Zesvětlení vlasů s lidovými prostředky doma

Zesvětlující vlasy mohou transformovat, ozdobit, změnit obraz ženy, pomoci jí skrýt šedé vlasy nebo skrýt černé vlasy na jejích rukou.Vynikající výsledek lze dosáhnout doma pomocí lidových prostředků.Jak zesvětlit obarvené a přirozené vlasy doma - budeme uvažovat dále.

Zesvětlení a odbarvení vlasů

Existuje mnoho způsobů, jak zesvětlit vlasy.Ještě před vystoupením profesionálních mistrů mohly dívky získat požadované blond kadeře.Avšak rysem lidových metod a jejich hlavním rozdílem od barvení salonů bude to, že k objasnění nedochází okamžitě, ale ve fázích.

Někdyproces trvá týden nebo více .

Je snazší zesvětlit přírodní vlasy doma pomocí lidových prostředků než tmavé kadeře.Po vstupu do reakce mohou některé přírodní zjasňovače vyvolat vzhled nežádoucí červené barvy.Přírodní produkty, které jsou vhodné pro dříve obarvené vlasy, budou kefír a ocet.

Vlasy na obličeji nad horním rtem

Specialisté nedoporučují odstraňovat vlasy nad horním rtu pinzetou nebo jinými mechanickými prostředky.Z toho mohou začít růst ještě intenzivněji.

Proto je můžete pokusit zabarvit pomocí nejběžnějšíchperoxid vodíku.Prodává se ve všech lékárnách a stojí penny.

Pokyny:

 1. Roztok by se měl nanášet pomocí kosmetického disku pro růst vlasů;
 2. Opakujte postup několik dní v řadě;
 3. Po chvíli si udělejte pauzu, účinek se projeví a budete muset opakovat manipulace.

Vlasy na těle, na pažích, na nohou

Přítomnost tmavých vlasů na těle ženy může naznačovat hormonální změny v těle.Nejprve by se měla poradit s lékařem.Mnoho žen má však od narození na svých pažích a nohou tmavé vlasy.

V tomto případě pomůže prokázaný peroxid vodíku, zesvětlí je stejným způsobem jako vlasy nad horním rtem.Krásné bělidlo bude heřmánkový, který je vhodný pro dívky s citlivou pokožkou.

Vlasy na hlavě jsou konce, kořeny.Tmavé, černé, červené, hnědé, šedé vlasy

Je také možné vytvořit zesvětlení vlasů na hlavě lidovými prostředky doma.Chcete-li to provést, je důležité jasně pochopit stav kadeře a jaký výsledek musíte dosáhnout.

Majitelé tmavých a černých vlasů se budou muset v několika fázích zesvětlit, budou se muset zbavit žlutého stínu.Nejčastěji se dívky uchylují k použití peroxidu vodíku jako nejjednodušší a nejspolehlivější způsob.Můžete také použít suchý heřmánek nebo skořice.Tyto výrobky pomohou dosáhnout požadovaného výsledku po několikaaplikace.

Dívky, jejichž vlasy jsou blond, mohou použít stejné metody.Rozdíl bude v tom, že dosáhnou účinku rychleji.

Zázvor je obtížné odlehčit.Barvu si můžete připravit doma, jejímž základem bude rebarbora, nebo použijte bezpečný heřmánek.V každém případě je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a nečekat, až se vlasy okamžitě a dramaticky změní.

Pokud jde o šedé kadeře, změna jejich barvy je také velmi obtížná.Peroxid vodíku se nevztahuje na šedé vlasy.Vynikající náhradou za to bude med nebo domácí tinktury na bázi heřmánku nebo rebarbory.

Jak si můžete vlasy zesvětlit sami - profesionální prostředky pro zesvětlení vlasů.Cena

Zesvětlení vlasů s lidovými prostředky nemusí být vždy jediným způsobem, jak získat požadovaný odstín blond.Mnoho profesionálních nástrojů pomáhá dosahovat výsledků mnohem rychleji než ty domácí.

Rozjasňující barvivo na vlasy bez žloutnutí - „Loreal: Colorista“, „Estelle“, „Garnier“

Barvy na vlasy poskytují vynikající výsledek rychle a bez jakýchkoli potíží.Lídři v oboru jsou Loreal: Colorista, Estelle a Garnier.

Loreal: Colorista je dobrá krémová barva.Neobsahuje amoniak, což znamená, že nezkazí vlasy.Souprava obsahuje balzám proti žloutnutí, díky kterému kadeře nezískají ošklivý žlutý odstín.Cena je asi 450 rublů.

Používání balzamu je jednoduché:

 1. Nejprve je třeba použítusazovač a vydrží 35 minut;
 2. Opláchněte čistou vodou;
 3. Naneste balzám nažloutnutí po dobu dvaceti minut;
 4. Vyplavte.

Estelle je domácí výrobce vlasových přípravků.Uzavírá širokou škálu různých kosmetických přípravků.Například „SOS“, což je zkratka: speciální série zjasnění.Požadovaný odstín by měl být nanesen na vlasy a čekat půl hodiny.Cena barvy je nízká, asi 150-200 rublů.

Garnier nabízí levné prostředky k zesvětlení vlasů.Proces se neliší od použití barev od Estelle.Výsledek je podobný.Zvládá však žlutost horší než jiné barvy.

Cena je 150–200 rublů.

zesvětlovací šampon

Tento šampon obsahuje složky, které odplavují přírodní pigment z vlasů.Jedná se o mírný, ale účinný nástroj, který lze snadno použít doma.

Stačí si jen dvakrát umýt vlasy, jako normální čisticí šampon.Významnou nevýhodou nástroje je, že není schopen zesvětlit vlasy více než 1,5 až 2 tóny.Ceny za to závisí na výrobci a pohybují se v rozmezí od 200 do 800 rublů.

Rozjasňující gel

Tento produkt je populární novinkou a byl na ruském trhu relativně nedávno.Jeho vlastnosti spočívají v tom, že gel můžete aplikovat bez rukavic a neumýt ho.Cíle bude dosaženo po třetí aplikaci.Po pátém použití barva vlasůse již změní o 3-4 tóny.

Hlavní nevýhodou gelu je to, žese nedokáže vypořádat s tmavými vlasy .Je vhodný pro majitele světle hnědých vlasů, kteří chtějí získat trochu světlejší odstín.Jeho cena je 500-900 rublů.

Zesvětlující krém

Krém je šetrný lidový lék na zesvětlení vlasů doma , protože jeho obsah amoniaku je minimální a jeho výsledku lze dosáhnout.hlavně díky přírodním složkám ve složení.

Smetana však není silným zjasňovačem, vlasy se změní o 2 tóny a ne o více.Takový nástroj je vhodný pro ty, kteří si chtějí jen osvěžit vlasy.

Kapous Lightening Hair Cream

Vážnějšího výsledku lze dosáhnout pouze s oxidačním činidlem.V tomto případě však nástroj již nebude jemný.Cena se pohybuje od 300 do 1500 rublů a závisí na značce.

Lightening Spray

Tento produkt je ze své podstaty vhodný pro světlovlasé krásy nebo pro dívky, které dříve barvily vlasy.Sprej neosvětlí kadeře o více než 2 tóny, ale dá jim lesk a záři.

Schwarzkopf a John Frieda rozjasňující vlasový sprej

Kromě toho je produkt pro vlasy bezpečný a nepoškodí je.Cena bude 350-800 rublů.

Zesvětlovací prášek

Tento produkt se stal mezi dívkami velmi populární.Prášek je bezpečný a vysoce účinný.Obvykle se smíchá s oxidačním činidlem v poměru 1: 2, což vám umožní barvit vlasy 4 nebo 5tóny.Po použití produktu se vlasy stanou živějšími a zářivějšími.

Absolutně zjasňující prášek

Nicméněněkteré typy prášku nereagují dobře na barvy .Proto, pokud byly kadeře nedávno obarveny, je lepší nepoužívat je.Ceny za prášek se velmi liší a pohybují se od 300 do 3000 rublů.

Zlehčovací olej

Kadeřníci doporučují olej jako jeden z nejjemnějších lidových prostředků pro zesvětlení vlasů doma.

Blonivý olej zjasňující až 4 tóny Linfa Schiarente

Jemně rozjasňuje vlasy a jejich použití společně s oxidačním činidlem může dosáhnout vynikajících výsledků..Kadeře budou světlejší o 4 až 6 tónů.Olej se však nedokáže vyrovnat s šedivými vlasy, což je významně minus.Výrobci vkládají na své výrobky různé cenovky, takže cena může být 200 rublů nebo 1 000.

Rozjasňující tonikum

Tonikum je vynikající a téměř neškodnou alternativou k barvení.Je schopen zesvětlit vlasy na 5-6 tónů a je vhodný i pro tmavovlasé dívky.Účinek však nebude trvat dlouho.Po několika týdnech se produkt umyje z vlasů.

Zesvětlení vlasů doma, oblíbený nástroj - balzám na tonikum „Tonic“, který se stal populárním

Výhodou je, že tonikum lze použít často a bez poškození vlasů..Jeho cena bude jen 150 - 300 rublů.

Zesvětlení vlasů s lidovými prostředky doma - jakzesvětlete vlasy bez poškození.Před a po fotkách

Při barvení je riziko spojeno s rizikem, i když dívka používá přírodní produkty, musí mít vždy rukavice, vlásenky, šampony a masku, která po této proceduře změkčí vlasy.

Zesvětlení pomocí peroxidu vodíku

Peroxid vodíku je lidový lék, který dokáže doma vlasy dokonale zesvětlit.

K dosažení co nejlepšího výsledku byste měli postupovat podle pokynů:

 1. 3% roztok peroxidu by měl být smíchán s teplou vodou ve stejném poměru;
 2. bodavé zámky na zádech hlavy, pohybující se zdola nahoru a snaží se zpracovat všechny vlasy;
 3. pro úplné zabarvení můžete použít stříkací láhev, a pokud chcete osvětlit jen několik pramenů, je lepší použít vatový tampon;
 4. průměrné trvání vyčeření je od 40 minut do 1 hodiny a závisí na vlastním odstínu vlasů;
 5. po dokončení procedury byste si měli vlasy dobře umýt jakýmkoli šamponem a použít balzám nebo masku, která musí být na vlasy ponechána po dobu asi 15 minut.

Zesvětlení pomocí citronu

Citronová šťáva suší kadeře, proto je vhodné použít ji v duetu s klimatizací.Můžete ji zředit vodou, ale tato metoda nebude fungovat pro majitele suchých vlasů.

Fáze čištění:

​​
 1. Zmáčkněte citronovou šťávu (4 citrony na střední délku vlasů) a smíchejte ji s ¼ šálkem kondicionéru nebo vody;
 2. Dělené na dvě části;
 3. K nanášení směsi s vodou můžete použít stříkací pistoli, druhou možností je lepší použít speciální kartáč;
 4. Pak by měl člověk vyjít ven a zůstat pod sluncem alespoň jednu a půl hodiny;
 5. Měli byste se vrátit domů a použít druhou polovinu produktu;
 6. Vyjděte ven na ulici a buďte tam půl hodiny;
 7. Umyjte si vlasy jako obvykle, použijte masku na vlasy.

Zesvětlování heřmánkem

Tato metoda je vhodná pro majitele tenkých prstenců a citlivé pokožky.

Postup zahrnuje následující kroky:

 1. Suchý heřmánek by měl být naplněn sklenicí vařené vody;
 2. Směs by měla být vložena do vodní lázně a vyčkat několik minut;
 3. Poté trvat půl hodiny, dokud se nevytvoří kaše;
 4. Výsledný produkt musí být nanesen na oblasti těla, které je třeba odlehčit, zabalit do polyethylenu a přikrýt ručníkem;
 5. Podržte asi dvě hodiny a poté opláchněte.

Zesvětlení skořice

Maska se skořicí, citronem a olivovým olejem je vhodná pro mytí dříve natřených pramenů.Tento jednoduchý recept pomůže zbavit se tmavé barvy vlasů.Pro masku budete potřebovat: 5 g skořice, 10 g citronové šťávy, 2 lžíce.lžíce balzámu na vlasy a stejného množství olivového oleje.

Recept:

 1. Složky by měly být důkladně promíchány;
 2. Použijte na kadeře a nechte 3 hodiny;
 3. Umyjte si vlasy.

Odlehčení pomocí kefíru

Kefir dokonale omýváchemické barvivo na vlasy. Metoda je postupná , to znamená, že nedává výsledek okamžitě, pouze po několika žádostech.

Návod k použití:

 1. Nejprve masírujte hlavu nízkotučným nebo beztukovým kefírem a poté naneste na celé vlasy;
 2. Zabalte si ručník a nechte jej hodinu.
 3. Umyjte si vlasy jako obvykle.

Zesvětlení medem

Metoda mírně zesvětlí vlasy, ale přidá lesk a nezkazí jej.Med rozjasňuje vlasy díky přírodnímu peroxidu vodíku, který obsahuje.

Maska by měla být provedena takto:

 1. Umývejte vlasy šamponem;
 2. Roztavte med ve vodní lázni, do samotného produktu můžete přidat trochu tekutiny;
 3. Naneste po celé délce kadeře, položte na hlavu plastový klobouk a nechte jej přes noc;
 4. Ráno si umyjte vlasy.

  Vyčeření kyselinou citrónovou

  I přes své chemické složeníje kyselina prakticky neškodná pro vlasy .Řešení čl.lžíce kyseliny citronové na 2 lžíce.lžičky vody na vlasy a sedět na slunci asi 40 minut, pak opláchněte vodou.

  Malý výsledek bude patrný okamžitě, ale pro větší efekt je třeba jej použít několikrát ihned po očištění hlavy.Po dosažení požadovaného výsledku je třeba okamžitě zastavit používání kyseliny citronové.Má schopnost často vysoušet vlasy.

  henna zesvětlující

  zesvětlující vlasy doma s takovým lidovým lékem jako bílá henna,je jedním z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů, jak kroutit blond odstín.Nejedná se však o nejbezpečnější způsob zesvětlení vlasů, může to způsobit alergickou reakci.Ale on je nejlevnější.

  Pokud se dívka rozhodla pro tento způsob barvení, měla by se řídit pokyny, které jsou součástí balení.Po aplikaci produktu si musíte vlasy umýt a použít dobrou výživnou masku.

  Henna se nedoporučuje používat po použití běžného nátěru.

  Odlehčující soda

  Při použití sójové sody nelze vlasy vyčerpat, ale dobře to funguje společně s účinnými látkami.Může být smíchán s citronovou šťávou nebo medem.

  Například, pokud si umyjete vlasy sodou a poté vytvoříte medovou masku, jak je popsáno výše, můžete dosáhnout vynikajícího výsledku.

  Ocet Zesvětlení

  Ocet je vynikající prostředek, který posiluje vlasy a činí je zdravějšími.Ale stejně jako soda si nebude moci vlasy zesvětlit sám.

  Ale jednoduchý recept s heřmánkem vám umožní, aby vaše vlasy leskly a zesvětlily o 1 tón:

  1. Nalijte 1 polévková lžíce.lžíci heřmánku 200 ml vroucí vody, nechte vývaru vyluhovat jednu hodinu;
  2. Přidejte 18 g octu a litr vody;
  3. Opláchněte vlasy roztokem ihned po šamponování.

  Objasnění majonézy

  K dosažení nejlepšího účinku je vhodné použít majonézu vyrobenou doma, ale udělá to produkt z obchodu.Zvlhčuje vlasyje silnější a silnější, i když to nezosvětluje více než tón.

  Použití je velmi jednoduché:

  1. Majonézu musíte rozložit po celé délce vlasů, nasadit na plastovou krytku a přikrýt ručníkem;
  2. Po 3 hodinách si masku umyjte;
  3. Výsledek můžete opravit opláchnutím hlavy vodou a octem (1 polévková lžíce na litr vody).

  Glycerolové zesvětlení

  Glycerin nemůže zesvětlit vlasy sám o sobě.Navíc je nejlépe využívají pouze světlovlasé dívky, aby vyrovnaly tón a zbavily se žlutosti.Na tmavých nebo obarvených vlasech se produkt může chovat velmi nepředvídatelně.

  Pro zesvětlení vlasů můžete použít následující recept:

  1. Musíte porazit 2 žloutky, poté přidat 3 kapky citronového esenciálního oleje a promíchat, dát 1 lžíci.lžíci glycerinu a znovu promíchejte;
  2. Výsledná kaše by měla být nanesena na vlasy a ponechána po dobu půl hodiny;
  3. Prostředek omyjte bez šamponu.

  Čištění chlorhexidinu

  Chlorhexidin je vynikajícím léčivem.

  Na jeho vlasech bude výsledek jeho práce podobný tomu, co peroxid vodíku dělá.Kadeřníci však stále doporučují zastavit u obvyklé možnosti a nepoužívat chlorhexidin k zabarvení vlasů.

  Péče o bělené vlasy.Jak často si můžete vlasy zesvětlit.Jak obnovit vyčištěné vlasy

  Neměly by být zneužívány ani přirozené prostředky.Pokud dívka používá lidová léčiva, musí po několika cyklech vyjasnění rozhodně udělat přestávku nejméně 4 týdny.

  Toto období musí rovněž uplynout s použitím profesionálních barev, i když v tomto případě je lepší počkat 6 týdnů, až se vlasy zcela zotaví. Kromě toho musíte dodržovat následující pravidla:

  • čištění vlasů doma pomocí lidových prostředků nevysychá kadeře, pokud používáte výživné masky jednou týdně;
  • konzumace zdravých potravin pomůže posílit vlasy;
  • tepelná ochranná činidla by neměla být zanedbávána, bělené vlasy jsou slabé a snáze snáze škodlivé účinky slunečního záření.

  Obnovovací maska ​​pro bělené vlasy

  V obchodě lze zakoupit dobrou masku.Existuje mnoho osvědčených léků, které pomohou vaše vlasy zotavit se po zesvětlení.Ale existují recepty, které můžete používat doma.

  Například maska ​​na bázi oleje bude velkým pomocníkem pro každou dívku:

  1. Základní ricinový olej a olivové oleje by se měly mísit ve stejných poměrech;
  2. Kompozice by měla být zahřívána ve vodní lázni a přidávat do ní 3 nebo 4 kapky esenciálního oleje;
  3. Maska může zůstat na vlasech od 15 minut do 1 hodiny;
  4. Pak si musíte vlasy důkladně umýt.
  5. Balzám na bělené vlasy

   Podobný produkt může chránit vlasy předvzhled nažloutlosti a pomůže udržovat rovnoměrný stín na kadeře.Pro bělené vlasy používejte balzámy maximálně 1-2krát měsíčně.Pomůže to zachovat barvu a nepoškodí vlasy.Nezaměňujte jej s klimatizací.Balzám zpravidla obsahuje čiré částice.

   Kondicionér pro bělené vlasy

   Tento produkt je šetrnější, lze jej používat po každém čištění hlavy.Nenechávejte však kondicionér na vlasech déle než jednu minutu, není k tomu určen.

   Při správném použití pomůže produkt udržet světlý stín na vlasech déle, bez náznaku žloutnutí, vyživuje a zlepšuje vlasy.Pokud ne, vyschne kadeře a poškodí pokožku hlavy.

   Zvýraznění, tónování, ombre, balayazh na bělených vlasech

   Díky různým technikám salonu můžete na bělené vlasy dosáhnout různých účinků.Mohou být jako spálené, přetékané různými barvami.Díky technice ombre můžete dosáhnout plynulého přechodu z tmavé na světlou barvu.

   Takové způsoby barvení poškozují vlasy méně než úplné zabarvení, nelze je však považovat za zcela neškodné.Po zvýraznění nebo tónování je třeba se o vaše vlasy starat stejně jako po barvení: použijte kadeře masky a vyživující kondicionéry.

   Zesvětlení vlasů s lidovými prostředky doma: video

   Recepty navyčeření vlasů lidovými prostředky doma:

   Vyčeření barevných vlasů různými lidovými prostředky doma:

   Vyčištění vlasů lidovými prostředky je zřídka účinné po prvním a sudémdruhá aplikace.Ale přírodní komponenty používané doma jsou schopny udržet vlasy zdravé a silné, nezpůsobovat jim tolik škody, jaké může lak s chemickými složkami způsobit.