Solná hlava drhnout od vypadávání vlasů.Recepty s olejem, jílem, mořskou solí.Jak vařit a používat doma

V moderní kosmetice se široce používají domácí peelingy a profesionální kosmetika.Formulace pro tělo a obličej si získaly velkou popularitu, zatímco pokožka hlavy vyžaduje také pravidelné čištění, a proto jsou speciální přípravky připravené se solí považovány za účinné.

Použití drhnutí hlavy

V důsledku přítomnosti abrazivních a dalších složek ve složení přináší drhnutí následující výhody:

 1. Absorbuje mazu a normalizuje sekreci mazových žláz.
 2. ​​
 3. Odstraňuje odumřelé částice kůže.
 4. Snižuje vypadávání vlasů.
 5. Poskytuje přístup k vlasovým folikulům kyslíkem.
 6. Podporuje růst vlasů.
 7. Odstraňuje zbývající tonika na vlasy, masky a jiné produkty z pokožky hlavy.
 8. Zvyšuje seproudění krve do pokožky hlavy, aby vlasy dostávaly více živin a získaly lesk, sílu, posílení.
 9. Zvyšuje účinnost vlasových masek, pokud provedete postup před jejich použitím.

Jakou sůl použít

Jako peeling na pokožku hlavy můžete použít stolní i mořskou sůl, ale mořská sůl se nejlépe hodí, protožeMá bohaté minerální složení.

Pokud obvyklá sůl obsahuje pouze chlorid sodný, potom mořská sůl obsahuje:

 • jod;
 • hořčík;
 • železo;
 • fosfor;
 • mangan;
 • selen;
 • vápník;
 • zinek;
 • draslík a další.

Čistič oleje a soli

Musíte vzít 2 lžíce.sůl a jakýkoli základní kosmetický olej, jako je avokádo, mandle, olivy.Po smísení přísad tak, aby se z nich stala hustá směs pastovité konzistence, naneste je na kořenovou zónu vlasů.Aplikace začíná od týlní části, poté pokračuje do parietální.

Po aplikaci masírujte pokožku hlavy několik minut prsty a poté vlasy opláchněte šamponem.

Kartáč se nanáší na suché nebo mokré vlasy.Ve druhém případě bude mít křovinořez jemnější účinek na pokožku hlavy.

Recept s jílem

Jíl má absorpční schopnost, proto má směs v kombinaci se solí dokonce ještě větší čistící účinek.S pomocí takového kartáčování můžete nejen vyčistit vlasy jednoupřebytečný tuk, ale také normalizovat sekreci kůže.K vaření budete potřebovat: vodu, jíl, sůl.Proporce: 3: 1: 3.

Čistič hlavy se solí a jílem se snadno připravuje a snadno se používá

Suché přísady se musí nejprve smísit a poté do nich přidat voda.Je lepší postupovat postupně a dosáhnout požadované konzistence.Kompozice by měla být dostatečně silná, aby nevykapávala z vlasů.Vlasy před aplikací přípravku musí být zvlhčeny.

Po nanesení směsi proveďte lehkou masáž kořenové zóny po dobu 5 minut a křovinu nechte asi 10 minut. Potom se vlasy omyjí šamponem teplou vodou.

S medem a smetanou

Takový peeling je vhodný pro suchou pokožku.Med, smetana a sůl se užívají v poměru 1: 2: 3.

Pro tento peeling si můžete vzít jakýkoli med, včetně kandovaného medu.

Po smíchání soli a medu se složky zředí smetanou.Po masáži vlasové pokožky drhnutím nechte 10 minut působit, aby živiny pronikly do vlasů a pokožky.Poté prostředek omyjte vodou bez použití kosmetiky.

S aloe

Aloe šťáva zvlhčuje nejen vlasovou pokožku, ale také vlasy, takže je hedvábná a zvládnutelná.Sůl musí být kombinována s aloe šťávou.Šťáva se vytlačuje z čerstvých listů rostliny.

Nejlepší je sklízet listy staré rostliny mladší tří let. Starší rostlina má více živin.Neexistuje žádný určitý poměr, je nutné zajistit, aby se kompozice pohodlně aplikovala na hlavu.

Distribuujte kompozici masážními pohyby na pokožce hlavy a poté po chvíli omývejte.

S koňakem

Odborníci doporučují provádět peeling s koňakem pro ty, kteří mají předsušené vlasy.Tento recept je ideální pro zimní sezónu.

Musíte smíchat 3 polévkové lžíce.sůl, mandlový olej (můžete si vzít další) a koňak.Žloutek a 1 polévková lžíce se přidají do hmoty.zlato.Důkladně promíchejte.

Je třeba získat dostatečně hustou hmotu.Musí se nanášet na vlasy a pokožku hlavy, rozdělit se kruhovými masážními pohyby a nechat 10 minut.Poté se prostředek omyje šamponem.

S octem jablečného moštu

Sůl a jablečný ocet se mísí ve stejných poměrech.Můžete si vzít například 2 lžíce.jedna a druhá složka.Před aplikací je nutné provést test, protože na citlivé pokožce se mohou objevit známky podráždění.

Se šamponem a balzámem

Složení tohoto peelingu je nejjednodušší.K běžnému šamponu je nutné přidat jemnou sůl, rozložit na pokožku hlavy, otřít a opláchnout teplou vodou.Stejným způsobem můžete míchat balzám na sůl a vlasy. Taková směs bude mít větší hydratační účinek.

Při infuzi březových pupenů

K provedení drhnutí potřebujete infuzi březových pupenů vyrobených ze 2 lžiček.ledviny a 1 polévková lžíce.vroucí voda.Naplňte ledviny nejméně hodinu.Pak zkombinujte do jedné hmoty 1 žloutek, 1 lžička.tekutý med, 2-3 lžíce.sůl a vývar pro snadnou aplikaci konzistence.Takový peeling aktivuje růst vlasů.

S kefírem

Pokud je srst suchá, doporučuje se provést čištění hlavy od kefíru.Kefírová sůl jemně čistí vlasy a pokožku hlavy, zatímco kefír zároveň působí zvlhčujícím a vyživujícím účinkem.

Ke vaření potřebujete kefír s vysokým obsahem tuku, smíchejte s určitým množstvím soli - podívejte se na konzistenci.Po aplikaci se vlasy stanou hedvábnými, učenlivými a silnými.

S pepřem

Sůl s pepřem je agresivní směs a nedoporučuje se používat, pokud je pokožka hlavy citlivá. Smíchejte 2 lžíce.sůl s 1 lžičkapaprika a 1 lžičkaskořice.Po smíchání suchých složek se do směsi přidá jakýkoli kosmetický olej, například avokádo, mandle, olivy, rakytník řešetlákový.

Po aplikaci bude směs hořet, ale pocity musí být snesitelné, pokud se stanou příliš bolestivými, musí být kompozice omytá.

S cibulí

Ztužující křoviny se vyrábějí z mořské soli a cibule.Cibule má dráždivé vlastnosti, takže je optimální pro zvýšení růstu vlasů.Musíte vzít ½ lžíce.sůl, nejlépe moře, a 1 cibule.

Směs cibule a soli urychluje růst vlasů, zhušťuje

Cibule by měla být v mixéru pečlivě nasekána do stavu kaše.Výsledná hmota se smíchá se solí.Trochu se zahřeje do teplého stavu a pak se vtírá do pokožky hlavy.Kompozice se udržuje na vlasech po dobu 20 minut a poté se promyje vodou.

S sodovkou

Po nanesení křovinořezné solivlasy jsou měkčí, svěžejší, pokožka hlavy se čistí, vlasy zůstávají déle čisté.

K vaření potřebujete mořskou sůl a sodu ve stejném poměru.Částka odebraná podle vlastního uvážení.Suché přísady lze ředit čistou vodou nebo bylinkovým odvarem, jako je kopřiva nebo heřmánek.Po aplikaci se směs udržuje na hlavě po dobu 10 minut a poté se promyje.

S žitným chlebem

Žitný chléb (2 plátky) se máčí v malém množství vody.Po změkčení strouhanky se přebytečná voda vypustí.K žitné hmotě se přidají 2 žloutky a 1 lžička.mořská sůl.

Po aplikaci se tato drhovací maska ​​udržuje na hlavě po dobu 30 minut pod teplým stlačením a poté se omyje šamponem.

éterické oleje v solné křovině

Přidáním éterických olejů do solné křoviny můžete odstranit lupiny, zabránit ztrátě vlasů, zvlhčit a vyživovat prameny.

​​
Zpevňující Hydratační Čistící tuk Proti vypadávání vlasů Proti lupinám
Lopuch Růže Melissa borovice levandule
šalvěj mátaCedar Čajový strom
Heřmánek Levandule Čajový strom Oranžový
Jasmín Ylang Ylang Citron
Citron Geranium
Grapefruit

Tipy pro použití solného drhnutí

 1. Čistící krém na hlavu vyrobený ze soli je pro pokožku velmi suchý, takže pokud máte suchou pokožku, doporučuje se nepoužívat častěji 1každé 2 týdny.Pokud je vlasová pokožka mastná, můžete to udělat dvakrát týdně.
 2. Odborníci doporučují aplikaci drhnutí kurzu, tj.asi 7-10 procedur.Pak si musíte dát pauzu.
 3. Pokud jsou vlasy na kořenech mastné a na koncích suché, aby se vlasy nevysušily a aby se konce ještě nezaschly, doporučuje se před aplikací drhnutí aplikovat olivový olej na spodní třetinu délky vlasů.
 4. Masáž hlavy by měla být prováděna zezadu hlavy do parietální zóny.Tato technika je nejpřesnější z hlediska masážních linií a stimulace krevního oběhu: vlasy zesilují, stimulují růst a bolest hlavy se uklidňuje.
 5. Pokud jsou vlasy suché nebo pokud se vyskytnou nějaké problémy s vlasy nebo pokožkou hlavy, jako jsou lupiny nebo řezané konce, vyplatí se do drhnutí přidat éterické oleje.Zvyšují účinnost směsi, vyživují vlasy užitečnými látkami, dodávají vlasům příjemnou vůni.
 6. Sírový prášek má intenzivnější účinek při vysokých teplotách, a proto se doporučuje zejména pro použití v lázních.Slané masky jsou povoleny.Z tohoto důvodu by měla být kompozice ponechána po drhnutí pokožky po delší dobu na vlasech (obvykle 10 minut), zabalení hlavy polyethylenem a ručníkem.
 7. Kromě použití drhnutí solí se doporučuje zabránit zvlhčovánísušit vlasy.Je žádoucí, aby se jednalo také o domácí výrobky.
 8. Je nutné nejprve omýt kartáč vodou a poté šamponem.Pokud se šampón nepoužívá, zůstanou na vlasech krystaly soli.

Nevýhody a kontraindikace

Solný peeling má kontraindikace:

 • Nelze to udělat, pokudna pokožce hlavy jsou škrábance nebo rány.Sůl při požití způsobuje pocit pálení.Pokud stále potřebujete drhnout, sůl by měla být nahrazena jiným brusivem.
 • Je-li pozorována silná plešatost, mohou vlasy vypadávat ještě intenzivněji, protože oslabené folikuly nejsou schopny odolat vážným mechanickým účinkům drhnutí soli.
 • Pigment se rychle vymyje z obarvených vlasů pomocí systematického čištění.
 • Kontraindikace jsou kožní onemocnění, jako je ekzém a psoriáza.
 • Sůl může vyvolat alergickou reakci.
 • Suché vlasy se štípanými konci by neměly být vystaveny drhnutí více než jednou za dva týdny, ale v tomto případě je nutné vlasy chránit oleji.

Solný peeling je pohodlný a cenově dostupný nástroj, který se používá k výživě vlasů, odstraňování odumřelých kožních částic, stimulaci krevního oběhu a růstu vlasů.

Může však vysušit pokožku, avšak podle doporučení a za použití hydratačních a vyživujících látek po drhnutí je tento nedostatek odstraněn.Zejména solné křovinyVhodné pro mastnou pokožku hlavy.

Video s příklady drhnutí solnou hlavou

Jednoduchý recept na drhnutí s minimem přísad:

Peeling withsůl pro růst vlasů: