Terapeutická kosmetika obličeje v lékárnách pro problémovou pleť, s rosacea, rosacea: La Roche Pose, Bioderma, Avene, Vichy

Lékařská kosmetika pro obličej má široké spektrum účinku, prodává se pouze v lékárnách.Je schopen proniknout do hlubších vrstev kůže, takže se používá k léčbě různých dermatologických problémů.Kosmetika z lékárny může dosáhnout výsledku, když konvenční výrobky nedávají požadovaný účinek.

Formy profesionálních přípravků na péči o obličej

Kosmetický průmysl se proto v roce 2006 rychle rozvíjísortiment každé značky představuje kompletní sadu produktů určených pro péči o obličej.

Správná péče o pleť by měla zahrnovat 3 kroky:

 • čištění;
 • hydratace;
 • tónování.

Různé kosmetické přípravky jsou reprezentovány následujícími formami:

 • pěna na praní;
 • krém;
 • tonikum;
 • mléko;
 • nástroj pro místní použití;
 • čisticí gel.

Toto jsou hlavní formy, ale kromě nich výrobci vyrábějí různé pěny, séra a masky.Mezi výrobci lékáren existuje kosmetika pro normální, suchou, mastnou i kombinovanou pleť.

Některé značky lékáren vyrábějí také dekorativní kosmetiku.Například nadace nebo prášek.Ženy s kožními problémy se doporučuje používat v lékárně dekorativní kosmetiku.Obsahuje pouze nekomedogenní složky, proto se po použití nevyskytují vyrážky na obličeji.

Jaký je rozdíl mezi farmaceutickou kosmetikou a konvenční kosmetikou?

Léčebnou kosmetiku obličeje v lékárnách zastupuje velké množství různých značek.Hlavní rozdíl mezi těmito produkty je v tom, že dokáže vyřešit závažné kožní problémy, protože může proniknout do hlubších vrstev kůže.Konvenční kosmetika nepronikne dále než epidermis, takže výsledek jejího použití je mnohem méně výrazný než z použití lékárny.

Lékárenská kosmetika podléhá pečlivé kontrole.Předtím, než půjde na prodej, projdevelké množství studií a získává certifikáty potvrzující jeho vysokou kvalitu a bezpečnost.K získání certifikátu je nutné kromě laboratorního a vědeckého výzkumu podstoupit klinické zkoušky.

Výrobci lékárenské kosmetiky jsou povinni plně předepsat celé složení na obalu, takže zde nemohou být žádné skryté komponenty.Konvenční kosmetika nemá tak přísná pravidla, takže některé látky mohou být před spotřebitelem skryty.Složení farmaceutických produktů se výrazně liší od fondů zahrnutých do segmentu masového trhu.

Úplně vylučuje komedogenní látky, které přispívají k ucpávání pórů a tvorbě zánětlivých prvků.

Proto se doporučuje, aby lidé s mastnou nebo kombinovanou pokožkou používali pouze farmaceutické výrobky, protože obvyklý může vyvolat tvorbu akné.

Složení farmaceutické kosmetiky se zaměřuje na:

 • přírodní extrakty;
 • antioxidanty;
 • termální voda.

Pečlivě pečují o pokožku a posilují její ochranné vlastnosti.Farmaceutická kosmetika může být také reprezentována třídou selektivních látek.Jejich hlavním úkolem je odstranit nedokonalosti, které nejsou přístupné běžným výrobkům.Složení takových produktů obsahuje silné složky, které mají léčivé a zvlhčující vlastnosti.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro tvarování obličeje, omlazení, tónsvaly.Master class od Elena Karkukli

Indikace pro použití

Terapeutická kosmetika pro obličej (v lékárnách je mnoho léků, k dosažení maximálních výsledků je třeba se seznámit s indikacemi pro použití)) je schopen vyřešit mnoho kožních problémů.

Hlavní indikace k použití jsou následující stavy:

 1. Onemocnění akné v jakémkoli stádiu a jednotlivé zánětlivé prvky.
 2. Dehydratovaná kůže.
 3. Vrásky a počáteční známky stárnutí.
 4. Pigmentace kůže.
 5. Rosacea nebo rosacea.

  S pomocí lékařské kosmetiky na obličej v lékárnách se můžete zbavit růžovky.

 6. Příliš citlivá pokožka.
 7. Olejovitá nebo kombinovaná kůže náchylná k zánětu.
 8. nepohodlí na kůži vyjádřené svěděním nebo podrážděním.

Farmaceutická kosmetika se také doporučuje pro normální pleť pro preventivní účely.

Pravidelné používání těchto přípravků v budoucnu zamezí problémům s epidermou.Majitelé mastných, suchých nebo kombinovaných typů pleti by měli věnovat zvláštní pozornost léčebné linii produktů.

Existuje celá řada produktů, které mohou eliminovat a zabránit výskytu vrásek, akné, komendonů a dalších vad.Léčivé přípravky se nepoužívají pouze na obličej.

Kontraindikace

Lékárenské výrobky nemají žádné kategorické kontraindikace, protožeje určen pouze pro venkovní použití.Jedinou kontraindikací je individuální nesnášenlivost složek, které tvoří složení, protože to může vést k alergickým reakcím.

Kosmetika musí být vybírána podle typu pleti, jinak to pouze zhorší situaci.

Hodnocení značek lékařské kosmetiky

Lékařská kosmetika pro tvář je představována širokou škálou.V lékárnách existuje velké množství značek, takže pro nepřipraveného kupujícího je těžké vybrat správnou volbu.V žebříčku zdravotnických výrobků zaujímá přední postavenífrancouzský výrobce.

Patří sem:

 1. La-Roche Posay.
 2. Vichy.
 3. Lierac.

Jejich fondy jsou představovány širokými liniemi, v nichž se vyskytuje inovativní vývoj.Kompozice obsahuje jemné přírodní složky, jako jsou bylinné extrakty, termální voda nebo antioxidanty.

Také v žebříčku nejoblíbenějších kosmetických výrobků jsou tyto značky:

 • Avene;
 • Noreva;
 • Bioderma;
 • Iklen;
 • Thalgo;
 • Darphin.

Většinu kosmetických přípravků prezentovaných v lékárně vyrábějí zahraniční výrobci.Z ruských produktů na policích najdete kosmetickou značku Kora.Má širokou škálu produktů určených k odstranění problémů s pokožkou a vlasy.Jedná se o jednu z nejrozsáhlejších značek, zatímco mnoho kupujících si uvědomuje její vysokou úroveňkvalita.

Vichy: výrobky, popis, návod k použití

Vichy je jedním z lídrů ve výrobě kosmetických léčivých přípravků.

Jejich výrobky jsou zastoupeny několika řadami:

 • Idealia;
 • Liftactiv;
 • Normaderm;
 • Deos;
 • Dermablend.

Tento produkt je kosmetický, protože je schopen ošetřovat kožní styly.

Používá se pro:

 • k odstranění příznaků předčasného stárnutí;
 • zbavení se akné;
 • eliminující dehydrataci.

Kromě toho má tento výrobce dekorativní kosmetiku. Teint Ideal Foundation and powder pomáhají vyrovnat tón pleti a skrýt nedokonalosti. Vzhledem ke složkám obsaženým ve složení mají kromě maskovacích vlastností i nadace a prášek léčivé vlastnosti.V první řadě jsou zaměřeny na odstranění a prevenci zánětlivých prvků na kůži obličeje.

Aby bylo dosaženo maximálních výsledků, doporučuje výrobce komplexně využívat celou řadu produktů.

V případě problematické pleti věnujte pozornost řadě Normaderm, je třeba ji pravidelně používat.Návod k použití se neliší od běžné kosmetiky, ale hlavní věcí je péče o pravidelnost a správná volba správné linie.Průměrné náklady na nástroj se liší v rozmezí 1 000–1500 rublů.

Avene: produkty, popisy, návod k použití

Avene je francouzská značka specializující se na příliš citlivé záležitosti.suchá kůže.Kromě toho existuje mezi jejími výrobky kosmetika pro jiné typy pleti, ale ne v takové odrůdě.Tato značka vyrábí produkty, které vám umožňují vyživovat a hydratovat suchou pokožku, která je náchylná k dehydrataci.Existují léky na obličej i tělo. Kompozice obsahuje nekomedogenní složky.

Proto i přes hustou strukturu tyto produkty ucpávají póry.Mnoho dermatologů doporučuje řadu Hydrans pacientům podstupujícím léčbu systémovými retinoidy.Důvodem je skutečnost, že kůže z těchto přípravků ztenčuje, stává se suchou a objevuje se peeling.Hydrance vám umožní obnovit potřebnou rovnováhu a také eliminuje nepohodlí.

V případě dehydratace se doporučuje hydratátor Hydrans nanášet 2-3krát denně a nechat jej v noci v husté vrstvě na obličeji.

Produkty Avene zahrnují přípravky na ochranu před sluncem.Mají vysoký stupeň ochrany, takže jsou vhodné i pro citlivou pokožku.Musí být aplikovány bezprostředně před sluncem nebo před opalováním v soláriu.Doporučeno pro lidi se sklonem k pigmentaci.Průměrné náklady se pohybují mezi 600 - 1200 rublů.

Galenic: výrobky, popis, návod k použití

Tato značka ve svých výrobcích používá pouze přírodní rostlinné výtažky, které jemně, ale účinně působí na pokožku.Díky jedinečné kombinaci přísad je možné dosáhnout požadovanéhovýsledek v krátké době.

Výrobce má celkem 8 řádků, z nichž nejznámější jsou Aqua Ifini a Purete Sublime.Prostředky jsou navrženy tak, aby zvlhčovaly pokožku, jsou účinné v každém stádiu sucha.Kromě toho vykazují dobrý výsledek při odstraňování časných známek stárnutí.

Výrobky této značky se doporučují ženám po 35 letech, a to nejen k odstranění stávajících problémů, ale také k preventivním účelům.

Pro dosažení maximálních výsledků dermatologové doporučují používat celou řadu. Zvlhčovač musí být aplikován nejméně dvakrát denně. Pokud je pokožka příliš suchá, může se aplikační dávka zvýšit na 4.

Bioderma: produkty, popis, návod k použití

Bioderma je známá jako společnost vyrábějícíprodukty pro problematickou pleť, protože jejich nejznámější řadou je Sebium.Účelem těchto fondů je normalizovat vylučování mazu, zabránit nadměrnému obsahu tuku a eliminovat zánětlivé prvky.Dermatologové doporučují používat toto pravítko v jakékoli fázi akné.

Kromě toho má Bioderma následující řádky:

 • Atoderm;
 • Cicabio;
 • Hydrabio;
 • Uzel;
 • Sensibio.
​​

Návod k použití závisí na použité lince.Některé výrobky jsou určeny pro opakovanou denní aplikaci, zatímco jiné je třeba používat pouze několikrát týdně.Například se doporučuje maska ​​ Sebiumaplikovat ne více než dvakrát týdně. To stačí k odstranění zánětu, příliš časté používání přispívá k suché kůži.

La Roche-Posay: produkty, popis, návod k použití

Tato francouzská značka je zastoupena téměř v každé lékárně, protože je velmi oblíbená.Neexistují žádné finanční prostředky nejen pro dospělé, ale také pro děti.Napříkladpro jemnou dětskou pokožku dermatologové doporučují takové stupnice jako Lipikar, Tsikaplast nebo Antelios.

Tyto kosmetické výrobky se vyznačují velmi jemnou kompozicí, která pomáhá obnovit rovnováhu v epidermis.Jsou doporučovány pro citlivou a suchou pokožku.Kromě toho značka vyrábí celou řadu produktů určených k léčbě akné.Řada Efaclar obsahuje kompletní sortiment produktů denní péče.

Jeho pravidelné používání umožňuje vyčistit póry a odstranit zánět v krátkém čase.La Roche Pose také vyrábí výrobky pro péči o vlasy a dekorativní kosmetiku.Nadace a BB krém jsou určeny pro mastnou nebo kombinovanou pleť, pomáhají odstraňovat mastný lesk a zabraňují ucpávání pórů.Používání této dekorativní kosmetiky je povoleno denně.

Kosmetika Pharmateiss: výrobky, popis, návod k použití

Značka odkazuje na kosmetické prostředky, protože dokáže řešit i závažné kožní problémy.Obsahuje přírodní výtažky ze vzácných rostlin.
Tyto výrobky se vyznačují širokou škálousortiment.V něm si můžete vyzvednout jakékoli prostředky pro péči o obličej, tělo a vlasy.

Jedním z nejznámějších produktů tohoto výrobce je sérum pro urychlení růstu obočí a řas.

Účinek jeho uplatňování je patrný po týdnu.To vám umožní zintenzivnit a prodloužit řasy, v důsledku čehož na ně řasenka leží mnohem rovnoměrněji a vzhled je výrazný.Společnost není populární, takže si nemůžete koupit zboží v žádné lékárně.Finanční prostředky jsou relativně drahé.Průměrné náklady jsou 1500-2500 rublů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Ostatní kosmetické značky

Lékařská kosmetika na obličej v lékárnách je zastoupena nejen výše uvedenými značkami.Existují i ​​jiné méně oblíbené značky, ale neméně efektivní.

Patří sem:

 1. Uryazh. Specializuje se na výrobu produktů pro mastnou a kombinovanou pleť.Existují finanční prostředky pro jiné typy, ale nejsou v takovém sortimentu zastoupeny.Doporučuje se jako profylaxe i v počátečních fázích akné.
 2. Lierak. Poměrně drahá značka.Vysoké náklady jsou dány kvalitními složkami, které tvoří složení.Specializuje se zejména na výrobu produktů pro péči o tělo.Nejoblíbenější je krém na strie.
 3. Noreva. Má bohatésortimentu, mohou být vybrány fondy pro jakékoli potřeby.Mnoho dermatologů doporučuje používat čisticí péči o tuto značku v přítomnosti černých skvrn a jednotlivých zánětů.
 4. Bark. Ruská společnost má bohatý sortiment.Produkují produkty pro obličej, tělo a vlasy.Cena je relativně nízká, zatímco složení je bohaté na přírodní a užitečné složky.

Protože existuje mnoho značek kosmetických lékáren, doporučuje se před nákupem komplexní péče provést diagnostiku kůže.Některé z výše uvedených značek tuto příležitost poskytují zdarma.Například Vichy nebo La Roche Pose.

Nejlepší farmaceutická kosmetika

V různých farmaceutických výrobcích považujeme za nejoblíbenější a nejúčinnější léky, které dermatologové nejčastěji doporučují.

Tyto produkty zahrnují:

 1. Efaclarový čisticí gel od La Roche. Pomáhá zbavit se nadbytečného tuku, eliminuje kontaminaci pórů a eliminuje zánět.Při pravidelném používání může výrazně zlepšit stav obličeje s problémovou pokožkou.Doporučeno s celým komplexem Efaklar.
 2. Krém pro strií Lierak. Legendární krém, díky kterému jsou strie méně viditelné.Díky jedinečnému složení vyplňuje narušenou epidermis.Doporučuje se těhotným ženám jako prevence strie.
 3. Vichy Concealer. Umožňuje vám okamžitě vyrovnat tón pleti a zmírnit případné vadypatrný.Unikátní vlastnost krému spočívá v tom, že nejen maskuje nedokonalosti, ale také je uzdravuje.

Mezi vůdce farmaceutické kosmetiky patří také série Sebum Bioderm.To je doporučeno mnoha dermatology k léčbě akné.

Pro problematickou pleť

Pro problematickou pleť se nejlépe hodí série Efaclar od La Roche Pose a Sebum z Biodermy. Obsahují všechny nezbytné formy péče.Abyste dosáhli výsledku, musíte si koupit gel na mytí, masku, zvlhčovač a tonikum.Složení těchto produktů zahrnuje látky, které pomáhají normalizovat produkci mazu.

Mají kumulativní účinek, takže výsledek žádosti zůstává po dlouhou dobu.La Roche se specializuje na termální vodu ve formulacích, takže tato úprava je šetrnější.Je vhodný pro citlivou pokožku, která je náchylná k vyrážkám.Gel, krém a tonikum se musí používat denně, ale doporučuje se, aby maska ​​nebyla prováděna více než třikrát týdně.

Pro citlivou pokožku

Pro citlivé typy pleti dermatologové doporučují použití značkových produktů Aven .Jejich složení je speciálně navrženo pro citlivou pokožku, pomáhá eliminovat nepohodlí ve formě svědění a podráždění.Struktura těchto produktů je hustá, ale absolutně nezanáší póry.Existují krémy určené pro léto i zimu.

Zimní krém má mastnější konzistenci, která pomáhá chránit jemnou pokožku před chlademteplota.Doporučuje se používat nejen zvlhčovač Aven, ale také měkkou pěnu a tonikum stejné značky.

Proti předčasnému stárnutí

Proti časnému stárnutí pokožky se nejlépe hodí řada Vichy LiftActiv. Účelem je odstranit vrásky na obličeji a věku.Komplex produktů obsahuje denní krém, noční krém, gel na mytí, sérum pro oblast očí.Unikátní komponenty, které tvoří vrásky, způsobují, že jsou méně patrné.

Kromě toho tato linie významně zvyšuje pružnost a pevnost pokožky, což zabraňuje výskytu známek stárnutí. Společnost Redermic doporučuje společnost La Roche Series Redermic. Tato linie je určena k opravě kontur obličeje, odstranění sucha, zvýšení hustoty a korigování hlubokých vrásek.

Z věkových skvrn

Téměř každá kosmetická značka má prostředky k odstranění pigmentace, která má bělící účinek.Jejich cena se velmi liší, záleží na zahrnutých komponentách.

Zvažte nejoblíbenější v následující tabulce:

Název produktu) Cena
Aven Whitening Cream 950 rub.
Mama Comfort obličejová maska ​​300 rub.
Krém pro odstranění pigmentace La Roche Pose 1100 rub.
Sérum pro odstraňování pigmentových skvrn Vichy 1300 rub.
Norevova bělící maska900 rub.

Při výrazné pigmentaci se doporučuje přistupovat k problému komplexně.Používejte nejen externí výrobky, ale také vyhledejte profesionální kosmetickou pomoc.

Akné, rosacea, rosacea

Terapeutická kosmetika pro obličej (v lékárnách existují léky, které eliminují většinu kožních problémů, pro správnou volbu musíte správně posoudit stav pokožky) vám umožní minimalizovatprojevy rosacea, stejně jako odstranění rosacea a akné.

Z rosacea byla nejoblíbenější série Toleriane LRoche Posay. Jeho složení obsahuje pouze jemné složky založené na termální vodě.Účinně hydratují pokožku a také snižují závažnost růžovky.

Z akné existuje obrovské množství produkce.Doporučuje se věnovat pozornost řadě Vichy Normaderm.

Obsahuje gel pro mytí, pleťové mléko, místní sérum a micelární vodu.Díky integrovanému přístupu je možné v krátké době zbavit se zánětů a zabránit jim v budoucnosti.

Mnoho dermatologů doporučuje používat kosmetiku Aven k odstranění rosacey. Má velmi jemné složení, zvlhčuje pokožku a zmírňuje zarudnutí a nepohodlí.Povinnou součástí péče by měl být zvlhčující a vyživující krém Aven.

Nejúčinnější prostředky podle hodnocení zákazníků

Nejúčinnější prostředky lékařské kosmetiky nejvícezákazníci se nazývají produkty Effaclar La-Roche Posay a Liftactiv Vichy.

První řada představuje výrobky pro péči o problémovou pokožku, odstranění zánětu a normalizaci produkce kožního mazu.Doporučuje dermatologové v jakékoli fázi akné.Druhá řada je navržena tak, aby eliminovala změny související s věkem, účinné i proti hlubokým vráskám.Umožňuje na krátkou dobu zvýšit pružnost pokožky, obnovit obrys obličeje a vyrovnat texturu pokožky.

Terapeutická kosmetika pro obličej je vysoce účinná, lze ji zakoupit pouze v lékárnách.Správně vybraný komplex rychle normalizuje stav pokožky.

Návrh výrobku:Oksana Grivina

Video o lékařské kosmetice na obličej v lékárnách

Jak aplikovat lékárenský přípravekkosmetika: