Suchý masážní kartáč s přírodními štětinami, kaktusy, anticelulitidou.Ceny a recenze

V kosmetickém arzenálu každého módy je dnes masážní kartáček pro suché broušení těla.Metoda suché masáže pochází z ajurvédské medicíny.Starověký vědec Hippocrates prohlásil, že masáží se vytvoří suchá masáž a tělo se z těla odstraní.

Proč neSuchá masáž Uzhen

Díky pravidelným postupům suché masáže je pokožka hladší a získává jednotnou barvu.Mnoho žen tvrdí, že účinky použití masážního kartáče překračují všechna nejdivočejší očekávání.Hladkost pokožky po masáži je výrazně zvýšena, získává zdravý lesk, méně suchá.

V tomto případě postup suchého mletí těla přispívá k:

 • k odstranění celulitidy;
 • vyhlazující ochablou pokožku;
 • účinnější práce se všemi kosmetickými výrobky používanými po zákroku;
 • zlepšeníkrevní oběh, stimulace imunitního systému;
 • uvolnění napětí, zejména při masáži krku a ramen;
 • snížení otoků;
 • uvolnění napětí v kloubech;
 • zvyšující pevnost a pružnost pokožky.

Rovněž pravidelné broušení poprsí před sprchou za sucha eliminuje lymfatické usazeniny, které se vytvářejí při nošení podprsenky.Suchá masáž je typ jemného peelingu.Mrtvá epiderma se odlupuje, pokožka se napne, pružně a vypadá mnohem lépe.

Různé druhy masážních kartáčů

Masážní kartáče se dělí podle těchto typů:

 • kulaté a oválné- jsou vysoce ergonomické.Masážní stroje této formy kompaktně zapadají do ruky, nemají ostré úhly, které zabraňují poranění při práci kůží;
 • s přírodním vlasem- při výrobě vlasového povlaku takových modelů se používají vepřové vlasy nebo přírodní vlákna z dlaně, kaktusu nebo agáve.Hlavní výhodou těchto materiálů je pochoutka při zpracování kůže, eliminace škrábanců, podráždění, alergické reakce;
 • s umělými štětinami- při jejich výrobě se používá nylon.Takové kartáče jsou tvrdé.Jsou proto určeny pro intenzivnější masáže.Jsou dobré, protože se v nich bakterie hromadí méně;
 • se zuby- pracovní plocha těchto masérů je opatřena půlkruhovými hroty vyrobenými ze silikonu nebo dřeva.U suché masáže jsou to většinoučásti zlepšují krevní oběh, zvyšují svalový tonus;
 • Japonské kartáče- štětce se silnými štětinami z palmových nebo agávových vláken a improvizované pero zabalené v hrubém provázku;
 • elektrické kartáče- pomocí motoru zabudovaného do rukojeti masérky dochází k vibracím vláken.Takové modely jsou vybaveny několika provozními rychlostmi včetně časovače, který reguluje trvání procedur;
 • je kartáč rukavicí .Má drsný povrch s tkanými přírodními nebo syntetickými vlákny a poskytuje účinnou lymfatickou drenážní masáž těla.
  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.
Který kartáč si vybrat

Vysoká cena a kvalita nejsou vždy klíčovými určujícími kritérii.

Individuální výběr maséra závisí na následujících faktorech:

 • rozměry. Když se masírují oblasti obličeje, používají se výrobky malé velikosti, zatímco větší se masírují velké plochy těla;
 • druh štětiny. Citlivá nebo hypealergická kůže je ošetřena měkkými kartáčky s přírodními štětinami.Tvrdší modely z nylonových štětin nebo silikonových zubů - je racionální používat ty, kteří jsou ochotni obětovat nepříjemné pocity ve prospěch účinného boje proti celulitidě;
 • tvar a velikostúchyty. Modely s dlouhými držadly pomáhají vypracovat těžko přístupné oblasti těla.Sklenice s tkaninovým popruhem se snadno připevní na ruce - jsou vhodné pro masáž jednotlivých zón;
 • tělesný materiál. Dřevěné modely jsou odolné, šetrné k životnímu prostředí.Plastové výrobky jsou křehčí, ale nepodléhají negativním účinkům vlhkosti nebo bakteriální mikroflóry.

Před nákupem štětce musíte:

 • držet ho ve svých rukou, abyste zhodnotili hmotnost příslušenství, ergonomii, trvanlivost těla a rukojeti;
 • cítit štětiny testováním jeho tuhosti;
 • vytáhněte vlasy a ujistěte se, že nevypadají;
 • věnujte pozornost zápachu: nepříjemný zápach naznačuje špatnou kvalitu výchozího materiálu produktu;
 • pečlivě zkontrolujte pouzdro, aby nedošlo k prasklinám, otřepům, ostrým rohům nebo jiným vadám.

Nejlepší modely

Před plánováním nákupu maséra pro broušení suchou pokožkou je vhodné se seznámit s nejlepšími modely na trhu.Níže uvádíme několik populárních vzorků od zahraničních a domácích výrobců.

Wishmore

Značka Wishmore nabízí kartáče s dlouhými držadly, tělo z přírodních bukových a divokých chlupů.Hromadné modely jsou velmi jemné.Používá se k masáži jemných typů pleti.Výrobky od tohoto výrobce jsou vynikající pro ty, kteří teprve začínají cvičit suchou masáž nebo se snaží ovlivnit ty nejcitlivějšíčásti těla.

Cactus Gloys

Jedná se o anticelulitidní kartáč s přírodními vlákny z tampikového kaktusu.Účinně odstraňuje odumřelou pokožku, stimuluje mikrocirkulaci krevních buněk a zabraňuje ucpávání úst mazových žláz.

Tento model má také následující vlastnosti:

 • zjemňuje a vláčí pokožku;
 • čistí pokožku zbytků mrtvé epidermy, odstraňuje lymfatické usazeniny;
 • pomáhá zmírnit svalové napětí, bolest kloubů a snížit otoky;
 • Optimalizací krevního oběhu pomáhá posilovat imunitu.

Tento model je určen výhradně pro suchou masáž.Proto je nutné se vyhnout kontaktu maseru s vodou z důvodu možného popraskání celého dřeva, z něhož je jeho tělo vyrobeno.Doporučuje se čistit štětiny produktu nejvýše 1krát týdně, a to pečlivě zvrásněnou hadříkem nebo vlhkým hadříkem.

Iherb (Earth Therapeutics, Ecotools Dry Brush)

Masážní kartáče americké kosmetické společnosti Iherb jsou k dispozici v různých verzích.

Nejoblíbenější z nich jsou 2 druhy:

 • Earth Therapeutics. Jedná se o multifunkční model se 4 úrovněmi tuhosti.Přírodní hromada produktu je vyrobena z kaktusových vláken.Na zadní straně je masér vybaven polštářem s gumovými kuličkami, které plní funkci uvolňující masáž svalů;
 • Ecotools Dry Brush. Kulatý kartáč se syntetickými chloupky.Při uvedené 4 úrovni tuhosti tostále měkčí než ten předchozí.Vlnitá nylonová vlákna jsou mírně nakloněná.Model je stejně účinný při masáži těla i hlavy.

Riche Cosmetics

Datum založení moskevské společnosti Richet je 1996.Ona je široce známá mezi výrobci kosmetických prostředků.

Richeovy drenážní kartáče jsou velké a mají dlouhou rukojeť, která jim umožňuje vypracovat nejprístupnější oblasti těla.

Výrobek této značky je vyroben z přírodních materiálů.

Tělo výrobku je vyrobeno z buku, který určuje jeho pevnost a odolnost proti mechanickému poškození.Vlákna mexického kaktusu se používají k výrobě masérských chloupků.Villi tohoto vzorku jsou tvrdí a nebude fungovat pro majitele příliš jemné kůže.

Spivak

Známá ruská společnost na výrobu mýdel je také známá výrobouvynikajících masážních kartáčů s řadou významných výhod:

 • silné dřevěné pouzdro;
 • štětiny z přírodního divočáka s hypoalergenními vlastnostmi, poskytující lymfatickou drenáž a masáže těla proti celulitidě;
 • s ergonomickou dlouhou rukojetí s vybráními pro pohodlné uchopení rukou, která vám umožňuje masáž nejvzdálenějších částí těla.

Tento model výrobce je určen výhradně pro broušení za sucha.Při jejich výrobě se používá neupravené dřevo.Tělo vzorku se proto může pod vlivem kosmetiky a vlhkosti deformovat.

Avon Planet Spa

Jedná se o speciální miniaturní kartáč od známé americké společnosti Avon, určený k masáži obličeje.Má hustou, ale měkkou syntetickou štětinu, která umožňuje bez efektivního poškození účinně očistit povrchové vrstvy kůže od keratinizované epidermis.

Vzhledem k vysoké odolnosti materiálu (ze kterého je tělo maséra vyrobeno) vůči účinkům bakterií v kombinaci se suchým mletím je přípustné odření kosmetických krémů a emulzí.

Suchý masážní kartáč Avon Planet Spa - představuje jedinečný - propracovaný design, realizovaný ve formě elegantního skla.Po použití se masér umístí na patu základny, což umožňuje, aby stálý svislý kartáč rychle vyschl.Horní část je pokryta víkem, které ji chrání před kontaminací.

Dřevěný masážní kartáč

Švédská holdingová společnost Oriflame vyvinula oválný ergonomický kartáč.Část těla modelu, která je ve středu mírně zúžená, usnadňuje držení produktu v ruce a jeho nízká hmotnost eliminuje jakékoli svalové napětí během používání.

Kartáč na suchou masážKartáč na dřevěné masírování - zaměřený:

 • pro vývoj svalových vláken;
 • odstranění strií;
 • jevy celulitidy;
 • zlepšený krevní oběh;
 • pozitivní lymfatický drenážní účinek, včetně odstranění přebytečné nahromaděné tekutiny s odstraněním přetížení.

Pro větší pohodlí a bezpečnost, dřevěné pouzdroTento model je dokonale zpracován, nemá ostré hrany, praskliny, otřepy.Na gumové vložce pracovní plochy jsou upevněny zaoblené dřevěné zuby.

Protilehlá strana vzorku je opatřena silně tkanou nití, která je na dotek příjemná.Popruh je však nevýhodou modelu, protože je příliš dlouhý, je vhodnější pro širokou ruku, což vede ke snížení jeho funkčnosti při použití.

Aira

Ruská společnost Ira - vyvinula nový kartáč zvláštního tvaru.Pracovní rovina je mírně zakřivená.Tato konstrukce usnadňuje masáž těžko dostupných míst.

Model je lehký, protože má syntetické štětiny a jeho tělo je vyrobeno z plastu.Díky materiálům odolným vůči vlhkosti může kartáč provést suchou masáž nebo ji vtřít do sprchy.

Kartáč se snadno používá, ale malá délka modelu (pouze 20 cm) vylučuje možnost masírovat záda.Pro snadné skladování je držadlo produktu opatřeno smyčkou.

Riffi

Německý suchý masážní kartáček s univerzálními schopnostmi.Produkt má dlouhou rukojeť, která vám umožní pracovat na kůži na zádech.Rukojeť je odstraněna a na opačné straně modelu je popruh pro upevnění rukou a masírování méně nepřístupných částí těla.

Model je účinný v expozici za sucha a za mokra.Buková základna má sklon k bobtnání ve vodě, čímž se posiluje spojení odnímatelné rukojeti s tělem.

Nicméně potésušení dřeva bez deformace má svou původní podobu.

Některé modely od tohoto výrobce jsou vybaveny oběma pracovními plochami.

Jedna je pokryta středně tvrdými štětinami.Diametrická rovina má reliéfní strukturu s dřevěnými hroty.

Při vývoji tohoto modelu výrobci promýšleli každý detail, který zvyšuje pohodlí při používání maseru.

The Body Shop (Velká Británie)

Kosmetická značka, založená v roce 1976 Anitou Rodrik, vyrábí štětce s kaktusovými štětinami.Štětiny vláken této rostliny jsou elastické.Při ošetřování pokožky čistí a obnovují vrstvu pokožky, čímž zlepšují krevní oběh, průtok lymfy a nárůst energie.

Výrobek je vyráběn v klasické podobě s dlouhou rukojetí, která umožňuje bezproblémové vyleštění všech částí těla.Uživatelé si všimnou příjemné vůně vycházející z maséra a pocitu tepla.Ergonomický tvar rukojeti a efektivní tělo činí masážní proces velmi pohodlným.

Titania​​

Suchý masážní kartáč s tuhou a elastickou nylonovou štětinou od německého výrobce.Produkt je určen pro masírování problémových oblastí vrstvami tuku, zejména v oblasti proximální, gluteální a ramenní.

Vlasy vzorku dokonale čistí pokožku od zbytků mrtvé epidermis a různých kontaminantů.Masáží protilehlým reliéfním povrchem se rozptýlí krev a lymfoidní tekutina.

Při výrobě maseru se používá průhledný hustý plast, ve kterém jsou uspořádána vybrání pro prsty, která neumožňují skluzu výrobku v ruce.

Dalším typem masážního příslušenství tohoto výrobce je dřevěné pouzdro, odnímatelný držák, přírodní sisalová hromada.

Lana a sítě se vyrábějí z hrubých vláken této rostliny.Proto nelze pochybovat o elasticitě a trvanlivosti chloupků produktu.Ti, kteří jsou ztraceni jeho tuhostí, by se měli při koupeli pokusit použít masáž a po navlhčení vlasů vodou.

Advance Techniques

Tento masážní kartáč americké kosmetické společnosti Avon demonstruje vysoce kvalitní a moderní design.Při masáži se produkt mimořádně efektivně vyrovnává s celulitidou, otoky a uvolněnou pokožkou.

Mezi hlavní výhody takového modelu patří:

 • kompaktní velikost .Malý produkt bez fyzického stresu je pohodlně držen v ruce;
 • elastický základ. Robustní plastové pouzdro je dostatečně flexibilní pro hluboké studium tkanin;
 • dlouhý bezešvý pásek. Umožňuje upravit masážní přístroj tak, aby vám pohodlně padl na ruku.

Pracovní plocha této anticelulitidové masérky je pokryta silnými silikonovými hroty válcového tvaru, které při masírování snadno klouzají po suché kůži, což zcela eliminuje zranění.Kromě toho se produkt snadno čistí a rychle schne.

Hydrea London

Kosmetická značka Hydréa London nabízí velký výběr vysoce kvalitních doplňků pro péči o tělo, včetně suchých masážních kartáčů vyrobených z přírodních organických materiálů.

Nejjednodušší model této společnosti, Bristle Detox, je vyroben v klasické podobě, bez jakýchkoli dalších prvků a doplňků.Příslušenství má dřevěný podstavec, ergonomické obrysy.

Dalším originálním produktem Hydréa London je oboustranný masér s krátkou rukojetí pro péči o tělo.Pracovní plocha výrobku je pokryta přírodními štětinami a na druhé straně masážními kuličkami.Tato kombinace činí příslušenství neocenitelným pro zdraví.Chlupatá strana čistí pokožku. Masáž těla pomocí koulí pomáhá zbavit se celulitidy.

]
Model Pouzdro Pracovní plocha Tuhost Průměrná cena (rublů)
Více strom strniště divočáka nízká
Cactus Gloys strom Kaktusové vlákno Vysoké 1100
Terapeutické přípravky pro Zemi Strom Kaktusové vlákno vysoká 850
Ecotools Dry Brush dřevo syntetika vysoká 400
Riche strom kaktusové vlákno nízké 600–1400
Spivak strom Kančí štětina nízká 600
Avon Planet Spaplasty syntetika vysoká 100-150
Kartáč na dřevěné masáže strom dřevěné hroty vysoké 200-160
Aira plast Syntetika vysoká 200
Riffi strom kančí štětina nízká 450
Advance Techniquesplast Hroty vyrobené ze silikonu vysoké 1500-2000

Pravidla pro broušení suchého těla pomocíkartáče

Během suché masáže štětcem je nutné provádět tělo zdola nahoru dlouhými zpětnými pohyby.Horní pohyby by měly vždy směřovat k srdci, tj. V souladu s tokem lymfy.Zpočátku se masáž může zdát bolestivá (to je normální pocit), kůže by si na ni měla zvyknout.

Nohy a paže se masírují analogicky se zametáním a žaludek a klouby (ramena, kolena, boky, zápěstí, kotníky) se třením kruhovým pohybem.Tlak na část těla závisí na tloušťce kůže v tomto místě (plocha dekoltu nebo podpaží je měkčí než na chodidlech nohou).Pro suchou masáž se nepoužívají pleťové vody ani oleje.

Nejlepší je použít štětce k suché masáži před každou koupelí, nebo nejméně 3krát týdně.Systematickým prováděním těchto procedur se efekt vyhlazování pokožky projeví po 3 až 4 třeních.

Autor:Breiman Andre

Návrh článku:Mila Friedan

Video o masáži suchým štětcem

Jak masírovat suchým štětcem: