Zarostlé vlasy v oblasti bikin: jak se zbavit doma.Jak odstranit, pokud je zanícený, se stal nárazem, po depilaci, shugaringu

Ženy se zbavují nechtěných vlasů různými způsoby.Po odstranění se však nové vlasy ztuhnou a často rostou, což je doprovázeno zánětem.Toto onemocnění se nazývá pseudofolikulitida.

Přináší to estetické a fyzické nepohodlí.To se děje zejména v oblasti bikin, protože zde jsou vlasy tužší než kdekoli jinde.Zbavte se jich pomocí lidových metod, slupek, peelingů a speciálních přípravků, včetně homeopatických.

Jak odstranit zarostlévlasy

Kroviny, kůry, lidové léky - jedná se o první pomoc při výskytu zarostlých vlasů.Pokud jich je mnoho, bude odebrání zabrat spoustu času.Snadnějšíprostě problém vyřešte, pokud se rozrostly dva, tři, čtyři vlasy.

Za tímto účelem by se v žádném případě nemělo odstraňovat vlasy po dobu 2-3 týdnů a do péče o pleť by se mělo zahrnout použití křoviny nebo peelingu, aby se odlupovaly odumřelé buňky.Lisování nebo vybírání vlasů se nedoporučuje, protože tyto traumatické účinky přispívají k šíření infekce.

Mechanické odstraňování se provádí následovně:

 1. Vemte horkou vodu nebo napařte pokožku aplikací z ručníku namočeného v horké vodě.To vede k otevření pórů, v důsledku čehož je tento postup usnadněn.
 2. Poté pomocí kartáče nebo loupání odstraňte kožní vločky, které ucpávají póry.
 3. Poté musíte kůži ošetřit tekutinou obsahující alkohol nebo speciálním nástrojem s dezinfekčními vlastnostmi.Otřete pinzetu stejným nástrojem.Nástroj jemně páčí vlasy a táhne je za špičku.
 4. Pokud chcete odstranit více chloupků, jsou ruce a nástroje znovu zpracovány.

Aby se vyloučil vznik zánětu, je třeba po dobu dvou dnů kůži otřít dezinfekčním prostředkem nebo namazat mastem s antiseptiky.

Důležité!Pokud se místo zarostlých vlasů vytvořila rána nebo absces, nemůžete použít mechanický způsob odstranění chloupků.

Jak zabránit vzniku zarostlých vlasů

Kůže v oblasti bikin je citlivá a tenká.

Aby se zabránilo vrůstání a doprovodnému zánětlivému procesu,je nutné:

 • zvolit nejlepší způsob, jak odstranit vegetaci;
 • vyhovují technologii likvidace;
 • používají peeling nebo loupání, tyto produkty pomáhají prorazit již vyrostlé vlasové pruty a bránit jiným v růstu;
 • aby se zabránilo expozici ultrafialovým paprskům, protože k vrůstání dochází intenzivněji;
 • používat čisticí prostředek na pokožku s hydratačními vlastnostmi;
 • K odstranění chloupků nepoužívejte ostré předměty, například jehly.

Jak správně odstranit vlasy tak, aby nerostly v

Každá technika odstraňování chloupků má určitá pravidla.Holicí strojek řeže vegetaci, takže na konci jsou chloupky ostré.To způsobuje další podráždění kůže.

Pokud je odstraňování prováděno holením, musí být kůže nejprve napařena. Potom se vlasy stříhají břitvou podle růstu vlasů.

Pokud se postup provádí s voskem, pak se aplikuje na suchou pokožku, která je dříve žádoucí ochladit.Prostředek se odtrhává proti růstu vlasů.

Pokud se použije cukrová pasta, nanáší se na kůži ošetřenou mastkem proti růstu vlasů a růstem se roztrhne.

Provádění depilace

Pokud používáte ostrý břitva, je méně pravděpodobné, že se vlasy po holení v oblasti bikin po holení objeví.To velmi usnadní a urychlí postup.Vegetace o délce asi 1 mm je optimální pro holení.PPřed odstraněním dlouhých chlupů se doporučuje nejprve je oříznout.

 1. Předtímholení se horkou lázní.
 2. Poté si čistí kůži.
 3. Na ošetřovanou oblast bikin se nanáší holicí prostředek.
 4. Odstraňte vegetaci břitvou.
 5. Pokaždé, když nástroj spustíte na povrch kůže, opláchněte jej pod proudem tekoucí vody.
 6. Po holení omyjte zbytky krému a vlasů.
 7. Kůže se suší, na rukou a v bikinách se působí antiseptikem.
 8. Pro zpomalení růstu vlasů namažte pokožku speciálním produktem.
 9. Pokud je pokožka podrážděná, měla by být použita protizánětlivá mast.
 10. Pokud dojde ke krájení, okamžitě ho dezinfikujte oplachováním holicího krému a zastavte krvácení vatovým tamponem.

Účinek depilace trvá pouze dva až tři dny.

Voskování

Voskování je bolestivější, ale účinek trvá téměř měsíc. Podráždění a zánět po zákroku nejsou neobvyklé, proto je důležité dodržovat pravidla péče o pokožku.

 1. Kůže musí být nejprve ošetřena antiseptikem, měla by však být suchá.
 2. Vosk se připravuje: zahřívá se v parní lázni nebo ve speciálním zařízení a distribuuje se v tenké vrstvě ve směru růstu vlasů.
 3. Poté se na povrch položí pás, směs se nechá zabavit a ostrým pohybem proti růstu vegetace se odtrhne.
 4. Takto je ošetřena celá oblast bikin.
 5. Poté aplikujte protizánětlivé léky.

V prvních dnechmusíte promazat epilační oblast mastí antiseptického účinku.Peelingy a peelingy se nepoužívají po dobu 5-7 dnů.

Jaký je nejlepší způsob, jak odstranit vlasy

V oblasti bikin bude méně zarostlých vlasů, pokud si vyberete správný způsob, jak se jich zbavit.Odborníci doporučují shugaring, protože holení vyžaduje časté zpracování dané oblasti, což je nežádoucí.Nejvýhodnější rychlost odstraňování vegetace: 1krát za 2 týdny.

Mechanická depilace pomocí epilátoru je rovněž nežádoucí, protože je poškozena kůže.Po vystavení zařízení se mění směr růstu vlasových prutů, což přispívá pouze k tvorbě zarostlých vlasů.Shugaring je na rozdíl od uvedených metod delikátnější metodou odstraňování chloupků.

Zarostlé vlasy po shugaringu

Shugaring je inzerován jako způsob, jak odstranit vlasy, po kterém roste mnohem méně, není to však úplně pravda. Pokud existuje predispozice k vrůstání, potom chloupky porostou po shugaringu, zejména pokud není dodržena technologie odstraňování.

Pravidla režimu a péče po odstranění chloupků

 1. Bezprostředně po zákroku je třeba pokožku otřít antibakteriálním prostředkem.
 2. Musí se používat zvlhčovače a živiny, ale pouze po podráždění.
 3. 1. den po zákroku se vodní procedury ve vaně, sprše a na otevřené vodě nedoporučují.
 4. Oblečení by mělo být vybráno z přírodních tkanin.
 5. Kousek oděvu by měl vyloučit tření v ošetřené oblasti.
 6. 1-2krát týdně, ne častěji, počínaje 2 týdny.po odstranění chloupků použijte peeling a loupání.Po aplikaci je třeba pokožku zvlhčit: namazat krémem, mlékem nebo olejem.
 7. Odborníci doporučují používat peeling v přípravě na odstranění chloupků a po zákroku dávat přednost peelingu.Je důležité si uvědomit, že jakákoli kompozice může způsobit alergickou reakci, takže před aplikací na ošetřovanou oblast je kompozice zkontrolována použitím malého množství na ohyb lokte.
 8. Kartáč je distribuován masážními pohyby po dobu 2–3 minut, poté je omyt vodou.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Kterého lékaře je třeba konzultovat

Pokud je stav kůže znepokojivý (existuje mnoho hnisavých abscesů nebo se zvětší, zachytí nové oblasti kůže), měli byste se poraditkosmetolog nebo dermatolog, později chirurgická pomoc.

Zarostlé vlasy, které zůstaly pod kůží, se samy nemohou rozpustit a vyvolávají ještě větší zánět.Někdy je absces otevřen bez pomoci.Poté musí být rána ošetřena antibiotiky a poté zakryta sterilním obvazem.

Recepty na peelingy a loupání

Zarostlé vlasy v oblasti bikin (jak se jich zbavit doma, viz níže)Doporučuje se zacházet s domácími prostředky.Musí být použity předem, aniž by čekaly na zarostlé vlasy.

Zkuste zdrhnout zarostlé vlasy v oblasti bikin pomocí drhnutí kávy
 1. Do drhnutí kávy se přidává přírodní kokosový olej, který pomáhá hydratovat a vyživovat pokožku..Káva přímo plní funkci drhnutí v ní.2 lžíceoleje je třeba roztavit na vodní lázni při nízké teplotě a ochladit na teplý stav.Pak jsou přidány 1 lžíce.káva, sůl a cukr.Všechny ingredience jsou smíchány s dřevěnými příbory.Používejte podle pokynů.
 2. Kávový prášek se také připravuje podle jednodušší receptury kombinací mleté ​​kávy s olivovým olejem.Účinek bude také dobrý.
 3. 3 lžíceolivový olej se smíchá s 2 lžícemi.med (tekutý nebo kandovaný), přidejte 2 lžíce.cukr a několik kapek levandulového éterického oleje.
 4. 3 polévkové lžícešťáva z aloe, vymačkaná z listů, smíchaná s 3 lžícemi.kukuřičné mouky a důkladně promíchejte.
 5. 3 tab.hnětit aspirin a nalijte 2 lžíce.voda.Kompozice je ošetřena masážními pohyby kůže.Poté jej otřete 3% peroxidem vodíku.
 6. 1 polévková lžíce.soda zředěná 2 lžícemi.teplá voda, otřela se, pak se nechala několik minut a promyla se vodou.Po zákroku naneste krém.
 7. Připojte 2 lžíce.bílá hlína s 1 polévkovou lžícípetrželová šťáva, přidejte 3 víčka.čerstvě vymačkané citronové šťávy a aplikujte složení.Po 10 minutách opláchněte vodou.Tato kompozice pomůže odhyperpigmentace.
 8. Připojte 3 lžíce.mořská sůl a 1 polévková lžícerostlinný nebo olivový olej.
 9. Vezměte 3 lžíce.mořská sůl, 1 lžičkačerstvě vymačkaná citronová šťáva, 1 polévková lžíce.mletá káva, 1 polévková lžíceolivový olej.
 10. Smíchejte 3 lžíce.mořská sůl, 1 polévková lžíce.kosmetický olej a nakrájenou pomerančovou kůru, přidejte 2 víčka.citronový extrakt a grapefruit.
 11. 1 lžička.rostlinný olej s 1 polévkovou lžícímořská sůl a 1 plátek grapefruitu, rozdrcený v mixéru s kůrou.
 12. Smíchejte tablety aspirinu s glycerinem: každá 1 lžička.jedna a druhá složka.Proveďte postup zpracování, poté mechanicky odstraňte zarostlé vlasy pinzetou.
 13. K provedení ovesných vloček potřebujete 3 lžíce.práškované bylinky, do kterých je třeba přidat stejná množství tukové kyselé smetany a medu do konzistence vhodné pro aplikaci.Po zpracování bikiny zóny se kompozice omyje vodou.
 14. Je dokonce snazší ošetřit kůži cukrem.Aplikuje se na hydratovanou pokožku v páře po sprše.
 15. Podobně jako u jemného solného peelingu.Bude to trvat 3 lžíce.sůl, která, stejně jako cukr, by měla být vtírána do problémové oblasti a poté opláchnuta vodou.Sůl má antiseptické vlastnosti.

Pokud již zarostlé vlasy již trhají, nelze drhnout a loupat.

Lidové léky

Zarostlé vlasy v bikinách (jak se to mechanicky zbavuje, je zvažováno) lze odstranit lidovými metodami:

]
 1. Zanícené skvrny tečkovanéošetřené zubní pastou nebo zubním práškem zředěným vodou.Směs se nechá 30 minut sušit a poté se promyje.
 2. Olivový olej pomůže zjemnit pokožku a vlasy tak proniknou na povrch kůže.Vyhřívaný olivový olej by měl být namazán v bikinách a ponechán po dobu 30 minut, poté opláchnut vodou.
 3. Prášek badiagy se zředí 3% peroxidem vodíku, čímž se získá kaše.Aplikuje se po dobu 15 minut každý týden.
 4. Kyselina salicylová může být ošetřena bodovými dospělými chlupy, aby se snížil zánět.Měla by být použita kompozice 5 dnů, aby chloupky vypadávaly samostatně.Protože kyselina salicylová silně zasychá pokožku, je třeba po zákroku namočit zvlhčovač.
 5. Podle oblíbených metod je nutné použít obklad z pečené cibule.Cibule je pečená, poté nakrájená na polovinu a aplikována na zánět po dobu 3 hodin, po této době je třeba odříznout tenkou vrstvu, která byla v kontaktu s kůží, a znovu provést komprimaci.Podle recenzí takové akce rychle vedou k pitvě.
 6. Domácí cibulová mast se připravuje takto: péct jednu cibuli, proměnit ji na dužinu, přidat 1 lžičku.tekutý med a mouka.Výsledná kaše je lubrikována zánětem až 5krát denně.
 7. Dalším prostředkem, který zahrnuje pečenou cibuli, je obklad se strouhaným mýdlem na prádlo.2 části cibule vezmou 1 díl mýdla, aplikují se přímo v místě zánětu.
 8. Výhodnějším produktem je prášek vyrobený z práškurůžové lístky kadidla a listy aloe.Tento prášek pomáhá zmírnit zánět.Musí být používán 5 a vícekrát denně.
 9. Jablečný ocet lze použít k léčbě pokožky.

Homeopatická léčiva

Homeopatická léčiva by měla být vybírána s opatrností, protože mohou způsobit alergickou reakci.Kromě toho může nástroj, který není určen pro intimní zónu, narušit mikroflóru.

V každém případě musí být produkt před použitím testován: zda způsobí alergii.Nástroj by měl mít protizánětlivý účinek, zmírnit otoky, urychlit opravu tkáně a antipruritický účinek.

Z účinných homeopatických léků by se měl jmenovat krém Natur 2 GUNA.Je určen přímo ke zpracování intimní zóny, proto neporušuje mikroflóru, zlepšuje strukturu tkáně, podporuje vlhkost pokožky, zklidňuje zánět.

Krém Arnica má antibakteriální účinek, odstraňuje zánět, podporuje regeneraci kůže v případě mikrotraumat a zabraňuje výskytu stárnutí.

Gel „Traumeel C“ se používá pro abscesy a záněty.Blokuje vývoj infekce, zánět, má antipruritický účinek, zmírňuje otoky a má analgetické vlastnosti.Je nutné je ošetřit bikiny od 2 do 5 p /d.

Léky

Zarostlé vlasy v oblasti bikin (jak se jich zbavit kosmetikou a coje popsán níže, je popsán níže) , který se nezahoří, pokud se během epilace používají následující léky:​​

 1. Miramistin, což je účinné antiseptikum.Po odstranění chloupků by měli kůži ošetřit.Zabraňuje proliferaci bakterií uvězněných uvnitř.
 2. Chlorhexidin (také antiseptický) - má protizánětlivé vlastnosti.
 3. Furacilin - ničí bakterie, které mohou způsobit zánět.
 4. Retina-a je léčivo, které zabraňuje ucpávání pórů a keratolizaci kůže.

Kosmetika pro zarostlé vlasy

Kalo Hair Inhibitor-sprej, vytvořený na základě rostlinných výtažků.Zpomaluje růst vlasů, nezpůsobuje podráždění a svědění.

Používáte-li krém pravidelně, zvlhčuje pokožku a zabraňuje nástupu zánětu a zarůstání.

Nejen, že zpomaluje růst vlasů, ale také je ztenčuje.Používá se třikrát každých 15 minut bezprostředně po odstranění vegetace.

Druhý den se ošetření opakuje.Pokud se používá břitva, měla by se kůže pokaždé po zákroku otřít.

Tend Skin (lotion)- zklidňuje zánět, je vhodný pro citlivou pokožku a zároveň dezinfikuje, snižuje pigmentaci.

Používá se jak po manipulaci, tak během zpracování před postupem.Lotion zabraňuje podráždění.

Distribuují ji a neumývají ji.Od té doby má antiseptické vlastnostiobsahuje aspirin a isopropanol.Změkčovadlo působí takovými složkami, jako je glycerin, propylenglykol, cyklomethikon.

Podobně jako v případě předchozí drogy je pleťový lékař Ingrow Go Lotion. Podle výrobce bude zánět a pigmentace odstraněna co nejdříve, doslova za jeden den.

Ve skutečnosti to není tak rychlé, ale skutečně efektivní.Stejně jako v předchozím přípravku jsou účinnými látkami isopropanol, propylenglykol a aspirin.Výrobek se nanáší vatovou vložkou ihned po holení nebo den po odstranění chloupků.

Pokud si nepřejete pohrávat si s práškem badyagi, můžete použít gel "Badyaga Forte".Má antibakteriální, protizánětlivý účinek, urychluje regeneraci pokožky.Lék se aplikuje na ošetřovanou oblast po dobu 30 minut, poté se omyje vodou.

Masti pro zmírnění zánětu

Zarostlé vlasy v oblasti bikin (jak se jich již zbavilo) byly v přítomnosti zánětu ošetřeny antibiotickou mast.Blokuje růst bakterií.Ona je předepsána už když se vlasy začaly chovat.Před nanesením masti musí být oblast dezinfikována.

Produkt se používá 1-2 s.a.Aby se zabránilo interakci masti s jinými prostředky, doporučuje se ji aplikovat jednu hodinu po aplikaci jiných prostředků.

Jedno procento gelu „Dalacin“ obsahujeclindamycin fosfát.Potřebují zpracovat kůži 2 r./d.

Od hnisání se používá pleťové mléko.Jeho hlavním účelem je léčba akné, přispívá však k otevření abscesů a jejich rychlému hojení.Aplikuje se po postupech vody 1 r /d.Po několika hodinách je třeba ji omýt.

Ichthyolová mast se aplikuje přes noc v případě abscesů přímo na místo zánětu.Poté je záplet zabalen do přilnavé fólie a ponechán až do rána.Zpracování se provádí 2 r./d.denně.

Antibiotika

Pokud začne absces, jsou nutná perorální antibiotika. Jedním z nejúčinnějších je cefalexin .Užívá se do 1-2 týdnů podle pokynů lékaře.Samoléčení může způsobit vedlejší účinky spojené s poruchami trávení, nízkým krevním tlakem, alergiemi a reakcemi kardiovaskulárního systému.

Tetracyklin se také užívá perorálně každých 6 hodin, 1 tableta podle pokynů lékaře.

Komplikace a důsledky

Pokud nebudou včas přijata vhodná opatření, nebude se proces omezovat na podráždění, které se objevilo v počáteční fázi.Poškození je přeměněno na absces doprovázené hyperpigmentací.Při dlouhém průběhu procesu je možná infekce okolních tkání.

V obtížných případech, pokud zánět neodezní a objeví se hrboly, naplněné bílou tekutinou, která je hnisem, musíte se uchýlit k chirurgické péči, protože se může stát, že se odstraní absces.způsobit otravu krví a zhoršení situace.

Pokud se vytvoří hrbol, existuje možnost, že se jedná o příznak nejen zarostlého chlupu, ale také vývoje dermatologického onemocnění, novotvaru.Podobné příznaky se někdy vyskytují u lišejníků, folikulitidy, frinodermy.Jakékoli zranění může mít vážné následky.

Měli byste se poradit s dermatologem nebo kosmetologem.Podle výsledků vyšetření dospěje k závěru, že je to příčina zánětu.Lékař vám může doporučit další testy k určení typu infekce nebo biopsie.

Pro stanovení správné diagnózy je třeba určit vztah mezi odstraněním vlasů a zánětem.Pokud se objevil ihned po odstranění chloupků, jedná se o zarostlé vlasy.

Je třeba odstranit zarostlé vlasy v bikinách (jak se jich zbavit, jak je podrobně popsáno v článku): čím dříve se to stane, tím lépe, protože abscesy v bikinách mohou být snadno zraněny oděvem.A to je přímá cesta k vývoji abscesu.

Kromě toho, s rozvojem zánětu, abscesy způsobují bolest během pohybu.Je nutné ošetřit oblast antibiotickou mast a, když zánět zmizí, napařit kůži a udělat peeling.

Pokud hrbolek nezpůsobuje značné nepohodlí, měli byste dočasně opustit odstranění chloupků a ošetřit lokalizační místo antibakteriálními masti, jako je Baziron, Proderm, Dalacin.Pokud nedojde ke zlepšení, musíte kontaktovat kosmetologa.

Po odstranění chloupků se na jeho místě může vytvořit tmavá skvrna, pak musíte jednat v následujícím pořadí:

 1. Systematicky se škrábáme.To pomůže odstranit horní vrstvu pokožky a rozjasnit oblast.
 2. Naneste denní regenerační mast, například Badyaga Forte nebo salicylovou, rozdělte ji po dobu 15 minut a poté ji odstraňte vodou.
 3. Otřete pokožku domácím krémem, například citronovým čerstvým nebo ricinovým olejem, nebo naneste masku s aspirinem.To pomůže odlehčit místa.

Aby se zbavily zarostlé vlasy v oblasti bikin v domě, je třeba dodržovat všechny požadavky na dezinfekci a postup.Ve složitých případech se doporučuje vyhledat chirurgickou pomoc, protože nečinné akce mohou způsobit rozvoj sekundární infekce.

Rozložení:Mila Fridan

Video o zarostlých vlasech

Jak se zbavit zarostlých vlasů.5 jednoduchých pravidel: