Školení MFR.Co to je, kondice na hubnutí, tréninkový program, cvičení

Univerzální trénink MFR je vhodný jak pro profesionální sportovce, tak pro milovníky fitness, kteří se aktivně nepodílejí na sportu.Jedná se o techniku ​​zaměřenou na uvolnění svalů, normalizaci krevního oběhu a posílení celkového stavu těla.

Obsah
 1. Co je to myofasciální vydání
 2. Proč je nutné použít MFR
 3. Komu a kdy je možné provést MFR, svědectví
 4. Kontraindikace
 5. Vlastnosti metodiky
 6. Zařízení pro nácvik MFR
 7. Který aplikátor si vybrat, náklady
 8. Techniky pro provádění cvičení sami
 9. Komplex horní části zad
 10. Cvičení pro aduktorský sval stehna
 11. Cvičení pro sval dolního svalu
 12. Cvičení pro čtyřhlavý femoris
 13. Cvičení pro holenní svaly
 14. Jaké výsledky lze očekávat při hubnutí
 15. Jak často je třeba provádět MFR
 16. Opatření
 17. Možné komplikace
 18. Časté chyby
 19. Video o myofasciálním uvolnění
Co je myofasciální uvolnění

V lidském těle jsou všechny svaly odděleny speciální membránou kolagenu a elastinu.volal fascii.Pokud skořápka ztratí svůj tón, ztuhne nebo se zkrátí, pak to má nepříznivý účinek na fungování svalů (z řečtiny. "Myo").To je způsobeno stresem nebozranění, nesprávně vybraná břemena.

Výcvik MFR je takový zaměřený zásah na svaly a jejich skořápku ve formě sady speciálních cvičení.

Jsou kombinovány se samomasáží, tlakem a protahováním problémových částí těla, v nichž je narušen krevní oběh, dochází k narušení metabolismu a výživy buněk.V případě, že je obtížné pohybovat se svaly navzájem, vede to ke vzniku stresových bodů nazývaných spouště.

​​
Co je to MPF?Správné cvičení.

Místo bolesti šíří napětí a působí bolest v celém těle, protože svaly a jejich membrány jsou součástí složitého lidského mechanismu.Proto je tak důležité používat tréninky MFR k působení na spouštěcí body a normalizaci fungování svalů a fascie.

Nenechte si ujít nejoblíbenější záhlaví sloupce:Sušení těla dívek.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Proč je nutná MFR

V každodenním životě je na svaly vyvíjeno velké napětí, zejména pokud je člověk aktivně zapojen do sportu.Silový trénink často vede ke vzniku neustálé bolesti ve svalech, které neodcházejí, ale časem se zesilují. Člověk se cítí nepříjemně s pohybem a nemůže provádět cvičení v plné síle.

U této techniky dochází k ruční expozici k uvolnění svalů a fasciálních tkání z pevné polohy.Myofaciální zdatnost je jednoduchá abezpečný způsob, jak eliminovat svalové napětí, a také pomáhá dosáhnout dalších výsledků.

Například:

 • zlepšuje krevní oběh, zvyšuje pružnost a pohyblivost kloubů;
 • napíná svaly před cvičeními fyzické síly;
 • posiluje pohybový aparát;
 • zlepšuje fungování kardiovaskulárního systému;
 • zlepšuje mozkovou cirkulaci;
 • zlepšuje fungování lymfatického systému, který pomáhá tělu zbavit se toxinů;
 • pomáhá v boji proti nadváze;
 • pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu z tkání;

 • posiluje nervový systém, pomáhá zmírňovat stres a zlepšuje spánek.

Komu a kdy je možné provést MFR, svědectví

Školení MFR je taková univerzální akce, která vám umožňuje vést výuku i doma kdykoli během dne.To je zvláště efektivní, když je technika doplněna masážemi.Pokud neexistují kontraindikace, můžete provést MFR jakoukoli osobu v jakémkoli věku.

Většina sportovců používá před tréninkem myofasciální uvolnění k zahřátí svalů a zvýšení flexibility.

Po silovém tréninku se provádí MFR k obnovení těla a odstranění svalové hypertonicity.Pro sportovce s konstantním vysokým intenzitním zatížením je tato metoda relaxace svalů nutností.Pravidelné cvičení pomocí MFR pomáhá předcházet zranění.

V procesu hubnutí může MFR takéHraje důležitou roli, účinek tréninku bude viditelný vizuálně za pár týdnů.

Kontraindikace

Výcvik MFR se v určitých obdobích nedoporučuje.Lze je rozdělit do 2 skupin.To jsou kontraindikace, s nimiž nemůžete cvičení provádět dočasně nebo se vůbec nedoporučují.

Trénink MFR je kontraindikován u tromboflebitidy
Trvalé kontraindikace pro MFR )Dočasně nedoporučuje MFR
Tromboflebitida Katarální onemocnění doprovázené horečkou
Rakovina Přítomnost otevřených ran
Onemocnění během období exacerbace

(infekční, kožní, exacerbovaná chronická nebo vyžadující chirurgický zákrok)

z normálního krevního tlaku, doprovázené špatným jápocit
Křečové žíly (všech stupňů) Období těhotenství

Vlastnosti techniky[Návrh 110]

Zvláštností techniky MFR je, že tato metoda v kombinaci s masáží pomůže v procesu boje s nadváhou, v procesu utváření tónované postavy a má příznivý vliv na pohybový aparát.Trénink obvykle trvá 1 hodinu.

Většina nadšenců MFR upřednostňuje účastnit se skupinových nebo individuálních školení ve fitness klubech pod dohledem a vedením školitele.

V myofasciálních studiíchrelaxace může nejen odstranit napětí ve svalech a fascii, ale také zvýšit pohyblivost kloubů a zažít celkovou relaxaci těla, přestože některá cvičení nejsou snadná.Pravidelný výcvik také pomůže zbavit se migrén, bolesti zad, obnovit držení těla, snížit podrážděnost a překonat stres.

Zařízení pro nácvik MPF

Ke správnému provedení cvičení jsou nutná speciální zařízení.Veškeré potřebné vybavení pro domácí školení lze zakoupit ve sportovních obchodech.Když cvičíte s trenérem, fitness centra obvykle mají takové nástroje.

Atributy pro výcvik MFR:

 • je válecuniverzálním zařízením.S jeho pomocí dochází k relaxaci hlavních svalových skupin, zatímco na něj tlačí váhu vlastního těla.K dispozici je standardní tuhost, měkká, tvrdá a masáž.Cvičení s tímto atributem působí jako hluboká masáž zaměřená na napjaté svaly;
 • obyčejné a dvojitě svařované koule- umožňují práci na ramenních kloubech, páteři, chodidlech a rukou.Malé kuličky mají hlubší efekt, kuličky s větší plochou mají silnější účinek na povrch pozemků;
 • válce- slouží k vypracování dolní končetiny, lýtkových svalů, svalů stehen a hýždí, zad a krku.

Jednou z podmínek při provádění cvičení pomocí vybavení je uzavřený oděv, který pokrývá všechny nahéskvrny kůže.

Atributy tříd nemohou být po každém tréninku ošetřeny antiseptiky, proto je tato podmínka stanovena z hygienických důvodů a také proto, aby se zabránilo vráskám v horní části kůže, což může vést k opačnému účinku nebo poškození tkáně.

Jaký aplikátor si vybrat, náklady

Výcvik MFR je taková činnost, která vyžaduje nejen další vybavení pro cvičení, ale jeho povrch musí být zvláštní.Při výběru role pro výcvik byste měli věnovat pozornost její tuhosti a úlevě.Rohlíky se střední tvrdostí jsou vhodné pro téměř všechny, bez ohledu na úroveň fyzické zdatnosti.

Profesionální verze reklam je o 50% tvrdší než standardní verze.Doporučuje se sportovcům s dobrou úrovní fyzické zdatnosti, protože masáž na tomto válci je intenzivnější, což poskytuje maximální úroveň podpory a odlehčení stresu.Lehká verze klipů je o 20% měkčí než standardní verze.Mají mírný tlak na tkáň.

Používá se pro vysoké prahy bolesti u lidí, stejně jako u jógy a pilates. Doporučeno pro začátečníky a seniory.Mini válce se také používají pro akupresuru nebo pro spojení dvou dalších válců navzájem.Rovněž je třeba věnovat pozornost povrchové topografii.

Jeden válec může zahrnovat několik typů reliéfu, například hladkou plochu připomínající dlaň.masér, místo podobné prstům maséra, stejně jako bodové oblasti, které fungují jako prsty.Masáž takovým aplikátorem bude mnohem efektivnější než hladká.

Existují také válce s rovnoměrným rozložením jednoho typu aplikátoru ve formě hřebenů a hrotů.Třídy s tímto typem budou také účinné.Je lepší koupit tento nástroj pro třídy ve sportovních obchodech, kde si můžete ověřit dostupnost certifikátu, vidět kvalitu a vyloučit přítomnost štiplavého zápachu.

Cena za kvalitní roli se může lišit od 1 000 rublů.a až 7000 rublů., V závislosti na délce, tuhosti a reliéfu.

Čínské protějšky lze zakoupit v rozmezí 500–800 rublů.

Techniky samostatného provádění cvičení

Po získání válce požadované hustoty můžete zahájit nezávislá cvičení.Některé z nich budou popsány níže.

Komplex pro horní část zad

Postavte se na břiše, váleček je pod lopatkami, ruce uchopte za předloktí v úrovni hrudníku, držte hlavu na váze.Zaměřte se na nohy a zvedněte pánev nahoru.Mírně odtlačujte nohama, abyste se museli najet zády na válečku dozadu a dopředu a dosáhnout středu záda.

Poté, co jste našli bolest, musíte se v tomto bodě na několik sekund zdržet.Bolest by měla ustupovat.

Cvičení pro aduktorský sval stehna

V této oblasti je nejrozsáhlejší svalová tkáň.Vyvíjí se při ležení se žaludkem dolů a stoupáním na loktech.Umístěte roli v oblasti slabiny, položte nohu na vnitřní stranu stehna.Opatrně začněte válcovat.Pokud existuje bolestivý bod, měli byste na něm také zůstat, dokud bolest nezmizí.

Cvičení pro břišní svaly

Výchozí pozice vsedě.Váleček je nainstalován pod svaly na břiše.Zdůrazňuje se paže a válec, pánev se zvedne.V této poloze najeďte na roli v obou směrech. Jakmile ucítíte bod bolesti, zastavte se na několik sekund a pokračujte ve cvičení. Zastavte se v bodě bolesti, dokud bolest nezmizí.

Cvičení pro čtyřhlavý femoris

Ležící, žaludek dolů.Důraz na ohyby loktů se převaluje pod čtyřhlavý femoris.Tělo by mělo tvořit jednu přímku, jako v cvičení „prkno“.

Krolovat se válečkem dopředu a dozadu, větší důraz na boční vnější část boků.V bodech bolesti byste se měli na několik sekund zastavit a lehnout si a poté pokračovat ve cvičení.

Cvičení pro holenní svaly

Poloha v poloze na zádech, důraz na loket, staví roli pod stehno a mírně zvedá nohu nad podlahu.Hlava s tělem by měla tvořit jednu přímku.Rolujte válečkem nahoru a dolů.V bolestivé chvíli byste se měli na několik sekund zastavit a lehnout si.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Jaké výsledky by se měly očekávat s úbytkem hmotnosti

S pravidelným cvičením MFR kombinovaným s funkčním tréninkem a racionální výživou se objem tkáně snižuje.Tato technika zvyšuje lymfatický tok a pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla.

Pokud nepřestanete třídy, efekt bude patrný po 2 týdnech.

Myofasciální relaxace je důležitou součástí účinného tréninku na hubnutí, ale techniku ​​je třeba správně aplikovat, přičemž je třeba přihlédnout k individuálním charakteristikám člověka, například k výskytu jakéhokoli onemocnění a stavu držení těla.

Jak často musíte dělat MFR​​

Miafasciální propuštění by mělo být provedeno krátce před silovým tréninkem.V tomto případě se jedná o rozcvičku.Svaly před cvičením přijdou ve správném tónu, svalové křeče budou odstraněny, tělo bude připraveno na stres.Uvolnění svalů nebude zbytečné ani po náročném tréninku na měkkém válci.

Jednou týdně je nutné vypracovat celé tělo, kombinovat cvičení s vlastní masáží.To je nezbytné k uvolnění a napnutí svalů celého těla.V důsledku toho dochází k propracovanosti, ke zlepšení krevního oběhu, k posílení pohybového aparátu a ke zlepšení celkového zdraví.

Opatření

Výcvik MFR je takové bezpečné cvičení, ale musí být dodržována správná technika, aby nedošlo k poškození.

Zde je několiknuance, které je třeba brát v úvahu při zahájení cvičení:

 • s extrémní opatrností je třeba vypracovat bederní bednu.Na rozdíl od horní části zad není tato sekce chráněna svaly a lopatkami;
 • práce s klouby také vyžaduje znalost speciální techniky, je lepší vést třídy na takových částech těla se zkušeným trenérem v MPF nebo zdravotnickým personálem, jinak se můžete zranit;
 • by neměly pracovat s oblastmi těla, které mají zánět svalů;
 • doba práce s jedním svalem by neměla přesáhnout 1 minutu. A dopad na bod bolesti by neměl být delší než 15 sekund, aby nedošlo k poškození tkáně;
 • před nezávislým studiem byste měli navštívit několik školení s profesionálním trenérem, skupinou nebo osobně.Poté, co jste se seznámili s technikou vystupování pro různé svalové skupiny, můžete provádět sezení doma;

 • během tréninku ve fitness centru byste se měli také poradit s trenérem ohledně výběru válečků a míčků.Trenér vám řekne, který atribut je nejvhodnější a která cvičení s ním budou nejúčinnější.

Možné komplikace

Komplikace během myofasciálního tréninku mohou být ve formě obnovené bolesti ze starých zranění nebo opakovaných zranění.V takovém případě byste měli kontaktovat odborného instruktora pro MFR a svého lékaře.Nebezpečné jsou také cvičení, pro která existují kontraindikace.

Třídy i na měkkých rolích mohou véstkomplikuje a zesiluje patologický proces.Pokud existuje alespoň jedna položka ze seznamu kontraindikací, pak byste v žádném případě neměli provádět výcvik sami, bez konzultace a pozorování zkušeného specialisty.

Účinky na klouby a bederní páteř mohou také negativně ovlivnit zdraví .V těchto oblastech jsou určité body, tlak, na který může ovlivnit držení těla a dokonce ovlivnit oblast ledvin.Expozici těmto částem těla by měl provádět pouze zdravotnický personál.

Časté chyby

Jednou z nejčastějších chyb při provádění techniky MPF je nesprávně vybrané zařízení.Použití válečků s příliš vysokou hustotou vede ke svalovým křečím.Svalová tkáň reaguje na příliš silné a hluboké účinky, dochází k bolesti.

V tomto případě je expozice této části těla kontraindikována, může způsobit vážné komplikace.

Porušení sledu technik během nezávislého výcviku může také způsobit bolest a špatné zdraví.

Při vytváření souboru cvičení je nutná znalost interakce fasciální svalové tkáně, takže alespoň prvních pár tříd by mělo být prováděno se zkušeným trenérem.Pravidelné správné používání tréninku MFR má příznivý vliv na zdraví lidí všech věkových skupin a postav.

Je to tak snadný způsob, jak posílit tělo a zlepšit setělesná kondice, věnování trochu času na cvičení.Při absenci kontraindikací a správně vybraných atributů bude tento efekt patrný po několika cvičeních.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o myofasciálním vydání

Kontraindikace do MPF: