Tvarování obočí, videonávody pro začátečníky: hena, malování, tužka, stíny, vlákno, vosk.Fotografie krok za krokem

Správný design obočí vám umožní upravit geometrii obličeje, přidat výraznost do očí a přinést harmonii ženskému obrazu.Videonávody pro začátečníky vám jasně pomohou vybrat správnou metodu korekce a také zvládnout postup korekce a barvení doma.

Pravidla pro výběrOrmy obočí podle typu subjektu

, což obočí (video lekce pro začátečníky pomůže pochopit techniky krok za krokem) závisí na příslušnosti k určitému typu obličeje a vzhledu.

Tipy pro výběr tvaru:

 • Pro oválný typ. Harmonický tvar je co nejblíže ideálu, ale netoleruje příliš blízko vzdálenosti mezi obočím.To může vyvolat zamračený pohled.Rovné čáry s mírně zaobleným koncem.Tento formulář se vizuálně trochu rozšiřuje, opravuje ovál.Můžete si vybrat klenuté čáry se středním obloukem nebo mírným zalomením od středu obočí.
 • Za kolotyp. Je nutné zvolit formu, která se vizuálně zužuje a protahuje obrys obličeje.Okřídlená obočí s půvabným zalomením nebo rovnou, ale s mírným ohybem od středu čáry, se s tímto úkolem vypořádají.
 • Pro čtvercový typ. Úkolem je vyhladit vizuálně ostré lícní kosti a geometrii čáry.Měli byste si vybrat přirozenější linie střední šířky se zřetelným zalomením a dlouhým obloukem.

 • Pro trojúhelníkový typ. Formulář, který se nehodí pro tento typ, je přímý.Pro zmírnění ostrosti brady a lícních kostí se doporučuje nakreslit malé délky zaoblené od středu obočí.Výška oblouku závisí na délce obličeje, čím vyšší je - tím nižší je ohyb.

Oprava pinzetou

Při provádění korekce je nutné dodržovat určitá pravidla, aby obočí měla přirozený vzhled, chloupky leží v jednom směru a šířka je od základny.do nejvyššího bodu bylo stejné.

Optimální vzdálenost mezi čarami pro jakýkoli typ je 2 cm, v závislosti na vlastnostech obličejových rysů se může mírně lišit.Nejjednodušší způsob, jak krásně tvarovat linii a ohyb, je pomocí kosmetických pinzet.

Algoritmus postupu:

 1. Označte tužkou začátek a konec řádku, pro větší přehlednost nakreslete malý obrys.
 2. Smíchejte vlasy se štětcem ve směru jejich růstu.
 3. Vytrhávání ostrým trhnutím podél spodního obrysu, popadnutí jednoho chlupu pinzetou a lehké tažení kůže očního víčka.
 4. Za prvé, chloupky jsou oškubané,roste daleko od obočí.
 5. Obrys obočí je naposledy upraven.Nevytrhávejte několik chloupků, aby nedošlo k narušení tloušťky vlasce.

Po korekčním postupu pinzetou otřete ošetřenou oblast antiseptickým prostředkem a namažte zvlhčujícím kosmetickým přípravkem.

Použití hedvábného vlákna

Tvarování obočí (video tutoriály pro začátečníky jasně ukazují) lze provést několika způsoby, z nichž jeden používá vlákno.Princip činnosti je jednoduchý: při kroucení vlákno zachytí chloupky a vytáhne je.Na rozdíl od pinzety, kde jsou jednotlivé vlasy vytaženy samostatně, lze několik z nich odstranit pomocí niti najednou.

Algoritmus:

 1. Odmaštěte plochu ošetřenou antiseptickou tekutinou nebo tonikem obsahujícím alkohol.
 2. Vezměte kousek silné bavlněné nebo hedvábné nitě dlouhé 50–60 cm, konce zažehněte.
 3. Vlákno 6-8 krát otočte, opakujte kolem palce a ukazováčku.
 4. Přeneste strukturu do ošetřené oblasti, kroucením ji uchopte a vytáhněte je ostře.
 5. Po depilačním sezení ošetřete pokožku antiseptikem a namažte zvlhčovačem.Při otoku naneste kostky ledu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Voskování nebo korekce vosku

K provádění voskování obočí doma potřebujete hotový vosk nebo hotový filmproužky s nanesenou kompozicí.Depilace se provádí v interbrow zóně a opravuje obočí.

Pokyny pro začátečníky:

 • Ošetřte oblast změkčovacím gelem.
 • Naneste dřevěnou špachtlí na oblasti, které mají být odstraněny, pevným přitlačením na kůži.
 • Poté, co vosková směs ztvrdne, odstraňte ji proti vlasové linii a jemně tahejte kůži v opačném směru.

Při odstraňování je třeba vzít v úvahu, že směr růstu vlasů na levém a pravém obočí je jiný. Po voskování odstraňte zbývající složení pomocí speciálního pleťového mléka nebo oleje.

Laserová korekce

V kabině se doporučuje korekce tvaru laseru.V důsledku bodové orientace paprsku jsou folikuly zničeny, přísun krve a výživa cibulí je zastavena.Po umírání vlasy přestanou růst.

Princip postupu:

 • Je vybrán tvar obočí, obrys je nakreslen.
 • Líčení se odstraní, na kůži se působí anestetikem.
 • Impuls se aplikuje bodovým paprskem, po kterém se vlasy spálí.

Doba jedné relace není delší než 15-20 minut.Vzhledem k krátkému trvání není úleva od bolesti vyžadována, ale v některých případech se místa se zvýšenou citlivostí podrobují lokální anestézii.

Semi-permanentní restaurování

Postup restaurování pro semi-permanentní restaurování je jednou z nejnovějších opravných technik.Pro několik sezení můžetemodelovat a obnovovat linii obočí poškozenou neúspěšnými korekcemi a chemickými barvami.

Postup se řídí tímto algoritmem:

 • Je zpracováván náčrt tvaru a šířky obočí.Fáze je důležitá, protože po nanesení pigmentu je obtížné změnit tvar.Výběr se provádí pomocí speciálních šablon.
 • Shoda barev.Odstín by měl být v souladu s typem vzhledu, barvou vlasů.Je třeba poznamenat, že první dny po zákroku vypadá pigment zvlášť jasně a postupně mizí blíže k jeho přirozenému tónu.
 • Před nanesením pigmentu je kůže odmaštěna a provede se měkký peeling zón.
 • Čirá kapalina se smíchá s práškem vybraného odstínu, z důvodu pružnosti se přidá několik kapek silikonu.
 • S tenkým nástrojem zvyšujícím chloupky se kompozice nanáší pouze na kůži.Obarví se pouze pokožka, jinak budou vlasy ztuhlé a při mytí bude barvicí směs odstraněna.

Doba trvání procedury je 30–40 minut.Během prvního dne se nedoporučuje navlhčovat ošetřené oblasti vodou.

Barvení obočí

K obarvení obočí je nutné připravit barvivo, oxid, pokud není v sadě, kartáč se zkoseným koncem, kartáč na řasenku a bavlněné pupeny.Složky se mísí v malém hrnčířském, skleněném nebo plastovém obalu.Před nanesením barvicího prostředku se doporučuje provést test na případné alergické reakce.

Pokyny k použití:

 1. Proveďte korekci tvaru, rozčesejte chloupky kruhovým kartáčem, obrysy barvicí linie.
 2. Smíchejte barvu a oxid v nádobě podle pokynů do jednotné konzistence.
 3. Naneste nátěr zkoseným štětcem tak, aby linie směřovala od široké základny k tenčímu konci.Vatový tampon může jemně odstranit přebytečnou barvu.
 4. Ponechejte kompozici nejméně 10 minut (čas je stanoven výrobcem kompozice).
 5. Odstraňte kompozici vatovým tamponem namočeným ve vodě.
Tvarování obočí.Videonávody a vizuální fotografie vám pomohou vše udělat sami.

Aby barevné obočí vypadalo upraveně, musí se rozčesávat kulatým kartáčem a pro další výživu nosit několik kapek lněného nebo ricinového oleje denně v noci.

Dekorace Henna

Dekorace obočí (videonávody pro začátečníky vám pomohou snadno hrát doma) lze provést pomocí kompozice s hennou.Jedná se o přírodní barvivo, takže jeho použití zřídka vyvolává alergické projevy, ale před barvením se doporučuje provést test.

Algoritmus akcí:

 • Nařeďte henu v horké vodě několika kapkami citronové šťávy.Chcete-li změnit barvu, můžete přidat přírodní kávu, basma, čaj a ořechovou kůru.
 • Naneste štětcem s tvrdými klky a zkoseným koncem podél zamýšlené linie, simulujte tvar.Odstraňte přebytek vatovým tamponem nebo diskem.
 • Odstín závisí natloušťka nanesené vrstvy, čím větší je, tím intenzivnější je barva.Kompozice zraje po dobu alespoň 50 minut během prvního sezení, 30 minut v následných procedurách.

Po označení tvaru lze oblast kolem obočí namazat mastným krémem, aby se kůže neznečistila.První den po zabarvení se vyhněte kontaktu s horkou párou nebo vodou v ošetřované oblasti.

Tetování obočí

Trvalým způsobem tvarování obočí je tetování, které se provádí v salonu.Výhodou metody je dlouhodobý výsledek, odolnost pigmentu vůči vnějším vlivům.Účinek může trvat až 2-3 roky, ale podléhá včasné korekci barev.Při modelování pomocí techniky vlasy nebo stínování.

Algoritmus postupu krok za krokem:

 • Před nanesením pigmentu nakreslí hlavní čáru čáru a vytvoří náčrt.
 • Korekce tvaru se provádí podle náčrtu, podél obrysu se trhají další chloupky.
 • Pigment se nanáší pomocí speciálního stroje.Práce se provádí ve fázích, protože v různých částech linky je intenzita barev různá.

Při použití prolnutí peří je obrys mírně rozmazaný, což dává obočím přirozenější vzhled. Při použití vlasové techniky master aplikuje pigment na malé tahy připomínající chloupky.

Chemický styling

Dlouhodobý nebo chemický styling se používá, jsou-li obočí silné, chloupky jsou dlouhé, tuhé, zlobivé,leží jiným směrem.Biologická relace spočívá v modelování tvaru, dávkování barvy, odstraňování přebytečných vlasů a fixaci výsledku speciální kompozicí.Účinek může trvat až 2 měsíce, bez ohledu na povětrnostní podmínky a vnější vlivy.

Fáze postupu:

 • Specialista pomocí speciálních pinzet modeluje tvar přitažením každého vlasu a položením ve správném směru.Výsledek je fixován bio-lepidlem na bázi neškodných hypoalergenních složek.
 • Obočí se obarví henou nebo barvivem.Stupeň se provádí přísně po instalaci, protože lepidlo neutralizuje pigment.
 • Ve tvaru.Vlasy, které jsou vyraženy z celkového obrázku, jsou naskládány.Obrys čar je upraven.Lepidlo by se nemělo nanášet po úpravě, aby se zabránilo vniknutí kompozice do mikroranů.

Jak obarvit obočí tužkou

Tvarování obočí (videonávody pro začátečníky jsou obecně k dispozici) pomocí tužky je nejjednodušší způsob, jak opravit a dát krásný čistý tvar.Nevýhodou je krátké trvání účinku, ale klasický způsob je nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější.Je lepší zvolit tvrdou tužku s dřevěnou základnou.

Kroky krok za krokem:

 1. Pročesávání obočí štětcem, je-li to nutné, odřízněte příliš dlouho a vytrhejte extra chloupky.
 2. Vyberte si tvar a barvu, aby obočí bylo v souladu s obrázkem.Při výběru formuláře se bere v úvahu velikost očí, typ obličeje, typ barvy.
 3. Pro make-up pro poslední denNejprve se aplikují nadace a prášek a poté dojde k přechodu na kreslení čar.
 4. Pomocí tužky nakreslete spodní okraj mírným posunutím bodu na základně obočí.Paralelně se spodní částí nakreslete horní okraj.
 5. Prostor mezi okraji ohraničujte světelnými tahy.Dokončovacím dotykem je smíchání obočí pro přirozenější efekt.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Korekce se stíny​​

Stejně jako u tužek je třeba před nakreslením linií se stíny opravit tvar odstraněním přebytečných vlasů a jejich česáním podél růstové linie.

Algoritmus je dále jednoduchý:

 • Pomocí štětce s tvrdou pilou a zkosenou špičkou nakreslete dolní a horní obrysy.
 • Dolní obrys je vymalován od základny k ocasu.Aby byl odstín přirozený, je tlak ke konci ke konci méně intenzivní než u základny.
 • Podobně je nakreslena horní hranice.
 • Malovat střed širokou částí štětce, aplikovat stíny lehkými tahy.
 • Smíchejte barvu a výsledek upravte voskem.

Tvarování obočí lze provádět i doma.Videonávody pro začátečníky vám pomohou vybrat ten správný tvar a také snadno zvládnout jakoukoli techniku ​​oprav a modelování.

Video o tvarování obočí

Jak tvarovat obočí pomocí vlákna:

Jak obarvit obočítužka: