Vitamíny s kyselinou hyaluronovou jsou nejlepší komplexy pro ženy.Recenze a výsledky aplikace, fotografie

Spolu s „kosmetickými injekcemi“ a různými kosmetickými přípravky obsahujícími kolagen a kyselinu hyaluronovou jsou vitaminy a potravinové doplňky, které tělu dodávají tyto látky, velmi oblíbené u žen, které chtějí prodloužit mladistvou pokožku žen.Jak si ale vybrat ten správný lék z celé řady prezentovaných v lékárnách a online obchodech?

Obsah
 1. Kyselina hyaluronová: formy uvolňování, složení a farmakodynamika
 2. Kolagen: formy uvolňování, složení a farmakodynamika
 3. Indikace a kontraindikace pro použití vitamínů
 4. Který kolagen zvolit: Japonský potravinový doplněk KWC
 5. Lékaři nejlepší kolagen
 6. Libriderm - pití kolagenu
 7. Vitaminy s kyselinou hyaluronovou: nyní potraviny
 8. Kosmetický liftingový komplex Doppelherz
 9. Vitamínový přípravek Solgar
 10. Vitaminový komplex Laura
 11. Složité vitaminys kolagenem a kyselinou hyaluronovou: Premhyální tobolky
 12. Neocell, Kolagen Beauty Builder tablety
 13. Beauty Bursts, Neocell, v žvýkacích tobolkách
 14. Dámské formule Hyaluron tablety
 15. Interakce s jinými léčivy
 16. Video s vitamínem Ckyselina hyaluronová a kolagen
Kyselina hyaluronová: formy uvolňování, složení a farmakodynamika

Kyselina hyaluronová, která zajišťuje pružnost tkání, tělo se syntetizujeale s věkem to produkuje stále méně a je potřebavyzařovat jiz vnějšku.

Existují 3 hlavní způsoby, jak brát léky s kyselinou hyaluronovou:

 1. Řešení point-to-point(gel) v problémových částech obličeje injekcí.Kosmetologové tuto metodu považují za nejúčinnější, ale zároveň nejdražší.Tento postup se doporučuje provádět přibližně jednou za šest měsíců.
 2. Aplikace na kůži obličeje a krkuhyaluronové krémy, masky, séra.Pravidelné používání těchto produktů v průběhu času také poskytuje vynikající výsledky a současně stojí méně než injekce.
 3. Užívejte lékyobsahující kyselinu hyaluronovou ve formě tobolek, tablet a prášků.Mnoho výrobců nabízí takové léky, jako jsou vitamín-minerální komplexy a doplňky stravy.

Druhá metoda vyvolává u spotřebitelů velké množství otázek, které je zaprvé způsobeno skutečností, že účinek užívání těchto vitaminů a doplňků stravy není tak výrazný jako při podkožním podání nebo používání krémů, ale- za druhé, že se velmi liší ve složení a ceně od různých výrobců.

Žádné z léčiv určených k perorálnímu podání není léčivem a jejich účinek nebyl dostatečně studován.

Výrobci se zaměřením na stávající výzkum a vývoj kombinují kyselinu hyaluronovou s dalšími složkami, které ji pomáhají tělu absorbovat, například s vitaminem C. Kromě toho mohou drogy zahrnovat další užitečné prvky,jako je kolagen, chondroitin, antioxidanty, peptidy, vitamíny (A, E) atd.

Při výběru správného produktu musíte věnovat pozornost molekulové hmotnosti kyseliny hyaluronové v ní obsažené a druhu jejího původu - syntetickému nebo organickému..Obecně se uznává, že čím menší je hmotnost molekuly, tím lépe je absorbována stěnami gastrointestinálního traktu a hyaluronika organického původu může na rozdíl od syntetických způsobovat alergie.

Výrobci neposkytují podrobné a vědecky podložené údaje o mechanismu účinku těchto drog : vše, co lze získat z pokynů, jsou reklamní přísliby a jsou již známy vSvětová praxe, informace o účinku doprovodných složek, které tvoří tablety nebo tobolky, na tělo.

Skutečností je, že registrace doplňků stravy na rozdíl od léčiv nevyžaduje klinická hodnocení a popis specifických mechanismů účinku jejich složek na průběh biochemických procesů v těle.Vše, co se od nich vyžaduje, je prokázat jejich bezpečnost pro člověka a účinnost lze hodnotit pouze přezkoumáním soukromých osob.

Kolagen: formy uvolňování, složení a farmakodynamika

Stejně jako kyselina hyaluronová, i kolagen plní v těle velmi důležité funkce spojené se zajišťováním síly tkání, proto se kombinují vitaminys tímto proteinem je velká poptávka.

Protože kolagen funguje jako hlavní stavební materiál provšech pojivových tkání těla, včetně dermis, se nedostatek této látky odráží nejen na obličeji ve formě vrásek, ale také na stavu kloubů a vazů.

Způsoby dodávání dalšího kolagenu do tkáně jsou stejné jako v případě kyseliny hyaluronové, proto jsou formy uvolňování podobné:

 • injekční ampule;
 • krémy, masky a gely pro aplikaci na pokožku obličeje a těla;
 • potravinové doplňky.

K perorálnímu podání jsou kolagenové přípravky dostupné ve formě tablet, tobolek a prášků;Běžné jsou také různé nápoje obsahující hydrolyzovaný kolagen.Kromě hlavní účinné látky jsou součástí přípravků obvykle vitaminy a stopové prvky, například vitamíny C a E, vápník, prolin, glukosamin a dokonce včelí vosk.

Hydrolyzovaný kolagen, který tvoří základ moderních doplňků stravy, se získává tepelným zpracováním živočišného (obvykle kravského) kolagenu. Tělo tuto látku rychle asimilovat a téměř úplně - až 98%. Část kolagenového hydrolyzátu je absorbována ve formě oligopeptidů - aminokyselin, které mají omlazující účinek na organismus.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Indikace a kontraindikace pro použití vitaminů

Kosmetologové doporučují užívat vitaminy s kyselinou hyaluronovou a kolagenem ke zlepšení metabolických procesů v buňkách všech kožních vrstev.Příznaky jako suchá pokožka, peeling, snížená elasticita, výskyt vrásek, věkové skvrny, jsou považovány za indikaci pro užívání vitamínů.Tyto prostředky musí být použity během období zotavení po plastické chirurgii.

Přípravky s kyselinou hyaluronovou mohou nejen pomoci udržovat mladistvou pokožku, ale také podporovat jiné tělesné systémy.

Používají se například při profylaxi a pomocné léčbě onemocnění kloubů, chrupavky, v případě očních problémů.Pozitivní účinek používání přípravků obsahujících živočišný kolagen byl zaznamenán dlouho před příchodem specializovaných léků, proto jeho účinnost již dlouho uznávají kosmetologové a lékaři.

Kromě příznivého účinku na stav pokožky, vlasů a nehtů přispívá dovnitř kolagenu dovnitř i regenerace vazů, chrupavek, zmírnění bolesti při onemocněních kloubů a obnovení motorické aktivity.

Právě široké spektrum účinku obohacených přípravků obsahujících kolagen a kyselinu hyaluronovou způsobuje méně výrazný účinek na stav kůže na obličeji, nehtech a vlasech.

Na rozdíl od injekcí a krémů tyto léky nepůsobí lokálně, ale komplexně, takže je musíte brát v několika měsících v souladu s pokyny konkrétních výrobců, abyste viděli požadovaný výsledek.

Existuje mnoho kontraindikací k užívání vitaminukomplexy obsahující kolagen a kyselinu hyaluronovou v jednom přípravku a samostatně.V zásadě přicházejí k nesnášenlivosti jednotlivých složek.Omezení platí také pro období těhotenství a laktace.

Různí výrobci uvádějí v pokynech pro své přípravky následující kontraindikace:

 • zvýšené srážení krve;
 • selhání ledvin;
 • autoimunitní onemocnění;
 • abnormality destiček;
 • věk do 15 let;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • urolitiáza a onemocnění žlučových kamenů;
 • křečové žíly;
 • selhání jater.

Který kolagen si vybrat: Japonský potravinový doplněk KWC

Aktivní složkou v tomto kolagenovém komplexu je živočišná bílkovina mořského původu.Charakteristikou kolagenu izolovaného z ryb je jeho trojitá struktura spirály.Podobná struktura je charakteristická pro řetězce aminokyselin, které tvoří proteiny.

Pomáhá zlepšovat fungování fibroblastů, buněk těla odpovědných za syntézu jejich vlastního kolagenu, což způsobuje přirozené omlazení kůže.Tento doplněk je ve formě prášku a měl by se brát 4krát denně s jídlem rozpuštěním obsahu 1 sáčku (nebo 1 odměrky) ve sklenici vody nebo džusu.

Lékaři nejlepší kolagen

Výrobek sestává z čistého bílkovinového kolagenu typu 1 a 3 živočišného původu(hovězí), který pomáhá uspokojit potřeby těla.stavební materiál pro udržení zdraví jeho tkání.

Kolagen je enzymaticky hydrolyzován do stavu aminokyselin s nízkou molekulovou velikostí, což zajišťuje optimální absorpci a využití léčiva.

Užívejte přesně stejným způsobem jako předchozí lék a obsah 1 sáčku (nebo 1 odměrky) rozpusťte ve sklenici vody nebo džusu, pouze 1krát denně 30 minut před jídlem.

„Libriderm“ - pití kolagenu

Tekutý kolagen chrání pokožku před škodlivými účinky na životní prostředí, zabraňuje rozvoji strukturních transformací souvisejících s věkem a také stimuluje syntézu makromolekul extracelulární matrix.Výsledkem je omlazující účinek, který se projevuje zvýšenou elasticitou a stabilizací hydrobalance pokožky a brání vzniku vrásek.

Lék se prodává ve 3 lahvích v balení a je třeba brát 1 lahvičku denně, nejlépe ráno, na lačný žaludek, po protřepání s 50 ml teplé vody.

Vitaminy s kyselinou hyaluronovou: Now Foods

Vysoce kvalitní vegetariánský produkt obsahující kyselinu hyaluronovou, která pomáhá posilovat klouby a zlepšovat kvalitu pojivových tkání těla, včetně kůže.

Přípravek rovněž zahrnuje L-prolin, kyselinu alfa-lipoovou a extrakt z hroznových semen, které poskytují nejlepší stravitelnost hlavní složky a komplexní účinek na organismus. Užívejte 1 tobolku 1krát denně s jídlem.

KrásaDoppelherz liftingový komplex

Oblíbený produkt z Německa má mnoho pozitivních recenzí vzhledem k jeho příznivému účinku na kůži a tělo jako celek.Výsledkem použití tohoto potravinového doplňku je zlepšení tónu, zvýšení pružnosti pokožky, odstranění sucha a vyhlazení jemných vrásek.

Kromě hlavní složky obsahuje komplex řadu vitamínů a minerálních látek, což pozitivně ovlivňuje jeho účinnost.

Užívejte jednou denně s jídlem.

Vitaminový přípravek Solgar

Americká droga si v Rusku získává na popularitě.Výrobce tvrdí, že tento nástroj je určen nejen k obnovení mladistvé pokožky, ale také k doplnění zásob kyseliny hyaluronové a kolagenu ve všech vrstvách kůže.

Léčivo je také určeno ke zlepšení funkce kloubů a rovnoměrného vidění. K dispozici v tabletách, užívejte 1 tabletu denně s jídlem.

Vitaminový komplex Laura

Domácí droga, která ve skutečné konkurenci s dováženými analogy v kvalitě a výherní cenou.Dostupnost těchto vitamínů umožňuje jejich použití v kombinaci s krémy stejné značky, čímž se zvyšuje jejich účinnost.

Výrobce slibuje viditelný výsledek do měsíce po zahájení užívání vitamínů - znatelné vyhlazení i hlubokých vrásek, zvýšení kožního turgoru.

Také z důvodu přítomnosti vSložení výtažku z divokých přízí je určeno ke zmírnění příznaků menopauzy, což je zvláště atraktivní pro starší ženy. Forma uvolňování a dávkovací režim jsou stejné jako u předchozího léčiva.

Komplexní vitaminy s kolagenem a kyselinou hyaluronovou: premetylové tobolky

Vyvážená kombinace kyseliny hyaluronové a mořského kolagenu v jednom komplexu vitamínů a minerálů nabízí výrobce potravinových doplňků z Francie.Tobolky s omlazujícím účinkem slibují ochranu kůže a celého těla před změnami souvisejícími s věkem a jsou prostředkem k prevenci kardiovaskulárních chorob.

Také aktivní složky léčiva chrání pokožku před ultrafialovými paprsky a brání rozvoji rakoviny kůže.Mořský kolagen zlepšuje stav pojivových tkání a stimuluje produkci vlastního kolagenu. Doporučuje se užít 1–2 tablety denně, pro větší přehlednost lze tabletu rozdělit na polovinu.

Neocell, Collagen Beauty Builder v tabletách

Další lék s komplexním účinkem, jehož výrobci slibují nejen obnovení krásy.kůži a nehty, ale také podporují zdraví celého těla.

Tento doplněk obsahuje 19 aminokyselin, které zajišťují udržení nezbytné úrovně kolagenu ve stárnoucí kůži a rovněž přispívají k obnovení jeho struktury.

Druhá účinná látka - kyselina hyaluronová - aktivně zvlhčuje tkáně a zvyšuje sejejich pružnost a pružnost. Užívejte 3 tablety 2krát denně.

Beauty Bursts, Neocell, v žvýkacích tobolkách

Pro ty, kteří neradi polykají velké tablety, vyvinula Neocell žvýkací bonbóny s ovocnou příchutí.Jejich působení je také zaměřeno na zlepšení stavu pokožky, vlasů a nehtů a složení zahrnuje kolagen typu 1 a 3, vitamin C a kyselinu hyaluronovou.

V důsledku postupné resorpce jsou sladkosti tělem absorbovány rychleji a lépe než tobolky nebo tablety. Doporučuje se užít 2–4 ks těchto žvýkacích tablet.za den.

Ladysova formule, řada tablet Hyaluron

Navzdory relativně jednoduchému složení lék koriguje metabolismus kostí a pojivových tkání, pomáhá obnovit jejich tón, prospěšnýovlivňuje vidění.Zaznamenává se také výrazný kosmetický efekt: suchost a peeling kůže se postupně vylučují, vypadá hladce a mladší.

Užívání léku snižuje riziko pooperačních komplikací (jako jsou infekce, adheze, jizvy).Užívejte 2 tablety 3krát denně po jídle.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Interakce s jinými léky

Je vhodné brát potravinové doplňky obsahující kyselinu hyaluronovou a kolagen odděleně od jakýchkoli léčivých nebo vitaminových přípravků.Neexistují žádné přímé kontraindikace pro jejich kombinování, ale odborníci doporučují udržovat interval alespoň 3 hodin mezi dávkami různých léků, jinak se účinnost doplňků stravy může dramaticky snížit.

V případě kolagenu je třeba se vyhnout současnému podávání jiných proteinů jakéhokoli původu, protože to může narušovat absorpci kolagenu.

​​

Při výběru doplňku stravy je třeba mít na paměti, že kyselina hyaluronová se mnohem lépe vstřebává v kombinaci s vitamínem C, což je důvod, proč mnoho výrobců zahrnuje obě tyto složky do složení léčiva.

Kromě doplňků pro krásu je třeba věnovat pozornost tomu, jaké vitaminy vstupují do těla: vitamin C by neměl být užíván samostatně, pokud je již součástí hlavního léku, a naopak, můžete jej pít navíc, pokud je ve směsichybí.Nejedná se o to, že by se to mělo brát současně, hlavní věc je, že vitamín C je absorbován do těla během dne, například ve formě tablety nebo pomeranče.

Vitamíny s kyselinou hyaluronovou a kolagenem mají omlazující účinek na obličej.

Při používání vitamínů a výživových doplňků obsahujících kolagen nebo kyselinu hyaluronovou byste si měli pečlivě přečíst doporučení výrobců pro každé konkrétní léčivo.

Pokyny pro mnoho léčiv naznačují, že v průběhu kurzu je nutné pít 1,5 až 2 litry vody každý den, aby se dosáhlo deklarovaného účinku proti stárnutí a hojení, protože užitečná vlastnost kyseliny hyaluronové spočívá v jejímschopnost zadržovat vlhkost v buňkách pojivových tkání.

Také byste neměli opomenout další prostředky k udržení pleti a mládí: v kombinaci s kosmetickými vitamíny kosmetologové doporučují pravidelně používat krémy, masky a séra s kyselinou hyaluronovou a kolagenem po 25–30 letech.Příslušná kombinace několika produktů obsahujících tyto dvě složky může několikrát zvýšit požadovaný účinek.

Video o vitaminech s kyselinou hyaluronovou a kolagenu

Jak zpomalit stárnutí vitamíny a výživovými doplňky, viz videoklip:

]

Příjem kyseliny hyaluronové s kolagenem uvnitř, viz video: