Speciální péče o vlasy.Recepty pro hustotu, po narovnání keratinu, perm, barvení, léto a zima

Stav vlasů je znak, kterým lidé hodnotí přitažlivost a zdraví ženy.Cesta k krásným kadeřům začíná debugováním práce těla zevnitř.A estetika závisí na vnější péči o vlasy, které by měly být vytvořeny speciálně na základě jejich stavu.

Základní principy speciální péče o vlasy

Udržování zdravých kadeří je pracný proces, který vyžaduje trpělivost.Náklady na péči se ne vždy vyplácejí, protože faktory, které při nákupu linií kosmetiky nezohledňují , závisí na:

  • typu vlasů;

    Zvláštní péče o vlasy závisí na typu vlasů.Tabulka vám pomůže určit typ vašich vlasů

  • roční období;
  • líčení;
  • věk.

Tyto vlastnosti vyžadují odlišný přístup k výběru kosmetiky a doplňků.

Program péče o vlasy se skládá z následujících kroků:

  • praní;
  • sušení a styling;
  • česání;
  • barvení;
  • pravidelné doplňkové postupy.

Výběr přírodních, ekologických nebo profesionálních produktů je čistě individuální záležitostí.Jejich složení by měla být věnována větší pozornost.Kosmetika by neměla obsahovat složky, které poškozují vlasy.

Šamponování

Zvláštní péče o vlasy jsou každodenní návyky, které systematicky ovlivňují jejich strukturu.

Správné praní se provádí postupně, s přihlédnutím k některým pravidlům:

  1. Je třeba důkladně vyčesat, abyste se ochránili před zamotáním a traumatem za mokré kadeře.
  2. Na konce naneste balzám nebo olej.
  3. Mokré vlasy.
  4. Vezměte malé množství šamponu a pěny do dlaní.Naneste na vlasové kořínky masážními pohyby.Rozdělte zbývající pěnu po délce pramenů.Opakujte.
  5. Šampon důkladně opláchněte, kadeřte hadříkem a aplikujte balzám, kondicionér nebo masku, aniž byste se dotkli kořenů vlasů.
  6. Po ukončení postupů nechte vlasy přirozeně zaschnout.Provádějte styling, kosmetiku nanášejte pouze na mírně vlhké vlasy.

Frekvence praní závisí na míře kontaminace kadeří.Neumývejte si vlasy ve sprše. Za tímto účelem je vhodné bránit vodu nebo užívánífiltrováno.Optimální teplota je 30–35 ° C .Opláchnutí se nejlépe provádí při nižší teplotě, za použití bylinných infuzí, minerální vody nebo s přídavkem citronu a octa.

Při výběru šamponu byste se měli vyvarovat zakázaných povrchově aktivních látek (pěnění).A toto:

  • Cocamide MEA;
  • laurylsulfát sodný;
  • laureth sulfát sodný;
  • DMDM ​​hydantoin;
  • chlorid sodný;
  • diethanolamin;

Je třeba se vyhnout mnoha parfémovým kompozicím v šamponech.Vydají výraznou vůni produktu.

Balzámy a kondicionéry

Speciální péče o vlasy se skládá z pravidelně používaných produktů:

  • kondicionér;
  • klimatizace;
  • balzám;
  • maska.

Výrobky se liší svým složením a účinkem.Často je však seskupena do jednoho léčiva.

  • Klimatizace a oplachovací pomůcka. Odstraňte vlasové vločky, zabraňte jejich elektrifikaci a usnadněte česání pramenů.Nehromadí se ve vlasech.Cílem je chránit kadeře před poškozením a vizuálně je vyhladit a lesknout.V důsledku podobného účinku kombinují výrobci klimatizaci a oplachovací pomůcku.Frekvence aplikace: po každém praní.Doba expozice: 2-3 minuty.
  • Maska. Výrobek obsahující účinné látky, které pronikají do folikulů a vlasových dříků.Frekvence aplikace: 1-2krát týdně.Doba expozice: 15–20 min.
  • Balm. Částečně opakuje vlastnosti masky.Jeho účinek však trvá do roku 2007další mytí.Komponenty balzámů uzavírají zámky nesmazatelným filmem, který chrání vlasy a zabraňuje jejich ztrátě vlhkosti.Frekvence aplikace: po každém praní.Doba expozice: 2-3 minuty.

Použití hotových a domácích masek

Vitaminy, stopové prvky, bílkoviny - základ pro vytvoření zdravé vlasové cibule.Pokud je tělo postrádá, musíte pokožku hlavy dodatečně vyživovat pomocí masek.Správná směs obsahuje vitamíny, základní a éterické oleje, přírodní výtažky.Speciální péče o vlasy může být poskytována na úkor masek z přírodních ingrediencí.

Pro výživu a růst:

  • lopuch nebo olivový olej - 10 lžíce.l.;
  • dimexid - 1 lžíce.l

Při vaření je třeba dodržovat proporce.Studená směs se nanese na vlasové kořínky a zraje asi 20 minut, poté se omyje.

Pro laminování a ochranu:

  • želatina;
  • henna;
  • zlato.

Balení želatiny se rozemele v písku a přidá se 1 lžička.ostatní přísady aplikované na prameny zůstaly hodinu.Před použitím je vhodné provést test na alergie.

Při použití zakoupených masek je vhodné začít od počátečního stavu kadeře.Čím jemnější je srst, tím hustší je vrstva kůry ve vlasové šachtě, což znamená, že těžké masky s oleji budou absorbovány horší.Je lepší dávat přednost kosmetice s tekutou a lehkou konzistencí.

Obnovovací a výživné masky působí odlišně.První z nich je zaměřena na rychlý laminovací efekt, druhý se pomalu hromadí ve vlasech a teprve poté vytváří ochrannou vrstvu a chrání před suchostí a průřezem.

Účinek vyhlazovacího a šetrného přístupu k barvě poskytuje masky s nízkou úrovní kyselosti a minerály ve formulacích zvlňují zvlnění.Čím větší je vyhlazovací účinek produktu, tím jsou léčivé vlastnosti slabší.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Vitamíny pro vlasy

Zvláštní péče a vyžaduje interní zásah.Délka, hustota a ochranné funkce jsou dědičné faktory, které po celý život zůstávají za vlasy.Geneticky nemožné změnit.

V závislosti na typu je však možné vytvořit vzhled vlasů co nejblíže k dokonalosti.Pečlivý přístup k nákupu kosmetiky je vždy doprovázen přijímáním těch živin, které přímo a nepřímo ovlivňují výsledek.

V sestupném pořadí důležitosti jsou to:

  • vitaminy B - doprovázejí metabolické procesy v těle;
  • síra - obsahuje složky, ze kterých jsou aminokyseliny vytvořeny, ovlivňuje pevnost a pružnost vlasů;
  • protein je hlavní stavební složkou;
  • taurin - zmírňuje křeče v kořenech, které vlasům umožňují návrat do původního objemu, zesílení;
  • Biotin - je produkován ve střevě s normální mikroflórou adoprovází metabolické procesy;
  • Zinek, vápník a mastné kyseliny jsou nezbytné k vytvoření buněk.

Poloviční denní potřebu vitamínů tvoří pivovarské kvasnice a naklíčené zrno .Při užívání je třeba vypít vodu, aby se složky produktů vstřebávaly a aby se v těle neusazovaly soli.Taurin je v vitaminech pro vidění.Mastné kyseliny lze nalézt v rybím oleji nebo lněném semenu.

Sušení a styling

Je důležité pochopit, že kvalitní sestřih nezpůsobuje potíže se stylingem.

Nicméně, pokud potřebujete radikálně změnit účes, pak při stylingu stojí za to se držet některých jemností.

  1. Šampon pro použití před stylingem by měl být označen jako zvlhčující. Tyto výrobky jemně čistí a nevysušují vlasy.
  2. Majitelé tenkých vlasů by si měli vybrat balzámy pro blond, kudrnaté a zralé vlasy. Lehká textura nebude vážit kadeře a vyživuje prameny intenzivně.Jedná se o kosmetiku na bázi proteinů a polymerů.Je lepší vyhnout se silikonům ve formulacích.Aby nedošlo ke ztrátě objemu vlasů, stojí za to použít kondicionéry ve formě sprejů.Pak můžete navíc použít nesmazatelné oleje.
  3. Výrobky na vodní bázi jsou vhodné pro instalaci. Jsou to spreje, pěny a mléko.Povinná tepelná ochrana.
  4. Zdrsnění pro vysoušeč vlasů je vybráno s turmalinovým povlakem. Zařízení je v úsporném režimu.Vysušte vlasy výhradně ve směru kutikuly ve vzdálenosti 15 až 20 cm.

Pokudstyling se provádí denně, má smysl dívat se na sérum, ampule a spreje, aby se staraly o vlasové kořínky.

Zimní péče

Zvláštností zimní sezóny je to, že studený vzduch společně s vytápěním v místnostech rychle vysychá vlasy.Cévy pokožky hlavy se v důsledku teploty zužují a to vede ke ztenčení kadeří a jejich ztrátám.Kromě toho v tomto ročním období tělo prochází nedostatkem vitamínů.

Následující metody pomohou chránit vaše vlákna před vlivem následujících faktorů:

  1. Příjem vitaminu.
  2. Zvýšený průtok krve do vlasů prostřednictvím masáže vlasové pokožky a darsonvalizace.
  3. Použití řady hydratačních přípravků.
  4. Naneste na pokožku hlavy intenzivní vitamínové masky.
  5. Použití speciální kosmetiky pro zimní období.

Chcete-li chránit kadeře před vypadnutím, musíte vyjít výhradně v čelenku.V suchých místnostech lze na délku vlasů aplikovat kapku balzámu nebo krému.Zvláště stojí za to postarat se o zvýšení imunity, protože nachlazení a jejich ošetření jsou faktorem, který agresivně kazí stav vlasů jako celku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Jak se starat o mastné vlasy?

Takový typ zahrnuje péči spočívající v samoregulačních fondech.Základní sada:

  • šampon s nízkým PH;
  • ​​
  • hluboké čištěníŠampon
  • loupání.

Zvláště důležité je drhnutí pokožky hlavy.Vzácné mytí vlasů v tomto případě přispívá ke skutečnosti, že se na pokožce hlavy hromadí mrtvé částice, což způsobuje problémy se ztrátou, lupy a svědění.Při častém mytí se však vlasy stanou ještě mastnějšími.Kartáč aplikovaný na oddělovací prostředky vyleští pokožku a zlepší pronikání kosmetiky.

Čisticí šampon kromě účinku podobného loupání čistí vlasovou kutikulu od zbytků nahromaděných silikonových produktů a barev.Připravuje nové produkty k použití, které mohou lépe pronikat do struktury vlasů.Hluboký čisticí prostředek se používá každé 2 měsíce.

Kromě toho se pro seboregulaci mazových žláz na pokožce hlavy používají ampule a spreje. omyvatelné výrobky se aplikují pouze na špičky.

Jemnosti péče o suché vlasy

Tento typ lze podmíněně rozdělit na 2 typy.První je genetický.Skalp je náchylný k lupům a mastným seborrhea.Druhý je vytvořen odchodem.Suché vlasy se mohou stát používáním alkalických šamponů a kompenzací jejich negativních účinků díky silným olejovým strukturám.Tyto sloučeniny přetížují vlasy a činí je matnými.

Na tomto pozadí vedou pokusy kondenzovat kadeře v důsledku laminace, nadměrného zasklení a srážky horkými metodami na nedostatek vlhkosti a na popraskání vlasů.Nevýhody této struktury vlasů jsou však kompenzovány různými spreje, závoji a tekutými krystaly.

Je důležité udržovatkyselost pokožky díky jemným hydratačním šamponům.Pravidelně byste měli používat šampon pro hluboké čištění.

Péče o vlasy

Výběr kosmetiky pro prodloužení vlasů naznačuje pouze 2 pravidla - jemný šampon s neutrální kyselostí a použití speciální řady produktů pro tento typ.Všechny výrobky jsou aplikovány na kadeře, aniž by se dotýkaly místa připojení umělých pramenů.

Umývají si vlasy pouze ve sprše, poté, co je dobře česali.Je důležité zabránit zamotání.Použijte teplou vodu a poté snadno navlhčete ručníkem.Šupy a domácí skvrny jsou kontraindikovány pro vlasy.Lze použít masky a další speciální vybavení, ale kosmetickým přípravkům je třeba se vyhýbat v místech připojení umělých pramenů.

Péče o obarvené kadeře

O barvené vlasy se starají pouze speciální kosmetikou.Na konce lze použít permanentní oleje, protože malované konce jsou méně náchylné k loužení.

Zakázaná činidla:

  • alkalické šampony;
  • slupek;
  • oleje;
  • hluboké čisticí prostředky.

Délka natřete jednou barvou amoniakem.Potom jsou kořeny zabarveny a délka zbarvena.Pro větší brilanci může být tento postup proveden na úkor nulového barviva.Pokud mají vlasy klasický tmavý odstín, můžete mu dát větší hloubku.

To se provádí za použití:

  • tónovacích šamponů;
  • balzámy;
  • pigmenty.

Přirozeným léčivem pro zvýraznění barvy tmavých pramenů je odvar z ořechů, kopřivy, baza.Pro teplé blond odstíny - henna a pro blondýnky - odvar heřmánku, citronu, skořice.

Péče o řídnutí vlasů

Struktura těchto vlasů je činí levnějšími.Kosmetické soupravy se skládají z jemného šamponu a spreje nebo kondicionéru.Tento typ však rychle ztrácí vlhkost, a proto je obtížnější přežít podnebí.Chcete-li si udržet vlhkost, musíte na délku použít termální vodu nebo vlasy namazat kapkou krému v suché místnosti.

Aby se nevyprovokovalo ještě větší ztenčení, je vhodné uchýlit se k masáží a darsonvalizaci.Silikonové nesmazatelné výrobky chrání vlasy před poškozením.Je vhodné používat vitamínové masky jednou týdně.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů letos.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Péče po narovnání keratinu

Tyto postupy se netýkají pouze kosmetických, ale i léčebných postupů.Rovnané vlasy se 3 dny po zákroku neumývají.Další péče se týká pouze domácích lékařských masek, protože složky nakupovaných vstupují do chemických reakcí se složením činidel pro vyrovnávání keratinu.

Je nutné omezit používání zakoupených balzámů a masek a pokusit se narovnat vlasy a dotknout se jich co nejméně.

Stálá péče

Stejně jako v předchozím případě nelze vlasypraní 3 dny po zákroku, stejně jako 5 dní by mělo být odloženo sušení fénem.Prameny jsou hřebeny pouze hřebeny se vzácnými hřebíčky.

Tento účes se nebojí kontaktu s nakupovanými výrobky a barvami.Můžete bezpečně používat ampule, balzámy, oleje a speciální masky pro lepší regeneraci pramenů.Kadeře jsou náchylnější k poškození, takže byste si měli koupit sprej na ochranu před UV paprsky a nemočte si vlasy slanou vodou.

Tipy od odborníků na péči o vlasy

Trichologové a kadeřníci často nesouhlasí s péčí.

Ze všeobecných údajů o vlasech však lze vyvodit několik užitečných doporučení:

  • Ošetření vlasů vždy začíná loupáním.
  • Nemíchejte složky olejů z vlastního podnětu.V důsledku chyb může produkt způsobit více škody než užitku.
  • Při nákupu olejů byste měli věnovat pozornost místu výroby a typu vlasů, které mají obyvatelé této oblasti vlastní.
  • Nikdy nezanedbávejte masáž hlavy.
  • Šampony na mastné vlasy se používají po dobu 2 měsíců, poté si na měsíc přerušíte.

Zvláštní postupy vyžadují pravidelné používání výrobků pro péči o vlasy.Nejprve jsou prameny vyčištěny, poté vyživovány a poté zvlhčeny.Se všemi pravidly péče mohou vypadat všechny vlasy perfektně.Z nedostatků tedy můžete získat výhody a prezentovat svůj typ vlasů co nejvýhodněji.

Video na téma: zvláštní péčevlasy

Jak pečovat o prodloužení vlasů:

Jak ošetřovat vlasy keratinem: