Školení v oblasti manikúry hardwaru pro začátečníky.Jak na to krok za krokem, frézy, trysky, sady, stroje

Dívky stále více přemýšlejí o domácí praxi v oblasti manikúry hardwaru.Někteří kvůli poskytování služeb, jiní za úsporu peněz vynaložených na nehtové salony.V každém případě školení pro začátečníky vychází z přípravných pokynů.

Obsah
 1. Co je to hardwarová manikúra
 2. Jak to funguje
 3. Požadavky na opracovanou plochu
 4. Výhody manikúry hardwaru
 5. Nevýhody manikúry hardwaru
 6. )Kontraindikace pro provedení postupu
 7. Příprava na manikúru
 8. Technika hardwarového zpracování kutikuly: postupná instrukce pro začátečníky
 9. Frézy pro manikúru hardwaru: typy
 10. Keramické trysky
 11. Diamantové trysky
 12. Kovové trysky
 13. Silikonové trysky
 14. Zpracování sady nástrojů
 15. Kritéria pro výběr zařízení pro manikúru
 16. )Recenze populárních zařízení pro domácí použití
 17. Jaká videa s mistrovskými třídami pomohou i nováčkům vytvořit dokonalou manikúru
 18. Související videa:hardwarová manikúra, školení pro začátečníky
Co je to hardwarová manikúra

Hardwarová manikúra je jednou z metod péče o nehty, která získává rychlé tempopopularita, a to je na něm, že stále více žen dává přednoste.Byl vynalezen teprve nedávno v Německu mistři kosmetických salonů.Je založen na metoděpéče o nehtové desky bez použití řezných nástrojů (nebo s částečným nanesením).

Princip činnosti

Podstatou této metody je odstranění kutikuly pomocí frézy na frézy.Potom se pomocí různých typů trysek nehtová deska pečlivě vyleští a kůže podél obrysu nehtu se odstraní.Hardwarová manikúra patří do třídy jemných nehtových procedur, které se doporučuje provádět ne více než každé 2 týdny.

Je přísně zakázáno provádět provoz zařízení na mokré kůži, , protože fréza pracující při vysoké rychlosti začne místo toho, aby se očistila, roztrhnout kůži napařenou v horké vodě.

Mistr s malými zkušenostmi nemusí sledovat sílu lisování a při příliš tvrdém stlačení trysky poškrábá nehty a zanechává na povrchu rýhy.Stejný problém se týká začátečníků, kteří se rozhodnou zakoupit podobné zařízení pro domácí nehty.V obou případech by měl být člověk velmi opatrný a klidně získat zkušenosti.

Hardwarová manikúra je dobrou volbou, pokud kutikula roste příliš brzy nebo nehtová deska je složena v oddělení s nepravidelnostmi a hřebeny.

Doporučuje se také, aby byl prováděn na prodloužených nehtech pro šetrnou péči.

Dopad takového postupu není patrný na zanedbaný stav nehtů a vůbec nesouvisí s kvalitou trysek. V takových případech manikuristé používají kombinovaná řešení, nejprve zpracovávají nehtové desky pomocí stroje a poté dokončují proces jižřezací zařízení.

Požadavky na ošetřený povrch

Pro majitele nebo budoucí majitele zařízení musíte vědět, jaký by měl být povrch nehtu při zpracování.

Provádění hardwarového postupu je výhradně na suchých nehtech. I velmi dobře nošené nehty po mytí rukou by neměly být nadále ošetřovány nástrojem, protože absorbují vlhkost velmi rychle.Při práci v důsledku vlhkosti se tyto nehty začnou zahřívat, což způsobuje přinejlepším nepříjemné pocity nebo poškození nehtu.

Pokud má zařízení systém pro ruční nastavení počtu otáček, neměl by začátečník nastavovat příliš vysokou rychlost ani příliš nízkou rychlost.V prvním případě můžete nechtěně poškodit hřebík, ve druhém - vést k zahřátí desky, i když je dokonale suchá.Přijatelnou možností by nemělo být více než 10 000 ot /min.

Výhody hardwarové manikúry

Jakmile zaplatíte velkou částku a zakoupíte přístroj, můžete navždy zapomenout na drahé nástroje a nástroje pro péči o ruce.Práce s nehty se stává bezpečnou, eliminuje riziko zranění, činí proceduru bezbolestnou a umožňuje vám současně pracovat s kutikulou i nehtem.Rovněž se včasnou sterilizací trysek ztrácí šance na infekci po ošetření.

Hardwarová manikúra (školení pro začátečníky pomáhá zvládnout základy bezpečné korekce nehtů) poskytuje schopnost zvládnout i velmi křehké a tenké nehtové destičky bez rizika.a zabere méně času než práce s ručním nářadím, což pomáhá rychle změnit délku a tvar nehtu.

Všechny tyto výhody, přestože existuje seznam některých kontraindikací, vám umožňují touto metodou zpracovat problémové nehty.

Nevýhody hardwarové manikúry

Hardwarová metoda má své nedostatky, jako je povinné školení, i když začátečník bude provádět postupy doma.Pro efektivní a bezporuchový provozje skutečně nutné zvolit jak trysku, tak rychlost jejích otáček pro zpracování každé sekce zvlášť.

Nedostatek profesionality mistra může změnit zpočátku užitečnou proceduru na bolestnou hrůzu, zejména pokud jde o ošetření nehtů u člověka tenkou nehtovou destičkou.Pro tyto lidi je nejlepší obrátit se na mistry s rozsáhlými zkušenostmi v této oblasti.

Kontraindikace postupu

Není přípustné provádět hardwarovou manikúru na nehtech ženy trpící jedním z následujících onemocnění:

 • Kutikuly jsou zanícené a oteklé;
 • Kůže v blízkosti nehtu je poškozená (škrábance, rány);
 • Hřeb je napaden plísňovou infekcí;
 • Kutikula je příliš tenká;
 • Mikrovlákna jsou příliš blízko k pokožce;
 • Silně zdeformované nehtové desky rovněž nelze obrobit.
Nenechte si ujít nejoblíbenější záhlaví sloupce:Jak nakreslit monogramy na nehty krok za krokem pro začátečníky.Pokyny s fotografiemi.

Příprava na manikúru

Hardwarová manikúra začíná za dalších 30 minut.před zahájením práce s nehty.Ruce klienta by se měly dobře umýt mýdlem, po kterém čeká na úplné zaschnutí.

Během tréninkového období se začátečníci musí naučit -před zahájením postupu musí být dezinfikovány všechny prvky, které se na něm podílejí. To se týká nástrojů na manikúru, hardwarového příslušenství, kůže a nehtů na rukou klienta a pána.Antiseptické roztoky nebo běžný lékařský alkohol jsou k tomu vhodné.

Poté se nehty odmastí.Pokud existuje starý lak, odstraní se speciální roztok (nejlépe neobsahující acetonové sloučeniny).Na kůžičku nehtu se aplikuje změkčovadlo, po kterém zbývá čekat na jeho účinek.

Technika hardwarového zpracování kutikuly: postupné pokyny pro začátečníky

Při provádění hardwarového postupu je třeba nejprve dodržovat následující seznam pravidel:

 1. Poté, co změkčovač pracoval, byste měli okamžitě začít zpracovávat kůži a kutikuly.K tomu se nejlépe hodí diamantová tryska.Hlavní věc je naslouchat klientovi, pokud cítí nepohodlí, bolest nebo zahřívání nehtu.
 2. Jakmile je ošetření pleti dokončeno, měli byste přejít na servis nehtu samotného, ​​aby mu dal požadovaný tvar.Za tím účelem se tryska změní na lichoběžníkový nebo válcový.Je důležité zajistit, aby délka zbývajícího hřebíku nebylaukázalo se, že je menší než 2 mm.
 3. Nejobtížnějším krokem pro začátečníky v oblasti manikúry hardwaru je leštění.Hrana lešticí trysky nedrží proti nehtové desce.Složitost této práce je kompenzována rychlostí, protože její důležitou součástí je pravidlo - zařízení netrvá v každém bodě déle než jednu sekundu.

  Leštění okraje nehtu je pro začátečníky v hardwarové manikuře nejobtížnější fází

 4. Poslední fází celého postupu je aplikace výživných olejů pro dokonalou péči.Vyživující olej pomáhá kromě kosmetických a terapeutických účelů také zbavit se částic pokožky a nehtů.

Frézy pro manikúru hardwaru: typy

Hardware typ manikúry je bohatý na celou řadu fréz, které nejsou omezeny pouze rozdílem v abrazivitě.Neméně důležitými parametry jsou omezení pracovních otáček za minutu a rozdíly v průměru špičky.

V závislosti na účelu jsou všechny trysky rozděleny do tří velkých skupin:

 • Trysky pro práci s tvarem nehtové desky a pro její vyplnění.
 • Trysky pro brousicí práce s povrchem nehtu a jeho řezem.
 • Trysky pro konečné leštění lesklého povrchu.

Tyto skupiny mají také své vlastní tryskové jednotky podle jiných znaků.

Jaké frézy jsou potřebné pro manikúru hardwaru:

Keramické trysky

Manikúra pro hardware (školení pro začátečníky zahrnuje zahájení praxe)to je u keramických typů trysek), které znamenají odstranění starého nátěru, pro který je ideální tryska, nejběžnější mezi zaměstnanci manikérských salonů.Nazývá se „kukuřice“, protože má charakteristický vzhled.

Účelem je kvalitativně a bezbolestně odstranit gelový lesk (existuje verze trysky pro leváky).

Do seznamu oblíbených trysek také patří „mrkev“, která získala uznání za kvalitu vyleštění nehtu.

Hlavním účelem keramických trysek je ošetření nehtu a kůže kolem něj.

Takové trysky mají vlastní indikátor tuhosti, který je označen zvláštními barvami ráfku pod hlavní pracovní plochou.

Shoda barvy s indexem tuhosti frézy:

 • Růžová nebo modrá barva je jemnozrnný mlýn.
 • Bílá - mlýn s průměrnou velikostí zrn.
 • Černá je zrnitá.

První typ ze seznamu je vhodný pro měkké ošetření kůže podél obrysu nehtové desky.Druhý bude sloužit k odstranění pterygia a jemnému odstranění gelu.Ten je určen k odstranění keratinizovaných oblastí kůže nebo mozolů.Udržujte takové trysky opatrně, aby nebyly vystaveny smrtelnému mechanickému namáhání.

Diamantové trysky

Diamantové trysky jsou důležitým nástrojem, který se dělí do mnoha typů podle tvaru výrobku a jeho abrazivity.Obvykle se skládají z ocelové tyče,na které je nanesen diamantový povlak (přírodní nebo umělý).

Stejně jako v případě fréz na keramické frézování lze abrazivnost určit barvou ráfku:

 • Žlutá je nejmenší drobenka, nejvýše 15 mikronů.
 • Červená je malá drobenka, od 30 do 50 mikronů.
 • Modrá je průměrná drobenka od 90 do 125 mikronů.
 • Zelená je o něco hrubší než průměr, od 125 do 181 mikronů.
 • Černá - velká zrna do 300 mikronů.
 • Dvě černé značky - velmi velká zrna, v oblasti 500 μm.

Diamantové trysky s bílými nebo třemi černými znaky, takzvané brusky, které současně slouží jako lešticí nástroj, jsou vzácné.Jizva.Určeno k odstranění silně keratinizovaných oblastí kůže a silných vrstev gelu.

Úspěšný výsledek při broušení gelového laku závisí na abrazivitě.Diamantové frézy se zelenými nebo červenými zářezy vyrobené v Německu jsou velmi žádané.Předpokládá se, že mají nejvyšší kvalitu provedení.V Rusku je však analog.

Kovové trysky

Kovové frézy, na rozdíl od stejného diamantu, mají nižší cenu, i když se používají pro stejný účel.Obvykle je vyrobena ze slitin karbidu a wolframu - lékařské oceli.Mezi rysy ocelových fréz lze zaznamenat výkresy (zářezy) na pracovní ploše.Jsou rovné, šikmé nebo spirálové.

Takové trysky jsou dobře vhodné pro odstraňování keratinizované kůže, a nikoli prachem, jako obvykle, ale s hoblinami.Je pozoruhodné, že mezi modely oceláren existuje verze vyrobená ve formě „kukuřice“, která slouží k odstranění starého gelového laku.

Silikonové trysky

Silikonové trysky patří do skupiny lešticích trysek vhodných jak pro umělé zpracování, tak pro práci s přírodními nehty.Zesvětlení nehtové desky lze dosáhnout přesně pomocí těchto tipů.

Mají jednotky pro abrazivitu, která je určena dotykem: od téměř hladkých až po hrubé možnosti broušení.Jsou vyrobeny ze silikonu s rozptýlenými částicemi abraziva.

Zpracování sady nástrojů

Po každém použití vyčistěte nástroje a příslušenství.Řezačky se promyjí vodou a částečky kůže se z nich odstraní mosazným kartáčem.

Dobrou volbou je rovněž čištění v ultrazvukovém sterilizátoru.Funguje na principu čištění vibracemi, které způsobují vibrace tekutiny.Mikrobubliny vytvořené v důsledku takové expozice explodují, čistí nečistoty z těžko přístupných oblastí nástroje.

Nástroje se ošetřují antiseptickými roztoky nebo se sterilizují ve zvláštních skříních, například v peci na suché teplo.

Jsou do něj umístěny všechny nástroje vyrobené z pevných materiálů, načež jsou tepelně ošetřeny v prostředí s teplotou 180C po dobu 30 minut.., poté se vyjme a umístí do sterilních nádobs pevným krytem.

Kritéria pro výběr zařízení pro manikúru

Hardwarová manikúra (školení pro začátečníky se někdy koná na samostatně zakoupeném zařízení) úzce souvisí s porozuměním kritériím pro výběr zařízení.

První z nich je síla. Pro osobní použití není třeba příliš výkonná fréza, proto byste měli věnovat pozornost modelům s deklarovanou výkonností nejméně 35, ale ne více než 50 W.Pokud však každý den navštěvují mistři 5 klientů, stojí za to věnovat pozornost modelům s kapacitou 100 nebo více wattů, aby se zkrátil čas potřebný k výkonu.

Druhým je počet otáček. Modely s ukazateli až do 20 000 ot /min.Vhodné pro domácí použití.Pokud je počet zákazníků více než 5 lidí denně, měli byste si vybrat stroj, který pracuje při 35 000 ot /min.a další.V případech s profesionální manikúrou by měl mít stroj rychlost 45 000 ot /min.

Dalším kritériem budou frézyobsažené v balení.Je velmi dobré, pokud je zařízení vybaveno startovním seznamem hlavních trysek.

V nejlepším případě je nutné, aby obsahovaly:

 • Pro ošetření válečků a kutikuly.
 • Trysky pro brousicí práce.
 • ​​
 • Trysky pro leštění nehtové desky.
 • Příslušenství pro práci s keratinizovanou pokožkou.

Zařízení se také rozlišují způsobem upínání trysky.Celkem existují celkem 3 typy:

 • příručka;
 • poloautomatické;
 • automatický.

LevněU modelů pro domácí použití se k upevnění pracovní části nástroje při utahování podložky používá ruční svorka.Drahší zařízení bude vybaveno poloautomatickým způsobem upevnění trysky při utahování páky.A nejdražší zařízení přicházejí s automatickým upínacím systémem, který fixuje trysku ihned po instalaci.

Pracovní nástroje pro provádění hardwarové manikúry jsou vybaveny kolektorovým nebo bezkartáčovým motorem. Rozdíl je v tom, že komutátorový motor je navržen tak, aby pracoval několik set hodin, a střídavý motor několik tisíc.

Stroj s bezkartáčovým motorem bude stát dražší, ale bude tišší než jeho protějšek s kolektorovým motorem a bude se odlišovat svou kvalitou a trvanlivostí.Zařízení s motorem kolektoru, i přes jejich nedostatky, si docela dobře poradí s domácí manikúrou.

Poslední kritérium výběru je spojeno s jemným prachem uvolněným během provozu stroje. Pro snížení jeho množství je možné vybrat model zařízení s vysavačem zabudovaným do desky vybavené posuvnou miskou pro rychlé čištění filtru od nahromaděného řezu pilou.Pokud není vysavač vůbec k dispozici, můžete jej zakoupit samostatně se stojanem, sběračem prachu a filtrem.

Přehled populárních zařízení pro domácí použití

Nelze provést hardwarovou manikúru (školení pro začátečníky je doplněno výběrem prvního zařízení)kvalitativně bez vhodného nástroje.Při výběru vezměte v úvahu, ve které místnosti bude vyrobeno, jak bude zařízení provozováno.

Neměli byste utrácet peníze za drahé vybavení, pokud se musíte nechat doma manikúru.

Popis TNL MP-68 USA (shromáždění v Číně)ČínaJen málo je vhodných pro závažné manipulace s nehtovou destičkou.Jižní Korea
Jména Výroba Výhody Nevýhody Průměrné náklady v Rusku
RUNAIL PM-25000 Rusko (shromáždění v Číně) Levný model ideální pro domácí použití.
 • Motor - 25 000 ot /min;
 • Pohodlná rukojeť;
 • Nožní pedál.
 • Výkon - 10 wattů.
4 500 rublů.
Jižní Korea Bohatá funkčnostza málo peněz.Včetně 4 nožů.
 • Motor - 25 000 ot /min;
 • Pohodlná rukojeť;
 • Minimální vibrace.
 • Výkon - 12 wattů;
 • Neexistuje žádná ochrana proti přehřátí.
4 300 rublů.
IRISK JD-400 Mechanismus otáčení ve dvou směrech s dobrou silou pro skromné ​​peníze.
 • Výkon 35W;
 • 25 000 ot /min;
 • Ochrana před přehřátím.
 • Nedostatek chodidlapedály.
5500 rublů.
SCARLET MS95006 Největší možnost rozpočtu pro většinujednoduchá práce s hřebíky.
 • Cena;
 • Kompaktnost;
 • 6 trysek v sadě;
 • Baterie je napájena.
700 rublů.
VITEK VT-2201 VT Čína Levné nastavenípro domácí péči o nehty.
 • Kompaktnost;
 • Schopnost pracovat jak na bateriích, tak na síti;
 • Návrh;
 • Safírové nanášení úplných trysek.
 • Slabý motor vám nedovolí rychle se vypořádat se starou vrstvou gelu;
 • Souprava neobsahuje kónickou kutikulovou hubici.
2 000 rublů.
STRONG 90N 102 Zařízení je dobré kvalitystřední cenový segment, vhodný pro všechny druhy manikúry.
 • Výkon - 64 W;
 • Motor - 35 000 ot /min;
 • Rychlá výměna trysek a jejich spolehlivé upevnění;
 • Ochrana před přehřátím;
 • Start pedálu;
 • Náhradní pojistka;
 • Opravná sada.
Nejsou zahrnuty žádné trysky. 17 000 rublů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v sekci: Jak stavět gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

Která videa s mistrovskými kurzy pomohou i nováčkům vytvořit dokonalou manikúru

Abychom se naučili, jak správně provádět manikúru hardwaru, je vhodné začít jednoduchými lekcemi, , které lze získat z videoobsahu s výcvikem pro začátečníky.Například komplexní informace o manikuře hardwaru sděluje Nadezhda Primak na svém oficiálním kanálu nebo během vysílání v Periscope.

Olga Zyablova a Tatyana Shestakova ukazují, jak správně aplikovat lak a aplikovat umělecké techniky v manikuře.Na kanále Nail Club společnosti Kasya je moderátorkou Eugenia Isai, v detailních show a detailních rozhovorech o práci se strojem na manikúru ao úpravě výsledku pomocí řezacích nástrojů.

Autor článku:Fierce Oga

Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

Video na téma: manikúra hardware,školení pro začátečníky

Video lekce: hardwarová manikúra pro začátečníky:

Výcvik v oblasti hardwarové manikúry: obal kutikuly: