Zbarvení vlasů na světle hnědé vlasy střední, krátké, dlouhé délky.Jak to udělat doma, foto

Barvení vlasů je dnes považováno za nejmódnější typ barvení, je oblíbený zejména u majitelů hnědých vlasů.Při tónování se používá 2 až 15 odstínů podobných barev.

Vlastnosti zbarvení hnědých vlasů ​​

Zbarvení je skvělá příležitost k osvěžení vzhledu, zvýšení lesku vlasů, zvýšení elegance nebo hravosti.Braz. V tomto případě bude poškození vlasů minimální, protože vlasy jsou částečně obarveny.Neztrácejí svou přirozenou krásusvětle hnědá barva, ale pouze zdůrazňuje její přirozenost a originalitu.

Dalším rysem je vybarvení vlasů na hnědé vlasy - absence potřeby neustálého tónování. Jsou vybírány přirozené odstíny a hranice vlasů během opětovného růstu není prakticky patrná.Kromě toho existuje možnost experimentovat s obrázkem bez použití radikálních změn.

Způsoby barvení

Barvení může být podélné a příčné. Podélná metoda je jednodušší, zejména pro vlastní implementaci, protože zahrnuje barvení ve vybraném odstínu po celé délce jednoho vlákna.

Křížové barvení je mnohem obtížnější, dosažení požadované gradace barvy vyžaduje určitou zkušenost.Výsledek se však potěší déle, protože vlasy si i při zpětném růstu zachovávají duhovou barvu, ke kořenům se přidává pouze další tón.Existuje mnoho technik barvení, které umožňují zvolit, co přesně vyhovuje, a umožňuje vám vytvořit jedinečný, originální a stylový obraz.

Ombre

Tato technika byla mezi módy na vrcholu popularity již několik let.Podstatou této metody je hladké spojení přirozené přirozené barvy vlasů s libovolným odstínem v horizontální linii.

Ombre barvení má několik výhod:

 • vlasové kořínky nejsou ovlivněny;
 • vizuální účes se zdá být objemnější;
 • je možné experimentovatrůzné odstíny, aniž by se zásadně změnil obraz.

Populární bylo několik technik barvení ombry pro tmavé a světlé vlasy:

 • Kontrastní ombre- dobréVhodné pro rovné tmavé blond vlasy.Při této metodě se vlasy postupně zesvětlují po celé délce a konce jsou obarveny světlejšími barvami.
 • „Spálené vlasy“- odstíny jsou vybrány tak, aby byly světlejší než přirozená barva, aby se vzhled přírodně spálených vlasů dostal pod letní slunce, což dává přirozený vzhled.Účinek této metody je lépe vidět na krátkých srážkách nebo středně dlouhých vlasech.
 • Blonde Ombreje skvělou volbou pro kaskádové srážky na dlouhých vlasech.Zesvětlení konců zvýrazňuje vrstvu po vrstvě ve účesu a vizuálně zvyšuje hlasitost.

Balayazh

Tato technika barvení vlasů vypadá na tmavě blond kadeře skvěle.Barvení se provádí v různých odstínech kontrastního barevného schématu: světlý tón kontrastuje s kávou, kaštanem, medem atd.

Technickým znakem tohoto zbarvení je speciální tenký kartáč, pomocí kterého se při nanášení barvy provádějí krátké vodorovné pohyby.Při skladování balayazu lze barevné prameny namalovat přímo z kořenů.Toto zbarvení vydrží bez aktualizace až 2 měsíce.

Zbarvení konců

Módní zbarvení poskytuje skvělou příležitost ke změně bez radikálních změn.tipy.Je však lepší je osvěžit, protože v případě rozštěpených konců po malování hrozí, že se stanou beztvarou tvrdou žínkou.

Zbarvení hrotů v růžové, zelené, modré a černé pomůže rozjasnit obraz -závisí na fantazii a vkusu jejich majitele.V tomto případě jsou hroty natřeny vodorovně jasnou čarou.Výhodou tohoto typu barvení je, že můžete vždy ostříhat vlasy, pokud výsledek není uspokojený nebo unavený.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Zbarvení

Tento typ zbarvení je ideální způsob, jak ukázat vaši jasnost a originalitu.Pouze odvážné dívky, které se nebojí a milují být v centru pozornosti, se odváží vybarvovat.Svým vlasům můžete dát jakoukoli barvu: zelená, červená, růžová, fialová, modrá.

Při barvení se používá jeden nebo více odstínů.V tomto případě se použije jakákoli technika barvení - od úplného po zonální, hlavní věc je, že barvy se třpytí a sestávají z doplňkových odstínů.

Barvení přírodními barvami

Přirozené zbarvení vlasů je relativně novým a velmi oblíbeným typem zbarvení.Na světle hnědých vlasech se pro barvení používají pouze přírodní tóny: pšenice, med, kaštan, karamel.Žádné jasné prameny. Praktické barveníbez povšimnutí, takže se profesionálně provádí.Oko je vidět pouze přetékání a zář pramenů.

Perleťové zbarvení

Velmi zajímavý druh zbarvení, který zahrnuje hru světla na vlasech. Dosahuje se použití speciální barvy, která se třpytí v závislosti na osvětlení a mění tón vlasů, čímž se vytváří účinek perlové transfúze, která zvláštním způsobem vypadá úžasně na světlých a blond kadeřích.

Barvení obrazovky

Tento vzhled se také nazývá vzorované zbarvení- velmi originální, efektivní a tučné zbarvení.

Zvláštní umělecké dílo ztělesněné zkušeným kadeřníkem.

Na pramenech je obnoven jakýkoli vzorec - od jednoduchého geometrického vzoru po složité krajky.

K jeho vytvoření se používá barva 2 nebo 3 tónů v blízkosti hlavní barvy nebo naopak kontrastní odstíny se používají pro jasnější a neobvyklejší výsledek.

Módní odstíny pro hnědé vlasy

Světle hnědé vlasy patří k základně a dokonale harmonizují s většinou tónů barevné palety. Dnes jsou skutečné odstíny pro zbarvení světlovlasých barev červené, tmavé a měděné. Jsou považovány za „teplé“ a dobře se hodí k barevnému typu majitelů hnědých vlasů.

Pro majitele bledé kůže a modrých očí odborníci doporučují, aby se blíže podívali na módní odstíny teplého popela.Módní je také zbarvení s kontrastem.barvy: žlutá, modrá, růžová, fialová.Ale při hledání módy nezapomeňte, že odstíny by měly být v souladu s pletí a přirozenou barvou vlasů.

Jak zvolit odstín

Je velmi důležité zvolit správný odstín pro zbarvení hnědých vlasů.Při výběru musíte vzít v úvahu barvu pokožky a očí.A také bere v úvahu, jaký účinek na vlasy je žádoucí získat.

Odborníci doporučují použití teplé palety z karamelu a medu.Světle hnědá barva se zlatým nádechem se hodí téměř každé barvě očí a typu pleti.

Velmi zajímavý módní odstín vlasů s měděnou blond. Má čelit dívkám s modrýma i hnědýma očima.Zvláště však tento odstín vypadá v kombinaci se zelenýma očima a pihy.

Popelník dobře zapadá do kůže s jemnou kůží a modrým nebo šedýma očima.Dá přísnost obrazu a inteligenci.Současněnení popel vhodný pro každého a vyžaduje zvláštní péči, protože takové odstíny dokážou zdůraznit případné kožní problémy .Rovněž by se neměly používat odstíny připomínající šedé vlasy.

Je požadováno tmavé zbarvení: ředění přirozené barvy dvojicí barev tmavší, ale blízké přirozenému odstínu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Barvení světla - vlastnosti

Světlozbarvení na blond vlasy nebo „blonding“ je poněkud podobné zvýraznění, ale provádí se pomocí světlejší palety barev, v blízkosti přirozené barvy a rostoucí kořeny jsou v souladu s barevnými prameny.

Toto zbarvení se obvykle provádí pomocí dvou nebo více odstínů barvy světlejší palety.Jedna barva je vybrána tón světlejší než přirozená barva, druhá barva je dokonce světlejší a tak dále.Nejvhodnější pro světlovlasé budou platinové, zlaté, pšeničné, lněné odstíny.

Zbarvení vlasů je skvělý způsob, jak obnovit váš vzhled, aniž by se uchýlil k dramatickým změnám barev.Světle hnědé vlasy jsou zvláště vhodné pro barvení přírodními odstíny, jako je pšenice, med a karamel.

Tento typ zbarvení vypadá přirozeně, ale současně obnovuje a omlazuje obraz, aniž by jej zásadně změnil.Dává vlasům zdravý vzhled a vizuálně zvyšuje jeho hmotnost.

Co je třeba připravit na postup doma

Poprvé je nejlepší postup pro barvení v profesionálním salonu zkušeným stylistou.Pokud je však při barvení vlasů určitá obratnost, můžete to udělat doma.

Je třeba předem připravit:

 • 2-4 prostředky pro barvení související s barevným schématem odstínů, jedné společnosti nebo hotové soupravy;
 • kartáč a mísy pro různé odstíny barvy;
 • rukavice;
 • hřeben s tenkou dlouhou rukojetí;
 • fólie dříve nařezaná na proužky, do nichž lze prameny zabalit bez jejich ohýbání;
 • plastové sponky do vlasů.

Barvení pro různé délky vlasů

Jak to udělat sami na krátkou délku

Nejprve ji musíte zastavitpoužívejte stylingové výrobky a nemyjte vlasy před barvením po dobu 2-3 dnů.

První zvlnění je ponecháno tak, jak je.Dále je zvýrazněn tenký pramen na zadní straně hlavy, malovaný tónem nejblíže původní barvě, zabalený do fólie.Potom je další pás natřen světlejším odstínem a zabalen do pruhu fólie.

Při izolaci pramenů tedy proces barvení přechází od týlní části k koruně a vlasům v přední (přední) části hlavy se střídáním celého dostupného spektra barvy.Po uplynutí nastaveného času by měla být fólie rozšířena a zámky důkladně opláchnuty.Zde by se však měl postupovat. Chcete-li fólii odstranit, musíte si přečíst první zpracovanou vlnu.

Potom se promyje a pokračuje k dalšímu.Když jsou všechny prameny uvolněny z fólie, musíte si vlasy umýt šamponem.Nakonec je třeba na vlasy aplikovat výživný balzám. Odborníci doporučují, abyste po zákroku upustili od vysoušení fénema nechali vaše vlasy přirozeně zaschnout.

Zbarvení je ideální způsob, jak krátkému střihu dát objem a energii a oživit jej zdravým leskem.

U krátkých vlasů se doporučuje barvení podle následujících metod:

 • zonální- zahrnuje změnu barvy na jednotlivých částech účesu, například na rány nebo chrámy;
 • vzorník- na pramenech se objevuje módní vzorec;
 • vícebarevná- vhodná pro mladé a světlé dívky;
 • „avantgarda“- zbarvení v nepřirozených jasných barvách, které kontrastuje s nativní primární barvou.
 • Technika středně hnědých vlasů

  Před tónováním je třeba vlasy dobře česat tak, aby rovnoměrně ležely.Odborníci nedoporučují mytí vlasů před zákrokem, aby se vlasy méně poškodily, protože hnědé vlasy mají jemnou strukturu a jsou citlivé na složení barviva.Vlasy by měly být rozděleny do několika stejných zón, z nichž každá je dále rozdělena na malé zámky.

  Barvení vlasů střední délky by mělo začínat zadní částí hlavy. Vyčnívá tenký pramen, jehož šířka se pohybuje od 5 mm do několika centimetrů.Všechny volné prameny jsou upevněny nahoře, aby nezasahovaly.Proužek je umístěn na horní stranu fólie a natřen, pak obalen tímto pruhem fólie.To je nezbytné, aby se zabránilo zabarvení jiných vláken.

  Stíny se aplikují střídavě, přičemž se vzájemně nahrazují. Doba barvení na vlasech je uvedena v pokynech.Až přijde čas, je třeba barvu omýt a aplikovat balzám.

  Barvení na dlouhou dobuvlasy

  Na dlouhé vlasy se doporučuje použít následující techniky barvení:

  • blondizace;
  • ombre;
  • chambray- podobně jako předchozí barvicí technika (ombre) se používá pouze jasnější paleta barev: modrá, zelená, fialová;
  • majimesh- perfektní pro světlé blond kadeře, tato technika vám umožňuje dosáhnout postupného plynulého toku jednoho tónu do druhého;
  • sombre- měkké, jemné tónování vlasů, připomínající vlasy krásně vybledlé pod mořským sluncem.

  Jak obarvovat ranou

  Je třeba rozdělit všechny vlasy a rány do samostatných pramenů a fixovat sponami.Barvení by mělo začínat spodními prameny, které jsou pomocí držadla na hřebenu rozděleny na tenčí prameny.

  Barvící kompozice se nanáší na požadovanou délku.Doporučuje se odchýlit se od kořenů o 2-3 cm. Po zpracování hlavní části vlasů můžete přistoupit k rány.Při nanášení barvy na třesk musíte dodržovat stejnou vzdálenost od kořenů, která je udržována na většině vlasů.

  Každý barevný pramen je zabalen fólií a vydrží specifikovaný čas. Poté se prostředek důkladně omyje a aplikuje se výživný balzám.Na konci procedury se doporučuje trochu zkrátit konce pro zlepšení vlasů.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotopřední a zadní pohled.

  Kontraindikace zabarvení

  Zbarvení vlasů je nejpečlivější způsob zbarvení hnědých vlasů.V některých případech však není nutné vlasy barvit, proto byste se měli před přijetím rozhodnutí seznámit s kontraindikacemi:

  • dříve obarvené hennou nebo basma vlasy;
  • prostupovaly vlasy;
  • slabé, suché křehké prameny;
  • užívání antibiotik nebo hormonů;
  • nezdravá pokožka hlavy;
  • chirurgie;
  • období menstruace;
  • alergie na složky barvy.

  Fotografie před a po

  Na hnědých vlasech vypadá různé druhy zbarvení krásně: v přírodních tónech nebo v kontrastu.

  )

  Je důležité zvolit vhodnou techniku ​​podle délky vlasů a dodržovat doporučení pro barvení, včetně zohlednění kontraindikací.

  Video o tom, jak udělat zbarvení vlasů na hnědých vlasech

  Jak udělat zbarvení vlasů: pokyny:

  ) Jak udělat zbarvení vlasů na hnědých vlasech: