Výplně v nasolabiálních záhybech, pod očima, na rtech, do lícních kostí.Korekce nosu, nasolakrimální drážka.Tváření obličeje

V současné době existuje mnoho způsobů, jak bojovat proti změnám souvisejícím s věkem.Jedním z prvních příznaků stárnutí je tvorba vrásek v nasolabiální oblasti.K jejich eliminaci kosmetologové stále více navrhují uchýlit se k injekcím s určitými drogami.Výplně vyhladí stávající vrásky a dodají obličejovým funkcím další objem.

Co jsou výplně?

Termín výplň je vypůjčen z cizího jazyka.Má společný kořen s anglickým slovem fill - fill. Plniva jsougelové přípravky .Používají se k odstranění kosmetických nedokonalostí obličeje a těla částečným doplněním chybějícího objemu.Vstřikují se do problémové oblasti.

Ve většině případů se plniva používají k:

 • odstranění vrásek;
 • korekce tvaru nosu, rtů, brady;
 • dávat objem rtům, lícním kostí, tváří;
 • korekce obrysů obličeje.

Složení plniv

Všechna plniva se liší složením a viskozitou.Specialista vybere konkrétní lék na základě existujících problémů a oblasti dopadu.

Kromě hlavní účinné látky může pomocná látka obsahovat:

 • vitaminový komplex;
 • minerální přísady;
 • anestetikum.

Hustota léčiv se pohybuje v rozmezí 16–25 mg /ml a závisí na složce, která tvoří základ produktu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kanyla - co to je, protože se používá v kosmetologii a medicíně.

Klady a zápory

Výplně se používají k vyhlazení vrásek, nasolabiálních záhybů a ke korekci obličejových kontur a dalších částí těla. Postup má své výhody a nevýhody.

Výhody postupu Nevýhody použití plniv
Vyhlazení vrásek bez chirurgického zákroku Dočasný účinek používání výplní vyžaduje periodický postup
Schopnost některých léčivých přípravků omlazující účinek na kůži Pravděpodobnost poškození krevních cév nezkušeným odborníkem
Minimální pravděpodobnost alergických reakcí Riziko alergií
Pacient nemusí být v nemocnici a podstoupit celkovou anestézii, komplikace jsou velmi vzácné
Výsledek je patrný po prvním zákroku
Neovlivňuje fotocitlivost kůže a tvorbu věkových skvrn, neexistují žádná omezeníinjekce během léta

Navzdory nedostatkůmOprava vzhledu pomocí výplní stále roste na popularitě ve srovnání s klasickou plastickou chirurgií.

Indikace

Výplně v nasolabiálních záhybech nebo v jakékoli jiné oblasti obličeje a těla se používají k vyřešení řady estetických problémů.

Indikace postupu:

 1. Snížená elasticita kůže.
 2. Přítomnost vrásek.
 3. Výrazné nasolabiální záhyby, nasolacrimální drážka.
 4. Pytle a tmavé kruhy pod očima.
 5. Ztráta ostrosti v obrysu obličeje.
 6. Nedostatečný objem rtů, lícních kostí, brady.
 7. Přítomnost asymetrie v obličeji nebo těle.
 8. Prohnutá kůže na krku a dekoltu.
 9. Přítomnost strie nebo post-akné.
 10. Odstranění neúspěšných následků plastické chirurgie.

Plnivalze použít ke zvýšení objemu prsou.

Kontraindikace

Podávání subkutánních pomocných látek není povoleno pro každého.Kontraindikace postupu jsou rozděleny do 2 typů: dočasné a trvalé.

,
Dočasné Trvalé
Nosit dítě alaktace Onemocnění krve (hemofilie), zvýšená koncentrace glukózy v krvi, onkologie
Nedávno provedené hardwarové kosmetologické postupy Vzhled alergické reakce na dříve zavedenévýplně
Období exacerbace chronických patologií, infekčních nemocí Neabsorbovatelné výplně je přítomno v údajné ošetřované oblasti
Menstruacedraspolozhennost ke vzniku keloidů
, dermatologické problémy

Přítomnost trvalých kontraindikací je nesoucí plniva injekce nemožné.Po odstranění časových omezení je povolena korekce výplně.

Vedlejší účinky

Zavádění plniv pod kůži obvykle nemá nepříjemné následky.

Ve vzácných případech lze pozorovat následující jevy:

 • bolest, svědění, zarudnutí v místě vpichu;
 • otoky a hematomy v ošetřovaných oblastech;
 • asymetrie v obličeji nebo těle;
 • výskyt zánětu v místě vpichu.

Tyto jevy jsou krátkodobé povahy.a nevyžadují zvláštní ošetření, s výjimkou zánětu.

Nejzávažnější komplikace po zavedení plniv pod kůži:

 • migrace léčiv;
 • tvorba hrudek pod kůží;
 • projevy alergie;
 • zhoršený krevní oběh;
 • infekce.

Největší dopad na výskyt těchto jevů má profesionalita kosmetologa a vybrané kliniky.S dostatečnými odbornými zkušenostmi a dodržováním hygienických norem je minimalizováno riziko jejich vývoje.Výskyt těchto účinků vyžaduje odborný zásah.

Druhy plniv

​​

Plniva jsou rozdělena do 3 skupin:

 • absorbovatelné - mají dočasný účinek;
 • neabsorbovatelný - uveďte trvalý výsledek;
 • autologní - ukazují trvalé výsledky.

Dnes se neabsorbovatelná plniva v kosmetologii prakticky nepoužívají kvůli velkému množství vedlejších účinků.Za nejdůležitější z nich se považuje možnost migrace výplně.Pod vlivem změn souvisejících s věkem se může podávané léčivo posunout do dutin, které se objevují.To vede k tvorbě hrbolů pod kůží a asymetrie.

Jedním z neabsorbovatelných plniv je silikon.

Absorpční léčiva jsou zahrnuta do metabolických procesů a nakonec jsou z těla úplně vyloučena.Abyste dosáhli trvalého výsledku, musíte proceduru po určité době opakovat.

Autologní pomocné látky jsou extrahovány z vlastních tkání pacienta.Tuková tkáň se zpravidla odebírá z jednoho místa a zavádí na jiné.Tento typ plniva je nejbezpečnější kvůli absenci rizika alergických reakcí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Alentova Vera po plastické chirurgii - poslední fotografie, které operace byly provedeny, jak se hvězda změnila.
Na základě hyaluronové kyseliny

Hyaluronová kyselina je přítomna v lidských tkáních.Tělo tuto látku nezávisle produkuje.S věkem se jeho „produkce“ zpomaluje.S nedostatkem kyseliny se pokožka stává suchou, ztrácí pružnost.První výskyt vrásek je spojen s nedostatkem kyseliny hyaluronové.

Plniva na bázi kyseliny hyaluronové prakticky nezpůsobují alergické reakce. Je to způsobeno skutečností, že hlavní látka je extrahována z kohoutů nebo určitých bakterií a ve svém složení je kyselina co nejblíže té, kterou produkuje lidské tělo.

Hyaluronátová plniva mají různé hustoty.Čím vyšší je viskozita léku, tím déle zůstane pod kůží a udržuje účinek procedury.

Se zavedením takové pomocné látky kyselina hyaluronová urychluje procesy regenerace buněk, což pozitivně ovlivňuje její stav.Plniva kyseliny hyaluronové vyvolávají samovolné omlazení pokožky.

Nejoblíbenější drogy tohotoskupiny:

 • RESTYLANE, Švédsko;
 • Perlane, Švédsko;
 • JUVEDERM, Francie;
 • SURGIDERM, Francie;
 • Belotero, Německo.

S kolagenem

Plniva v nazoslabiálních záhybech, rtech, lícních kostech a jiných částech těla mohou obsahovat kolagen.Tento protein je přítomen v mnoha tkáních lidského těla.V procesu života se její výroba zpomaluje a struktura podléhá změnám.Výsledkem takových přeměn je ochablá a ochablá kůže.

Plniva s kolagenem zvyšují jeho obsah v těle a zvyšují tón pleti. Kolagen získaný z vnějšku urychluje produkci vlastní látky v těle.Kolagen pro kosmetické účely se dělí na 2 typy: zvířecí a lidské.

Živočišný kolagen se získává z tkání prasat nebo býků.Ve své struktuře je blízký lidskému proteinu a je dokonale absorbován tělem.

Prostředky se živočišnými bílkovinami:

 • ARTECOLL;
 • ARTEFILL.

Lidský kolagen je získán od dárce nebo uměle syntetizován.Umělý kolagen prakticky nevyvolává alergické projevy.Je extrahován v laboratorních podmínkách pomocí kožních buněk samotného pacienta.Kolagen dárce je získán od jiných lidí, kteří jsou dárci této drogy.

Preparáty s lidským kolagenem:

 • COSMODERM;
 • COSMOPLAST;
 • CYMETRA.

S kyselinou poly-L-mléčnou

Kyselina poly-L-mléčná je polymer biologického původu.Používá se při výrobě chirurgických vstřebatelných šicích stehů.Plniva s touto látkou vyžadují průběh injekcí s četností několika měsíců.Kyselina zvyšuje produkci vlastního kolagenu v těle.Látka je plně biologicky kompatibilní a lidská tkáň ji neodmítá.

V nasolabiálním trojúhelníku se používají plniva s kyselinou poly-L-mléčnou. Pomáhají omezovat vrásky kůže a narovnat vrásky kolem rtů.Plniva lze použít ke zvýšení objemu lícních kostí a tváří, jakož i k léčbě jizev.Nejoblíbenější drogou v této skupině je Sculptra.

S polymethylmethakrylátovými mikrokuličkami

Polymethylmethakrylové mikrokuličky (PMMA) je umělý polymer.Je široce používán v medicíně.PMMA - kulaté mikroskopické částice.Nejsou absorbovány tělem.

K výrobě plniv na bázi polymethylmethakrylových mikrokuliček se přidávají do gelovitého roztoku obsahujícího hovězí kolagen.Lék se používá k úpravě tvaru a objemu rtů nebo k odstranění nasolabiálních záhybů.Oblíbeným plnivem PMMA je ArteFill.

Jsou injekce bolestivé?

Bolestivost postupu zavádění plniv pod kůži závisí na prahu bolesti a citlivosti pacienta.Dodržování technologie postupu a použití vysoce kvalitních materiálů minimalizuje nepohodlí během injekcí.

Některé léky obsahujíPatří sem také anestetika, jako je lidokain.To vám umožní snížit citlivost pacienta.Mnoho klinik cvičí použití lokálních léků proti bolesti, které se aplikují na ošetřený povrch těsně před injekcí.

Oblasti použití výplní

Pro vyplnění chybějícího objemu se nejčastěji používají výplně v nasolabiálních záhybech a dalších částech obličeje a těla.

Následující léky mohou být opraveny těmito léky:

 • rty;
 • tváře a lícní kosti;
 • nasolabiální trojúhelník;
 • oblast pod očima;
 • slzné drážky;
 • brada;
 • krk;
 • hrudník a dekolt;
 • ruce.

Lék je vybrán odborníkem podle místa, které má být zpracováno, a požadovaných výsledků.

Do nasolabiálních záhybů pro korekci nosu

Do nasolabiálních záhybů se vkládají výplně, aby se v této oblasti eliminovaly vrásky kůže.Vrásky v oblasti nasolabiálního trojúhelníku se objevují poměrně brzy kvůli mobilitě této oblasti.Lék vyplňuje výsledné dutiny a zvyšuje kůži.Výsledkem je vyhlazení i hlubokých vrásek v této oblasti.

Výplně lze použít ke korekci tvaru nosu. Tento postup je alternativou k klasické plastické chirurgii - rinoplastice.Léky dávají viditelný, ale dočasný účinek.Pravidelné opakování nutné k udržení výsledků.postupy.

Výplně v nasolabiálních záhybech umožňují nejen zbavit se vrásek v této oblasti, ale také opravit tvar nosu.

Pomocí injekcí můžete tělu dát požadovaný tvar, eliminovat hrboly a deprese.Je nemožné radikálně změnit délku nosu pomocí výplní.

Na rtech

S věkem může svalový tón rtů klesat.To vede ke ztrátě čistých kontur úst a přirozenému objemu rtů. Zavádění plniv do této oblasti obličeje pomáhá rtům dosáhnout požadovaného objemu a tvaru.

Do lícních kostí

Výplně do lícních kostí nejčastěji používají pacienti starší 40 let.S věkem svaly této části obličeje klesají pod vlivem gravitace. Výplně pomáhají obnovit původní zaoblení lícních kostí.

Většina léčiv používaných v této oblasti je zaměřena na zvýšení produkce vlastního kolagenu v těle.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak a proč jsou žebra odstraněna - účinnost, fotografie před a po operaci.

Pod očima

Otok, podlitiny a vaky pod očima mohou eliminovat výplně pro tuto oblast.Když jsou zavedeny, dochází k doplnění nedostatečných tkání, ke zvýšení tónu pokožky a ke zlepšení stavu.Pomocné přípravky mohou vyhladit vrásky kolem očí.Pro orbitální oblast se používají přípravky s nízkou hustotou.

Na čele

Výplně jsou schopny eliminovat vrásky v nose a na čele.K tomu je nutnévstříkněte do čela vhodný přípravek.

Pro vlasy

Výplně do vlasů jsou nevstřikovací procedurou pro jejich komplexní obnovení.

Přípravky používané pro tyto účely obsahují:

 • ceramidy;
 • kolagen;
 • aminokyseliny;
 • keratin;
 • komplex vitamínů.

Plniva obnovují strukturu a vyživují vlasové folikuly.Přípravky chrání vlasy před tepelnými a chemickými účinky.

Pro nasolacrimální drážku

Zavedení plniv do orbitální oblasti pomáhá vyhladit nasolacrimální drážku.Je lokalizován mírně pod kostní linií otvoru oka.

Pro komplexní omlazení obličeje v kosmetologii

Pro komplexní omlazení obličeje se používají plniva na bázi kyseliny hyaluronové. Látka vstupující do těla zahajuje regenerační procesy.Kůže se stává pevnou, zvlhčenou a pružnou.Při použití těchto produktů je pozorováno vyhlazení vrásek a snížení pigmentace.

Výplně lze použít k udržení mladistvé pokožky.Tyto léky jsou určeny pro vnější použití a mají velmi krátkodobý účinek.

Prostředek může obsahovat:

 • kyselinu hyaluronovou;
 • kolagen;
 • vitamínové a minerální komplexy.

Prostředky poskytují zdvihací účinek, vyhlazení vrásek.

Rehabilitace

ProChcete-li zabránit možnosti nežádoucích účinků, doporučujeme dodržovat několik jednoduchých pravidel.

Pravidla, která je třeba dodržovat během rehabilitačního období:

 • po několik týdnů po zákroku byste neměli navštívit lázeňský dům, saunu, bazén, solárium a posilovnu;
 • po dobu 10 dnů nemůžete spát „obličej v polštáři“;
 • líbání se nedoporučuje po dobu 7-10 dnů;
 • by neměly masírovat ošetřovanou oblast po dobu 30 dnů;
 • po dobu 10-15 dnů se doporučuje přestat používat kůry a peelingy.

Aby se zabránilo otokům bezprostředně po zákroku, měl by být na ošetřený povrch nanesen led.Je dovoleno ji aplikovat po celou dobu rehabilitace.

Doba trvání účinku: výsledky před a po

Doba uchování výsledku se liší v závislosti na použitém léčivu:

 1. Výsledky použití hyaluronového plniva jsou uloženy po dobu 0,5 až 1 roku a závisí na konkrétním činidle a jeho hustotě.
 2. Plniva s kolagenem dávají nejkratší účinek.Výsledek postupu je uložen po dobu 2-6 měsíců.
 3. Výsledky podávání plniv poly-L-mléčnou kyselinou přetrvávají 24 měsíců.
 4. Výsledek použití přípravků s polymethylmethakrylovými mikrokuličkami může trvat až 10 let.

Výsledky po zavedení plniv jsou patrné ihned po postupu. Výjimkapřipravit přípravky s kyselinou hyaluronovou a kyselinou poly-L-mléčnou.

Objemová činidla na bázi hyaluronátu vykazují největší účinek několik dní po zákroku.Během této doby jsou kyselé molekuly zcela nasycené vlhkostí a dosáhnou svého maximálního objemu.Kyselina poly-L-mléčná poskytuje trvalé výsledky po průběhu procedur.

Cena zákroků v Moskvě, Petrohradu, regionech

Náklady na odstranění nasolabiálních záhybů závisí na použitém přípravku, jeho množství a klinice, na které bude postup proveden.Tabulka ukazuje průměrnou cenu 1 standardní injekce.

Moskva Petrohrad Regiony Ruské federace ]
13000-20000 rub.12 000 až 30000 rub.11000-27000 rub.

Recenze účinnosti metody

Síť je převážně pozitivní, pokud jde o zavedení plniv do nasolabiálních záhybů.Většina pacientů během procedury pociťovala trochu bolestivosti. Po injekci si všichni všimli vzniku otoků v místě vpichu, který po 2–4 dnech prošel sám.

Některé ženy měly modřiny, které musely být ošetřeny speciální mastí.Po průchodu otoků a hematomů je v nasolabiálním trojúhelníku zaznamenáno vyhlazení pokožky.Pacienti zaznamenali trvalý účinek postupu.Ve většině z nich byl výsledek patrný 1 rok po injekci.

Je to možnévyhovět negativním tvrzením ohledně postupu pro korekci nasolabiálních vrásek pomocí výplní.Někteří pacienti si stěžují na těžký otok, který neodešel ani po týdnu.Někteří lidé, kteří vyzkoušeli výplně, zaznamenali absenci viditelného efektu.

Přítomnost takových jevů je vysvětlena nesprávně vybraným přípravkem nebo nedostatečnou kvalifikací mistra, který injekce podával. Pro potlačení známek stárnutí kůže není nutné ležet pod nožem plastického chirurga.

Různá plniva jsou schopna odstranit vrásky v nasolabiálních záhybech, nosním můstku nebo pod očima.Postup jejich zavedení se liší od chirurgického zákroku ve větší dostupnosti a menší traumatu.

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o plnivech v nasolabiálních záhybech

Před a po použití plniv prokorekce nasolabiálních záhybů: