Tetování se stínováním: přirozená barva očních víček, obočí, šípů, mezioční prostor, krásný obrys.Postupné pokyny s fotografiemi

Spolu s módními inovacemi dekorativní kosmetiky získalo oční tetování velkou popularitu.S ním můžete vytvářet šípy s nebo bez prolnutí, stínový vzor nebo linii mezi řasami.Výsledek zůstane několik let, bude vypadat skvěle na fotografii a ušetří spoustu času.Tento postup má však své kontraindikace a vedlejší účinky.

Co je tetování očních víček

Jakékoli tetování je technicky zavedení barvicího pigmentu pod kůži k vytvořeníestetický efekt.Při vytváření permanentního očního make-upuse pigment zavede do hloubky 1,2 mm.Trvá od 1 do 3 let. Z kladů je třeba poznamenat celou řadu možných možností a nevýhod, pravděpodobnost vedlejších účinků.

Pomocí tetování můžete nakreslit čáru mezi řasami, nakreslit šipky na horní i dolní víčka a dokonce vytvořit stínový obrázek v jakékoli barvě.

Tetování lze opravit a odstranit, jedná se však o nákladné postupy, které se provádějí v několika fázích. Mezi výhody této služby patří schopnost opravit nastávající víčko a asymetrie očí.

Výhody tetování očních víček

Tetování s stínováním očí (foto je vidět níže), šípy nebo stínování prostoru mezi řasami jsou stále více populární.

To je způsobeno řadou výhod postupu:

 1. Úspora času.Toto je nejsilnější argument ve prospěch využívání služeb tetovacího umělce.Kreslení elegantních šipek může vyžadovat spoustu času a vyžaduje soustředění nebo použití speciálních šablon pokaždé, když chcete získat výrazný oční make-up.
 2. Zpracování mezikciliárního prostoru promění řasy, učiní je objemnějšími a výraznější.Tento efekt je patrný i při použití pouze řasenky.

  Tetování s stínováním očí mění vzhled a vzhled.

 3. Trvalé líčení skutečně trváeliminuje potřebu zabarvení víček.Oprava je ve většině případů nutná až po několika letech.
 4. Správně provedené tetování pomůže vyhladit asymetrii očí.
 5. Není třeba vybírat kosmetiku, která je čas od času vhodná v kvalitě, která nezpůsobí podráždění.

Nevýhody tetování oční linky

Jakýkoli trend v kosmetickém průmyslu má nevýhody, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o trvalém líčení:

 1. Nepříjemné pocity během zákroku.Použití léků proti bolesti je nedokáže úplně zastavit.
 2. Obnovení kůže po takovém zranění vyžaduje čas a vyžaduje zvláštní péči.
 3. V některých případech je možná jednorázová ztráta části řas.

Indikace postupu

Bez ohledu na to, jak praktické a všestranné se může zdát tetování, ne každý jej potřebuje.

Indikace zahrnují následující faktory:

 1. Denní make-up.V případě potřeby, téměř každý den pomocí tužky, oční linky, stíny a silné vrstvy řasenky, může pomoci tetování.
 2. Vzácné dlouhé řasy.V tomto případě je zpracování prostoru mezi řasami skutečným zachráncem života a pro dramatičtější účinek se vyplatí vytvořit šipky, které jdou za linii oka.
 3. Živý životní styl.To znamená neschopnost sledovat stav make-upu a opravovat jej během dne.

Je možné pomocí tetování napravit převislé víčko

Pokud máme na mysliOpravou vizuálního efektu může tetování víček učinit podobnou vadu méně znatelnou.Pro takové konkrétní účely je lepší zvolit mistra, který má ve svém portfoliu vzorky práce s blížícím se stoletím.Největšího výsledku lze dosáhnout současným použitím tetování víček a obočí.

Tetování očních víček zastíněním

Tento typ tetování je nejsložitější.Hodně záleží na požadovaném výsledku. však při výběru takového stálého make-upu stojí za to se připravit na vysoké finanční a časové náklady. Mistr bude muset nakreslit šipku, která je nejjednodušší částí, a provést stínování pigmentu v nezbytných směrech s nezbytnou intenzitou.

V tomto případě lze podle uvážení klienta použít různé barvy.O tomto postupu rozhoduje jen málo lidí, protože ženy raději umí diverzifikovat svůj styl.Nejčastěji ženy po 40 letech věku, které věří v určitý styl líčení, přicházejí na tetování se stínováním.

Tetování prostoru mezi řasami

Může se zdát, že tetování mezi řasami je jednoduché a i začátečník to dokáže dobře, protože pigment musí být zaveden podél linie růstu řas mezi nimi.Ale tady je lepší důvěřovat zkušenému mistrovi, protože , pokud bude správně provedeno, bude takové tetování vypadat jako tenká přirozená linie.

Účelem zpracování prostoru mezi řasami je transformace řas, vizuální zvýšení jejich hustoty.Silné, nerovnoměrné skvrny pouze kazí výhled.

Šipky

Šipky mohou mít různé délky, šířky a tvary.V některých případech zahrnuje návrh zpracování nejen horní, ale také spodní víčko.Nejčastěji si zákazníci vyberou černou barvu pro šipky.Široké dramatické linie přitahují málo, protožes takovým trvalým make-upem je obtížné vytvořit rozmanitost.

Tenké šípy naopak získávají na popularitě, jejich tvar se liší v závislosti na módě, ale stále častěji se návštěvníci salonu řídí střihem, barvou a tvarem očí než současnými trendy.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukuli
Stíny

Pokud jsou ve všech předchozích případech důležité zkušenosti mistra a jeho technické dovednosti, pak je při stínovém tetování nezbytný kreativní přístup aschopnost vidět a správně kombinovat různé odstíny barev.Vzhledem k tak vysokým požadavkům se postup pro použití permanentních stínů nazývá umělecký trvalý.Trvá to několik hodin a stojí to hodně.

Po dohodě s velitelem se musíte zaměřit na vhodný denní make-up.

Provedení dramatických dramatických přechodů s jasnými odstíny by bylo nepřiměřené, protože to vylučuje možnost použití jasných nebo tmavých rtěnek.

Které jehly se používají

Hlavním bodem, který kombinuje všechny jehly pro permanentní make-up, je jejich jednorázové použití.Již bylo prokázáno, že i při nejnáročnějším zpracování existuje šanceinfekční infekce.Proto je to nejdůležitější kritérium, podle kterého můžete předběžně vyhodnotit potenciálního pána.

Nové jehly jsou skladovány ve sterilním uzavřeném obalu.Mohou mít 1 až 3 zuby v závislosti na řešených úkolech.Kromě toho mohou být jehly uspořádány do kruhu nebo linie.Druhá možnost je důležitá pro práci se stínováním a širokými šípy.

Hlavní etapy postupu

Po předběžném očištění velitel nakreslí tužkou čáru a určí požadovaný tah (pokud mluvíme o šipkách nebo stínování).Poté se na ošetřovanou oblast aplikuje lidokainová mast pod polyethylen.Po půl hodině se vše očistí a začne se nanášet barva.

Čas od času může velitel aplikovat anestetikum a pohybovat se z jednoho oka do druhého za účelem nastavení linek.Po dokončení práce otře pokožku chlorhexidinem pro dezinfekci a aplikuje hydrokortizon.

Jak dlouho trvá aplikování tetování

Při plánování schůzky pro proceduru permanentního líčení je užitečné vědět, že zpracování mezipřasového prostoru vám zabere téměř hodinu.Dokončení šípu s nebo bez prolnutí trvá trochu déle.Několik hodin může napodobit stínový obrázek.

Bolí to zranění

Oční makeup je stejně hmatatelný.Lokální anestézie lékem obsahujícím lidokain nemůže zcela zmírnit nepříjemné pocity. Nejtěžší věcstínování make-up, široké šípy trochu méně bolestivé. A nejjednodušší možností v tomto ohledu je interciliární linka (všechny možnosti jsou uvedeny na fotografii).Klienti popisují své pocity při líčení jako lehké lechtání.

Cena

Ceny za tuto službu se mohou lišit v závislosti na městě, pověsti salonu, zkušenosti mistra, můžete se však soustředit na průměrné ceny.

Výkres mezikružní linie bude stát od 2 500 rublů.

Přibližně stejnou částku je třeba zaplatit za šipku na dolním víčku, přičemž kreslení na horním víčku bude stát již 4000 rublů. Ceny za tetování s prolnutí se obvykle začínají od 5 000 rublů. Cena se liší v závislosti na množství a kvalitě spotřebního materiálu.

Kolik to trvá

Trvalý make-up se proto nazývá tak, že trvá roky.Po sto let je minimální doba jeden rok.Obvykle se takové období tetování získává od majitelů mastné a věkem spojené kůže očních víček. Průměrná doba trvání je 2 roky. Ale nejdéle - 3 roky - ti, kteří mají suchá víčka a nejsou ovlivněni změnami souvisejícími s věkem, nosí trvalé tetování.

Kromě toho je trvanlivost ovlivněna:

 • intenzitou opalování a ochranou proti UV záření;
 • kvalita aplikované kosmetiky a výrobků pro péči;
 • další postupy.

Laserová korekce

Někdy může být tetování nekvalitní nebo ho majitel permanentního make-upu chce trochu změnit.Vv tomto případě proveďte opravu.V tom pomůže neodymový laser, který působí přímo na barvu a obchází kůži.

Světelná energie vede k přehřátí a explozi pigmentových mikročástic, což umožňuje tělu odstranit menší částice lymfatickou tekutinou.

Nežádoucí účinky

Jakékoli tetování očí, ať už se jedná o odstín oční stíny, šípy nebo intermaxilární linii, je porušením integrity pokožky, takže postup probíhá s následky.Mohou být přírodní nebo těžké a mají různé příčiny.Neúspěšné možnosti lze také vidět na fotografii před a po zákroku.

Nežádoucí účinky mohou být následující:

 1. Edém. Normálně se vyskytuje několik hodin po zákroku a začíná téměř okamžitě klesat.Pokud je vedlejší účinek příliš výrazný, musíte se ujistit, že péče je správná (bude probráno níže).Masti a kapky z edému doporučené mistrem by neměly být ignorovány (včetně Vizin).Těžký a rozsáhlý edém vyžaduje lékařské vyšetření.
 2. Zánět a hnisáníje důsledkem buď nedbalosti mistra (nedostatečné ošetření kůže a nástrojů) nebo vstupu mikrobů do postižených oblastí.Masti obsahující panthenol pomáhají vyrovnat se se zánětem, je vhodné střídat jejich aplikaci suchými obklady ledu zabalenými v ručníku.Pokud je hnis vylučován, musíte po ošetření antiseptikem nechat oční víčka po dobu 20-30 minut.
 3. Zesílení nebovýskyt tmavých kruhů pod očimanaznačuje křehkost krevních cév.V tomto případě odborníci doporučují zmírnit dávku decongestantů a do stravy přidat více potravin s vysokým obsahem vitamínu C (citrusové plody, bílé zelí, šípky, kiwi atd.).
 4. Částečná ztráta řasse vyskytuje u mnoha lidí.Pokud k tomu dojde po zpracování mezikciliárního prostoru nebo při kreslení šipek, nebojte se.V průběhu času se řasy zotaví.
 5. Během dne po zákroku lze pozorovat zvýšenou slzení .Pokud vedlejší účinek přetrvává několik dní, je pravděpodobnost infekce vysoká.

Kontraindikace

​​

Stejně jako u každého kosmetického postupu spojeného s traumatem na kůži, má tetování také řadu kontraindikací.

Patří sem některá onemocnění:

 • onkologická onemocnění;
 • jakákoli infekce;
 • virus imunodeficience;
 • diabetes mellitus;
 • bronchiální astma;
 • jakékoli formace na údajném místě kresby;
 • duševní poruchy;
 • závažná nervová onemocnění (např. Epilepsie);
 • onemocnění kardiovaskulárního systému.

Kromě toho odborníci důrazně doporučují, aby se zdrželi trvalého líčení za následujících podmínek:

 • laktace;
 • menstruace;
 • vysoký krevní tlak;
 • nízká srážlivost krve;
 • období exacerbace chronických onemocnění.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.
Mohu dostat tetování během těhotenství

V současné době nebyly provedeny žádné studie účinku barvicího pigmentu na tetování těhotných žen.Kromě toho odborníci v tomto období nedoporučují provádět žádné postupy spojené s používáním vysoce aktivních látek a vztahuje se na ně permanentní make-up.

Kromě toho by těhotné ženy neměly používat nouzovou anestezii.A v některých případech je prostě nemožné získat tetování bez něj, protože kůže a nervy těhotné ženy jsou citlivější.

Kategoricky nelze postupovat v prvním trimestru z důvodu hrozby potratu.

Reakcí na postup je možné zvýšení krevního tlaku, rozvoj akné a výskyt podráždění kůže na obličeji. Ve ​​druhém a třetím trimestru musí být postup dohodnut s dohlížitelem.

Režim a péče po zákroku

Péče spočívá v následujících akcích:

 1. První dva týdnyAby se zabránilo infekci, je nutné provést antiseptické ošetření (například chlorhexidin) 2krát denně a aplikovat Panthenol 1krát.
 2. První 2 dny nemůžete navlhčit tetovanou pokožku.
 3. Líčení by mělo být odstraněno pomocí micelární vody nebo chlorhexidinu.
 4. Zapnutov průběhu hojení (2-3 týdny) je třeba zabránit přímému slunečnímu záření, aby nedošlo k změně barvy.
 5. Neopásejte tetování.
 6. Hormonální přípravky, peeling a antibiotika by měly být zlikvidovány během prvních 3 týdnů.
 7. Dokud nebude pokožka úplně obnovena, nemůžete na postižené oblasti nanášet kosmetiku, používat krémy a tonika, namočit a odtrhnout kůry.

Pokud lze po provedení postupu prodloužit řasy

Oční make-up lze provést odstraněním prodloužení řas. Zastínění stínů, vypracování mezilikulárního prostoru, šipky - to vše může negativně ovlivnit zdraví řas.Nespěchejte s druhým postupem.

Měsíc po tetování můžete řasy znovu pěstovat, stočit nebo obarvit. Tetované řasy vypadají obzvláště působivě, jak je vidět na fotografii.

Když můžete navštívit solárium

UV paprsky jsou nebezpečné pro jakékoli tetování, zejména nedávné.V nejlepším případě můžete být v nejhorším případě podrážděni - porušení kontur a barvy permanentního make-upu.

Specialisté doporučují navštívit solárium měsíc před zákrokem a poté pouze měsíc poté.

K ochraně zahojených tetování používejte speciální tyčinky s vysokým stupněm ochrany SPF40.Současně je nutné aplikovat produkt tenkým štětcem, aby se uzavřela pouze oblast líčení.

Jak odstranit tetování očních víček

Tetování očních víček se šipkou, se stínováním neboInterciární linie může být odstraněna pouze laserem.Ovlivňuje však pouze tmavý pigment.Paprsek ji nejprve rozdělí do horních vrstev kůže, rozdrcené částice jdou do krevního řečiště a přirozeně opouštějí tělo.

Tento postup je bolestivý a nákladný. K úplnému odstranění tetování je třeba několika přístupů v intervalu 1-1,5 měsíce. Na fotografii můžete vidět výsledek odstranění tetování.

Fotografie před a po

Nyní pánové nabízejí různé typy make-upu: tetování očních víček se šípy, mezioční linie, se stínováním, zobrazující fotografie své práce v portfoliu.

Před rozhodnutím o takovém postupu je však třeba pečlivě zvážit klady a zápory.A při výběru salonu byste se neměli soustředit na laskavost, ale na zkušenosti a pověst mistra.

Video o tetování se stínováním očí

Jak vytvořit měkkou šipku se stínováním očí:

Co potřebujete vědět ooční tetování: