Sušení těla pro ženy, jak zhubnout.Dietní menu na týden, cvičení doma

Sedavý způsob života a podvýživa u moderních žen vedou k nadváze a špatnému zdraví.Sušení těla pro hubnutí pomůže zbavit se těchto problémů.

Co je to sušení těla?

Sušení těla pro hubnutí žen je soubor opatření a opatření zaměřených na snížení množství podkožního tuku (v procentech) a zlepšení fyzické zdatnosti.Je třeba poznamenat, že první je bez druhého nemožný.

Proto lze proces sušení těla podmíněně rozdělit do dvou fází:

 • Výběr optimálního výživového systému (strava).
 • Volba vzdělávacího programu v souladu s funkční připraveností studenta.

Hlavním úkolem sušení těla pro hubnutí není ztráta hmotnosti, ale normalizace podkožního tuku.To je hlavní rozdíl mezi sušením a pravidelným hubnutím.

Rozdíl mezi těmito dvěma metodami pro dosažení ideální proporce postavy je snadno pochopitelný zvážením zásad, které jsou vlastnímetody.

Sušení těla pro hubnutí žen je založeno na fyzické aktivitě.V tomto případě bude nejoptimálnějším výsledkem snížení objemů v pase, kyčlích nebo jiných částech těla bez výrazného snížení celkové tělesné hmotnosti.

Fyzická aktivita přispívá ke spalování tukových buněk pomocí správně vybrané stravy.Zároveň však roste objem svalových vláken, a tím i celková hmotnost svalů v těle.

Normální hubnutí je založeno na stravě v procesu dosahování výsledků.Hlavní tezí této metody je jíst méně.V důsledku nedostatku živin se při klasickém hubnutí nespálí pouze tuk, ale také svaly.To má nepříznivý vliv na fungování pohybového aparátu a oběhového systému.

Z hlediska ukazatelů na stupnici má úbytek hmotnosti oproti sušení výhodu.Při správné úrovni sebekázně je zaručeno, že první možnost přinese výsledky.Pravidelné dodržování přísné stravy dříve či později však povede buď k poruchám a zpětnému rázu (přibírání na váze než před ztrátou hmotnosti), nebo ke zdravotním problémům.Tato metoda nezná jiný způsob, jak dosáhnout výsledku.

Sušení těla pro hubnutí žen nezaručuje výrazný úbytek hmotnosti. S pomocí správně zvoleného vzdělávacího programu a dobře sestavené stravy je však možné integrovaným způsobem snadno dosáhnout snížení objemu v „problémových oblastech“.

A také zvyšují pružnost pokožky a tónsvaly.To pozitivně ovlivní pohodu a sebeúctu každé ženy.

Sušení těla pro dívky doma

Sušení těla doma by mělo začít hodnocením fyzické kondice.Vzhledem k tomu, že základem této techniky je intenzivní intenzivní trénink, je velmi důležité mít před sušením fyzický trénink nad průměrnou úrovní.Nezaškolená osoba se nedoporučuje zahájit trénink v souladu se všemi nutričními omezeními.

Ženy a dívky, které neměly sportovní praxi, potřebují předběžný výcvik.Před zahájením procesu sušení je třeba věnovat pozornost posilovacímu tréninku.Pomůže to vyřešit 2 problémy najednou: mentálně připravit studenta na nadcházející práci a připravit nervovou soustavu na fyzickou aktivitu.

​​

Období přípravy na sušení těla na hubnutí by nemělo být kratší než 30 dnů.Během přípravy se nedoporučuje omezovat stravu.Dovoleno zvýšit celkový příjem kalorií potravin.Výsledkem měsíčního tréninku by měl být zlepšený svalový tonus a přizpůsobení se dlouhodobé fyzické aktivitě.

Je velmi důležité zvládnout správnou techniku ​​provádění cvičení.

Pokud ignorujete přípravnou dobu a začnete tělu zaschnout okamžitě po přijetí takového rozhodnutí, nebude dosaženo konečného výsledku.Na pozadí relativně velkého zatížení a nedostatkuTělu rychle docházejí živiny.Osoba, která se zabývá, sníží celkový výkon.

Na plnění povinností v práci i doma nebude dostatek energie.Pokud budeme pokračovat v procesu sušení za takových podmínek, bude mít člověk extrémní stupeň přepracování.To může vést k poškození nervového systému.Ženy se sportovními zkušenostmi mohou začít sušit tělo doma bez předchozí přípravy.

Po dokončení přípravné fáze můžete zahájit proces sušení.Cvičení prováděná v první fázi nevyžadují výrazné upřesnění a přizpůsobení.Strava prochází změnami.Během tohoto období je velmi důležité vyhnout se velkému stresu pro tělo.Proto ostře odmítnout obvyklé výrobky nestojí za to.I když jsou uvedeny v seznamu „STOP“.

V průběhu několika týdnů by tyto produkty měly být postupně staženy ze stravy.To bude první fáze sušení těla pro hubnutí.Po bezbolestném přechodu na zdravou stravu byste měli začít hladce snižovat množství uhlohydrátů v příjmu potravy.

Celkový počet kalorií by navíc neměl klesnout pod 300–400 jednotek od normy spotřeby (co to je, bude popsáno níže).Jinak spolu se spalováním tukových buněk v těle začnou globální katabolické procesy. Přechod na dietu s nízkým obsahem sacharidů by měl být doprovázen zvýšenou intenzitou školení.

Sušeníúbytek tělesné hmotnosti u žen doma by neměl být prováděn v nuceném režimu.To platí zejména pro lidi, kteří se v minulosti nezúčastnili sportu.Pokud se objeví první příznaky přepracování nebo bolesti kloubů a svalů, měli byste přestat cvičit a konzultovat s fyzioterapeutem.

Doporučuje se vybrat dietu společně s profesionálním dietologem.Pokud dívka nebo žena nemají zkušenosti se sportem, je třeba před zahájením sušení provést lékařské vyšetření na kontraindikace.

Sušení těla na hubnutí lze provést po prohlídce lékařem.

V případě pozitivního názoru lékaře lze sušení doma provádět maximálně jednou ročně.Optimálního výsledku při sušení těla bez negativních důsledků na zdraví a pohodu žen lze dosáhnout s trváním procesu od 1 do 2,5 měsíce.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Pravidla výživy

K poklesu tělesného tuku během sušení dochází v důsledku racionálního snížení celkového obsahu kalorií v potravinovém koši.Toho lze dosáhnout stažením z denního menu produktů s vysokým obsahem uhlohydrátů.

Vzhledem k tomu, že takové jídlo tvoří více než polovinu celkového množství konzumovaného jídla, povede jednoduché odstranění potravin ke katastrofickýmnedostatek energie.Silnější svaly navíc vyžadují více budovy a živin.

Z tohoto důvodu je třeba do potravin vložit stejné množství bílkovinných potravin společně s vyloučením potravin s vysokým obsahem uhlovodíků ze stravy.V konečné fázi sušení těla pro hubnutí žen může být podíl potravin s vysokým obsahem bílkovin více než 85%.

Výměna některých produktů za jiné by měla probíhat hladce.V první polovině procesu sušení (v době, kdy je ve stravě stále ještě hodně sacharidů), byste měli ráno jíst vysoce kalorické jídlo.Večer (po 13 hodinách) musíte jíst potraviny s vysokým obsahem bílkovin.

Správné uspořádání jídel je při sušení těla velmi důležité.Nejlepší možností by bylo rozdrcení stravy na 5-6 malých porcí.Měly by být konzumovány v pravidelných intervalech. Poslední jídlo by se nemělo připravovat později než 4 hodiny před spaním (19 hodin).

V počáteční fázi hubnutí je důležité pít hodně vody.Pomůže odstranit toxiny z těla a rozptýlit metabolismus.Norma pro dospělou ženu je 1,5–2,2 litru denně.Tento počet by měl být snížen blíže k dokončení kurzu.Použití smažených potravin během procesu sušení je vysoce nežádoucí.

Potraviny je třeba napařit nebo vařit.Vážnou chybou je závěr tuků ze stravy.Ženské tělo potřebuje pro normální fungování každý den v průměru až 30 g tuku.Preferovány by měly být polynenasycené tuky skupiny Omega.Je možné snížit jejich počet, ale je nesmírně důležité dodržovat rychlost příjmu.

Díky intenzivnímu rytmu každodenního života a vysoké obchodní činnosti je možné uchýlit se k výživovým doplňkům a sportovní výživě, aby bylo dosaženo rovnováhy mezi mikro a makro prvky v potravinách.Při použití těchto složek byste měli pamatovat na jejich nutriční hodnotu a vzít ji v úvahu při výpočtu stravy.

Zakázané a povolené potraviny

Po dokončení první fáze sušení těla byste se měli pečlivěji přiblížit k procesu výběru konzumovaných potravin.Postupné snižování celkového obsahu kalorií ve stravě vyžaduje vědomé odstranění určitých položek z nabídky obsahující velké množství uhlohydrátů.

Nejprve je nutné zcela vyloučit produkty ze stravy, které obsahují rychlé uhlohydráty (glykemický index nad 50).

Patří sem následující skupiny produktů:

]]
Cukr a výrobky z cukru Kyselá smetana s tukem Majonéza
Perlivá sladká a minerální voda Skladujte šťávy Mouka
Výrobky s vysokým obsahem rostlinných tuků

Když se uhlohydráty obsažené v těchto produktech rozdělí nalidské tělo prudce stoupá glukóza.Je to čistá energie, kterou nelze proměnit v práci, a to ani při nejvyšší fyzické aktivitě.Nadbytek glukózykteré tělo nemělo čas spalovat několik hodin, se ukládají ve formě tukových buněk.

Proto je při sušení těla na hubnutí velmi důležité od prvních dnů úplně vyloučit všechny produkty uvedené v tabulce.K nahrazení škodlivých a vysoce kalorických potravin by měly přicházet výrobky s nízkým obsahem glukózy.

Patří sem:

 • Dietní maso (kuřecí, krůtí a hovězí).
 • Čerstvá zelenina (rajčata, paprika, okurky).Můžete je použít ve velkém množství.Zelenina prakticky neobsahuje kalorie a je bohatá na vitamíny A, B1-B3, PP a C.
 • Mléčné výrobky (neslazený jogurt, kefír, tvaroh).
 • Ovoce (jablka, pomeranče, kiwi).Je lepší je používat ráno a v malém množství.Ovoce obsahuje fruktózu.Je to uhlohydrát, který se snadno přemění na glukózu.
 • Ryby (odrůdy s nízkým obsahem tuku).
 • Sušené ovoce.
 • Vejce.Jsou zdrojem nejkompletnějšího proteinu (absorbovaného 99%).Na začátku sušení byste neměli omezovat používání vajec pouze na bílkoviny.Vaječné žloutky obsahují esenciální tuky pro tělo.

Vzorové menu pro sušení po dobu jednoho týdne

Sušení těla pro hubnutí žen bude úspěšně dokončeno pouze v případě správně sestavené stravy.Aby nedošlo k chybě s počtem spálených kalorií během dne, měli byste je spočítat pomocí vzorců Harris-Benedict nebo Mifflin-San Giorgi.

Tyto vzorce byly získányexperimentálně a není pochyb o jejich správnosti.Výsledkem výpočtů bude poměrně přesný ukazatel spotřeby energie ženského těla v klidu.Aby se hodnota přizpůsobila individuálnímu rytmu života každé ženy, aktivně se používají koeficienty pohybové aktivity.

Je velmi důležité objektivně zvolit koeficient překladu.Výsledkem je konečný příjem kalorií na jeden den.

Je třeba od výsledného čísla odečíst 300–400 kcal a vypočítat poměr na základě celkového čísla.

Jako základ lze použít následující nabídky:

Stravování Produkty Poznámky
Snídaně (7:00 dopoledne).Ovesná kaše v mléce, zelený čaj bez cukru.Pohanková kaše je vhodná pro zítřek.
Oběd (10: 30-11: 00 h) Jakékoli ovocné nebo proteinové koktejly
Oběd (13:00 h) Pečené nebo vařené krůtí /kuřecí maso, obloha z ovesné kaše.Lze také konzumovat zeleninu.
Oběd (15: 00–15: 30 h) Fermentované mléčné výrobky a tvaroh.Do tvarohu je možné přidat nějaké sušené ovoce
Večeře (18:00 h) Vařené ryby, zelenina na ozdobu.

Spotting pro sušení doma

Hlavní roli v procesu sušení těla pro ženy hrají sportycvičení.Optimální výsledkyje možné dosáhnout střídáním 2 typů zatížení: aerobní (běh nebo intenzivní chůze) a anaerobní (silový trénink).

Provádění cvičení s hmotností nebo tělesnou hmotností by mělo být nejméně 3krát týdně.Mělo by být zřejmé, že cílem takového výcviku je spálit maximální množství energie.Třídy by tedy měly být intenzivní a objemné.Toho lze dosáhnout zahrnutím všech hlavních svalových skupin do tréninkového rozdělení.

Pro ženy jsou to:

 • nohy;
 • hýždě;
 • prsa.

Cvičení pro tyto 3 svalové skupiny by se měla provádět každý tréninkový den.Z tohoto důvodu je lepší program pro třídy stavět na systému FullBody.Tento princip formování souboru cvičení pro trénink zahrnuje provádění základních pohybů ve všech svalových skupinách třikrát týdně.

Aerobní cvičení by mělo být provedeno před zahájením silového tréninku po dobu 20–30 minut a po něm (40–60 minut).Ve dnech bez silového tréninku je nutné běhat nebo chodit (dokud se neobjeví pot).

Přibližný vzdělávací program pro sušení těla ženy doma může být zastoupen takto:

​​
Den školení Cvičení Počet opakování, časy
Den 1 dřepyklasický 5 * 20-25
Tlak elastických svazků na hrudník 4 * 15-20
Rumunské zvedání s činkami nebo tyčí 5 * 15-20
Push-upz kolen 4 * 10-15
Zvedání nohou vleže 5 * 25-30
) Den 2 Kliky 4 * 8-10
Hyperexlongace na ohýbaných nohách 5 * 20-25
dřepy se širokým usazením nohou 4 * 20-25
Kroucení na lisu 6* 25-30
Plíce s činkami 6 * 20-25
Den 3Střídání nohou zpět 5 * 25-30
Hluboký dřep 4 * 15-20
Zatlačování z kolen 5 * 10-15
Vrazil do horní části hrudníku 5 * 15-20
Zvedněte krytpress 5 * 20-25

Kontraindikace pro sušení

Sušení pro hubnutí je pro ženy velkým stresemorganismus.Proto v některých případech není vhodné pustit se do tohoto kardinálního způsobu, jak uvést tělo do dokonalého tvaru.

Sušení těla pro hubnutí je kontraindikováno u žen trpících cukrovkou.Pro lidi trpící touto chorobou je důležité získat potřebné množství komplexních uhlohydrátů s jídlem.Jejich vyloučení ze stravy nepříznivě ovlivňuje produkci inzulínu v těle.To může vést k problémům s kardiovaskulárním systémem.

Sušení těla je kontraindikováno u těhotných žen a kojících matek.V tomto období formování nového života je důležité získat kompletní seznam potřebných vitamínů a minerálů s jídlem.

Rovněž není povoleno hubnutí pomocí diety bez uhlohydrátů u:

 • problémy s trávicím systémem;
 • onemocnění jater a ledvin;
 • vysoký psychický stres.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.
Opuštění režimu sušení

Při opuštění nízkokarbové stravy je třeba mít na paměti, že nejen omezení jejich příjmu šokuje tělo.Návrat k obvyklé stravě se proto musí provádět hladce.Mělo by to trvat stejnou dobu, jakou trvalo sušení.

Aby se zachovaly výsledky úbytku hmotnosti, měli byste po ukončení sušení konečně ukončit používání produktů ze seznamu „STOP“.

Sušení těla může ženám poskytnout výsledky v krátkém čase.Hubnutí při správné organizaci procesu se projeví snížením objemu a zlepšením svalového tónu.Aby bylo sušení úspěšné, je nutné správně sestavit dietu a zvolit správný tréninkový program.

Autor:Dmitry Svetlov

Návrh článku:Oleg Lozinsky

Video o sušení těla pro hubnutí ]

Správné sušení dívek: