Shugaring pasta, jak vařit cukrovou pastu s citronem, v mikrovlnné troubě, recept, jak používat

Chcete-li provést odstranění chloupků doma, musíte vařit pastu.Díky své účinnosti, nízkým nákladům a rychlosti postupu se tato metoda zbavení přebytečných vlasů stala vhodnou alternativou k dříve populárnímu voskování.Ale hodně záleží na viskozitě materiálu, protože pro různé zóny těl je nutné použít cukrové pasty různé konzistence.

Vlastnosti metody odstraňování cukerných vlasů

Hlavní výhodou shugaringu je jeho jednoduchost a bezpečnost.Pokud jde o cenu a kvalitu, nyní zaujímá přední místo mezi metodami odstraňování nadbytečných vlasů.Procedura může být provedena v kabině, ale může být provedena doma.

Cukrování je jedním zNejúčinnější způsoby, jak odstranit přebytečné vlasy.

Podstata metody spočívá v tom, že na vlasovou linii se aplikuje silná vrstva cukrového karamelu s některými přísadami. Po krátké době je karamelová vrstva odstraněna, se speciální tkaninou nebo bez ní, spolu s nežádoucími vlasy.

Hlavní rysy a výhody odstraňování cukerných vlasů jsou:

 • Konzistence použitého materiálu, takže pravděpodobnost alergické reakce je téměř nulová.Základem je bílý, hnědý cukr nebo fruktóza, v samostatných receptech s přídavkem medu.Shugaring proto nemá zjevné kontraindikace.
 • Odstranění chloupků kořenem, který pokožku dlouhodobě vyhlazuje.
 • Snadné použití roztoku - snadno se připravuje a není třeba dalších tepelných úprav.
 • Postup je méně bolestivý než alternativní metody odstraňování chloupků.Nepoškozuje kůži a krevní cévy, nezanechává modřiny.
 • Čistota - všechny zbytky směsi se snadno omyjí čistou teplou vodou.
 • Pasta drhne pokožku ve fázi aplikace masážními pohyby, vyživuje a hydratuje díky svému chemickému složení.
 • Stejnou směs lze použít pro různé oblasti kůže.
 • Pro účinný postup by vlasy neměly být kratší než pouhé 2 mm, což vylučuje potřebu jejich dlouhého růstu.

  Shugaring lze snadno dělat i doma.

Bolestivé pocity během shugaringuexistuje, stejně jako u jiných metod odstraňování chloupků u žárovek, ale nejsou kritické.Cena složek není vysoká, mírně vyšší než voskování, což je odůvodněno výhodami postupu.

Shugaring ovlivňuje opalování - po odstranění chloupků se pokožka mírně zesvětlí.

Existují kontraindikace postupu:

 • Diabetes - pak lze místo cukru použít fruktózu.
 • Alergie na med - nelze ji přidat do složení pasty.
 • Zánětlivé procesy na kůži - je třeba je po každém odstranění chloupků vyléčit.
 • Kritické dny - v tuto chvíli je možné shugaring, ale pocity budou mnohem bolestivější.
 • Těhotenství, kojení - mnoho žen tuto kontraindikaci vyvrací svým vlastním příkladem.

  Shugaringová pasta

Případy, kdy je zákrok skutečně zakázán - přítomnost novotvarů, epilepsie a individuální nesnášenlivost.

Základní nástroje a materiály pro domácí postup

První věc, kterou potřebujete vědět při studiu toho, jak vařit doma shugaring, je seznam nezbytných přísad a prostředků.

Budete potřebovat:

 1. Pánev se silným dnem, ve které bude připravena sladká směs.
 2. Kamna, na které lze nastavit oheň.
 3. Hlavním pracovním materiálem je cukr, fruktóza nebo med.
 4. Voda.
 5. Doplňkové látky: citronová šťáva nebo kyselina, ostatní.
 6. Hustá bavlněná tkanina - střihy, jejichž rozměry jsou o něco většíPokud se jedná o oblast kůže, je lepší okamžitě připravit hodně - asi 30 kusů.Pouze při použití past s měkkou hustotou.
 7. Prášková nebo obyčejná mouka.
 8. Nůž ze sady příborů nebo dřevěné špachtle pro nanášení produktu.
 9. Pro začátečníky pan a skleněná mísa pro vodní lázeň.V případě, že všechno trvá dlouho a pasta má čas příliš zhoustnout.Poté může být změkčen jemným tepelným vystavením.

Jak vařit cukrovou pastu doma

Pokyny, jak vařit doma shugaring, jsou velmi jednoduché.

Jak vyrobit pastu pro shugaring doma

Průběh procesu:

 1. Stiskněte 4 do jakékoli pánve-5 lžíce citronové šťávy.Odstraňte kosti a maso.
 2. Nalijte plných 10 lžic cukru do kastrolu, nalijte do stejné citronové šťávy a 40 ml vody.
 3. Obsah zahřejte na střední teplotu a vařte asi 5 minut za stálého míchání.
 4. Během pouhých několika minut se cukr rozpustí a pasta zožloutne, pak je třeba snížit teplo na minimum.Do 10. minuty se pasta změní na barvu piva a začne pěnit.Zde je lepší odstranit z ohně, než bude pozdě a karamel bude hořet.
 5. Vypusťte hotovou směs do samostatné nádoby.Pokud nalévá snadno a je dostatečně tekutý, znamená to, že proporce jsou správně dodrženy.

Mnoho lidí upřednostňuje vařit těstoviny podle potřeby, aby nemělo čas na zahušťování, ale existují i ​​ti, kdo vaří těstoviny pro budoucnost.

ReceptyShugaring pasty

Kromě klasického receptu nabízíme alternativní recepty s různými přísadami, které jsou také účinné.

S citronovou šťávou

Množství pasty, které můžete potřebovat, je různé, ale poměr by měl být následující: 10 lžic cukru na 4,5 lžic citronové šťávy a 20 ml lžicvoda.Cukr je vhodný jak pro rafinované, tak pro cukrové třtiny.

S kyselinou citronovou

Pokud není čerstvý citron po ruce, lze jeho šťávu nahradit vodným roztokem kyseliny citronové.K tomu musíte zcela rozpustit 20 gramů prášku ve 4-5 polévkových lžičkách vody.Další - postupujte podle standardního schématu.

Další možností použití kyseliny citronové je zvýšit množství vody pro louhování o 5 polévkových lžic, vařit tuto směs na mírném ohni po dobu 5 minut, poté nalijte do 20 gramů prášku a dokončit vaření.

Receptura v mikrovlnné troubě

Pasta pro shugaring v mikrovlnné troubě se považuje za výslovnou možnost.Pokud se obvyklá směs vaří po dobu nejméně 10 minut, pak v mikrovlnné troubě bude proces vaření trvat až 3 minuty.V závislosti na tom, jaké vlastnosti pece může být tato doba + 1 minuta.

Recept na shugaringovou pastu

Poměry jsou stejné, doporučuje se tímto způsobem připravit malé množství směsi tak, aby se cukr rovnoměrně tavil.Proces musí být sledován, aby karamel nespálil.Je lepší podívat se na stav směsi každou minutu.

Dobře se hodí pro tuto metodu.cukr je také ideální těstoviny s medem.

Receptura pro fruktózové shugaring

Fruktóza je přírodní cukr, který se získává z ovoce a používá se ve stravě pacientů s diabetes mellitus.Je to bílý prášek, jehož krystaly jsou mnohem menší než krystaly třtinového cukru.

V mnoha salonech se jako základ shugarovací pasty používá fruktóza.

Rozpouští se mnohem lépe a směs je mnohem pružnější a vhodnější k použití.Viskozita a hustota charakteristická pro fruktózové shugaring poskytuje ideální účinek od prvního použití.

Chcete-li doma sladit fruktózu, musíte udělat to samé jako s cukrem.Požadované poměry jsou 6 polévkových lžic fruktózy, 0,5 - kyseliny citronové a 50 ml vody.

Vařte na mírném ohni asi 7-8 minut, poté přikryjte a nechte vychladnout.Barva bude o něco tmavší než cukrová pasta.Fruktózové cukrování je připraveno k použití 90 až 120 minut po ochlazení.

Medové míchání

Medové složení má nejlepší účinek na stav pokožky.Účinkem medu je ničit mikroby, zvlhčovat, tonizovat a odstraňovat keratinizovanou pokožku.

Medová pasta pro stříhání

Poměry složek jsou:10 lžic cukru, 100 ml citronové šťávy, 1 lžíce medu a20 ml vody.Můžete vařit na sporáku nebo v mikrovlnné troubě obvyklým způsobem.

Výhody a nevýhody těstovin různé hustoty

S využitím rady kosmetologů o tom, jakou viskozitu cukrové pasty zvolit pro různé oblasti těla a pravidla pro vaření směsi, můžete svařovat doma šunkou.Směsi různých hustot se liší především v zóně, ve které jsou použity.Čím vlhčí a teplejší část těla, tím silnější je potřeba pasta.

Měkká hustota

Měkká pasta je ideální pro velké plochy pokožky s tenkými, lehkými chloupky - paže, nohy, břicho, obličej.

Hlavní výhody - potlačení měkké konzistence je snadné bez dalších tepelných efektů. Tento nástroj je ideální pro ty, kteří praktikují odstranění chloupků poprvé.

Nevýhody zahrnují citlivost pasty na vysokou teplotu vzduchu.Jeho tvar a složení může ovlivnit i vystavení slunečnímu záření v horkém období.

Shugaringová pasta

Proto je v létě lepší ji nepoužívat a po zbytek času ji uchovávat na tmavém a suchém místě.Kromě toho je téměř nemožné vzít pastu z pokožky rukama, musíte použít hadřík.

Střední hustota

Pasta pro shugarování se střední hustotou se také nazývá univerzální nebo klasická, protože je vhodná pro jakýkoli typ vlasů a pro všechny zóny.Tento faktor a snadné použití jsou považovány za hlavní výhody produktu.

Postup s karamelem takové konzistence je nad rámec moci nejen zkušených uživatelůnebo profesionálové i začátečníci.

Neexistuje zjevná chyba v pastě o střední hustotě, není-li to vhodné pro někoho jednotlivě.

Hustota tuhých látek

Hlavní výhody shugaringu s vysokou hustotou jsou:

 • Účinnost pro odstranění tuhých a tmavých vlasůz mokrých oblastí.Majitelé tmavé pleti a tvrdých vlasů se nejlépe hodí.
 • Toto je nejlepší nástroj pro hladké bikiny a podpaží pro všechny typy dívek a chlapců.
 • Schopnost upravit konzistenci kombinováním s více tekutými pastami.

  Shugaringová pasta

Mezi nevýhody tvrdých past patří relativní obtížnost aplikace a potřeba zahřátí před použitím.Musí být aplikován s intenzivními masážními pohyby, což vyžaduje určité dovednosti.Oteplování těstovin je nejlepší v teplé vodě.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Co jiného lze přidat ke složení těstovin a proč je to nutné

Pokud v domě není citron nebo kyselina citronová, nahradí se běžným stolním octem v4 polévkové lžíce na 10 polévkových lžic cukru a 40 ml vody.Neexistuje žádný zásadní rozdíl v konzistenci směsi a její účinnosti při odstraňování chloupků.Kůže je ale lépe ovlivněna citronovou šťávou.

Klasický recept je vylepšen přidáním 2 polévkových lžic glycerinu navýše uvedené proporce.Jemně se stará o pleť, použití shugaringu s glycerinem v intimních oblastech je zvláště efektivní.

Místo vody můžete použít odvar bylin.

​​

Heřmánek, posloupnost, měsíček a lastovičník mají uklidňující a antiseptický účinek.Bujón se připravuje následujícím způsobem: lžička jedné byliny nebo směs různých druhů se nalije do 100 ml vroucí vody a udržuje se ve vodní lázni po dobu 5-7 minut.

EJehličnaté a máty peprné oleje pro zklidnění pokožky. Předpokládá se však, že obsah tuku v olejích nepříznivě ovlivňuje způsob, jakým se pasta přijímá.

Přírodní barviva - kávová voda (zředěná převařenou vodou, pár doušků nedokončené kávy), čaj (zelená, červená, modrá), odvar z růží se místo vody používají výhradně pro zajímavou barvu a vůni produktu.

Shugaringová pasta

Abychom pochopili, co vyhovuje konkrétní osobě, můžete vyzkoušet několik možností a porovnat je mezi sebou.

Stojí za to vařit shugaring pro několik procedur

Těstoviny se připravují jednoduše a rychle, takže není třeba na ně zásobovat předem několik procedur. Ale v některých případech můžete vařit shugaring pro několik postupů:

 • Nevyhodli jste s počtem ingrediencí, pasta se ukázala více, než bylo nutné - pak můžete směs uložit až do příštího dne.
 • Neexistuje žádná touha umýt nádobí po přípravě shugaringu a další odstranění chloupků je naplánováno na nejbližší budoucnost.
 • Jako kdyžkosmetika připravená pro budoucí použití.

Pro některé je vhodné vařit těstoviny během jedné procedury, zatímco jiné rádi používají vařené předem.

Jak skladovat sladkou směs

Pastu můžete uložit v chladničce a při pokojové teplotě v těsně uzavřené nádobě.Těstoviny jsou schopny neměnit své složení a vlastnosti po velmi dlouhou dobu - až 2 roky.Během skladování směs zhoustne a stane se mnohem těžší než po vaření.

Před opětovným použitím je třeba pastu zahřát jakýmkoli vhodným způsobem:

 • Ve vodní lázni - 1-1,5 minuty.
 • V teplé vodě - 1–2 minuty.
 • V mikrovlnné troubě - 1-2 minuty.Toto je nejspolehlivější způsob, protože existuje možnost přehřátí produktu.Pokud je pálení spáleno, přestává být vhodné k použití.

V procesu tepelného dopadu na shugaring by hlavním kritériem pro jeho připravenost měla být požadovaná konzistence.

Tajemství vysoce kvalitního výkonu šunkování

Není nic složitého, jak správně vařit a používat šunkaření doma.

Jak dělat shugaring doma

Je důležité vzít v úvahu několik zásadních triků:

 1. Proporce - onimusí být přesně tak, jak je uvedeno v receptech, aby byla konzistence pasty dokonalá.
 2. Pár dní před zákrokem je nutné pečlivě vyčistit zóny, které se budou účastnit.Perfektní peeling z jemné kávymletí bez přidání olejů.
 3. V den shugaringu nepoužívejte zvlhčovače - krémy, pleťové vody, tělové oleje.Kůže by měla být suchá.
 4. Pro dosažení maximální suchosti je ideální ošetření dětským pudrem, mastkovým práškem nebo normální moukou.
 5. Před nanesením pasty by měla být pokožka očištěna tonikem s antiseptickými vlastnostmi.
 6. Naneste pastu ve směru růstu vlasů, odstraňte - proti růstu.Tento okamžik je důležitý pro prevenci zarostlých vlasů.
 7. Je třeba odstranit pouze pastu, která zcela ztvrdla ostrým a rychlým pohybem.Aby se to usnadnilo, pasta se nejlépe nanáší na malé kousky.
 8. Po ošetření pokožka dobře osvěžuje termální ošetření vodou.
 9. Během dne po odstranění chloupků metodou cukru se doporučuje vyhnout se přímému slunečnímu záření na ošetřené kůži a kousnutí hmyzem.
 10. Jakýkoli pevný olej: bambucké boby, kokosový ořech a další budou po shugaringu vynikajícím produktem péče o pleť.

Celý proces přípravy a použití cukrové pasty netrvá déle než půl hodiny pro každou zónu.Pokaždé, shugaring bude snazší, po 4-5 procedurách, odstraňování chloupků nebude potřeba po dlouhou dobu.

Stojí za to několikrát samostatně vařit šugaring doma, protože vše dopadne dokonale.

Video o vaření shugaringu doma:

Video o svařování shugaringu doma: