Tónování řas.Foto, návod krok za krokem pro sebe doma

Vysoce kvalitní tónování řas lze provádět samostatně doma a připravit se na postup předem.K tomu nemusíte mít speciální vzdělání a kupovat drahé materiály, nástroje.

Obsah
 1. Výhody barvení řas
 2. Kontraindikace postupu barvení
 3. Jaký druh barviva zvolit pro barvení řas?
 4. Přírodní barviva (henna, basma)
 5. Speciální barvy
 6. Výběr odstínu
 7. Když nemůžete barvit své řasy
 8. Podrobné pokyny, jak si barvit své řasy sami
 9. Opatření
 10. Potřebné nástroje
 11. Příprava barvicí směsi
 12. Příprava řas
 13. ) Použití kompozice na řasy
 14. Odstranění barviva
 15. Péče o řasy po malování
 16. Možné důsledky
 17. Jak často lze trvalého muže dělatkiyazh?
 18. Jak dlouho účinek trvá?
 19. Způsoby, jak napravit neúspěšný výsledek
 20. Náklady na barvení řas
 21. Video o barvení řas barvou
Výhody barvení řas

Postup barvení řas doma má několik výhod najednou.První je úspora času.Dívka se nemusí přizpůsobit veliteli a všechno pro proceduru upustit.

Druhou důležitou výhodou je úspora rodinného rozpočtu.NákladyZbarvení doma je výrazně nižší.Nezahrnuje cenu za služby mistra, pronájem salonu a další komponenty.Výsledkem je, že krásné řasy lze získat za minimální cenu.

Nezávisle malování řas je mnohem pohodlnější.Dívka může pečlivě ovládat její pohyby, jednat tak pečlivě, jak je to možné, a nebojí se, že mistr kvůli své nedbalosti způsobí její bolestivost nebo nepříjemnost.V kabině se často cítí nepříjemně kvůli úzké pozornosti ostatních a neobvyklému prostředí.

Kontraindikace postupu barvení

Nejprve by se měl prostudovat seznam kontraindikací postupu krásy.

Je zakázáno barvit řasy speciální barvou, pokud:

 • dívka má nějaké choroby očí, sliznic, očních víček, jinak se chemické látky ze složení kosmetického přípravku mohou jen zhoršit.stav;
 • je alergický na jakoukoli složku barvicího materiálu;
 • poctivé pohlaví má citlivou pokožku očních víček;
 • dívka nosí kontaktní čočky, díky nimž jsou její oči více citlivé na jakékoli dráždivé látky (v tomto případě se nedoporučuje uchýlit se k barvení salonů).

Pokud již byl postup proveden, je třeba se následujícího dne zdržet návštěvy lázní, sauny, bazénu.Je také vhodné nepoužívat odstraňovače make-upu oleje po dobu 3 týdnů.Rychle mytí vlasů barvením.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Jaký druh barviva zvolit pro barvení řas?

Barvení řas doma je úspěšné pouze tehdy, je-li barvivo pro postup správně vybráno.Před nákupem je zvláště důležité prostudovat jeho složení.

Je žádoucí, aby barva neobsahovala resorcinol, peroxid nebo amoniak. Tyto látky mohou způsobit těžké alergie.Bohužel, nejoblíbenější výrobci je přidávají do svých produktů.

Je rovněž třeba věnovat pozornost době čekání během procesu barvení.Pokud přesáhne 20 minut, pak se postup ukáže jako příliš dlouhý a nepříjemný.Je lepší zvolit rychlé barvy.

Tmavovlasé dívky by si vždy měly koupit přesně prostředky pro zbarvení černé.Pokud budete mít příliš světlý odstín, může to být na vlasy jen neviditelné.

Výborné, pokud je možné zakoupit fytokosmetiku s mírným hypoalergenním vzorcem.Takové prostředky jsou dražší, ale jsou připraveny na bázi rostlin a nepoškozují tělo.

Pokud se dívka přesto navzdory kontraindikacím rozhodla barvit své řasy při nošení čoček, musí si vybrat výhradně přípravky s nízkým obsahem tuku.Abychom přesně porozuměli, že barva nezpůsobí nebezpečné reakce, doporučujeme nejprve otestovat alergie a zkontrolovat, jak kůže reaguje na produkt.Kompozici můžete použít, pokudReakce neproběhla po dobu 20 hodin.

Přírodní barviva (henna, basma)

V současné době lze při prodeji najít přírodní barviva na řasy.Mají pouze jednu nevýhodu - použití těchto nástrojů je trochu obtížnější než chemické sloučeniny a budete se muset pokusit dosáhnout dokonalého výsledku.

Mezi rostlinnými barvivy jsou nejoblíbenější henna a basma.Obě možnosti nezpůsobují alergie a jsou naprosto bezpečné pro ženské tělo.Henna se používá k získání světlejšího hnědého odstínu, basma - pro černou.V případě potřeby můžete oba produkty smíchat v různých poměrech a získat neobvyklé zajímavé odstíny.

[[PDN 83]

Pokud se pro barvení vlasů použijí přírodní směsi, bude nutné prodloužit dobu expozice řas.Možná budete muset postup zopakovat.Přírodní barva ale také posiluje vlasy, urychluje jejich růst.

Je velmi důležité používat pouze čerstvou basu a /nebo henu.Ta ve své čisté podobě nevyhovuje tmavovlasým puntíkovaným dívkám, protože dává zřetelný měděný odstín.

Speciální barviva

Použití speciálních chemických barviv pro řasy je mnohem jednodušší než použití přírodních barviv.Výsledek je vynikající s menším úsilím.

Následující jsou považovány za nejlepšívýrobky zakoupené v obchodě:

 • Bonachrom (od Schwarzkopf)- nemá zápach, neškrábe oči, dává jasně krásnou barvu, ale v paletě má pouze 3 odstíny;
 • Enigma z ESTELU- s obrovským rozsahem barev od smaragdového po vínové, vhodné i pro citlivou pokožku, ale obsahuje amoniak;
 • Rocolorje malířská barva s vhodnou míchací nádobou a štětcem pro nanášení, ale s pouze 2 barvami v paletě.

V obalech s hotovými výrobky je vždy podrobný návod k jejich použití.To velmi usnadňuje postup.Kromě běžných barev jsou dnes v prodeji také speciální laminovací hmoty.Látky z jejich složení vyplňují dutiny ve vlasech, zvyšují zdravý vzhled a sytou barvu.

Bez ohledu na to, jaký druh barvy se nakupuje, musíte vždy pečlivě prostudovat jeho složení.V nejlepších možnostech bude většina přírodních složek: oleje, vitamíny, rostlinné extrakty, vosk.Peroxid vodíku, resorcinol a amoniak však mohou způsobovat nejen alergie, ale také silné podráždění nebo dokonce otok víček.

Výběr stínu

Při výběru stínu pro řasy je třeba mít na paměti, že by měly vypadat nejtemnější chloupky na obličeji.I obočí bude o něco lehčí.Odborníci doporučují: ideálně jsou řasy o 1-2 tóny tmavší než vlasy na hlavě.

Pro blondýnky a lehké blondýnky není černá paleta vhodná.Je lepší obrátit pozornost na šedé tóny.Gingerfair sex black se také nehodí, ale mohou si vybrat hnědou nebo tmavě hnědou.Pokud jsou kadeře světlé, můžete si dokonce vzít kaštan nebo jakoukoli barvu s červeným nádechem.

Tmavovlasé dívky mohou používat různé odstíny černé palety.

Světlé brunetky - dokonce modro-černé.Šedý odstín je však vhodný pro grafitový odstín.

Při výběru správného odstínu řas může také pomoci typ barvy :

 • zima: všechny odstíny černé a šedé (tmavé) barvy;
 • jaro: hnědá a tmavě hnědá barva;
 • léto: fialová, šedá a černá barva;
 • Podzim: Bordeaux, černá, hnědá barva.

Dnes existuje speciální počítačový program, který s pomocí fotografie pomáhá vybrat pro dívku dokonalý odstín řas a obočí.Měla by použít před barvením.

Když nemůžete barvit své řasy

V ženském životě jsou období, kdy se nedoporučuje barvit žádné vlasy.Například během menstruace.Během této doby může být výsledek procedury z důvodu hormonální nerovnováhy v těle velmi odlišný od požadovaného - dostanete zcela neočekávaný stín nebo vůbec nemaříte.

Jsou-li použity prostředky s chemickými látkami ve složení, je postup pro ženu během těhotenství a laktace zakázán. To je obzvláště nebezpečné v prvních měsících „zajímavé situace“.

Škodlivé složky barvy jsou schopnéovlivňují vývoj mozku a životně důležitých orgánů dítěte.Dokonce i odpařování znamená, že dívka bude během procedury inhalovat, je nebezpečná.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Podrobné pokyny pro barvení řas samostatně

Tónování řas doma je možné i bez pomoci.V tomto procesu však musíte být velmi opatrní a ujistěte se, že se barvivo nedostane do očí.První postup je obvykle nejobtížnější.V následujících časech je možné si zvyknout a proces se stává mnohem jednodušší.

Preventivní opatření

Při provádění procedury krásy projednávané doma by měla být dodržována následující preventivní opatření:

 • před skvrnami vyjměte čočky, jinak by je barva mohla trvale zkazit;
 • je třeba jednat velmi pečlivě a udělat vše pro to, aby se barvicí kompozice nedostala do očí;
 • Pokud jste se stále nemohli vyhnout potížím, budete muset okamžitě odstranit barvu bavlněným tamponem a vypláchnout oči velkým množstvím čisté teplé vody;
 • na ochranu pokožky kolem očí by měla být před zákrokem pokryta silnou vrstvou mastného krému.

Vyžaduje se rovněž výše uvedený alergický test.Musí být provedeno asi den před zákrokem.

Požadované nástroje

Celý procesbarvení obvykle trvá 12-15 minut.Tento postup nevyžaduje nákup některých vzácných drahých materiálů a nástrojů.Nejdůležitější věcí je vybrat vhodný kontejner pro míchání barvících látek.Pro tento účel je lepší vzít nádobu ze skla nebo porcelánu.

Kovové misky se nesmí používat, protože tento materiál reaguje s barvou a v důsledku toho nemusí být barvou kompozice, kterou dívka očekává.

Je rovněž nutné připravit:

 • velké zrcadlo(pomůže pozorně sledovat celý proces a vyhnout se mnoha chybám);
 • štětec pro nanášení barvy(zbývající ze staré kostry je pro tento účel dobře vhodný, ale můžete si vzít i obyčejné bavlněné pupeny);
 • vatové tampony(jsou potřebné nejen k odstranění přebytečné barvy, ale také k ochraně spodních a horních víček);
 • nůžky(na řezání vatových tamponů);
 • mastný krém na obličejovou /vazelínovou vazelínu(k mazání oblasti kolem očí).

Kompletní s některými barvivy pro řasy je také vše potřebné pro jejich aplikaci.Například speciální kartáč a nádoba na hnětení.Takové sady jsou o něco dražší, ale velmi pohodlné použití.

Příprava barvicí směsi​​

Přírodní barvy se velmi snadno ředí nebo smíchají.Nejprve se vylijí horkou vodou, aby se získala homogenní konzistence bez hrudek, a pak se úhledně spojí.Přesné proporcepro míchání henna a basma je v tabulce výše.

Abyste zabránili výskytu ošklivého zelenkavého nádechu ve složení, musíte přidat špetku mleté ​​kávy nebo 3-4 kapky silné infuze heřmánku.

Hotové skladovací barvy se ředí oxidačním činidlem.Například 2 kapky peroxidu se odebírají na 2 ml barvicí směsi.Ten lze nahradit hydroperidovou tabletou rozpuštěnou ve vodě.Složení je smícháno výhradně s dřevěnou tyčí.

Příprava řas

Je velmi důležité připravit nejen formulace barviv, ale také vaše řasy, oblasti kolem nich.

K tomu je nezbytné:

 1. Očištění očí a pokožky kolem nich světlým produktem bez olejů v kompozici.
 2. Odmašťujte řasy primerem nebo vhodným tonikem.
 3. Pročešte vlasy čistým kartáčem.
 4. Kolem očí naneste silnou vrstvu krému (mastného) nebo kosmetické vazelíny.
 5. Rozstřihněte bavlněnou podložku na dvě stejné části a umístěte poloviny pod řasy nad a pod.

Pokud je to možné, je nejlepší požádat své blízké o pomoc s tónováním řas.Samo to nebude fungovat rychle.

Aplikace kompozice na řasy

Když jsou připraveny řasy a pokožka kolem očí, můžete naředit barvicí směs a zahájit postup.Je nutné nanést hotovou kompozici na vlasy.Můžete to udělat pomocí speciálního štětce, starého, který zůstal z řasenky, nebo běžným vatovým tamponem.

Je vhodnější nanést na špičky barvu od kořenů řas (požadováno -silná vrstva).Všechny pohyby zbarvení by měly být jasné a přesné.Postup bude stejný pro skladování i pro přírodní sloučeniny.

Doba expozice barvy na řasách závisí na vybraném produktu.Je to vždy uvedeno na obalu.Takže s populárním lékem Estelle Enigma - až 10 minut a u Rocolor - až 15 minut.Méně časté jsou barvy s dobou expozice na řasách do 25 minut.

Přirozené prostředky budou muset zůstat v rovnováze déle.Minimální doba je 35-40 minut.Jinak barvivo prostě nebere.

Odstranění barviva

Doma je tónování řas dokončeno odstraněním barviva.K tomu se nepoužívají žádné speciální nástroje.Dost obyčejné teplé vody.

Můžete se umýt přímo pod tekoucí vodou nebo použít vatový tampon a misku s tekutinou.Tento postup opakujte, dokud z řas nezačne vytékat transparentní voda.Zbývá jen zvlhčit vlasy suchými vatovými tampony a otřít skvrny od obličeje.

Péče o řasy po barvení

Po zabarvení po dobu asi 20 hodin nepoužívejte pro oči a řasy žádnou kosmetiku.Je také vhodné opustit plavání v moři, navštívit lázně, saunu, solárium.

Barevné řasy vždy vyžadují zvláštní péči.Doma je můžete vyživovat přírodními oleji (i obyčejnými olivami nebo lopuchem) a také jakýmikoli prostředky, které obsahují vitaminy A a E.

Je nežádoucí léčit řasy pomalba čisticími prostředky.Například drhne, mýdlo, pěna, tonikum.Tvář je třeba jemně očistit, aniž byste se dotkli vlasů.

Možné důsledky

Spravedlivý sex často očekává, že při barvení řas barvivem budou zdravější, silnější a zrychlí růst.To je relevantní, pouze pokud se používá přírodní hena nebo basma.Skladujte pouze sloučeniny, které zatmavují řasy.

Kromě toho časté barvení chemickými barvivy může zhoršovat jejich stav - je tenčí, slabší.Proto je další péče o řasy tak důležitá.

Jak často lze provádět permanentní makeup?

Je vhodné postup opakovat nejvýše jednou za měsíc.I když již řasy vybledly dříve, stojí za to jim dát čas na odpočinek a častěji v noci namazat ricinovým olejem.

Jak dlouho účinek trvá?

Nejmodernější barvy vydrží na řasách asi 20 dní. Po této době začnou mizet. Většina vlasů má čas se změnit, místo nich rostou nové, nenatřené.

Způsoby nápravy neúspěšného výsledku

Pokud zástupce spravedlivého pohlaví nevyhovuje barvivu, měla by okamžitě odstranit barvu z řas velkým množstvím mýdlové vody.Hlavní věc je, že se tekutina nedostane do očí.

Existují také účinné způsoby rozjasnění řas - otřete je rostlinným olejem, peroxidem vodíku nebo čerstvě vymačkanou citronovou šťávou.Postup opakujtenutné, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Náklady na barviva pro řasy

Nejlevnější barviva pro řasy jsou přírodní.Náklady na pytel basy nebo henny začínají od 17 rublů.Rozpočet krémová barva bez štětce ve složení lze zakoupit za 65 rublů.

Postup tónování řas umožní dívce zapomenout na každodenní aplikaci řasenky.Navíc její vzhled bude vždy jasný a výrazný.Dokonce i doma lze malovat efektivně a dosáhnout dokonalého výsledku.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o barvení řas barvou

Tónování řas:

Odstín Henna (částečně)) Basma (v částech)
Bronzová 2 1
Černá 1 2
Kaštan 1 1