Tibetská hormonální gymnastika v posteli pro léčení, dlouhověkost a hubnutí.Video

Velká popularita tibetské hormonální gymnastiky je vysvětlena její vysokou účinností a dostupností - mnoho cvičení lze provádět přímo v posteli.Nevyžaduje zvláštní školení a nadměrné úsilí, přičemž poskytuje příznivý účinek na celé lidské tělo.

Proč se gymnastika nazývá hormonální

Definice pojmu „hormonální“ v názvu je způsobena skutečností, že mnoho tibetských gymnastických cviků, často prováděných v posteli, v podstatě obsahuje masážní pohyby, které stimulují aktivní body, a tím aktivuje produkci nadledvin.dál.

Provádí se tibetská hormonální gymnastikadenně ráno v posteli.Je vhodný pro každého bez ohledu na pohlaví a věk.

V důsledku toho začíná hormonální systém intenzivněji pracovat, tkáně a orgány jsou tonizovány, tělo je nasyceno energií a dochází ke komplexnímu účinku proti stárnutí.

Jaký je účinek tibetské gymnastiky

Předpokládá se, že tibetští mniši vděčí za svou dlouhou životnost a dobré zdraví zvláštní hormonální gymnastice prováděné přímo v posteli, což je nezbytné k dosažení maximálního účinku.dělat každý den.Tato gymnastika má komplexní účinek na lidské tělo.

​​

Lze rozlišit tyto pozitivní účinky:

 • Fungování hormonálního systému je stabilizováno, fungování endokrinních žláz a produkce hormonů jsou normalizovány.
 • Stav kardiovaskulárního systému se zlepšuje a stěny cév se zesilují.
 • Vize je ostřejší, sluch je obnoven.
 • Vklady tuku jsou sníženy a celulitidu lze odstranit.
 • Zvyšuje se nálada a tón, objevuje se energie.
 • Tělo je omlazeno, různá onemocnění prochází rychleji a prodlužuje se délka života.

Jak správně provádět tibetskou gymnastiku

Přestože tibetskou hormonální gymnastiku lze provádět přímo v posteli, existují určitá pravidla, která je třeba dodržovat.Pokud cvičítenáhodně byste neměli očekávat žádný rychlý viditelný efekt.

Je třeba dodržovat následující pravidla:

 • Cvičení se doporučuje provádět na lačný žaludek nejpozději půl hodiny před jídlem.
 • Gymnastika by měla být cvičena při ležení na posteli nebo na jiném hladkém rovném povrchu.
 • Nejdůležitější úlohou ve třídě je dýchání - musí být hluboké a nespěchající.
 • Pro každé cvičení by mělo být provedeno 30 opakování, v ideálním případě by frekvence pohybů měla být synchronizována se srdečním rytmem.U tohoto systému nebude cvičení zahrnutá v komplexu gymnastiky trvat déle než 7 minut.
 • Neměli byste se vzdát cvičení, pokud po prvních třídách došlo k mírnému bolestivému nebo nepříjemnému pocitu.
 • Po dokončení gymnastického komplexu odborníci doporučují pít 1 polévkovou lžíci.teplá voda, která pomáhá normalizovat trávení a stimuluje lymfatický systém.
 • Tibetská gymnastika je kategoricky neslučitelná se špatnými návyky.
 • Je velmi důležité sledovat kvalitu cvičení, na které se musíte soustředit na správné dýchání a poslouchat stav vlastního těla.
 • Nejlepší čas pro výuku je brzké ráno, nejpozději do 8 hodin.
 • Hlavní podmínkou je, že se kurzy pořádají každý den.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Kontraindikace

Tibetská hormonální gymnastika prováděná v posteli je vhodná pro téměř všechny lidi bez ohledu na jejich věk a fyzický stav.

Stále však existují určité kontraindikace:

 • hypertenze;
 • ulcerativní léze gastrointestinálního traktu;
 • patologie páteře;
 • pooperační období;
 • jakékoli duševní onemocnění;
 • Děti mladší 16 let.

Přítomnost kteréhokoli z těchto příznaků neznamená přísný zákaz gymnastiky tibetských mnichů, ale vyžaduje povinnou konzultaci se specialistou a individuální přístup, který zohledňuje specifické vlastnosti těla.

Sada cvičení v posteli pro léčení a dlouhověkosti

Tibetská hormonální gymnastika v posteli zahrnuje základní sadu cvičení, jejichž provádění poskytne poplatek za energii a energii po celý den.

Komplex:

 1. Masáž dlaní. Ležící na posteli, musíte začít otírat dlaně o sebe, aby se zahřáli.Mniši používají toto cvičení ke skenování svého vlastního biopole: horké dlaně naznačují, že biofield je v pořádku, pokud se dlaně nezahřívají - biofield je snížen a pokud jsou ruce mokré - došlo k nějaké poruše nebo dokonce v těle je pozorována nemoc.
 2. Palming .Po dokončení prvního cvičení se na zavřené oči aplikují teplé dlaně a začnou na ně vyvíjet tlakoční bulvy - 1 kliknutí za sekundu, tedy 30krát.Po stisknutí dlaně se doporučuje nechat chvíli před očima - nejlépe 2 minuty.Toto cvičení podporuje výživu oční bulvy a zlepšuje fungování nervových zakončení, což zase vede k normalizaci zraku a snížení šedivých vlasů.
 3. Účinky na uši .Sepnuté prsty jsou umístěny pod týlní částí hlavy a přitlačují dlaně k uším.Pak musíte začít tlačit na uši s frekvencí jednoho kliknutí za sekundu.Pokud se objeví bolestivé pocity, měl by být tlak oslaben.Je tedy provedeno 30 opakování.Takový účinek pomáhá zlepšovat sluch a také díky působení na mnoho nervových zakončení v uších se zlepšuje práce různých orgánů a celková pohoda.
 4. Facelift. Pěst je opřena o spodní část obličeje tak, aby palce byly za ušima.Poté, co se takto postavil rukama, provádějí masivní pohyby pěstí od středu brady po jackpoty.Tato akce pomáhá napnout ovál tváře, přispívá k vymizení druhé brady, zlepšuje krevní oběh tkání, zvyšuje tón pleti.
 5. Masírujte čelo .Nejprve položte dlaň pravé ruky na čelo a dlaň levé ruky nahoru.Masážní pohyby se provádějí v kruhu od jednoho okraje čela ke druhému.Takový účinek příznivě ovlivňuje činnost hypofýzy a pomáhá očistit dutiny.
 6. Masážkoruna hlavy .S dlaněmi složenými jako v předchozím cvičení se hladí pohyby od jednoho ucha k druhému přes parietální oblast.Toto cvičení má příznivý účinek na klouby a stabilizuje krevní tlak.
 7. Tyreoidální masáž. Pravá ruka je umístěna na místě, kde se nachází štítná žláza, a levá masážní pohyby směrem do středu břicha.Při poslední akci 30 jsou obě dlaně umístěny na pupek.Toto cvičení stimuluje štítnou žlázu, pomáhá rozvíjet jejich vlastní imunitu.
 8. Masírujte břicho. Když položíte levou dlaň na pravou stranu, musíte pomalu masírovat žaludek do kruhu ve směru šipky ve směru hodinových ručiček (při pohybu v opačném směru se mohou vyskytnout poruchy stolice).Tento účinek zlepšuje trávení a pomáhá normálnímu fungování střev.
 9. Potřesení rukou a nohou. V poloze na zádech je třeba zvednout paže a nohy kolmo k povrchu a třepat je půl minuty.Pak musíte udělat kruhové pohyby štětcem a nohama.Takové cvičení zlepšuje kardiovaskulární systém a zvyšuje pohyblivost kloubů.

Oko renesančního komplexu: energie - pro hubnutí

Tibetská hormonální gymnastika zahrnuje nejen sady cvičení pro cvičení v posteli. Technika Eye of the Renaissance nebo 5 tibetských perel je další sadou cvičení Tibetští mniši, kteří se stali známými díky dílům P. Keldera.

Začneme-li z prohlášení samotných mnichů, je v lidském těle určité množství energetických center („vírů“), které tělu dodávají energii.Se zdravotními problémy se rychlost těchto vírů snižuje, což nedovoluje, aby energie proudila do orgánů v požadovaném množství. Tato cvičení pomáhají nastartovat tok energie a normalizovat jejich rychlost.

V důsledku toho se tělo omlazuje, nemoci ustupují, aktivují se metabolické procesy.Dalším výsledkem, který této technice přinesl širokou popularitu, je zbavit se nadváhy.

Cvičení zahrnutá do tohoto gymnastického komplexu se doporučuje provádět 1-2krát denně. Nejvýhodnější doba pro výuku je ráno, protože gymnastika dává tělu velký náboj energie a vitality.Důležitou podmínkou je každodenní opakování cvičení, protože přestávky mohou vést ke špatnému zdraví.

V počátečním stadiu výcviku odborníci doporučují provádět každé cvičení ne více než 5krát a postupně zvyšovat počet opakování na 21. Pokud provádění opakování způsobuje nepohodlí a nepohodlí, doporučuje se jejich počet mírně snížit.Níže jsou uvedena cvičení „Oko renesance“

Cvičení 1

Je nutné zaujmout výchozí polohu - postavte se vzpřímeně a natáhněte ruce na stranu v pravém úhlu.Pak začnětekruhové pohyby těla po směru hodinových ručiček kolem své vlastní osy.Minimální počet otáček je 3, maximum je 21. Pokud máte závratě, měli byste zastavit a přestat provádět.

Cvičení 2

Musíte ležet na zádech na rovném povrchu, natáhnout horní končetiny a položit dlaně pevně přitlačenými prsty k podlaze.Poté byste měli zvednout hlavu a opřít spodní část obličeje o hrudník.Pak musíte zvednout nohy v pravém úhlu k povrchu, zatímco se snažíte zvednout pánev.

Když vše dopadne tak, jak má, mohou být nohy postupně posunuty dále k hrudníku, aniž by je ohýbaly na kolenou.Jakmile se pánev začne zvedat z podlahy, je nutné nohy pomalu vrátit do původní polohy.Hlavní věc je pozorovat dech:na začátku cvičení, výdech, když zvedá hlavu a končetiny - zhluboka se nadechuje, když klesá - výdech znovu.

Cvičení 3

Chcete-li provést toto cvičení, klečte, zatímco držíte tělo ve svislé poloze, a položte ruce na boky pod hýždě.V tomto případě by měla být tvář nakloněna dopředu a brada by měla být opřena o hrudník.Dále musíte házet hlavou dozadu, ohýbat se v zádech a položit ruce na boky.Poté se hlava vrátí zpět do výchozí polohy.

Stejně jako v předchozím cvičeníbyste měli vydechovat hned na začátku, zhluboka se nadechnout, když se vychýlíte, a znovu vydechnout, když se vrátíte do výchozí polohy.

Cvičení 4

Originálpoloha: sedí na podlaze s nohama nataženými dopředu v malé vzdálenosti od sebe, záda je rovná a dlaně spočívají na podlaze po stranách těla, spodní část obličeje je přitlačena k hrudi.Je třeba házet hlavu dozadu a tělo zvednout rovnoběžně s podlahou, opírající se o paže a nohy, které zůstávají ve svislé poloze.

Po zaujetí této pozice byste měli několik vteřin napnout všechny svaly a poté přejít do výchozí polohy. Doporučení pro dýchání:vydechněte v počáteční poloze, vdechujte na začátku akce, zadržte dech v okamžiku napětí a znovu vydechněte, když se vrátíte do výchozí polohy.

Cvičení 5

Pro začátečníky byste měli klást důraz vleže, spočívající na dlaních a nohou a ohýbat se v zádech.Pak se hlava začne naklánět dozadu.Poté se hýždě zvednou až k vytvoření ostrého úhlu a brada se přitiskne k hrudi.Končetiny by měly zůstat rovné.Pokud zůstanete v této poloze několik sekund, měli byste se pomalu vrátit do původní polohy.

Je třeba dbát na to, aby začátek a konec cvičení odpovídaly výdechu a pohybu k inspiraci.

Zásady správného dýchání při hubnutí

Správné dýchání hraje v těchto cvičeních obrovskou roli.Tibetští mniši před zahájením gymnastiky doporučují cvičit dech.Vdechnutí by mělo být provedeno nosem, poté vydechnuto ústy a vyslovit zvuk „heh“.Při výdechu se musíte mentálně uvolnitvšechny negativní emoce a nahromaděné podráždění.

V tomto případě je dýchání rozděleno do 3 fází pohybu:

 1. Dolní bránice- inspiracíje nutné nasměrovat bránici dolů, zatlačit žaludek dopředu, aby byly plíce naplněny vzduchem, natáhněte perineum.
 2. Střední hrudník- musíte maximalizovat břicho tak, aby meziostální svaly rozšířily hrudník.
 3. Horní klíční kloub- narovnání ramen bez zvedání nahoru, umožňující svalům krku zvedat horní žebra bez napětí hrudníku.Výdech se provádí v podobných krocích, když se pohybují části těla v opačném pořadí.Při správném vdechování a výdechu bude mít tělo během tříd další tón, což zvyšuje jejich účinnost.

Cvičení pro páteř „9 vláken“

„9 vláken“ - forma gymnastiky zaměřená na prevenci a eliminaci různých problémů páteře.Tato cvičení se doporučuje provádět dvakrát denně.Podle tibetské praxe je rozvoj zpětné flexibility považován za velmi důležitý faktor dlouhověkosti.Překážkou může být zakřivení různých částí páteře: kyfóza, lordóza nebo skolióza.

Cílem souboru „9 pramenů“ je narovnat páteř a vyvinout meziobratlové ploténky.

První 3 vlákna mají obecné označení „3 zákruty“:

 • Horní zákrut (1. závit)mácílem je uvolnit horní částčásti těla prostřednictvím kroucení horních končetin.K provedení cviku je nutné se pomalu otáčet s tělem a zahájit akci z paží ohnutých na loktech.
 • Průměrné zkroucení (2. vlákno)se transformuje z horního umístění umístěním pánve dopředu a ohnutím dozadu.K takové transformaci dochází v několika fázích, pohybech.Současně se směr pohybu horních končetin mění o 90 stupňů.
 • Zkroucení dna (3. závit) .Pohyb pod pásem se provádí pomocí opačně orientovaných výkyvů horních končetin a nohou ohnutých na koleni.

Pokud během těchto cvičení dojde k mírné křeči v páteři, nemělo by se to bát - jedná se o běžný projev.Je nutné se vyhnout příliš ostrým pohybům.

 • Čtvrté vlákno - „Podívejte se na oblohu“- se děje pomalu.Dlaně by měly být přitlačeny jeden ke druhému dole.Pak se dlaně otočí opačným směrem a natáhnou krční páteř.Dále se horní končetiny pohybují nahoru, jsou hozeny zpět se současným natažením hlavy dopředu.Tělo je vytaženo zvedáním na nohou, dochází k vibracím.Nakonec se musíte s patou snažit snížit na paty.
 • 5. vlákno .Horní končetiny pod vlastní hmotností uvolněně padají a setrvačností se pohybují tam a zpět.Poté se horní končetiny začnou pohybovat za páteří, nejprve s obyčejným zámkem a poté s opačnou stranou.
 • Šesté vlákno je „Opravte horu“ .Dvapěsti musí být přitlačeny na obě strany páteře nahoru.
 • 7. vlákno - „Level the Valley“. Kůže na obou stranách bederní páteře je zachycena prsty a stažena dozadu.U takových pinzet je nutné jít dolů do sakrální sekce.
 • Osmé vlákno zahrnuje 3 cviky:převaluje se záda a krk - nejprve se zahnutými dolními končetinami a poté se narovnal;protažení těla nad a pod pásem v opačných směrech; vibrace procházející napnutým tělem.
  • Finální 9. vlákno sestává z převrácení na zádech, relaxace s házením nohou za hlavou, převrácení, otočení hlavy a otočení sezení.
  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

  Principy tibetské gymnastiky pro oči

  Speciální tibetská gymnastika pro oči má složitý účinek, který má pozitivní vliv na vidění, vzhled očí.

  K dosažení maximálního účinku musí být splněny následující podmínky:

  1. Má se za to, že nejpříznivější účinek na vidění má zelenou barvu, takže byste ji měli použít při navrhování pracoviště.zelené prvky, které dávají očím příležitost k relaxaci.
  2. Během dne je nutné čas od časumasáž víček lehkými pohyby prstů.
  3. Mytí studenou vodou má příznivý účinek na zdraví očí.
  4. Úsměv před zrcadlem a dobrá nálada naplňují oči pozitivní energií.

  Cvičení pro oči

  Pro udržení jejich zdraví existuje základní sada cvičení.

  Pro důsledné provádění cvičení musíte:

  • umístit ukazováčky vašich rukou před obličej a upevnit na ně svůj pohled.Pak byste měli roztáhnout prsty různými směry a nadále sledovat jejich oči;
  • provádí otáčení s očima v kruhu, nejprve v jednom směru a poté v druhém;
  • rychle blikají během 1-2 minut;
  • provádět oční pohyby podél diagonálních linií;
  • hledět z blízkého objektu na objekt v dálce a poté zpět k blízkému objektu.

  Každé cvičení by se mělo opakovat několikrát, postupně by se počet opakování měl postupně zvyšovat na 10. Pro dokončení souboru cvičení by měla být provedena lehká masáž víček.

  Gymnastika Olgy Orlové: video

  Každý, kdo se pokusil provést tibetskou hormonální gymnastiku, včetně té, kterou lze udělat v posteli, byl s výsledkem spokojen.Cvičební komplexy založené na technikách tibetských mnichů si získaly velkou oblibu díky své vysoké účinnosti a snadnosti implementace.

  Denní cvičení pomáhá omladit tělo,pomáhat vyrovnat se s různými nemocemi a prodloužit délku života.

  Video o tibetské hormonální gymnastice v posteli
  Co je tibetská hormonální gymnastika: cvičení:

  ) Tibetská hormonální gymnastika v posteli pro léčení těla: