Tvar obočí podle typu obličeje.Fotografie jsou rovné, zaoblené, vzestupné, sestupné, tenké, dům.Tipy pro líčení a návody pro líčení

Aby obočí dosáhlo požadovaného vzhledu, je třeba použít nit, pinzetu, určitý make-up a make-up.Chcete-li zjistit, zda je třeba provést korekci obočí, musíte se rozhodnout pro následující: jaký je přirozený tvar a jaký tvar obočí je nejvhodnější pro typ obličeje s fotografií.

Jaké jsou obočí ve tvaru

Tvar obočí podle typu obličeje s fotografií se může lišit v odstínu, délce, tloušťce,formulář.

Tyto vlastnosti lze kombinovat v různých kombinacích, ale základní typy lze rozlišit:

 • Obloukový. Tato forma je nejběžnější, univerzální a téměř nepotřebujekorekce.Díky této formě můžete změkčit vzhled a vytvořit více ženský obraz.
 • Pád. Tento typ obočí je opakem směrem nahoru.Vnitřní okraje obočí jsou mnohem vyšší než vnější.
 • Vzestupně .Vnitřní okraje obočí jsou sníženy a jsou mírně nižší než vnější.
 • Horizontální. Tento typ buď nemá ohyb vůbec, nebo není příliš znatelný.Vnější a vnitřní okraj obočí jsou na stejné úrovni.Tento typ není vhodný pro nikoho.
 • Zakřivené. Není často možné setkat se s tímto typem obočí, má však velmi účinný vzhled.Tyto obočí jsou nejvhodnější pro oválný obličej a čtverec.

Jaký je tvar obočí v módě?

Posledních několik let v módě přirozenosti.V jednom případě jsou populární silné, zbarvené obočí a ve druhém tlusté, ale jasně nastíněné.

Nejobvyklejší variantou je přirozená barva obočí (možná 1-2 tóny světlejší nebo tmavší než přirozený odstín), hustota a linie s nízkými klíči.Chcete-li získat požadovaný tón, můžete použít řasenku, oční stíny, barvy nebo gel.Měkkost vlasců se získá odstraněním přebytečných vlasů.

Tvar obočí podle typu obličeje s fotografií

Tvar obočí by měl být harmonicky kombinován podle typu obličeje s fotografií.Správně a esteticky vytvořené obočí pouze ozdobí obraz, ale nesprávně upravené obočí zkazí vše.

Proto byste měli být velmi opatrní při výběru správného tvaru pro obočí.Nejprve je nutné určit tvar obličeje a teprve poté zvolit typ obočí.

Oválná tvář

Tato forma je nejideálnější.V tomto případě jsou vhodné nejen přímé čáry, ale také různé obloukovité možnosti.Každá varianta zdůrazňuje skutečnou krásu.

Úhledná přestávka přinese makeup k dokonalosti.Pokud je tvar obličeje o něco delší, musíte si vybrat linie, které létají nahoru a přitahovat zájem.Udělejte obočí široké.

Kromě toho není třeba natahovat držadlo čela nebo ho natahovat velmi vysoko.Nespouštějte přímku příliš nízko.Tato volba způsobí, že bude tvář zmatená.Výsledek obočí by měl být zaoblený a linie vnější hrany by měla být ostřejší.

Kulatá plocha

Dobře nastavený tvar obočí umožní vizuální prodloužení obličeje.Pro kulatou tvář odpovídají obočí ve formě přerušované čáry, která se zvedá a jemně klesá.Není třeba se bát zvedat obočí extrémně vysoko.

Tvar obočí podle typu obličeje se dá snadno vyrobit doma, hlavní věcí je vybrat si barvivo pro barvení a požadovaný tvar pro vaši tvář

Doporučuje se ostřejší a zúžení okrajů obočí silnější.v chrámech.Je velmi důležité to přehánět, aby tvář nevypadala ztraceně.

Čtvercová plocha

Pokud se vyskytne efekt těžké tváře, lze ji opravit správně nastavenými liniemi obočí.Zaoblené oblé obočí jsou pro tuto tvář skvělé.

Onilehký ohyb se hodí.Můžete také nakreslit malou přestávku v liniích s podlouhlým ocasem, jemně sestupným.Tyto obočí začínají širokou čarou nahoru a uprostřed se mění v horizontální linii.

Trojúhelníková nebo srdcovitá tvář

Mírně zvednuté obočí je vhodné pro trojúhelníkový vzhled.Ve středu je čára mírně zakřivená, ale ne moc.Pokud jsou oblouky obočí výrazně prodlouženy nebo zkráceny, můžete nedostatky pouze zdůraznit.

Pro obličej ve tvaru srdce jsou vhodné pouze střední čáry, které vizuálně snižují vysoké čelo a v konečném důsledku přinášejí ideální rysy obličeje.Doporučuje se najít prostřední terén a nekreslit nadměrně zaoblený vrchol nebo rychlý vzlet.

Podlouhlá tvář

U podlouhlé plochy je vzdálenost mezi lícními kostmi rovna mezeře mezi chrámy.Dalším rozdílem v této formě je masivní čelo a úzká brada.Čára dolní čelisti často vytváří obraz čtverce.Přímé obočí je tedy skvělé.Tato technika bude idealizovat vzhled, zatímco velké čelo je vyhlazeno.

Začátek vlasce musí být odstraněn z nosu.Tím se zvětší vzdálenost mezi očima a zdůrazní se jejich výraznost.Linie obočí by měly být mírně zúžené, ale nedoporučuje se, aby byly dlouhé.Je zakázáno vytvářet obočí ve tvaru duhy - to posílí všechny nevýhody.

Tvář ve tvaru kosočtverce

Tvář tohoto tvaru je poměrně vzácná.Známkou tohoto typu je velká mezera mezi očima.Proto je nutné to udělatčáry, které vizuálně snižují vzdálenost mezi očima a eliminují úhly.Můžete udělat extrémně ostrý uzel.

Křídla obočí musí být rychle nasměrována do chrámů.Taková technika pomůže vyrovnat proporce.Někdy je možné vytvořit oblouky obočí.Tento tvar obočí změkčí úhel a zároveň nezpůsobí hluboký efekt.Není přípustné nakreslit rovné čáry.

Doporučení pro výběr správného tvaru obočí

 1. Nevytvářejte velmi úzké obočí.Vypadá to nepřirozeně a ne pro každého.Dnes je přírodní krása v módě, takže byste měli zdůrazňovat pouze přirozenost.
 2. Čím jemnější jsou rysy, tím více obočí by mělo být ztenčeno.
 3. Pokud je mezera mezi očima velmi velká, pak by měla být obočí umístěna blíže k sobě.A naopak, pokud je mezera malá - posuňte hlavy od sebe.
 4. Nezakrývejte obočí příliš nízko, ani je nesmíte zvedat příliš vysoko.
 5. Pokud není možné zvolit vhodný tvar obočí, doporučuje se, aby byly oblouky.Tato možnost je vhodná pro téměř všechny typy osob.
 6. Pokud není možné určit vhodný tvar obočí, doporučuje se použít šablonu.
 7. Čím hrubší rysy obličeje, tím měkčí linie obočí by měly být vytvořeny.Pokud je tvar příliš kulatý, jsou vhodné lomy a výrazné ohyby.

Jak si sami vytvořit tvar obočí: potřebné nástroje

K udržení stavu vlastníkabezchybné obočí, musí být pečlivě postaráno.Často můžete navštívit salony, abyste opravili obočí, ale každá krása musí mít v domácím arzenálu nástroje.

Nástroje, které by měly být vždy v kosmetickém sáčku:

 • Pinzeta. Bez tohoto nástroje je nereálné.Někdy 1-2 chloupky, které rostly, kazí celý obraz.
 • Nůžky na nehty nebo vyžínače na nehty. Někdy je nutné obočí mírně oříznout tak, aby nepřekračovalo linii upraveného obočí.
 • Hřebenový kartáč. Doporučuje se pravidelně nastavovat obočí.Měli by být vyčesáni směrem vzhůru, aby přitáhli ocasy k obočím až k chrámům.Dokonce i jednoduchá česání obočí jim dodá hezčí vzhled.A se stejným česáním můžete rovnoměrně distribuovat aplikovaný produkt (tužka nebo stín).

Vytváření obočí pinzetou

Tvar obočí podle typu obličeje s fotografií je důležitým aspektem při výběru vhodnějšího typu obočí.Dnes existuje mnoho způsobů, jak vylepšit vzhled vašeho prohlížeče.Pokud není možné využívat různé služby salonu, můžete provést korekci obočí sami pomocí speciálních nástrojů.

Nejlepší způsob, jak dát obočím krásný vzhled, je vytrhnout.Trochu bolestivý proces, ale velmi běžný a účinný.Při odstraňování přebytečných vlasů se masíruje obočí.Tento proces stimuluje budoucí růst nových vlasů.

Pro korekci obočí je vhodné získat dvě pinzeta: s ostrými konci pro hlavní škubání vlasů a plochými konci pro konečné ořezávání linií obočí

Před zahájením vytváření dokonalého tvaru obočí pomocí pinzety je nutné nástroje sterilizovat.Měly by být důkladně dezinfikovány.Můžete použít alkohol nebo speciální krém.Takový postup zabrání infekcím vniknout do ran.

Pokyny pro práci s pinzetou:

 1. Nastavte začátek obočí.Odstraňte chloupky, které vyrostly za tuto linii.
 2. Vypočítejte si konec obočí.Odstraňte chloupky, které sahají za koncovou linii obočí.Pokud obočí není dostatečně dlouhé, lze je zakončit tužkou.
 3. Zúžení obočí odstraněním chloupků pod obočím.Dolní oblouk a horní část by měly být rovnoběžné.Tloušťka musí zůstat přirozená, ne příliš úzká.
 4. Závěrem by měly být korekce obočí ošetřeny antiseptickým a zvlhčovacím prostředkem.

Jak upravit tvar obočí závitem

Další možností korekce obočí je tweezing se závitem.Liší se od ostatních v rychlosti, minimálních nákladech (bude vyžadována speciální bavlněná nit se zvláštním silným tkáním) a minimální bolesti.Tento postup pomůže vytrhnout několik vlasů najednou.

Před zákrokem naneste na kůži pudrový prášek.

Algoritmus škubání:

 1. Vezměte malý kousek nitě, svázat konce.
 2. Položte nit na dva prsty pravé a dva prsty levé ruky, posunuté k sobě (s výjimkou palců).
 3. Nitě obtočte jednou rukou (mělo by se získat 6–11 závitů).
 4. Vložte palec a ukazováček každé ruky na oba konce zatáček.
 5. Nahrazujte zatáčky za nežádoucí chloupky a pokračujte na začátek postupu.

Po dokončení opravy je vhodné otřít pokožku chlorhexidinem.

Šablona na obočí

Díky vzorníku na obočí je možné najít požadovaný tvar během několika minut.

V současné době existuje celá řada různých šablon:

 • plastové karty s otvory ve tvaru různých tvarů obočí;
 • šablony, které se připevňují suchým zipem na zadní straně hlavy;
 • Plastová maska, která se připevňuje k nosu, a nad obočím jsou štěrbiny s požadovaným tvarem.

Takové šablony se používají k opravě obočí, líčení nebo tetování.

Použití šablony je velmi jednoduché - stačí ji připojit k obočí, nakreslit obrys a obočí samo s požadovanou barvou.Výsledkem není jen dokonalý tvar, ale obočí samo o sobě začne vypadat velmi symetricky (pokud bude správně použito).

Správné proporce obočí

Pro dokonale korigované obočí a make-up je nutné správně stanovit správný poměr obočí.

Stanovení podílu obočí:

 • Mělo by být stanoveno přizpůsobení očí.
 • Podmíněně rozdělte obočí na 3Plot: start, top, end.Je nutné relativně nakreslit 3 čáry: na konec obočí, na začátek a ohnutí.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Ideální barva obočí: pravidla výběru

Aby obočí zvýraznilo obraz a skrylo všechny nedokonalosti, měli byste si správně vybrat barvu.Špatný odstín jen zkazí celkový vzhled.

Správná volba správné barvy:

 1. Blondýnky. ​​Barva obočí může být vybrána trochu tmavší než vlasy, ale nesmí překročit 2 tóny.Chcete-li vybrat odstín, měli byste k vlasům připojit barevné schéma a zvolit.Po přiřazení tónu nakreslete obrys tužkou blízkou tónu vybraným stínům a pomocí stínů vyplňte obočí uvnitř.
 2. Brunetky. Přirozené obočí takových žen je velmi tmavé barvy, ale velmi často se zesvětlí.Takové obočí musí být obarveno o několik tónů tmavší.Můžete dát jakýkoli odstín od tmavě hnědé po černou.Je přípustné zbarvit pouze 1 tón tmavší než odstín vlasů.
 3. Zrzky .Světlá hnědá nebo měděná barva je dobrá.Čím tmavší je barva vlasů, tím jasnější je nutné, aby obočí zabarvilo.Když je barva vlasů nejjasnější - obočí by mělo být zlatohnědé.Tmavě červené ženy mají čokoládový odstín.Světlé zrzavé dívky mohou obočí trochu ztmavnout než barva vlasů.

Jakbarevné obočí

Výběr správného tvaru obočí podle fotografií podle typu obličeje je jednoduchý způsob, jak zdůraznit důstojnost obličeje při líčení.Základem každého velkolepého make-upu jsou dokonalé a dobře upravené obočí.

Ve většině případů je nutné nedostatky odstranit pomocí různých kosmetických prostředků.Dnes na trhu dekorativní kosmetiky neodmyslitelně patří nádherná volba.Pokud si nepřejete pravidelně malovat obočí stíny, tužkami, jatečně upravenými těly - můžete je malovat permanentní barvou.To stačí na několik týdnů.

Pro malování budete potřebovat: pohodlný štětec, bavlněné houby, oxidační činidlo, odstraňovač, bavlněné pupeny, barva požadovaného odstínu.

Algoritmus pro malování obočí doma:

 1. Vyberte barvu nejvhodnější barvy.
 2. Jemně opláchněte veškerý make-up z obličeje, je přípustné mírně oloupat.
 3. Otřete obličej tonikem.Naneste krém.Odmaštěte obočí.
 4. Použití pinzety k odstranění nežádoucích chloupků.
 5. Smíchejte barvu s oxidačním činidlem v poměru 1: 1.(Můžete získat několik barev barvy najednou, abyste získali požadovanou barvu).
 6. Pro snadné malování by měly být kontury obrysy béžovou nebo bílou tužkou.
 7. Pomocí štětce jemně naneste barvu na okraje.Naneste největší množství barvy na obočí (pro maximální přirozenost).
 8. Spodní část obočí by měla být zastíněna (obočí by mělo být spuštěno co nejhlaději).
 9. K simulaci lze použít tenký kartáčpravé vlasy.
 10. Barva, která se nanáší na dno kartáče, by měla být nanášena pouze na minutu, poté smíchána vatovým tamponem.
 11. Zbývající barvu nechte 8-15 minut (v závislosti na požadované barvě).
 12. Pokud potřebujete upravit, můžete znovu použít barvu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.
Jak se starat o obočí

Starat se o obočí doma je velmi jednoduché.

Existuje mnoho způsobů, jak udržet obočí v perfektním pořádku.

 • Pro zlepšení stavu obočí se doporučuje, aby se na ně denně před spaním aplikoval ricinový olej.
 • Měli byste si vyčistit obočí speciálním štětcem.To umožní obočím získat masáž.Obočí by se mělo česat ve směru jejich růstu.
 • Masírujte obočí prsty: jakékoli masážní pohyby pomáhají obočím ztmavnout, ztluštit a získat zdravější vzhled.Jednou týdně naneste vyživující masku na obočí.

Není obtížné samostatně korigovat obočí.Ale musíte to vzít zodpovědně.Nesprávně vybraný typ obočí nejen zhorší přirozený vzhled, ale také dodá nežádoucí emoce make-upu.Je důležité určit vhodnou formu pro daný typ člověka, aby se nejen nedostatky skryly, ale aby se také zdůraznily zásluhy.

Nastavte obočí do tvaru, udržujte jejich zdravý vzhled, barvu, péči o domovpodmínky nebudou obtížné.

Správný tvar obočí lze snadno zvolit pro absolutně všechny typy tváří, v této věci je třeba vzít v úvahu pouze radu odborníků při líčení.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o designu obočí

Módní obočí: