Školení EMS (EMC) - co to je, výhody a škody, výsledky, fotografie, recenze lékařů o myostimulaci

EMS (EMC) training je specializovaná technologie pro sportovní trénink, která byla vyvinuta s pomocí předních světových vědců a sportovců.Jeho rozdíl od standardních postupů spočívá v kombinaci tradičního přístupu k fyzické aktivitě (provedení souboru cvičení) a dodatečné stimulace svalové hmoty s nízkým výkonem elektrického výboje.

Co je školení EMS?

Třídy tohoto typu jsou zcela novým přístupem ke sportu, protože svaly se násilně stahují.Do tréninku je zapojeno mnohem větší množství svalových vláken než při provádění konvenčních přístupů v tělocvičně.

Podle studií je až 90% svalů lidského těla navíc spojeno s cvičením.Díky tomu je výsledek dosažen v tak krátké době.Všechno se děje díky malé, ale konstantníelektrická stimulace v kombinaci se sadou cvičení.Člověk musí provádět kardio cvičení a přístupy s použitím síly ve zvláštním obleku, ve kterém jsou elektrody zabudovány.

Výcvik se skládá ze tří hlavních etap:

 1. Zahřátí. Cvičení zaměřená na stimulaci kardiovaskulárního systému.Nejčastěji se zahřívají na stepperu a přitom provádějí jednoduchou sadu cvičení pro protažení svalů.Během této doby nesmí tato doba překročit hodnotu 7 minut.
 2. Energetické komplexy cvičení. ​​Výcvik zahrnuje neustálé změny přístupů a odpočinku, které mají velmi malý interval provádění - každý po 5 sekundách.Trvání procesu je asi 20 minut.
 3. Obecné masáže a lymfatické drenážeprováděné 15 minut po tréninku.Zde stačí jen relaxovat a bavit se.

Účinnost

Výcvik je účinný díky dodatečné stimulaci svalů malými výboji elektřiny generované specializovaným počítačovým programem.Současně se zahřívá svalová tkáň jako při standardním cvičení a jejich další redukce je důsledkem systematického přijímání elektrického impulsu.

Tělo tak dostává relativně účinnější zátěž v relativně krátké době.Standardní trénink může dosáhnout 20-30 minut, zatímco stupeň vývoje svalové a tukové hmoty je srovnatelný s obvyklou lekcí v tělocvičněhala na 2 hodiny.

Je výcvik EMS bezpečný?

Trénink EMS (EMC) je obecně poměrně bezpečný sport.Jako každý jiný typ cvičení, má řadu kontraindikací, jejichž selhání může vést k vážným zraněním.

V lidském těle se produkuje enzym kreatinkináza.Je požadováno v případech, kdy je poškozena svalová tkáň.Myoglobin také existuje v těle.To je protein, který tvoří veškerou svalovou tkáň.U některých lidí další stimulace elektřinou významně zvyšuje úroveň těchto dvou prvků.

Nežádoucí účinky mohou vést k selhání ledvin a intoxikaci. Proto není možné pořádat takové sportovní akce bez trvalého dozoru školitele.

Předpokladem pro splnění je trvalá přítomnost osobního učitele.V některých zemích byl zaveden povinný lékařský dohled pro takové školení ve fitness klubech.

Pocity během a po tréninku EMS

Jedná se o hluboké vrstvy svalů.Pro začátečníky se mohou pocity během procesu zdát velmi podivné - jako by svaly žily svým vlastním životem.K tomuto stavu dochází, protože dochází ke zvýšení tkáňové aktivity bez přímého objednání z mozku.

I po krátkém cvičení dochází k silnému záchvatu, svaly jsou velmi unavené.

Důvodem je, že tkáň nebyla během cvičení stimulována.pouze použitím sportovních přístupů, ale dělali dvojí práci, protože dostali elektrický impuls.

Výhody a nevýhody

Jakýkoli druh sportovní činnosti je vybrán na základě osobních charakteristik těla každého sportovce.Zároveň však vždy existuje řada pozitivních a negativních charakteristik pro řadu cvičení.

Výcvik EMS není výjimkou.Hlavní vlastnosti EMC jsou:

Výhody Nevýhody
Rychlé dosažení výsledků.Technika EMS díky zcela novému pohledu na provádění cvičení dokázala několikrát zkrátit čas na dosažení ideálního rozvoje svalů.Vysoké náklady.Použité zařízení je navrženo podle nejnovějších příkladů technického umění a jeho cena je přiměřená.Musíte se také starat o služby profesionálního trenéra.
Čas na takový výcvik je dvakrát kratší, než kolik by osoba v tělocvičně měla strávit prováděním klasických silových a kardio cvičení.Velké úspory času jsou velmi výhodné pro lidi, jejichž rušný pracovní rozvrh neumožňuje strávit několik hodin každý den tréninkem.Nedostupnost do vnitrozemí.Tyto technologie se teprve začínají zavádět na východní trh a dosud se jim nepodařilo zcela obsadit výklenek, který je pro ně určen.Navíc ne každé fitness centrum si může dovolit takové drahé vybavení, takže většinaz nich upřednostňují poskytování standardních služeb pro práci na svém těle.
Není nutné nosit tepláky.Všechny položky potřebné k dokončení cvičení budou poskytnuty na místě.Velmi rychlá únava těla.Takové sporty rozhodně nejsou pro slabé srdce, protože zatížení svalů bude dvojnásobné a někdy trojnásobné.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Škody a přínosy

Neexistuje žádné fyzické námahy, které by neměly pozitivní ani negativní účinky na lidské tělo.

V případě výcviku v EMS by to mělo tyto výhody:

 • Svaly jsou posíleny a zpracovávány doslova zevnitř.Díky elektrické stimulaci vám tento typ cvičení umožňuje tónovat asi 90% všech svalových tkání těla.

  Princip výcviku EMC

 • Během tréninku pracují pouze svaly, ale klouby nejsou zatíženy.Díky tomu je takový sport ideální pro ty lidi, kteří prochází rehabilitačním obdobím po zranění.
 • Rychlost, s níž můžete dosáhnout výsledku, se několikrát doslova zvyšuje.Zároveň se doba strávená v tělocvičně zkracuje o více než polovinu.

Školení EMS (EMC) je předevšímsport, který má také své nevýhody:

 • Výcvik je během menstruace nebo těhotenství zakázán - elektrické impulsy mohou vyvolat nedobrovolnou kontrakci dělohy, což povede k nežádoucím komplikacím.
 • Existují-li kožní vyrážky nebo psoriáza, existuje riziko rozvoje epidermálních chorob a hojné akné.
 • Je třeba studovat v těsně přiléhajícím obleku, který může způsobovat nepohodlí některých lidí.Při tomto procesu se lidské tělo začne potit aktivně a ke všeobecným nepříjemnostem se také přidá pocit, že kostým je mokrý od sekrecí.

Obecná doporučení pro stážisty

Seznam doporučení pro třídy EMC je malý, protože školení neškodí zdraví a na rozdíl od klasickýchmetody nevyvíjejí vážný tlak na kosterní systém.

Seznam tipů je následující:

 • Je nezbytné provést předběžnou konzultaci s ošetřujícím lékařem ohledně přípustnosti tohoto druhu fyzické aktivity.Neměli byste se uchýlit k takovým cvičením, pokud existují limity kardiovaskulárního systému.Cvičení se srdeční protézou jsou přísně zakázána.
 • Při provádění přiblížení je třeba dbát na to, aby nedošlo k uvolnění svalů.
 • Je nutné vést třídy ne více než třikrát týdně s přestávkami dva až tři dny - tělo se nemůže z tak těžké zátěže v kratším čase zotavit.
 • Je nezbytné dodržovat správnou stravu, protože elektrické podněty, a to i s nízkým výkonem, v přítomnosti rizikových faktorů mohou způsobit vážné narušení fungování gastrointestinálního traktu.

Program školení

Příprava na výuku hraje při dosahování požadovaného výsledku obrovskou roli.

Obecný seznam doporučení pro vytvoření vzdělávacího programu:

 1. Nejlepší výběr kvalifikovaného trenéra je okamžitě zajistit.Pokud bylo rozhodnuto zůstat v tréninku s využitím elektrické stimulace, nešetřte za to peníze.Tato technologie je nový a nedostatečně kvalifikovaný přístup může vést nejen ke ztrátě času a značným prostředkům, ale také k vážným zdravotním problémům.
 2. Rozvrh je nejprve rozvíjen, kromě životního plánu žáka, na základě takových důležitých faktorů, jako je hmotnost, výška, množství fyzické aktivity, kterou tělo normálně denně přijímá, a také s ohledem na celkovou aktivitu a fáze spánku.
 3. Je důležité okamžitě přesně stanovit dobu zotavení organismu po tréninku, protože práce s nezralými svalovými tkáněmi hrozí výrony a roztržení vazů a šlach.Za tímto účelem musí osobní trenér provést alespoň tři společná klasická školení v období jednoho až dvou týdnů.Na základě těchto údajů sestaví individuální plán lekce.

Jak probíhá výcvik

EMS (EMC) je výcvikový soubor, který máspeciální algoritmus přípravy a přímého provedení:

 • Stážista si musí obléci jednorázový oblek, který slouží jako podšívka pro korzety s elektrodami.Nyní si můžete dát na exoskelet samotný, skrze který přicházejí impulsy.
 • Probíhá výcvik.Doba jeho provedení by neměla přesáhnout 30 minut.Trenér nemá v tuto chvíli právo opustit svého podřízeného.Síla pulzů se počítá dříve podle individuálních charakteristik těla sportovce.
 • K odtoku mízy se provádí masáž.Provádí se přímo pomocí režimu naprogramovaného v obleku.

Kontraindikace

Pro některé lidi je bohužel školení EMS nežádoucí.

Rizikovou skupinu v tomto případě tvoří tito lidé:

 1. Ti, kteří používají kardiostimulátor.
 2. Pacienti s epilepsií.
 3. Lidé trpící tuberkulózou.
 4. Pacienti s aterosklerózou a ti, kteří si stěžují na arteriální oběhové poruchy.
 5. Lidé s nádory.

Měli bychom také mluvit o lidech s cukrovkou.Elektrická stimulace může vyvolat významné zrychlení metabolických procesů v těle a v důsledku toho výrazně snížit přípustnou hladinu cukru v krvi.

Mnoho studií však ukázalo, že to vždy nefunguje.Před zahájením cvičení musí být pacient s diabetem vyšetřen na hladinu cukru, a pokud anobude v rozsahu minimálně kritických nebo normálních - můžete začít sportovat.

Je velmi důležité sledovat fungování lymfatického systému v těle.Elektřina může způsobit nekontrolovaný růst hladiny lymfy.

Při prvních příznacích choroby - celková únava, horečka, oteklé lymfatické uzliny, je nutné zastavit trénink a vybrat si vhodnější sadu cvičení pro sebe.

U těhotných žen je těžký sport v zásadě kontraindikován. Zde, kromě zjevně velkých zátěží na pánevní kosti a záda, dochází také ke stimulaci elektrodami, které mohou poškodit plod i v tak krátké době, jako je 20 minut tréninku.Proto se doporučuje, aby nastávající matky vybraly něco šetrnějšího - například třídy na stepi nebo fitbally.

Výsledek před a po tréninku

EMS (EMC) je revoluční technikou pro sportování přesně proto, že čas strávený získáváním pomocných svalů se snižuje o dva nebo třikrát.Standardní trénink ve fitness centru bude trvat asi 1,5–2 hodiny.S taktikou EMS - pouze 30 minut.

Účinek těchto přístupů se projevuje hned následující den - svaly se budou chovat, jako by osoba strávila celý předchozí den prováděním přístupů.V tomto případě, po samotném sezení, sportovec nepocítí napětí a těžkost svalů, která je součástí standardních technik.

K viditelným změnám dochází do dvou týdnů od začátku pravidelného postupuškolení.Vaše tělo můžete uvést do formy za dva měsíce.

Cena

Podobné fitness služby patří do kategorie elitních sportů.

Cena zahrnuje tyto položky:

 • Služby kvalifikovaného trenéra. Je lepší nespěchat do výběru osobního učitele, protože takové školení kombinuje použití síly a vědecký přístup.Ne každý odborník bude schopen správně vyvinout a provést komplexní školení.
 • Hodně záleží na místě. Některá fitness centra prostě raději nezahrnují takové inovace do svých služeb.Pouhá přítomnost položky o elektrické stimulaci během tréninku v ceníku tedy ukazuje elitní status salonu, a tedy i vysoké ceny.
 • Použití zařízení. Simulátory pro školení EMS byly vyvinuty německou velkou společností vyrábějící protézy a vybavení pro zdravotně postižené.Taková technologie bude ve skutečnosti stát hodně, stejně jako její použití pro zákazníky fitness centra.

Ceny se mohou lišit v závislosti na regionu v zemi.Pro hlavní město se průměrné náklady na 10 tříd liší od 20 000 do 30 000.

Potřebujete školení EMS nebo můžete bez nich?

Obecně je metoda těchto povolání velmi progresivní a účinná.Ale stále to není nutné.Důrazně se doporučuje, aby lidé s malformacemi nebo zraněními byli věnováni právě takovému způsobu práce s jejich tělem.

​​

EMS má své nepopiratelné výhody, díky kterým si mnoho sportovců vybere tento výcvik.Hlavně tentokrát.Pro zaneprázdněné podnikatele bude tento druh aktivity skvělou alternativou k dlouhým, vyčerpávajícím tréninkům.

Mnoho lidí má uklidňující účinek při pobytu v tělocvičně.Člověk se tak může vypořádat se stresem, zmírnit přísnost každodenního života.Proto se bez tohoto způsobu hraní sportů můžete obejít.Rozhodnutí závisí pouze na osobních preferencích, vlastnostech těla a velikosti peněženky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Ohlasy lékařů

Navzdory skutečnosti, že inovativní sporty vyžadují komplexnější a hloubkovou studii, mnoho lékařů zapojených do studia již své tréninky vyhodnotilo.Mnozí z nich ocenili skutečnost, že zatížení kosterního systému těla prakticky není.

Někteří dokonce uznali EMS jako jednu z nejslibnějších metod rehabilitace obětí dopravních nehod a starších lidí.

Tento sport je nejrychlejší způsob, jak tónovat vaše tělo.Nově raženým matkám se často doporučuje, aby prováděly pouze takové školení - neberou moc času a umožňují vám rychle obnovit svůj původní tvar po porodu.

Lékaři také s velkou opatrností doporučují, aby lidé s nepravidelným rozvrhem a prací navštěvovali třídy,související se stresovými situacemi.

Velká zátěž, kterou musí každé cvičení vydržet, vede k rychlému morálnímu a fyzickému vyčerpání.

V tomto případě existuje několik způsobů, jak změnit styl tréninku, frekvenci a intenzitu tréninku nebo přehodnotit svůj životní styl a každodenní rutinu.

Reference odborníků

Obecný názor na internetu je omezen na nadšené recenze těch, kteří již testovali všechny potěšení zítřejší kondice.Moderní zaneprázdnění lidé jsou velmi potěšeni skutečností, že nyní není třeba trávit tolik času v tělocvičně a můžete dělat více užitečných věcí.Cvičení pomáhá dosahovat výsledků, kdy na simulátorech nepomohly ani stravovací ani pravidelné vyčerpávající přístupy.

Existuje také kasta lidí, kteří dávají přednost tradičním metodám práce na vlastních tělech.Jeden z nich neodpovídá skutečnosti, že metoda EMS znamená velmi velké a intenzivní zatížení, zatímco jiní si prostě užívají procesu bytí ve fitness centru a samotných třídách.

Tyto činnosti nenechávají člověka vyčerpaného až do konce dne, dávají čerstvost a aktivují produkci hormonů štěstí.Tento druh sportu samozřejmě není vhodný pro ty, kteří očekávají bez námahy získání svalové úlevy.Zde je přípustné pouze velmi intenzivní a těžké zatížení.

Pouze v tomto případě bude výsledek školení.Musíte být zodpovědní za výběr fitness centra, trenéra,pečlivě zkontrolujte vybavení a během třídy tvrdě pracujte.A výsledek nebude dlouho trvat.

EMS training (EMC) vytvořil skutečný průlom v oblasti moderní kultury fitness.Nejde jen o práci na sobě, ale také o spolupráci vědy a těžké fyzické síly.Lidé zaměření na krásu a štíhlé tělo mlýn by měli investovat trochu více do svého snu, aby dosáhli zaručeného výsledku.

Návrh článku:Mila Fridan

(2101Video o školení v oblasti EMC

Kdo potřebuje a kdo je kontraindikovaný školení v EMC: