Typy ženských postav: hruška, obdélník, obrácený trojúhelník, přesýpací hodiny, jablko.Doporučení pro výběr šatníku a školení.Fotografie s příklady

Tělo každé ženy má své vlastní vlastnosti, formy, jsou určovány genetickým kódem při narození, jakož i způsobem života: výživa a fyzická aktivita."Hruška" - nejběžnější typ postavy, má významnou část žen planety.

Proč znáte svůj typ postavy?

Znalost typu vaší postavy a jejích funkcí je užitečná pro každou ženu.

To vám umožní:

 1. Předvádět ctnosti obrázku.
 2. Skrýt nebo zviditelnit problémové oblasti těla, pokud existují.
 3. Správně si vyberte skříň.
 4. Ušetřete čas a nervy při nákupu věcí.
 5. Přestaňte ztrácet peníze na nevhodné šatní předměty.

Jak určit typ těla

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, je změřit obvod hrudníku, pasu a boků, když stojíte ve spodním prádle.Pro měření vezměte centimetrovou pásku a udržujte ji rovnoběžně s podlahou.

Při měření obvodu hrudníkuzaměřte se na nejvýznamnější bod.Pro přesné číslo musíte nosit spodní prádlo bez push-up.

​​

Obvod pasu se měří v nejužší části těla, obvykle u pupku nebo o něco vyšší.

Je přísně zakázáno stahovat nebo nafukovat žaludek, protože to sníží přesnost měření, což povede k nesprávnému určení typu obrázku.

Nejširší částí boků je čára, která určuje jejich obvod.

Tato měření pomohou přesně určit typ postavy:

 1. Je-li při odečtení obvodu hrudníku od stehenního objemu konečná hodnota větší než 8–10 cm a rozdíl mezi objemem stehnaa pas přesahuje 24 cm, pak jsou měřená data typická pro hruškový typ.
 2. Jsou-li horní část těla i boky mnohem větší ve srovnání s úzkými nohami, pak takové vlastnosti odpovídají typu postavy Apple.
 3. Pokud je rozdíl mezi šířkou ramen a boků přibližně 10–15 cm a obvod hrudníku je výrazně větší než obvod boků, pak tyto ukazatele charakterizují obrácený trojúhelník.
 4. Pokud je obvod hrudníku a boků stejný nebo rozdíl je zanedbatelný a obvod pasu je o 18 cm nebo méně menší než tyto parametry, pak údaje o měření charakterizují typ přesýpacích hodin.
 5. Pokud není rozdíl mezi obvodem hrudníku a kyčlí a pasu v jeho šířce téměř shoduje se šířkou obou uvedených ukazatelů, jsou ženy s takovými ukazateli obdélníky.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserepilace na obličej a tělo - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po, kontraindikace.

Typy ženských postav

Na základě získaných měření existuje 5 obecně přijímaných typů čísel:

 1. Hruška (trojúhelník).
 2. Jablko (kruh).
 3. Invertovaný trojúhelník (obrázek T).
 4. Přesýpací hodiny (obrázek osm).
 5. Obdélník (číslo H).

Přesýpací hodiny

Pouze asi 15% žen na světě má tento typ postavy, ale za standardní tvar těla se považuje přesýpací hodiny.Slavné parametry 90-60-90, o které se snaží všechny modely, stejně jako běžné dívky, jsou variace této postavy.

Hlavním rysem přesýpacích hodin je zachování harmonických proporcí těla při jakékoli hmotnosti, dokonce i s nadváhou.

Její zástupci se vyznačují těmito vlastnostmi:

 • šířka ramen a boků je stejná nebo přibližně stejná;
 • Obvod hrudníku a objem stehen jsou také prakticky totožné;
 • při získávání dalších kilogramů se všechny části těla stávají stejně tučnými;
 • hrudník je převážně velký;
 • dlouhé a tenké nohy;
 • výrazný pas při jakékoli hmotnosti.

Kromě klasiky existuje ještě několik dalších jmen: číslo osm, kytara, X-číslo.Nejznámějšími hvězdnými představiteli jsou Scarlett Johansson a Monica Bellucci.

Obdélník

V modelingovém průmyslu není o nic méně žádané než přesýpací hodiny, přestože tělo vypadá méně žensky.

Hlavním rysem obdélníků jsou dlouhé a obvykle tenké nohy.Ženy s těmito formami navíc zřídka ztloustnou.

Pro majitele obdélníkového obrázku existuje několik rozlišovacích znaků:

 • ramena a boky mají stejnou šířku;
 • Pas není příliš výrazný;
 • Ramena jsou mírně úhlová.

Existují dva typy obdélníků: štíhlý sloupec a pravý obdélník.Pro dívky se štíhlým typem sloupu se vyznačují malými ňadry, tenkými pažemi a vysokou postavou.A zástupci pravého obdélníku mají nejčastěji střední nebo nízký růst, velká prsa.

K označení této postavy se používá několik jmen: klasika - obdélník, stejně jako čtverec, banán, H-postava.Mezi hvězdami je dost majitelů výše uvedeného typu.Například Tina Turner a Anna Kournikova.

Hruška

Typ postavy Hruška ze starověku byla považována za nejkrásnější postavu pro dívky.Na rozdíl od přesýpacích hodin a obdélníku nemá maskulinní vzhled.

Hlavním rysem je úzká pasová linie, která přetrvává i při překročení kilogramů.

Typ postavy hrušky je pozoruhodný:

 • s elegantním poprsím;
 • s křehkými rameny;
 • s tenkými rukama;
 • dlouhý krk.

Existuje několik druhů hrušek:

 1. Pravá hruška. Ženy s touto postavou se vyznačují velkými boky, plnými nohama.Žaludek však neroste tukem a zůstává plochý.
 2. Zvon .Postava tohoto druhu má také objemné boky a mohutné nohy, ale pas je mnohem kratší než u pravých hrušek.
 3. Kuželka. Velká velikost prsou a malé břicho jsou charakteristické pro velikost špendlíků, avšak u širokých boků jsou telata a kotníky poměrně úzké.

Typ postavy hrušky má jiná jména:

 • trojúhelník;
 • ve tvaru A;
 • lichoběžník;
 • lžíce.

Nejvýznamnějšími představiteli této postavy mezi hvězdami jsou Shakira, Beyonce a Rihanna.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cviky pro osoby starší 40 let.

Invertovaný trojúhelník

Jeden z nejčastějších typů těla.Vyskytuje se u 10-15% žen po celé planetě.

Hlavním rysem jsou vyvýšené nohy, které při získávání dalších kilogramů prakticky neztrácí tuk, vždy prodlužují siluetu.

Pro typ postavy je převrácený trojúhelník charakteristický pro:

 • masivní ramena;
 • velká prsa;
 • elegantní boky;
 • široký pas.

Invertovaný trojúhelník má několik alternativních názvů: mrkev, T-tvar a sklenice na víno.Mezi hvězdami a tradičními krásami jsou majitelé této postavy.Tohle jsou Angelina Jolie, Charlize Theron a Anastasia Volochkova.

Apple

Mnoho žen považuje tento typ osob za nejproblematičtější.To však vůbec není pravda.Důležité je jen správně vyrobit skříň.Správně zvolené oblečení pomůže upravit postavu, díky čemuž bude tělo více proporční.

Hlavním rysem tohoto typu postavy je hrudník střední nebo velké velikosti, který je téměř nezávislý na pleti.

U žen s typem postavy jablka jsou charakteristické následující příznaky:

 • nohy, jejichž délka je úměrná tělu;
 • široká ramena a boky;
 • slabě vyjádřený pas vzhledem k hrudníku a hýždím;
 • tenká paže s masivní horní částí.

Mnoho lidí si myslí, že pouze plné ženy mohou mít typ postavy, kterou může mít jablko.Ale to jsou mylné představy.Tento typ postavy je rozdělen na dva typy, které mohou být pro tenké dívky charakteristické: pravé jablko a váza.V ženských vázách mají zpravidla velká prsa, která se shodují s obvodem s boky, mírně výrazný pas.

Nejproblematičtější oblastí pro majitele figurky ve tvaru vázy jsou strany, protože v nich se primárně odráží nadváha.Ženy s postavou vzhledu pravého jablka mají mírně odlišné vlastnosti: hrudník je menší než vázy, rozdíl mezi pasem a boky je minimální a přebytek kilogramů se hromadí hlavně v břiše.

Adele, Britney Spears a Kate Winslet jsou nejslavnějšími majiteli typu postavy jablek.

Nové typy ženských postav

Za posledních 50 let, proporceženské tělo se významně změnilo, mnoho z nich přestalo vyhovovat klasickému typu postavy.To je závěr, ke kterému dospěli vědci z celého světa.Hlavním důvodem změn ve postavě byl sedavý životní styl, charakteristický nejen pro většinu žen, ale také pro muže.

Také se snížila průměrná rychlost spánku, což ovlivnilo produkci zvláštních hormonů, které určují poměr různých částí těla.Dalším důvodem byla kvalita spotřebovaného jídla a úroveň zdravotnických služeb.To vše vedlo ke vzniku nových typů ženských postav.

Ořešák squash je druh postavy pocházející z přesýpacích hodin. U žen s podobnou postavou je obvod hrudníku a objem boků přibližně stejný a pas vystupuje, ale ne tolik jako zástupci typu přesýpacích hodin.Příkladem muškátové dýně je slavná americká herečka Eva Mendes.

Dalším novým typem obrázku -lilek - je upravená hruška.Pro majitele tohoto tvaru jsou boky nejširší částí tělaa hrudník je malé nebo střední velikosti.Na rozdíl od hrušky je však obvod pasu žen - lilek mnohem větší a samotný pas je širší.Slavný televizní moderátor Oprah Winfrey je vlastníkem postavy lilku.

Třetí typ postavy, který se objevil relativně nedávno, se nazývábrokolice.Prototypem takové postavy je obrácený trojúhelník. Tento typ obrázku je charakteristickýobvod hrudníku, výrazně přesahující objem boků a pasu, naopak, přibližně stejné jako jejich šířka.

Vrozený typ brokolice je velmi vzácný, ale mnoho žen jej dosahuje chirurgickým zvětšením prsou.Ruská televizní moderátorka Masha Malinovskaya se může pyšnit tímto typem postavy.

Výběr skříně

Pro každý typ obrázku je velmi důležité správně vybrat prvky skříně, protože tím se skryjí možné nedostatky a problémové oblasti a zdůrazní se výhody.

Typ postavy přesýpacích hodin umožňuje svým majitelům nosit téměř všechny styly, délky a textury. Výjimkou je pytel.Také oblečení by nemělo být příliš velké nebo příliš malé, nevhodné pro parametry.Stojí za zmínku, že toto pravidlo se nevztahuje pouze na ženy osmi, ale také na představitele všech typů postav.

U postavy přesýpacích hodin musí být vždy kladen hlavní důraz na pas, aby se zdůraznila jeho elegance a jemnost.

Tohoto efektu lze dosáhnout pomocí oblečeného oblečení, předmětů s korzetem nebo šněrováním na úrovni žeber.Můžete také použít příslušenství: zvýrazněte pás pasem úzké nebo střední šířky, šátkem svázaným ve formě pásu nebo řetězem.

Přesýpací hodiny plně demonstrují výhody typu obrázku:

 • těsně přiléhající pletené vrcholy;
 • sukně tulipánů;
 • krátké mikiny;
 • šaty pláště;
 • košile s pásem;
 • se oblékají vůní;
 • sukně na tužky;
 • úzké šaty;
 • řezy ve tvaru písmene V;
 • rozšířené sukně;
 • montované kombinézy, kombinézy s důrazem na pas;
 • klasické kalhoty;
 • se obléká korzetem.

Pro ženy - přesýpací hodiny se tyto oděvy nehodí:

 • oděvy s nízkým pasem;
 • přímé styly;
 • potěšené tepláky;
 • pánské bundy a košile;
 • bombardéry;
 • velké dekorativní detaily v oblasti poprsí;
 • svetry s límcem;
 • boty na vysokém podpatku, platforma;
 • ozdoby s velkými prvky;
 • mikiny.

Na rozdíl od obrázku osm vyžaduje typ obrázku obdélníku pečlivý výběr šatníku.

Hlavním úkolem žen obdélníků je udržovat proporce a kompetentní výběr pasu.Důraz je kladen na dlouhé krásné nohy s šaty a sukněmi nad kolenem, stejně jako kraťasy.

Pro ženy se nejlépe hodí obdélníky:

 • košile;
 • oděvy s kresbami;
 • košile na útěku;
 • Baskové šaty nebo sukně;
 • volná trička;
 • Šaty A-line;
 • top s vůní;
 • výřezy ve tvaru písmene V;
 • Šaty A-line;
 • těsné kalhoty a džíny;
 • a-line sukně;
 • asymetrické šaty;
 • pata střední délky;
 • Lem s vysokým pasem.

Obdélníkové ženy se kategoricky nedoporučují:

 • úzké pásy;
 • oděvy bez jasného obrysu;
 • věci nemají velikost;
 • vrcholy s úzkými pásky;
 • tužková sukně;
 • prvky horní části skříně, které nadměrně otevírají žaludek;
 • přímé styly;
 • vysoká brána;
 • šikmý řez.

Druh postavy z hrušek také vyžaduje zvláště pečlivý výběr šatníku a sad.

Je třeba zaměřit pozornost na půvabné paže a ramena a masivní kyčle a plné nohy mohou být sníženy nebo skryty pomocí dobře zvoleného dna.

Druh postavy hrušky zahrnuje nošení různých oděvů.
Nejúspěšnější šatní skříní pro dámské hrušky budou:

 • tužková sukně;
 • svrchní ošacení;
 • džíny tmavých barev;
 • rozšířená sukně;
 • klasické kalhoty;
 • boty na podpatku;
 • topy a svetry v jasných barvách;
 • masivní příslušenství;
 • oděvy řezu ve tvaru A;
 • šaty s vůní;
 • velké dekorativní detaily o věcech nosit na horní části těla;
 • S-sukně;
 • kalhoty nebo džíny na střední výšce.

Pro majitele těla typu postava nebude hruška fungovat:

 • příliš těsně přiléhající džíny;
 • kalhoty, sukně a šaty s vodorovnými pruhy nebo s velkými potisky a tisky;
 • nízký pas;
 • rovné šaty;
 • mikiny s vysokým krkem;
 • chytitelné stehenní popruhy.

Důležitým úkolem pro ženy s obráceným tvarem trojúhelníku je vytvořit rovnováhu mezi horní a dolní částí těla.

Hlavní důraz by měl být kladen na boky, protože to vizuálně sníží šířku ramen a hrudníku.

Následující modely jsou nejvhodnější pro dámskou mrkev:

 • S-line sukně s ozdobnými detaily;
 • vybavené šaty s objemnou sukní;
 • kalhoty a džíny ve světlých odstínech;
 • V-krk;
 • pánské košile;
 • zabalit šaty a halenky;
 • přátelé;
 • klasické kalhoty střední velikosti;
 • rozšířené sukně.

Abyste se nezaměřili na široká ramena, měli byste opustit:

 • těsné sukně;
 • nadměrně volné vnější oděvy;
 • bundy a vesty s chrániči ramen;
 • krátké kraťasy a sukně;
 • velké ozdobné prvky v horní části oblečení;
 • košile a svetry s objemovými rukávy;
 • se obléká do širokého vodorovného pruhu.

  Druh postavy jablka vyžaduje při výběru šatníku a jednotlivých sadů největší vytrvalost a usilovnost.

  Hlavním úkolem žen s tímto typem postavy je, aby tělo bylo vizuálně delší a štíhlejší.Zaměřte se na půvabné nohy a zkuste zvýraznit pas.

  Tyto úkoly nejlépe zvládnou:

  • Šaty ve tvaru A;
  • asymetrie;
  • vrstvení;
  • volné košile nebo halenky s pásem;
  • svislé kleště;
  • kalhoty, rozpínající se z kolen;
  • Šaty A-line;
  • řezy ve tvaru písmene V;
  • výkresy nebo velké podrobnosti o džínách nebo kalhotách;
  • tuniky;
  • vesty na kolena;
  • klasické kalhoty;
  • džíny pro přítele;
  • přímý příkop;
  • sukně tulipánů.
  • U žen s postavou typu je jablko ve skříni nežádoucí mít:

   • úzké šaty;
   • oříznuté kšiltovky, mikiny a svetry;
   • džíny nebo kalhoty, které padnou pod průměr;
   • věci nadměrného stylu;
   • rozšířené sukně;
   • vrcholy nebo halenky s objemnými rukávy;
   • těsně přiléhající roláky;
   • sukně ročně;
   • velké výkresy a tisky na prvcích horní části skříně;
   • velká tlačítka na košili, bundě a vestách.

   Řádné školení

   Typy a množství pohybových aktivit pro ty, kteří chtějí zhubnout nebo si správně udržet svůj tvar, závisí na individuálních doporučeních podle typu těla.Pro každý typ postavy jsou účinné různé sady cvičení, které působí na určité oblasti těla.

   Ženy s postavou přesýpacích hodin mají tendenci rychle přibývat na váze.Proto se doporučuje minimalizovat množství mastných potravin nebo potravin s vysokým obsahem uhlohydrátů.Kategoricky nemůžete odmítnout večeři, stejně jako jít na dietu monotónních jídel, protože sledovat takový systémVýživa je velmi těžká.

   Typ postavy přesýpacích hodin vyžaduje fyzická cvičení zaměřená na svaly celého těla. K tomu se nejlépe hodí plavání, tanec a chůze.Cvičení by se mělo střídat se srdečním tréninkem s kardio cvičení.To pomůže rovnoměrně se zbavit dalších liber a udržuje tělo v dobrém stavu.

   Obdélníkové ženy se mohou také setkat s nadbytkem liber, zejména ve středním trupu.Síla cvičení jsou pro ně kontraindikována, protože zkracují a pumpují svaly.Z tohoto důvodu se tělo stává vizuálně větší.

   Jóga a aerobik jsou vhodné jako fyzická cvičení, díky nimž jsou svaly delší a pružnější.

   Kovový obruč pomůže tvarovat pas.Pro dosažení co nejlepšího účinku při hubnutí by měly ženy-obdélníky odmítat různé občerstvení a díky třem plným jídlům získat plnou zásobu energie.

   Hruška podobná postava nejčastěji umožňuje, aby její majitel trpěl nechtěnými kilogramy ve stehnech a hýždích. K hubnutí a následnému udržení výsledku je nezbytné dodržovat omezení potravin i cvičení.

   Ženy tohoto typu by měly minimalizovat spotřebu mouky, tuku, slané: uzené nebo uzené výrobky, mléko s vysokým obsahem tuku, brambory, řepa.Doporučuje se také vypít více než 6 sklenic čisté minerální vody denně. Fyzické aktivityZvláště efektivní jsou dřepy. Pomohou opravit problémové boky.

   Den stojí za to udělat od 3 do 7 sad 10-15 dřepů najednou.Ženy s obráceným tvarem trojúhelníku jsou zřídka náchylné k nárůstu tělesné hmotnosti.Proto se doporučuje provádět cvičení zaměřená na posílení svalů kyčlí a hýždí.Tato cvičení zahrnují činky dřepy.

   Tím se tělo vizuálně zvýší.Pro nejlepší účinek by cvičení mělo být doplněno správnou výživou.Sacharidy by se měly konzumovat pouze ráno a večeře by se měla stát nejjednodušším jídlem po celý den.

   Ženy s typem jablek zhubnou, pouze pokud přecházejí na správnou výživu. Další fyzická aktivita účinek mírně zlepší, avšak základem je organizace vaší vlastní stravy.Jezte alespoň 4krát denně, ale porce by měly být malé.

   Smažené maso a ryby by měly být nahrazeny vařenými potravinami s nízkým obsahem tuku.Omáčky a koření se doporučuje odstranit ze stravy.Spotřeba mouky a cukru musí být snížena na minimum.Rovněž by neměly být konzumovány sycené nápoje a alkohol, nahrazující je vodou a zeleným čajem.

   Klasifikace ženských forem podle metabolických typů

   Existují 4 metabolické typy postav, které jsou určeny dominantní žlázou těla.Takové železo pomáhá pochopit, v jakých částech těla se ukládají především zbytečné kilogramy.

   Rozlišují se následujícítypy:

  • Typ štítné žlázyse objevuje v důsledku dominance štítné žlázy.Ženy s tímto metabolickým typem se zotavují v oblasti břicha a nohou.Při hubnutí se obvod hrudníku nejprve zmenší, hýždě ztratí svůj zaoblený tvar a teprve poté se problémové oblasti změní.
  • Lymfatický typtěla je určen nadledvinou.Ženy s tímto typem mohou zhubnout pouze fyzickou aktivitou.Nadváha se objevuje v horní části těla: záda a žaludek.
  • Hruškovitý typje známkou dominance genitálií i nadledvin.Výsledkem je, že ženy s tímto typem těla mají silné boky a nohy.Hubnutí s tímto metabolickým typem je docela obtížné.Nejúčinnější bude svižná chůze, švihadlo, brusle a válečky.
  • Hypofyzární typse objevuje jako výsledek aktivní práce hypofýzy.Ženy s metabolickým typem hypofýzy mají tenké a nesvalové tělo připomínající dětskou postavu.Nadváha je rovnoměrně rozdělena.Můžete se toho zbavit pomocí sportovních chůzí, běhu na dálku a tance.
  • Stanovení postavy zápěstí

   Obvod zápěstí, nazývaný Solovievův index, umožňuje určit tloušťku kostí rukou, z níž lze vyvodit závěr o postavě.

   Na základě obvodu zápěstí se stává:

   • astenický (obvod zápěstí je 15 nebo méně vidět);
   • normostenický(měření ukazuje od 15 do 17 cm);
   • hyperstenický (obvod zápěstí větší než 17 cm).

   Znalost vlastního typu postavy tedy pomáhá pochopit vlastnosti těla a organismu.Fyziku lze určit různými ukazateli, existuje však 5 klasických typů.Nejběžnější z nich je hruška.

   Návrh článku:Oksana Grivina

   Video o ženském typu figurky hrušky

   Jaké oblečení je pro daný typ obrázku vhodnétrojúhelník: