Tyndallův účinek v kosmetologii pod očima, na kůži rtů.Když je pozorováno, jak odstranit

V kosmetologii je velmi častý vedlejší účinek, jako je Tyndallův efekt.Pokud budete dodržovat základní pravidla a doporučení, můžete výrazně snížit pravděpodobnost jeho projevu.

Jaký je účinek Tindala v kosmetologii

Je-li dermální výplň injikována příliš povrchně, může být pokožkou vidět kyselina hyaluronová.Podobná situace nastává, když kosmetička nesprávně vypočítala množství látky.V posledním případě může být přebytek objemu kyseliny hyaluronové průsvitný, což způsobuje, že pod kůží unikají hematomy.

Obě situace v estetické medicíně se nazývají Tyndallův efekt.Tento vedlejší účinek může nastat okamžitě i několik dní po zákroku.Nejvíce náchylné k výskytu tohoto jevu jsou lidé s tenkou pokožkou a starší ženy.S věkem se kůže člověka stává tenčí, proto musí kosmetolog vždy zohledňovat věk pacienta.

Nasolacrimální drážka je nejvíce postiženou oblastí.Tyndallův efekt je téměř nemožný maskovat dekorativní kosmetikou, protože pokožka je velmi tmavá a oteklá.Tento vedlejší účinek kazí vzhled dívek, které se obracejí na specialistu, aby zlepšily stav kůže nebo kontury obličeje.

Pokud jde o kosmetologa, musíte se seznámit s odezvou na jeho práci.Jinak může dojít k nepředvídatelnému výsledku.Tyndallův efekt se nejčastěji projevuje nezkušenostmi pána nebo materiálů nízké kvality, které se používají při injekcích.

Bez zásahu odborníka se nadbytečný objem plniva rozptýlí po dobu přibližně 2–12 měsíců - to vše závisí na závažnosti vedlejšího účinku a individuálních vlastnostech těla.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Příčiny patologie Tyndallova efektu

Tyndallův efekt v kosmetologii se obvykle vyskytuje ve 4 případech:

 • Specialista uvedl plnivo příliš povrchně, díky čemuž je viditelný skrz kůži.
 • Byl zaveden nesprávný objem kyseliny hyaluronové, takže přebytek tekutiny tvoří tmavý výtok.
 • Použití nestandardní drogy.
 • ​​
 • Nedodržování pravidel péče po výkonu.

Konturování pomáhá vypadat mladší, takže tyto vedlejší účinky přinášejí spoustu nepříjemností.Tmavost a otok se mohou objevit okamžitě nebo během dne.Zkušený kosmetolog sleduje pacienta po injekci kyseliny hyaluronové po dobu přibližně 1 hodiny a po dvou dnech jmenuje druhou dávku, aby se ujistil, že je postup správný.

Čím dříve odborník pozoruje projev Tyndallova efektu, tím snazší je odstranit.Pouze zkušený lékař bude schopen správně vypočítat hloubku injekce a objem náplně.V oblasti, kde je pokožka obzvláště tenká, by měl odborník kontrolovat hloubku kosmetických prostředků.

Před zákrokem by měl lékař prozkoumat všechny faktory, které mohou mít vliv na výsledek:

 • Stav kůže.
 • Obrys tváře.
 • Léky užívané pacientem.
 • Alergické reakce na léky.
 • Nemoci.
 • Věk.

S přihlédnutím ke všem individuálním charakteristikám klienta a při použití správné techniky výplně bude kosmetička schopna vyhnout se různým komplikacím.Pacient je povinen striktně dodržovat všechna doporučení lékaře.

Známky patologie

Tyndallův efekt v kosmetologii lze určit nezávisle studováním známek patologie.Během zákroku nebo několik dní po něm, v místě vpichu, se u pacienta mohou vyvinout hlízy s tmavě modrou tekutinou. Vizuálně se podobají hematomům.

Z estetického hlediska tento efekt způsobuje mnoho nepříjemností.Pokud se tímto vedlejším účinkem nezabýváte, může trvat přibližně 1 rok.Známépřípady, kdy Tyndallův efekt nepřecházel sám po dobu asi 2-5 let.

Někteří pacienti poznamenávají, že kromě vizuálních potíží se u nich vyskytují také tyto příznaky:

 • Nevolnost.
 • Slabost.
 • Závratě.
 • Nízký krevní tlak.

Tyto symptomy však obvykle zmizí do 24 hodin.Podle odborníků je to pravděpodobně způsobeno špatnou tolerancí k léku.Subkutánní tuberkulózy v místě injekce kyseliny hyaluronové mají černý a modrý nádech.Jakmile jsou zaznamenány první známky projevu Tyndallova efektu, je nutná konzultace s lékařem.

Tento vedlejší účinek se nejčastěji vyskytuje v místech, kde je pokožka zvláště tenká, například pod očima nebo v oblasti nazoscrimální drážky.

Důvodem je skutečnost, že v těchto oblastech kůže prakticky neexistuje podkožní tuk a poblíž jsou kapiláry.S věkem se elastická vlákna rozkládají, což má za následek ztenčení pokožky.Čím je pacient starší, tím vyšší je pravděpodobnost vedlejších účinků.

Na rtech

V poslední době se stále více dívek obrací k kosmetičkám, aby zvětšily velikost svých rtů.Někteří kluci také následují tuto módu.Aby se zvětšil objem rtů, lékař vstříkne kyselinu hyaluronovou jehlou.

Pokud se otok, asymetrie obličeje začne objevovat okamžitě po injekci nebo po nějaké době a rty na některých místech změní barvu na modro-černou nebo šedou, pak tyto příznaky naznačují projev Tyndallova efektu.To jevedlejší účinek na rty může být doprovázen bolestivými pocity a při jídle může způsobovat nepříjemnosti.

Někdy otok zmizí po několika dnech bez zásahu lékařů.

Je to kvůli vysoké citlivosti kůže rtů.Podkožní hlízy jsou obvykle oválné.Dekorativní kosmetika nemůže zcela skrýt projevy, i když používáte matnou rtěnku.Když se na rtech objeví Tyndallův efekt, obvykle zmizí za 2 měsíce.

Některé dívky očekávají, že vedlejší účinek zmizí samostatně.Ale můžete kontaktovat specialistu, aby odstranil přebytečné plnivo pomocí hyaluronidázy zrychleným způsobem.Při prvních příznacích je v každém případě nutné konzultovat lékaře, aby se infekce nerozšířila ve tkáních, což může vést k nekróze.

Pod očima

Kyselina hyaluronová se často vstřikuje do očí za účelem dosažení těchto cílů:

 • Zlepšuje stav pokožky.
 • Zbavte se vrásek.
 • Zvyšují pevnost pokožky.
 • Odstraňte ztmavnutí pod očima.

Druhý důvod je nejoblíbenější.Kůže v této oblasti je však velmi tenká.Z tohoto důvodu je při zavádění kyseliny hyaluronové na toto místo nejvyšší pravděpodobnost jakýchkoli vedlejších účinků.Kůže je velmi citlivá, proto půl hodiny před zákrokem kosmetička zavádí anestetikum.

Dále je oblast pod očima ošetřena antiseptikem.Injekce se podává podle zvláštního schématu prooblast očí, aby se zabránilo chybám.Místo vstupu je uzavřeno speciální náplastí, aby infekce nepronikly.

Aby se předešlo různým komplikacím, doporučuje se aplikovat led na místo vpichu gelu, což také pomůže snížit otok.Během 2 až 7 dnů se nejčastěji objevuje otok.Chcete-li však určit jeho povahu, musíte navštívit lékaře specializovaného na estetické lékařství po 1-2 dnech.

V oblasti nasolabiálních záhybů

Mnoho dívek po 30 letech se začíná obávat výrazných nasolabiálních záhybů.Kromě věku je to ovlivněno kvalitou péče o pleť, životním stylem a dědičností.V poslední době se stále více žen obrací na kosmetičku, aby zlepšily vzhled nasolabiálních záhybů.Nejčastěji se úprava provádí pomocí kyseliny hyaluronové.

Vyplňuje vrásky a výsledek je viditelný po 1 postupu.Ale po 6 - 9 měsících musí být injekce opakována, aby byl účinek zachován.Procedura se provádí v lokální anestézii, protože tato oblast je velmi citlivá.Nesprávné podání léku může způsobit různé vedlejší účinky, například Tyndallův účinek.

Tmavě modré nebo šedé hematomy se obvykle vyskytují v horní třetině nasolabiálních záhybů, protože tato oblast je charakterizována intenzivním přísunem krve.

Kapiláry jsou velmi blízko povrchu kůže a existuje jen velmi málo podkožního tuku.Pokud se na pokožce pravidelně vyskytují herpes infekce, lékaři doporučují absolvovat kurz předemantivirové léky.

Po zavedení plniv se také doporučuje prodloužit kurz o asi 2 týdny.Kosmetička doporučuje používat opalovací krémy ke zvýšení účinku kyseliny hyaluronové a také k eliminaci rizika vedlejších účinků.

Jak se vyvarovat výskytu Tyndallova efektu

Tyndallův efekt v kosmetologii je velmi častým vedlejším účinkem.Se správnou technikou zadávání výplní se tomu však lze vyhnout.Kyselina hyaluronová se doporučuje injikovat tak hluboko, jak to technika umožňuje.Pokud je tekutina vstřikována do oblasti nazolakrimální drážky, použití kanyly pomůže eliminovat výskyt vedlejších účinků.

Rovněž se snižuje riziko vaskulárních komplikací.Druhou příčinou Tyndallova efektu je nesprávný objem tekutiny.Plnivo po injekci vždy stoupá.Pokud je injikováno příliš mnoho kyseliny hyaluronové, může se vytvořit konvexní hematom.

Zkušení kosmetologové proto pracují s malým množstvím plniva, konkrétně přibližně 0,2 - 0,5 ml.Není vždy možné řídit všechny faktory sami, takže musíte kontaktovat velitele s rozsáhlými zkušenostmi.Doporučuje se také předem prozkoumat recenze kliniky a specialisty.

Pokud kosmetolog používá nekvalitní nebo příliš hustou tekutinu, která se v oblasti vpichu injekce nerozptyluje správně, nelze s největší pravděpodobností zabránit vedlejším účinkům.

Tyndallův efekt v kosmetologii v poslední době získal obrovskou dynamiku.Tato patologie však podléhá léčbě.

Pokud lékař pracuje s kvalitními drogami, budou jeho služby drahé.Ale estetická medicína je oblast, ve které existuje vysoká pravděpodobnost různých vedlejších účinků, takže když se obrátíte na kvalifikovaného kosmetologa, měli byste si pamatovat náklady na procedury.

Po injekcích je klient povinen dodržovat všechna doporučení lékaře, protože i kvalita může vést ke komplikacím.

Léčba léčiv

Povrchové podávání kyseliny hyaluronové může způsobit Tyndallův efekt, který je vyjádřen malými hematomy v místě vpichu šedo-modré barvy.To je patrné zejména za denního světla.V tomto případě existují 2 řešení.Každý z nich má své klady a zápory.

Léčení

Výhody

)Nevýhody

Přirozeně vstřebatelné tekutiny
 • Volné ošetření.
 • Bezpečná metoda, protože nevyžaduje zavádění dalších léků.
Je rovněž nutné konzultovat lékaře, aby sledoval stav kůže.Pokud stav nezvládnete, může se rozvinout nekróza tkání.
Léky
 • Nejrychlejší způsob, jak se zbavit vedlejších účinků.
 • Může provádět zkušený lékař, který používá kvalitní drogypostup je téměř bezbolestný a relativně bezpečný.
 • Poměrně drahá metoda ošetření, která také zahrnuje injekce.
 • Je-li kůže citlivá, může opětovné zavedení léku způsobit nepohodlí.

Při přirozené resorpci závisí doba léčby na mnoha faktorech.Například z místa vpichu.Droga se obvykle rozpouští rychleji na rtech, ale oblast pod očima má velmi tenkou pokožku, takže doba úplného vymizení může dosáhnout 2 let.

Nejpopulárnější metodou jsou léky.K odstranění příznaků Tyndallova efektu se obvykle podává hyaluronidáza.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Vlastnosti korekce hyaluronidázou

Tyndallův efekt lze korigovat různými způsoby, ale nejoblíbenější metodou v kosmetologii je zavedení hyaluronidázy.Zároveň nezáleží na tom, v jakém intervalu je druhé léčivo podáno.I když použijete hyaluronidázu několik let po předávkování kyselinou hyaluronovou, během asi 3 dnů všechny příznaky Tyndallova efektu zmizí.

V estetické medicíně existují případy, kdy enzym pomohl zbavit se komplikací, které se objevily před více než 5 lety.Hodně záleží na typu vstřikované tekutiny.Některé typy kyseliny hyaluronové jsou na ně méně citlivéhyaluronidáza, proto může odstranění příznaků trvat déle.

Pro korekci je předpokladem pro všechny pacienty postup kontroly reakce na zavedení enzymu.

Specialista musí provést intradermální test.Tato tekutina musí být smíchána s fyziologickým roztokem před mikroinjekcí.Kosmetičky používají hyaluronidázu již mnoho let, protože je neškodná a ve velmi krátkém čase pomáhá zbavit se vedlejších účinků.Tento lék také pomáhá snižovat riziko nekrózy kůže.

Po podání enzymu by měl lékař pacienta pozorovat asi hodinu, aby se vyloučilo možné komplikace po léčbě.Po korekci je možné kyselinu hyaluronovou znovu zavést nejdříve o 15 dní později.Pokud však kosmetička znovu zavede lék nesprávně, komplikace mohou být ještě obtížnější a opakovaná léčba bude trvat déle.

Jak dlouho trvá účinek Tyndallu?

Tyndallův účinek v kosmetologii je vedlejším účinkem, ke kterému může dojít, pokud je kyselina hyaluronová podávána nesprávně.Účinek se projeví úplnou resorpcí gelu nebo zavedením enzymu hyaluronidázy.

Čas úplné resorpce kyseliny hyaluronové závisí na mnoha faktorech :

 • Objem podaného léčiva.
 • Hloubka vstupu.
 • Jednotlivé rysy kůže.
 • Dodržování doporučení lékaře pacientem.
 • Oblast podávání kyseliny hyaluronové.

Jak je znázorněnopraxe, příznaky Tyndallova efektu obvykle zmizí samy o sobě po 1-2 měsících, ale někdy to trvá i několik let.Existují případy, kdy otoky a modrá barva kůže neprošly během 5-6 let.Ale s prodlouženým posttraumatickým otokem tkáně může být narušen krevní oběh, což povede k nekróze tkání a rozvoji infekcí.

Důsledky Tyndallova efektu a předpovědi​​

Když se projeví první známky Tyndallova efektu, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.I když bylo rozhodnuto, neaplikujte resorpční přípravky, ale vyčkejte na nezávislé zmizení.Kosmetolog musí sledovat stav kůže, protože existuje pravděpodobnost vzniku závažných komplikací.

Místo hematomů je narušen krevní oběh, v důsledku čehož může dojít k nekróze kůže - proces, který znamená smrt části tkáně.Jedná se o poměrně vzácný vedlejší účinek, ale velmi nebezpečný.

Jedním z důvodů rozvoje nekrózy je vstup různých bakterií a virů do oblasti injekce.

Léčení závisí na tom, v jaké fázi vývoje komplikace pacient šel k lékaři.Úkolem specialisty je zastavit vývoj infekcí nebo odstranit mrtvé buňky pomocí chirurgického zákroku.Druhá možnost se používá zřídka, a to pouze ve velmi závažných případech.

Čím dříve tedy pacient jde k lékaři, tím je pravděpodobnější, že vyléčí všechny vedlejší účinky bez chirurgického zákroku.Pokud komplikace nejsou příliš závažné, lékař to předepíšeantibakteriální a vaskulární léky pro obnovení zdraví pokožky.Důsledky Tyndallova účinku závisí nejen na lékaři, ale také na pacientovi.

Musí dodržovat všechna doporučení kosmetologa:

 • Neužívejte léky, které ředí krev (například antidepresiva).
 • Nepoužívejte make-up, abyste nezpůsobili alergie.
 • Chraňte pokožku před sluncem.
 • Nezahrnuje alkohol a škodlivé produkty.
 • Nezavštěvujte lázně a sauny.

Se správným působením lékaře a dodržováním všech pravidel pacienta může být vývoj účinků Tyndallova účinku v krátké době zastaven.Moderní kosmetologie nabízí mnoho metod, které pomáhají udržovat krásu a zdraví pokožky obličeje.

Bohužel nesprávné jednání lékaře nebo jiné faktory mohou způsobit různé vedlejší účinky, jako je Tyndallův efekt.Estetická medicína nyní nabízí mnoho metod boje, které v krátké době pomohou zbavit se negativních účinků kosmetologie.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o Tyndallově jevu v kosmetologii

Příčiny kosmetologie: