Střih dlouhý čtverec bez rány.Fotografie vpředu a vzadu, možnosti účesu

Jeden ze symbolů dobrého vkusu a vrozeného smyslu pro styl, snad, lze nazvat dlouhým účesem bob bez rány.Známá a oblíbená, neustále blikající fotografie v lesklých časopisech, získala nové formy a vzhled s vývojem kadeřnictví a příchodem nových technologií pro barvení a tvarování vlasů.

Výhody a nevýhody protáhlé bobule

Dlouhý účes bobu odhaluje a zdůrazňuje krásu vlasů.

Získala srdce dívek pro řadu výhod:

 • univerzálnost účesů - vhodná pro každou příležitost;
 • účes je schopen přidat vlasům větší objem;
 • nekomplikované stylování;
 • vytváří přirozený a lehký obraz.

Přes tyto přesvědčivé argumenty ve prospěch účesu byly některé nedostatky:

 • denní péče;
 • omezený seznam stylingů;
 • potřeba používat speciální stylingové výrobky.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Kdo potřebuje podlouhlou stříšku?

Za účelem odhalení nuancí vzhledu musí dívky při výběru účesu vzít v úvahu důležité rysy každého typu obličeje.

Typy obličeje:

 1. Oválná tvář. Nejúměrnější forma, není třeba korekce, jsou pro ni vhodné téměř všechny srážky, finální verze je omezena pouze představivostí a odvahou dívky.Účes bez rány zvýrazňuje krásu rtů a očí.Podlouhlé zámky vypadají na tváři moderně na úrovni brady, takový účes odpovídá životnímu stylu téměř každé dívky.
 2. Kulatá tvář. Člověk musí usilovat o prodloužení tvaru.Tento efekt je dosažen vytvořením objemu v koruně hlavy a zakrytím lícních kostí prameny.K diverzifikaci tvaru pomůže asymetrický tvar střihu a oddělování, ale musíte si uvědomit, že přímé oddělování může zhoršit šířku obličeje.Jasný vodorovný spodní okraj účesu vytváří další objem a může vizuálně zkrátit krk.S ohledem na tyto jemnosti by si dívky s kulatou tváří měly zvolit pokročilejší možnosti účesu, například čtverec pro prodlužování tváře.
 3. Čtvercová plocha. Majitelé tvaru obličeje"Náměstí" zdědilo z přírody úzké čelo, dominantní lícní kosti a výraznou bradu.Šířka obličeje v přední části a v oblasti brady je zpravidla téměř stejná.Při výběru účesu byste měli vizuálně protáhnout obličej a zahalit jeho spodní část.Kategorické a ostré geometrické tvary se nedoporučují, vlasy by měly jemně zakrývat kontury obličeje a skrývat její masivní části.Nejúspěšnější možností bude varianta stříška s prodloužením, což je několik sezón jednoho z nejmodernějších srážek.
 4. Trojúhelníková plocha. Charakteristické rysy jsou široké čelo, světlé lícní kosti a úzká brada.Účelem účesu je odvrátit pozornost od širokého čela ke středu obličeje.Při výběru stříšky je lepší upřednostňovat délku vlasů zakrývajících krk.Zajímavá geometrie rozloučení bude moci přidat zákrut.

Prodloužený čtverec bez třesku

Dlouhý čtverec bez třesku, jehož fotografie je umístěna níže, bude vynikající volbou, pokud chcete ponechat délku vlasů azměna účesu a image je na programu.

Dlouhý čtverec bez rány (ukázané fotografie) je vhodný pro všechny tvary obličeje.

Takový účes je vhodný téměř pro každého, s výjimkou majitelů velmi protáhlé tváře.Účes nepotřebuje speciální dovednosti pro sebepotřeby a je vhodný pro každodenní nošení a večerní šaty.

Technologie stříhání vlasů:

 1. Umyté vlasy se mírně vysuší hadříkem a důkladně se rozčesají.
 2. Celý objem vlasů podlesvislé čáry jsou rozděleny na stejné části.Tyto části se následně dělí na diagonální segmenty
 3. Začněte stříhat od zadní části hlavy a zvýrazněte ovládací prvek ve středu.
 4. Od zamýšleného ovládacího pramene odstřihněte vlasy „směrem k obličeji“ a postupně přidávejte délku.Ten chlap je nulový.
 5. Následující prameny se oddělují od většiny vlasů horizontálními částmi, v krocích po 1 cm, bez vlasové linie.Délka pramenů je udržována o 1-3 mm delší než kontrolní pramen, tato technika vytvoří vnitřní odstupňování.Použijte techniku ​​„zamknout zámek“ a dosáhnout vodorovného dělení „od ucha k uchu“.
 6. Oříznutí časové oblasti.Proveďte lemování časových zón a prodloužte linii zahájenou na týlní části.Kroky po 1 cm vypracují zónu do vodorovného dělení.
 7. Prameny na chrámech jsou oříznuty a vyrovnávají je s prameny parietálních a týlních částí.
 8. Vlasy z koruny jsou stříhány jako poslední, rozdělují svůj objem na polovinu a stříhají na délku časových a týlních zón.
 9. V konečné fázi jsou prameny vytaženy a vyrovnány na konečnou délku.
 10. Filtrace se provádí přinejmenším.

Podle technologie padají vlasy správným směrem a není třeba žádného zvláštního stylingového úsilí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Stylová fazole

Účes, který zůstal v módě a na vrcholu popularity po mnoho let.Půvabná auniverzální, vhodný pro všechny typy tváří.Střih bobů je definován krátce oříznutou šíjí a delšími prameny v obličeji.Zvláště atraktivní je protáhlá verze, která se vyznačuje tím, že přední ramena sahají až k ramenům.

Asymetrický tvar zdůrazňuje důstojnost obličeje.

Technika stříhání vlasů poskytuje další objem v koruně, v zátylku a lícních kostech.Mistrovsky dokončená práce se vyznačuje plynulým přechodem z krátkých pramenů na korunu na ty delší.Výběr konečné formy závisí na tvaru obličeje a preferencích zákazníka.

Střih bobů je založen na klasickém čtverci, existují však určité rozdíly:

 • je objem účesu posunut na zadní část hlavy.
 • noha.
 • otevřený krk.
 • nedostatek rozloučení.

Při provádění střihu se většina vlasů nerozpadne, ale pevně a rovnoměrně se klade.Kvalitní střih nevyžaduje speciální stylingovou techniku, fén stačí po umytí vlasů.

Technika:

 1. Umyté vlasy se rozčeří a rozdělí na dvě části s jediným rozdělením od středu čela ke středu krku.
 2. Začněte srážku od zadní části hlavy.Vyberte ovládací prvek a ořízněte jej v úhlu 45 stupňů.Potom se prameny rozdělí, 1 cm odsazení rovnoběžně s oddělovací linií a provede se řez, přičemž se udržuje úhel tažení.Pomocí této metody jsou všechny prameny oříznuty a postupně se pohybují od zátylku k časové zóně, přičemž se používá pramen metody po prameni.
 3. Potévyplňování šíje, odloučení od ucha k uchu a přesunutí do horních týlních a temporoparietálních zón.Při vodorovném dělení se v krocích po 0,8–1 cm pohybují výš a ponechávají stejný úhel kreslení.
 4. Poté se provede velké oddělení, oddělující vlasy na zádech hlavy od oblasti parietální.
 5. Whisky se stříhá za použití metody pramen po prameni.Mistr sleduje shodnost délky vlasů na chrámech a na zadní straně hlavy.
 6. Délka pramenů na koruně se rovná délce na chrámech.
 7. Správné provedení účesu se řídí spojením špiček nejvzdálenějších pramenů, měly by být stejné délky.
 8. Po vysušení vlasů fénem převádí mistr konturu účesu na perfektní linii s nůžkami na bodování.
 9. Účes by měl i nadále ohýbat dívčí krk.Pohled zezadu je známkou kvalitního střihu a úrovně profesionality mistra.

Francouzská bob s předními zámky

Francouzská bob je jedním z nejpopulárnějších účesů pro vlasy střední délky.Vhodný pro dívky jakéhokoli věku a textury vlasů.Snadný přírodní vzhled a snadná péče z ní učinily univerzální účes pro každou příležitost.

Francouzský střih má téměř vždy stejnou délku pramenů a ploch, prováděnou bez jasných geometrických linií.Vrstvení pomocí stupnice činí střih snadným a přirozeným.

Technika provádění:

 1. Střih vlasů se provádí technikou lock-to-lock na mokrých vlasech, často ve dvou tryskách.
 2. Začněte pracovat od zadní části hlavy, kde to určujíkontrolní prvek.Následující prameny jsou vyříznuty směrem k zadní části hlavy a koruny, s tahem 45 stupňů.
 3. V závěrečné fázi můžete provést ředění.

Karetník „na noze“

Lehký a elegantní účes na koberci „na noze“ zvýrazňuje půvabný krk s protažením v obličeji, provádí na chlupech různých hustot afaktury.Charakteristickým rysem je původně zdobená oblast na zadní straně hlavy v podobě zaoblené nebo trojúhelníkové mysu, v jazyce kadeřníků - „noha“.

Technologie:

 1. Vysušte vlasy do mírně navlhčeného stavu a poté je opatrně rozčešte.Rozdělují se na dvě části: od čela k zadní části hlavy a od jednoho chrámu k druhému.
 2. Střih začíná ve spodní části hlavy.Dolní část pramene je rozdělena a dělena nůžkami nebo zastřihovačem ve tvaru pláště.
 3. Úsek po linii uší, pramen za pramenem, se stříhá pod úhlem 45, s linií chlapa, a postupně se zvyšuje úhel sklonu.Tato metoda vytváří potřebný objem na týlní části hlavy.Volitelně můžete upravit úhel kreslení, zvýšit nebo snížit hlasitost.
 4. Když dosáhli okraje ucha, rozdělili nad něj pramen.Vytvořte linii stříšky a přejděte do časové zóny.Schéma pokračuje, česání pramenů na obou stranách a stříhání od zadní strany hlavy k chrámům.
 5. V konečné fázi střihu se vyfrézují kořenová zóna a konce vlasů.

Položení se provádí fénem a kulatým hřebenem za použití lehkého stylu.

Klasifikovaný stříbro

Dlouhý stříbro bez třesku (foto níže) má mnoho originálních a nestandardních variací výkonu.Odstupňování pramenů v kombinaci s kaskádou dává klasickému čtverci nové funkce.

Nálada vyhovuje dívkám, které se drží klasiků, ale které na jejich image připouštějí poznámky ironie a nadšení.Provádí se na vlasech různých textur a hustot, vhodných pro téměř všechny typy obličeje.Neobvyklé možnosti vybarvení a zvýraznění vzhledu majitele takového účesu upřesní.

Technologie provedení:

 1. Řídicí pramen je česán a oříznut na krku.Dále stříhejte vlasy a oddělujte je vodorovnými liniemi po 1 cm, bez vlasové linie, metodou od pramene k prameni.
 2. K vytvoření vlasů na koruně se paralelně s přední linií vlasů protáhne kontrolní pramen dlouhý 5 až 10 cm.Všechny následující prameny koruny jsou vyčesávány rovnoběžně s prvním dělením a sledují shodnost jejich délky.Prameny jsou umístěny v pravém úhlu k hlavě, s chlapem.Délka vlasů na koruně bude vodítkem pro týlní a temporální oblasti.Tažením nových pramenů a provedením řezu získá mistr požadované odstupňování.
 3. Chcete-li přidat přirozenost, postupně vyčesávejte svislé prameny a řezané rohy.
 4. V poslední fázi několikrát rozčesejte vlasy a vytvořte ohraničení.
 5. Ředění se provádí s rovnými nůžkami po celé hlavě.Pokud vlasy nejsou dostatečně silné, proveďte radikální zakořenění v krku.

Asymetrická stříška

Populární a univerzální účes je asymetrická stříška.Vhodné pro majitele všech typů tváří, výjimkou jsou dívky s velmi úzkou a protáhlou tváří.Typy vlasů se hodí každému.Díky podlouhlým pramenům na tváři se účes zaměřuje na atraktivní rysy a odvádí pozornost od nedokonalostí.

Rozdíl v délce pramenů v časových pásmech může být významný, což vám umožní vytvořit jasný obraz.

Technika stříhání vlasů:

 1. Oddělte časové a parietální zóny od zadní části hlavy vodorovnou čarou.Ve spodní části týlní zóny se provádí lemování ramenní linie.Na zátylku se pracuje se svislými přepážkami, s odstupňováním, což výrazně zvyšuje objem v horní části.
 2. Rozdělte se podél vlasové linie obličeje a výsledný pramen je lemován.Měli byste dostat třesk a proměnit se v jinou délku chrámů.
 3. Určete stranu, kde bude prodloužení, a udělejte rozevření, odsazené od této sekce.Zkrácená část se rovná ovládacímu prameni ze zadní části hlavy.
 4. Otočte chrám.
 5. Oblast hlavy s dlouhými prameny je upravena metodou pramene na pramen.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní bob-haircut pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Prodloužený Shar ”čtverec​​

Prodloužený Shar” čtverec představuje vlasy, které jsou pečlivě ostříhané vnitřním odstupňováním a které při pádu obepínají tvář svého majitele měkkou čepicí.Délkavlasy v takovém účesu se dostanou do středu krku, brada a spodní část lícních kostí zůstávají otevřené.

Vhodné pro dívky s pravidelnými a jemnými rysy obličeje, ve tvaru obličeje „kosočtverec“ nebo „srdce“, s rovnými vlasy.

Technologie provedení:

 1. Rozdělte vlasy na hlavě svislými a vodorovnými příčkami na 4 části.
 2. Přiřaďte kontrolní pásy po celém obvodu hlavy společně se třesky.Délka střihu je stanovena na 4 body: na zadní straně hlavy, na chrámech a na třescích.
 3. Úplně první spodní kontrolní řetězec je kratší než požadovaná celková délka střihu.Všechny následující prameny jsou oříznuty o 0,5 cm delší než první, což vede k vnitřnímu odstupňování.
 4. Začněte pracovat od středu týlní zóny, provlékněte pramen dolů, stáhněte jej a odřízněte.To je přesně oříznutí ovládacích prvků na zbývajících třech bodech.Výsledné sekce jsou spojeny hladkou čarou.
 5. Všechny následující vrstvy jsou odděleny v krocích po 1 cm, rovnoběžně s první vrstvou.
 6. Mistr sleduje kvalitu spodního okraje účesu, linie by měla být hladká a rovná.

Dvojitý prodloužený stříbro

Dvojitý prodloužený stříbro odhaluje ženskost a sofistikovanost charakteru jeho majitele, zatímco stylování nevyžaduje složité dovednosti.Vlasy ve účesu jsou zastřiženy ve dvou úrovních: protáhlá spodní vrstva v časově okcipitální oblasti a krátká horní vrstva na koruně.Je třeba si uvědomit, že čím kratší je délka srsti horní vrstvy, tím větší je objem účesu jako celku.

Haircutupozorňuje na strukturu a barvu vlasů, zdůrazňuje linii lícních kostí a brady, umožňuje vizuálně skrýt nedokonalosti krku a uší.

Dobře se hodí pro baculaté dívky, které vizuálně prodlužují tvar obličeje.

Technika:

 1. Vlasy by měly být mokré a čisté.Rozdělte objem vlasů na celou část hlavy od ucha k uchu.Držáky fixují horní část vlasů.
 2. Spodní část byla střihána technikou lock-to-lock, definováním kontrolní délky a vytvořením rovnoměrného obrysu.Poté se oříznutá spodní část vlasů shromáždí v nízkém ocasu a převede se do horní části hlavy.
 3. Prameny horní části se shromažďují a kroucují do svazku a zkracují se na požadovanou délku.Pro hrany použijte metodu lock-to-lock.
 4. Rovné nůžky provádějí ředění kořenové zóny a celého objemu účesu.

Zajímavé zbarvení dodá extravaganci celému účesu a obrazu jako celku.

Podlouhlý čtverec na jedné straně

Podlouhlý čtverec na jedné straně je vhodný pro majitele kulatého a oválného tvaru obličeje. Na vzácných vlasech vám účes umožňuje získat větší objem.Při zvyšování délky vlasů se nemusíte uchýlit k časté korekci účesů, buďte trpěliví a čekejte na přirozené prodloužení délky.

Účes je mladý a docela snadno pomáhá skrývat nedokonalosti obličeje.Vysoce kvalitní účes, snadno upravitelný.

Charakteristické znaky jsou dlouhé zámky na jednomstrana obličeje a krátké prameny na týlní oblasti.Asymetrie je dosaženo návrhem předních vlasů pod jiným úhlem, od čitelného kontrastu po hladce zaoblené.Rozdíl v délce postranních pramenů může být nepatrný, ale může být docela významný.Stále více najdete možnosti účesu s vyholeným chrámem.

Technologie provádění:

 1. Čisté mokré vlasy jsou odděleny dvěma příčkami: horizontální a vertikální.
 2. Střih začíná zadní částí hlavy, což zvýrazňuje ovládací prvek.
 3. Okcipitální oblast je ohraničena a přenesena do časových zón.Prameny na chrámech jsou vyrovnány s prameny na zadní straně hlavy.
 4. Určete stranu, kde bude rozšíření.Vlasy parietální zóny na této straně se stříhají, začínajíc od vertikálního dělení a přesouvají se k temporální části.Práce je kontrolována, často česání vlasů a udržení stejné délky.
 5. V jiném chrámu odřízněte prameny kratší a tvarujte asymetrii.
 6. Vlasy z koruny se česají na obličej, rozdělují a stříhají podle délky časových zón.
 7. Ředění se provádí pomocí rovných nůžek.

Možnosti večerního stylingu

Dlouhý čtverec bez třesku má několik slavnostních večerních stylů, které lze vidět na fotografii.

Chcete-li vytvořit večerní vzhled, budete potřebovat:

 • znamená přidání objemu;
 • upevňovací prostředky;
 • se narovná nebo natáčí, aby se vytvořily kadeře.

Následující jeseznam možných návrhů večerních účesů:

 1. Styling vlasů. Pěna se aplikuje na mokré vlasy pro styling v kořenové zóně, aby se získal objem.Vlasy osušte kruhovým kartáčem ve směru od obličeje dozadu, počínaje zadní částí hlavy.Upevněte účes stříkáním vlasů.
 2. Alternativa k pokládání lehkou hromádkou. Po vysušení vlasů z obličeje udělejte lehkou hromádku na temeni hlavy, vložte vlasy zpět, projeďte jemným rovným hřebenem podél horních pramenů a zafixujte účes lakem.
 3. Originalitu lze dosáhnout zvýrazněním dělení. Uspořádání a forma rozloučení je omezena pouze představivostí dívky.Jeho tvar může být přímý nebo zajímavý a neobvyklého tvaru.Prameny zastrčené za uchem vypadají svěží a velkolepé.Na žádost dívky může zařídit konce vlasů dovnitř i ven.Zdobený účes je opatřen lakem.
 4. Atraktivní verze s kadeřemi vyrobenými s natáčkynebo pomocí tepelných kleští.Moderní trend módy diktuje vytváření kadeřů s tepelnými kleštěmi, nedosahování konců pramenů a jejich ponechání v rovině.Zvlněné vlasy ochlazují, snadno bijí prsty a fixují lakem.
 5. Je populární dávat vlasům neobvyklou strukturu - zvlněnínebo narovnání vlasů do zrcadlového lesku.Je třeba mít na paměti, že styling s žehličkami je pro strukturu vlasů docela traumatický, proto se jejich časté používání nedoporučuje a při vytváření takových účesůpoužívat tepelnou ochranu.
 6. V poslední době se k stylingu aktivně používá taková technika, jako je úmyslná nedbalost. Při vysoušení vlasů fénem pevně stisněte prameny vlasů rukama, což má za následek nedbalost.

Jak navrhnout účes pro bob s fénem?

Denní péče o vlasy souvisí se stylingem vlasů s fénem.

Tento postup vyžaduje malé dovednosti a výrobky pro péči o vlasy:

 • termoprotektivní;
 • udávající objem;
 • upevnění;
 • Kulatý hřeben se středním nebo velkým průměrem.

Před spuštěním vysoušeče vlasů byste měli umýt a vysušit celý objem vlasů ručníkem.Čisté vlasy, které nejsou těžké se sekretem kůže, udržují styling delší a vypadá esteticky příjemně.

Před ošetřením fénem se vlasy nanášejí k vytvoření objemu.Začnou ležet na zádech hlavy, zvedají malé zámky hřebenem a zvedají je v bazální zóně, proud vzduchu směřuje ke kořenům vlasů.Tímto způsobem se celý objem vlasů na hlavě suší.Pouze konce pramenů jsou vyleštěny kulatým štětcem.

Ve finální fázi procházejí vlasy studeným proudem vzduchu, ochlazují a zvedají kadeře.Připevněte účes lakem a nasměrujte proud uvnitř účesu zespodu.Tento způsob nanášení laku dává objem a neohýbá vlasy.

Hladký styling stříšky

Dlouhý stříbro bez rány, jehož fotografie pomáhá vidět luxus dokonale rovných vlasů.Takové účesy neopouštějí pokrývkylesklé časopisy.

K vytvoření hladkého střihu stříšky budou zapotřebí přípravky pro péči o vlasy s následujícími vlastnostmi:

 • vyhlazování;
 • modelování;
 • antistatický;
 • upevnění;
 • majitelé kudrnatých vlasů budou potřebovat železo k narovnání vlasů.

K vytvoření vlastního účesu stačí postupovat podle těchto kroků:

 1. Umyjte si vlasy.
 2. Na celý povlečení naneste protizápalné činidlo.
 3. Aplikujte přípravu objemu na kořenovou zónu.
 4. Vysušte vlasy kulatým hřebenem ve směru od obličeje.
 5. Narovnejte vlasy pomocí žehličky, pečlivě vypracujte celý objem vlasů na hlavě a zachyťte malé zámky.
 6. S voskem nebo maskou, které vytvoří zrcadlový lesk, vyhlaďte horní vrstvu vlasů.

Texturovaný styling

Proces strukturování vlasů má vlasům poskytnout požadovanou texturu: narovnat se nebo stočit.Jedná se o chemický proces používající speciální chemikálie k zachování požadovaného účinku po dlouhou dobu.

Existuje několik možností pro tvarování vlasů:

 1. Perm- pomocí látek, které mění strukturu vlasů, vám umožní vytvořit vlnu s kadeřemi různých průměrů.Zachová si svůj účinek od 4 do 6 měsíců.
 2. Vlasový styling- strukturování vlasů pomocí různýchstyling, udržuje účes několik dní.Snadné opláchnutí šamponem.
 3. Rovnání- pomocí speciálních přípravků kudrnaté vlasy dodávají hladkou texturu.V závislosti na technologii postupu může taková změna přirozené struktury vlasů trvat od několika dnů do několika měsíců.

Střih - nejnebezpečnější manipulace s vlasy, která jim dává novou strukturu.Díky speciálnímu střihu ve vrstvách se vytvoří potřebný efekt.Dlouhý čtverec bez rány lze bezpečně nazvat klasikou v kadeřnictví.Výše uvedené fotografie potvrzují vysokou estetiku a popularitu účesů.

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o dlouhém čtverci bez třesku

Technika řezání protáhlého čtverce: