Výrobky pro péči o pleť obličeje: kosmetické, folkové, farmacie, hygiena

Přípravky na péči o pleť obličeje by měly být pečlivě vybírány, nikoli na základě individuálních preferencí, ale podle toho, co kůže v současné době potřebuje.

Obsah
 1. Pravidla péče o obličej
 2. Fáze péče o obličej ]
 3. Výběr přípravků na péči o obličej podle typu pleti
 4. Péče o obličej v různém věku
 5. Péčeobličej v závislosti na ročním období
 6. Čisticí prostředky
 7. Tónování
 8. Výživné a zvlhčujícívýrobky
 9. Péče o pleť proti stárnutí
 10. Séra
 11. Výrobky pro problémovou pleť
 12. Bělicí prostředky na obličej
 13. Pilulky a peelingy
 14. Péče o pleť kolem gprůlezy
 15. Masky na obličej
 16. Masky na textilie
 17. Náplasti
 18. Farmaceutická kosmetika pro obličej
 19. Profesionální kosmetika
 20. Kosmetika pro masový trh péče o obličej
 21. Luxusní kosmetika
 22. Lidové recepty na pleťové krémy
 23. Výroba krémů pro kutily
 24. Video na výrobky pro péči o pleť
Pravidla pro péči o obličej

Základní pravidla pro péči o obličej(jsou jich 2):

 1. Pravidelnost.
 2. Správnost použití finančních prostředků.

Pečujte o pokožku nepřetržitě a ne čas od času.

Minimální péče - ranní a večerní ošetření.Nanášení přípravků na péči by se mělo provádět prstydocela aktivní, ale ne traumatické pohyby.Není třeba napínat a dráždit pokožku a tlačit na ni. Patting a lehké jízda jsou dobré.

Fáze péče o obličej

Zde se rozlišují čtyři stupně:

 1. Čištění.
 2. Tónování (nebo tónování).
 3. Odlupování (odlupování, loupání).
 4. Výživa /hydratace.

První etapa je rozdělena na procesy odličování a čištění pokožky od prachu a nečistot.Současně se používají různé prostředky.Druhá fáze - tónování - je velmi často vyloučena z pravidelné péče o obličej.Kosmetičtí lékaři žádají, aby tak neučinili, protože tónování se používá k obnovení přirozené kyselé rovnováhy kůže po očištění.

Třetí fáze je určena k vyhlazení a změkčení pokožky odstraněním keratinizovaných epidermálních částic.To řeší problém ucpávání pórů.
Poslední fáze - hydratace a výživa - je vybrána přísně individuálně pro různé typy pleti.Dvě hlavní odrůdy tohoto druhu krémů jsou noc (večer) a den (ráno).

Ranní krémy by měly být aplikovány půl hodiny před odchodem ven a večerní - 1,5 hodiny před spaním.

Výběr přípravků na péči o obličej podle typu pleti

Podle své specifičnosti je pleť obličeje rozdělena do 5 typů:

 • normální;
 • smíšené (kombinované);
 • citlivé;
 • olejovitá;
 • suché.

Držitelé normální kůže nebudou muset utrácet energiivícestupňové obličeje.Budou ho muset jen dobře chránit před vnějšími vlivy prostředí, důkladně vyčistit a zvlhčit (hydratace a výživa jsou mnohem méně než u jiných typů pleti).

Smíšená kůže je podle statistik nejběžnějším typem.Doporučuje se, aby lidé s touto funkcí měli v kosmetických taškách dva typy čisticích prostředků najednou - pro mastnou i normální pleť.Jejich použití z času na čas je třeba střídat, pak bude účinek péče úplný.

Citlivá kůže je náchylná k podráždění.Péče by měla být velmi opatrná a důkladná.Složení krémů a gelů by nemělo obsahovat agresivní kyseliny, nepoužívejte drhnutí.Odstranění kosmetiky by mělo být prováděno jemnými pohyby, nejlépe bez použití vatových tamponů (může se objevit podráždění kůže a ztenčení).

Mastná pleť potřebuje stále aktivnější čištění.Kroviny a slupky se dobře hodí ke své struktuře.Suchá pokožka potřebuje výživu a hydrataci.Tento problém vzniká v důsledku přirozeného nedostatku lipidů v epidermis nebo v důsledku zrychleného odpařování vlhkosti.Suchá pokožka by měla vybírat nejjemnější produkty péče.

Péče o obličej v různém věku

V období dospívání (do 18 let), kdy tělo podstoupí skutečné hormonální otřesy, trpí pokožka obličeje více než kdy jindy.Vzhled vyrážky, akné a podráždění jsou nevyhnutelné.Usnadněte pubertu pomocí kosmetologiez pohledu pomůže věrné péči o pleť.

Hlavní důraz je zde kladen na očištění přebytečného kožního mazu(jehož produkce se během tohoto období zvýší), nečistot a prachu a zabránění ucpávání pórů částicemi epidermis.Čistící pěny s antibakteriálními funkcemi a krémy s regeneračními a regeneračními účinky pomohou zbavit se zánětu rychleji.

Je nutné ponechat křoviny na chvíli - kůže je tak podrážděná a poraněná. Ve věkovém rozmezí od 18 do 25 let postačuje minimální péče o pleť. Hlavní věcí je ochrana.Ochrana před sluncem, větrem, změnami teploty, předčasným stárnutím, poškozením.

Není třeba přetížit pokožku velkým množstvím přípravků na péči (stačí pouze tři: gel /pěna, tonikum a zvlhčovač), pravidelně by měla být poskytována odpočinek (především z kosmetiky).V takových případech jsou vhodné relaxační a revitalizační obličejové masky.

Od 25 do 30 let má pleť obličeje tendenci zachovávat mládí, ale vyrovná se s tím horším.Potřebuje pomoc.Vzhled sucha, vrásky na obličeji v rozích očí a rtů, tmavé kruhy pod očima - to vše jsou příznaky předčasného stárnutí kůže.V tuto chvíli byste měli věnovat pozornost hydrataci a zdravému životnímu stylu.

Je příliš brzy na to, abychom se obrátili na produkty proti stárnutí, ale do oblasti kolem očí můžete přidat lehký zvlhčovač nebo gel. Po 30 letech můžete do své každodenní rutiny bezpečně začlenit séra a krémy s malým množstvím.účinek proti stárnutí. Tyto výrobky zabrání rychlému stárnutí a pomohou napnout, oloupat a suchou pokožku.

Ošetření obličeje v závislosti na ročním období

V létě byste se měli obrátit na krémy s faktory SPF. Jedná se o druh bariéry před slunečním zářením (ultrafialové záření), která negativně ovlivňuje pokožku obličeje a způsobuje její předčasné stárnutí.Kůže potřebuje během této doby také důkladnou a dlouhodobou hydrataci.

V zimě se pozornost zaměřuje na zvyšování úrovně ochrany pokožky před extrémními teplotami (výstup z místnosti na ulici) a nárazem ledového větru.V tuto chvíli byste měli upustit od používání hrubých peelingů, abyste kůži ještě více nepoškodili.Mohou být nahrazeny peelingem. V zimě kůže nepotřebuje hojnou hydrataci, o výživě nelze říci.

Na začátku jara čelí držitelé všech typů pleti nedostatku vitamínů.To je přímý důsledek zkušeného zimního stresu.Kromě toho se může objevit výskyt věkových skvrn (ze slunce) a alergických reakcí (z pylu rostlin).V tuto chvíli byste měli vyhledat pomoc od vitamínů (multivitaminové krémy, gely, tonika a také komplexy pro perorální podání).

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Čisticí prostředky

Prostředky pro péči o obličej s čisticím účinkem by měly být vybírány na základětyp pleti a její současné zdraví. Mírné čisticí prostředky jsou vhodné pro suchou a normální pokožku(micelární voda, měkké čisticí gely, mléko).

Pro mastnou, kombinovanou a problematickou pleť je třeba zvolit tvrdší produkty - gely, pěny a pěny.

Všechny výše uvedené produkty se nanášejí na kůži v malém množství a distribuují se přes ni masážními pohyby po dobu 1-3 minut.Tato opatření umožňují epidermis lépe absorbovat prospěšné látky obsažené v produktech a také udržovat pružnost po delší dobu.

Tónování

Použití tonik v komplexu denní péče je nezbytností. Očistěte pokožku tímto produktem v intervalu mezi čisticím a nanášecím krémem. Zároveň by tonika neměla obsahovat alkohol.

Tonikum můžete distribuovat po pokožce buď pomocí vatového tampónu (obvyklá volba pro mnoho), nebo pomocí malého množství prstů.Druhá možnost má také utahovací účinek díky malé masáži.

Výživná a zvlhčující činidla

Hlavním úkolem každého zvlhčovače (na obličej, vlasy, tělo) je zavádění a zadržování vlhkosti v buňkách.Výrobky vyživující pokožku se starají o udržení normální rovnováhy lipidů, jinými slovy, základních tuků pro pokožku.

Přípravky na péči o pleť obličeje musí být vybírány podle věku a typu pleti.

Pro každý typ pleti je nutné zvolit vlastní sadu vyvinutých produktů s přihlédnutím k jeho přirozeným vlastnostem.Nestojí za to vyloučit jakoukoli fázi podle vašeho uvážení nebo předsudku - dokonce i mastná pleť potřebuje vnější výživu, aby si udržala rovnováhu lipidů.

Péče o pleť proti stárnutí

Výrobky pro péči o pleť obličeje po 40 letech se vyznačují přidáním jedné z jejích hlavních funkcí, proti stárnutí.V tuto chvíli je nutné „sponzorovat“ pokožku komplexem elastinů a kolagenu, který již není schopen produkovat ve správném množství.Významnou roli hrají také masáže, které vám umožňují udržovat tón pleti a zabránit ochabnutí.

Kosmetické a ošetřující přípravky na bázi přírodních přísad dokážou mnohem lépe zvládnout změny pokožky související s věkem než syntetické složení.

Séra

Séra na obličeji se jinak nazývají aktivní péče.Jedná se o vysoce koncentrovaný produkt, jehož cílem je rychle vyřešit konkrétní problém.

Sérum se obvykle aplikuje pod krém na zvýšení účinku.

Séra na obličeji jsou:

 • zvlhčující (dokonale nahrazující zvlhčovač v horkém počasí, protože je mnohem rychlejší vstřebávání);
 • výživné (obnovují suchou pokožku);
 • bělení (nezbytné pro odstranění skvrn po akné a stárnutí);
 • proti stárnutí (boj proti předčasnému stárnutí kůže, napodobující avěkové vrásky, z nichž první se objeví po 30 letech);
 • zklidňující (používá se po agresivních čistících postupech, jako je peeling).

Prostředky pro problémovou pleť

Výrobky pro péči o pleť obličeje musí být pečlivě vybírány na základě jedinečných vlastností.

Pokud je na obličeji (v kterémkoli ročním období) často zaznamenán mastný lesk, jsou zaznamenány akné a pupínky, které netrvají dlouho, což znamená, že tento typ kůže lze definovat jako problematický.

Je charakterizováno:

 • nadměrnou produkcí kožního mazu buňkami;
 • ucpávání pórů a v důsledku toho růst bakterií;
 • změna reliéfu kůže, zjizvení od akné.

Speciální nástroje pomohou těmto obtížím čelit.Hlavním úkolem finančních prostředků pro problémovou pleť je její očištění.Proto taková léčiva obvykle existují ve formě komplexu (krém, pěna, tonikum, gel, maska).

Prostředky na péči o pleť obličeje určené k boji proti mastnému lesku by měly ve svém složení obsahovat zinek. Jemně vysouší pokožku a stará se o správnou rovnováhu produkce mazu.

Bělicí prostředky na obličej

Zejména citlivá pokožka je náchylná k podráždění, zánětům a vyrážkám.Po nesprávném ošetření často zůstanou na něm skvrny.Dermatologové je nazývají post-akné, běžnějším názvem jsou akné.Za účelem vyhlazení barvy pleti v takové situaci výrobky s bělící pomocíefekt.

Mezi nejúčinnější produkty bělení na obličeji patří:

 • krém;
 • mycí gely (nejlépe fungují s krémy);
 • sérum (vhodné pro hlubší a delší ošetření).

Zahrnují aktivní aminokyseliny.Rozjasňují nejen známky akné, ale také věkové skvrny jako pihy.Lidé trpící alergiemi s větší pravděpodobností používají zjasňující krémy a gely přirozeně. Průběh využívání těchto prostředků je 1-3 měsíce. Stojí za zmínku, že první výsledky se stanou patrnými až po této době, ale ne dříve.

Peeling a drhnutí

​​

Peeling a drhnutí mají jeden hlavní cíl - účinné čištění pleti.Mezi nimi je však významný rozdíl. Drhnutí působí agresivněji, takže není vhodné pro každého. Toto je mechanické čištění za použití malých, měkkých granulí, obvykle na přirozeném základě.Takový účinek je ve většině případů nerovnoměrný (mikroskopické oblasti kůže nejsou ovlivněny).

Organické peelingy zahrnují rostlinné přísady, jako jsou drcená meruňková jádra, ořechy a ovesná zrna a další prvky.Při pravidelném používání dokonale zjemňují a osvěžují pokožku. Dermatologové nedoporučují každodenní používání peelingů.

Peeling (například chemický), na rozdíl od drhnutí, nefunguje tak selektivně.Toto, jak kosmetologové popisují postup, je jednotnéúčinek na každou buňku.Speciální vrstva se nanáší na celou vrstvu pokožky, jemně rozloží a jemně na ni působí.Kromě chemického peelingu je zde také mechanické, laserové, kryo, anti-aging.

Oční péče

Od dvaceti let můžete začít pečovat o pokožku kolem očí. Skutečností je, že v těchto oblastech je epiderma velmi tenká a jemná a po třiceti se zde mohou objevit první vrásky („vrána nohou“).

Nejlepší je používat jemná zvlhčující a vyživující činidla, nejlépe na bázi přírodních složek, která jsou také obohacena o vitaminy A a E. v počáteční fázi péče (ve věku od 20 do 25 let)

Organické oleje jsou dobré.Po 40 letech by se líčení a hydratace a výživa měly obnovovat a obnovovat.Stojí za to vybrat si jeden, který bude obsahovat přírodní oleje, jakož i složky, které přispívají k produkci elastinu v buňkách (to zvýší elasticitu pokožky).

Důležitým bodem v péči o pokožku kolem očí je její čištění, včetně líčení.Dekorativní kosmetiku odstraňte velmi opatrně, jemnými pohyby a eliminujte tak možnost mechanického poškození.

Masky na obličej

Masky na obličej jsou pravděpodobně nejoblíbenější mezi ženami všech věkových skupin.Pro některé je použití takové pěny na jejich obličeji velkým potěšením.Masky jsou milovány pro jejich účinnost.Kvůli většímu obsahu v nichPokud jde o aktivní složky, než u pěn a krémů, je výsledek zaznamenán mnohem dříve.

Masky na obličej jsou:

 • jíl;
 • krém;
 • želé;
 • ve formě čisticí masky;
 • minerál;
 • film;
 • textilie.
 • Látkové masky

  Výrobky pro péči o pleť obličeje existují nejen ve formě krémových a gelových esencí.Látkové masky jsou mezi mladými lidmi velmi oblíbené.To nejlepší na světovém trhu jsou právem uznávané japonské a korejské produkty.

  Kosmetika, která impregnuje bavlněnou tkaninu (základ masky tkaniny), je ve srovnání s konvenčními gely a krémy koncentrovanější, a proto účinnější.

  Obsahují také nižší procento silikonů.Proto mají tyto masky lepší účinek na pokožku obličeje a mají téměř okamžitý účinek. Kůže po první aplikaci zjemní, pleť se vyhladí a reliéf se vyhladí.

  Náplasti

  Náplasti byly na kosmetickém trhu distribuovány relativně nedávno - právě před několika lety.Jedná se o malé kousky tkáně napuštěné koncentrovaným sérem nebo měkčím gelem.Seznam problémů, které jsou patche nazývány k boji, je velmi rozsáhlý.

  V současné době existují různé druhy náplastí jako:

  • terapeutické (vhodné pro hojení ran, boj proti zánětům);
  • zvlhčující (pro kůži kolem očí arty);
  • čištění;
  • antibakteriální;
  • proti stárnutí (proti jemným vráskám).

  Farmaceutická kosmetika pro obličej

  Glycerin je vynikající zvlhčovač pro všechny typy pleti. Je součástí některých produktů pro profesionální péči.Obyčejný lékárenský glycerin stojí asi 20 rublů.dokonale zvládne problémy s pokožkou obličeje, jako je peeling (sucho) a malé vrásky.Také úspěšně zvládne prasklé rty.

  Stojí za to smíchat s vazelínou, nanést na rty a přikrýt kouskem přilnavé fólie.

  S tímto kompresem byste měli sedět 15 minut.Výsledek je ve formě zvlhčených hladkých rtů.

  Glycerin je také součástí domácích peelingů.

  Pokud jej smícháte s nasekanými mandlemi v poměru 1: 3 a použijete podle plánu měsíc, můžete vidět, jak se pokožka stává hladší a měkčí a zánět postupně mizí.

  Tinktura měsíčku je vynikajícím spojencem v boji proti akné. Tato rostlina má protizánětlivé vlastnosti.Tonika se často vyrábějí na základě toho.Vhodný pro lidi s problematickou a mastnou pokožkou.Ale pro majitele suché a citlivé pokožky je lepší hledat jinou možnost - měsíček trval na vysušení alkoholu velmi.

  Aevit je komplex vitamínů A a E.Má antimikrobiální a změkčující účinek na kůži.

  Nejlepší je aplikovat ho na obličej 2-3krát týdně před spaním.Po párměsíců, budou vidět první výsledky - snížení zánětu, měkkosti a záře kůže.

  Profesionální kosmetika

  Mezi vlastnosti profesionální kosmetiky na obličeji patří:

  • účinnost;
  • rychlé dosažení výsledků;
  • přírodní složení (snížení rizika alergické reakce);
  • různé prostředky (schopnost vybrat si jednotlivce);
  • bezpečnost (klinické vyšetření);
  • pozornost k detailu (klimatické podmínky, roční období a další).

  Kosmetika pro masový trh na obličeji

  Výrobky pro péči z nejbližších kosmetických obchodů jsou vhodné pro většinu lidí, kteří netrpí silným podrážděním, alergickými reakcemi a dalšími.problémy.Majitelé normální, mastné a kombinované pleti jsou velmi vhodné.V každém případě je nutné sledovat složení a zabránit přítomnosti silikonů a dalších syntetických látek v něm.

  Výhodněji se dává přednost přírodním složkám.Je vhodné hledat i na masových trzích komplexní produkty péče o obličej.Účinek jejich použití bude mnohem vyšší.

  Luxusní kosmetika

  Luxusní kosmetika nemusí být vhodná pro běžné zástupce střední třídy.Faktem je, že se vyznačuje nejen cenou, ale také svou účinností, která se projevuje až po několika měsících nepřetržitého používání.

  K dosažení nejpříznivějšího účinkudoporučuje používat komplex mimorozpočtových fondů (gely, tonikum, krém, sérum).

  Dvoutýdenní použití tohoto ošetření obličeje nepřinese požadovaný výsledek, ale donutí vás utratit slušnou částku.Dekorativní luxusní kosmetika se vyznačuje strukturou a účinkem na pokožku.Dokonce i základní prvky takové řady, jako je make-upový základ nebo prášek, se mohou starat o pokožku a nejen maskovat nedokonalosti.

  Výrobky na péči o obličej jsou citlivější na pokožku, což znamená, že jsou vhodné pro majitele suchého a citlivého typu.

  Lidové recepty na pleťové krémy

  Maximální přirozené složení pleťového krému můžete dosáhnout pouze tehdy, pokud ho vaříte sami.

  Recept na účinný bělicí a proti stárnutí domácí krém obsahuje:

  • vazelína - 1 lžička;
  • jod - 2 kapky;
  • ricinový olej - 1 polévková lžíce;
  • tekutý med - 1 polévková lžíce.

  Všechny přísady (kromě medu) lze nalézt v lékárně.Složky jsou smíchány dohromady, výsledný krém je uložen v lednici.Může být používán 2-3 krát týdně jako obličejová maska: měla by být nanášena maximálně 2 hodiny a poté opláchnuta vodou.

  Pro suchou pokožku je vhodný bohatý noční krém na bázi sádla. Pro jeho přípravu je třeba roztavit 200 g vnitřního sádla ve vodní lázni a poté přidat vždy 1 polévkovou lžíci.šťáva z aloe a tekutý med.Tento krém můžete aplikovat na pokožku po úplném vychladnutí.Použítdenně.

  Další krém proti stárnutí je založen na růžové vodě.Prodává se v hypermarketech, kosmetických obchodech a lékárně.Je důležité, aby voda byla přírodní, ne parfémová.

  Musí se smíchat s aloe šťávou v poměru 1 ku 2, poté se přidá 100 g roztaveného sádla (jako v prvním receptu) a trochu tekutého medu.Výsledný krém lze aplikovat na obličej denně.

  Vytváření pleťové vody vlastníma rukama

  Několik jednoduchých receptů:

  1. Domácí krém z heřmánkového vývaru

   291] má uklidňující a bělící účinek.Pravidelné používání také zabrání akné.K jeho přípravě je třeba naplnit 100 g sušených květin (prodaných v lékárně) sklenicí vroucí vody a nechat je vařit půl hodiny.Pak musí být vývar filtrován a použitelný - ráno a večer.Nejlepší způsob, jak dlouhodobě uchovávat domácí tonikum, je jeho zmrazení.Vývar můžete nalít do ledových forem a umístit do mrazničky.
  2. Růžová vodaje vynikajícím způsobem, jak chránit mladistvou pokožku.Připravuje se podle principu odvarování heřmánku: 3 lžíce růží nalijí sklenici vroucí vody a nechají se vařit.Poté se filtruje a nechá se vychladnout.
  3. Toniková šťáva z okurek,smíchaná v polovině s vodou a zředěná několika kapkami šťávy z aloe, připomene mnoho z existence klasického okurkového mléka z konce 20. století.Takový produkt pro péči o pleťdobře hydratuje a podporuje její mládí.

  Autor:Anastasia Trofimova

  Návrh článku:Oksana Grivina

  Video o výrobcích péčepleť obličeje

  Základní pravidla pro péči o pleť obličeje při používání produktů: