Válec pro tisk.Který z nich si vybrat, cvičení pro muže a ženy.Jak to udělat správně

Lisovací válec patří do kategorie gymnastických přístrojů, které posilují svaly trupu, nohy, záda, paže.Cvičení na simulátoru může také pomoci při snižování nadváhy.

Co je lisovací válec, princip jeho činnosti

Válec proTisk, jehož cvičení jsou popsána níže, je univerzální simulátor vhodný pro začátečníky i profesionální sportovce.Konstrukce střely je považována za jednoduchou.Simulátor vypadá jako kolo s držadly po stranách, které musíte držet při provádění cvičení.

S takovým projektilem lze dosáhnout rychlých výsledků při dosažení ideální hodnoty.Trvá to jen 20-30 minut tréninku denně a nějaké peníze, protože cena simulátoru tisku nenískvělé.V technice provádění cvičení existují některé důležité nuance (správný pohyb válečku, správná volba úrovně obtížnosti tříd, jakož i nejlepší čas na trénink).

Druhy lisovacích válců

Lze zakoupit několik typů skořepin:

  1. Jednostopé nebo 2kola. Takový válec nemá vratný mechanismus, sestává z 1 nebo 2 kol s držadly.Při provádění úkolů na dvoukolovém simulátoru nebude muset osoba, která je zapojena, udržovat rovnováhu sama o sobě.
  2. S vratným mechanismem. Mechanismus návratu umožňuje vyhnout se nežádoucímu zvýšení napětí všech svalů, protože s pomocí sportovce plynule zaujme výchozí polohu a snižuje zatížení v dolní části zad.Tato skořápka je ideální pro začátečníky.
  3. S pedály. Simulátor, do jehož konstrukce jsou vloženy prvky pedálu, umožňuje sportovci provádět různá cvičení pomocí dolních končetin.
  4. Ve formě zastřihovače s napínáky. Konstrukce tohoto typu gymnastického zařízení má dvojité kolo s pevným pružným kabelem.Při provádění úkolů je konec kabelu na dolních koncích, což pomáhá zvýšit zatížení v důsledku jeho napětí.
  5. S posunutým těžištěm. Stupeň obtížnosti při plnění úkolů je vysoký.Posouvání kola s posunutým těžištěm vyžaduje hodně úsilí, které není vhodné pro začátečníky.

   Druhy lisovacích válců

  Začátečníkům se doporučuje, aby si ke školení zakoupili projektil s vratným mechanismem.Pro udržení fyzické zdatnosti je dokonalý poslední trenažér shora, stejně jako váleček, k jehož konstrukci je připojen kabel.

  Kritéria pro výběr posilovny pro muže a ženy

  Lisovací válec, jehož cvičení jsou popsána níže, by měl být vybrán na základě následujících doporučení:

  1. Pro začátečníky je dokonalý válec, který má vratný mechanismus.S tím se člověk vrátí do své původní polohy nejhlaději a snadno, čímž se sníží pravděpodobnost zranění.
  2. Zkontrolujte počet kol v konstrukci simulátoru.Čím více těchto údajů, tím snazší je udržovat rovnováhu pro studenta.Při plnění úkolů na jednokolesném střelu se výrazně zvyšuje zatížení všech svalů.
  3. Pokud si přejete plně rozvinout svaly nohou, měli byste zvolit projektil, který má na sobě další prvky ve formě pedálů a mřížek.
  4. Důležitou roli hraje průměr kola (při tréninku s projektilem s malým průměrem je třeba více úsilí).
  5. Simulátory s posunutým těžištěm se doporučují pro lidi s vysokou úrovní fyzické zdatnosti, protože takové modely zvyšují obtížnost při plnění úkolů na projektilu.
  6. Kromě toho musí být zkontrolována hmotnost válce.Čím těžší je simulátor, tím obtížnější bude na něm cvičení.
  7. Peraskořepiny musí být trvanlivé, s pogumovaným povlakem (aby během výcviku neklouzaly), konstrukce a všechna upevnění by měla být co nejspolehlivější, vyrobená z kvalitních materiálů.
  8. Doporučuje se nakupovat zboží od důvěryhodných výrobních společností ve specializovaných prodejnách sportu.
  9. Pokud chcete zvýšit zatížení, můžete si vybrat simulátor, který má kabely pro napínání, pro natahování, které bude vyžadovat velké úsilí.

  Pravidelný výcvik může zlepšit fyzickou zdatnost a napnout tělo jakékoli osoby.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

  Ceny nejlepších simulátorů

  Níže jsou uvedeny ceny reklam pro tisk:

  Typ projektilu Průměrné náklady (rublů)
  S jedním nebo dvěma koly.150 - 500
  S vratným mechanismem.350 - 700
  S pedály.700 - 1400
  Ve formě zastřihovače s napínáky.800 - 1500
  S posunutým těžištěm.300 - 400

  Cvičení s válečkem pro tisk: seznam nejúčinnějších

  Pro začátečníky je obtížné provádět úkolyprojektil, protože pro jejich realizaci je nutné mít silné svaly, aby se udržela hmotnost jejich trupu.Při použití střely se tělo pohybuje a natahuje páteř.

  Doporučuje se provádět všechny pohyby pomalu. Pokud je v zádech vychýlení, musíte při válcování udělat menší rozsah pohybu nebo jej z kolen.

  Lisovací válec pomůže posílit skupiny prsních svalů, záda a lisu najednou, doporučuje se před cvičením zahřát se.Po ukončení výuky je vhodné provést protahovací komplex.

  Prkno

  Prkno pomáhá posilovat stabilizační svaly a cítit správnou polohu držení střely a udržení rovnováhy.

  Akce:

  1. Nejprve byste se měli dostat na všechny čtyři před simulátorem.
  2. Dále položte dlaně obou horních končetin na držáky projektilů.
  3. Potom je nutné zaujmout polohu tyče a zcela vyrovnat tělo.Mezi hlavou a dolními končetinami by měla být jedna přímka.

  Během cvičení musí být svaly těla napjaty.Doporučuje se stát 1 - 1 min v baru.Pak byste měli provést 2 až 3 opakování.

  Válcování z kolen

  Toto cvičení je považováno za další krok v hodinách gymnastiky.Pro pohodlnější provádění úkolů je dovoleno položit malý kolenní polštář nebo silný ručník pod kolena.

  Akce:

  1. Pro začátečníky se doporučuje, abyste si klečeli dolů a pak položili vaše horní končetiny natažené dopředu na ramena střely.
  2. Dalším krokem je zpřísnění břišních svalů.To pomůže vyhnout se vychýlení dolní dorzální části.části.
  3. Pak musíte pomalu „jet“ vpřed, pokud to síly dovolí.Rovné horní končetiny jsou považovány za ideální polohu, oblast hrudníku je mírně vyvýšená od podlahy.
  4. Poté zaujměte výchozí polohu (na kolenou).

  Opakování tohoto cvičení je 4 až 9krát.

  Doporučuje se zahájit provádění úkolů s malými rozsahy postupu na projektilu a postupně je zvyšovat na maximum.

  Válcování do zdi

  Válcování do zdi je dalším provedením úkolů na lisovém simulátoru pro začátečníky.Jako ohnisko se používá zeď.

  Akce:

  1. Doporučujeme, abyste si klečeli.Vzdálenost mezi osobou a zdí by měla být asi 1 m.
  2. Poté by mělo být provedeno válcování z kolen, jehož konec by měl být kontakt válce se stěnou.
  3. Dále zaujměte výchozí polohu.

  Toto cvičení se doporučuje provádět velmi pomalu, opakujte další 4 až 9krát.

  Pronájem front s širokým a úzkým postojem

  Stupeň složitosti úplného pronájmu na simulátoru je považován za vysoký.Široký stojan může trochu snížit zatížení.Jak postupujete, měli byste si zúžit nohy, dokud nebudete moci úkol úplně dokončit.

  Akce:

  1. Nejprve musíte položit spodní končetiny o něco širší než ramena, poté byste měli tělo ohnout v pase a položit vnitřní stranu.dlaně na držácích na skořápce.
  2. Zadní a horní končetiny musí být narovnány.Dále byste měli tělo převrátit do vodorovné polohy.V této době se doporučuje spoléhat se na prsty dolních končetin.Tato pozice je podobná běžným klikům.
  3. Poté by se střela měla stočit k nohám a ohnout tělo v pase, tj. Vrátit se do původní polohy.

  Poté by mělo být provedeno dalších 4 až 9 opakování.

  Šikmé zapůjčení

  Po naučení se dokončit předchozí cvičení se doporučuje přidat šikmé půjčovny, které pracují se šikmými svaly břicha.

  Akce:

  1. Pro začátečníky se doporučuje pokleknout a poté uchopit kliky simulátoru.
  2. Dále musíte trochu vyjet vpřed a otočit tělo doleva o 45 stupňů, abyste toto cvičení dokončili.
  3. Pak byste se měli vrátit do výchozí polohy a udělat totéž, jak je popsáno výše, ale otočit se na pravou stranu, po které také zaujmout výchozí polohu.

  Opakujte náklon šikmo 4–9 vícekrát.

  Jednou rukou

  Pronájem na jedné straně má vysokou úroveň obtížnosti.Při plnění tohoto úkolu leží hmotnost celého těla na jedné z horních končetin.Je přípustné trénovat z jedné z horních končetin, počínaje kolenním stojanem.

  Akce:

  1. Nejprve musíte stát před projektilem nebo zaujmout pozici, když stojíte na kolenou (pokudlite verze cvičení).
  2. Poté by se tělo mělo ohýbat v pase a jedna z horních končetin by se měla uchopit za rukojeť válce.
  3. ​​
  4. Potom můžete začít postupovat kupředu a soustředit svou pozornost na svaly těla.V tuto chvíli je nutné sledovat váhu.Je přijatelné lehce se dotknout podlahy volnou rukou.
  5. Poté se vraťte do výchozí polohy.Dále proveďte tyto kroky s druhou končetinou.

  Toto cvičení opakujte 2-4 vícekrát na každé z horních končetin.

  Na jedné noze

  Válcování na válci pro lis na jedné noze je další obtížná verze cvičení, která vyžaduje hodně stabilizace svalové síly.Doporučujeme vám pokračovat v takovém tréninku po úplném zvládnutí nájemného na obou dolních končetinách.

  Akce:

  1. Pro začátečníky se doporučuje stát před projektilem, poté ohnout trup v pase a chytit horní končetiny pažemi simulátoru.
  2. Zadní strana by měla být narovnána, paže by měly být nataženy dopředu.Dále postupujte společně s válečkem.
  3. Poté zvedněte nohu, pokud to síla a svaly dovolí, a poté ji protáhněte.
  4. Dále by měl člověk zaujmout výchozí polohu, nikoli snížit nohu, ale ohnout tělo.
  5. Poté proveďte totéž s druhou končetinou.

  U každé dolní končetiny proveďte další 4 až 9 opakování.

  Fold

  Pro skládání potřebujete skořepinu s pedály pro spodníkončetiny.Toto cvičení se provádí pomocí nohou, proto se jedná o svaly dolní oblasti pobřišnice, stejně jako o stabilizační svaly.

  Akce:

  1. Nejprve musíte upevnit nohy na pedály a poté zaujmout polohu tyče.Ruce by měly být nataženy v přímé linii pod rameny.
  2. Potom váleček převalte dolními končetinami, ohněte kolena a opřete je o hruď.V tomto případě by horní část těla neměla být v tuto chvíli nehybná.
  3. Dále se vraťte do výchozí polohy.

  Doporučuje se opakovat záhyb dalších 7 až 11krát.

  Šikmá záhyb

  Při provádění šikmé záhyby se jedná o šikmé svaly břicha a stabilizační svaly.

  Akce:

  1. Nejprve upevněte nohy na pedály a postavte se do obvyklé úrovně.Ruce by měly být zcela nataženy a narovnány v rovné linii s rameny.
  2. Dále posuňte váleček dolními končetinami a kolena položte na loket vpravo.
  3. Potom zaujměte polohu obvyklé tyče a kolena posuňte k druhému lokti.

  Proveďte dalších 7 až 11 opakování.

  Vrchol

  Toto cvičení je podobné normálnímu záhybu, ale dolní končetiny by měly být při pohybu válce rovné.

  Akce:

  1. Nejprve musíte také upevnit nohy k pedálovému příslušenství a zaujmout polohu normální tyče.Horní končetiny by měly být na ramenou zcela nataženy.
  2. Nezbytnépoužijte svaly těla a pomalu posuňte simulátor do horní části těla.
  3. Dále se ohněte v bocích a zvedněte hýždě.
  4. Potom zaujměte výchozí polohu.

  Doporučuje se opakovat pík dalších 7 až 11krát.

  Bezpečnostní pravidla

  Cílem těchto tříd je aktivovat svaly celého těla.Pokud je trénink prováděn nesprávně, působí zvýšené zatížení páteře a stehenních svalů, což zvyšuje pravděpodobnost zranění.

  V případě onemocnění zad se nedoporučuje provádět cvičení na přístroji.

  Před tréninkem byste se měli seznámit s následujícími doporučeními:

  • při plnění úkolů by se břišní svaly měly udržovat v napnutém stavu a všechny končetiny a záda by měly být ve vyrovnáné poloze.stav;
  • je třeba zkontrolovat, že se pohybuje válec, a nikoli pod ním gymnastická podložka (nebo polštář);
  • v případě syndromu bolesti v oblasti ramen je nutné snížit rozsah nájemného;

  Rovněž není přísně doporučováno provádět výchylky (v dolní části zad, kolenou a těle) během cvičení, tělo by mělo tvořit souvislou přímku.

  Počet přístupů a opakování cvičení

  Lisovací váleček, cvičení, která jsou popsána výše, by se měl používat 1-2krát týdně.Toto množství tréninku stačí pro začátečníky.Tento počet lze postupně zvyšovat na 4 - 5krát týdně.Třídy se doporučuje začít se 2 opakováními denně,jejich počet postupně roste.

  Užitečné tipy

  Lisovací válec, jehož cvičení mají pozitivní vliv na svaly celého těla, se považuje za docela zvládnutelného.

  Práce se simulátorem vyžaduje určitou znalost pravidel:

  1. Při práci s tímto projektilem musíte sledovat své dýchání.Doporučuje se provádět inhalaci při naklápění simulátoru a výdech při zaujetí výchozí polohy.Tlaky během lisování během zpětného pohybu a výdech pomáhá snižovat zátěž.
  2. Pro zvýšení účinnosti vašeho tréninku se doporučuje absolvovat alespoň 10 opakování každého cvičení.
  3. Třídy by se měly konat na speciální gymnastické podložce, která se nejlépe zakoupí s neklouzavým povrchem.To je nezbytné, aby chodidla neklouzaly při narovnání dolních končetin, což zabrání pádu a vzniku různých zranění.
  4. Doporučuje se, aby začínající sportovci zahájili kurzy s nejjednoduššími cvičeními, postupně zvyšovali obtížnost tréninku a také zvyšovali počet přístupů.
  5. Při provádění složitých prvků byste měli dodržovat pomalé tempo pohybu.

  Lisovací válec se nedoporučuje používat v případě onemocnění muskuloskeletálního systému.Mezi kontraindikace pro provádění cvičení na uvažovaném simulátoru patří: onemocnění kardiovaskulárního systému, pooperační období a těhotenství.

  Návrhčlánky:Mila Fridan

  Video o tiskovém videu

  Klady a zápory gymnastického videa: