Technika barvení Airtouch: co to je, zvýraznění vlasů vzduchovým dotykem krok za krokem pro začátečníky

Moderní technologie barvení AirTouch je v poslední době stále populárnější.Často můžete vidět na sociálních sítích fotografie populárních modelů s tímto novým zbarvením.A ne nadarmo, protože dává vlasům luxusní objem a vypadá docela drahé.

Co je barvení AirTouch

]

Překlad z angličtiny znamená „dotek vzduchu“ znamená „dotek vzduchu“.S tak komplexním a vícebarevným barvením se na vlasech vytvoří hladké a jemné přetékání tónů, což umožňuje dosažení vzhledu objemu a barevné hloubky.Zbarvení získává na popularitě, jako lehkost apřirozenost.

Nahrazuje zastaralé techniky, jako je zvýraznění, ombre a holení vlasů. Vlasy nejsou úplně obarveny, ale 30% - 50% celkového objemu. Nejprve jsou některé prameny vybrány ze všech vlasů ve zvláštním pořadí (existuje několik vzorů).

Poté se každé otočení zámku vyfoukne fénem, ​​takže vypadnou všechny nejkratší a nejtenčí chloupky, protože budou vymalovány pouze ty, které nejsou „vyfukované“.S tímto zesvětlením vlasů jsou vyloučeny tvrdé a ostré přechody, zatímco u jiných barviv existuje velké riziko jejich získání.

Kdo by měl používat AirTouch?

Technika barvení AirTouch je vhodná pro téměř všechny typy vlasů, s výjimkou velmi krátkých srážek.Na krátkých vlasech nebude možné vytvořit plynulé a krásné přechody.

Barvení může být provedeno na jakémkoli zbarveném vlasy nebo přirozeném:

 • tmavý;
 • fér;
 • světlé;

  Technika barvení Airtouch je vhodná pro téměř jakoukoli barvu vlasů.

 • zrzky.

Chcete-li vlasům přidat originalitu, můžete přidat chladný nebo teplý odstín.

Nejpřínosnější a nejuznávanější bude pohled na majitele dlouhých a rovných vlasů.

Zbarvení je univerzální: bude vypadat výnosně jak v práci, tak na dovolené, bude přitahovat pozornost k sobě při každé události.Koneckonců, AirTouch je kombinován s jakýmkoli stylem oblečení, ať už jde o sport, klasiku, mládež nebo ležérní oblečení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Kontraindikace

Proto neexistují žádné kontraindikace pro techniku ​​AirTouch, nedoporučuje se však zesvětlovat vlasy, pokud jsou vážně poškozeny.

Vlasy jsou poškozeny, pokud:

 1. Již bylo opakovaně obarvené, odbarvené.V tomto případě je vlasová šachta zničena a změkčena a jsou zde také rozdělené konce.
 2. Rozšíření se často provádí.
 3. Vysoušeč vlasů a různé žehličky, kulmy a jiné horké kleště se neustále používají při maximální teplotě.V důsledku toho - rozdělené konce, mikrotrhliny po celé délce, silná zranitelnost vůči jakýmkoli mechanickým účinkům s vlasy.
 4. Často a neopatrně česané, pevně navinuté na natáčky, každodenní účesy se provádějí, napíná se vlasy (cop, těsné copánky) nebo se používají laky.Výsledkem toho všeho je, že se vlasy snadno odlomí a rozdělí se po celé své délce.

Výhody metody

Stylové barvení má mnoho výhod:

 • je vhodná pro jakoukoli barvu adélky vlasů;
 • nejpřirozenější výsledek (absolutně nepostřehnutelný přechod od přirozené barvy k zabarvení s rozmazanými okraji);
 • poskytující vlasům viditelný objem a všestrannost, účinek záře;
 • šetrný postup - kořeny nejsou odlehčené;
 • výsledek omladzuje kvůli barevným kontrastům, tvář vypadá svěží.Bude to optimálnířešení pro vizuální odstranění šedivých vlasů;
 • dlouhodobý výsledek - není nutné časté barvení (trvající od šesti měsíců do 8 měsíců) a v důsledku toho - šetří vaše peníze;
 • vypadá velmi stylově a moderně;
 • , i když jste alergičtí na barvení vlasů, můžete si tuto techniku ​​dovolit.Kontakt barviva s pokožkou hlavy je minimální;
 • po zabarvení není nutná žádná zvláštní péče, je vynaloženo minimální úsilí na udržení barvy.

Nevýhody techniky barvení kadeří

Avšak barvení kadeřů tímto způsobem má několik nevýhod:

 1. ) Cena.Za kvalitní provedení takového zbarvení musíte zaplatit dost.
 2. Dlouhý proces - trvá čtyři až pět hodin, záleží na délce a barvě vlasů.
 3. Mírné poškození v důsledku zabarvení.

Rozdíl od ostatních metod barvení vlasů

Technika barvení AirTouch je velmi podobná balayazh /shatushu, a pokud nejste kolorista, pak opravdu pouhým okemNesmíte rozlišovat jeden od druhého.Ve skutečnosti jsou však tyto dvě techniky zcela odlišné, přinejmenším v tom, že používají různé metody aplikace barvení vlasů.

Když děláte balayazhu, jsou všechny vlasy rozděleny na prameny a poté je každý vyčesán.Na zbývající vlasy se aplikuje bělicí barvivo.Shatush se častěji provádí na tmavých vlasech, „úsek“ barev se provádí po délce vlasů od tmavých po světlejší.Na rozdíl od známých pro všechnyzvýraznění, když se provádí barvení AirTouch, je zvolený pramen zcela natřen.

Proto je vytvořen jemnější obraz, zatímco při zvýraznění jsou viditelné jasné pruhy - zámky jiného odstínu.Při provádění ombry jsou vlasy ve spodní části zcela obarvené, zřetelně se liší barvou od horní části.Efekt přechodu je vytvořen od kořenů po tipy a obráceně.

Bronding - barvení pramenů v tmavších barvách, zejména v odstínech bronzových a hnědých.Rovněž se vytvoří objem a rána vlasů a tuto techniku ​​lze provést na nejkratších vlasech.

Kalifornie zvýraznění - účinek spálených vlasů, naznačuje maximální přirozenost, nevytváří ostré přechody.V tomto případě se použije asi 6 odstínů (světlé i tmavé tóny).

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Použité barvy

Pro výběr správné barvy je třeba vzít v úvahu následující nuansy: počáteční barvu vlasů, tvar obličeje, typ barvy a osobní přání pro konečný výsledek.Klient se rozhodne, chce získat jemný pohled nebo jasnou, bohatou blondýnku.

Aby se dosáhlo ušlechtilého studeného stínu, měly by být již zesvětlené vlasy zbarveny zvláštním nástrojem. Je nutné přidat do barevné směsi fialovou nebo modrou barvu, která nakonec z vašich vlasů udělá opravdu příjemný odstín popela.

S vaším obrázkem můžete experimentovat.V létě, v nejjasnější sezóně roku, existuje mnoho variací, jak přidat do svého stylu nadšení a tónovat vlasy v jakékoli světlé barvě.Například v růžové, fialové nebo dokonce mátové barvě.Vše záleží na osobních preferencích.V každém případě bude docházet k jemnému zbarvení, protože je postižena pouze polovina vlasů.

Před použitím barvy je vhodné vzít v úvahu stav a typ vlasů.Rovněž je nutné jasně dodržovat pokyny, které se dodávají s barvivy.

Potřebné nástroje

Pro barvení potřebujete:

 • vysoušeč vlasů;
 • kartáč a hřeben pro sušení vlasů;
 • zástěra;
 • zjasňující barvu /prášek, oxidační činidlo, lakovací mísu a kartáč;
 • tónovací činidlo a oxidační činidlo (volitelné);
 • rukavice;
 • fólie;
 • 2 zrcátka;
 • sponky do vlasů

Barvení AirTouch doma: lekce krok za krokem pro začátečníky

Opakované barvení doma je obtížné, je velmi dlouhé apečlivý proces.Vzhledem k tomu, že tento postup trvá v salonu poměrně dlouho, je vhodné, aby si všichni, kdo se rozhodnou pro barvení, měli volný čas a trpělivost.Je vhodné už mít nějaké zkušenosti s barvením vlasů sami, protože i mistři, to se stává, to nemohou udělat dokonale.

Aplikace barviva

Nejprve musíte rozdělit všechny vlasy na několik velkých částí, 4-5.

Poté, rozdělte každou část na malé zámky, začněte pracovat:

 1. Oddělte zámek hřebenem o tloušťce asi 1 centimetr a „vyfukujte“ studeným fénem, ​​aby všechnyvypadaly krátké a tenké vlasy.
 2. Umístěte fólii pod zbývající provazec a naneste odbarvovací barvivo liberálně s okrajem 3–5 cm od kořenů (s ohledem na délku vlasů).Pomocí suchého štětce promíchejte okraj tak, abyste dosáhli hladkého přechodu.
 3. Zabalte pramen fólie.Vyfoukané vlasy nechte mezi zámky ve fólii.Chcete-li zašpinit záda, musíte se podívat do zrcadel, která jsou umístěna proti sobě.
 4. Takto zpracovávejte celou hlavu.

Doba zdržení

Čas závisí přísně na pokynech.Podle intenzity nanášení barvy a počtu pramenů se zaměřte na požadovaný výsledek.Všechno je individuální - kdo chce světlici a kdo chce světlou blond. Obvykle se barva udržuje asi 40 minut.

Opláchněte

Po chvíli opatrně odstraňte fólii z vlasů.Opláchněte pod teplou vodou.Nezapomeňte na konečný kondicionér aplikovat výživný balzám na úpravu barvy.Pokud je to žádoucí, můžete do vlasů přidat jakýkoli odstín pomocí tónovací látky.

Všechno musí být provedeno v souladu s přiloženou instrukcí.Nakonec také opláchněte pod teplou vodou balzámem.Nakonec si vlasy vlažně osuštevysoušeč vlasů a dát to jakýmkoli způsobem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Lze AirTouch kombinovat s ostatními?

Chcete-li prodloužit intervaly mezi cestami do salonu, můžete kombinovat techniku ​​malování AirTouch s technikou ombre.V tomto případě se vlasové kořínky trochu ztmavnou (4, 5, 6 tónů jsou velmi vhodné) a linie přechodu z tmavé na světlo je vyrobena tak rozmazaná, jak je to jen možné, aby se zabránilo jasným pruhům a kontrastům.

Kombinací těchto dvou technik můžete dosáhnout přirozeně vyhořelého na slunci, trochu znovu vyrostlých vlasů nebo přidáním trochu více barvy (jemně růžová, světle fialová), abyste získali mladistvý a svěží vzhled.

Pravidla péče o prameny po zvýraznění

Technika barvení AirTouch v každém případě způsobuje poškození vlasů, zejména pokud je prováděna samostatně.Naštěstí je to opravitelné.V současné době bylo vyvinuto mnoho profesionálních nástrojů pro péči o poškozené vlasy.

Významně zlepšují kvalitu vlasových produktů, jako jsou:

 • Olaplex;
 • Wellaplex od Wella Proffessional;
 • Bond Ultim8 od Marix, Niophlex.

Hair Company Inimitable Lotion kombinuje komponenty péče a dobrý neutralizátor žloutnutí.Značka Kaaral se také velmi stará o vlasy (šampon, kondicionér a masku Royal Jelly Cream).

​​

Pro vlasy, které nejsou v souladu, se doporučuje Wella EIMI Perfect Me Cream. Dokonale čistí tzvchmýří vyhlazuje, opravuje a poskytuje ochranu před náhlými změnami teploty. Wella Oil Reflections lze použít jako tipy.

Při častém používání pomáhá dlouhodobě zanechávat slušný vzhled vlasů, vyhlazuje je a vytváří ušlechtilý lesk.

Doporučuje se nenechat unést domácí masky obsahující oleje, protože většina z nich si vlasy pouze nažloutne a vypadají jako sláma (zejména kokosový olej).

3 nejlepší recepty na masky pro péči o barevné vlasy

Kvasinková maska ​​pro posílení

Složení: ]

 • suché droždí - 1 lžíce.l.;
 • vejce - 1 ks;
 • voda - 50 ml.

Recept:

 1. Kvasinky nařeďte v 50 ml vody.
 2. Poté přidejte vejce.
 3. Zamíchejte masku do silného stavu.
 4. Nanese se po celé délce vlasů, přidržuje se půl hodiny a nakonec se vlasy umyjí teplou vodou.

Heřmáneková maska ​​

Složení:

 • 1 lžíce.l- heřmánek;
 • 1 sklenici vody;
 • 1 vajíčko bílé.

Recept:

 1. Heřmánek vaří ve vroucí vodě a nechá se vyluhovat po dobu 3 hodin.
 2. Beat egg white.
 3. Přidejte protein do napjatého vývaru, promíchejte.
 4. Naneste na vlasy masku lehkými masážními pohyby.

Maska by se měla udržovat, dokud nebude zcela suchá, a poté si vlasy dobře umýt.Abyste dosáhli nejlepšího výsledku, musíte jednou týdně vytvořit masku.

Maska rakytníku rakytníku

Recept: Mixrakytník a rostlinný olej ve stejných poměrech.Naneste na vlasy a nechte je hodinu.Pravidelnost - 2-3krát měsíčně.

Ceny v salonech Moskvy, Petrohradu a dalších regionů

Určitě nestojí za to honit nízké náklady na takovou malířskou techniku.Profesionální a kvalitní zvýraznění mistrů jejich řemesla nemůže být levné.

Ceny barvení Airtouch se skládají ze 4 zásad:

 • náklady na materiál (odlehčovací prášek, oxidy, tónovací směs, stabilizátor, péče atd.));
 • kvalifikace velitele;
 • značka fondů;
 • délka vlasů (krátká, k ramenům, k lopatkám, k pasu).
Město Náklady na služby
) Moskva 10–20 tisíc rublů.
Petrohrad 8-10 tisíc rublů.
Nižnij Novgorod 6-7 tisíc rublů.
Jekatěrinburg 5-10 tisíc rublů.
Novosibirsk 2,5 až 6 tisíc rublů.
Kazaň 3-6 tisíc rublů.
Čeljabinsk 3-8 tisíc rublů.
Astrachaň 4-6 tisíc rublů.

Výsledek barvení vlasů technikou AirTouch bude mít cenu všechen čas a peníze.

Autor:Vakushina Elizaveta

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o malířské technice Airtouch

Mistrovská třída této techniky od stylistky: