Triderm.Návod k použití.Cena, analogy, recenze

Silná masť Triderm zabraňuje rozvoji sekundární infekce.Podle návodu k použití má výrazný antimykotický a antibakteriální účinek.Cena léku je relativně vysoká, ale podle recenzí je kvalita masti slušná.V případě potřeby můžete zakoupit analoga produktu za nižší cenu.

Složení

Masť obsahuje takové aktivní složky jako:

 • Betamethason dipropionát. Zabraňuje alergickým reakcím a svědění a je také umělým hormonem.
 • ​​
 • Clotrimazol. Tato složka ve složení masti zabraňuje rozvoji plísňové infekce.Látka ničí buněčnou membránu a narušuje reprodukci houby.Lék je účinný proti candidě a trichofytonu.
 • gentamicin sulfát. Toto antibiotikum patří k tomuto druhuaminoglykosidy.Zastavuje syntézu bílkovin houby a zabraňuje rozvoji bakterií. Jeho účinnost byla prokázána ve vztahu k:
  • E. coli;
  • streptokok;aerobakterie;
  • Klebsiella.

1 g Tridermu obsahuje:

Clotrimazol gentamicin(Betamethason
10 mg 1 mg 0,5 mg

Vlastnosti

Triderm (návod k použití je součástí balení) poskytuje širokou škáluúčinky na organismus a má následující vlastnosti:

 • antialergický;
 • antipruritikum;
 • antimykotikum;
 • antibakteriální;
 • protizánětlivé.

Uvolňovací forma

Lék se používá jako externí činidlo.Je dodáván v kompozici utěsněné v hliníkové trubici, která je zabalena v krabici.Ochranná membrána chrání kompozici před přístupem vzduchu.Hmotnost léčiva ve zkumavce je 15 nebo 30 g. Triderm je však vždy 30 g.

Masť vypadá jako homogenní hmota, bílá nebo žlutá, průsvitná.

Hormonální nebo ne

Tato mast je hormonální.Hlavní účinná látka - betamethason dipropionát - patří do třídy glukokortikosteroidů.Pozitivní vlastnost kortikosteroidů: pomáhají rychle a zmírňují téměř všechny příznaky - zánět, svědění, vyrážky.

Ale protože každá mast s kortikosteroidy, včetně Tridermu, má velké množstvínežádoucí účinky, nejprve se snaží léčit nemoci s nehormonální masti, a teprve poté na základě kortikosteroidů.S dlouhodobým užíváním drogy se vyvíjí závislost.

To znamená, že při předchozí dávce produkt přestane produkovat očekávaný účinek.Se zvýšením dávky se vyvine periorální dermatitida, která se dá špatně léčit;Itsenko-Cushingův syndrom;hyperglykémie.

Indikace pro použití

Triderm (návod k použití upozorňuje na velké množství závažných vedlejších účinků) použitých k léčbě:

 • alergická a jednoduchá dermatitida;
 • atopie;
 • drozd;
 • ekzém;
 • zbavení (červená, plochá, barevná);
 • epidermofytóza;
 • neurodermatitida.

Léčivo však bude účinné, pouze pokud bude sekundární infekce způsobena patogeny, které jsou citlivé na gentamicin a klotrimazol, účinné látky v Tridermu.

U lišejníků se Triderm doporučuje zejména v případě lokalizace kožních projevů v tříslech a velkých záhybech kůže.

Pomáhá při léčbě nemocí mužských pohlavních orgánů.Používá se například pro drozd způsobenou houbou candida, která se přenáší pohlavním stykem.

Tímto lékem lze také léčit balanitidu a půst.Navzdory velkému počtu kontraindikací a vedlejších účinků lze přípravek Triderm podle pokynů lékaře také použít k léčbě rovnováhy u dětí.

Akné afurunkulosa může být léčena touto mastí, ale může být použita pouze podle pokynů lékaře.

Návod k použití

Při léčbě kandidózy u mužů je hlava penisu vymaštěna dvakrát denně.Tyto postupy by měly být prováděny, dokud příznaky onemocnění nezmizí.

U ostatních chorob se postižené oblasti ošetřují dvakrát denně.Pacient by měl dodržovat stejnou dobu mezi aplikací masti.Doporučuje se používat ráno a večer.

U zánětu středního ucha se mast umístí do postiženého ucha vatovým tamponem. Procedura se provádí dvakrát denně po dobu sedmi dnů.V jiných případech je mast distribuována v tenké vrstvě po oblasti kůže, kde jsou pozorovány změny s zachycením a zdravou kůží umístěnou po obvodu.

Ošetření by mělo být prováděno denně, bez přerušení.Je nemožné náhle odmítnout užívání léku se známkami zlepšení, je nutné dávku postupně snižovat.

Délka léčby závisí na imunitním systému pacienta.Trvání je určeno dermatologem na základě testů.Po celou dobu léčby by měl být pacient pod dohledem lékaře.

Aplikace pro děti

Triderm (návod k použití jasně uvádí, jak správně používat masti) by se neměl používat při léčbě dětí, které ještě nedosáhly dvou let.Kompozice obsahuje hormonální složky, a proto je mastschopnavyvolat narušení nadledvin, hypofýzy, hypotalamuv netvořeném těle.

Po dvou letech by se mast neměla aplikovat déle než sedm dní.Kromě toho se z dostupných forem uvolňování doporučuje zvolit ne mast, ale krém.

Pokud má dítě nemoc komplikovanou infekčními problémy, lze terapii prodloužit na dvanáct dní.Při absenci alergických reakcí, vedlejších účinků a se zlepšením stavu dítěte je léčba ukončena stejným způsobem jako u dospělého a postupně se snižuje dávkování.

Pokud má dítě vysoký krevní tlak, zakrnělý růst a bolesti hlavy, měl by být Triderm zrušen a ošetřující lékař by měl být vytvořen s ošetřujícím lékařem na základě jiného léku.

Použití během těhotenství a kojení

Při přepravě dítěte je tento lék předepisován pouze ve zvláštních případech, protože hormonální složka má toxický účinek nejen na tělo matky.ale také plod.

Složky léčiva se nacházejí v mateřském mléce a krvi dítěte, pokud s nimi žena podstoupila terapii , a proto je při laktaci použití přísně zakázáno. Nelze-li se léčbě vyhnout, mělo by být kojení přerušeno.

Triderm během těhotenství je předepsán v případech, kdy:

 • se alergická dermatitida zhoršuje;
 • se vyvíjí neurodermatitida;
 • Objevuje se ekzém.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článekRubriky:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena prostředků.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky přípravku Triderm podle pokynů k použití jsou relativně vzácné.Ale pokud jsou přítomny, pak obvykle ve formě pálení.Pigmentace kůže je přerušená, objevuje se svědění, dochází k výpotkům.

Při používání okluzivního obvazu může u pacienta dojít k následujícím vedlejším účinkům:

 • akné;
 • zvýšila suchou pokožku;
 • vývoj infekčních kožních lézí;
 • atrofie kůže;
 • pichlavé teplo.

Pokud je pacient alergický na klotrimazol, ucítí brnění, na kůži se objeví puchýře ve formě kopřivky, kůže se odloupne a bude patrné podráždění.Při alergické reakci na gentamicin je pociťováno svědění, dochází k erytému.

Děti by měly být s touto mastí léčeny opatrně, protože působí na činnost kůry nadledvin.

Používá-li se Triderm k léčbě vyrážky na obličeji, existuje možnost, že se jako vedlejší účinek při odlupování objeví periorální dermatitida, při které se na obličeji objeví zarudnutí kůže.Po obnovení používání krému prochází dermatitida, ale po přerušení léku dojde znovu.

Problém je v tom, že s každou novou exacerbací se zvyšuje množství masti potřebné k léčbě.A vyrážky z roku na rok se objevují častěji.Situace bude podobná závislosti na masti.

Je to kvůlivážné nežádoucí účinky před použitím masti byste se měli poradit s dermatologem ohledně vhodnosti jejího použití a nahrazení slabším analogem.

Důsledky předávkování

Protože tato mast má hormonální základ, mohou být důsledky předávkování pro tělo závažné:

Funkce nadledvin je narušena. Hormon v léčivém přípravku může inhibovat produkci kortizolu nebo naopak vyvolat hyperkorticismus.

 1. Dochází ke zvýšenému svědění kůže.
 2. Diagnostika atrofie kůže.
 3. Krevní cukr prudce klesá.
 4. Tlak klesá.
 5. Objevuje se svalová slabost.
 6. Na kůži se tvoří bílé skvrny.

Při dlouhodobém překročení dávky léku si bakterie vůči němu vyvinou imunitu.Výsledkem je, že účinek léčby se bude snižovat každý den.

U žen v důsledku předávkování jsou pozorovány menstruační nepravidelnosti, a to zpoždění .Kromě toho je možný růst vlasů v obličeji, obezita a výskyt akné.Muži rozvíjejí impotenci.

Kontraindikace

Triderm (návod k použití dostatečně podrobně popisuje, jak správně užívat lék) se používá k léčbě široké škály chorob, má však kontraindikace.Hlavní kontraindikací je samoléčení.

Lék by neměl být používán po autodiagnostice příznaků nemoci nebo na radu přátel nebo kolegů.Tridermdermatolog by měl předepsat a pouze po úspěšném provedení nezbytných testů a vyjasnění diagnózy.

​​

Seznam kontraindikací zahrnuje onemocnění a stavy, jako jsou:

 • syfilis;
 • individuální citlivost na jednu ze složek masti;
 • tuberkulóza kůže;
 • trofické vředy a otevřené rány;
 • věku do dvou let;
 • období těhotenství a kojení (použití je možné pouze ve výjimečných případech stanovených lékařem);
 • opary nebo plané neštovice;
 • komplikace po použití různých vakcín.

Triderm se v žádném případě neaplikuje na sliznice, jak je uvedeno v návodu k použití: jeho složky způsobují podráždění.V každém případě, s výskytem specifických vyrážek na kůži po použití drogy, musíte konzultovat dermatologa.

Zvláštní pokyny

 1. Triderm by neměl být používán k léčbě očních chorob.
 2. Při dlouhodobé léčbě se objevují lokální podráždění, dochází k přecitlivělosti kůže a infekce postupuje.Pokud jsou tyto příznaky detekovány, je třeba léčbu přerušit.
 3. Souběžné užívání masti s aminoglykosidovými antibiotiky během léčby může vést k alergické reakci.
 4. Při dlouhodobém používání glukokortikosteroidů je u dětí potlačena funkce nadledvin a vyvíjí se jejův Cushingův syndrom.
 5. Pro velké oblasti poškození bude mastvstřebává se do těla ve větším množství, což může způsobit předávkování.
 6. Neměl by se používat na otevřené rány.
 7. Odběr léčiva by měl být prováděn pomalu s postupným snižováním dávky.
 8. Při použití této masti nebo krému vykazují děti známky zhoršení funkcí hypotalamo-hypofýzy a nadledvin.Zhoršení se vyvíjí intenzivněji než u dospělých.
 9. Retardace růstu, mírný hmotnostní přírůstek - to vše mohou být důsledky použití masti.
 10. Zvýšený krevní tlak, nízké hladiny kortizolu v krevní plazmě u dospělých - také se vztahují k účinku léku.
 11. Pokud po měsíci použití nedojde ke zlepšení, je nutné léčivo postupně přerušit a zvolit jinou léčebnou metodu.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti léčiva je tři roky, po které léčivo částečně ztratí své vlastnosti a může způsobit nepředvídatelné reakce těla.

Podmínky skladování

Masť Triderm by měla být skladována při teplotě dva až dvacet pět stupňů.na místě nepřístupném pro děti , kde je vyloučeno vystavení světlu a přímému slunečnímu záření.

Doporučuje se uchovávat masti triderm v chladničce

Pokud dojde k porušení skladovacích podmínek, produkt ztratí léčivé vlastnosti.Celá doba skladování musí respektovat integritu obalu.Zabraňte kontaktu léku se vzduchem.

Cena

Náklady na Triderm jsou přibližně700 rublů, ale liší se v závislosti na regionu a farmaceutickém řetězci.

Jaký je nejlepší krém nebo mast

Specialisté doporučují mast pro použití v případě kožních lézí, které zabírají významnou oblast .Krém se používá při léčbě mírné dermatitidy, jeho absorpční rychlost je vyšší.

Pokud některé oblasti zvlhnou, měl by být před mastí upřednostněn krém.Smetanová kompozice se lépe vstřebává do epidermis a schne účinněji než mast.Pokud se masti nanáší na zvlhčovací plochu, absorpce nemusí zcela chybět.

Při léčbě alergických projevů by se měla používat mast.Masť Triderm obsahuje parafín a vazelínu a krém obsahuje alkoholy, které povedou k ještě výraznějším alergickým reakcím.

Analogy

Akriderm .Toto je také lék založený na betamethasonu.Snadno se vstřebává kůží.Tento lék snižuje fagocytózu, pomáhá eliminovat otoky v ošetřované oblasti.U dětí je absorpce kompozice povrchem kůže rychlejší.Aplikace by měla být dohodnuta s lékařem.Lék je předepsán pro dermatitidu různých typů, neurodermatitidu, svědění, ekzém.

Terapie se provádí lokální aplikací tenké vrstvy léčiva na kůži.Délka léčby by neměla být delší než čtyři týdny.

Krém není předepsán těm pacientům, kteří jsou přecitlivělí na určité složky masti.S kožní tuberkulózou, syfilisem, rakovinou kůže, tento lékPoužití je přísně zakázáno.Acriderm také není překrýván na otevřených ranách.

V těhotenství je lepší nezačít s ním léčbu nebo ji používat pouze v extrémních případech, kdy je třeba ji používat na krátkou dobu.U kojení je předepsán až po zrušení kojení.

Náklady na Akriderm jsou mnohem nižší než náklady na Triderm a pohybují se od 100 do 200 rublů v závislosti na objemu balení.

Belosalik .Další analogová Triderma.Má protizánětlivý antimikrobiální účinek na postižené oblasti, působí jako antialergický, imunosupresivní antifungální prostředek.

Mast Belosalik má odpuzující vlastnosti a zakrývá místo, kde byla nanesena ochranným filmem.Belosalik se také používá k léčbě suché pokožky.

Nedoporučuje se používat masti po dlouhou dobu, protože lze pozorovat opačný účinek. Pokud se vyskytnou alergické reakce, přerušte léčbu a vyhledejte lékaře.

Belosalik, stejně jako Akriderm, stojí zhruba polovinu ceny Tridermu.Jeho cena se pohybuje v rozmezí 400 rublů.

Flucinar .Jedná se o léčivý přípravek, který je určen pro vnější použití.Používá se při kožních onemocněních a je také analogem Tridermu.

Má protizánětlivé a antialergické účinky na postiženou oblast kůže.Ale protože takyje hormonální lék, jeho aplikace na postiženou oblast kůže ovlivňuje funkci kůry nadledvin.A je aktivně absorbován kůží.

Indikace pro použití:

 • psoriáza;
 • ekzém;
 • seboroická dermatitida.

Vedlejší účinky mohou zahrnovat:

 • vzhled černých teček;
 • zvýšený růst vlasů;
 • glaukom, pokud se látka dostane na kůži víček.
 • Kontraindikace:

  • různé infekce, ať už virové, plísňové nebo bakteriální;
  • zvláštní citlivost na jednu ze složek léčiva;
  • období těhotenství;
  • Děti mladší dvou let.

  Flucinar se doporučuje používat po krátkou dobu a nezneužívat lék. Náklady na tento lék jsou také nižší než náklady na Triderm a jsou přibližně 300 rublů.

  Existuje několik dalších analogů, jako například:

  • Dermokas- kromě účinných látek známých ze složení Tridermu obsahuje také dusičnan.miconazole.Hlavní indikace: kožní choroby vyvolané vývojem dermatofytů a kvasinek.
  • Diprosalik- kromě betamethasonu je účinnou látkou kyselina salicylová.Seznam indikací se pro Triderm téměř opakuje.
  • Triacutan- podle účinných látek, které tvoří léčivo, opakuje složení přípravku Triderm.Nástroj je účinný proti houbovým, infekčním onemocněním, dermatitidě.

  Náklady na všechny výše uvedené léky jsou nižší než náklady na Triderm.Pro pacienty však může být nebezpečnější, zejména pokud mají alergické reakce na složky léčiva.

  Interakce

  Interakce tridermy lze pozorovat u aminoglykosidových antibiotik, která se projevují jako alergická reakce.S jinými léky nebyly pozorovány žádné významné interakce.

  Před použitím přípravku Triderm se poraďte s dermatologem a proveďte testy k objasnění diagnózy.Lék by měl být používán jasně podle pokynů.Triderm je indikován k léčbě psoriázy, neurodermatitidy, kopřivky, lišejníků různých etiologií a dalších chorob charakterizovaných změnami v kůži.

  Je však třeba vzít v úvahu preventivní opatření, aby se zabránilo rozvoji vedlejších účinků.Kategoricky se nedoporučuje užívat lék bez lékařského předpisu.

  Návrh článku:Vladimír Veliký

  Video o masti triderm

  Indikace, vedlejší účinky tridermu: