Stellaninová mast.Návod k použití, účinnost, recenze, analogy

Stellaninová mast může pomoci při náhodných popáleninách nebo patologických projevech křečových žil, jejichž účinnost je prokázána nejen vědecky, ale také potvrzena recenzemi lidí, kteří tuto drogu užívali.

Obsah
 1. Forma uvolnění a cena
 2. Složení přípravku
 3. Terapeutické vlastnosti
 4. Indikace k použití
 5. Kontraindikace
 6. Nežádoucí účinky
 7. Zvláštní pokyny pro těhotenství a kojení
 8. Použití v dětství
 9. funkce ledvin
 10. Předávkování lékem
 11. Z hemoroidů
 12. Z akné
 13. Z otlaků
 14. Z popálenin
 15. Z oparu
 16. V dětském pokojivěk
 17. Účinnost
 18. Lékové interakce
 19. Analogy stellaninové masti
 20. Video o stellaninové masti, pravidla pro její použitía účinnost
Forma uvolňování a cena

Tento lék je vyráběn farmaceutickým průmyslem ve formě masti, která musí být aplikována na povrch postižené kůže.Náklady na mast Stellanin se liší od 330 rublů.až 450 tření.na 1 ks.

Složení léčiva

Složení léčiva s mastí zahrnuje:

 • 1,3 - diethylbenzimisadolium trijodit;
 • polyvinylpyrrolidon;
 • dimethylsulfoxid;
 • polymer ethylenglykolu;
 • Vaseline.

Terapeutické vlastnosti

Stellaninová mast (recenze a účinnost spojená s kombinovaným složením léčiva) má na organismus tyto účinky:

 1. Diethylbenzimidosolium-trijodit- obsahuje jód, který má zase schopnost zabíjet bakterie.Má také uklidňující účinek, zlepšuje pružnost tkáně, normalizuje vodní rovnováhu pokožky.Eliminuje infekční procesy v postižených oblastech tkáně.
 2. Polyvinylpyrrolidon- je pomocníkem při čištění postiženého povrchu.
 3. Ethylenglykolový polymerpomáhá rychleji vstřebávat účinné složky masti do tělesných tkání.Přispívá tak k rychlejšímu zotavení.

Indikace pro použití

Masť Stellanin je dobře zaveden při léčbě suchých a hnisavých povrchů rány kůže a měkkých tkání.

Používá se hlavně u dospělých:

 • vředy varixů;
 • poškození tělesných tkání v důsledku dlouhodobého stlačení;
 • poškození kůže v důsledku vysokých teplot nebo chemického napadení;
 • jakékoli fyzické poškození měkkých tkání;
 • pooperační terapie;
 • transplantologie;
 • hnisavý zánět tkání;
 • krvácející hemoroidy;
 • hnisavý proces v tukové tkáni;
 • infekční zánět potních žláz;
 • hnisavý nekrotický zánět kůže váčků blízkých pokožce hlavy a mazových žláz.

Dětivěk do 18 let je kontraindikací.Pokud však nastane situace ohrožující život dítěte, pak ošetření této masti provede pouze lékař.

Kontraindikace

Stejně jako u každého jiného farmakologického přípravku má tato mast omezení použití:

 • projevů alergických reakcíke složkám léčiva;
 • hypertyreóza;
 • benigní nádor ve štítné žláze;
 • částečná nebo úplná ztráta ledvin vznikem a vylučováním moči;
 • radiojodová terapie;
 • děti do 18 let;
 • prvních 14 týdnů těhotenství;
 • chronický proces smrti tkáně ledvin.

Vedlejší účinky

Negativní projevy stellaninové masti jsou založeny na osobní nesnášenlivosti jeho složek nebo drogy jako celku a projevují se:

 • slzení;
 • lokální edém tkáně;
 • anafylaktický šok;
 • podráždění kůže;
 • kožní vyrážky;
 • pocit svědění po celém těle;
 • bolest hlavy;
 • rýma.

Pokud se vyskytne kterýkoli z těchto příznaků, měli byste přestat tento přípravek používat.

Zvláštní pokyny pro těhotenství a kojení

Stellaninová mast (recenze a účinnost tohoto léku během těhotenství a kojení jsou velmi rozporuplné) podle návodu k použití nemůžete použítběhem těhotenství, zejména během prvních 14 týdnů.

Hlavním rysem použití stellaninové masti během těhotenství a kojení je potřeba splnit určité podmínky:

 • léčba podle předpisu a pod lékařským dohledem;
 • Stellaninová mast a kationtové povrchově aktivní látky nelze použít současně;
 • vyhýbejte se sliznicím;
 • nepoškozují paralosální oblast hrudníku;
 • zajistí, aby mast nevnikla do úst dítěte;
 • Pokud je to možné, najděte alternativu ke stellaninové masti v daném období života.

Neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že by tento lék při kojení přechází do mateřského mléka.

Aplikace v dětském věku

V současné době neexistují žádné vědecké studie potvrzující negativní nebo pozitivní účinek masti stellaninu na tělo dítěte.Proto je věk do 18 let kontraindikací předepsanou v návodu k použití.

Existují situace, kdy je naléhavě nutné jmenovat tuto mast (až po 12 letech).V tomto případě je nutné jasně dodržovat lékařský protokol o léčbě, použití v minimálních dávkách a ve velmi krátké době.

V případě zhoršené funkce ledvin

Stellaninová mast nemůže být použita pro některé renální patologie.Ale vůbec ne.Při předepisování mastí v této kategorii pacientů je třeba vzít v úvahu funkce.V případě, kdy je tekutina z těla vylučována ledvinami v minimálním objemu nebo není vůbec vylučována - jedná se o kategorickou kontraindikaci použití mastiStellanin.

V případě chronického patologického poškození renální tkáně je nutné tento lék předepsat a používat pouze pod přísným lékařským dohledem.Masť se musí používat po minimální krátkou dobu, aby nedošlo k zhoršení průběhu renální patologie.

Předávkování lékem

Stellaninová mast (recenze a účinnost tohoto léku nepopisují případy předávkování) , pokud pronikne do žaludku nebo pokud není dlouhodobě kontrolován, může způsobit újmu , protože z vědeckého hlediska má každá osoba individuální vnímání jakékoli drogové látky.

Překročení přípustné dávky léku se projevuje v nutkání zvracet, zvracet, závratě, zánět dutiny ústní a jícnu, dochází k náhlému akutnímu srdečnímu selhání.

Z hemoroidů

Terapeutické léčivo má pozitivní účinek na hemoroidy a hemoroidy, protože se jedná o zánětlivý proces.Tento lék je u této choroby velmi dobře zaveden.Při léčbě hemoroidů musí být tampón vyroben z nesrnité tkáně nebo gázy, která musí být namočena nebo dobře rozprostřena stellaninovou mastí.

Výsledný tampon musí být vložen do konečníku až do hloubky projevu choroby. Trvání léčby by mělo pokračovat až 2 týdny vložením tamponu s mastí ráno a večer.Výhody této masti při léčbě hemoroidů spočívají v mírných formách onemocněnístačí lék užívat několik dní a ve vážnějších případech - více než 2 týdny.

Pro akné

Stellaninová mast je účinným nástrojem v boji proti akné nejen soudě podle hodnocení pacientů, ale také prokázala svou účinnost v klinických hodnoceních.Tento lék se dobře vyrovnává se zánětlivým procesem.

Použití léku Stellanin pomáhá zabránit pronikání infekce a zesílení zánětlivého procesu ve stávajícím akné.

S malým množstvím akné by se na akné mělo použít trochu prostředků, které je pokryto ubrouskem a upevněno lékařskou omítkou.V případě velkého počtu akné by se mast měla nanášet na obličej (nechat oblast kolem očí nedotčenou) tenkou vrstvou.

Léčba by měla být prováděna večer před spaním. Ráno by se mělo zbývající léčivo omýt vodou.Trvání léčby by mělo pokračovat až do úplného vymizení akné.

Z proleženin

Jednou z nejúčinnějších metod léčby poranění kůže a tkání vyplývajících z dlouhodobé komprese je stellaninová mast.U tohoto patologického stavu je to průlom, protože proleženiny jsou velmi obtížně léčitelné.

Při použití stellaninové masti je nejprve nezbytné odstranit produkty rozpadu a zánětu před poškozením slabým roztokem manganistanu draselného nebo peroxidu vodíku.Poté naneste produkt nacelý poškozený povrch není příliš silný. V tomto případě je nutné rozprostřít tak, aby byla zakryta nejen postižená část, ale také asi 10 mm kolem ní.

V případě destrukce hlubokých svalových vrstev se stellaninová mast nanáší na tampony měkké bavlněné tkáně a vkládá se do postižené oblasti.Postup musí být proveden ráno a večer.V případech tampónů a hnisavých procesů - až 10krát denně.

Z popálenin

Použití masti Stellanin přispívá k rychlému procesu zotavení poškozených tkání.Tento lék netvoří jizvy a nezanechává stopy po popálení.Stellaninová mast se používá pro pálení zarudnutí s otokem, také v případě puchýřů a při spojení sekundární infekce.Tento nástroj se také používá pro těžké nekrotické popáleniny.

Při mírném popálení se lék několikrát aplikuje na celý poškozený povrch. Výsledkem je, že stellanin odstraní zánět a otok.Při těžkých formách nekrotického popálení je veškerá postižená tkáň potřena vrstvou masti pod obvazem a ovázána.Postup se opakuje 1krát denně.

Při aplikaci stellaninové masti na otevřený popálený povrch se produkt používá ráno a večer.Délka léčby závisí na reakci těla na léčbu a trvá až do úplného viditelného uzdravení.

Pro herpes

stellaninová mast (recenze a účinnost tohoto léčiva)prokázat, že se jedná o velmi dobrý a účinný nástroj) se používá v boji proti počátečnímu procesu a opakovaným projevům herpetické virové infekce.

Stellaninová mast se používá k léčbě opary na rtech.

Protože je tato patologie vyvolána virem, který žije v krvi člověka, masť ho nezabije, ale jsou možné viditelné projevy Stellaninu. Při prvních signálech kožního projevu oparu, a to je svědění podráždění na rtech (někdy subfibrilace), je nutné zahájit léčbu.

Při prvních příznacích musí být malé množství látky aplikováno na kožní projevy nemoci několikrát denně.Tato akce může zastavit vývoj procesu, protože se virus šíří velmi rychle na kůži.Trvání terapie spočívá v úplném vymizení všech příznaků kožních projevů oparu.

V dětství​​

V návodu k použití je uvedeno, že použití stellaninové masti je zakázáno pro děti mladší 18 let.Tento lék v hlavní kompozici obsahuje účinnou látku diethylbenzimidazolium-trijodit, což je účinná forma jodu.

Ve velmi vzácných případech musí být tento lék předepsán (ale přísně od 12 let) v minimálně účinných množstvích, na krátkou dobu a v krátkém období.V tomto případě je nutné posoudit životní situaci.

Účinnost

Účinnost stellaninové masti je založena na kvalitativně a správně vybraném složení léčiva.Diethylbenzimidosolium trijodit s polyvinylpyrromidinem se vzájemně doplňují, což zvyšuje jejich účinek na organismus, a to i v malých koncentracích.A polymer ethylenglykolu pomáhá těmto látkám rychleji pronikat hlouběji do těla.

A toto složení vede k rychlému obnovení krevního oběhu v poškozeném povrchu, aktivně nutí tkáně k zotavení, omezuje a ničí zánět v postižených oblastech, ničí patogenní mikroflóru, která narušuje obnovu těla.

Tato mast aktivně stimuluje vývoj a růst nových kapilár a arteriol v prvních dnech léčby.Vyznačuje se velmi výrazným antiseptickým účinkem, který zastavuje proces rozkladu na otevřených ranách.Zabraňuje projevům nových zánětlivých procesů v důsledku přerušení práce prostaglandinů v postižené oblasti.

Stellaninová mast je stimulátorem tvorby nové tkáně v místě poškození nebo je redukčním činidlem ztráty.

Lékové interakce

Protože stellaninová mast může být použita v komplexní léčbě, je třeba vědět, s čím se tento lék nemůže kombinovat: ]

 • s jakýmkoli antiseptikem, navrženým k zabránění rozkladu látkami, které zahrnují Hg (rtuť) patřící do skupiny zinku;
 • s jakýmkoli lékem, který obsahuje akceptor elektronů;
 • léčiva s alkalickými hydroxidy nahrazujícímikovy;
 • všechny přípravky s přídavkem povrchově aktivních látek;
 • mastné masti oslabí účinek Stellaninu.

Analogy stellaninové masti

Stellaninová masti má analogy, jejichž kvalita, složení, vlastnosti a indikace nejsou o nic horší.

Betadinová mast:

(2101)
 • tento lék zahrnuje léčivo, topický antiseptický - povidon-jod, ethylenglykolový polymer, PEG, kyselá sůl kyseliny uhličitéa sodík; voda;
 • indikací pro použití je prevence sekundárních infekcí s mělkým nebo malým poraněním kůže, poškozením tělesných tkání vysokými teplotami nebo chemikáliemi, pyodermou, poškozením tkání a kůže způsobeným dlouhodobým mačkáním sekundární infekcí, křečovými vředy., mykózy, dermatomykózy.
 • Masť Vokadin:

  • Hlavní účinnou látkou tohoto léčiva je antiseptikum pro lokální použití - povidon-jod, PET400, PET1540, PET4000, kyselá sůl kyseliny uhličité a sodíku, voda;
  • použití tohoto léčiva je nezbytné pro následující patologie: různobarevný lišejník, nodulární trichosporie, kandidóza, erythrasma, rubrofytie, aktinomykóza.Se streptokokovým impetigo, záchvaty, lišejníky, paronychie, streptoderma.Rovněž je nutné žádat o folikulitidu, furunkulosu, karbunkly, vulgární sykózu, hydradenitidu, furunkulosu.Indikace pro jmenování masti Vokadin jsou popáleniny 1, 2, 3stupně, křečové vředy, pooperační výkony.

  Bepantenová mast:

  • tento léčivý přípravek obsahuje: vitamíny skupiny B - deriváty kyseliny pantothenové, konzervační látky pantolaktonu, ethylenglykolmonofinylether, etal, stearový alkohol, vlněný vosk, organický ether, PET, čištěná voda.
  • Pro použití této masti jsou indikativní následující patologické stavy: prevence zarudnutí a suché kůže, různé popáleniny, zánětlivé reakce pokožky dítěte na různé účinky;trofické, diabetické, radiační vředy;hemoroidní uzly a trhliny;transplantace kůže;eroze děložního čípku.

  Masť Dekspanten:

  • Složení této masti zahrnuje: vitaminy B - derivát kyseliny pantothenové, živočišný vosk, tekutý parafin, voskovitá směs,krémová báze, mandlový olej, etal, stearát, voda;
  • Indikace jmenování masti Dexpanthen jsou tyto stavy: nařezané mírné rány, roztržená kůže;poškození kůže v důsledku radiační terapie, popálení ultrafialovým zářením;s trofickými, diabetickými vředy;hemoroidní uzly, proleženiny;transplantace kůže;při péči o mléčné žlázy během kojení, k léčbě dermatitidy u malých dětí;po kožní terapii masti kortikosteroidů.

  Jodopyronová mast:

  • tato mast obsahuje antiseptikum pro místní použití -komplex jodu s polyvinylpyrromidonem, draselná sůl kyseliny jodovodíkové, kapalný parafin, živočišný vosk, vazelína;
  • Masť jodopyrinu by měla být předepisována za následujících patologických stavů: mechanické poškození tkání se sekundární infekcí, příprava konečníku k chirurgickému zákroku, zakalený eskudát po proktologických zákrokech.S prenatální přípravou, antiseptické ošetření vagíny před porodem, s ranami, s hnisavým výbojem.Také u abscesů, abscesů, hnisavého zánětu tkání s tvorbou dutin, s mastnými nádory, hnisavého zánětu konečníku a infekčního zánětu potních žláz.

  Heppidermová mast:

  • tato mast obsahuje derivát kyseliny pantenolové, ethylenglykolmonofenylether, glyceryl stearát, cetylalkohol, cetylfosforečnan draselný,ester kyseliny myristové, kapalná vazelína, živočišný vosk, voda;
  • masa hepiderm by měla být předepisována pro suchou pokožku, nekomplikované popáleniny, poranění měkkých tkání a kůže;radiační, diabetické, ultrafialové a trofické vředy;hemoroidy;s trhlinami v mléčných žlázách během kojení.
  • Betadinová mast:

   • tato mast sestává z topického antiseptika, což je komplex jodu spolyvinylpyrrolidon, PEG400, PEG4000, PEG1500, kyselá sůl kyseliny uhličité a sodík, voda;
   • Masa betadinu by měla být předepisována za následujících patologických stavů: nehluboká narušení integrity kůže fyzického nebo chemického původu v pooperačním období.V léčbě keratamykózy, dermatofie, kandidózy, mykózy, korinobakteriózy.V léčbě stafylokokové, streptokokové pyodermie, Proteus.A je také nutné použít při léčbě trofických, diabetických, radiačních a tlakových bolestivých kožních lézí.

   Moderní farmaceutický průmysl pokročil vpřed a vyrábí obrovské množství různých léčivých přípravků k léčbě mnoha nemocí.

   Stellaninová mast překonává mnoho analogů a je účinným lékem, který našel uplatnění v mnoha oblastech medicíny.Svědčí o tom mnoho pozitivních recenzí lidí, kteří byli uzdraveni.

   Video o stellaninové masti, pravidlech pro její použití a účinnosti

   Léčba otlaků:

   Jak Stellanin pracuje sproleženiny: