Tajemství kvalitního opalování v soláriu.Kosmetické tipy, oleje a krémy

Přirozené slunce nemůže pokožce poskytnout ideální opálení a v některých oblastech vůbec kvůli oblačnému počasí vůbec neexistuje.Řešení problému s nedostatkem tepla a ultrafialového záření je opálení v soláriu.Zde však existují tajemství a jemnosti.

Obsah
 1. Indikace a kontraindikace pro činění v soláriu
 2. Pravidla pro činění vsolária
 3. Škody způsobené opalováním v soláriu
 4. Kolik minut musíte opalovat v soláriu
 5. Jakopalování v soláriu
 6. Jak opalovat ve vertikálním soláriu
 7. Jak opalovat v horizontálním soláriu
 8. Jakpoprvé se správně opalovat v soláriu
 9. Jak se opalovat v soláriu bez obličeje
 10. Tan
 11. Jak se opalovat v soláriu se světlou pokožkou
 12. Tajemství toho, jak rychle a dobřenechte se spálit v soláriu před čokoládovou barvou
 13. Kosmetika pro solária.Názvy, instilované aplikace
 14. Oleje
 15. Krémy s efektem „tingle“
 16. opalovací postele opalovat nohy lépe
 17. Jak často můžete opalovat v soláriu?Je to možné každý den?
 18. Je možné opalovat se v soláriu bez brýlí?
 19. Je možné opalovat se v soláriu bez krému?
 20. Je možné opalovat se v soláriu bez spodního prádla?
 21. Je možné během menstruace opalovat v soláriu?
 22. Mohou se těhotné ženy opalovat v soláriu? ​​
 23. Je možné opalovat se na slunci po soláriu?
 24. Jak dlouho opálení vydrží po opalování?
 25. Video o činění v soláriu
Indikace a kontraindikace pro činění v soláriu

Solárium může nejen poskytnout zlaté opálení, ale také působito lidském zdraví.Nejlepší je začít navštívit solárium po konzultaci s lékařem.Lékař vám sdělí optimální dávku záření a frekvenci procedur.Zvláštní pozornost musí být věnována dospívajícím, těhotným ženám a matkám, které kojí.

V těchto případech je před zahájením řízení jednoduše nutné získat povolení od odborníka.Rovněž stojí za to zdržet se cesty do solária pro lidi s velmi citlivou pokožkou, mnoha krtky a vážnými popáleninami na těle.V takových situacích byste to neměli riskovat: může dojít k nenapravitelnému poškození zdraví.

Lékaři s následujícími nemocemi častěji doporučují, aby se vyhnuli soláriu:

 • infekční a parazitární choroby;
 • horečka;
 • přítomnost jakéhokoli typu nádoru;
 • onemocnění krve, srdce, krevních cév;
 • problémy s ledvinami nebo játry;
 • těžká tuberkulóza a diabetes mellitus;
 • nízký krevní tlak.

Existují však i takové choroby, při kterých může návštěva solária pouze přiblížit uzdravení.Ultrafialové záření pomáhá s kožními problémy.

Návštěva solária je vítána za následujících údajů:

 • slabost a neustálá únava;
 • akné;
 • onemocnění dýchacích cest;
 • ekzém a psoriáza.

Je-li kůže jemná a nemůže vydržetobyčejné slunce, je lepší nespěchat na návštěvu solária.Velké množství mateřských znamének na těle je také kontraindikací postupu.

Pravidla pro činění v soláriu

Malý varovný seznam pravidel vám pomůže vyhnout se problémům, jako jsou popáleniny nebo podráždění kůže.Níže je uvedeno 5 pravidel, od nejdůležitějších po sekundární.

 • Nic víc. Před zahájením sezení musíte odstranit všechny šperky a otřít obličejový make-up.Odborníci také doporučují nepoužívat různé vitamínové krémy na obličej a tělo, protože během adopce ultrafialové lázně mohou vstoupit do nebezpečné chemické reakce s ozářením.
 • Stojí za to chránit části těla, které jsou citlivé na ultrafialové záření. Existuje několik takových oblastí na těle: oči, vlasy a mléčné žlázy.Posledním bodem je zvláště třeba zvážit u žen starších 30 let.V samotném kosmetologickém centru se často vydávají speciální brýle, stejně jako vatové tampony na hrudi a na vlasy.Pokud jsou na těle tetování, musí být zakryta, aby nedošlo k vyblednutí.
 • Začněte postupně. První 3-4 sezení by se měla konat v intervalech 3 dnů, aby nedošlo k vysušení pokožky.
 • Nechte kůži chráněnou. Než odjedete do solária, je lepší zdržet se procedur při koupání s mýdlem nebo gelem.Nezbavujte pokožku jediné ochrany ve formě umírajících buněk a tuku.Navícměly by být upuštěny od procedur, které zjemňují a zcitlují pokožku (koupel, sauna).
 • Dodatečná ochrana. Pokud se jedná o vaši první návštěvu solária, je důležité použít ochranný krém a speciální gel na rty.Je třeba si uvědomit, že obvyklý krém proti slunci zde není vhodný.

Škody způsobené opalováním v soláriu

Lze rozlišovat tři hlavní negativní důsledky častých návštěv solária: zvýšené riziko rakoviny, předčasné stárnutí kůže a rozmazané vidění.

Podle lékařských výzkumů lidé navštěvující solárium 15krát ročně zvyšují riziko vzniku rakoviny téměř 10krát.Umělé paprsky pronikají hluboko pod kůži a mohou způsobit různé mutace.

Zvláště ohroženi jsou lidé s bledou pokožkou a mnoha krtky nebo mateřskými znaménky na těle.Proto je lepší nezneužívat služby kosmetického centra a navštívit solárium pouze podle pokynů lékaře nebo v naléhavých případech.

Stárnutí kůže (to je patrné zejména na obličeji a krku) se může vyskytnout mnohem dříve, pokud se budete opalovat příliš často.Ultrafialové záření pokožku výrazně vysychá, díky čemuž je křehčí.Po každém zákroku můžete samozřejmě na tělo aplikovat zvlhčující mléko nebo krém, ale malý účinek zůstane.

Pokud nepoužíváte kosmetiku, můžete nejen rychle získat vrásky, ale také zničit samotnou pokožku.Ve zvláště citlivých oblastech mohouvěková místa, která je velmi obtížné redukovat.

Umělé ultrafialové paprsky, stejně jako obyčejné slunce, jsou škodlivé pro lidské oko. Při opalování je nezbytné používat speciální ochranné brýle, aby nedošlo k popálení rohovky a aby nedošlo ke ztrátě zdravého zraku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Kolik minut musíte opalovat v soláriu

Nyní odborníci rozlišují 4 hlavní typy pleti: keltský nebo skandinávský, evropský a středomořský typ s tmavou pletí.Stručný popis správné návštěvy solária pro různé typy pleti je uveden v následující tabulce.

Keltský nebo skandinávský typ Do této sekce patří lidé se světlem citlivou pokožkou se spoustou pihy, které snadno pálí a prakticky se neopaluje.Keltský typ se vyznačuje modrýma očima a červenou nebo bílou barvou vlasů.Je vhodné, aby se lidé s těmito vlastnostmi vůbec neopalovali nebo aby procedury prováděli 1-2 krát týdně po dobu 3-5 minut.
Světle zbledlý Evropan Vzhled je podobný představitelům keltského typu, ale kůže je méně zranitelná a může být opálená.Barva očí může být zeleno-šedá nebo zelená a vlasy jsou červené nebo světle hnědé.Opalování v soláriu je lepší 2krát týdně po dobu 5-10 minut.
Černá Evropská Téměř žádná kůžehoří na slunci, má dobrý stín.Vlasy nebo tmavě hnědé nebo kaštanové barvy.Hnědé oči, šedé, duhovka se téměř neliší od žáka.Lidem tohoto typu se doporučuje navštívit solárium 2-3krát týdně po dobu 10-15 minut.
Středomořský typ Zástupci tohoto typu se vyznačují tmavou pletí, tmavě hnědou barvou očí a černými nebo hnědými vlasy.Středomořský typ se snadno opálí a málokdy má kožní problémy.Solárium můžete bezpečně navštívit 2-3krát týdně.Jedna relace může trvat až 15-20 minut.

Jak správně opalovat v soláriu

Pro každé zařízení existují zvláštní pokyny a bezpečnostní pravidla, která by měla být známa každému, kdo chcenavštivte kosmetické centrum.

Jak se opalovat ve vertikálním soláriu

Opalování v soláriu, jehož tajemství a potěšení se mnoho z nich ještě musí naučit, se v poslední době stalo docela běžným.Každý už dlouho znal horizontální solárium, ale málokdo slyšel o vertikálním soláriu.Tato jednotka má klady i zápory.

Klady svislého solária: čistota, prostornost, vysoká účinnost.

Tato jednotka je malá válcová místnost, proto zde budou mít lidé trpící klaustrofobií pohodlí.

Nepřítomnost potřeby opřít se o stěny zařízení potěší ty, jimž se takové akce zdají nehygienické.

Další plus je vysoká síla záření, díky níž je to možnéběhem několika sezení dostanete perfektní bronzové opálení.

Nevýhody svislého solária: drahá cena, silné záření, které aktivněji vyvolává výskyt nádorů, a potřeba zůstat v klidu po celou dobu sezení.

Vertikální solárium funguje na jednoduchém principu.Člověk jde dovnitř válcového pokoje, ve jehož stěnách jsou postaveny lampy, které vydávají ultrafialové záření.Stačí pár minut, aby bylo uvnitř zařízení, aby si všiml efektu.Ve stoje je opálení rovnoměrnější než při ležení.

Jak se opalovat v horizontálním soláriu

Solárium v ​​horizontálním soláriu má také svá tajemství, klady a zápory.Pozitivní aspekty: nižší cena, schopnost relaxace v uvolněné poloze a mírné záření, které tak zásadním způsobem neovlivňuje obsah vlhkosti kůže a těla jako celku.Negativní stránky: nerovnoměrné opalování v problémových oblastech (vnitřní stehna, boční části).

Chcete-li získat výsledek, opakujte postup přibližně 4-5krát.V opalovacím lůžku musíte alespoň dvakrát relaxovat a změnit svoji polohu.Je třeba chránit intimní místa, oči a vlasy.Bude správné přinést opalovací krém a balzám na rty, aby nebyla suchá jemná pokožka.

Jak správně opalovat v soláriu poprvé

Nejprve musíte navštívit lékaře a ujistit se, že návštěva solária bude prospěšná a nepoškodí tělo.Během menstruace byste se měli zdržet návštěvy solária, závažných onemocnění (diabetes mellitus, nádory, tuberkulóza a další) a s velkým počtem krtků nebo mateřských znamének.

První cesta do solária by neměla přesáhnout 3-5 minut.Je vhodné nepoužívat procedury koupele a odmítat používat drhnutí a mýdlo.

Doporučuje se také vzít ručník do kosmetologického centra (pokud je solárium vertikální, pak ho můžete položit na podlahu), opalovací krém a zvlhčující mléko.Lékaři zjistili, že je nejbezpečnější navštívit solárium každé 3 dny, takže tělo má po ozáření čas na zotavení.

Jak se opalovat v soláriu bez obličeje

Opalování v soláriu, jehož tajemství jsou popsána dále v tomto článku, je zvláště oblíbené v chladných ročních obdobích.Jedinou nevýhodou pro návštěvu solária v zimě je to, že opalování čokolády vypadá nepřirozeně, zejména na obličeji, a jemná pokožka rychle ztrácí vlhkost.V důsledku neustálých návštěv opalovacího lůžka se na obličeji, krku a dekoltu mohou brzy objevit vrásky a struktura kůže.

Pracovníci kosmetického centra obvykle doporučují používat jednoduchý ručník, bavlněné ubrousky nebo speciální brýle k částečnému nebo úplnému zakrytí tváře.

Nedostatek bodů spočívá v tom, že po několika sezeních se na tváři mohou tvořit světelné kruhy. Nejlepší je zakrýt si obličej dvojitým ručníkem.Je možné, že mírný účinek z ultrafialových paprskůzůstane, ale bude vhodné se podívat v zimě a na podzim.

Tan

Chcete-li získat dokonce zlaté opálení v soláriu, musíte jej navštívit 5-7krát.Pro každý typ pokožky existuje omezení frekvence a času, které by nemělo být zanedbáno.V průměru by se mělo opalovací lůžko začít v 5 a končit v 20 minutách.Celkový počet ultrafialových koupelí odebraných za rok by neměl překročit 50, jinak dojde k poškození celého těla.

Chcete-li dosáhnout opálení po dlouhou dobu, musíte použít speciální krémy, které fixují a zachovávají barvu pleti.Rovněž je třeba si uvědomit, že tělo (ve vertikálním i horizontálním soláriu) musí být správně umístěno.

Ruce by se neměly dotýkat těla, ale vnitřek boků by měl být ve vzájemném kontaktu.Když je opalování v poloze lícem dolů, dlaně by se měly otočit směrem k lampám.V případě nekvalitního opalování po stranách je lepší několikrát navštívit vertikální solárium.

Neměli byste se pokoušet zvýšit účinek kombinací přírodního a umělého opalování za jeden den, protože to může zničit kůži nebo způsobit popáleniny.Také v blízké budoucnosti je lepší nenavštívit koupel a saunu, aby nedošlo k narušení regenerace kůže.

Jak se opalovat v soláriu se světlou pokožkou

Lidé s keltskými nebo skandinávskými typy pleti by měli být velmi opatrní.Keltský typ častěji hovoří o velkém počtu pih a krtků, které bude bezpečnější ukázat jako prvník lékaři.Krásné opálení je možné, ale za tímto účelem byste měli zřídka navštívit solárium a ne více než 3-5 minut na relaci.

Je vhodné, aby lidé se světlými (bílými nebo červenými) vlasy vždy používali speciální bavlněný klobouk.Podobné příslušenství lze nosit na obličeji k ochraně křehké kůže před nadměrným zářením.Je také lepší zásobovat se předem s hydratačním a regeneračním krémem a pleťovým mlékem, a to jak pro tělo, tak pro vlasy.

Tajemství, jak rychle a dobře opalovat v soláriu před čokoládovou barvou

Opalování v soláriu, jehož tajemství vám pomůže získat bronzový tón pleti, je nemožné ve velmi krátké době.Některé zdroje říkají, že pro rychlý účinek můžete postup provádět každý druhý den, ale není tomu tak.Takový plán poškodí pouze zdraví.Je lepší opakovat návštěvy každé 2-3 dny.Po 10 sezeních můžete dosáhnout požadovaného výsledku.

Zástupci středomořského typu pleti mohou získat čokoládové opálení již na zasedání 5-6.Pro výsledek je velmi důležitý stav a věk samotných lamp a pověst kosmetického salonu nebo kosmetického komplexu.Pokud se lampy nezměnily dlouhou dobu, nebude tento efekt okamžitě patrný.

Je vhodné vybrat pouze důvěryhodná zařízení, kde je dobré vybavení, a informovaní odborníci obsluhují zákazníky.Ve více renomovaných střediscích lze okamžitě nabídnout krémy na opalování a doplňky na ochranu intimních míst.

Speciální kosmetika s barvicím účinkem pomůže okamžitě vidět výsledek.Samozřejmětakové opálení není skutečné a brzy zmizí.Pro delší účinek můžete použít krém s efektem „tingle“, ale může to poškodit příliš citlivou pokožku.

Kosmetika pro solária.Názvy, instilovaná aplikace

Kosmetika pro solária je poměrně drahá, ale pomůže udržet zdravou pokožku.

Tajemství úspěšného opalování v soláriu je použití zvláštních produktů

Hlavní vlastnosti speciální kosmetiky pro umělé slunce:

 • zpomalení fotografování kůže;
 • stanovení a urychlení působení ultrafialového záření;
 • zvlhčování a obnovování kožních buněk;
 • Vyšší pravděpodobnost rovnoměrného opalování.
 • ​​

Oleje

Kosmetika pomůže zachovat zdraví a urychlit proces opalování.Hlavní typy kosmetiky pro solária: aktivátory, bronzery a ustalovače.Odborníci doporučují používat kosmetiku od jednoho výrobce, aby nezískali různé tóny pleti.

 • Aktivátoryjsou oleje a krémy, které mají schopnost urychlit opalování.Tyto látky by se neměly používat při první návštěvě kabiny, protože můžete spálit a poškodit kůži.
 • Bronzeryjsou speciální kosmetické přípravky, které obsahují barvicí složky, které bohatí na opalování.Takový lék bude správně aplikován na nohy, protože je vždy obtížné rovnoměrně opálit.
 • Spojovací prvkyse aplikují na tělopo sezení hydratuje pokožku a vyvolává konzervační účinek.Při prvních návštěvách solária jsou tyto prostředky prostě nezbytné.

Krémy s efektem „tingle“

Cílem těchto kosmetických přípravků je rychlé získání skutečné (na rozdíl od bronzerů) pálení.Působení krému je založeno na skutečnosti, že jeho složky způsobují vlnění krve do kůže.Póry se rozšiřují, oxidační proces v tkáních se zrychluje.Díky tomu můžete získat luxusní opálení již ve 3 až 4 sezeních.

Takové prostředky však mají mnoho nedostatků.Krémy ničí pokožku, takže pro keltské lidi je lepší zdržet se těchto prostředků.Ze stejného důvodu neaplikujte krém s efektem „tingle“ na něžná a světlá místa, aby nedošlo k popálení a podráždění.

, ve kterém jsou solária nejlepšími solárními nohami

V horizontálním soláriu ne vždy záření dopadá vždy na boky a na vnitřní stranu stehna. Vertikální prostorná kabina je mnohem pohodlnější a je schopna zářením pokrýt všechny části těla, včetně nohou. K přesnému dosažení požadovaného výsledku můžete použít kosmetiku s barvivy.

Jak často se můžete opalovat v soláriu?Je to možné každý den?

Bohužel, od každodenního opalování pod umělým sluncem kůže velmi rychle schne a zhoršuje se.Pokud vám teplo moc chybí, můžete jít do solária až 3krát týdně, ale nic víc!

Nejvhodnější možností je navštívit kabinu s umělým zářením jednou za 2 dny.

Odborníci doporučují distribuovat návštěvu solária na 2 cykly ročně na 20 lekcí.Takže krásné opálení může přetrvávat všech 365 dní a pokožka má čas se zotavit.Hlavní věcí není porušovat bezpečnostní pravidla a nenavštěvovat solárium více než 50krát ročně.

Je možné opalovat se v soláriu bez brýlí?

Činění v soláriu, jehož tajné nedostatky byly popsány v článku, nevyhnutelně bolí zrak.Být v kabině se zářením se zavřenými víčky nemůže chránit vaše oči.

Paprsky snadno pronikají tenkou pokožkou.Časté návštěvy solária s nechráněnýma očima mohou ohrozit zrak a předčasné stárnutí.Je lepší nezanedbávat bezpečnostní pravidla a používat speciální brýle, které blokují nežádoucí záření pro oči.

Výjimkou mohou být pouze kabiny, kde je možné vypnout lampy nad obličejem.Namísto brýlí můžete také zkusit zakrýt obličej ručníkem složeným několikrát nebo ubrouskem.

Je možné opalovat se v soláriu bez krému?

Použití ultrafialových lázní bez použití speciálního krému je možné, ale velmi nežádoucí.Samozřejmě i bez make-upu můžete získat čokoládové opálení, ale v tomto případě existuje vysoká pravděpodobnost, že kůže zdrsní a bude na dotek tvrdá.

Může dojít k odlupování, podráždění a dalším nežádoucím účinkům.Nikdo nechce jít do solária, pak se vypořádat s ošetřením kůže.Bude bezpečnější a bezpečnější okamžitě koupit potřebné prostředky a opalovat se v soláriu bez zbytečnýchzdravotní problémy.

Je možné opalovat se v soláriu bez spodního prádla?

Je nebezpečné pro ženy i muže opalovat se v soláriu bez spodního prádla.Paprsky pronikají hluboko do těla a mohou způsobit zhoubné nádory.Proto se spravedlivému sexu doporučuje přikrýt mléčné žlázy speciálními bavlněnými vložkami, nálepkami nebo jednoduchým ručníkem.

Muži by se také neměli vzdát spodního prádla, protože intenzivní záření může nenapravitelně poškodit genitálie. Platí to zejména pro muže starší 30 let.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.
Je možné během menstruace opalovat v soláriu?

Gynekologové nedoporučují během menstruace opalovat se pod umělým sluncem.V těchto dnech je ženské tělo kontraindikováno ve všech postupech, které zvyšují tělesnou teplotu.

Teplo způsobuje těžší krvácení vnitřních cév a tělo ztrácí více krve.Uzavřené prostory a horký vzduch mohou způsobit závratě a ztrátu vědomí.Lékaři doporučují přenést všechny tepelné procedury na konec cyklu.

Mohou se těhotné ženy opalovat v soláriu?

Názor většiny lékařů souhlasí s jednou věcí: během těhotenství se nemůžete opalovat v soláriu!To má samozřejmě určité výhody (vitamín D), ale je zde mnohem více nástrah.Lepší neriskujte své zdraví návštěvou solária.Intenzivní záření má negativní dopad na zdraví nenarozeného dítěte.

Pokud plod není příliš silný, je možné vyvinout různé druhy patologií, problémy s nervovým systémem a hrozí dokonce potrat.Také umělé slunce může poškodit pokožku matky a způsobit podráždění ve formě věkových skvrn, které se v budoucnu velmi obtížně zbaví.

Je možné opalovat se na slunci po soláriu?

V žádném případě byste neměli kombinovat přírodní a umělé opálení za jeden den.Po vystavení ultrafialovým paprskům se pokožka stává zranitelnou, takže ji obyčejné slunce snadno poškodí. Je lepší přeplánovat výlet na pláž další den, aby se snížilo riziko popálení.

Jak dlouho trvá opálení po opalování?

Umělé opálení na těle trvá 2–3 týdny, což jej příliš neliší od přirozeného.Opravit zlatý odstín pokožky pomůže kosmetice a správné výživě.Ověřené zdroje naznačují, že budete jíst více rajčat, mrkve a bylin.Tyto produkty obsahují speciální látky, které přispívají k produkci melaninu, který prodlužuje opálení.

Solárium je skvělá příležitost získat dokonalé opálení v každém ročním období.Přes všechny potíže je opalování v soláriu poměrně příjemným a užitečným postupem, který vám umožní vypadat atraktivně v každém ročním období.Tajemství a jemnosti krásného opálení, které jsou obsaženy v tomto článku, vám pomohou rychle a bezpečně dosáhnout toho, co chcete.výsledek.

Autor:Lee Alina

Návrh článku:Mila Fridan

Video o činění v soláriu

Životní hacky pro dokonalé opálení: