Thermage of face - co je tento postup, jak se to dělá, jaký je rozdíl s RF-liftingem.Fotky, výsledky, cena, recenze

Mnoho žen, které překročily určitou věkovou linii, sní o zdravé a mladé kůži.Při hledání druhé mládí se obracejí k nejnovějším úspěchům kosmetologie.

Mezi mnoha navrhovanými postupy stojí samostatná metoda hardwarové kosmetologie, jako je obličejová masáž, oddělená.Co je tento postup a jak efektivní je - to jsou hlavní body, které zajímají ženy, které tuto techniku ​​objevily.

Pojem thermage

Thermage je hardwarová kosmetologická procedura, během níž působí vysokofrekvenční vlnyderma buňky.

V důsledku záření dochází k lokálnímu zahřívání tkání, což vede k aktivaci syntézy kolagenu a posílení pokožky obličeje.Jinými slovy, tato nechirurgická korekční metoda významně napíná a omlazuje pokožku.

Výhody

Termální procedura má několik výhod:

 • je aktivována syntéza kolagenu, zatímco horní vrstvy dermis zůstávajícelek
 • objevuje se znatelný efekt zvedání;
 • výsledek je patrný po 1 sezení;
 • účinek faceliftu trvá 3 až 5 let;
 • pacienti nepotřebují rehabilitační období;
 • použití metody nezávisí na ročním období a povětrnostních podmínkách.

Tento typ postupu proti stárnutí má minimální kontraindikace a mohou jej používat ženy i muži, kteří nedosáhli věkové hranice 70 let.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Nevýhody ve srovnání s podobnými metodami

Hlavní nevýhodou této metody jsou její vysoké náklady. Ve srovnání s jinými postupy proti stárnutí jsou ceny ošetření několikrát vyšší.Výsledek však nebude dlouho trvat.

Pacienti s přecitlivělostí také zaznamenávají během zákroku mírnou bolest, což je v porovnání s mnoha jinými způsoby omlazení nevýhodou.

Souhrnně lze shrnout, že ve srovnání s jinými metodami omlazení lze identifikovat následující nevýhody:

 • vysoké náklady;
 • bolestivost (u pacientů se zvýšenou senzorickou senzitivitou);
 • možnost tepelných popálenin na kůži;
 • delší doba postupu (minimálně 45 minut).

Indikace

Stejně jako v případě jakéhokoli kosmetického postupu vyžaduje i ošetření pro jeho provedení řadu indikací.

Nejčastěji se doporučuje pro:

 • ztrátu tónu pokožky;
 • narušení hladkých kontur obličeje (druhá brada);
 • přesahující horní a dolní víčka (tašky pod očima);
 • přítomnost vrásek na obličeji kolem očí (vrána na nohy);
 • výskyt dalších prvních známek stárnutí.

V některých případech je termolifting předepsán jako jeden z pomocných postupů, které jsou uvedeny v seznamu rehabilitační terapie po plastické chirurgii.

Kontraindikace

Ošetření obličeje (jaký je postup, jeho výhody a možné nežádoucí účinky jsou projednány s klientem v počáteční fázi vyšetření), nejdůležitější kosmetickékliniky.

Tento typ omlazování radiofrekvencí má řadu kontraindikací společných pro metody tohoto typu.Mezi nimi lze rozlišovat absolutní a relativní.

Absolutní kontraindikace zahrnují:

 • období těhotenství a kojení;
 • přítomnost ran v zóněvystavení rádiovým frekvencím;
 • ekzém, psoriáza;
 • nemoci doprovázené hypertermií;
 • diabetes mellitus typu I a II;
 • onkologie;
 • onemocnění spojená s duševními poruchami nebo patologiemi CNS.

Relativní kontraindikace jsou:

 • přítomnost kardiostimulátoru (je nutná konzultace a schválení postupu ošetřujícího lékaře);
 • dysplazie pojivové tkáně a jiné typy patologií, které vyžadují další vyšetření a identifikaci stádia choroby;
 • sklon ke zjizvení (je nutná konzultace s pozorujícím dermatologem);
 • čerstvé opálení.

V jakém věku lze postup provádět

Doporučuje se provádět postup termického zvedání jako profylaxi kožních změn souvisejících s věkem od 35 let.Horní lišta je stará 70 let.Pacienti starší než tento věk mají zpravidla příliš mnoho absolutních kontraindikací.

Pro jaké části těla se používá?

Metodu tepelného zvedání lze použít jak pro obličej, tak pro tělo .Nejčastěji je nutná úprava kůže v oblasti očí, aby se odstranily nohy vrány, aby se snížil otok pod očima a převis horních víček.

Druhou oblastí ve frekvenci seřízení jsou nos a rty.S pomocí Thermage můžete eliminovat hluboké záhyby, které dávají tváři nepříjemný výraz.

Po 35 letech se často používá termální zvedání jako součást preventivních opatření k zabránění výskytupodobné záhyby.

Tato metoda umožňuje korigovat a zaostřit obrys tváře a odstranit druhou bradu.Během procedury se také vyhladí mělké vrásky na obličeji, zúžená derma tváří. Úplně prvním viditelným výsledkem je celkový svěží vzhled pacienta.

Oční víčka a oblast kolem očí

Kůže víček a oblast kolem očí je nejcitlivější a nejtenčí.Je v neustálém pohybu.Derma nemá subkutánní tukovou vrstvu, ale je v ní mnoho krevních cév, které v případě stagnace krve způsobují rozvoj otoků.

Fotografie před a po ošetření kolem očí.

Proto zde má provádění procedury srážení řadu funkcí:

 • značení použité během přípravné fáze je mnohem menší;
 • trysky použité během postupu jsou menší velikosti;
 • zvláštní oční kapky se používají s anestetickým a ochranným účinkem;
 • oči jsou nutně chráněny tmavými čočkami, které zabraňují záření.

Výsledek této metody omlazování radiofrekvencí může přetrvávat 2–5 let, v závislosti na charakteristikách struktury kůže pacienta.Pro prodloužení účinku kosmetologové doporučují postup opakovat po 1-1,5 letech.

Tvář

Teplo tváře je použitelné pro různá místa.Rty, nasolabiální oblast, lícní kosti, čelo a líce - jakoukoli z těchto oblastí lze touto metodou omladit.

Tryska používaná pro tepelné zvedání v lících nebo lícních kostech je větší než tryska používaná k ošetření očí a oblasti kolem nich.Velikost speciálních značení aplikovaných na kůži pacienta se také mění.

Ošetření obličeje není jen způsob řešení následků, ale také prostředek prevence, jak potvrdili kosmetologové.Pozoruhodným příkladem je prevence vytváření hlubokých nasolabiálních záhybů v důsledku preventivního ošetření této oblasti zařízením pro tepelné zvedání.

Přípravná fáze.Analýzy a předběžné vyšetření

Stejně jako u jiných závažných kosmetických procedur má obličejová masáž také několik fází: přípravné, základní a rehabilitační.

Přípravná fáze začíná 2 týdny před hlavním řízením.Zahrnuje povinnou počáteční konzultaci s kosmetologem, který provede posouzení stavu kůže a vypíše doporučení pro lékařské vyšetření.Může zahrnovat nejen laboratorní krevní test, ale v případě podezření na kožní onemocnění také dodatečnou konzultaci dermatologa.

Thermage osoby - jaký je postup, jak se provádí, jaké jsou kontraindikace a zda se doporučuje pacientovi - odborník by měl poskytnout podrobné odpovědi na všechny tyto otázky při úvodní konzultaci.

Týden před procedurou termického zvedání by měl pacient odmítnout:

 • návštěvy solária a otevřených pláží;
 • konzumace mastných potravin, velkámnožství koření, koření, okurek a konzervantů;
 • kouření a alkohol.

Thermage se provádí pouze s čistou pokožkou, bez pustulí, ran a akné. Odmítnutí soli, velké množství pitné vody denně, nárůst obilovin a rostlinných potravin ve stravě vyřeší problém s vyrážkami infekční povahy.

Kosmetolog stanoví datum zákroku až po úspěšném absolvování všech zkoušek a po nezbytných konzultacích.

Provádění procedury

Samotný postup termoterapie je řadou postupných operací:

 1. Ošetření pleti obličeje. Všechny aplikované make-up, krémy a balzámy se předběžně odstraní, poté se pokožka dezinfikuje - ošetří se produktem obsahujícím alkohol.Se zvýšenou suchostí dermis lze vybrat jiné složení pro dezinfekci.
 2. Použití zvláštního označení. K provedení tohoto kroku se používá omyvatelný marker a speciální papír.Obrysové značení vám umožní zvýraznit problémové oblasti a upravit procesní linie termoregulačního přístroje.
 3. Aplikace anestézie a další ochranná opatření. Tato fáze je relevantní při práci s očima a oblastí kolem dna.Speciální oční kapky mají analgetický účinek a chrání rohovku před ozářením.Tmavé čočky mají stejnou funkci.
 4. Příprava zařízení. Zařízení se zahřeje na požadovanou teplotu a kosmetolog vybere velikosttrysky používané během postupu.K dispozici je 5 trysek pro ošetření obličeje.Nejmenší pro oční víčka a největší pro čelo.
 5. Pracovní postup. Během procedury kosmetolog upravuje hloubku expozice na základě ošetřované oblasti.Pacient nepociťuje bolest, ale cítí impulsy.
 6. Doba ošetření pokožky závisí na profesionalitě a zkušenostech specialisty , stupni problémů souvisejících s věkem, počtu ošetřovaných oblastí a individuálních charakteristikách pacienta.
 7. ​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Rozdíl mezi paděláním

Mnoho pacientů, kteří podstoupili proceduru ošetření teplom, nebyli s výsledkem spokojeni, protože účinek nebyl plně projeven.Nejčastěji je důvodem použití zařízení pro vysokofrekvenční zvedání, což je metoda podobná obličejové lázni, ale s méně znatelným výsledkem a finančně levnější.

Před a po proceduře tepelného zpracování pomocí kvalitního přístroje.

Rozlišovat padělek je velmi jednoduché.Stačí se podívat na samotný termální přístroj.Zařízení pro termoliferaci vyrábí americká společnost Thermage Inc (Kalifornie, USA).Název zařízení Therma Cool musí být uveden na jednotce.

Další zárukou pravosti postupu je podrobné vysvětlení odborníka, co představujezpůsob a demonstrace zařízení se všemi tryskami.

Je také třeba si uvědomit, že výsledek ošetření je dosaženo provedením jednoho postupu.Pokud odborník doporučuje, aby se kurz konal v intervalech méně než o rok později, stojí za to pochybovat o pravosti zařízení a samotné metodě.

Zařízení pro domácí teplo

Tepelné ošetření obličeje (jaký postup je podrobně popsán výše) do roku 2013 bylo prováděno pouze na klinikách a specializovaných salónech.Ve stejném roce však švýcarští odborníci vydali zařízení Thermage Mini, pomocí kterého můžete zvedání provádět doma.

Přístroje pro provádění postupu jsou komerčně dostupné, a proto je možné provádět obličejové ošetření doma.

Zařízení je kompaktnější a pohodlnější pro nezávislé použití.Cena tohoto typu zařízení se pohybuje od 67 do 77 tisíc.

Podrobné pokyny pro zařízení vám umožňují provádět postup doma sami. Nejlepšího výsledku však lze dosáhnout pouze s profesionálním vybavením a zkušeným odborníkem.

Zotavení a rehabilitace

Období zotavení netrvá déle než 2 dny.Nedostatek rehabilitace je jednou z výhod termoterapie.Ke svému obvyklému životnímu stylu se můžete vrátit téměř okamžitě.

Kvůli zvýšené citlivosti pokožky obličeje je třeba dodržovat řadu požadavků, aby byl účinek procedury zachován po dlouhou dobu:na přímém slunci;

 • Poprvé nemůžete použít solárium;
 • neaplikovat dekorativní a opalovací kosmetiku po dobu prvních 14 až 18 dnů po průchodu teplom;
 • zdrží se návštěvy ruských, tureckých lázní a saun, aby se vyloučila možnost zánětu;
 • nepoužívají na obličej obličeje produkty obsahující alkohol (pleťové vody);
 • nahraďte tvrdé mýdlo měkkou pěnou;
 • k vyloučení použití peelingů a tabletování;
 • Dočasné zrušení sportu.
 • Kosmolog by měl na všechna tato pravidla pacienta upozornit.Ve všech ostatních činnostech neexistují žádná přísná omezení.

  Rozdíly od vysokofrekvenčního zdvihu

  Tepelná ochrana obličeje je analogem vysokofrekvenčního zdvihu.Mnozí věří, že je to jedno a totéž.Tyto techniky se skutečně vyznačují obecným principem založeným na vystavení dermis vysokofrekvenčním zářením.Existují však významné rozdíly.

  Nejprve mluvíme o teplotě zahřívání kůže.U teploty je tento indikátor 60 ° C a pro RF zvedání - 40 ° C.Proto v prvním případě existuje větší šance na tepelné spalování.

  Lze také poznamenat následující rozdíly:

  • rozdíl ve frekvenci monopolárního záření (je silnější v termice);
  • úplná denaturace kolagenu během termoliferace a částečná během RF zvedání;
  • počet nezbytných procedur (1 pro teplo a kurz pro RF zvedání).

  Je Altera účinnější?

  Princip činnosti přístroje Alterana základě ultrazvukového působení na podkožní tkáň umístěnou v hloubce 3-8 mm.

  Existuje řada rozdílů mezi postupy prováděnými společnostmi Thermage a Altera:

  • delší období zotavení (přibližně 2–2)ušní týdny), často doprovázené zarudnutím a mírným otokem, po změně postupu;
  • méně znatelný výsledek ve srovnání s horkem;
  • dočasné zvýšení citlivosti kůže;
  • nižší náklady na absolvování jednoho postupu pomocí přístroje Alter.

  Doba trvání účinku

  Výsledek oteplování se objevuje téměř okamžitě, největšího účinku je však dosaženo 5-6 měsíců po zákroku.Při správné péči zůstává výsledek „na obličeji“ po dobu 4-6 let.

  Vedlejší účinky a důsledky

  Jednou z výhod postupu je téměř úplná absence vedlejších účinků.

  V případě porušení pravidel doby zotavení nebo chyb, kterých se dopustil kosmetolog, lze však pozorovat následující „minusy“:

  • absence viditelného výsledku;
  • tepelné popáleniny;
  • fibróza.

  Posledním bodem je zvláště silný vedlejší účinek, ke kterému dochází, když jsou fibroblasty nadměrně ozářeny.V důsledku toho dochází k přerůstání pojivové tkáně a tvorbě podkožních jizev.

  S jakými postupy se často jedná?

  Tepelný postup se často kombinuje s touto metodounazývá se Fraxel.Jedná se o laserovou stimulaci buněčné regenerace, v jejímž důsledku začínají aktivní regenerační procesy na mikro-oblastech dermis.

  Rovněž se doporučuje termolifting po:

  • liposukci;
  • abdominoplastika;
  • facelift.
  Kde provést ošetření a kolik to stojí

  Druhou otázkou, která je často po vysvětlení metodiky položena, jsou náklady na řízení.Mnoho lidí se bojí vysoké ceny, ale vzhledem k okamžitému výsledku a dlouhodobému udržení účinku - to stojí za to.

  Průměrná cena za ošetření pro osobu se mění v následujících limitech:

  • oční víčka - od 70 do 100 tisíc rublů;
  • krk - od 100 do 120 tisíc rublů;
  • průměrná plocha je od 100 tisíc rublů.

  V regionálních kosmetických centrech jsou ceny v průměru o 15–20% nižší.

  Při výběru kliniky pro postup je třeba věnovat pozornost těmto bodům:

  • dostupnost originálního vybavení amerického výrobce;
  • zkušení profesionální kosmetologové s osvědčeními potvrzujícími kvalifikaci;
  • jednorázový postup.

  Při konzultaci je odborník povinen nejen vysvětlit, co je to obličejové ošetření, ale také poskytnout příležitost seznámit se se zařízením a upozornit na všechny možné vedlejší účinky a kontraindikace.Pouze takový odpovědný přístup vám umožní získat zaručený a hlavně bezpečný výsledek.

  Užitečná videa o obličejové lázni

  Thermage.Omlazení obličeje v salonu:

  Porovnání nejoblíbenějších omlazení pokožky: