Vitamíny pro klouby a vazy pro sportovce.Jména nejlepších, ceny

Vitaminy pro podporu zdraví pohybového aparátu jsou považovány za nejlepší způsob, jak předcházet různým onemocněním.Pomáhají předcházet poškození kloubů a vazů, saturují je užitečnými látkami.Kromě toho jsou těmito nástroji prevence nemocí, které určitě postihují pacienty ve stáří.

Obsah
 1. Klasifikace vitamínů
 2. Top 10 vitaminů z lékárny ]
 3. ArthriVit
 4. Antioxidanty
 5. Kolagen Ultra
 6. Doppelherz Glukosamin-Chondroitin
 7. Teraflex
 8. Kalcemin Advance
 9. Vápník D3 Nycomed
 10. Orthomolus
 11. Sustanorm
 12. Artrocin
 13. Video o vitaminechpro klouby a vazy
Klasifikace vitamínů

Každá skupina vitamínů nebo jednotlivých látek hraje důležitou roli při udržování zdravých kostí,obvazy a spojovací sloučeniny.Některé z nich jsou však považovány za jednoduše nenahraditelné, s nedostatkem těchto složek v těle se vyvíjejí různé nemoci.

Kyselina askorbová a vitaminy B se považují za nejdůležitější.Kromě toho je důležité kompenzovat nedostatek retinolu a tokoferolu a vitamínu D.

Mezi stopovými prvky lze rozlišovat:

 1. Vápník.
 2. Hořčík.
 3. Chondroitin.
 4. Glukosamin.

Neexistuje mezinárodní klasifikace vitaminových komplexů.Odborníci však sdílejí všechny prostředkyvysoce kvalitní přípravky obsahující téměř všechny potřebné prvky, jednosložkové a dvousložkové produkty, jakož i biologicky aktivní přísady.Účinek finančních prostředků z každé skupiny se mírně liší.

Skupina výrobků Vlastnosti
Standardní vitamínové komplexy Tato léčiva se používají nejen k porážce kloubních kloubů a vazů.Obsahují téměř všechny vitaminy, makro a mikroelementy, které jsou nezbytné pro zdraví celého organismu.Přesto se tyto léky tak často nepoužívají pro poškození pohybového aparátu.Důvodem je skutečnost, že u takových nemocí je nutné vyplnit deficit konkrétních látek, proto se použití vícesložkových léků nedoporučuje.
Jedno a dvousložková léčiva Taková léčiva obvykle obsahují jednu nebo dvě důležité složky, jako je vápník a vitamín D, glukosamin a chondroitin.Tyto látky jsou považovány za nezbytné, pomáhají stimulovat opravu tkáně, zmírňují zánět a zlepšují mikrocirkulaci.Díky aplikaci kurzu se stav pacienta výrazně zlepšuje.Pokud jsou léky užívány pro profylaktické účely, kloubní klouby a vazy se stávají elastickými, silnými a snižuje se riziko vzniku nemocí.
Biologicky aktivní přísady Potravinové doplňky nemohou fungovat jako léčebná metoda, nejčastěji jsou to profylaktické látky.Obsahují přírodní ingredience,které umožňují lepší absorpci základních látek.Takové přísady obsahují rostlinné složky, často také zahrnují glukosamin, chondroitin a vápník.

Vitaminy pro klouby a vazy mají pozitivní účinek na celý pohybový aparát, bez ohledu na skupinu, do které produkt patří.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla dívek.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Top 10 vitamínů z lékárny

Dnes najdete na policích lékárny různé výrobky, jejich cena se také liší.Je třeba poznamenat, že ve většině případů se používají biologicky aktivní přísady s vysokou účinností.Jsou dobře vstřebávány do těla a pomáhají zlepšovat celkový stav pohybového aparátu, a to i při exacerbaci nemocí.

ArthriVit

Doplněk stravy od kanadského výrobce, který je vysoce účinný při prevenci a léčbě onemocnění kostí, svalů a vazů.Produkt je dostupný ve formě tobolek.Kompozice obsahuje kyselinu nikotinovou, askorbovou a pantothenovou.Důležitou roli hraje glukosamin, který je také obsažen v léku.

Vitaminy pro klouby a vazy ArthriVit pomáhá při prevenci a léčbě onemocnění kostí, svalů a vazů.

Kromě toho je doplněk obohacen hořčíkem, zinkem, manganem a dalšími minerály.

Doplňte složenírostlinné ingredience: kořen lékořice a tsimitsifugi, výtažek z vojtěšky.Doplněk by měl být užíván po dobu nejméně 30 po sobě následujících dnů v množství 2 tobolky denně s jídlem.V případě potřeby lze kurz opakovat po 2 týdnech přestávky.

Tento nástroj pomáhá zlepšit stav pacienta zánětlivými onemocněními kloubů a vazů a také pomáhá předcházet rozvoji těchto chorob.Považuje se za docela efektivní a relativně bezpečný.

Doplněk stravy by neměl být užíván během kojení a těhotenství, nesnášenlivost jeho složek.Tento nástroj se také nepoužívá u pacientů mladších 18 let.Cena balení je přibližně 330 rublů.

Antioxikary

Vitaminy pro klouby a vazy se zřetelným terapeutickým účinkem jsou dostupné ve formě želatinových tobolek.Jsou vysoce účinné a používají se jako součást komplexní léčby nemocí vazů a kloubních kloubů i pro prevenci.

Tento léčivý přípravek obsahuje cenné složky:

 1. Tocophero.
 2. Kyselina askorbová.
 3. Beta karoten.
 4. Jód.
 5. Zinek.
 6. Selen.
 7. Lecitin.

Podobná kombinace vitamínů a minerálních látek může zlepšit elasticitu pojivové tkáně v kloubech, jakož i stav vazů.Po 2-3 týdnech pravidelného užívání cítí pacient zlepšení.Denní normou léku je 1 tobolka, která se konzumuje s jídlem.

Doba trvání léčebného cyklu je 8-12týdny v závislosti na celkovém stavu pacienta.Nezapomeňte, že tobolky nejsou předepsány dětem mladším 14 let, pacientům s vysokým obsahem vitamínů v krvi, pacientům se sklonem k alergickým projevům.Cena balení znamená - 100-150 rublů.

Kolagen Ultra

Unikátní dvousložková směs, která obsahuje rostlinný kolagen a kyselinu askorbovou.K dispozici v práškové formě, která se používá k přípravě suspenze k perorálnímu podání.Kromě prášku je k dispozici také gel pro vnější použití. Obsahuje také glukosamin, přesličkový extrakt, pelyňku a feferonku.

Podobné složení vám umožňuje saturovat klouby a vazy užitečnými látkami, normalizovat mobilitu, stimulovat produkci vašich vlastních kolagenových vláken, které poskytují pružnost vazům a svalům.Před užitím se 8 g prášku rozpustí ve 200 ml vody, perorálně.Tento postup opakujte denně po dobu 3 měsíců.

Vnější forma se používá pro zranění, podvrtnutí a modřiny.Gel je nutné aplikovat 2-3 krát denně na problémovou oblast, třít, opakovat až do úplného zotavení.Cena léku je 130 rublů.na gelovou zkumavku a asi 250 g na 7 sáčků prášku.Lék se nepoužívá u pacientů mladších 12 let, během těhotenství a kojení, s diagnostikovanou fenylketonurií.

Doppelherz Glukosamin-chondroitin

Vitaminy pro klouby a vazy dostupné pacientovi ve formě tobolek.Mohoupoužívá se jako součást komplexní léčby, jakož i pro preventivní účely.Lék patří k dvousložkovým lékům, protože jako aktivní složky obsahuje pouze glukosamin a chondroitin.

Látky jsou analogy těch složek, které se běžně produkují v lidském těle a které jsou odpovědné za zdraví kloubů, vazů.Pokud dojde k narušení výrobních procesů, lze deficit zaplnit užíváním léku po dobu 2–3 měsíců.Denní normou je 1 tobolka.

Lék není předepisován pacientům mladším 18 let, během těhotenství a kojení.Je také kontraindikován u těžkých onemocnění zažívacího traktu v akutním stadiu.Náklady na balicí prostředky začínají od 250 rublů.a závisí na oblasti distribuce.

Teraflex

Nejoblíbenější lék pro léčbu a prevenci různých onemocnění vazivového aparátu, kostí, kloubů.Lék obsahuje chondroitin, glukosamin, je k dispozici ve formě tobolek pro orální podání.Díky obsahu těchto látek je dosaženo výrazného účinku, zlepšuje se stav muskuloskeletálního systému.

Užívejte Teraflex musí být nejméně 3 týdny, 3 tobolky denně. V případě potřeby je kurz rozšířen, což závisí na individuálních charakteristikách organismu.Lék není předepsán dětem mladším 15 let, pacientům se závažným selháním ledvin a nesnášenlivostí vůči složkám přípravku.Tobolky těhotných a kojících žen jsou také kontraindikovány.

Stojí za zmínku, že užívání léku nesouvisí s jídlem, což usnadňuje terapii.Náklady na komplex jsou přibližně 400 rublů.

Calcemin Advance

Docela populární a vysoce účinný tabletový přípravek obsahující několik účinných látek, které poskytují komplexní účinek.

Konkrétně:

 1. Bor.
 2. Mangan.
 3. Zinek.
 4. Vápník
 5. Hořčík.
 6. Vitamin D.

Tato kombinace nejen zlepšuje fungování celého muskuloskeletálního systému, ale také pomáhá předcházet mnoha chorobám a také zlepšuje stavpacient s nástupem příznaků jakéhokoli narušení.Účinné látky rychle dosáhnou vazů a kloubů, což poskytuje terapeutický účinek.Ve 2 tabletách je nutné brát vitamíny po dobu nejméně 4 týdnů.

Lék není předepisován pro diagnostiku ledvinových kamenů, selhání ledvin, během laktace a těhotenství.Je také kontraindikován u pacientů mladších 12 let.Cena produktu se pohybuje od 350 do 800 rublů.v závislosti na počtu tablet v balení.

Vápník D3 Nycomed

Vitaminy pro klouby a vazy, které jsou mezi pacienty považovány za nejoblíbenější.Pomáhají při léčbě mnoha onemocnění kostí, svalů a šlach a používají se také k prevenci takových chorob.Dostupné ve formě tablet, ale tablety by se měly žvýkat.

Jako účinná látka vsložení léčiva je uhličitan vápenatý.Právě tato forma látky se nejlépe vstřebává do těla pacienta.Kompozice dále obsahuje vitamin D3.Tato kombinace umožňuje lepší absorpci vápníku a výrazný účinek na tkáň.Díky užívání pilulek můžete výrazně zlepšit stav pohybového aparátu.

Je třeba užít 2 tablety denně, délka preventivního cyklu je 4 týdny.V léčbě jakéhokoli onemocnění je průběh prodloužen.

Existuje seznam kontraindikací, které je třeba vzít v úvahu před užitím drogy:

 1. Věk do 3 let.
 2. Zvýšené hladiny vápníku v krvi.
 3. Přecitlivělost na složky přípravku.
 4. Renální selhání a fenylketonurie.
 5. Sarkoidóza.
 6. Zvýšené hladiny vitaminu D v krvi.

Kromě toho by pacienti, kteří z jakéhokoli důvodu drží na lůžku, neměli užívat vitamíny, protože v případě nepřítomnosti fyzické aktivity se v těle neabsorbují.Cena léku je přibližně 500 rublů.

Orthomol

Německý multivitaminový komplex ve formě tobolek, obohacený o minerály a esenciální vitamíny.Složení obsahuje vitaminy B, kyselinu askorbovou, selen.Kromě toho produkt obsahuje hořčík a mangan, rybí olej, omega-3 kyseliny.

Tato kompozice pomáhá zlepšovat stav vazů a kloubů způsobenýchrychlá penetrace užitečných komponent do nich.Zvyšuje se nejen elasticita, ale také mobilita, zvyšuje se vytrvalost svalů, což je důležité pro profesionální sportovce.Při použití tobolek po dobu 2 měsíců je zaznamenána zvýšená fyzická aktivita.

Denní sazba je 1 tobolka.Lék není předepsán pro kojící a těhotné ženy, děti do 18 let, ani pro pacienty s nesnášenlivostí na jakoukoli složku.Kromě toho je lék předepsán pacientům s cukrovkou, což je spojeno s obsahem uhlohydrátů v kompozici.

Pro těhotné ženy vyvinul výrobce speciální komplex Ortamol Natal. Obsahuje všechny potřebné složky a pomáhá zlepšovat stav pohybového aparátu nastávající matky.

Stojí za zmínku, že přijetí komplexu je povoleno pouze po konzultaci s lékařem.Cena produktu je přibližně 3 000–5 000 rublů.pro obaly, díky čemuž není velmi populární, navzdory vysoké účinnosti.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.
Sustanorm

Vitaminy pro profesionální sportovce a pacienty trpící různými onemocněními kloubů a vazů.K dispozici ve formě tablet, prášku a krému pro vnější použití.Jedná se o nejoblíbenější formu tablet.Komplex obsahuje ananasový extrakt, mangan akyselina askorbová.Navíc je obohacen o glukosamin a chondroitin.

Krém také obsahuje éterické oleje a rostlinné složky.Komplex díky svému jedinečnému složení zlepšuje výživu tkání v kloubu, stimuluje tvorbu synoviální tekutiny a normalizuje metabolické procesy.Po 4 týdnech pravidelného používání cítí pacient zlepšení.Profesionální sportovci zaznamenávají zvýšení vytrvalosti, zvýšení fyzické síly.

Užívejte 1 tabletu denně po dobu jednoho měsíce.Krém se nechá 2krát denně vracet do postižených kloubů a svalů až do úplného zotavení.Stojí za zmínku, že užívání tablet poskytuje výraznější a trvalejší výsledek než použití vnější formy.

Vitaminy nejsou předepisovány dětem mladším 18 let, pacientům s nesnášenlivostí vůči složkám ve složení nebo se sklonem k alergickým projevům.Nepoužívejte produkt bez předchozí konzultace s lékařem.Cena komplexu je přibližně 600 rublů.

Arthrocin

Kapsle pro léčbu a prevenci onemocnění kloubů a vazů.Složení léčiva obsahuje chondroitin a glukosamin.Obohatený retinolem a kyselinou askorbovou.Kromě toho je léčivo vysoce účinné díky obsahu extraktu přesličky a bílé vrby.

Kombinace vitamínů a bylinných složek pomáhá obnovit pohyblivost pacienta, zmírnit zánět a stimulovattkáňová regenerace pohybového aparátu.Díky tomu je možné předcházet onemocněním kloubních kloubů nebo zmírnit průběh chronických patologií.

Drogu je třeba vzít po předběžné prohlídce a konzultaci s lékařem. Denní normou jsou 2 tobolky, které se musí užívat s jídlem.Počáteční kurz se skládá ze 3 týdnů pravidelného užívání léku.Je-li to nutné, je kurz prodloužen nebo je přerušena na 2–3 týdny, po které je náprava znovu předepsána.

Kromě kapslí výrobce vyrábí také gel na zahřívání a mast s atrocinem.Prostředky se používají externě, ale pouze k léčbě onemocnění vazů a kloubů.Pro preventivní účely je předepsána pouze ústní forma.Cena kapslí je 500 rublů.pro balení.Arthrocin není předepsán dětem mladším 12 let, kojícím a těhotným ženám.

Je také kontraindikován při selhání ledvin a patologií doprovázených poruchami krvácení.Překážkou pro příjem bude také nesnášenlivost kterékoli ze složek ve složení produktu.Vitaminy pro udržení a udržení zdraví pohybového aparátu jsou považovány za nejlepší profylaktické.

Pro klouby a vazy jsou předepisovány nejčastěji, protože mohou zlepšit stav pacienta a zastavit progresi nemocí.Lékaři říkají, že nejlepšího výsledku v léčbě lze dosáhnout úplným diagnostickým vyšetřením.

Návrh článku:Ilchenko Oksana

Video o vitaminech pro klouby a vazy

TOP doplňky pro klouby a vazy: