Solcoseryl.Návod k použití obličejových mastí na vrásky, akné, masky s Dimexide.Cena

Solcoserylový gel a mast jsou levné farmaceutické výrobky s dobrými kosmetickými výsledky.Článek pojednává o jeho vlastnostech, návodech, metodách použití mastí pro péči o pokožku obličeje.

Chemikáliesstát

Hlavní prvek masti - deproteinizované dialyzátu, který je připraven z krve zdravých mléčných telat (2,07 mg na 1 g masti).Dialyzát čištěný z proteinů se získává z přírodních surovin hemodialýzou.

Zbytkový substrát obsahuje velké množství aminokyselin, glykoproteinů a nukleotidů.Molekulová hmotnost těchto molekul není vyšší než 5 000 daltonů, což je srovnatelné s velikostí buněk lidské kůže.

Pomocné látky, které tvoří základ masti:

 • Cetyl (palmitický) alkoholje stabilizátor, který je bezpečný v kosmetice a zahušťovadlo.Týká se mastných alkoholů.Výrobek se používá ke změkčení pokožky azvýšit jeho pružnost.Vytváří tenký ochranný film na povrchu pokožky, umožňuje pokožce volně dýchat a umožňuje průchod kyslíku a oxidu uhličitého.Cetylalkohol podporuje hydrataci snížením odpařování vlhkosti.
 • Cholesterol (cholesterol)- stabilizátor, emulgátor, regulátor viskozity.Cholesterol se nachází téměř ve všech tkáních živého organismu a je součástí lipidové bariéry (přibližně 1/3 kožních lipidů).Cholesterolové molekuly jsou hydrofobní, tj. Nemíchají se s vodou.Pomáhá zvýšit rigiditu stratum corneum, tj. Odolnost vůči nežádoucím účinkům, a také udržuje potřebnou úroveň rigidity.Cholesterol je přírodní složka.V kosmetice je považován za bezpečný.
 • Bílá vazelína- mohou vzniknout otázky týkající se původu vazelíny jako petrochemického produktu.Nelze však popřít její pozitivní vlastnosti, jako je schopnost chránit, zvlhčit, zjemnit pokožku.Je to způsobeno tvorbou na povrchu filmu, která chrání před nepříznivými účinky na kůži, včetně silných mrazů.Molekuly vazelíny jsou příliš velké, aby pronikly kůží.Tato složka nemá žádné oficiální kontraindikace pro použití v kosmetice.
 • Voda na injekci- čištěná sterilizovaná voda.
 • Potravinářské přídatné látky se používají jako konzervační látky, které se obvyklepoužívají ve dvojicích:
 1. E218- methylparahydroxybenzoát,Je považován za biologicky a ekologicky bezpečný, opačné stanovisko nemá vědecké důkazy;
 2. E216- propylparahydroxybenzoát, považovaný za bezpečný pro vnější použití, je v potravinářském průmyslu zakázán.

Indikace pro použití v kosmetologii

Vlastnosti hemodialyzátu byly zkoumány částečně pouze chemickými a farmakologickými metodami.V

provedených testů byly odhaleny hlavní vlastnosti:

 • stimuluje regenerační procesy;
 • aktivuje metabolické procesy využívající kyslík k přeměně uhlohydrátů na energii;
 • dodává glukózu buňkám postrádajícím kyslík, čímž je vyživuje a začleňuje do metabolických procesů;
 • zvyšuje syntézu kolagenu;
 • způsobuje dělení buněk.

Složky základu masti Solcoseryl mají rovněž příznivý vliv na stav pokožky.Masť se používá k léčbě různých ran při nástupu zjizvení.

K použití se doporučuje masti na obličej Solcoseryl ::

 • lifting - napínání kůže;
 • vyhlazovací a redukční vrásky;

  Solcoseryl se používá pro popáleniny

 • ke zlepšení pleti v důsledku zvýšeného krevního oběhu;
 • potírání vyrážky a zánětu;
 • oprava poškozených oblastí kůže, vyhlazení jizev.

Kontraindikace

Lék neprošel testem na živých organismech, ale obvyklým farmakologickým postupem.testy v plném rozsahu nejsou možné kvůli vlastnostem samotného léčiva.Jeho účinek na organismus proto není zcela objasněn.

Nepoužívejte mast „Solcoseryl“ pro:

 • netoleranci na jakoukoli složku léčiva;
 • tendence k alergiím.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvednutí obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída od Elena Karkukli

Pokyny pro použití v kosmetologii

Pokyny pro použití masti Solcoseryl pro umístění obličeje produkt jako možný alergen.Před použitím produktu je nutné zkontrolovat možnou negativní kožní reakci.

Na citlivé oblasti (loketní ohyb, zápěstí) by měla být nanesena malá mast.Po několika hodinách musí být odpověď zkontrolována. Pokud nedochází k zarudnutí nebo vyrážce, můžete jako kosmetický přípravek použít masti Solcoseryl.

Masť je vhodnější pro zralou pleť.

Je třeba dodržovat následující schéma aplikace:

 1. dříve očistit obličej, protože před obvyklým kosmetickým postupem ho můžete dodatečně napařit;
 2. mast se nanáší v malém množství vrstvou 1-2 mm, se zvláštní péčí o pokožku kolem očí, aby se zabránilo otokům, popáleninám a zarudnutí;
 3. držte 1 hodinu, odstraňte zbytek vlhkým hadříkem a umyjte si obličej, naneste vhodný krém;
 4. se používají 1-2krát týdně po dobu 30 dnů, frekvence a doba trvání v závislosti na věkua stavy kůže;
 5. Do masek lze přidat další účinné látky, aby se účinek zvýšil.

Jak používat akné

Společnost Solcoseril doporučuje používat obličejovou mast jako léčivo pro:

 • rány;
 • popáleniny;
 • omrzlina.

Účinné je při řešení účinků vyrážky:

 • jizvy;
 • skvrny;
 • jizvy.

Neexistují důkazy, že přípravek Solcoseryl pomáhá zmírňovat zánět.Masť může způsobit další zhoršení a ucpání pórů.Musí být aplikována v bodech na problémovou oblast 1 až 2krát denně.Produkt používejte 1 až 2 měsíce.

Jak používat vrásky

Kosmetologové doporučují přípravek Solcoseryl s přídavkem retinolu a tokoferolu (další vitamíny) jako nástroje ovlivňující syntézu kolagenu, aby se zmírnili vrásky v obličeji.K přípravku by měly být přidány vitaminy (mohou být užívány v tobolkách), důkladně promíchány a položeny na připravenou tvář po dobu 30 minut, odstranit vlhkým hadříkem.

Z jiných problémů s pokožkou obličeje

Smícháním přípravku Solcoseryl s jinými látkami lze připravit masky pro řešení různých kožních problémů:

 • Hroznový olej (5 ml), mast (5 g)- pro kůži kolem očí.Předchlaďte směs v lednici a aplikujte večer lehkými masážními pohyby podél masážních linií.Nástroj vyhlazuje vrásky a zmírňuje otoky.Lze použít jednou týdně 4-5týdny, 2krát ročně.
 • Vejce bílé, tokoferol (5 kapek), mastpro problémovou pleť dospívajících.Všechny přísady musí být důkladně promíchány, položeny na ruku a vyhýbat se oblasti kolem očí.Je nutné počkat, až produkt začne napnout pokožku, opláchněte ji teplou vodou.Masku můžete používat 1-2 měsíce 2krát týdně.
 • Vitamin B2 (1 ampule), askorutin (mletý 1–2 ks. Na prášek), mast (5 g)- pro obnovení pružnosti a výživy.Doporučuje se napařit obličej a masku aplikovat půl hodiny, aby se zabránilo oblasti očí.Aplikujte 2-3krát týdně po dobu 30 dnů.Po 3 měsících lze kurz opakovat.
 • Aloe juice (10 ml), olej z rakytníku rakytník (5 ml), mast (10 g) -pro obnovení suché pokožky a vyhlazení malých vrásků.Steam obličej, maska ​​po dobu 20 minut, lze použít na kůži kolem očí.Masku lze používat nepřetržitě 1krát týdně.

Maska se solcoserylem a dimexidem: příprava, aplikace

Maska má pověst účinného nástroje a zajišťuje použití dvou farmaceutických produktů ve dvou fázích: Dimexid připravuje povrch pokožky prodalší aplikace Solcoserylu, zvýšení jeho účinku.

Dimexid je léčivý přípravek se specifickým zápachem.Maska se používá ke zlepšení propustnosti kůže.Negativní reakce jsou možné: alergie, pálení, svědění, nevolnost, zvracení, bronchospasmus.Nedoporučuje se během těhotenství a kojení.Před použitím zkontrolujtealergie lék.

Fáze a pravidla postupu:

 1. Pro větší účinek může být obličej před procedurou napařen tak, že se póry otevřou.
 2. Dimexid se zředí vodou: na 1 lžičku.Dimexidum trvá 10 lžiček.voda (1:10).Pomocí vatového tamponu postupně celý roztok nanášejte na obličej.
 3. Poté naneste masti vrstvou 1 mm.První 1-2krát se nedoporučuje nanášet na pokožku kolem očí, pak je povolena tenká vrstva.
 4. Masku uchovávejte 30–50 minut, poprvé ne déle než 30 minut. Sušící maska ​​musí být neustále navlhčena a nesmí ji zcela vyschnout.
 5. Odstraňte zbytky ubrouskem, umyjte si obličej vodou, naneste výživný krém.
 6. Doporučuje se používat masku 2krát týdně poprvé (2-3 týdny), poté 1krát měsíčně, aby se účinek udržel.

Předávkování

V návodu k použití nejsou žádné informace o předávkování přípravkem Solcoseryl.Je třeba si uvědomit, že vlastnosti léčiva nejsou zcela pochopeny, s nekontrolovaným použitím mastí na obličej může být výsledek nepředvídatelný.

Masť se doporučuje pro závažné změny související s věkem.Aby se předešlo nežádoucím účinkům, doporučuje se nanášet mast dvakrát týdně a v kurzech.Dlouhodobé používání vede k oslabení požadovaného výsledku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Vedlejší účinky

Možné negativní účinky používání masti: kopřivka,regionální dermatitida, pálení v místě aplikace léku.Ve všech případech musíte masť přestat používat.

V přezkumech použití masti Solcoseryl jako kosmetického přípravku existují informace o poškození akné a zánětu, o výskytu nových vrásek.

Interakce

Vzhledem k nízkým znalostem přípravku nebyly zaznamenány žádné zvláštní vlastnosti, když interagoval s jinými látkami v místě aplikace.

Analogy

Masti Levomekol, Methyluracil, Apropol, Actovegin - jsou podobné masti Solcoseryl jako činidla pro hojení ran.Ale pouze Actovegin má stejnou účinnou látku (deproteinizovaný dialyzát z krve zdravých telat) a prakticky ve stejném množství. Rozdíl je v tom, že Actovegin používá spíše bílý parafín než bílý vazelína.

Cena v lékárnách

Cena masti Solcoseryl se v regionech Ruska příliš neliší:

Město​​ Cena (hliníková trubice 20 g), třením.
Moskva 314-326
Petrohrad 303
Jekatěrinburg 291
Krasnojarsk 304
Krasnodar294
Kaliningrad 304
Blagoveshchensk 290

Lékaři doporučují použití masti Solcoseryl, stejně jako všechny ostatní léky, přesně za tímto účelem, a to podle pokynů.

Kosmetičtí lékaři poznamenávají, že je to nemožnév každém případě předpovídat kožní reakci na Solcoseryl.Obecně doporučují mast pro kurzy domácí péče po věku 30-35 let pro suchou a dehydratovanou pokožku.

Všechny vlastnosti masti Solcoseryl nebyly plně prozkoumány, proto je poměrně obtížné předvídat míru jejího účinku na člověka jako celek a zejména na kůži obličeje.Jedná se o léčivý přípravek, musí být používán pečlivě pro kosmetické účely, postupujte podle návodu k použití, sledujte kožní reakci.

Návrh výrobku:Mila Fridan

Video o Solcoserylu

Přehled přípravku Solcoseryl jako prostředku pro hojení ran: