Zpevňující obličejová maska.Recepty se škrobem, jako je Botox, vaječné bílé, ovesné vločky, jíl, želatina, lněná semena.Jak vařit a používat

S věkem se zpomaluje produkce elastinových a kolagenových vláken v kůži.Z tohoto důvodu ztrácí pružnost, stává se tenčí, obrys obličeje ztrácí svůj jasný obrys.

Ke zpomalení procesu stárnutí je nutné pokožku pravidelně saturovat kosmetikou nebo domácími směsmi obohacenými o vitamíny a minerály, aplikovat napínací prostředky, jako jsou například obličejové masky připravené doma.

Indikace pro použití

Indikace pro použitízpřísňujícími látkami pro pleť obličeje jsou jakékoli změny kůže spojené s věkem: zvadnutí, suchost, peeling, výskyt hlubokých vrásek, pigmentace, redukce tónů pleti.

Složení masky je vybráno tak, aby okamžitě vyřešilo několik problémů.Domácí maska ​​však nemůže nahradit úplně salonní proceduru.Během přestávky mezi procedurami v salonu je dobrá jako doprovodná událost.

Kontraindikace

Kontraindikace těchto domácích postupů jsou:

 • individuální nesnášenlivost složek masky;
 • nedávná operace facelift (provedená před méně než šesti měsíci);
 • krevní cévy jsou umístěny v blízkosti povrchu kůže, včetně případů, kdy jsou náchylné k růžovce;
 • kožní choroby;
 • škrábance a poranění kůže;
 • nadměrná mastná a problematická pleť.

Vlastnosti domácích receptů

Výhodou domácích masek je, že jsou připravovány na základě přírodních ingrediencí.Jejich hlavní vlastností je zpřísnění kůže.

Zvedací masky přispívají k:

 • tvorbě vlastního kolagenu, který přispívá k hladké pokožce;
 • zbavit se dvojité brady;
 • vyhlazování kontur oválu obličeje;
 • zmizení brylů, malých vrásek v blízkosti očí a úst.

Dotahovací masky nasycují pokožku vlhkostí, urychlují krevní oběh a metabolismus, čistí póry a vytvářejí na pokožce vzduch propustný film, který poskytuje okamžitýutahovací účinek.

Jak často se dá dělat?

Zpevňování obličejových masek doma by mělo probíhat v kurzech.Každý kurz zahrnuje 10 procedur.Na 7 dní jsou 1-2 masky.Mezi bloky si pauzu od jednoho měsíce do tří.

Jak aplikovat kompozici

 1. Před aplikací musí být obličej očištěn.To lze provést pomocí kosmetických peelingů nebo přípravků připravených doma.Můžete například lehce masírovat obličej kávou nebo udělat medovou masáž.
 2. Kompozice je distribuována buď štětcem, nebo přímo prsty, vyhýbající se oblastem kolem očí.Kůže na tomto místě je velmi jemná a pro vyhlazení vrásek pod očima by se měly používat speciální masky.
 3. Distribuujte kompozici výhradně podél masážních linií, aby nedošlo k tažení kůže.
 4. Je nutné odolat hmotnosti na obličeji po takovou dobu, jak je doporučeno v pokynech.Sušící masku můžete rozpustit navlhčením látky na obličej nebo rozprostřením další vrstvy směsi.
 5. Želatinové masky se odstraňují ve formě filmu, ostatní se omyjí teplou vodou.
 6. Po odstranění přípravku se použije hydratační krém nebo krém proti stárnutí.

Nejlepší přísady jsou

 • želatina .Je to nejúčinnější produkt pro facelift, protože obsahuje živočišný kolagen.Nestačí jeho věková kůže.Maska obsahující tuto složku napíná a zvlhčuje pokožku.
 • Medje univerzální lék.Má nejen tonický účinek, ale ničí také bakterie, zvlhčuje, čistí, vyživuje pokožku.
 • Vejce bílé , vyšlehané do pěny, poskytuje výrazný utahovací účinek, dodává pokožce pružnost, napíná póry a odstraňuje mastný lesk.
 • Parafin .Především má tepelný účinek, díky kterému je stimulován krevní oběh a aktivněji se odstraňují toxiny z kůže.Parafin vyluhuje nečistoty, má antiseptický účinek.Ujistěte se, že používáte kosmetický parafin, protože neobsahuje barviva a konzervační látky, obohacené o vitamíny a živiny.
 • Hlína. Bílá nebo modrá kosmetická hlína je nejvhodnější pro přípravu domácích přípravků pro omlazení a zpřísnění pokožky obličeje.

Želatinová maska ​​s mlékem pro suchou pokožku

V této masce jsou pouze 2 složky.1 polévková lžíce želatiny se odebere a 2-3krát více mléka.Kromě toho je žádoucí, aby to bylo mléko s vysokým obsahem tuku, lépe vyživuje pokožku.Mléko je třeba mírně zahřát a nalít tam želatinu.Potom se nechá bobtnat 40-50 minut.Na oheň položili malý hrnec a na vrchol nádobu s želatinou.

Nejjednodušší zvedací obličejová maska ​​ze želatiny a mléka

Při zahřátí se želatina zcela rozpustí a mléčná hmota se stane tekutou.Musí být rozložena pomocí štětce podél masážních linií obličeje ve směru zdola nahoru.Když složeníse promění ve film, měli byste ho zvednout za okraj a opatrně jej odstranit.Tato maska ​​a napíná pokožku a čistí póry.

Želatinová maska ​​pro mastnou pleť

Pokud je pokožka mastného typu, použije se kefir místo mléka.Taková kompozice je připravena podle následujícího receptu.1 lžičkaželatina se nalije do 50 ml vody při teplotě asi 50 až 60 stupňů a nechá se bobtnat.Poté se do roztoku vmíchá kefír (1 polévková lžíce) a směs se zahřívá ve vodní lázni. Je třeba počkat, až se želatina zcela rozpustí.

Pro urychlení procesu míchejte směs lžičkou.1 lžičkasuchá ovesná kaše se mele v mlýnku na kávu a přidá se do horké želatiny.Důkladně promíchejte, aby byla směs homogenní.Distribuujte do oblastí, které je třeba tónovat.Po 20 minutách film vyjměte, omyjte a naneste krém.

Parafin

Kosmetický parafin má příznivý účinek na pokožku.Je však docela obtížné aplikovat takovou masku na vlastní pěst v souladu s technologií, takže je třeba použít pomoc.Vezměte dva kontejnery.V jedné položce 1 lžíce.parafinový vosk.Musí být rozpuštěn ve vodní lázni.I když je stále horké, smíchá se do něj 1 lžička.zlato.

Parafin se také taví v jiné misce, ale ve větším objemu a do ní se nepřidává med.Před nanesením kompozice se obličej pokryje výživným krémem nebo kosmetickým olejem, jako je mandle, avokádo, broskev nebo jiné.Kartáč rozprostře parafín na obličej ve směru masáželinky.

Poté zakryjí obličej gázou, nanesou další vrstvu pomocí parafínu bez přísad (do té doby je třeba udržovat teplo).Poté znovu zakryjte obličej gázou a znovu naneste tekutý parafín.A tak 4krát.Doba expozice po aplikaci je 20 minut.

V tomto procesu je nezbytné zachovat klid svalů obličeje.Poté se maska ​​odstraní a zbytky se nejprve odstraní vatovým tampónem a poté teplou vodou.Nezapomeňte aplikovat po zvlhčování.

S proteinem

Obličejová maska ​​(zpřísnění) připravená doma podle následujícího receptu poskytuje okamžité zpřísnění.Budete muset nastrouhat kůži jednoho citronu na struhadle s malými otvory, pak smíchat s 1 lžička.šťáva vylisovaná z buničiny.

Jeden protein se šlehačkou v pěně kombinovaný s citronem nalil 2 lžičky na stejnou hmotu.ovesné otruby 15 minut po aplikaci, směs omýt studenou vodou.Výsledkem směsi je zúžení pórů, tónů a zmírnění vrásek.Masku doporučujeme provádět jednou za 7 dní v měsíci.

Kvasinky

Pro kvasnicovou masku budete muset koupit živé kvasinky.2 lžícedroždí musí být kombinováno s medem (asi 0,5 lžičky) a 1 lžičkouolivový olej.Nejprve se aplikuje část kompozice.Po 5 minutách, kdy začíná první vrstva zaschnout, je další vrstva rozmazaná, pak další a další.

Po 20 minutách masírujte pokožku mokrými prsty a směs opláchněte.Tato maska ​​způsobuje průtok krve na povrch kůže, což působí efektomlazení, svěží tónovaný vzhled a zmírnění vrásek.

S mlékem

1 lžička.mléčná a žitná mouka.Přidáme mírně šlehací žloutek vidličkou.Držte kompozici na obličeji po dobu 20 minut.Kromě efektu utažení tato maska ​​zužuje i zvětšené póry.Chcete-li dosáhnout ještě většího efektu zvedání, opláchněte masku okyselenou vodou.

Složení brambor

Zvedací masky na brambory se vyrábějí ze surových i vařených brambor.Například do hotových bramborových brambor, které dosud nebyly ochlazeny, přidáme trochu mléka a olivového oleje, dosáhnu takové konzistence, že hmota je na jedné straně dostatečně tekutá, ale při aplikaci na pokožku také nevyteče z obličeje.

Tato maska ​​má hydratační účinek, vyhlazuje jemné vrásky.Doba expozice je 20 minut.

Takto se připravuje napínací maska ​​surových brambor.Vezměte jeden hlíza, umyjte, oloupejte a nasekejte na struhadle s malými otvory.Přidat 1 lžičku.olivový olej a proměňte se v homogenní složení.Vejce je rozbité a protein je oddělen od žloutku.

O tom, co přesně je pro masku vhodné, se rozhoduje v závislosti na typu kůže. Protein zaslechne a žloutek naopak hydratuje suchou pokožku. Aplikujte kompozici na obličej a věnujte zvláštní pozornost lícům a bradě.Po 30 minutách masku omyjte.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

S botoxem podobným škrobu

Má se za to, že škrobové masky jsou pro facelift velmi účinné. Mnoho žen srovnává účinek masky s injekcemi Botoxu. Tato maska ​​nejen pokožku viditelně napíná, ale také ji rozjasňuje.K jeho přípravě je kromě škrobu a vody zapotřebí dalších 5 lžic.mrkvová šťáva a zakysaná smetana.

1 polévková lžíce.škrob se umístí do 100 ml převařené vody, přidá se dalších 0,5 litru a vaří se na mírném ohni, dokud hmota nezhoustne, přidá se šťáva a zakysaná smetana.Nanáší se na obličej a po 20 minutách se odstraní.Chcete-li získat efekt wow, musíte udělat masku každý den po dobu 3 dnů v řadě.Složení během této doby je uloženo v lednici.

Z glycerinu s ovesnou kaší pro ženy nad 45 let

1 lžičkamed musí být rozpuštěn ve vodní lázni do kapalného stavu, smíchán s 1 lžičkou.glycerin.2 lžičkyovesné vločky se mele v mlýnku na kávu, zředí se malým množstvím vody a poté se smísí se směsí medu a glycerinu.Naneste na pokožku po dobu 30 minut, poté opláchněte teplou vodou.

Proti vráskám

Pro ještě starší pleť starší 50 let je třeba použít masky proti vráskám.Dobrý efekt dává směs okurek.1-2 okurky (v závislosti na velikosti) musí být nastrouhány malými otvory a hmotu rozložit na kus gázy.Poté je tento kus zakryt na obličeji po dobu 30 minut.Po uplynutí této doby masku odstraní a sami se umyjí.

Spodní listy aloe - rostlina musí být starší než 3 roky - se uchovávají v chladničce po dobu nejméně 3 dnů.Pak v mixéru rozemele listy na homogenní hmotu, přidejterozpuštěný med.Konzistence by měla být snadno použitelná.Kompozice se rozmazává na povrchu kůže a po 30 minutách se odstraní vodou.

U ovesných vloček

Je užitečné zvýšit elasticitu kůže masky ovesnou kaší.Tento recept je vhodný pro ženy, které mají suchou pokožku.0,5 lžíce.rozmělňte vločky v mlýnku na prášek.Výsledná hmota je kombinována s 1 lžičkou.olivový olej a zakysaná smetana.Poslední přísada se přijímá okem - měla by se dosáhnout pohodlná konzistence.

Směs se distribuuje po povrchu kůže, udržuje se půl hodiny a poté se promyje teplou vodou.

​​
Z petrželky

Z mleté ​​petrželky a másla se připravuje zpevňující a vizuálně omlazující obličejová maska.Banda petrželky by měla být nasekána jemně a jemně a smíchána s 1 polévkovou lžičkou.máslo.Pokud existuje mixér, je nejlepší v něm zabít masu.

Maska je nanesena na kůži a ošetřeny jsou také oblasti kolem očí.Aby maska ​​poskytla ještě větší utahovací účinek, je nutné občas otřít pokožku zmrazeným vývarem připraveným z léčivých bylin nebo čisté vody.Po 15 minutách masku omyjte.

Zázvor

Maska se zázvorem aktivuje proces mikrocirkulace krve, protože má oteplovací účinek.Díky tomu pronikají blahodárné látky, kterými je nasycen, pokožkou aktivněji.

2 lžíce.nasekaný zázvor nebo jeho suchý prášek v množství 1 polévková lžíce.převedena do mlýna mixéruposlat banánovou buničinu, 1 polévková lžíce.med, 1/4 lžíce.zelené máty (čerstvé) a 1 polévková lžíce.špenátová šťáva.Přerušují vše dohromady, rozdělují se, přidržují po dobu 20 minut a pak se umyjí.

Kiwi

Omyjte jedno ovoce kiwi, odstraňte kůži a hněte do stavu pyré.Přidat 1 dl.tekutý med, promíchejte a distribuujte.Procedura by měla trvat 15 minut, poté se omýt teplou vodou.

Clay

Kosmetický jíl má vynikající zdvihací účinek.Nemůžete použít žádné další komponenty.Stačí zředit 2 lžíce.jílový prášek (zelený nebo modrý) s vodou.Naneste na povrch pokožky silnou vrstvou.

Pokud kůže potřebuje další hydrataci, namíchá se místo vody voda nebo kosmetický olej, jako je rakytník řešetlákový.Expoziční doba masky skončí, když se úplně změní v kůru.

S persimmonem a škrobem

Další účinná maska ​​s škrobem zahrnuje přidání persimmonové buničiny, a proto je nejvhodnější pro zimní čas.Persimmon obsahuje antioxidanty, taniny, komplex vitamínů a minerálů, organické kyseliny.

Odstraňte vrchní slupku z jednoho ovoce a namele ji dřevěným příborem, aby nedošlo k oxidaci. Hmotnost je kombinována s 1 lžičkou.škrob, smíchejte tak, aby nezůstaly žádné hrudky.Udržujte směs na obličeji po dobu 15 minut a poté opláchněte vodou.Škrob utahuje konturu obličeje a dodává pokožce hedvábný pocit.

S tomelem a vejcem

Persimmonové pyré musí být připraveny výše popsaným způsobem.Jeden protein by měl být zbit šlehačkou tak, aby se objevila pěna, promíchejte tomel s proteinem a pak s pšeničnou moukou, aby se získala viskózní konzistence.Kompozice je distribuována po obličeji.Omyjte po 30 minutách.

Cuketa

Další sezónní receptura je cuketa maska.Optimální pro léto.Na struhadle s malými otvory drtíme malý kousek cukety.Vezměte 1 lžíce.hmota a smíchaná s podobným množstvím nízkotučné kyselé smetany.Složení je distribuováno.

Zpevňující obličejová maska ​​by měla obsahovat komplex přísad šetrných k pokožce.

Po 20 minutách se odstraní odvar ze zelených petrželek. Po zákroku se aplikuje krém, nejlépe s vitamínem E.Výsledkem použití masky na squash bude zpřísnění kůže, stárnutí skvrny se zesvětlí, zánětlivé procesy se uklidní.

Zelí

200 g zelí se v mísiči rozemele.Přeneste hmotu do sýrového sáčku a dekantujte zelnou šťávu.Přidejte 1 polévková lžíce.kosmetická hmota jakékoli barvy.Po důkladném promíchání složení naneste masku a přidržte po dobu 20 minut.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvednutí obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli
S hlínou a citronem

Další maska, která kromě faceliftu zužuje také póry.Je vyroben z kosmetické hlíny.Z 1/4 citronu musíte šťávu vymačkat,smíchejte to s 1 lžičkoumořská sůl, mandlový olej, také v množství 1 lžička.Jíl (1 polévková lžíce) je nejprve chován s vejcem, důkladně promíchán tak, aby zde nebyly žádné hrudky.

Potom všechny ingredience spojte dohromady.Aplikujte přípravek opatrně, protože mořská sůl může poškodit pokožku.Tato maska ​​má složitý účinek: napíná, rozjasňuje skvrny, zužuje viditelné póry a čistí je.

Brambory a jablko

2 lžičkymleté ​​ovesné vločky v mlýnku na kávu.Oloupejte jablko a brambory po 1 kuse.Nechte je projít jemným strouhačem, ovesnou kaši zřeďte teplým mlékem v množství 1 polévkové lžíce, nechte několik minut bobtnat.Kombinujte všechny ingredience a důkladně promíchejte.

Vložte několik fází - ve vrstvách.Mezi jednotlivými vrstvami by měla uplynout 5 minut.Po 20 minutách se maska ​​omyje.

S želatinou a okurkou

Další želatinová maska ​​se připravuje z okurky a čajových listů vyrobených ze zeleného čaje.Je třeba vzít 1 lžíce.silné čajové lístky, zalijeme 1 lžička.želatina, promíchejte a poté zahřejte směs ve vodní lázni za stálého míchání, dokud se želatina nerozpustí.Okurka by měla být nastrouhána malými otvory a smíchat všechny ingredience.

Naneste směs na tvář v teple.Po dobu 30-40 minut se opatrně odstraní teplou vodou.

Masky Facelift nebudou alternativou k závažné operaci.Ale pro ty, kteří dávají přednost lidovým receptům a snaží se udržetrodinný rozpočet, pomohou napnout pokožku bez poškození zdraví a vážných nákladů doma.

Použití a aplikace tažných masek doma:

K výhodám tažných masek možnosti použití:

Jednoduché receptys účinkem proti stárnutí: