Tubulární prsa - příznaky, korekční chirurgie, prsa, rehabilitace po plastice, recenze

Tubulární prsa jsou jedním z hlavních estetických problémů žen.Její přítomnost často vyžaduje komplexy a touhu změnit tuto část jejího vzhledu.Proto je důležité vědět, co dělat v takových situacích.

Trubkovitá prsa - jak to vypadá.Foto

Trubkovitá prsa je jednou z defektů mléčných žláz , ve kterých je natažena a má podobu trubice (trubice).

V tomto případě jsou bradavky ploché a nevyčnívají dopředu.Areoly jsou napnuté a zvětšené.Prsa jsou umístěna ve velké vzdálenosti od sebe.

Levá a pravá ňadra se mohou lišit a vypadat asymetricky.A ačkoli odborníci to nepovažují za nemoc, dívky raději tuto vadu odstraní.

Příčiny a známky tubularityprsa.Stupeň projevu tubularity

Specifické příčiny tubularity nebyly stanoveny, ale vědci mají sklon se domnívat, že příčiny tubulárního prsu mohou být:

 • Hustá pojivová tkáň mléčných žlázProtože není elastický, brání normálnímu vývoji.Tento důvod vede k tomu, že ženská ňadra jsou zpravidla malá, zpravidla ne větší než 1 velikost.
 • Pektorální (submamární) záhyb je umístěn výše.
 • Základna mléčných žláz je menší než prsa.To zabraňuje rozvoji pravidelného kuželového tvaru mléčné žlázy.

Specialisté označují genetickou predispozici za hlavní příčinu takové vady. Tato patologie je diagnostikována až po dosažení puberty.

Ve většině případů však hrudník roste a dopředu.Takový růst mléčných žláz je určen pevnou kostrou, která se skládá ze spojovacích materiálů.Pokud žlázová tkáň vyčnívá přes dvorku bradavky.

Existují tři stupně tubulárního prsu:

 1. V prvním případě je vada mírně výrazná: mírná deformace tkání pod a uvnitř hrudníku.Mateřská žláza mírně vyčnívá, bradavka se dívá dolů.
 2. Ve ​​druhém stupni je vada výraznější.Při vizuálním vyšetření je pozorován výrazný prolaps hrudníku, dvorce dosahuje ještě větší velikosti a bradavka je plochá.
 3. ​​
 4. Ve třetím stupni se prsa podobá tvaru houby.Areola s plochou bradavkou připomíná klobouk,a mléčná žláza je jeho nohou.Tato forma hrudníku je vytvářena díky poměrně malé základně a také pojivové tkáni, která upíná žlázy ve válci.

Trubkovitá prsa po porodu

Po narození dítěte a během kojení se tvar prsu mění.Nemůže se však stát trubkovitým.Tuto vadu nelze zakoupit.

Ženy s prvním nebo druhým stupněm tubularity nejsou při kojení kontraindikovány.Vada prsu nemá vliv na množství mléka.Majitelé tubulárního prsu mohou mít stejné problémy, když krmí dítě ženami se sférickým tvarem prsu.

S asymetrií stupně 3 vznikají problémy s volbou polohy a může být také nevhodné, aby dítě chytilo bradavku a dvorku.Proto musíte najít pózu, která je pohodlná pro matku i dítě.Deformace prsu nemá vliv na laktaci.

Dospívající tubulární prsa

Během puberty se mohou objevit známky tubulární mléčné žlázy.

Během období růstu prsu se počet žláz zvyšuje 10 až 11krát, vznikají tubulární lalůčky, které se nacházejí hlavně na okraji žláz.O problému zvaném „tubulární prsa“ však můžeme hovořit až po pubertě, kdy je prsa plně formována.

Plastická chirurgie tubulárních prsou - způsoby, jak upravit tvar.Fotografie před a po.CenaRecenze

Chcete-li opravit tubulární prsa, podívejte se na plastchirurgové. Hrudník tubulární formy 1. stupně není příčinou chirurgického zákroku. Pokud je pro ženy tubularita příčinou psychického nepohodlí a horšího sexuálního života, pak stojí za to provést plastickou operaci prsu.

Trubicová prsa druhého a třetího stupně způsobují nenapravitelné psychologické poškození.Samy ženy proto přicházejí k chirurgům o pomoc.

Specialisté provádějí plastickou chirurgii až po diagnóze tubulárního prsu.Během plastické chirurgie se provádí korekce prsu.

Chirurgické operace k nápravě tubulárního prsu jsou považovány za nejobtížnější v plastické chirurgii.Je to kvůli jedinečným vlastnostem vady každého pacienta.V každém případě odborníci plastické chirurgie vyvinou individuální plán pro korekci tubulární mléčné žlázy.

Při rozhodování o operaci je velmi důležitý psychologický přístup.Žena musí být přesvědčena o své nutnosti a morálně připravena na výsledky, které se mohou objevit po zásahu.

Neméně důležitý je výběr kliniky, kde se plánuje plastická chirurgie.A nejdůležitější věcí je udělat správný výběr kvalifikovaného plastického chirurga.Lékař by měl mluvit o sledu operací, upozorňovat na možné důsledky operace, seznámit pacienta s tím, jak se chovat před operací a po operaci.

PředtímChirurgickému zákroku chirurga je pacientovi přidělen seznam nezbytných testů, ultrazvuk prsních žláz, stejně jako vyšetření lékařů souvisejících specialit.

Po posouzení výsledků a závěrů specialistů chirurg rozhodne o operaci.

Pacientovi se doporučuje, aby v předvečer chirurgického zákroku nejedlo těžké jídlo a ve večerních hodinách je vyžadován lehký odpočinek.Ráno je zakázáno pít jakékoli tekutiny.

Ošetřující lékař a anesteziolog by měl vědět, jaké léky žena bere.Pouze se svolením chirurga v den operace můžete něco vzít z drog.

Trubicový chirurgický výkon prsu

K odstranění defektu tubulárního prsu se provádí operace zdvihu.Za tímto účelem se provádí periareolální mastopexie (utažení kolem dvorce).

Během operace má chirurg několik cílů:

 • Umístěte bradavku na požadovanou úroveň;
 • Odstraňte přebytečnou pokožku;
 • Odstranění asymetrie;
 • Zmenšete velikost dvorce bradavky;
 • Tvoří kulovitý tvar hrudníku.

Před provedením operace musí chirurg označit.Naneste ji inkoustem na místa řezu, v tuto chvíli by měl být pacient v sedu, paže zavěšené.Doktor táhne pod prsa záhyb, protože za normálních okolností jsou bradavky s touto záhybkou na úrovni.Poté je stanovena symetrie umístění bradavek, vertikálně i horizontálně.

Markup se provádí předem, což se snižuječas, kdy je pacient v anestezii.

Fáze operace:

 1. Probíhají 2 řezy.První řez je proveden kolem bradavky a druhý kopíruje první na krátkou vzdálenost.
 2. Odstranění mezi řezy v místě kůže a sešíváním tkáně na bradavku.Aby se předešlo přetažení kloubů a samotných areolů v období zotavení, provádí se šití řezů pomocí specializovaného vybavení.
 3. Instalace drenážní trubice pro krvácení a vypouštění tkáňové tekutiny, aby se zabránilo zánětu.
 4. Stehy by měly být upevněny chirurgickou náplastí, aby se snížilo napětí kůže z různých úhlů.

Zvětšení tubulárního prsu

Protože se tubulární prsa zřídka vyvíjí větší než první velikost, většina pacientů si přeje zvětšit prsa.

Během operace se zmenší bradavka bradavky a zavede se implantát, vyřízne se kýla.Implantát je nainstalován tak, že jeho horní okraj je pod svalem a spodní okraj je pod žlázou.Se zvětšením velikosti prsou může dojít ke korekci ve dvou fázích.

Nejprve odborníci instalují expandér do mléčné žlázy.Je třeba protáhnout pojivovou tkáň.Ve druhé fázi je expandér nahrazen implantátem.

Instalace implantátů je považována za nejúspěšnější možnost, která dává pozitivní výsledek.To také nezasahuje do dalšího kojení.

K tomu, aby prsa získala sférický tvar, je nutná operace v několika fázích:

 1. Periareolární řez, který otevírá pronikání do mléčné žlázy.Řez je proveden podél obvodu dvorce, což by mělo být výsledkem korekce.
 2. Průřez žlázy a spojovacích kordů, čímž se pod implantáty vytvoří kapsa.To umožní lékaři narovnat prsní tkáň a zavřít implantát s nimi.
 3. Posun hrudního záhybu na úroveň, která bude harmonická.V této fázi bude provedena excize přebytečné tkáně.
 4. Instalace implantátů má za následek zvýšení velikosti prsou a asymetrie.
 5. Snížení průměru dvorce.
 6. Šití.

Stupeň složitosti operace ovlivňuje její trvání.Operaci lze provést od 2 do 3 hodin.

Korekce tubulárního prsu

Existují i ​​jiné způsoby korekce tubulárního prsu.

Jedním z nich je mastopexie.Používá se v závislosti na požadované velikosti mléčných žláz. Při mastopexii se chirurgové pohybují tkání do požadované části hrudníku. Takový chirurgický zásah ovlivňuje několik částí hrudníku, což vede ke zvýšení doby zotavení a různých komplikací.

Technika plastické chirurgie je založena na zapůjčení vlastní tukové tkáně.Jsou odebírány z pasu nebo boků.

V důsledku této operace se získají dva výsledky: oprava vady prsu a liposukce.Tato skutečnost zvyšuje počet komplikací.

Oprava tubulárního prsu vyžadujezměny tvaru prsou.Specialisté považují takovou operaci za jednu z nejobtížnějších v plastické chirurgii, kterou lze věřit pouze vysoce kvalifikovaným lékařem s bohatými zkušenostmi. Můžete pouze pojmenovat cenu dané transakce.Náklady ovlivní tyto faktory:

 • Úroveň kvalifikace lékaře;
 • implantáty pro opravu tubulárního prsu, jejich kvalita a výrobce;
 • Počet dní, které pacient strávil na klinice.

Náklady na odstranění tubularity prsu se v průměru mohou lišit od 130 do 180 tisíc rublů.V hlavním městě mohou ceny dosáhnout 300 tisíc.

Korekce tubulárního prsu povede k pozitivním změnám v životě ženy, proto lékaři doporučují, aby se plastika prsu nezachránila a neodkládala.

Objevují se nové neinvazivní techniky pro korekci tubularity prsu, ale odborníci na plastickou chirurgii jednomyslně tvrdí, že plastická chirurgie je nejlepším řešením.Chirurgie dává trvalý výsledek.S pomocí moderních technologií je plastická chirurgie prsu prováděna co nejbezpečněji pro život a zdraví pacienta.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Modelace prsou bez implantátů - všechny metody, metody a postupy.Účinnost, fotografie před a po.

Rehabilitace po operaci na tubulárním prsu - doporučení po propuštění

Po operaci je pacient pod dohledemlékaři během dne.Pokud se komplikace neobjeví, pacient je propuštěn domů.Po dobu dalších 5 dnů je možná bolest v oblasti chirurgických stehů.Pokud se stanou silnějšími, stojí za to vzít analgetika.

Během období po zotavení by měl člověk pozorovat mír a sledovat svůj zdravotní stav.

Žena by se měla do oblékání dostavit v přesně naplánovaném čase, neměla by chybět jediná návštěva.Při absenci komplikací je obvaz odstraněn po 7 dnech a stehy jsou odstraněny po 2 týdnech.

Nejdůležitější věcí během měsíce po plastické operaci je, že je pacient povinen nosit kompresní prádlo.Nemůžete střílet ani v noci, ani během dne.Po čtyřech týdnech ho můžete nosit pouze ve dne a hrát v něm sporty.

Po operaci trvající týden by měla žena spát pouze na zádech, aby jí nezranila prsa.

Chirurgické stehy nelze navlhčit týden po operaci.Pouze chirurg po prozkoumání stehů může povolit návštěvu sprchy.Nemůžete jít do vany, sauny, vany a osprchovat se.Aby se zabránilo nadměrnému tlaku na hrudník, je nutné vyloučit použití tvrdých žínek.

Pacientka by neměla provádět ostré pohyby rukama a nepřetěžovat svaly v oblasti chirurgických stehů.To eliminuje výskyt pooperačních komplikací.

Pouhé 2 týdny po operaci můžete provádět jednoduchou ruční práci.A po měsíci můžete začít jednoduchá cvičení.Je však třeba se vyhnout nadměrnému zatížení,jak budou jizvy hrubé.

Po operaci je třeba se vyhýbat ultrafialovým paprskům po celý rok, což znamená menší expozici na slunci.

Během zotavení z operace byste měli být v klidu a pečlivě sledovat svůj stav.

Cvičení pro obnovení pružnosti ochablých prsou

Jak víte, prsa má ve svém složení mastnou tkáň.Jsou umístěny mezi mléčnými žlázami a horními žebry.Můžete posílit hrudník cvičením, které pomůže změnit tvar a stav mléčných žláz.

Pro udržení hrudníku ve výborném stavu je důležité provádět cvičení na hrudi a držení těla.Provádět sadu cvičení je nutné nejméně 4krát týdně.Ale 1 den v týdnu stojí za přestávku od tréninku.

Při provádění cvičení musíte sledovat jejich řádnou implementaci.Abyste předešli ještě většímu ochabnutí prsou během sportu, musíte vždy nosit sportovní podprsenku.

Cvičení pro dobré držení těla:

 1. Lehněte si na záda, paže složené podél těla.Je třeba zavřít lopatky a ponechat je v této poloze po dobu asi 10 sekund.Do 10-20 krát.
 2. Lehněte si na záda, paže s činkami rozprostřenými od sebe.Musíte zvednout ruce pomocí činek na několik sekund.Také dělat 10-20 krát.
 3. Lehněte si na záda, ohněte si nohy na kolena a zavřete ruce v zámku pod hlavou.Zvedněte horní část těla, v této poloze po dobu 5 sekund zmrazte.Hlavní věc v této době je podívat se,bez namáhání krku.
 4. Lehněte si na břicho a položte si ruce s činkami podél těla.Vystupujte na 4 účtech: 1 - ruce do stran;2 - dopředu;3 - po stranách;4 - výchozí pozice.Opakujte 15krát.
 5. Položte knihu na hlavu a takto procházejte byt.

Cvičení pro krásné prsy:

 1. Postavte se, zavřete dlaně na úrovních hrudníku a vyvíjejte tlak svými dlaněmi na sebe.Tlakové cvičení po dobu 30 sekund.Opakujte 3krát.
 2. Proveďte 15 kliky z podlahy, stěny, lavice.Opakujte 3krát.
 3. Výchozí poloha: šířku ramen od sebe oddělujte, levou ruku na stehně.Proveďte kruhovou rotaci pravou rukou.Vyměňte si ruce a udělejte to samé.Proveďte ve 3 fázích po 10 otáčkách.
 4. Výchozí poloha: postavte se rovně, spojte se rukama za zády.Pomalu zvedněte a spusťte ruce.Proveďte ve 3 fázích 10krát.

Trubicová prsa komplikují život dívek a žen.Moderní medicína může tento nedostatek napravit.Poté, co se trubkovitá forma uvede do normálu, se žena začne těšit ze života, buduje vztahy a kvůli jejímu nedostatku přestává prožívat komplexy.

Videoklipy: co je tubulární prsa

Zvětšení tubulárního prsu, korekce asymetrie:

Plastická chirurgiehrudní trubkovitá prsa.Před a po: