Žlutý peeling, retinoic - co to je, jak to udělat doma

Retinoický peeling je moderní kosmetický postup, který pomáhá odstranit jemné vrásky, napnout epidermis a vyjasnit konturu obličeje, což přispívá k celkovému omlazení.

Takového komplexního účinku je dosaženo díky hlavní aktivní složce - retinolu (vitamin A), který vyživuje pokožku potřebnými vitamíny a minerály, podporuje odstraňování toxinů a toxinů.

Retinoické loupání - co to je ]

Navzdory skutečnosti, že dnes jedním z nejpopulárnějších čisticích prostředků je právě retinoický peeling, ne každý to ví.Proceduru začali provádět kosmetologové relativně nedávno, ale díky vysoké účinnosti a minimálním traumatům už měla spoustu obdivovatelů.

Přední kosmetologové a většina klientů potvrzují, že čisticí účinek není v žádném případě horší než drahé injekční techniky.

Poté, co mistr ošetřuje kůži se zvláštním složením a nechává ji vystavit, keratinizované buňky začnou exfoliovat, díky čemuž jsou tkáně aktivně aktualizovány.

Nepochybnou výhodou takového čištění je to, že kompozice nejen ovlivňuje povrchovou vrstvu, ale také proniká do hlubších vrstev kůže, stimuluje dělení buněk, zvyšuje hustotu dermy a vylučuje zánětlivé procesy.Toto ošetření také škodí enzymům, které neutralizují působení elastinu a kolagenu.

Žlutý peeling (retinoický): indikace postupu

Vzhledem k tomu, že tento kosmetický postup je poměrně aktivní a účinný, doporučuje se k němu přihlásit až po 30 letech.

Hlavní indikace pro loupání retinolem jsou:

 • nedostatečná produkce přírodního kolagenu;
 • neschopnost buněk po dlouhou dobuudržovat vlhkost;
 • vzhled prvních vrásek obličeje;
 • ztráta pevnosti a pružnosti;
 • věkové skvrny na obličeji z nadměrného opalování;
 • výrazná forma akné;
 • hyperkeratóza;
 • změny související s věkem.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Loupání kyselinou retinovou: jak to funguje v salonu

Jen málo žen ví, jak se provádí retinový peeling, co to je a jaký účinek lze od postupu očekávat..

Zkušený mistr by měl okamžitě upozornit, že výsledek do značné míry závisí na tom, která konkrétní značka kosmetiky bude použita pro žlutý peeling.V závislosti na tomto faktoru se může doba rehabilitace lišit. Dnes může být retinoický peeling takto:

 1. Classic. Pro dosažení maximálního účinku je klient předem oloupán a očištěn speciálními formulacemi.Poté se aplikuje retinoický peeling po dobu 15-20 minut.Po provedení kosmetického zákroku bude žena muset přísně dodržovat všechna lékařská doporučení, jinak by výsledek mohl zmizet.Opravit výsledek je opakovaná léčba předepsána po 6 týdnech.
 2. Použití mírně koncentrovaných nebo koncentrovaných přípravků. V závislosti na tom, která značka léku bude vybrána, můžedoba expozice produktu se také liší.Pokud kosmetolog používá agresivnější léky, nechává se na expozici déle než 15 minut (během léčby je nutné sledovat stav klienta, protože složení může způsobit nepohodlí a dokonce způsobit popálení).Pokud pán upřednostňuje použití jemných sloučenin, pak ošetření obličeje bude trvat asi 4-6 hodin.Musíte pochopit, že složení je vybráno v závislosti na tom, jaké kožní problémy má klient, a na individuálních vlastnostech těla.
 3. Přípravky lze nanášet na kůži po mechanickém očištění. Pokud se po tomto ošetření aplikuje retinoický peeling, pomůže to regulovat činnost žláz mazové sekrece, zabraňuje výskytu akné a černých teček a také obnovuje pokožku.

Retinální peeling obličeje: přehled léků

Dnes najdete kompozici pro retinový peeling v různých kosmetických obchodech.Tento nástroj se stal tak populárním a žádaným, že ho mnoho společností začalo vyrábět pro domácí použití.

V každém případě však před schůzkou s kosmetologem nebo před takovým úklidem doma musíte zjistit, které léky se osvědčily nejlépe a mají minimální počet kontraindikací.

Loupání sítnice Ondevie

Tento přípravek alfa-hydroxykyseliny se vyrábí ve Francii a je určen k boji proti jemným vráskám a černým vousům.Takénástroj pomáhá odlehčit věkové skvrny a vyrovnat tón obličeje.

Protože hlavní účinnou látkou není jen retinol, ale také hořký mandlový extrakt, má produkt velmi jemný a měkký účinek a je vhodný pouze pro povrchový nebo střední loupání.

Tento nástroj se vyznačuje tím, že jej lze použít v jakémkoli věku (ale ne dříve než 18 let). Přibližné náklady na léčivo jsou 1800 rublů.

Žlutý peeling Mediderma

Loupání se skládá pouze z přírodních složek, ve složení se nacházejí látky jako:

 • kyselina octová;
 • kyselina ferulová;
 • kyselina mléčná;
 • kyselina salicylová;
 • kyselina jablečná;
 • extrakt zeleného čaje;
 • špenátový prášek;
 • hroznový extrakt.

Takový nástroj je docela aktivní a nejčastěji se používá pro hluboký peeling, takže se doporučuje uchýlit se k jeho pomoci nejdříve ve věku 30 let .Tento lék si můžete koupit v Rusku za 2500 rublů.

Žlutý peeling Kosmoteros

Hlavními účinnými složkami jsou retinol, kyselina mandlováa beta karoten. Tento produkt je vhodný pro povrchový a chemický peeling, vyrovnává se s tuberozitou a vylučuje odumřelé buňky.Vzhledem k tomu, že složení je velmi jemné, můžete jej použít po 20 letech.

Cena: 10 500 rublů.

Žlutý peeling Yellowpeel

Přípravek obsahuje nejen retinol, ale také kyseliny fytové, kojové a askorbové.YellowPeel je vhodný pouze pro povrchový peeling a má výrazný vyhlazovací účinek.Protože je nástroj jemný, lze jej použít po 25 letech.

Přibližná cena tohoto produktu je 9000 rublů.

Retinový odlupovací kompliment (kompliment)

Hlavními účinnými složkami jsou retinol a kyselina mandlová.Tento povrchový peeling velmi pečlivě čistí pokožku a obnovuje její ztracenou elasticitu.

Vhodné pro použití po 25 letech.Přibližná cena 1 sáčku je 40 rublů.

Cimelský retinový peeling

Aktivními složkami tohoto peelingu jsou retinol a kyselina kojová. Při pravidelném používání pomáhá složení nejen omlazovat pokožku, ale také odstraňuje pigmentaci.Nástroj je velmi měkký a vhodný pro povrchový peeling, ale odborníci doporučují jeho použití nejdříve 25 let. Přibližná cena činí 2 000 rublů.

Retuptace na žlutý peeling

Jeden z nejpopulárnějších a nejvyhledávanějších léků v této kategorii.

Kromě kyseliny retinolové obsahuje loupání také kyselinu kojovou, askorbovou a fytovou.Kompozice je vhodná pro střední peeling, můžete ji použít již po 20 letech. V různých ruských městech se cena tohoto produktu pohybuje od 6 000 do 9 000rublů.

Martinexová žlutá loupání

Zahrnuje také retinol, kyselinu askorbovou a kyselinu kojovou.Na rozdíl od většiny podobných léků je tento nástroj vhodný pro hloubkové čištění, doporučuje se jej používat po 30 letech. Složení stojí asi 3 000 rublů.

Olupování sítnice Holyland

Jeden z nejbezpečnějších, ale zároveň účinných prostředků.Hlavními účinnými látkami jsou retinol a kyselina mandlová.Holi Lend je středně loupaný, můžete jej použít po 25 letech.

V obchodech si můžete tento nástroj koupit za 2200 rublů.

Časový kód odlupování retinové kyseliny

Výrobek se vyrábí pouze ve Španělsku, včetně retinolu, kojové kyseliny a kyseliny askorbové.Kompozice je vhodná pro střední peeling, můžete ji použít již po 20 letech. Přibližná cena tohoto produktu je 7 800 rublů.

Retinický peeling doma: recept

Tento typ peelingu se používá také doma.Chcete-li provést postup, musíte si koupit - retinoic mast.

​​

Klasický domácí peeling se skládá z následujících složek:

 • glykolový krém;
 • jedlá soda (tsp);
 • filtrovaná voda (tsp);
 • retinová mast;
 • Kvalitní zvlhčovač.

Všechny komponenty se musí používat přísně podle pokynů, aby se zabránilo negativním následkům ve formě popálení.

Retinický peeling domapodmínky: instrukce

Retinický peeling - co to je a jak se tento druh čištění provádí sám, jen málokdo ví.Odborníci však ujišťují, že pokud budou správně zohledněny všechny proporce a algoritmus akcí bude jasně dodržován, nebude to mít horší účinek než procedury salonů. Ošetření se provádí takto:

 1. Tvář musí být zcela očištěna od kosmetiky a zbývající vlhkost by měla být odstraněna papírovou utěrkou.
 2. Poté se na obličej nanese tenká vrstva krému s kyselinou glykolovou.
 3. Poté se na obličej nanese retinoická mast, to je hlavní složka retinoevogopilace.Aby taková kompozice nepoškozovala citlivou epidermu, musí být překrývána tenkou vrstvou.
 4. Po 40 minutách musí být obličej ošetřen směsí vody a sody, aby se neutralizovaly účinky retinové masti.
 5. Po 6 hodinách musí být zbývající produkt odstraněn teplou vodou.
 6. Nakonec je obličej volně lubrikován zvlhčovačem.

Peeling doma s retinoickou mastem

Zatímco je kompozice na obličeji, může se vyskytnout pocit pálení.Z tohoto důvodu není třeba se obávat, taková reakce naznačuje začátek čisticího procesu.Po 2-4 dnech začíná silná exfoliace kůže, která může trvat až týden.

Retinoický peeling - co to je a jak to funguje vizuálně na schématu

Během tohoto procesu je nesmírně důležité nezrychlit přirozenou exfoliaci, protože toho lze dosáhnout.poškodit kůži avyvolat výskyt nesrovnalostí.

K odstranění pocitu nepohodlí by měla být pokožka obličeje velkoryse lubrikována zvlhčujícím krémem nejméně dvakrát denně.Při správné péči se tkáně zcela zotaví po 6-8 dnech.Pro dosažení maximálních výsledků je postup prováděn třikrát v intervalu 3 týdnů.

Péče o pleť po retinoevogopilaci

Protože je kompozice poměrně aktivní a oslabuje ochranné síly epidermis, musí být pečlivě ošetřována během několika prvních dnů po zákroku.

Hlavním pravidlem je namazat tkáně dostatečným množstvím zvlhčujícího krému a pokusit se vyhnout přímému slunečnímu záření .Také během tohoto období se doporučuje upustit od používání dekorativní kosmetiky, zejména nadace a prášku.

Jak vypadá tvář po žlutém loupání: výsledky

Po úplném obnovení pleti bude vypadat mnohem svěžejší a mladší.

Účinek je dosažen díky skutečnosti, že horní vrstva corneum se zcela smršťuje, čímž se uvolňují nové buňky. Pokud je takové čištění provedeno po 3 týdnech, ovál tváře bude jasnější a nasolabiální záhyby a nohy vrány budou vyhlazeny.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Frekvence provádění

Bez ohledu na to, zda se takové čištění provádí v kabině nebo doma, udělejte tonesmí být více než 3krát za sebou.Poté bude pokožka potřebovat odpočinek. Opakovací kurz je povolen pouze po 5 měsících.

Kontraindikace

Přestože je tento typ peelingu jemný, lze jej provést pouze po konzultaci s lékařem, protože mákontraindikace:

 • porod a laktace;
 • dysfunkce jater;
 • dermatologická onemocnění;
 • herpes;
 • individuální nesnášenlivost složek.
 • Je možné loupat v létě

  Léto není nejvhodnějším obdobím pro takové očištění.A to platí nejen pro retinoevogopiling, ale také pro chemické a mechanické.Odborníci varují, že účinek přímého slunečního světla na obnovenou pokožku může vyvolat výskyt silné pigmentace, kterou pak bude téměř nemožné zbavit.

  Náklady na čištění kabiny

  Ve velkých městech Ruska lze podobný postup provést pro 4 000 rublů.Náklady na 1 sezení závisí nejen na použitém léku, ale také na stavu kliniky.

  Aby retinální peeling nezklamal a nepřinesl pozitivní výsledky, před přihlášením k postupu musíte zjistit, co to je a jak je léčba prováděna.Pokud se čištění provádí doma, nejdůležitějším pravidlem je úplný soulad se všemi doporučeními a algoritmem akcí.

  Videoklipy o loupání žluté (sítnice)

  Žluté loupání (sítnice)peeling) co to je a jak vařit doma:

  Autor videoklipu sdílí své zkušenosti s peelingem sítnice: