Shugaring pasta doma.Recepty pro různé zóny, jak vařit cukrovou pastu

Jednou z metod, která byla úspěšně použita při odstraňování nežádoucích vlasů, je shugaring.Používá se jak v salonech, tak i doma pomocí speciálně připravených těstovin.Moderní metoda odstraňování chloupků má minimální kontraindikace, efektivní a snadno použitelná.Existuje několik pravidel a receptů pro cukernou směs pro shugaring.

Co je shugaring

pocházející z anglického cukru, v překladu - cukr.Je to on, kdo je hlavní součástí výroby karamelových produktů.Princip účinné technologie spočívá v tom, že se na epilovanou oblast nanese temperovaná karamelová kompozice, lepivá hmota je pevně obalenakaždý jednotlivý vlas pevně drží.

Směs se hněte, aplikuje na kůži v opačném směru růstu vlasů ve věku 15–20 sekund a poté se náhle zlomí.Pastovitý produkt pro kosmetický proces lze zakoupit nebo vyrobit samostatně.Historie této techniky má mnoho století, je známo, že byla aktivně používána ve starověkém Egyptě.

Metoda se vyznačuje vysokou účinností, hladkost lze udržovat až 2–3 týdny.Chcete-li ji aplikovat doma, musíte znát několik pravidel, vybrat nejlepší recept na karamelovou masu pro vaši pokožku, vyvinout jasné pohyby, pomůže to snížit bolest.

Ve ​​kterých oblastech kůže lze postup provádět

Karamelová pasta pro shugaring doma je univerzální, pomáhá účinně a bezpečně provádět epilační relaci v jakékoli oblasti.

Použije se metoda:

 • v oblastech obličeje;
 • v oblasti bikin;
 • na nohou, pažích;
 • v břiše, podpaží.

Hypoalergenní složení umožňuje epilaci hlubokých bikin bez nepříjemných následků.Každá zóna má své vlastní nuance v přípravě kompozice, výběru složek a hustotě pasty.

Výhody oproti jiným způsobům odstraňování chloupků

Podle metody je shugaring podobný voskování, vegetace se také odstraňuje kořenem, ale mezi nimi jsou značné rozdíly.

Výhody použití cukrové pasty dřívejiné metody odstraňování chloupků:

 • Žádné vedlejší účinky. Masové recepty karamelu vylučují přítomnost škodlivých kyselin, agresivních látek, které mohou způsobit podráždění a alergie.
 • Univerzalita. Tuto techniku ​​lze použít v jakékoli oblasti a vysoká citlivost pokožky, na rozdíl od mnoha metod odstraňování chloupků, není při shugarování kontraindikací.
 • Minimální míra úrazů .V tomto procesu není pokožka poraněna, je vyloučena možnost popálení, odřezání, poškrábání, takže infekce nevniknou do těla.
 • Účinnost. Při zpracování zón s pastou je nežádoucí vegetace zcela odstraněna a kořen odstraněn.Procedura je možná s délkou vlasů 2-3 mm.
 • Odstranění problému zarůstání .Při správném ošetření oblastí karamelovou hmotou je vyloučen růst vlasů po pravidelných sezeních.
 • Peeling. Spolu s vegetací odstraní směs keratinizovanou vrstvu epidermis, po relacích je pokožka dokonale hladká.
 • Snadné použití. Recepty na těstoviny se snadno připravují i ​​doma.Po sezení nejsou zapotřebí žádné další prostředky k odstranění sladkých zbytků, cukrová kompozice se snadno odstraní teplou vodou.
 • Dostupnost. Shugaring je levný postup, ingredience pro přípravu směsi jsou v každé domácnosti.

Pasta jemně obepíná každý vlas a proniká dovnitř folikulů, čímž se co nejúčinněji odstraní vegetace.Tuto metodu nelze nazvat absolutněbezbolestné, ale po prvním zákroku a v méně citlivých oblastech se nepohodlí postupně snižuje.

Kontraindikace

Shugaring - postup je bezpečný, prakticky nemá žádné nepříjemné důsledky.

Existuje však řada kontraindikací pro vedení zasedání v salonu nebo doma:

 • diabetes mellitus ve fázi dekompenzace;
 • alergie na pasty;
 • akutní a chronické kožní patologie;
 • popáleniny, včetně spálení od slunce;
 • akutní infekční choroby;
 • herpetická infekce v aktivním stadiu;
 • tendence k trombóze;
 • epilepsie;
 • křečové žíly;
 • benigní a maligní novotvary;
 • s dítětem.

Kosmetologové nedoporučují proceduru odstranění chloupků v bikinách 2 dny před a během menstruace.Citlivost epidermis během tohoto období je nejvyšší, takže relace bude mít zvýšenou bolest.

Textura produktu

Připravená pasta pro shugaring doma může mít různé konzistence.Tato nebo ta hustota struktury umožňuje provádět procedury na různých zónách těla tak bezbolestně a efektivně, jak je to jen možné.

Kompozice může mít následující strukturu:

 1. Měkká. Tato konzistence cukrové hmoty se vyznačuje zvýšenou elasticitou, jemnou texturou.Optimální aplikace složení - ve formě tepla, předehřátí o něco vyššítělesná teplota.Měkká textura vám umožní efektivně a pohodlně odstranit tenké, lehké, nadýchané chloupky.Směs měkké textury je vhodný k odstraňování chloupků na nohou, rukou, hlubokých bikinách.V salonech se tento typ hmoty používá v obvazech, ručních (ručních) zařízeních.K dispozici je také velmi měkká pasta, která má obzvláště jemnou texturu.Profesionálové nabízejí ošetření citlivých oblastí, stejně jako rukou, nohou, odstranění chloupků z obličejových ploch majitelům světlých vlasů.
 2. Střední tvrdost. Nejuniverzálnější typ složení, který je pohodlnější použít v jednoduchém manuálním (manuálním) zařízení.Textura je želé, snadno se nanáší a šíří na místě ručně.Pasta účinně odstraňuje středně tvrdé chloupky ve všech oblastech - pažích, nohou, v oblasti bikin.Před použitím musí být hmota připravena: mírně zahřátá a poté hněte v rukou, dokud nebude žvýkačka elastická.
 3. Tvrdý. Hustý karamel je určen k epilaci zvláště citlivých oblastí, kde rostou tvrdé vlasy.Jedná se o zóny bikin, podpaží, „antén“ nad ret.

  Shugaring pasta doma - hustota závisí na množství kapaliny a době varu

Díky husté struktuře se směs vyrovnávás krátkými chloupky, které odstraní kořenem.Před použitím vyžaduje kompozice přípravu.Pasta je hnětena několik minut, zahřívána ve vosku nebo mikrovlnné troubě.Při práci s ním je vyžadována obratnost, protože může rychle ztvrdnout.

Pravidla pro vlastní vaření masa

Jednou z výhod shugaringu je skutečnost, že těstoviny na sezení lze snadno vyrobit z nejběžnějších ingrediencí doma.

Existuje několik účinných metod pro přípravu karamelové hmoty.Přírodní složky složení vám umožní jemně odstranit vegetaci z kořene, udržet výsledek po dobu alespoň 2 týdnů, vyživovat dermální vrstvu užitečnými látkami.

Pro výrobu kosmetických přípravků platí základní pravidla:

 1. Podle zvoleného receptu musíte ingredience připravit ve správném poměru.
 2. Cukr - hlavní složka masy, naplněná vodou, přivedla do tekutého stavu karamelové barvy.
 3. Je žádoucí přidat citronovou šťávu nebo kyselinu citronovou po úplném naředění cukru do stavu sirupu.
 4. Hmota se zahřívá v ohni, když příjemná vůně cukrovinek pominula, hmota se rychle z ohně odstraní.
 5. Karamel by měl zahušťovat, ale je důležité nenechat si ujít tuto chvíli a nedovolit, aby hmota úplně zmizela.Pak je připraven k použití.

Kompozice se připravuje bezprostředně před samotným postupem a také v rezervě pro několik zasedání.Hmota je skladována při pokojové teplotě po dobu několika měsíců.

Recept s citronem

Klasická shugarovací pasta doma se vyrábí z přírodní citronové šťávy.

Zpočátku je třeba připravit přísady:

 • 0,5 kggranulovaný cukr;
 • 40 ml citronové šťávy;
 • 50 ml vody.

Postup přípravy krok za krokem:

 1. Vylisovaná citronová šťáva musí být filtrována.Všechny složky jsou smíchány, nality do kastrolu, pánve s keramickým nebo teflonovým povlakem.
 2. Směs se zahřívá postupně, nejprve několik minut na vysoké teplo, aby se získala teplota.Poté se oheň co nejvíce zredukuje, směs se vaří 10 minut.Při tom se ujistěte, že se míchá, aby nedošlo k hoření hmoty.
 3. Když se sirup začne vařit, změní barvu na tmavý karamel, objeví se sladká vůně bonbónů, přikryje nádobí a poté se vaří 2 minuty.
 4. Poté je hmota odstraněna z ohně, aniž by se intenzivně míchala, což zvyšuje její plasticitu.
 5. Když je pasta připravená a chlazená, nalijte ji do nádoby s uzavřeným víkem.Před následujícími sezeními musí být kompozice mírně zahřátá.

S kyselinou citronovou

Základní složení zahrnuje:

 • granulovaný cukr - 6 lžíce.l.;
 • kyselina citronová - 1/2 lžíce;
 • voda o teplotě místnosti 2 lžíce

Příprava hmoty:

 1. Cukr se smíchá s vodouv nádobě přivedené k varu při nízkém žáru.Potom kamna vypněte a přidržte dalších 10 minut.
 2. Když se sirup stal zlatokaramelem, jeho připravenost lze zkontrolovat kapkou trochu studené vody na směs.Pokud se kapalina shromažďuje bez šíření, je kompozice připravena.
 3. Když je karamel připraven, přidejte do směsi citronkyseliny, důkladně promíchejte, aby nezůstala žádná zrnaKdyž se pasta ochladí, ale nenastaví, můžete zahájit proces odstraňování chloupků.
Receptura na omývání octem

Pokud arzenál neobsahuje kyselinu citronovou, přírodní citronovou šťávu, ale ocet, můžete podle tohoto receptu připravit pastu:

 • granulovaný cukr 6 lžíce;
 • ocet 6% 1 lžíce;
 • voda 2 lžíce.

Ve směsi se zpravidla používá 6% jablečný ocet.

Aplikace:

 1. Smíchejte všechny složky.
 2. Vaří se na mírném ohni až do varu.
 3. Po varu vařte 10 minut, dokud se nevaří, za stálého míchání.

Když směs vychladne, můžete začít shugaring.

Míchání v mikrovlnné troubě

​​

Vaření sladké hmoty v mikrovlnné troubě pomáhá minimalizovat čas.

Je třeba brát ingredience v poměru:

 • 240 g cukru;
 • 60 ml filtrované citronové šťávy;
 • 20 g medu.

Příprava:

 1. Smíchejte všechny ingredience v keramické nádobě.
 2. Nastavte režim topení na 30 sekund.
 3. Vložte nádobu do mikrovlnné trouby.
 4. Po 30 sekundách smíchejte a opakujte algoritmus.

Pro vytvoření pasty tímto způsobem bude fungovat jakýkoli základní recept.Doba vaření závisí na výkonu jednotky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

S odvaremléčivé rostliny

Léčivé byliny ve složení shugarovací pasty poskytují během postupu péči.

Pro domácí výrobu budete potřebovat:

 • suchá fyto-směs: šalvěj, heřmánek, řebříček, okvětní lístky růží, podbělnebo jitrocel;
 • voda;
 • 6 lžíce.cukr
 • 1/2 lžícecitronová šťáva nebo kyselina.

Příprava:

 1. Vařili jsme odvar fyto směsi a vody v poměru 1 lžička.250 ml kapaliny.Bujón je vyluhován po dobu 10-25 minut.
 2. Zředí hotový vývar vodou v poměru 1: 2.
 3. Smícháme ingredience, vodu nahrazujeme klasickým receptem odvarem bylin.
 4. Zahřívejte v ohni nebo v mikrovlnné troubě za stálého míchání hmoty.
 5. Když směs získala zlatou karamelovou barvu, dostatečně zahuštěla, odstranila se z tepla, nechala vychladnout a poté pokračovala v postupu.
 6. Předpis s éterickými oleji

  Esenciální oleje jsou antiseptikum, které zabraňuje zánětu a podráždění.Taková užitečná kompozice poskytuje péči o pokožku během procedury, nejčastěji se používá pro shugarování na velkých plochách.

  Složení:

  • 6 lžíce.granulovaný cukr;
  • 1/2 lžíceprášek kyseliny citronové;
  • 2 lžíce.teplá voda;
  • Pár kapek éterických olejů máty peprné, citronu, mandarinky nebo čajovníku.
  • Jak vařit:

   1. Na sporák položte směs cukru a citronu s vodou a postupně vařte.
   2. Poté byl oheň snížen a mizel 10 minut.
   3. V hotové hmotěpřidejte pár kapek éterického oleje, opatrně se pohybujte a nechte vychladnout.

   Tento recept se používá ve velkých oblastech odstraňování chloupků, ale lidé se sklonem k alergiím by měli recept používat opatrně.Doporučujeme, abyste nejprve vytvořili zkušební vzorek v tajné oblasti.

   Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

   Shugaring s glycerinem

   Glycerin má změkčující účinek, takže se tato shugarovací pasta doma používá k odstraňování chloupků zvláště citlivých oblastí.

   K přípravě je třeba vzít:

   • 2 šálky granulovaného cukru;
   • 1/4 šálku napuštěné přírodní citronové šťávy;
   • 1/4 šálku vody při teplotě místnosti;
   • 2 umění.lglycerin.
   • Recept:

    1. Smíchejte všechny ingredience v pánvi.
    2. Po zahřátí hmoty na nízkou teplotu se vytvoří pěna.Nepřetržitě míchejte a vařte další 3-4 minuty.
    3. Po vypnutí ohně pevně uzavřete víko a nechte jej působit 10 minut.

    Ochlaďte, přeneste do uzavřené nádoby a poté odstraňte vlasy.

    Pravidla pro nezávislé shugaring

    Shugaring doma se provádí ve fázích:

    1. Připravte zónu pro odstranění chloupků čištěním aodmašťujte lotion, vysušte a posypte mastkovým práškem.
    2. Malé množství hmoty k vyzvednutí, házení míče a poté aktivně hnětenído nejplastickějšího stavu.
    3. Když karamel změkne a získá perleťový stín, pasta se nanese na epilovanou oblast, čímž se hmota protáhne proti růstu chloupků.
    4. 25-20 sekund po aplikaci ostrým pohybem, odtrhněte hmotu podél růstu vlasů.Aby se snížila bolest a odstranil maximální počet vlasů najednou, je třeba kůži v ošetřované oblasti trochu odtáhnout.
    5. Přebytečná cukrová pasta po zpracování může být odstraněna teplou vodou.

    Při kontaktu s pastou by ruce a pokožka v ošetřované oblasti měly být naprosto suché, jakákoli vlhkost může zničit strukturu pasty, což narušuje účinnost relace.

    Jak se starat o kůži po zákroku

    Je třeba dodržovat pravidla pro odchod po shugaringu:

    • První denpo sezení se nedoporučuje používat deodorant, pokud je to nutné, nahradit mastkem.
    • Ihned po zákroku eliminujte intenzivní fyzickou aktivitu.
    • Během prvních 3 dnů vylučujte výlety do sauny, lázeňského domu a bazénu.
    • Druhý den provádějte drhnutí ke stimulaci krevního oběhu a odtoku mízy.Opakujte peeling jednou týdně, abyste předešli problému zarůstání.
    • Epilované plochy otřete krémem a namažte krémem, který zpomaluje růst vlasů.
    • Hydratuje pokožku a zabraňuje jejímu vysychání.Můžete použít kosmetický krém, léčivé vývary heřmánku, mušle, šalvěje, dubové kůry.
    • Pokud zóny po relacizčervenal, objevilo se podráždění, ošetřte je antiseptickou mast nebo přípravky obsahující panthenol.

    Jak uchovávat těstoviny

    Doba použitelnosti hotových profesionálních past je v souladu s pravidly 2 roky.Hmota připravená samostatně může být skladována několik měsíců.

    Je důležité dodržovat tři kritéria:

    • by teplota měla překročit 25 stupňů;
    • vlhkost ne více než 75%;
    • těsnost kontejneru.

    Aby se zabránilo deformaci směsi, je třeba zabránit přímému slunečnímu záření.

    Je možné zachránit zmrazenou hmotu

    Pokud pasta pro shugaring zmrzla, není třeba spěchat, aby ji vyhodili.Doma je směs snadno „znovu oživena“.Stačí přidat cukr ve vodní lázni nebo do mikrovlnné trouby, přidat 1 polévková lžíce.voda a tání.

    Lepkavá směs často během přípravy zamrzne, pokud není dobře promísena.Zlatým pravidlem jakéhokoli receptu na odstraňovač vlasů z cukru je, že je lepší to přehánět, než ho přehánět ohněm.

    Video o výrobě shugaringu

    Shugaring doma:

    Shugaringová pasta: