Zábal pro hubnutí břicha a boků, nohou, paží.Jak dělat doma, efektivní recepty, fotografie a recenze

Ti, kteří chtějí zhubnout v krátké době, by měli věnovat pozornost zábalům spalování tuků.Pokud je použijete ucelenou technikou hubnutí doma, společně s cvičením a dietou, pak proces hubnutí půjde mnohem rychleji, celulitida zmizí, pokožka se napne.Můžete je používat samostatně.Výsledky budou také patrné.

Jak obaly fungují

Princip balení je založen na účinku skleníkového efektu.Po aplikaci kompozice na kůži doma je ošetřená oblast obalena fólií za vzniku skleníku, čímž se zvyšuje teplota pod filmem.Výsledkem je, že se póry otevřou, mazové žlázy začnou pracovat aktivněji a toxiny a tuk se „vypařují“ z kůže - dochází k procesu hubnutí.

Tady se stane, když se obalí:

 • zvyšuje průtok krve do ošetřované oblasti;
 • metabolismus je zrychlen;
 • přebytečná vlhkost se odpařuje, otok zmizí;
 • je kůže napnutá.

To vše přispívá ke snížení tělesného objemu.To je obzvláště patrné po průběhu procedur.

Indikace

Indikace pro balení jsou:

 • celulitida,
 • ochablá kůže,
 • s nadváhou,
 • období zotavení po porodu,
 • potřeba očistit tělo od toxinů a toxinů.

Druh

Druhy obalů jsou klasifikovány podle teploty použité směsi.Princip činnosti se bude lišit.

Studený zábal vyvolává vazokonstrikční reakci , pokožka přichází v tónu.Tělo utrácí energii k zahřátí ošetřené oblasti a získává ji z vlastních rezerv.Studený zábal pomůže uklidit ochablou pokožku, která ztratila pružnost.

Horký zábal těla je zaměřen na spalování tuků. Zejména se doporučuje pro hubnutí doma.podmínky, protože ke ztrátě objemu dochází rychleji.

Hlavní složky a jejich účinky

Směsi obalů mohou zahrnovat širokou škálu složek.

A v závislosti na tom, co bude použito při přípravě směsi doma, se účinek hubnutí také bude lišit:

 1. Med .Má nutriční vlastnosti, ale zároveň dráždí pokožku.Pomáhá urychlit metabolismus a zvýšit průtok krve do okolních tkání.Dokonale odstraňuje tuk, toxiny z těla, urychluje lymfatický tok.

  Medový zábal se považuje za velmi účinný domácí zábal pro hubnutí.

 2. Hořčice. Jedna z nejlepších přísad pro spalování tuků v baleních.Ošetřené oblasti se zahřívají, krev do nich proudí aktivněji, metabolické procesy se zrychlují, toxiny se vylučují.Buňky jsou nasyceny kyslíkem a živinami.
 3. Red Pepper .Má také oteplovací účinek.Pouze intenzivnější.Nevhodné pro osoby s citlivou pokožkou: Při silném pálení se doporučuje snížit dávkování červeného pepře ve směsi.Díky tomu jsou strie méně patrné, urychluje metabolismus a snižuje otoky.
 4. ocet.Zvláštností této složky je to, že se rychle vypařuje.A to pomáhá ochladit povrch, na který je nanesen.Tělo aktivuje vnitřní rezervy ke zvýšeníteplota na normální úroveň.Ocet také účinně odstraňuje tekutinu, takže rychle přináší znatelný výsledek.Toto je uznávaný lék na celulitidu.
 5. V první řadějílpomáhá zlepšovat strukturu kůže.To dělá strie méně nápadné, odstraňuje vlhkost, přispívá k vymizení "pomerančové kůry", zvyšuje tón pleti.To dává účinek hubnutí.
 6. řasy .Používejte čerstvé i suché řasy.Pomáhají vyhladit pokožku a vypouštějí mízu.Rozbití celulitidy, snížení ochabnutí.
 7. Káva . Obsahuje antioxidanty, dokonale tónuje pokožku, odstraňuje přebytečnou tekutinu, vyhlazuje strie a pomáhá snižovat pas a boky.

Příprava pro balení

Aby mělo balení výraznější účinek, musí být kůže řádně připravena.

Aktivní složky směsi pronikají hlouběji do pokožky, pokud před zákrokem provedete horkou sprchu a ošetříte pokožku drhnutím nebo tvrdou žínkou .To pomáhá otevřít póry.Masáž pokožky před zarudnutím.Můžete masírovat ošetřovanou oblast sevřením a poklepáním. Dobře se hodí pro předběžné ošetření solí a kávy.Částice kávy a soli by však neměly být příliš velké, v opačném případě by se na kůži mohly tvořit mikrotrhliny.Pokud na kůži aplikujete směs papriky nebo hořčice, bude pocit pálení nesnesitelný.Zábal se provádí ihned po sprše.

Postupné pokyny pro balení

Bez ohledu na připravenou směs pro balení budete potřebovat lepicí fólii, teplé oblečení a přikrývku.

 1. Předem připravená směs musí být nanesena na vybranou část těla rovnoměrnou vrstvou, pokud je obal horký, zahřeje se směs v parní lázni na asi 40 stupňů.Pokud je zima, měla by být kompozice při pokojové teplotě.
 2. Poté je oblast obalena přilnavou fólií ve 2-3 vrstvách.Není nutné jej pevně dotahovat.
 3. Je-li hotový zábal, oblékněte ho na něco teplého a položte pod přikrývky.
 4. Obvykle je doba expozice až 1 hodina, ale některé zábaly se provádějí přes noc.
 5. Během postupu se doporučuje doplnit tělní tekutinu zeleným čajem.
 6. Po provedení postupu se směs omývá pod teplou sprchou.
 7. Po otření těla ručníkem naneste výživný krém.

Užitečné tipy

 1. Nejlepší čas na zabalení je od 6:00 do 22:00.A to nejen proto, že je vhodné provádět zábal večer, ale také proto, že pokožka v této době aktivněji vnímá látky, které se na něj aplikují.
 2. Horké zábaly se nechají působit po dobu 40 minut, chladné zábaly po dobu 1 hodiny.
 3. Aby byl výsledek patrný, je zapotřebí alespoň 12 postupů.
 4. Efekt se zvýší, pokud se střídáte mezi horkými a studenými zábaly.
 5. Je třeba přijímat směsi s hořčicí, paprikou a jinými složkami podobného působeníbuďte opatrní na břiše a na vnitřních stehnech, protože kůže v těchto místech je tenká, pronikají kapilárami - snadno se popálíte nebo způsobíte otoky.
 6. Aby nebyl zábal těla nadbytečný a aby byly z těla odstraněny všechny toxiny a odpady, musí být zajištěn dostatečný příjem tekutin.
 7. Používejte pouze čerstvě připravenou směs.
 8. Nejezte nic 2 hodiny před sezením.
 9. Den po zabalení není dovoleno opalování.

Jak často dělat

Optimální počet relací je 10-15.To stačí ke snížení objemu nebo napnutí pokožky. Pokud se chcete zbavit celulitidy, musíte postupovat každý den po dobu 60 dnů.V případě potřeby se kurz po měsíci opakuje.

Pro břicho

Kontraindikace pro zabalení břicha jsou:

 • individuální nesnášenlivost součástí;
 • období těhotenství;
 • onemocnění gynekologické oblasti;
 • kožní léze;
 • kožní onemocnění;
 • onkologická onemocnění;
 • problémy se srdcem a krevními cévami;
 • kritických dnů.
 • Honey Wrap

  2 lžíce.med by měl být smíchán s jedním žloutkem, dát malý hrnec vody na malý oheň, a na to kontejner s připravenou směsí.Pak by se měl zahřát na 40 stupňů a aplikovat na žaludek. Směs držte 20-30 minut.Tento recept můžete zabalit před spaním a nechat jej přes noc.výsledek byl patrný, postup by se měl provádět dvakrát týdně.

  Hořčice

  1 polévková lžíce.cukr musí být smíchán s hořčičným práškem (3 polévkové lžíce) a zředěn vodou do pastovitého stavu. Tam také přidat 1 lžíce.teplý olivový olej a po nanesení směsi obalte pas přilnavou fólií.Doba expozice je 25 minut.

  Acetic

  Jablečný ocet a vařená voda by se měly mísit ve stejných poměrech.Tekutina by měla mařit žaludek, zabalit do přilnavé fólie a ošetřené místo zabalit do teplého oblečení.Poté si lehněte 40 minut pod přikrývky a poté opláchněte teplou vodou.

  Hlína

  K zabalení budete potřebovat kosmetický jíl bílé nebo modré barvy.Složení je skvělé pro provádění postupu doma.Vezměte množství prášku, které je nezbytné k ošetření problémové oblasti, a zřeďte vodou, dokud se nevytvoří elastická hmota.

  2 kapky by měly být přidány do hotové směsi.Jasminový ester, zamíchejte do jílu a naneste na žaludek pod film.Z výše uvedeného je ošetřená oblast zabalena a ponechána po dobu 30 minut.Naraz můžete ztratit 2 cm hlasitosti.

  Můžete použít hlínu jakékoli barvy, protože bez ohledu na barvu kompozice čerpá toxiny, odpadní produkty a přebytečnou tekutinu z pokožky. I bez dalších přísad bude mít balení určitý účinek.

  Bahno

  Vezměte 3 lžíce.kakaový prášek a léčivé bahno.Uvaří se silný zelený čaj.Smíchejte směs prášků a 5polévková lžícečaj.Zpracují problémovou oblast, položí na ni přilnavý film a přikryjí se teplou přikrývkou.Zbytek 30-40 minut.Optimální frekvence zabalení bahna je jednou týdně.

  Zázvor

  Z kořene zázvoru se tře na jemném struhadle.Vezměte 2 lžíce.masy.Můžete použít zázvorový prášek.1 polévková lžíceroztavit med ve vodní lázni.Smíchejte ingredience.Výsledná kompozice se ošetří na žaludku, zabalí se do filmu, izoluje se a počká 50 až 60 minut.

  Ovoce

  Jeden loupaný banán a pomeranč (kůže) se nakrájí na malé kousky a nasekají se v mixéru.Přidejte 3 lžíce.zakysanou smetanou a jedním cukrem, důkladně promíchejte.Problematickou pleť ošetřujte podle pokynů a nechte působit 30 minut.

  Zábaly na nohou

  Pro nejlepší účinek musí být zábaly na nohou kombinovány s fyzickou aktivitou a stravou.

  Kontraindikace zabalení nohou jsou:

  • škrábance a jiná poškození kůže;
  • rakovinový nádor;
  • zvýšený tlak;
  • onemocnění ledvin, srdce, krevních cév;
  • zhoršení zánětlivého procesu v těle;
  • období těhotenství a laktace;
  • křečové žíly;
  • individuální nesnášenlivost složek;
  • menstruace.
  Káva

  Můžete si vzít požadované množství čerstvě mleté ​​kávy nebo sušené mleté ​​kávy.Suchá složka se zředí horkou vodou, dokud se nevytvoří pasta.Přidejte malé množstvíolivový olej.Výsledná pasta se používá k ošetření kyčlí a hýždí, k pokrytí povrchu přilnavou fólií, zahřátí a vyčkávání půl hodiny, po které se směs omývá.

  Oleje

  3-4 lžíceolivový olej se smíchá s 5 víčkem.grapefruitový éter a nanesený na kůži.Zabalte pomocí přilnavé fólie, okraje jsou upevněny páskou. Účelem je usnadnit gymnastická cvičení.Proveďte dřepy, skoky.Díky tomu se zvýší výkon balení.Po 20 minutách se kompozice promyje.

  S červeným pepřem

  Existuje několik možností balení červeného pepře:

  1. 100 ml olivového oleje se zředí 1 polévkovou lžičkou..l.paprika, přidejte 150 g jemně nastrouhaného kořene zázvoru.Aplikujte podle pokynů.Pokud je hoření přípustné, podržte 30-40 minut.Poté opláchněte vodou.
  2. 1 polévková lžíce.5 lžíce prášek z červené paprikyrostlinný olej.Doba expozice je od 15 do 30 minut.

  Skořice

  Skořicí zábal se vyrábí jak se skořicovým esenciálním olejem, tak s kořením:

  1. Připravte směs rychlostí 1 lžíce.olivový olej pro 2 čepice.esenciální skořicový olej.Směs se nanáší v teplé formě s masážními pohyby v oblasti problému.Nohy jsou ovinuty fólií.Po půl hodině expozice se směs omývá.
  2. Pokud se použije skořicový prášek, pak po dobu 1 lžičky.koření trvá 2 lžíce.základní kosmetický olej.

  Algal

  2 lžíce.suchá řasa se nalije 0,5 litru vody.Obal může být studený (pakteplota vody by měla být asi 22-25 stupňů) nebo horká (voda t = 40-50 stupňů). Po 15–20 minutách budou řasy bobtnat a připraveny k aplikaci.Je vhodné aplikovat kompozici štětcem.Asi 40 minut po aplikaci se směs odstraní vodou.

  Čokoláda

  Jedna 100 gramová čokoláda se rozdělí na malé kousky, umístí se do malé nádoby a roztaví se ve vodní lázni.Ochlaďte čokoládu, abyste zabránili popálení kůže. Rozloženo na stehna a hýždě, zakryté lepicí fólií a položeno pod přikrývku.Po 30 minutách se prostředek umyje.V závislosti na objemu možná nebudete potřebovat jednu, ale dvě čokolády.

  Víno

  Suché červené víno a kakaové máslo se mísí ve stejných poměrech.Olej by měl být předtaven v parní lázni. Prostředek se nanáší na tělo podle obvyklých pokynů, po 15 minutách vyjmutí.

  Rýže

  Rýžový prášek, který lze snadno připravit za použití mlýnku na kávu, se zředí vodou na kyslou smetanu a zpracuje výslednou směsí nohou.Po 40 až 60 minutách se produkt omyje.

  Hořčice z medu

  2 lžíce.tekutý med by měl být smíchán s 1 lžičkou.suchá hořčice.Důkladně promíchejte, aby nedošlo ke vzniku hrudek, jinak můžete popálit.Kompozice se nanáší na kůži, drží se po dobu 15 minut. V závislosti na citlivosti pokožky a činnosti hořčice se pocity budou lišit: od příjemného pálení a brnění po nesnesitelnou.Pokud to nedokážete vydržet pořád kvůli nepříjemným pocitům,složení by mělo být okamžitě odstraněno.

  S gelem Horsepower

  Gel Horsepower je speciálně navržen k odtoku přebytečné tekutiny a boji proti celulitidě.Podle výrobce může i jedno použití přípravku snížit objem těla o 1-2 cm v kruhu a po 10 až 12 procedurách můžete ztratit od 3 do 4 kg.

  Gel se používá typickým způsobem pro balení:se aplikuje na problémovou oblast a pokryje se lepicí fólií.

  Soda

  Podle recenzí má balení sodou dobrý účinek - po prvním postupu se objemy v pase a kyčlích sníží o 1 cm.

  ]

  Připravte kompozici podle následujícího receptu: vezměte 1 lžíce.soda 2 lžícemořské nebo stolní soli, zřeďte složky 100 ml vody.Dobře promíchaná směs ve formě kaše se nanese na požadovanou plochu a obalí se fólií.

  Kakaem

  Balení kakaem má přibližně stejný účinek jako káva.Musíte zředit 200 g kakaového prášku asi 1 polévková lžíce.voda (podívejte se na konzistenci).Můžete použít směs v tomto formuláři, nebo můžete přidat další 1 lžičku.skořicový prášek.Směs složek musí být vařena po dobu 10 minut na mírném ohni a poté nanesena štětcem na požadovanou část těla.

  S terpentýnem

  Vázání terpentýnem je velmi efektivní. Protože terpentýn silně zahřívá kůži, rychle se rozkládají tukové vklady. Musí se však používat opatrně, protože je snadné spálit.Odborníci doporučují smíchat terpentýn s dalšími složkami, jako je bílá hlína a mléko.

  Pro 2 g terpentinové masti se odebere 40 g bílého jílového prášku a 1 polévková lžíce.mléko s vysokým obsahem tuku.Směs složek se aplikuje na pokožku, pokud silně peče, pak se kompozice okamžitě omyje.

  S kapsikamem

  masť Kapsikam není speciálně navržena pro balení.Jeho hlavním účelem je zmírnit bolest ve svalech a kloubech.Díky oteplovacímu účinku však dává požadovaný účinek.Složení masti zahrnuje gáfor a terpentýn, které přispívají k rozšíření krevních cév a průtoku krve do ošetřovaných oblastí.

  Přispívá to k rozkladu tuků.Vzhledem k tomu, že mast bude po aplikaci silně hořet, nedoporučuje se nanášet na citlivou pokožku břicha a vnitřních stehen.Kromě toho je nutné používat masti nikoli v čisté formě, ale smícháním s dětskou smetanou v poměru 1 až 5.

  Délka postupu je 30 minut.Poté musí být prostředek důkladně omyt ve sprše - vždy studenou vodou, protože hoří z horké vody.

  S mumií

  1 lžičkaPrášek Mumiyo musí být smíchán se 2 lžičkami.teplá voda, 100 gramová trubička dětského krému a 10 víček.ether citronu. Toto je porce pro několik zábalů.Kompozice je uložena v lednici a před použitím je zahřívána na 25 nebo 40 stupňů, v závislosti na typu obalu.

  Parafin

  Domácí zábal pro hubnutí na základě parafinupodporuje otevření pórů, v důsledku toho jsou strusky, toxiny, přebytečná vlhkost vytaženy a tuky jsou ničeny.Výsledkem je ztráta objemu 2-3 cm v jedné relaci.

  Protože parafin je při pokojové teplotě v pevné formě, musí být roztaven ve vodní lázni na 50–55 stupňů, poté jemně nanesen na pokožku a zabalen do filmu.Doba ošetření je 30 minut.

  Bandáž

  Zvláštní typ obalu je bandáž.Je obzvláště vhodné použít tento způsob, pokud je použitá kompozice kapalná. Tato varianta je například nejvhodnější pro octové zábaly."Obinadla" jsou proužky bavlněné tkaniny.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.
  Mléko a mléčné výrobky

  Vhodné pro recepturu obvazového obvazu s mlékem.Musíte vzít 200 g škrobu, smíchat s 50 g hořčičného prášku a suchou směs zředit 300 ml mléka.Produkt se zahřívá na mírném ohni za stálého míchání, namočte výsledné složení obvazu.Problémové oblasti jsou zabaleny ze širokého místa na užší.

  S éterickými oleji

  Pro hubnutí můžete doma některé éterické oleje úspěšně použít.Na 20 ml oleje se odebere 5-10 kapek.ether. Kromě toho vytvářejí směs pouze na základě éterického oleje a jakéhokoli kosmetického přípravku. Mezi kosmetické oleje patří: avokádo, mandle, rakytník, olivový, broskev, lopuch.

  Pro éterické oleje, které jsou nejvhodnější pro hubnutí: pomeranč, rozmarýn, levandule, citron, grapefruit, pačuli, neroli.Účinné je například balení zeleného čaje a éterických olejů.

  Zelený čaj obsahuje kofein, který tónuje pokožku a pomáhá rozkládat tuky.Musíte uvařit silný zelený čaj, přidat k čajovým lístkům několik kapek citronu a rozmarýnu, aplikovat na pokožku.Pro větší pohodlí si můžete udělat obvaz.Zabalte obvazy na horní stranu pomocí přilnavé fólie.Po půl hodině se obvazy odstraní a směs se umyje.

  Tělesné zábaly spolu s tělesnými cvičeními a stravou přispívají k rychlému hubnutí břicha, boků, nohou, paží doma.Pro nejlepší účinek je lepší použít všechny tyto techniky v kombinaci.Avšak i jednorázový zábal, zejména s výrazným oteplovacím účinkem, přispívá ke snížení hmotnosti o 1-2-3 cm v jednom postupu.

  Domácí zabalené video

  Moje oblíbené recepty:

  Domácí zabalení: