Světlé zbarvení vlasů.Foto pro krátké, střední vlasy, přírodní barvu

Blond vlasy vypadají skvěle jak v životě, tak na fotografii - před papírováním mnozí dávají přednost barvení vlasů ve světlých odstínech.Světlé zbarvení vlasů vyžaduje opatrnost a pozornost, ale za všech podmínek budou vlasy vypadat nádherně a dobře upravené.

) Pro koho je vhodné barvení světlem?

Věk a typ obličeje nehrají roli při výběru barvy vlasů, stojí za to se orientovatpouze na vzhled: teplý (jižní) nebo studený (severní).Teplý typ zahrnuje dívky s tmavou pletí a tmavými vlasy, studenou světlou pletí a světlovlasými vlasy.

Přírodní blondýnky mají zpravidla bledou nebo narůžovělou pokožku, takže malování ve světlých odstínech je primárně pro dívky se stejným typem vzhledu.

Je-li odstín blondýna zvolen správně, získá dívka 3 výhody blondýnek:

 • Přirozenost. Blondýnka je přírodní barva vlasů, na rozdíl od módních vícebarevných odstínů neztrácí svůj význam.
 • Extra objem účesů. Tenké a řídké vlasy ve světlé barvě nabírají objem.
 • Osvěžující účinek. Tvář orámovaná blond vlasy vypadá zdravěji a mladší.

Komu se světelné skvrny nedoporučují?

Barvení ve světlých odstínech se nedoporučuje u dívek s tmavými hrubými vlasy a tmavou pokožkou.Blondýna bude vypadat nepřirozeně a postup malování bude mít spoustu problémů.

Čím tmavší je přirozená barva vlasů, tím obtížnější je získat čistý světlý odstín.

Černé vlasy se nejdříve musí zesvětlit 9% oxidačním činidlem.9% působí rychleji a agresivněji než 6%, což se používá k zesvětlení blond vlasů.Zničí strukturu vlasů, po takovém postupu se objeví suchost a křehkost.V případě neúspěšného zesvětlení může dojít k částečnému vypadávání vlasů, bude vyžadovat dlouhodobé ošetření.

Na fotografii lze defekty kůže skrýt,ale v životě bude světlé zbarvení vlasů vyžadovat vícevrstvý make-up, který evokuje tón obličeje.Dívky s akné, post-akné a jinými kožními onemocněními by se měly vyhýbat světlým odstínům vlasů.Rovněž blondýna se nedoporučuje vybírat dívky s velkým množstvím molů na tváři - v rámci světlých vlasů z dálky vypadají jako černé tečky.

Výběr odstínu

Odstín je vybrán tak, aby odpovídal barvě pleti a barvě očí, aby se získala harmonická kombinace.

Odstín barvy:

 • bledý, lehce narůžovělý může být jakýkoli odstín, platina a popelavá blondýna vypadá zvláště krásně s bledou pokožkou;
 • kůže se světlým opálením by měla být zlatá nebo světle blond;
 • tmavě opálená kůže by měla být přirozená, příliš světlý odstín bude ostře kontrastovat s pokožkou a zabrání vytvoření integrálního obrazu.

Barevný odlitek:

 • zelené oči mohou být měď, zlato nebo pšenice;
 • modré oči, je žádoucí zvolit zapalovač: platinový nebo popelavý blond;
 • Je lepší zvolit tmavší hnědé oko: béžové nebo barvu kávy s mlékem.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Světlé barvení odpovídající přirozené barvě

Neúspěšné barvení dává žlutý odstín.Vlasy nevypadají dobře upravené a bolestivé. Chcete-li získat přirozenou barvu světla, musíte použít tajemství profesionálních koloristů.Sčítají sebarvicí směs 2-3 kapky odstínu balzamu fialové barvy.Fialová odstraňuje nažloutlost a pomáhá dosáhnout přirozené platiny a světlého blond odstínu.

Dívkám s hnědými a červenými vlasy je obtížné získat správnou barvu poprvé. K dosažení přirozeného stínu musíte barvit vlasy ve 3 až 4 dávkách, mezi kterými si musíte udělat přestávku nejméně 3 týdny.

Světlé zbarvení tmavými kořeny

Tmavé kořeny od známek nedbalosti se změnily v módní trend.Profesionální kadeřníci nazývají tento druh moření účinkem zarostlých kořenů.Chcete-li získat takovou barvu, musíte se odchýlit od kořenů o 2-5 cm.

Výhody světlého barvení tmavými kořeny:

 • snadnost postupu barvení, možnostbarvte si vlasy sami;
 • minimální náklady, postup lze provést jednou za 2-3 měsíce;
 • účes se stává objemnějším, drsné rysy obličeje jsou vyhlazené a měkčí.

Jaké zbarvení světla je vhodné pro dlouhé vlasy?

Světlé barvy poškozují vlasy.Dlouhé vlasy jsou nejvíce postiženy.Chcete-li se stát blond vlasy s dlouhými vlasy, musíte být trpěliví: barvení trvá 2 měsíce až 6 měsíců.

Barvení ve vybraném odstínu nelze provést v jednom kroku.Počet procedur závisí na původní barvě vlasů - čím tmavší jsou, tím více kroků bude zapotřebí.Pro každé následující zbarvení je třeba vzít světlejší tón barvy 1 a pokračovatdokud není dosaženo požadované barvy.Po každém zbarvení absolvujte léčebné masky.

Bezpečným typem světelného barvení dlouhých vlasů je balayaz. Znamená to mírné nerovnoměrné nanášení barvy na 2/3 délky vlasů a kořeny zůstávají neporušené.

Světlé zbarvení balayazu

Balayaz vypadá na vícevrstvých srážkách velmi výnosně.Jedná se o francouzskou techniku ​​barvení, při které se barva nanáší na jednotlivé prameny.Barva je vybrána v takovém odstínu, že ostře kontrastuje s hlavní barvou.Světlé odstíny jsou pro to nejvhodnější.Na rozdíl od ombre neexistuje žádná jasná hranice mezi barvami.Barva se nanáší tenkým štětcem s mírným zametacím pohybem, což umožňuje rovnoměrné zbarvení tenkých jednotlivých pramenů.

Světlé barvení pro krátké vlasy

Krátká délka vlasů je ideální pro barvení světlými tóny.Na celebrity na instagramu sociální sítě můžete vidět, že stále více zpěváků a hereček si vybírá tento druh zbarvení.

Nejoblíbenějším odstínem blond je platina. Platinová blondýnka vypadá působivě na účesu pixie, ale je také vhodná pro velmi krátké účesy.K udržení dobře udržovaného vzhledu střihu je třeba kořeny odlehčit každé 3 týdny.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Světelný obraz na čtverci

Teplé barvy jsou vhodné pro čtverecodstíny blond: pšenice a zlato.Pokud je přirozená barva vlasů tmavá, pak jsou-li ve světlých barvách, vypadají vlasy u kořenů tmavší.

Pro dosažení krásného přechodu doporučují odborníci používat kořenovou zónu o 1 tónový zapalovač. Barva se špičky rychleji vymyje a díky této technice bude barva vypadat přirozeněji.

Světlé zbarvení na bobovém voze

Bob-car je vhodný pro jakýkoli typ obličeje.Kombinuje znaky dvou účesů: dlouhé prameny na obličeji jsou převzaty z klasického čtverce a „noha“ na zadní straně hlavy je převzata z účesu bob.Světlé bobové auto skrývá širokou čelist a těžkou bradu.

Existují dvě možnosti barvení: jedna barva nebo 2-3 odstíny. V prvním případě se na vlasy rovnoměrně aplikují vlasy stejné barvy.Ve druhém - noha je malována v nejtemnějším stínu, zámky na obličeji - v nejsvětlejším.

Ombre na koberci

Caret je atypická délka vlasů pro ombru.

Pro stříšku se používají pouze 4 druhy z 10,

 • kontrastující- pro tento typ ombre hranicebarvy jsou jasně odděleny, mezi prameny není plynulý přechod;
 • světlé- charakterizované barvením konců vlasů v jasných, nepřirozených barvách;mezi světlou paletou je to platinová a popelavá blondýna;
 • ročník- nejoblíbenější ombre, je plynulý přechod mezi kontrastními barvami, který je získán nanášením lehké barvy se selektivními tahy na špičkách 2 až 5 cm;
 • příčný- je charakterizován střídáním světlých a tmavých odstínů po celé délce, je poměrně komplikovaný v provedení a lze jej provést pouze profesionálním kadeřníkem.
Světlé zbarvení na čtverci s prodloužením na obličej

Čtverec s prodlouženými prameny v blízkosti obličeje vytváří zvláštní efekt: tvář vypadá užší a brada je menší.Pro takový účes se doporučuje barvení zlatou a popelavou blond.Pro zdůraznění tvaru účesu je užitečné zvýraznit prameny v obličeji.K tomu musí být obarveny o 1-2 odstíny světlejší než většina vlasů.

Vhodné techniky barvení:

 • balayaz;
 • klasický ombre;
 • klasický raketoplán.

Holičství s asymetrií

Holičství je jednou z původních možností barvení pro ty, kteří se rozhodli pro barvení světlých vlasů. Fotografie, se kterými profily sociálních kadeřníků oplývají na sociálních sítích, jasně ukazují: jedná se o krásný a snadno použitelný druh zvýraznění.S tím se barva změní z tmavého odstínu u kořenů na světlejší u konců.

Výhody kliky na čtverci s asymetrií:

 1. plynulé přechody barvy umožňují dosáhnout přirozeného stínu;
 2. barvení není možné aplikovat na celou délku vlasů, ale na 2/3, 1/2 nebo na jediný pramen;
 3. Správně provedený člun zvýrazňuje složitou strukturu asymetrického střihu.

Jak se starat o blond bělené vlasy?

Základní pravidla pro odchodpro bělené vlasy:

 1. Použijte speciální šampon. Mělo by být označeno „pro vlasy světlé barvy“.
 2. Umyjte si vlasy studenou vodou. Pod vlivem horké vody se práce mazových žláz zesiluje, vlasy se musí umývat častěji.Z tohoto důvodu se stávají křehkými a nudnými.
 3. Pravidelně zvlhčujte špičky. ​​Dobře upravené vidličky jsou ošklivé a škodlivé.Vlasy se začínají delaminovat po celé délce, takže jak rostou, je třeba je oříznout.Špičky mohou být chráněny zvlhčovacími oleji, musí být aplikovány na vlasy po každém mytí.
 4. Minimalizujte použití žehlení a vysoušeče vlasů. Horký vzduch je také škodlivý pro vlasy, stejně jako horká voda.Do styling s fénem nebo žehlení ne více než jednou týdně.
 5. Aktualizujte barvu včas. Polopraná barva zničí jakýkoli účes.I výrobky pro profesionální péči udržují barvu v původní podobě po dobu nejvýše 2 měsíců, v tomto pořadí musí být aktualizovány každých 7-8 týdnů.

Tónování světlem

Tónování je speciální malířská technika využívající několik odstínů barvy.Pro světlou základnu kadeřníci doporučují zvolit několik barevných variant, které budou o něco tmavší než většina vlasů.

Toto:

 • světle hnědá;
 • světle blond;
 • je tmavě blond.

Bronding

Barvení vlasů v různých odstínech hnědévolal bronding. Je přijatelné brnění v jiných barvách, které vypadají výhodněji na vlasech.

Druhy pancéřování:

 1. ombre - částečné zbarvení vlasů od konců ke středu;
 2. klasický - stínování barvy několika jednotlivých pramenů;
 3. zbarvení - za použití 3 nebo více odstínů;
 4. zonální - přidělení jednoho fragmentu účesu;
 5. otevřený brazilský - používá se ke zlepšení vlasů, často se provádí s tónovaným balzámem.

Zvýraznění: klasické a odlesky

Zvýraznění jsou tenké jednotné prameny světlé barvy, které ostře kontrastují s hlavní barvou vlasů.

Když je zvýrazněn oslnění, barva se nanáší náhodně na několik samostatných pramenů.

Správně provedené zvýraznění oslnění vypadá jako lesk na slunci ve vlasech.Pro zvýraznění se používají pouze světlé odstíny barvy.Oba typy barvení jsou vhodné pro dlouhé a střední vlasy, zvýraznění se nedoporučuje pro krátké srážky.

Barvení ve 2 světlých odstínech

Můžete se rozhodnout, zda chcete vlasy barvit ve 2 světlých odstínech, pomocí speciální služby pro výběr účesů.Musíte do ní nahrát fotografii s aktuálním střihem a zjistit, zda je vybraná možnost vhodná. Dvoubarevné tónování může být svislé nebo vodorovné.

Zvláštností vertikálního barvení je to, že vlasy v chrámech a na zadní straně hlavyobarvené do tmavšího odstínu a zbytek vlasů do světlého odstínu.Při horizontálním barvení se 1/2 délky vlasů, počínaje kořeny, obarví v jednom odstínu a spodní polovina vlasů v druhé.

Vrstevnatá blonďatá ombre

Ombre vypadá na vrstvených účesech výhodná.Vzhledem k rozdílu v délce jednotlivých vláken se barvy třpytí, postupně se mění v sebe, účes díky tomu vypadá výrazněji.

K získání blond ombre potřebujete 2-3 světelné odstíny s rozdílem 1-2 tónů.Většina vlasů je zbarvena v nejtmavší barvě, jednotlivé horní prameny jsou světlé. Na špičky se použije nejsvětlejší odstín.

Ombre na koncích pro rovné vlasy

Ombre je po celé délce výhodnější než vlnité vlasy. Jsou-li vlasy rovné, je lepší se zastavit na koncích. Technika barvení je jednoduchá: vlasy musí být rozděleny do samostatných pramenů, aplikovat barvivo, prameny zabalit do fólie a fixovat sponami.

Špičky jsou zbarveny rychleji než vlasy u kořenů, takže na nich nemůžete držet barvu déle než 30 minut.Lehké tipy zdůrazňují tvar střihu a vizuálně prodlužují vlasy.

Špičky lze vymalovat dvěma způsoby: sudými a asymetrickými.V první variantě je barva nanášena rovnoměrně a ve druhém - postupně, může být rozdíl mezi krajními body aplikace 2-4 cm.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účesbob krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Světlobarvení módním růžovým odstínem

Krásné a módní trendy jsou blond vlasy s mírně růžovou růží.Tato barva se nazývá jahodová blond.Vypadá skvěle na dlouhé i krátké vlasy.Je to velmi snadné: stačí přidat do barvy růžový odstín balzámu vhodné barvy v množství 5-10 kapek.

Fotografie světlých barvících vlasů s růžovým nádechem

Čím více toniků, tím jasnější barva, takže ji musíte nejprve vyzkoušet: naneste na jeden pramena počkejte 10 minut. Pokud je barva příliš jasná, umyjte si vlasy šamponem, aby se barva umyla, a příště přidejte méně tonikum.

Jasný rozdíl ve vzhledu světlých vlasů lze vidět na fotografii, pokud fotografujete vlasy před a po aplikaci balzámu.

Světlé odstíny rychle vymývají a barva je „špinavá“.Chcete-li zachovat barvu tak dlouho, jak je to možné, musíte po malování použít masku nebo balzám, který obsahuje silikon.Opraví barvivo, zajistí hladké a lesklé vlasy.

Video na téma: světlé zbarvení vlasů, foto

3D technika barvení ombry na blond vlasy:

Technika pro barvení balayazu na světlých vlasech: