Vosk pro depilaci.Recept na to, jak používat doma

Dříve byly šťávy z hořících rostlin zbaveny nežádoucích chlupů těla, které byly škodlivé pro zdraví, ale pokožka byla hladká a krásná.Dnes jsou prezentovány finanční prostředky, které doma pomáhají dosáhnout trvalého výsledku.Efektivní pro depilaci se považuje za vosk.

Druhy a složení vosku pro depilaci

Voskování zahrnuje mechanické odstranění znovu vyrostlých vlasů z pokožky.Aby voskování nebylo složitým postupem, je důležité mít možnost vybrat vosk.Vysoce kvalitní nástroj vám umožní rychle a téměř bezbolestně provést nezávislou depilaci.

Vosk pro depilaci doma a salon

Je důležité znát typ pleti, který může být:

 1. Normální. Nejlepší je pracovat s tímto typem, většina nástrojů je pro něj vhodná.
 2. ​​
 3. Mastný. Před zákrokem je třeba pokožku otřít odmašťovacím prostředkem.
 4. Citlivé a suché. Je vybrána látka s určitými vlastnostmi.

Po odstranění chloupků je nezbytné ošetřit pokožku krémem nebo krémem s uklidňujícími a vyživujícími složkami.Na základě těchto charakteristik a vlastností si můžete vybrat vhodný nástroj.

Pro výběr vosku je důležité určit typ vlasů na těle: tvrdý má tmavou pigmentaci, hustě roste a pichá, měkký - světlý a tenký, hedvábný, když se dotýká.

V současné době se vyrábějí tyto druhy:

Druh vosku )Popis
Hot Tento zpočátku byl pevný materiál roztaven v horké vodě a aplikován na pokožku
) Teplý Prodává se v kazetách, když se aplikuje na teplotu těla
studený K dispozici ve formě proužků, které jsou přilepeny k tělu bez zahřívání.nějaký čas se rozdělí s vlasy

Vosk pro depilaci doma nemusí vždy zahrnovat vosk,Také, pokud je uvedeno v názvu.

Častěji zahrnuje následující složky:

 1. Tavicí prvek. Může se jednat o přírodní rostlinné pryskyřice nebo umělé polymery.
 2. Zvláštní přísady , jako je včelí vosk nebo parafin.
 3. Výživné olejeke snížení poškození kůže během zákroku.
 4. Extrakty léčivé rostliny uklidňujícího plánu (heřmánek, čaj nebo aloe).

Výběrem voskování pro boj proti růstu vlasů je třeba zajistit, aby byl bezpečný pro kůži a tělo.

Působení vosku pro depilaci

Každý z typů depilace má své výhody a nevýhody a je určen pro různé typy vlasů a zón.Techniky jejich použití se také liší.Vosk, který se po zahřátí nazývá horký, zakrývá pokožku filmem.Vyrábí se ve formě granulí nebo ve formě disků.To vám umožní použít pouze správné množství materiálu a několikrát rozdělit obal.

Zmrazený film se odstraní spolu s vlasy tím, že ho zvedne rukou a provede ostrý pohyb nahoru.Kůže zůstává čistá.Film je zcela odstraněn a nezanechává žádné lepivé zbytky.Specialisté doporučují ošetřovat citlivé oblasti a tvář tímto nástrojem. Odstranění horkých vlasů je obtížné bez zkušeností, proto je lepší obrátit se na odborníky.

Vosk pro depilaci doma je lepší koupit v teple.Prodává se v uzavřených plechovkách nebo válečkových kazetách.První variantu upřednostňují profesionálové, druhou je snadnější použít bez zvláštních podmínek a zkušeností.Konzervovaný vosk by měl být aplikován rovnoměrně špachtlí.Není snadné to udělat a fotografování je obtížné.

Vosk v kartridži má váleček, který rovnoměrně distribuuje kompozici v celém těle.Postup s takovým voskem se používá k odstranění vlasů z rukou a nohou.Na citlivých místech je nevhodné aplikovat a odstraňovat, protože papír je pevně připevněntenká a zranitelná kůže není snadná.

Začátečníci by si měli zvolit studený vosk. Používá se na papírové proužky a připevňuje je k požadované oblasti, stačí produkt držet v rukou, aby se zahřál.Poté se odstraní ochranný film a pás se nanese na epidermis.Je dobře vyhlazený a po chvilce odtržený přilnavými chloupky.

Podle klasifikace může být vyrobený vosk:

 1. univerzální. Používá se na jakékoli části kůže.
 2. Pro hlavní oblastinohou, paží, hrudníku a zad.Obvykle je to teplý vosk, který je účinný při práci s hrubými vlasy.
 3. Pro oblast obličeje. Doporučuje se měkký, teplý vosk s úzkými válci.
 4. Pro oblast bikin. Naneste horký vosk.

Před použitím je nezbytné prostudovat pokyny, které je třeba dodržovat, aby byl postup účinný a méně bolestivý.

Hodnocení vosku pro depilaci

Odborníci se domnívají, že depilace voskem zaručuje odstranění nežádoucích chloupků z těla a trvání účinku postupu.

DEPILFLAX slonovina

Španělský produkt doporučený odborníky pro intimní a choulostivé oblasti.Má zvláčňující vlastnosti a patří do kategorie horkých vosků.Kompozice nezpůsobuje podráždění a změkčuje pokožku díky kokosovému oleji.Použitý produkt je vhodný pro všechny typy pleti.Prodává se ve formě čtverců, nebalených v 1 kg a 500 g.

PoPři zpracování vlasů jakékoli tvrdosti na jemné kůži zůstává povrch hladký až měsíc. Produkt je použitelný jak v salonu, tak doma.Výhodou produktu je vysoká kvalita, snadné použití v jakékoli oblasti pokožky a hospodárnost.

WHITE LINE NATURA AZULENE

Elitní italský filmový typ nové generace.K dispozici v granulích, které se snadno taví.Vosk je vysoce účinný.Granule se začínají tát při teplotách nad 42 ° C, což vylučuje možnost popálení.

Vhodné pro citlivou pokožku a nepřístupné oblasti.Dokonale se táhne na kůži a pomalu ztvrdne, což vám umožňuje distribuovat ji špachtlí, aniž byste měli velké dovednosti.Takový vosk se prodává v baleních po 0,5 kg.

BEAUTY IMAGE

Přírodní složení ze Španělska související s horkými vosky.Prodává se v bankách různých hmotností.Vysoká cena je díky vynikajícím vlastnostem produktu, díky čemuž může být použit v oblastech s citlivou pokožkou.

K provedení postupu budete potřebovat speciální papír k fixaci a odstranění vosku.Beauty Image zjemňuje a zvlhčuje pokožku.Tento přírodní prostředek je vyžadován v salonech.K čištění pokožky se doporučuje použít značkový olej.

CRISTALINE

Vosk pro depilaci doma italským výrobcem.Je mezi spotřebiteli v neustálé poptávce a vyrábí se ve formě granulí.Látka je plastová a lze ji aplikovat na těžko přístupná místa.To jezměkčuje pokožku a snižuje bolest, když je odstraněna.

Ve složení nejsou žádné konzervanty ani škodlivé látky, je to zcela přírodní.Granule se rychle tají a chladnou po dlouhou dobu.Vhodné pro citlivou pokožku, snadné použití.Balení o hmotnosti 1 kg mohou trvat několik měsíců.

DEPILEVE

Vosk je vhodný pro intimní oblast.Taje při minimálních teplotách a může odstraňovat chloupky jakékoli tuhosti.Výrobek nezpůsobuje podráždění a vysušování pokožky.

Vosk se v Itálii vyrábí v kovových obalech po 400 a 800 g. Při vyjmutí z pokožky je zajištěna mimořádná hladkost a obnova, protože s tím odumírají mrtvé částice.Výsledek se uloží na měsíc.

FLORESAN DEEP DEPIL HONEY

Rozpočtová domácí verze vosku má dobré vlastnosti.Prodává se v kazetách obohacených přírodními ingrediencemi.Může být použit na všech částech těla a vlasů jakékoli tuhosti.Vhodný pro domácí použití a salonové ošetření.Sada je dostačující několikrát.

VEET

Unikátní francouzský produkt sestávající z vosku a olejů.Prodává se ve sklenicích o objemu 250 ml, což stačí pro několik aplikací.Sada obsahuje praktickou špachtli s indikátorem a 12 opakovaně použitelných proužků.Nástroj rychle působí a je dobře omytý z kůže.

Vhodné pro jakoukoli zónu a typ vlasů, lze použít doma.Jedinečnost složení a ekonomiky ho činí populární mezi většinou žen.

LADY CARAMEL

Jednoduchéaplikace a levný ukrajinský produkt je k dispozici v deskách.Sada obsahuje 2 destičky a ubrousky pro čištění pleti a 16 proužků pro jedno použití.Vosk se jednoduše zahřívá z tepla rukou a nanáší na kůži.Odstraňuje se ostrým pohybem rukou proti růstu vlasů.Pokožku nelze namočit až 10 hodin, výsledek může trvat až 3 týdny.

Vosk pro kutily

Vosk si můžete koupit doma nebo si jej vyrobte sami.Tuto možnost volí lidé, kteří chtějí používat přírodní materiály.

To je snadné, pokud si koupíte ty správné ingredience.Postup by se měl čas od času opakovat.Existuje několik možností pro výrobu vosku doma.

První recept obsahuje následující kroky:

 1. Připraví se včelí vosk (100 g), kalafuna (200 g), parafín (50 g).
 2. Komponenty důkladně promíchejte ve vhodné nádobě a roztavte ve vodní lázni na homogenní konzistenci.
 3. Před použitím směs ochlaďte na příjemnou teplotu (40–42 ° C).

Druhý recept je vhodný pro citlivou a jemnou pokožku:

 1. Připravte speciální karnaubský vosk (360 g), bílý včelí vosk (130 g),glycerin (7 ml) a 2 kapky esenciálního oleje.
 2. Zbývající přísady se přidají k narovnanému předem lehce voskovanému vosku.
 3. Po ochlazení na příjemnou teplotu se produkt nanese na kůži.

Všechny vlastní přípravky mohouchladit a používat podle potřeby.Před použitím musíte ohřát na provozní teplotu.Dříve je lepší oholit oblast před několika dny.Speciální proužky papíru jsou umístěny nahoře, takže můžete kompozici odstranit.

Materiál se nanáší na suchý povrch podél cesty růstu vlasů.Na horní stranu papíru je položen papír, který je pevně vyhlazený a po několika minutách odstraněn vlasy.Před zákrokem byste měli pokožku očistit a otřít.Na jeho povrchu by neměla být vrstva krému nebo jiných kosmetických výrobků.To snižuje účinnost postupu.

Vosková kompozice připravená doma se nanáší pomocí dřevěné špachtle.Produkt zbývající na kůži se odstraní vatovým tampónem navlhčeným olejem.Pak musíte na pokožku nanést krém nebo krém z podráždění a výživy.V budoucnu můžete použít nástroje, které zpomalují růst vlasů a brání jim v růstu do pokožky.

Po depilaci po dobu nejméně jednoho dne je zakázáno navštívit lázeňský dům, saunu a používání kosmetiky.Nedoporučuje se opalovat několik dní.

Pokyny k použití vosku pro depilaci​​

Specialisté doporučují domácí voskování studeným voskem.Navzdory podrobným pokynům k jednotlivým produktům je nutné mít dovednosti pro práci s komplexními sloučeninami.Studený vosk má vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu při nanášení proužků.V tomto případě bude postup prováděn efektivně a pohodlně pro pokožku.

Depilace za studena je nejbolestivější, ale odstraněné chloupky musí být dlouhé nejméně 4 mm, jinak je nelze odstranit. Musíte počkat, až dorostou nebo budou řezat příliš dlouhé sekce.Několik hodin před plánovaným zákrokem musíte vzít horkou koupel a otřít pokožku drhnutím, které odstraní odumřelé kožní buňky.

Bezprostředně před prací jsou části těla ošetřeny antiseptikem neobsahujícím alkohol.Látka zbývající na pokožce může být očištěna běžným rostlinným olejem.Je však třeba mít na paměti, že chladný vosk působí pomalu a v některých časových intervalech bude několikrát trvat, než bude pokožka hladká.

Při práci s horkým voskem se produkt zahřívá pomocí vodní lázně nebo mikrovlnné trouby.Složení je elegantně a rychle distribuováno po kůži pomocí dřevěné špachtle a ponecháno několik minut vychladnout.Zbývající chloupky mohou být odstraněny břitvou nebo pinzetou.Poté se na ošetřené oblasti aplikuje uklidňující krém.

Kontraindikace vosku pro depilaci

Jakákoli kosmetická procedura, kromě rychlosti a pohodlí, má své kontraindikace, to platí také pro depilaci vosku.V případě složitých zdravotních problémů a existujících chronických onemocnění byste se měli nejdříve poradit s lékařem.

Je lepší je používat opatrně v následujících situacích:

 1. Těhotenství, užívání léků [hormony a antibiotika].Kůže do tohočas má zvýšenou citlivost a bolestivost.Aby se toho dosáhlo, testování na léčivo se provádí nanesením malého množství produktu na malou oblast kůže.
 2. Diabetes nebo tromboflebitida .U těchto nemocí jsou předepsána ředidla krve, takže tuto depilaci nemůžete udělat bez souhlasu lékaře.
 3. Onkologiea léčba speciální terapií (chemická a radiační).Snad až po konzultaci s lékařem.
 4. Problém růžovky .V tomto případě může postup vyvolat ještě větší rozšíření kapilár.
 5. Užívání alkoholupřed postupem.Vyvolává zvýšenou citlivost pokožky a zvyšuje možnost podráždění.
 6. Autoimunitní onemocnění , například lupus.
 7. Přítomnost aknés následným ošetřením.
 8. Onemocnění kůže a plísní.
 9. Zvýšená citlivostna jednotlivé složky.

Pokud během depilace kůže zčervená a zakryje se vředy, měli byste ji okamžitě očistit a vyhledat lékaře.

Nežádoucí účinky vosku pro depilaci

Doma by se voskování mělo provádět s extrémní opatrností.Pokud dojde k nepředvídatelné reakci těla, proveďte nouzová opatření.

Nejčastěji se vyskytují následující problémy:

 1. Zčervenání kůže. Zdá se, že je vysokocitlivost.
 2. Vzhled rana slz na kůži po odstranění proužku.To naznačuje, že vosk se nanáší nerovnoměrně nebo neexistují žádné dovednosti pro odstraňování proužků.Pokud si přejete, můžete se vše naučit na speciálních kurzech.To je důležité, protože následky zranění mohou být závažné.Takové rány se slabnou a špatně se hojí.
 3. Zarostlé vlasy. Tento vedlejší účinek se objevuje na složitých a citlivých částech kůže, jako je oblast bikin nebo podpaží.Důvodem je nesprávná technika a deformace žárovek.Zarostlé chloupky mohou vyvolat folikulitidu, která může být v plynulých případech léčena pouze chirurgicky.

Nejhorší vedlejší účinek neprofesionálního postupu může být spojen s alergií na určité složky, nejčastěji nízké kvality. Je lepší provádět voskování v salonech, kde pracují profesionální řemeslníci.

Podmínky skladování a trvanlivost vosku pro depilaci

Vosk má svou vlastní trvanlivost, každý druh materiálu má svůj vlastní.Podle stávajících norem je doba použitelnosti výrobku 3 roky od data vydání.V Evropě se věří, že neotevřené obaly lze skladovat tak dlouho, jak chcete, a po otevření je můžete použít po dobu 12 měsíců.

Při správném skladování se vosk pro depilaci nemůže zhoršit: nemá vodu, ve které se mohou množit mikroby.I když se barva materiálu během skladování změní, jeho vlastnosti se neztratí.

Porušení pravidel pro skladování má za následek ztrátu pracovních vlastnostípod vlivem příliš nízké nebo vysoké teploty.Místo skladování by mělo mít teplotu asi + 20 ° C.

Depilace je jedním z nejpopulárnějších postupů pro zachování krásy a hebkosti těla.Pokud se používá, film, teplý nebo studený vosk.Může být vyráběn v kazetách, granulích a destičkách.Skladby nabízené v obchodech se liší skladbou, způsobem aplikace, účinností dopadu a náklady.

Postup zahrnuje odstranění látky nanesené na kůži spolu s vlasy.V závislosti na ošetřované oblasti se používají různé produkty.Můžete to udělat v salonech nebo doma.

Video o chybách během voskování

Jakým chybám by se mělo během depilace domů vyhnout: