Žlutý peeling.Složení, typy, fotografie před a po, indikace a kontraindikace

Žlutý peeling má relativně málo kontraindikací.Tento postup umožňuje vyrovnat tón pleti, odstranit jemné vrásky, akné a další nepříjemné jevy, které narušují estetiku pokožky, a činí ji zcela bezpečnou.Loupání by měl provádět odborník, pak to přinese výhody, ne poškození.

Co je to retinový (žlutý) peeling

Při procesu žlutého peelingu se používáI strukturovat nana bázi retinolu.Má žlutou barvu a při aplikaci na pokožku ostře kontrastuje s kůží.Do hloubky se jedná o střední nebo povrchový peeling, který odlupuje zastaralé epidermální buňky, aniž by došlo k poškození vrstvy mladší kůže.

Pozitivní stránka - spolu s povrchovou vrstvou epidermy, zmizí některá její poškození, jako jsou post-akné nebo stárnutí. Mladá kůže dostává silný stimul pro regeneraci. Rychle obnovuje svůj původní stav, ale bez takového zjevného porušení.

Hlubší defekty - vrásky a jizvy - jsou vyhlazeny a méně patrné.Negativní stránky - postup není vhodný pro každého a poškozená kůže může být ještě více zraněna.Kromě toho se po zákroku zvyšuje citlivost kůže a mnoho z obvyklých účinků se stává bolestivými.

Druhy procedur

Retinoický peeling se týká chemických postupů, protože hlavní účinnou látkou je kosmetická kompozice, která se nanáší na obličej.Podle typu a způsobu aplikace se rozlišuje několik typů postupů.

Ke složení výrobků se používá nejen retinol, ale také jiné organické kyseliny - askorbová, listová atd. Níže jsou uvedeny dvě nejběžnější metody provádění postupu.

Yellow Peel

Toto je postup používající krémy na bázi syntetického retinolu.Má silný účinek, který je patrný ihned po obnovení pleti.Pro plnou implementacipříprava, postup sám se provádí ve 3 relacích.Doporučuje se ne více než jednou za šest měsíců.Vyžaduje dlouhodobou rehabilitaci, příliš časté používání může poškodit pokožku.

Retises CT Yellow Peel

Žlutý peeling, jehož kontraindikace jsou omezeny malým počtem patologií, může být jemný.K tomu se používá produkt na bázi přírodního retinolu, který se nanáší na obličej ve formě krému.

Procedura může být provedena doma jednou měsíčně. Není třeba žádné školení a koná se pouze jedno zasedání.Účinek je patrný při pravidelném používání po 2-3 postupech, je stabilnější než u tvrdé verze.

Klady a zápory

Před rozhodnutím o podobném řízení je zcela přirozené chtít porovnat užitečné účinky a možnou újmu a posoudit, jak je takové rozhodnutí odůvodněné.

Pros Nevýhody
Vysoký výkon propovrchový peeling Silný peeling do týdne po zákroku
Rychlé zotavení Nažloutlá pleť až do konce loupání
Mírné účinky Možné vedlejší účinky retinolu - může se hromadit v těle a při nadměrném poškození může způsobit poškození
Žádné poškození kůže
Nízké riziko komplikací

Porovnání s podobnými metodami

Žlutápeeling má méně kontraindikací než většina ostatních chemických peelingů.Kromě hlavního úkolu -Čištění pleti obličeje - peeling pomocí retinolu provádí další.Vyživuje pokožku, obnovuje normální fungování potu a mazových žláz, antioxidačních systémů.

To znamená,peeling se vyrovná nejen s vnějšími vadami kůže, ale také s většinou jejich příčin.

Ve ​​srovnání s jinými povrchovými resurfacery je retinol nejúčinnější.Jeho účinek navíc nepoškozuje pokožku a lze jej použít v jakémkoli věku a s jakýmkoli typem pokožky.Díky tomu je velmi pohodlným nástrojem.

Indikace

Hlavním cílem loupání retinolu je odstranit drobné kožní defekty.

Indikace pro tento postup:

 • po akné;
 • zvětšené póry;
 • keratomy, věkové skvrny;
 • změny související s věkem;
 • vrásky;
 • jizvy na kůži;
 • hyperkeratóza.

Peeling pomáhá jemně odstraňovat přebytečnou epidermis z obličeje a urychluje hojení lézí.

Kontraindikace

Žlutý peeling kontraindikací má následující:

 • užívající vitamin A v jiné lékové formě - aby se zabránilopředávkování;
 • onemocnění jater v současnosti nebo v historii;
 • poranění a poškrábání kůže obličeje, akutní stadium akné;
 • exacerbace chronických procesů;
 • těhotenství, laktace;
 • alergický na složky léčiva.

Pokud dosud nebyl proveden peeling retinolem, měl by být proveden test na alergii.

Provádění loupání v salonu: příprava a popis postupu

Před provedením postupu musíte konzultovat odborníka.V dobrém salonu bude tato služba nabízena okamžitě.Příprava na pravidelný peeling retinolu trvá 2 týdny. Během této doby by se mělo upustit od agresivních prostředků na čištění kůže, solárií a pláží. Používáte-li mírnou kompozici, zkuste to před denem loupání.

V salonu začíná procedura odstraněním make-upu (je lepší přijít okamžitě bez něj) a očistit obličej od prachu a nečistot pomocí speciálních krémů.

Kyselina salicylová se používá jako ochranné činidlo - nanáší se na kůži před nanesením retinolu a nevymyje se.Poté se aplikuje hlavní čisticí prostředek, který musí být po nějakou dobu ponechán (je uveden v pokynech).Poté se obličej omývá a lubrikuje výživným krémem.

Jak udělat peeling doma

Pro ty, kteří již dobře vědí o složitosti procesu a používají měkké kompozice, můžete postup provést doma - ušetříte tím čas i peníze.Je důležité pečlivě si přečíst pokyny.

Příprava

Příprava je stejná jako při loupání v salonu.Je třeba se vyhnout nadměrnému vystavení ultrafialovému záření, chránit kůži před zraněním a poškrábáním, pokud se často vyskytuje opar - provádět léčbu.Z kosmetiky a výrobků pro péči by si měly vybrat měkká neagresivní léčiva.

Podrobný popis postupu

Nejpřesnější informace o způsobu loupání jsou uvedeny v pokynech pro leštidlo.Musíte si to pozorně přečíst, koupit všechny prostředky v něm uvedené.

Postupně žlutý peeling.

Obecné pokyny pro loupání doma:

 1. Pokud se používá makeup, odstraňte jej.
 2. Očistěte pokožku od prachu a mastnoty krémem nebo přípravkem doporučeným výrobcem peelingu.
 3. Naneste roztok kyseliny salicylové, nejlépe ze všech, podle doporučení výrobce.
 4. Naneste peelingové činidlo, které se rozprostře v tenké vrstvě, a ponechte po stanovenou dobu.
 5. Omyjte vodou bez mýdla.
 6. Naneste výživný krém.

Provádění postupu má hodně společného s výkonem salonu, ale vyžaduje opatrnější přístup k používání chemických látek.

Rehabilitace

Po loupání se pokožka začíná odlupovat a mladá dermis vytvořená pod ní je velmi citlivá na vnější vlivy. Je třeba zabránit náhlým změnám teploty.

Pokud se loupání provádí v zimě, musíte jít ven a zakrýt si tvář teplou šátkem.UV světlu je třeba se vyhýbat, takže široké klobouky s lemem jsou skvělé.Můžete a měli byste používat živiny, nemůžete odstranit exfoliační pokožku rukama.

Péče o pleť po loupání

Po zákroku je třeba při odlupování pokožky použít výživný krém.Chcete-li použítmakeup je nežádoucí.Pro mytí je lepší použít speciální jemné výrobky, které nepoškozují pokožku.Pokud se vyskytne patologie.musíte kontaktovat kosmetologa nebo dermatologa.

Vlastnosti peelingu během těhotenství, nemoci žen, vnitřní patologie

Žlutý peeling, jehož kontraindikace zahrnují řadu nemocí ženy, nepředstavuje zásadní postup, který by se měl provádět při jakémkolistav.Peelin retinolu je kontraindikován pro těhotné a kojící ženy kdykoli.Může dobře počkat do konce laktace.

Můžete si vyčistit obličej pomocí kartáčů založených na mechanickém čištění obličeje.

V případě ženských chorob a patologií vnitřních orgánů lze loupání provést pouze v remisi. V případě zhoršení může být škodlivý. Je vhodné podstoupit léčbu a teprve poté se projeví.

Možné komplikace

​​

Po loupání se bude pokožka cítit nepohodlně - je možný pocit těsnosti, zvýšené citlivosti na vnější faktory, zčervenání obličeje.To je normální, zejména pokud se loupání provádělo doma.Příště ji budete muset nechat na tváři méně času.Při hrubém porušení pokynů může na obličeji dojít k popálení chemikálií.

Co nelze udělat po zákroku

Po zákroku byste neměli vystavovat obličej silnému ultrafialovému záření, dotýkat se jej špinavými rukama ani provádět práce v prašném nebo špinavém stavu.uvnitř bez ochrany na obličeji.

Kolik postupů bude vyžadováno

Počet postupů závisí na typu nápravy. Přísnější formulace vyžadují 2-3 ošetření v řadě, měkčí formulace vyžadují jeden postup.Přerušení mezi procedurami závisí také na peelingové aktivitě - čím agresivnější je, tím delší by měly být přestávky.Maximální intervaly jsou šest měsíců, minimum je měsíc.

Přehled produktů pro loupání, ceny

Různí výrobci vyrábějí různé produkty pro loupání, které mohou být svým účinkem tvrdé nebo měkké.

Mediderm

Léčivo je dostupné ve formě roztoku retinolu od 1 do 10% v ampulích.Pro tento postup se ampule otevřou a obsah se nalije do nádoby.To vám umožní pohodlně dávkovat lék a ředit ho jinými prostředky.

Cosmoteros Professionel

Uvolňuje produkt s koncentrací retinolu 5% a obsahem dalších látek - vitamín E, C a beta-karoten.Výrobek je k dispozici v lahvích, které jsou vhodné pro pravidelné používání.

Mene & Moy System

Výkonný produkt obsahující řadu aktivních kyselin. Hloubkově čistí epidermu, přispívá k její obnově.Měl by se používat maximálně jednou za šest měsíců, aby nedošlo k poškození kůže.

Arcadia

Tato společnost okamžitě vyrábí prostředky v sadách.Obsahují loupací mast, opalovací krém a vyživující krémy.Podle množství všech těchto prostředků to bude stačit na jedno sezení a péči o pleť po něm.Velmi výhodné proloupání doma.

Activador Cimel

Zvláštností tohoto přípravku je to, že kyselina salicylová je již ve svém složení zahrnuta a není třeba ji dodatečně nanášet.K dispozici ve sklenicích vhodných pro použití doma i v kabině.

Cena zákroku v Moskvě, Petrohradu, regionech

Cena do značné míry závisí na výběru prostředků, prestiže kliniky a kvalifikaci specialisty. Ceny samotných fondů se liší od 5 000 rublů.až 10 000 rublů. Pokud budete postup provádět doma, budou náklady omezeny na toto.Služba čištění retinolu v kabině je dalších 5 000 rublů.v Moskvě, zhruba stejné v Petrohradě a o něco méně - 4000 - 4500 rublů.v regionech.

Služby kosmetologa budou stát další dodatečné náklady.Žlutý peeling má málo kontraindikací a lze jej snadno zabránit.Díky tomu je o to populárnější.Kromě toho lze postup provést v kabině nebo doma.

Video o žlutém peelingu, jeho účinnosti a pravidlech provádění

Účinky žlutého peelingu obličeje:

Všechny fáze postupu: