Vakuová masáž sklenicemi s celulitidou na břiše a po stranách.Fotografie, recenze, jak to udělat správně

Jedna z nejlepších metod boje proti celulitidě je považována bankami za masáž.Takový postup účinně odstraní „pomerančovou kůru“ v krátké době, navíc ji lze provést samostatně doma.Hlavní věc je přísně dodržovat prováděcí technologii.

Indikace pro masáž s celulitidovými plechovkami

Masáž s plechovkami se provádí za účelem léčby a prevence „pomerančové kůry“ na nohou, stehnech, břišní a hýždě a na předloktí.Zvláště se doporučuje pro ženy s pokročilým stádiem celulitidy, to znamená, když jsou zářezy a promáčky viditelné pouhým okem, aniž by došlo k vymačkání kůže.Kromě toho vystavení vakuu rozkládá tělesný tuk.Proto se používá pro hubnutí.

A na základě přezkumů podobné postupy pomáhají odstranit až 2 cm pasu, bokůa nohy na měsíc.Podobný postup se provádí nejen u žen, které bojují s celulitidou, ale také u mužů.Koneckonců, vakuová masáž tónuje tělo, zvyšuje imunitu a ovlivňuje mnoho vnitřních orgánů a systémů.Proto je postup předepsán ze zdravotních důvodů.

Banky se uchylují k léčbě takových stavů a ​​patologických stavů:

 1. Poranění ligamentu a svalů, modřiny, zakřivení páteře, ploché nohy.
 2. Neuritida, porucha oběhového systému mozku a jiná onemocnění centrálního nervového systému.
 3. Chronická onemocnění dýchacích cest, jako je bronchitida, emfyzém, pneumonie, astma.
 4. Vřed a problémy se žlučovým traktem.U těchto nemocí lze masáž bank provádět pouze zezadu.

Je důležité si uvědomit, že takové postupy mohou být prováděny k léčbě nemocí až po předepsání lékaře.

Jinak, pokud neexistují kontraindikace, lze masáž použít k boji proti celulitidě.A za tímto účelem není nutné navštívit specialistu, protože po malé praxi je postup snadno proveditelný doma.

​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Výhody masáže sklenic z celulitidy

Masáže sklenic pomáhá zbavit se celulitidy.Má však také pozitivní účinek na celé tělo, což je vyjádřeno v následujícím textu.

Například:

 • metabolismus je urychlenbuněčná úroveň, která přispívá k rychlému spalování podkožního tuku;
 • zlepšuje krevní oběh, díky čemuž je dodávka živin a kyslíku do buněk rychlejší;
 • je stimulována práce lymfatického drenážního systému;
 • zlepšuje kardiovaskulární funkci;
 • dochází k odstraňování toxinů a toxinů;
 • se potí normalizuje;
 • Svalové tóny, napínání kůže, zmenšení strií.
Masáž sklenicemi s celulitidou napíná pokožku a dodává energii.

Další masáž bankami ničí podkožní tuk a zvyšuje svalový tonus.Díky tomuto postupu můžete z břicha a boků vyjmout několik centimetrů navíc, napnout břicho a upravit tvar nohou.

Jak se připravit na postup

Postup bude vyžadovat následující:

 1. Vakuové plechovky.Používáte-li produkty ve starém stylu, musíte také zásobit alkohol a vatový tampon.
 2. Výrobek pro mazání pokožky.Na tělo můžete aplikovat anticelulitidový krém, sprchový gel, éterické oleje nebo domácí produkt.
 3. Ručník.
 4. Zvlhčovač

Masáž sklenicemi s celulitidou lze provádět samostatně na vnější straně stehna, paží a žaludku.V prvním případě lze postup provést stoje nebo vleže.Když jste vystaveni žaludku, musíte si lehnout na lůžko nebo postel.Ale masáž zad je obtížná.Je tedy žádoucí, aby postup přinesl maximální užitekprovádí asistent.

Výběr plechovek

Existuje několik typů plechovek, které lze použít pro anticelulitidovou masáž.

A konečný výsledek do značné míry závisí na jejich výběru:

 1. Pryž. Vyrobeno z vysoce kvalitní lékařské gumy.Mezi výhody patří nízké náklady a praktičnost.Nevýhodou je, že krémy a oleje jsou absorbovány do gumy, což ztěžuje praní plechovek.Před použitím držte sklenice v horké vodě, abyste materiál změkčili.
 2. Silikon .Neabsorbujte krémy a oleje, nezbarvujte je a nemyjte snadno.Silikonové plechovky jsou vždy měkké, takže se před zákrokem nemusí uchovávat v horké vodě.
 3. Sklo .Zastaralé produkty bez dalších trysek lze použít k masáži.Chcete-li v nich vytvořit vakuum, musíte zapálit vatový tampon.Moderní modely jsou vybaveny pryžovou tryskou, takže při použití nepotřebují oheň.A díky schopnosti regulovat tlak mohou být tyto plechovky použity i v citlivých oblastech (žaludek, paže, vnitřní stehno).Neabsorbujte oleje a krémy.Nevýhody - křehkost a vysoká cena.
 4. Banky s čerpadlem .Vyrobeno z lékařského plastu.Mezi výhody patří skutečnost, že při použití plechovek můžete ovládat a upravovat intenzitu expozice.Jsou odolné, neodlupují se, neabsorbují olej.Nevýhody - nelze použít samostatně, protožesilné sání může poškodit tkáň.
 5. S magnetickými tryskami .Multifunkční nádoby, jejichž použití kombinuje vakuovou masáž, akupunkturu a magnetoterapii.Nevýhody zahrnují vysoké náklady.

Banky přicházejí v různých průměrech: od 1 do 8 cm. A musíte si vybrat produkt podle toho, na jakou problémovou oblast musíte mít vliv.Pro masáž boků, břicha hýždí, hrudníku se vyplatí používat sklenice o průměru nejméně 5 cm.Ruce by měly být zpracovávány výrobky do průměru 5 cm.

Jak namazat pokožku

K masáži můžete použít jakýkoli krém proti celulitidě.Takový nástroj však ztěžuje proklouznutí plechovek na pokožku, takže odborníci doporučují během procedury použití éterických olejů a je vhodné jim dávat přednost.

Například :

 1. Juniperův olej .Urychluje metabolické procesy a přispívá k hubnutí.Má obecný stimulační účinek a tónuje nervový systém, zmírňuje stres a podráždění.
 2. Geranový olej .Aktivuje tok lymfy a bojuje se stagnujícími procesy.Doporučuje se pro citlivou a podrážděnou pokožku.
 3. Cedarový olej .Urychluje krevní oběh, zmírňuje otoky a zklidňuje nervový systém.
 4. Oranžový olej .Vyživuje pokožku vitamíny a kyslíkem.Pomáhá obnovovat buňky a urychluje odstraňování toxinů a toxinů.

V případě potřeby můžete připravit speciální směs,který účinně bojuje proti celulitidě.Chcete-li to provést, připojte 3 lžíce.lolivový olej se špetkou skořice a papriky.Výsledná hmota by měla být zahřívána ve vodní lázni.Poté musíte přidat 4 kapky jakéhokoli esenciálního oleje proti celulitidě.

Příprava na postup

Masáž s plechovkami z celulitidy přinese maximální účinek, pokud se na ni správně připravíte.Před zákrokem je doporučeno navštívit saunu nebo koupel nebo horkou koupel s přídavkem mořské soli.Poté se pokožka dobře vypařuje a výsledek bude znatelnější.

Pokud to není možné, je třeba navštívit sprchu a očistit kůži odumřelých buněk pomocí kartáče nebo žínky.Dále se provádí pravidelná manuální masáž, která trvá 5 až 10 minut.Tuto relaci můžete nahradit třením ručníkem.

Signálem, že je čas přistoupit k hlavnímu postupu, je mírné zarudnutí kůže.Poté musíte na tělo velkoryse aplikovat olej nebo krém a důkladně je otřít pokožkou.Jakmile je produkt absorbován, můžete zahájit postup.

Druhy masáží bank na celulitidu a technika provádění

Technika postupu do značné míry závisí na výběru zóny, která je ovlivněna:

 1. Nohy a předloktí .Masáž se provádí svislými pohyby shora dolů a zpět.
 2. Hýždě .Na začátku sezení se svaly masírují kruhovým pohybem a potom následujíprotáhněte plechovky nahoru a dolů.
 3. Belly .Oblast je masírována v kruhu, pak by měly být prováděny radiační pohyby v různých směrech od pupku.
 4. Boky .Tato zóna je zpracována klikatými, kruhovými a svislými pohyby.

Je přísně zakázáno pracovat na vnitřní straně stehna, bradavek, popliteálních dutin a oblasti slabiny.

Masírujte paže, nohy a hýždě 10-15 minut.Boky, kde je tělesný tuk obvykle koncentrovanější, by měly být léčeny po dobu 25 minut.Ale působit na žaludek není dovoleno déle než 5 minut.Existuje několik druhů masáží, podle toho, která nádoba je vybrána.V každém případě začíná relace přípravnou fází.

Technika postupu se nemění, mění se pouze způsob instalace produktu:

Klasická sezení s obyčejnou skleněnou nádoboudržte vatový tampon se pinzetou, navlhčete ho v alkoholu a zapálte ho.Poté jej musíte zadat do banky na 1 - 2 sekundy.V něm se tedy vytvoří vakuum.Dále je plechovka rychle připevněna k tělu a poté je provedena masáž.
Skleněná nádoba s tryskou Pro vytvoření vakua v produktu stiskněte píst.Poté byste měli připojit sklenici na kůži a provést masáž
Pryžová nádoba K připevnění produktu musíte do něj vložit prst z vnějšku.Poté by měla být na kůži nanesena sklenice a na ní jemně přitlačenanech to jít.
Spojte se s pumpou Je nutné umístit produkt na pokožku a poté z něj pomocí čerpadla čerpat vzduch.

Ať už je zvolena jakákoli nádoba, musí být instalována tak, aby pokožka stoupala ne více než 2-3 cm. Jinak můženepříjemné pocity a dokonce i zranění.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Thajská masáž může

Tento účinek je považován za co nejúčinnější, má však i své nevýhody.Za prvé, thajské masáže nelze provádět sami.K provedení takového postupu jsou navíc zapotřebí určité zkušenosti.Kromě toho je pro tuto relaci nutné zakoupit speciální thajské svíčky, skládající se z vosku, bavlny a ozokeritu.

Po přípravné fázi je třeba zapálit svíčku, nechat ji nějakou dobu vyhořet, aby se vosk naskládal, a potom na pokožku položil a přikryl ji sklenicí.Poté můžete přistoupit k samotné proceduře.

Sprchová relace

Abyste ušetřili čas, můžete si během sprchy nebo koupele dát masáž.

Pro začátečníky byste měli dobře zahřát horkou vodou oblast, na kterou chcete banky ovlivnit.

Kůže je dále otírána žínkou nebo rukavicí a otírána sprchovým gelem.Poté se provede silikonová sklenice.Na konci procedury je nutné vzít si kontrastní sprchu a ukončit relaci chlademdousing.

Statická masáž

Podobná masáž se liší od klasické masáže v tom, že sklenice jsou jednoduše umístěny na tělo a na nějakou dobu ponechány.Procedura má nepatrně menší účinek než dynamický účinek, je však vhodná pro ty, kteří mají špatně exprimovanou celulitidu.

Jak probíhá relace:

 1. Postup začíná přípravou.To znamená, že musíte napařit pokožku a poté ji ošetřit jakýmkoli masážním nástrojem.
 2. Z plechovek se uvolňuje vzduch a poté se umístí na požadovanou část těla.Mezi výrobky je udržována vzdálenost 5-10 cm. Kůže by měla být natažena do sklenice ne více než 1,5 cm.
 3. První sezení by nemělo trvat déle než 3-5 minut pro každou oblast.V budoucnu můžete expozici postupně zvyšovat na 15–20 minut.Je však důležité si uvědomit, že relace by neměla být delší než předchozí a neměla by přesáhnout 5 minut.V případě silné bolesti nebo nepohodlí se vyplatí zastavit postup.
 4. Na konci času by banky měly být pečlivě odstraněny.Chcete-li to provést, položte prst pod jejich okraj.Pokud používáte moderní modely, stačí zvednout jejich ventil.
 5. ​​
 6. Po provedení postupu odstraňte zbývající olej tkání nebo vodou.

Po statické masáži se mohou objevit modřiny ve formě kruhů.To je normální reakce, která sama o sobě zmizí.Po 4-5 sezeních se kůže přizpůsobí a přestanou se objevovat nové stopy.

Algoritmus pro masáže bankami z celulitidy

Masáže bankami odCelulitida je rozdělena do tří fází a provádí se podle následujícího algoritmu:

 1. Po sprše nebo sauně se provádí masáž lehkou.Je třeba kůži jemně sevřít a pohladit.Takové manipulace uvolňují svaly a vazy a také připravují pokožku na stres.Z tohoto důvodu během procedury prakticky nedochází k nepohodlí.
 2. Tělo je volně mazáno masážními prostředky, takže během sezení klouzá po kůži.Zbylý krém nebo olej by měl být setřen z vašich rukou, jinak by produkt během procedury vyklouzl.
 3. Plechovka se umístí na kůži a vytvoří se vakuum.Výrobek musí pevně a těsně přiléhat k tělu.Pokud se nádoba během procedury „odloupla“, znamená to, že na kůži byla aplikována malá masáž nebo z ní byl špatně čerpán vzduch.Dále byste měli produkt plynule pohybovat po lymfatických uzlinách a je žádoucí jít shora dolů.To znamená, že pokud je noha masírována, musíte začít od kolena a stoupat až k boku.Nepohýbejte sklenicí příliš ostře ani rychle - to nezosilní, ale spíše oslabí účinek.Jeden řádek by neměl být vypracován více než 5-6krát.Procedura může a měla by být doprovázena menší bolestí, což znamená, že se vše dělá správně.Pokud je bolest příliš ostrá a netolerantní, měla by se relace zastavit.
 4. Na konci procedury je nutná uklidňující masáž.Potom zbytky oleje omyjte vodou a pokožku potřete jakýmkoli zvlhčovačem.

Odborníci doporučují ležet 15-20 minut potémasážní plechovky zabalené v ručníku.Po sezení může dojít k otoku a modřinám.

Aby se zabránilo jejich vzhledu, je vhodné aplikovat na kůži venotonickou nebo dekongestivní mast, jako je Troxevasin nebo Lyoton.A také odborníci doporučují zdržet se jídla po dobu jedné hodiny po masáži.

Trvání masáže bankami z celulitidy

Stačí provádět masážní sezení 2-3krát týdně.Pokud provádíte postup častěji, výrazně se zvýší zatížení krevních cév, což negativně ovlivní jejich stav.

Viditelný výsledek se objeví již během 3-5. Relace.

K úplnému odstranění problému však bude trvat 10 až 12 postupů v závislosti na stupni celulitidy a způsobu života.Pokud v jednom kurzu nebylo možné dosáhnout požadovaného účinku, měli byste si udělat přestávku od 3 týdnů do šesti měsíců a poté léčbu opakovat.

Poškození masáže sklenicemi s celulitidou a kontraindikací

Masáž sklenicemi s celulitidou nelze nazvat absolutně bezpečným postupem, protože vakuum ovlivňuje nejen kůži, ale i vnitřní orgány.

Proto je provádění takových sezení přísně zakázáno, pokud existují takové patologie:

 • exacerbace chronických a infekčních chorob;
 • křečové žíly a tromboflebitida;
 • hypertenze a onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • ekzém, psoriáza, dermatitida;
 • chronická osteomyelitida;
 • lymfatický zánětuzly;

 • onkologie a benigní nádory;
 • problémy s močovými cestami a onemocnění žlučových cest;
 • pooperační období;
 • Aktivní fáze tuberkulózy.

Je přísně zakázáno provádět zasedání během těhotenství, protože to povede k potratu.

A také je nemožné ovlivnit tělo vakuem během laktačního období.Po císařském řezu nebo přirozeném porodu mohou banky masírovat hrudník, břicho a záda až po šesti měsících.Je vhodné neprovádět sezení, pokud je na kůži vyrážka, kousnutí hmyzem, škrábance a jiná zranění.Tento postup by měl být prováděn opatrně během menstruace.

Během tohoto období je možné masírovat boky, nohy a paže, ale je zakázáno ovlivňovat břicho, aby nedošlo ke zvýšení krvácení.Masáž bank pomáhá vyrovnat se s vnějšími projevy celulitidy.Ale „pomerančová kůra“ je jen důsledkem špatného životního stylu.

Proto, aby postupy dosáhly maximálního účinku, je nutné přistupovat k problému komplexně.To znamená, že spolu s masáží byste měli opustit špatné návyky a rychlé občerstvení, měli byste také přejít na správnou výživu a jít za sportem.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o vakuové masáži po stranách

Fenomén čínských vakuových plechovek: