura kůže a vrátí se předchozí tvar.

Postup je vhodnější pro ženy se změnami souvisejícími s věkem než pro mladé dívky. Má také kontraindikace a vedlejší účinky.Kromě toho je nutné před injekcí dodržovat některá pravidla, například nepít alkohol, neužívat antibiotika, léky proti bolesti, antikoagulancia, nevykonávat fyzická cvičení na svahu.

Bolí se zvětšit rty injekcí

Vstřikování různých látek do rtů nebo do jejich obrysu je bolestivý postup.A navzdory použití lokální anestézie zůstává nejčastěji nepohodlí.Silikon je nejbolestivější na injekci, ale injekce kyseliny hyaluronové nebo Botoxu mohou být tolerovány.Vše záleží na prahu bolesti a kvalitě léků proti bolesti.

Jaký druh anestézie se provádí

V případě anestézie se gel aplikuje buď na oblast injekce, nebo na injekci, například během zubních operací.

Aplikační anestézie je aplikace speciálních mastí, gelů nebo aerosolů, které zcela zmrazí určitou oblast , v tomto případě rty a jejich kontury.Výrobky obsahují anestetika s vysokou koncentrací, ale taková anestézie netrvá dlouho, ne déle než 30 minut.Tato metoda anestezie se používá pro rychlé intervence.

Výhodou aplikační analgezie je, že podávání léčiv injekcemi není nutné, čímž se zabrání vzniku otoků.Používání různých gelů je zakázáno, pokud má pacient alergické reakce.

Vodivou anestézií je injekce léčiva do nervu čelisti.Pacient necítí bolest, ale je při vědomí.Anestezie trvá 4 hodiny, ale hlavní nevýhodou této metody je otok a silné zarudnutí způsobené zvýšeným průtokem krve.

Jak zvětšit horní ret

Zvětšení horní ret se nejčastěji projevuje výraznou asymetrií a nesprávnými proporcemi. Nejbezpečnější možností je podání kyseliny hyaluronové.

Zvýšení horního rtu musí být nutně doprovázeno zavedením látky pod kůži nad rtu, takže bude možné dosáhnout nejpřirozenějšího výsledku.Při změně tvaru střední části by však měl být velitel obzvláště opatrný, aby nedošlo k zničení harmonických obrysů oblouku Cupidovy linie.

Jak zvětšit rty lipofillingem

Lipolifting je v kosmetologii relativně novým postupem.Jeho podstata je následující: pro injekci se používá vlastní tuková tkáň, kterou lékař vezme z jakékoli části těla.Nejčastěji z boků nebo břišní stěny.

Tato metoda má mnoho výhod:

 1. Pravděpodobnost odmítnutí a alergických reakcí je téměř nulová, protože injekce používá vlastní tukovou tkáň.Je mnohem bezpečnější než syntetický materiál a dokonce i organická kyselina hyaluronová.
 2. Z estetického hlediska problému je lipolifting nejpřirozenějším výsledkem.S jeho pomocí můžete opravit asymetrii, dát rtům plnost a požadovaný tvar.Navíc lipolifting zahajuje proces omlazování vnitřních tkání a pokožky, vracející mladistvé rty a přirozenou barvu.
 3. Tuk na rozdíl od kyseliny hyaluronové nevyvolává otoky.
 4. Přibližně 30% injekce je uloženo nepřetržitě v oblasti injekce, čímž se eliminuje potřeba druhého postupu.
 5. Tuk tvoří krásné a přirozené bílé okraje.To pomáhá vytvořit krásně zakřivenou horní ret a snížit vzdálenost mezi rty a nosem, která se s věkem zvyšuje.

   Procedura je téměř bezbolestná, stačí lokální anestézie.Operace netrvá déle než hodinu, během této doby lékař vezme tukovou tkáň z vybrané části těla, zpracuje ji ve speciálním roztoku a poté ji zevnitř vstřikne do rtů.

   Existuje pokročilejší typ lipoliftingu -mikrofotografie.Rozdíl je ve způsobu sběru a zavedení tukové tkáně: vyrábí se pomocí stříkačky s velmi malým průměrem, injekce se provádí také se stejným malým zařízením.Tkanina je tak méně poškozena, aby bylo dosaženo lepších výsledků.

   Tento způsob má kontraindikace, jako je rakovina, infekční onemocnění, diabetes mellitus, poruchy srážení krve, onemocnění kardiovaskulárního systému, kožní patologie, těhotenství a vysoká horečka.

   Tento postup má také nevýhody.Pokud lékař není dostatečně kvalifikovaný, asymetrie a nepravidelnosti, může dojít k infekci tukové tkáně.

   Velmi vzácně je pozorována individuální reakce těla, jako je bolest, zhoršená citlivost v místech vpichů.Kromě toho je účinek lipoliftingu velmi perzistentní, je téměř nemožné jej opravit.

   Zvětšení rtů plazmofilem

   Jedním z nejmodernějších způsobů zvětšení a tvarování rtů je použití plazmových plniv.Metodika je založena na principech využití vlastností krevní plazmy.Plazmový gel je zcela biologicky kompatibilní s lidským tělem, má silný regenerační a stimulační účinek.

   K vytvoření plazmofillerů lékař odebere krev ze žíly, která projde složitým procesem zpracování.Gel se nejčastěji používá pro konturování obličeje, omlazení a obnovení pružnosti pokožky.Je však také vhodný pro zvýšení objemu rtů.Účinek budeharmonický a přirozený.

   Biologicky rozložitelné nitě

   Inovativní a jednou z méně traumatických metod korekce rtů je zvedání nití - zvedání mezzaninů.Procedura je minimálně invazivní, je to vynikající řešení pro dávkování objemu rtů.Provádí se v lokální anestezii.

   Doktor pomocí pružné, tenké a velmi ostré jehly provede vpichy podél obrysu, nitě se jim zavedou.Vytvářejí pod kůží objemný rám, kolem kterého roste nová tkáň.Po určité době, od 6 měsíců do 1,5 roku, se biologicky rozložitelná vlákna samostatně rozeznávají, ale jejich účinek trvá několik let díky vytvořeným kolagenovým vláknům.

   Procedura se ve většině případů provádí bez komplikací a rty poté, co vypadají přirozeně.

   Obrysy rtů

   Cheiloplastika znamená obrysy rtů, lze ji injektovat a narezat.Pokud jde o injekční cheiloplastiku zmíněnou výše, jedná se o zavedení plniv.Metoda řezu zahrnuje chirurgické řezy kůže v blízkosti rtů a šití.Je tedy možné se zbavit změn souvisejících s věkem a opravit mnoho vad, včetně vrozených.

   Před incizální cheiloplastikou se vyžaduje úplné lékařské vyšetření.Operace je ambulantní, provádí se v lokální anestézii a švy se odstraní po 6 dnech.

   V prvním týdnu po operaci budou rty vyžadovat zvláštní péči:

   • omezenífyzická aktivita (můžete jít do práce dva dny po zákroku);
   • vyloučení teplých potravin a nápojů;
   • omezení v příjmu pevného jídla, které je žvýkáno dlouho a tvrdě;
   • přestat kouřit po dobu alespoň 1 měsíce;
   • po jídle opláchnutí antiseptiky.

    Chirurgická augmentace rtů

    Na klinikách se provádí několik typů chirurgických zákroků pro augmentaci rtů.

    Toto je vzestup rohů rtů, které s věkem klesaly.Doktor řezá kůži přes rohy, stejně jako uvnitř ústní dutiny.Operace chvíli pomáhá, po 1-2 letech je třeba ji opakovat.
    Keyes Selring Bulhorn ]VY plast Paříž Zvedání v rohu
    Řezy jsou provedeny přes horní nebo pod spodní hranu.Operace zvyšuje objem otáčením sliznice směrem ven.Doktor zkracuje a zvedne horní ret.Pacientky se stávají ženami po 30 letech, protože v tomto věku začíná natahování horních rtů a další zásahy k nápravě této vady jsou neúčinné.Lékař mění tvar rtů provedením několika zářezů ve tvaru V, poté jsou tyto řezy sešity Y-stehy.Používá se k interferenci s absorbovatelnými stehy.Metoda je podobná předchozí.Chirurg provádí dva typy řezů: vertikální a horizontální.

    Elektroporace -zvětšení rtů bez injekcí

    Elektroporace rtů je z velké části fyzioterapie, která obnovuje mládí a opravuje rty bez jakýchkoli injekcí nebo chirurgického zákroku. Podstatou postupu je účinek pulzního proudu.

    Proud otevírá buněčné membrány, aby saturoval buňky kyselinou hyaluronovou produkovanou tělem.Tento proces je přirozený a téměř bezbolestný, ale účinný.

    K dosažení účinku je zapotřebí několika postupů, nejčastěji ne více než 10. Výsledek bude trvat nejvýše 12 měsíců, vše záleží na věku, stavu kůže, jejím typu.

    Ceny

    Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou bude stát v průměru 12–15 tisíc rublů na 1 ml látky.Konečná cena závisí na úrovni dovedností kosmetologa, výrobce injekce a na objemu.

    Zavedení botoxu nebo silikonu bude levnější, náklady na postup se začínají od 9 000 rublů.

    Lipolifting stojí 20 až 25 tisíc rublů.Vysoká cena je způsobena složitostí postupu a bezpečností pro pacienta. Zavedení plazmofileru do jedné zóny stojí od 12 tisíc rublů.

    Minimální cena za instalaci hladkých mezotelů v oblasti rtů se pohybuje od 5 do 7 000 rublů.Nejdražší způsob, jak zvětšit rty a upravit jejich tvar, je cheiloplastika.Cena se pohybuje od 20 do 70 tisíc rublů, průměrná cena je 31 tisíc rublů. Za elektroporaci bude muset být zaplaceno průměrně 4 000 rublů.

    Nepřeskočit nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

    Která metoda je lepší?

    Podle odborníků jsou nejbezpečnějšími způsoby zvětšení rtů injekce léčiv na bázi kyseliny hyaluronové.

    Kosmetologové rozhodně nedoporučují uchýlit se k syntetickým látkám a chirurgické zákroky jsou ve srovnání se stejnými injekcemi považovány za příliš komplikované a nepřiměřeně drahé.V moderní kosmetice a chirurgii jsou méně žádané než jiné metody.

    Předtím, než se rozhodnete pro zvětšení rtů, byste měli navštívit specialistu, který mu pomůže vybrat vhodnou metodu.Lékař provede vyšetření, provede nezbytné testy a identifikuje problém, po kterém pomůže vyřešit.

    Není dnes nutné uchýlit se k nejoblíbenější kyselině hyaluronové, když moderní estetická medicína nabízí tolik možností pro korekci vlastního vzhledu.

    Návrh článku:Vladimír Veliký

    Video na téma: Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

    Zažijte zvětšení rtů hyaluronemkyselina: