Voskování doma.Odstranění vlasů na nohou, oblast hlubokých bikin, výhody postupu v kazetách

Voskování je považováno za velmi účinný způsob odstranění nežádoucích vlasů.Účinek tohoto postupu trvá několik týdnů.Provádí se v kosmetických salonech, ale prováděcí technika vám umožní dělat domácí podmínky.

Obsah
 1. Co potřebujete vědět o voskování
 2. Výhody voskování
 3. Nevýhody voskování
 4. Kontraindikace
 5. Příprava na voskování
 6. Anestezie kůže doma před voskováním
 7. Jak si vyrobit vosk pro depilaci
 8. Teplý vosk
 9. Horký vosk
 10. Depilace horkým voskem
 11. Depilace horkým voskem
 12. ) Depilace studeným voskem
 13. Aplikace vosku v kazetách
 14. Voskování doma na různých částech těla
 15. Funkce depilace obličeje, podpaží, oblasti bikin
 16. Fáze postupu
 17. Péče o pleť po voskování
 18. Jak odstranit zánět kůže
 19. Jak odstranit zbytky vosku ]
 20. Jak se vyhnout zarůstání vlasů
 21. Jak dlouho vydrží voskování
 22. Domácí voskování: video ​​
Co potřebujete vědět o voskování

Podstatou odstraňování voskových vlasů je taženíspolu s kořenem.Po depilaci zůstávají mikroskopické rány na kůži, skrz kterou můžesnadno získat infekci.Proto je velmi důležité přísné dodržování pravidel a preventivních opatření pro voskování a dezinfekci doma.

Pokud se tato pravidla nedodrží, mohou nastat problémy s kůží ve formě zánětu a podráždění.Pro správnou depilaci voskem je nutné, aby chloupky nebyly kratší než 3-4 mm.Pokud jsou příliš krátké, bude obtížné je odstranit.

Jako přípravek pro péči o pleť je lepší používat specializované mléko, které pomáhá bránit růstu vlasů a také zmírňuje podráždění.

Svou pokožku můžete dezinfikovat chlorhexidinem, myromistinem, peroxidem vodíku a také salicylovým alkoholem nebo tinkturou z heřmánku nebo měsíčku lékařského v lékárně.

Výhody voskování

Hlavní výhodou voskování je, že výsledek po jeho trvání trvá déle než jeden týden.Voskování pomáhá odstraňovat vlasy z kterékoli části těla a vlasy se odstraňují efektivně.

Vosk málokdy může způsobit vážné podráždění kůže, protože obsahuje pečující složky.Při systematických depilačních sezeních rostou chloupky tenčí a mnohem pomalejší.

Nevýhody voskování

Voskování je bolestivý proces, a to je jeho hlavní minus.Ale existuje několik způsobů, jak snížit bolest doma.

Kontraindikace

Existuje mnoho kontraindikací pro voskování:

 • kožní choroby;
 • rány a rány;
 • diabetes;
 • křečové žíly a jiná onemocnění žil;
 • alergie na vosk.

Před zahájením depilace je vhodné provést test, který pomůže určit individuální reakci na vosk: je třeba použít trochu peněz na vnitřní straně zápěstí, držte několik minut.Pokud nedochází k alergické reakci, můžete zahájit postup.

Je třeba pamatovat na krtky, které nemohou být zraněny.Není nutné provádět tento postup u těhotných žen, aby se během zákroku zabránilo stresu.S opatrností je třeba přistupovat k tomuto postupu u kardiovaskulárních chorob.

Příprava na voskování

Před zahájením sezení je třeba pokožku důkladně očistit a trochu napařit při koupeli nebo ve sprše.Je nezbytné nanést tělový peeling na očištěnou a dusenou pokožku, což pomůže důkladnějšímu očištění pokožky a lepšímu kontaktu vosku s pokožkou.

Kůže musí být na začátku relace suchá.Pro dosažení co nejsušší pokožky je lepší použít talek prášek nebo prášek.

Důležitým bodem pro ženu je ten pravý čas na depilaci.Faktem je, že práh bolesti u žen se zvyšuje v prvním týdnu menstruačního cyklu.Proto je tentokrát nejvhodnější depilace.

Anestezie kůže doma před voskováním

Postup se považuje za bolestivý, avšak jeho účinekbude dlouhý.Pro snížení bolesti po voskování doma se doporučuje studenou sprchu.Pomáhá zmírnit bolest ledu, který je třeba předem připravit.

Kostky s odvarem heřmánku, které mají antiseptický a uklidňující účinek, jsou zvláště užitečné pro pokožku.

Můžete použít lidokainový sprej, který dobře anestetizuje.Tento sprej je bezpečný nástroj, ale anestetizuje pouze horní vrstvu pokožky a nebude fungovat úplně.

Existují speciální přípravky pro anestezii kůže ve formě krémů, které obsahují lidokain a další analgetické složky.I v lékárnách najdete mrznoucí krém, který anestetizuje pokožku díky chladícímu účinku.Nelze však dosáhnout úplné anestézie, protože krém nepronikne tak hluboko do kůže, jak bychom chtěli.

Jak vyrobit vosk pro odstranění chloupků sám

Existuje několik způsobů, jak vyrobit vosk pro odstranění chloupků doma.

Teplý vosk

Včelí vosk (130 g) a palmový vosk (360 g) se smíchají a zahřívají v parní lázni, dokud se nerozpustí.Pak musíte přidat glycerin (7 ml) a čajovníkový olej (2-3 kapky.).

Horký vosk

Všechny přísady (včelí vosk (100 g), kalafuna (200 g), kosmetický parafin (50 g) musí být smíchány a vloženy do parní lázně.Před použitím musí být směs ochlazena na teplotu 40 ° C.

Jak se ochladí, směs začne zahušťovat a stává se plastickou.Jakmile se vosk ochladí, lze jej rozdělit na porce a uložit do chladničky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Depilace horkým voskem

Tento typ depilace poskytuje výhodu, protože zvýšená teplota způsobuje, že pokožka je méně citlivá na bolest a méně zraněná.Látkové proužky nejsou nutné.Horký vosk je však kontraindikován v případě křečových žil, protože účinek tepla vyvolává expanzi žil.

Horký vosk má hustou konzistenci, není příliš lepkavý a těžko se šíří.Když zamrzne, stane se jako film, který lze snadno odstranit.Tato směs se nazývá filmový vosk.

Těsně před zákrokem je třeba roztavit vosk.K tomuto účelu použijte vosk nebo termostat, který lze nahradit vodní lázní.Odborníci však doporučují používat speciální zařízení, protože je vybaveno teplotním senzorem, který udržuje požadovanou teplotu během celého postupu.

Teplota by měla dosáhnout 50 stupňů.Je důležité nepřehřívat vosk, aby nedošlo k popálení.

Když je vše připraveno, musí se vosk pečlivě nanášet ve směru růstu vlasů.Při zahřívání materiál leží v husté vrstvě, obklopující chloupky.Jakmile vosk ztvrdne na konzistenci plastelíny, ostřeodtrhnout se.Na konci sezení musíte přebytečný vosk odstranit hadříkem nebo houbou s olejem.

Je rovněž nezbytné dezinfikovat pokožku a poté provést uklidňující ošetření, která pomohou ochladit pokožku a zmírnit podráždění.

Při používání horkého vosku je třeba dodržovat následující pravidla:

 • Materiál nelze uložit, dostatečné množství zajistí nejlepší účinek.Vosk nelze přehřát, ale je nutné dosáhnout kapalné konzistence.
 • Vrstva, která přichází do styku s povrchem kůže, musí být nanesena ve směru růstu vlasů, toto pravidlo se nevztahuje na následující vrstvy.
 • Vosková vrstva musí být hustá, aby se následně neroztrhla.

Voskování voskem

Tento typ depilace je odlišný v tom, že nezpůsobuje popáleniny.

Tento typ vosku pro depilaci doma se prodává v bankách a v kazetách.Před použitím se zahřeje tak, aby se v konzistenci podobalo viskóznímu medu.Sada obsahuje dřevěnou špachtli, která je určena pro aplikaci kompozice.

Papír nebo tkaninový pásek by měl být umístěn nahoře a poté by měl být náhle roztržen.

Poté se pokožka otře dezinfekčním prostředkem a použije se krém proti podráždění.

Depilace studeným voskem

Depilace studeným voskem doma je nejrychlejší a nejjednodušší postup.Nepovažuje se však za tak účinný jako horký a teplý vosk.Někdy je třeba zpracovat totéžněkolikrát kůže.Navíc tento postup častěji než ostatní způsobuje podráždění kůže.

Voskování za studena je dobré pro pokožku nohou.Pokud mluvíme o zóně podpaží, pak je pro tuto zónu lepší použít tuto metodu, protože vlasy podpaží rostou různými směry.

Pro tento typ depilace se používají hotové husté voskové proužky, s nimiž se prodávají kosmetické utěrky.Tyto ubrousky jsou speciálně navrženy k odstranění zbytků vosku po tomto postupu.

Nejjednodušší postup pro voskování doma pomocí hotových proužků

Před zasedáním musí být kůže připravena, stejně jako pro jiné depilační postupy.Pak musíte zahřát voskový pás ve svých rukou a třít jej mezi dlaněmi.Po zahřátí se odstraní ochranný film a pruh se opatrně přilepí podél vlasové linie a pevně ji vyhladí na kůži.

Potom jej rychle odstraňte proti růstu vlasů.Tento postup opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Použití vosku v kazetách

Pro depilaci s voskem doma s co nejrovnoměrnějším použitím produktu použijte kazety , které vyžadují voskování, proužkynebo pásku.

Prostředek se nanáší na suchou pokožku ve směru růstu vlasů.Pruh se nanáší shora a stlačuje vyhlazovacím pohybem pro lepší přilnavost.Dále je třeba vzít pruh za špičku a ostřeroztrhněte to znovu proti růstu vlasů.Přebytečný vosk se odstraní olejem.

Kůže po voskování doma musí být aplikována antiseptickými a zklidňujícími prostředky.

Voskování doma na různých částech těla

Horký vosk je při používání nejvšestrannější, protože se používá na jakékoli části těla.Výjimkou je pleť obličeje, protože vysoké teploty mohou způsobit podráždění kůže.

Teplý vosk se používá k odstraňování chloupků ze zad, nohou a paží.A složení v kazetách je také vhodné pro odstranění chloupků v obličeji.

Studený vosk v voskových proužcích se používá k depilaci nad horním rtem, na hrudi i v oblasti bikin.

Znaky depilace obličeje, podpaží, bikiny

Depilace vosku v oblasti podpaží je nejobtížnější, protože není snadné tuto oblast ošetřit doma.Tato část těla je nerovnoměrná a lepivé proužky co nejrovnoměrněji a nejpřesněji lze odstranit.

Vlasy tam rostou jiným směrem, takže bude potřeba několik pokusů odstranit vlasy z podpaží.Kromě toho mají podpaží velmi tenkou a jemnou pokožku, kterou lze snadno poškodit.

Pro účinné odstranění chloupků v oblasti bikin je lepší počkat, až budou chloupky nejméně 5 mm, jinak bude obtížné dosáhnout dobrého účinku.

Naneste vosk na malé skvrny a nalepte pruhsměr růstu vlasů.Roztržení je nutné pouze proti růstu vegetace.Po skončení tréninku je nežádoucí používat těsné spodní prádlo.

Fáze postupu

Bez ohledu na volbu metody musí být kůže před zákrokem připravena.Je nutné důkladně omýt kůži podpaží a oblast bikin a osprchovat pokožku odmaštěním.K zajištění lepšího kontaktu pokožky s voskem musíte odloupnout odumřelé kožní buňky drhnutím nebo žínkou.

Před voskováním by měla být zajištěna naprosto suchá pokožka.Důkladně se suší ručníkem pomocí mastku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Péče o pleť po voskování

Po zákroku musí být přebytečný vosk odstraněn z povrchu kůže.K tomu je vhodný jakýkoli olej nebo tukový krém.Poté musíte pokožku dezinfikovat a zklidnit ji.Můžete například použít studenou sprchu, otřít pokožku ledem nebo sedativum.

Jak odstranit zánět kůže

 • Kůže můžete otřít vatovým tampónem navlhčeným odvarem měsíčku nebo heřmánku.Tím se výrazně sníží svědění a pomůže se hojit rány.Pak musíte ošetřit pokožku výživným krémem.
 • Buničina z aloe lze na postiženou oblast aplikovat po dobu deseti minut.
 • Lze použít panthenol, který má dobré dezinfekční prostředky a látky proti bolesti.vlastnosti.
 • Dětské krémy a prášky mohou pomoci zmírnit pálení a svědění.

Jak odstranit zbytky vosku

Přebytečný vosk lze odstranit kosmetickým nebo rostlinným olejem nebo krémem na tuky jeho aplikací na vatový tampon.

​​

Zabránění vrastání vlasů

Aby se zabránilo výskytu zarostlých chloupků, je nutné používat drhnutí alespoň jednou týdně po zákroku.Kartáč můžete použít pouze tři dny po depilaci, aby se pokožka zotavila.

Jak dlouho vydrží depilace voskem?

Tělo se svými individuálními charakteristikami má silný vliv na to, jak rychle rostou vlasy po depilaci voskem.

Voskování je v průměru dostačující po dobu 15 až 20 dní.

Při dlouhodobém používání vosku budou chloupky růst pomaleji a ztenčí a vzácnější.

Depilace doma voskem: video

Pokyny k depilaci nohou voskem doma:

Pokynpro voskování bikiny doma:

Voskování je poměrně bolestivý postup.Má však významné výhody, protože díky častému provádění depilace doma vlasy začnou ztenčit, rostou pomaleji a ztenčí.Účinek tohoto postupu navíc trvá dlouhou dobu.