Tetování rtů.Fotografie před a po, důsledky, recenze

Tetování rtů zahrnuje zavedení barvicího pigmentu pod kůži.Účinek přetrvává dlouhou dobu.Jas a sytost čar se nemění.Účelem procedury je zdůraznit přirozené rysy obličeje.

V důsledku toho se snižuje potřeba používat dekorativní kosmetiku.Fotografie před a po zákroku odráží jeho účinnost.Existuje několik druhů tetování.Každý z nich odpovídá potřebám pacientů.

Běžné typy zahrnují:

 1. Konturování. Rty se odstraňují pigmentem pouze v kanceláři.Samotný povrch zůstává nedotčen.Po zákroku vzhled nabývá výraznosti.Potřeba tužky zmizí.Je také nutné použít rtěnku.
 2. Stínovaný obrys. Aplikační technika je podobná prvnímu vzhledu.Jeho rozdíl v obrysu prolíná, přechází na povrch rtů.Výsledek je přirozený.Potřeba používat rtěnku zmizí.
 3. Plnění. Pigmentová kompozice se vstřikuje pod kůži rtů a vyplňuje celý povrch.Efekt simuluje aplikovanou rtěnku.Tetování lze provádět v jakékoli barvě: od světle růžové až kaštanové.Musíte si vybrat odstín pečlivě.Pokud mohou být světlé tóny nasyceny kosmetikou, pak světlé a hluboké nelze korigovat improvizovanými prostředky.
 4. Přírodní. Master vybere tón pigmentu co nejblíže k přirozenému.Tetování nedává účinek malovaných rtů.Jen je dělá vícexpresivní.

V kosmetických klinikách a salónech náklady na řízení začínají od 2 500 rublů.Levný permanentní make-up může poškodit nejen vzhled, ale i zdraví.Výkon práce vyžaduje vysoce kvalitní materiály a nástroje, jakož i vysoce kvalifikované řemeslníky.

Výhodya nevýhody

Kosmetický postup má své výhody a nevýhody.Před provedením trvalého líčení je důležité je vyhodnotit.To vám umožní získat požadovaný výsledek na maximum.

Make-up na rty, fotografie před a po které zdůrazňuje přirozený výsledek, má následující výhody:

 1. Úspora. Snižuje nebo zcela eliminuje potřebu tónování.Tato funkce vám umožní strávit čas na make-up a ušetřit peníze, které byly vynaloženy na nákup rtěnky, lesk a tužky.
 2. ​​
 3. Trvanlivost. Permanentní makeup umožňuje kdykoli vypadat velkolepě.Důvěra v jejich péči a krásu je vždy zachována.
 4. Omlazení. Správně provedené tetování může ženu vizuálně mladší.Změny související s věkem se projevují nejen výskytem vrásek a vrásek na obličeji.Vybledlý stín a stárnoucí kůže rtů zradí věk.Korekce kontury a tónů zakrývají počátek stárnutí.
 5. Ochrana. Pravidelné používání rtěnky poškozuje epidermis.Zavedení barvicího pigmentu ovlivňuje jemněji, protože postup se provádí jednou.
 6. Korekce obrysu. Bez použití plastické chirurgie koriguje tetování kontury rtů.Tento postup může způsobit, že jsou tenčí nebo plnější.

Navzdory výhodám permanentního makeupu má tento proces značné nevýhody.Přinutí vás přemýšlet o nutnosti sezení.

Nevýhody postupu:

 1. Nepříjemnost. Tetování nelze provést bez toho, že by pacientovi vzniklo nepohodlí.Provádí se to lokální anestézií.Anestezie nemůže člověka zcela zbavit bolesti.Po dokončení rty bolí dlouhou dobu, dokud se nezhojí.
 2. Konstantní tón. Barva rtů přetrvává mnoho měsíců a někdy i roky.Světlý make-up není vždy vhodný.Při výběru nasycených odstínů nebude možné pokožku zesvětlit.
 3. Špatnou práci nelze opravit. Při výběru salonu a řemeslníků je třeba dbát zvýšené opatrnosti.Doporučujeme spoléhat se na recenze od skutečných lidí.Špatné tetování nepodléhá korekci.Práce specialisty s nízkou kvalifikací může zkazit vzhled.
 4. Kontraindikace.Postup má velké omezení.Kvůli nim si mnoho pacientů nemůže dovolit dělat permanentní make-up.
 5. Potřeba aktualizace. Pro zaneprázdněné dívky je nevhodné pravidelně provádět korekci, která je vyžadována každé 2-3 měsíce.V tomto případě účinek trvá mnohem déle než při používání kosmetiky.

Indikace

Tetování rtů není pouze kosmetické povahy.Jeho použití umožňuje maskovat vady vzhledu, které nelze opravit improvizovanými prostředky.O použití permanentního makeupu rozhoduje pouze pacient.V případě potřeby postupu neexistují žádné přísné pokyny.

Kontraindikace

Postup injekce pigmentu pod kůži není bezpečný.Před provedením se doporučuje konzultovat s odborníkem, protože existuje řada omezení.

Tetování rtů je zakázáno s:

 • odchylkami ve fungování kardiovaskulárního systému;
 • epilepsie;
 • diabetes mellitus;
 • mol a zranění na kůži rtů;
 • HIV infekce;
 • slabý imunitní systém;
 • problémy srážení krve;
 • těhotenství;
 • kojení;
 • Onkologie.

Pokud existuje alespoň jedna kontraindikace, bude třeba opustit permanentní make-up.Pro takové pacienty odborníci doporučují použití vysoce kvalitní kosmetiky bez přítomnosti GMO a parabenů.

Jaká vyšetření jsou nutná

Zdravý člověkmůže být omezeno na počáteční jmenování kosmetologem.V tomto případě nejsou předepsány žádné další analýzy.U chronických onemocnění je často nutná konzultace s dalšími odborníky. Tím se snižuje pravděpodobnost vedlejších účinků.

V případě jakýchkoli zdravotních problémů předepisuje ošetřující lékař sérii vyšetření, která jsou vybírána individuálně pro každého pacienta.Na základě jejich výsledků je povoleno nebo zakázáno tetování.

Příprava

Správná předběžná příprava pokožky na pigment pomáhá snížit riziko nežádoucích účinků, jako je alergická reakce a herpes.Provádění zvláštních akcí pomáhá nátěru ležet naplocho, okamžitě se zakořenit a zůstat dlouho.

Výsledkem je, že ošetřený povrch získává jednotnou barvu, obrys se ukáže být správný. Příprava a dodržování pravidel pro použití produktů před sezením přispěje k lepšímu rozložení barvy v kůži a zamezí jeho zrychlenému vyluhování.

Poskytuje účinné působení léků proti bolesti.Snižuje pravděpodobnost alergických reakcí.Tetování rtů, fotografie před a po které odráží anti-aging efekt, zahrnuje konzultaci s kosmetologem před sezením.

Objevují se následující skutečnosti:

 • kontraindikace;
 • vlastnosti organismu;
 • stav kůže;
 • požadovaný výsledek.

Specialista jmenujeKurz acykloviru k přípravě tkání na poškození.Jeho trvání je 7 dní.

Lék je předepsán v dávce 200 mg podle schématu:

DenDávka, mg Frekvence přijímání denně
1-2 4003
3-5 400 2
6-7 200 2

Užívání drogy je povinné u lidí, kteří mají predispozici k oparu nebo kteří jej nedávno utrpěli.Je předepsán pro prevenci opakovaných kožních lézí.Konečný výsledek závisí na kurzu.

Nesprávná příprava tetování na rty vede ke vzniku herpetických váčků. Během sezení dochází k poranění kůže.Pro tělo tento účinek způsobuje stres.K vývoji infekce dochází jako reakce na podráždění.

Herpes Bubbles narušují přirozené uzdravení po trvalém líčení.I po rychlém ošetření bude obnova povrchu nesprávná.Na obrázku se mohou objevit světlá a plešatá místa.V důsledku toho bude po 3-4 týdnech vyžadována další korekce.

V případě nesnášenlivosti účinných látek Acycloviru si kosmetolog vybere jiný lék s podobným účinkem.Ve zvláštních případech se spolu s protizánětlivým lékem předepisují antihistaminika.Nedoporučuje se vybrat si lék sami.Přípravná fáze se provádí s odborníkem.

Je lepší přeplánovat postup přijímáním vitamínů a imunomodulátorů. Posílí imunitní systém těla.Dávkování a způsob podání předepisuje kosmetolog.Přijatelné je také použití sedativ před zákrokem.

2-3 dny před tetováním rtů je třeba přestat užívat ředidla krve.Takové opatření zabrání krvácení, které zkreslí vzorec a zabrání asimilaci pigmentu.Pokud toto doporučení ignorujete, bolest během zákroku bude silnější a rány se budou hojit a krvácet po dlouhou dobu.V důsledku toho se barva a tvar rtů nemusí shodovat.

Použití antibiotik, vazodilatátorů a hormonů je diskutováno s lékařem individuálně.Pokud není možné léčbu přerušit, doporučuje se prodiskutovat s lékařem možnosti náhrady léků včas.Kosmetička musí vědět, jaké léky pacient užívá.

Na základě toho bude vybrána nezbytná technika nanášení pigmentu nebo bude použit speciální nástroj. Jako poslední možnost se specialista může rozhodnout o změně termínu zasedání. Je nutné přestat kouřit a pít alkohol.Kofeinované výrobky mohou negativně ovlivnit výsledek.Například Coca-Cola, energetické nápoje, káva a silný čaj.

Fotografie ukazuje fotografie rtů před a po tetování.

Měli byste ohraničovat mastná a smažená jídla ve stravě, stejně jako česnek, sladkou sodu, mořské plody.Zvyšují krevní tlak a podporují vazodilataci.Důležitépředem určete dobu permanentního líčení.Současně je třeba věnovat pozornost fyziologickým vlastnostem těla a ročnímu období.

V této záležitosti neexistují žádné přísné zákazy, ale doporučuje se vyhledat radu kosmetologa.

V zimě nebude permanentní make-up vystaven ultrafialovému záření. Rty proto nemusí být pokryty opalovacím krémem. V tomto případě musí být jemná pokožka chráněna před negativními účinky mrazu, sněhu a větru.

V topném období je důležité sledovat hladinu vlhkosti v místnosti.Suchý vzduch může způsobit praskliny v hojivé kůře.V horkém období, žízní a suchých rtů, časté pití a pocení na poškozené kůži může výsledek zkazit.

Postup je postupný

Tetování rtů, fotografie před a po kterých ukazují, jak se vzhled dívek zlepšuje, začíná vyjasněním preferencí pacienta.Kosmetička pomáhá vybrat barvu, tón a tvar.Odstín barvicího pigmentu závisí na individuálních vlastnostech pokožky a typu barvy osoby.

Postupné permanentní líčení rtů:

 1. Čištění. Oblast je ošetřena antiseptikem.Dezinfikuje pokožku a chrání před infekcí pod kůží.
 2. Značení. Kosmetička označí obrys speciální značkou.Výsledek je vyhodnocen pacientem a porovnán s jeho očekáváními.
 3. Použití anestezie.Pokud je pacient spokojen s použitými značkami, podá lékař do rtů anestetikum.Ať už se použije jakákoli anestézie, pacient stále cítí bolest.
 4. Zavedení pigmentu. Barvící kompozice se zavádí do horní vrstvy epidermy dvěma způsoby: ručně nebo hardwarem.První technologie zahrnuje použití rukojeti aplikátoru vybavené odolnými a tenkými břity.Zařízení nevytváří vibrace.S ním můžete hladce a přesně nakreslit každý řádek.Hardwarová aplikace se provádí pomocí malých jehel, které se začnou pohybovat pod silou elektromotoru.

Nakonec se na rty nanese dezinfekční prostředek a pokožka se ošetří speciální kompozicí, která urychluje proces regenerace.

Zotavení po tetování rtů

Fotografie před a po tetování rtů ukazují, že ošetřená oblast může nabobtnat.Nepříjemné příznaky se objevují v důsledku reakce těla na trauma a správu barviv.Po 2-3 dnech začne otok postupně přecházet.Odstín je světlejší, vytváří se kůra.Po 4-5 dnech to trochu svědí a začíná se pohybovat od povrchu.

​​

Je přísně zakázáno otevírat suchou kůru. Jinak infekce vstoupí do epidermálních vrstev.Po 7 dnech ochranná formace úplně zmizí.Kůže nabývá přirozeného stínu.Do 3-4 týdnů se vytvoří konečný výsledek.

Péče po zákroku

Po tetování kosmetolog dávádoporučení a tipy pro péči o pleť během období zotavení.

K rychlému uzdravení povrchu odborníci radí:

 1. Pokračujte v profylaktickém užívání drog proti herpesu.Acyclovir nebo Gerpevir mast je předepsán.
 2. Ošetřená oblast po pádu z kůry je lubrikována tenkou vrstvou léku, což pomáhá urychlit regenerační proces.K tomu je vhodná masti Bepanten nebo Solcoseryl.Doporučuje se aplikace do 1 měsíce.s frekvencí 3-4 krát denně.
 3. Pokud dojde ke svědění, doporučuje se použít antialergenní látky.
 4. Během rehabilitačního období je zakázáno užívat hormonální a antibakteriální látky.
 5. Použití kosmetiky je zakázáno.
 6. Místo zubní pasty se používá ústní výplach.
 7. Měli byste odmítnout navštívit lázeňský dům, saunu, bazén a solárium.
 8. Poranění tenké pokožky snižuje místní imunitu, takže rty jsou ošetřeny filtrem s vysokým SPF před tím, než za slunečného počasí vycházejí ven.
 9. Nápoje se nejlépe pijí slámkou.Horký čaj a káva, stejně jako alkohol, bude muset být zcela opuštěno.

Po 30 dnech se provede plánovaná korekce obrysu a stínování. Provádění tohoto postupu je velmi důležité.To vám umožní konečně vytvořit tvar rtů a opravit vady zbývající po prvním sezení.

Jak dlouho vydrží výsledek

Míra regeneračních procesů kůže a její kůžeindividuální charakteristiky určují stálost tetování na rtech.Ovlivňuje také hloubku zavedení a objem pigmentu, typ postupu a kvalifikaci odborníka.Barvivo zcela opouští tělo po 2-3 letech.Zaznamenají se případy rychlejšího zesvětlení rtů nebo naopak dlouhé uchování účinku.

Možné komplikace

Nějakou dobu po ukončení postupu se objeví mírný otok.Při správné péči o poškozenou pokožku nepříjemný symptom rychle zmizí.Nejprve je stín mnohem bledší, než se očekávalo.To může ovlivnit mnoho faktorů.Například dlouhodobé vystavení slunci nebo vliv léků v procesu hojení.

Tetování rtů, fotografie před a po nichž odrážejí přirozený vzhled péřového obrysu, má další negativní projevy:

 1. Zvýšení teploty. Objeví se první den po permanentním líčení.Tělo tedy reaguje na stresovou situaci.Normálně může malátnost přetrvávat až 12 hodin.
 2. Tvorba kůry a výskyt silného svědění. Je to jak známka aktivního procesu hojení, tak vývoje infekce.Pokud je vedlejší účinek doprovázen vysokou horečkou, musíte vyhledat lékařskou pomoc, abyste vyloučili zánětlivý proces.
 3. Herpes. Následně se po tetování vyvíjí nesprávná péče o pokožku.Komplikace není spojena s intervencí ani s nedostatečnou úrovníhygiena a ignorování používání antivirotik.

Ve vzácných případech dochází po trvalém make-upu k utěsnění kůže a odlupování.Normální nepohodlí lze pozorovat až 14 dní.Jakmile se povrchová vrstva epidermy uzdraví, příznaky zmizí.

Tetování je mezi dívkami velmi populární.Má velké množství výhod.Fotografie před a po ukazují, jak se vzhled mění s permanentním make-upem na rty.Tento postup má řadu kontraindikací a vyžaduje seriózní přípravu.Proto je nutná předběžná konzultace s kvalifikovaným odborníkem.

Autor:Pronina Marina

Video o postupu pro tetování rtů a pravidlech pro jeho provádění

Jak si vyrobit tetovánírty:

Jak se tetování rtů léčí: