Složité zbarvení tmavých vlasů střední délky, krátké, dlouhé.Foto, technici

Složité barvení je jedním z nejpopulárnějších postupů v salonech krásy.Existuje široká škála technik, které budou dobře vypadat na světlých a tmavých vlasech.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Funkce

Složité zbarvení pomůže změnit váš obrázek pomocí různých technik a vhodné kombinace odstínů.Tento postup se provádí dvěma způsoby: příčným nebo vertikálním (dochází k hladkému přechodu odstínů, natahování barvy) a podélným nebo vodorovným (celý pramen je natřen).

Při provádění módního barvení na tmavých kadeřích musí být prameny nejprve odlehčeny, aby bylo možné lépe položit barvu a dosáhnout požadovaného odstínu a barevného přechodu.Různé techniky používají 2 nebo více tónů.

Při komplexním barvení jsou také časy, kdy je vhodné odložit změnu obrazu:

 • Pokud byly vlasy nedávno barveny henou,pak během komplexního barvení lze získat zcela odlišný odstín.Totéž platí pro perms.
 • U poškozených nebo oslabených vlasů je musíte nejprve uvést do pořádku a poté změnit obrázek.
 • Během těhotenství nebo během kojení.Během tohoto období se ženský hormonální stav mění, vlasy se nemusí barvit nebo mít neobvyklý odstín.Některé typy barev jsou schopny pronikat dechem a kůží k dítěti.

Výhody a nevýhody

Složité barvení na tmavých vlasech má své výhody i nevýhody:

Pros Nevýhody
Komplexní barvení lze použít v jakémkoli věku.Náklady na službu jsou mnohonásobně vyšší než u konvenčního barvení.
Vypadá skvěle na jakoukoli délku vlasů.Čas strávený v kabině je mnohem delší.
Kadeře mají menší účinek než při normálním zbarvení.Takové zabarvení je obtížné doma, musíte kontaktovat pána.
Komplexní barvení může obnovit obraz.V případě nesprávně zvolených odstínů vypadají vlasy matně a neochvějně.
Pokud se provádí toto barvení, sníží se počet cest do salonů.Stejně jako u jakékoli barvy jsou kadeře nepříznivě ovlivněny, takže je o ně musíte pečovat více.
Složité barvení umožňuje experimentovat s vlasy, barvit různé oblasti.
Použitím více odstínů přidáte objem účesu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Jak si vybrat?

Při výběru odstínů by měla být brána v úvahu přirozená barva vlasů, očí a jednotlivých rysů obličeje.

Ženy s tmavými vlasy by se měly zaměřit na tyto barvy:

 • V zájmu zachování přirozenosti by měly být upřednostňovány čokoládové a kávové odstíny.

 • Brunetky si mohou vybrat jakoukoli variantu ohnivé barvy (od červené do červené).
 • Popelníkové barvy jsou vhodné pro tmavovlasé dívky mladší 30 let.
 • Lze použít bronzovou a studenou blond.
 • Pro ty, kteří rádi vyniknou, udělají barevné barvy (fialová, vínová a další).
 • Karamelová a medová paleta bude vypadat přirozeně na tmavých vlasech.
 • Ženy s bledou pokožkou si mohou vybrat stříbrné blond odstíny.
 • Pokud má dívka tmavé oči, vyplatí se vám obrátit oči na kávu a teplé odstíny.
 • Při vytváření živého obrazu pomocí barevného zbarvení je lepší zvolit růžovou, modrou a malinovou.

Populární techniky

Složité barvení na tmavých vlasech je jiná technika, která se liší podle barevných zón, metod nanášení barvy podle počtu odstínů a barev palety.

Zákazníci v salonech si mohou vybrat svou oblíbenou možnost z mnoha dostupných:

 1. Balayazh. V technicebalayazh master maluje pouze hroty nebo méně než polovinu objemu vlasů.V důsledku toho jsou kadeře méně ovlivněny.Při použití techniky balayazh nevypadají vlasy barvené.Existuje efekt, jako by se tipy na slunci trochu vyhořely. Jednou z vlastností houpací sítě je, že mistr nepoužívá více než 3 odstíny.Měly by být v paletě blízko, aby se barva plynule měnila a účes vypadal přirozeněji.Při provádění balayazhy na tmavých vlasech je nutné zesvětlit tu část kadeří, která bude obarvena.Dalším rysem této techniky je, že ne všechny tipy lze malovat, ale pouze jednotlivé prameny v celém objemu.
 2. Shatush. Shatush je v některých variantách trochu jako normální zvýraznění.Zesvětlení vlasů nezačíná od samých kořenů, ale o něco nižší a barva se nanáší na prameny až do konce délky.V důsledku toho by se tipy měly stát jasnějšími.Pro shatusha používané od 2 do 5 barev.Čím méně odstínů, tím přirozenější je účes.Prameny jsou vybarveny náhodně.Shatush je vhodnější pro tmavovlasé dívky.Na světlých vlnách nevypadá tak jasně.
 3. Degradovat. Degradace je obraz pramenů ve 2 barvách.Trochu to připomíná ombre, ale u této varianty barvení je vidět jasný okraj.Prameny jsou obvykle rozděleny na polovinu.Dolní jsou natřeny světlým tónem a horní prameny zůstávají tmavé.Výhodou této možnosti bylo, že ji lze provést samostatně.Ale stojí za zvážení, že degradace nakrátké vlasy nebudou vypadat.Tato technika je určena pro střední a dlouhé kadeře.
 4. AirTouch. Poměrně nová metoda barvení, která se provádí pomocí vysoušeče vlasů.Pomocí vzduchu se odstraní všechny malé chloupky.Zbývající kadeře jsou obarveny.Při klesání na konec budou vlasy světlejší a bohatší.
 5. Ombre. Ombre je další forma komplexního barvení.Používají se zde 2 barvy.Kořeny jsou tmavé a špičky jsou světlé.Ombre má několik možností: Klasické ombre se liší v tom, že kořeny jsou malovány v tmavé barvě a tipy ve světle.Při takovém zbarvení nemusíte salon často navštěvovat.Když se takový účes nudí, může dívka odříznout barevné tipy."Zarostlé kořeny."Ke změně barvy dochází těsně pod časovou oblastí.Odstíny by se měly lišit o několik tónů od hlavní barvy vlasů, aby nedošlo k příliš ostrému přechodu.Ombre je opak.Při této možnosti jsou kořeny natřeny jasnými barvami a na konce je nanesena tmavá barva.Ocas zbarvení nebo ocas pony.Barva se nanáší takovým způsobem, že pokud splétáte vysoký ocas, bude světlejší.A ostatní kadeře zůstanou tmavé.Pokud má dívka třesk, je obvykle také malována.Někdy jsou vybrány jednotlivé prameny a jindy úplně.
 6. Rezervace. Bronding kombinuje zvýraznění a tónování vlasů.S touto technikou se používá několik odstínů podobné barvy.Výsledkem je, že se vlasy třpytí,plynule přecházející z jednoho tónu do druhého.Prameny jsou vybarveny náhodně.Je důležité správně kombinovat barvy.Vzhledem ke změně odstínů vypadají kadeře objemnější.
 7. Kalifornie Coloring. California Coloring nebo California Highlighting obnoví obraz.Má menší účinek na vlasy než u konvenčního zvýraznění.Při provádění této techniky vezme stylista několik blízkých tónů a střídá prvky.K barvení dochází štětcem, fólie se nebere.Se zvýrazněním Kalifornie můžete provést plynulý přechod a nechat tipy trochu lehčí.Změna odstínů umožňuje dosáhnout přirozeného vzhledu.Takové barvení nejlépe provádějí odborníci.
 8. Mramorové barvení. Pro barvení mramoru se používá pouze 1 odstín.Některé prameny mohou být nejprve odlehčeny a poté zbarveny.Vzhledem k tomu, že jedna část vláken bude vyjasněna a druhá zůstane v přirozené barvě, tónování vytvoří hladký přechod.Nejefektivnější barvení mramoru bude vypadat na dlouhých vlasech.V tomto případě je zbarveno malé množství vlasů, které kadeře kazí méně.
 9. Možnost soli a pepře. Při použití barvy soli a pepře jsou vlasy zbarveny grafitem.Nejprve je mistr zbarví.Poté jsou kadeře zbarveny.Kořeny obvykle zůstávají přirozené.Možnost soli a pepře je vhodná pro všechny věkové kategorie.Pomůže starším ženám skrýt šedé vlasy.Mladé a mladé dívky s tímto způsobemse bude lišit od ostatních.Takové barvení by se mělo provádět na tmavých vlasech, aby se dosáhlo jedinečného grafitového stínu.
 10. Neonové barvení. Neonové barvení pomáhá vyniknout z davu.Lidé s takovým účesem vždy zaujmou oči.Vícebarevné kadeře, které se třpytí ve světle, vypadají velmi působivě a extravagantně.Vrcholem této techniky je to, že barva obsahuje látky, které začínají zářit pod ultrafialovým světlem.Pokud si dívka zvolí takovou techniku, hlavní věcí je nepoužívat příliš mnoho barev.Základem je obvykle ombre, zvýraznění nebo bronzování.Ale zbarvení je zabarveno.
 11. Asymetrické zbarvení. Asymetrické zbarvení je nejlepší pro stejný účes.Toto barvení se provádí horizontální nebo vertikální metodou.Master vybere konkrétní oblast na hlavě a obarví ji.Ve většině případů se barva aplikuje na rány nebo dočasnou oblast.Tento typ barvení by měl být upřednostňován u dívek s krátkými srážkami.Přesně to vypadá mnohem působivěji přesně na této délce vlasů.
 12. Strobing. Další zajímavou možností barvení je strobování.Pomocí této techniky můžete opravit některé nedokonalosti na obličeji.Při strobování stylista rozjasní některé prameny a zatemní ostatní.V důsledku toho se přechody promění v pozornost.Podle tváře, očí a dalšíchPodle individuálních charakteristik může být barva aplikována jak na jednotlivé prameny a oblasti, tak na celou délku.Pro malování se obvykle používají 2 barvy: světlá a tmavá.
 13. Barvení. Barevné zabarvení se provádí pomocí 1 nebo více odstínů.Vzhled je jasnější a bohatší, když se změní barvy.Pomocí této techniky můžete barvit jak jednotlivé prameny, tak i konce vlasů.
 14. Perleťové barvení. U této metody barvení vlasů se používá speciální barvivo.Ve světle se třpytí v různých barvách (fialová, růžová, zelená, modrá).Mistr používá jeden tón, někdy 2. V důsledku čehož získávají vlasy krásnou barvu perel.K dosažení požadovaného účinku touto metodou je nutné narovnat vlasy.Poté bude barva správně ležet na požadované ploše.
 15. Barvení vzorníku. Barvení obrazovky je voleno jasnými osobnostmi, které se nebojí experimentů se vzhledem.Master používá specifickou šablonu, na kterou se nanáší monofonní nebo barevná barva.Výkres může být umístěn v libovolné oblasti a je možné provést tento způsob barvení rychle vybledlými barvami.S touto možností může klient měnit výkresy.

Aby byl obrázek jasně viditelný, měly by být vlasy rovné.

Je rovněž nutné stylizovat.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bobechkrátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Komplexní barvení pro krátké vlasy

Komplexní barvení pro tmavé vlasy lze provádět v libovolné délce kadeří.Ti, kteří mají krátké vlasy, často čelili problému výběru účesu.Někdy nemůžete svléknout vlasy nebo si kadeřit, ale chcete nějak změnit obrázek.

Složité zabarvení může pomoci.Je schopen přidat objem účesu a učinit vlasy jasnějšími.Ale stojí za zvážení, že ne všechny techniky jsou vhodné pro majitele krátkých srážek.

Tyto dívky by měly věnovat pozornost těmto možnostem komplexního barvení:

 • balayazh;
 • asymetrické barvení;

 • zvýraznění;
 • Kalifornské zbarvení;
 • pancéřování;
 • barvení sít s dostatečnou délkou vlasů;
 • ombre;
 • raketoplány;
 • perleťové nebo neonové barvení.

Záleží také na srážce.Pokud délka dovolí trochu, pak můžete experimentovat.

Pro vlasy střední délky

Průměrná délka vlasů dává více příležitostí k experimentování.Téměř všechny varianty módního zbarvení jsou vhodné pro rovné kadeře.Mnoho dívek nosí rány.V mnoha variantách zbarvení zůstává přirozený.Jiné techniky navrhují malovat to.Může se jednat o zbarvení konců třesků nebo jejich jednotlivých pramenů.

Na dlouhých vlasech

Složité zbarvení tmavých vlasů je vynikajícíDívá se na dlouhé prstýnky.Jedinou nevýhodou této délky je větší množství potřebného materiálu, a tedy i vysoká cena.

Dívky s dlouhými vlasy si mohou bezpečně vybrat jakoukoli módní metodu barvení:

 • kadeře s barevnými špičkami;

 • jakýkoli druh zvýraznění nebo zbarvení;
 • ombre;
 • chata;
 • použití zvláštních inkoustů a vzorníků.

Při výběru typu módního barvení je třeba vzít v úvahu strukturu vlasů.To, co je vhodné pro rovné kadeře na kudrnatých vlasech, bude vypadat směšně.

​​

Při práci s dlouhými vlasy může velitel používat velké množství odstínů.

Hlavní věc je, že se správně kombinují a vyhovují konkrétnímu klientovi.

Péče o vlasy

Složité barvení, stejně jako jakýkoli jiný typ barvení na tmavých vlasech, ovlivňuje strukturu a vzhled kadeří.Přestože se předpokládá, že během komplexního barvení se používají jemnější prostředky.

Po provedení takového postupu je proto třeba se více starat o vaše vlasy:

 • V obchodech se prodává velké množství živin, šamponů a balzámů, které jsou určeny speciálně pro barevné vlasy.vlasy.Pomáhají obnovit strukturu a udržovat barvu po delší dobu.
 • Aby se zabránilo dělení konců, je nutné je pravidelně ořezávat a používat speciální nástroje proti průřezu.

 • Zcela zlikvidujte nebo používejte na minimum kulmu, fén a žehličkuA pokud je to nutné, kupte spreje pro tepelnou ochranu vlasů.
 • Použití laků a pěn by mělo být omezeno.

Mnoho produktů lze připravit samostatně:

 • Vlasy by měly být propláchnuty bylinkami.Nejvhodnější pro to: kopřiva, máta, kořen lopuchu, podběl, rozmarýn a bazalka.
 • V obchodě si můžete koupit éterické oleje, které se aplikují před mytím vlasů (jojobový olej, lopuch, kokos a lněná semena).
 • Masky vyrobené z vajec, medu, cibulové kaše a kvasinek dobře fungují na vlasech.

Sofistikované zbarvení pomáhá vytvořit živý obraz a vytvořit svěží poznámky.Správné odstíny a možnosti barev mohou zředit každodenní barvy.Tento způsob barvení je často aplikován na tmavé vlasy.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o technikě barvení tmavých vlasů

Sombre - barvení s přirozeným účinkemspálené vlasy: