Shugaring doma.Recepty na těstoviny.Podrobné pokyny pro odstraňování chloupků z vlasů doma s fotografií

Mnoho lidí si nyní uvědomuje jednu z nejúčinnějších metod odstraňování chloupků - postup zvaný „Shugaring“(podle našeho názoru „shugaring“ nebo „odstranění chloupků“).Málokdo však ví, že Nefertiti a Kleopatra jsou považováni za zakladatele odstraňování nadbytečné vegetace z těla.

Jsou to oni, kdo vlastní dlaň z používání medu, vosku, infuzí léčivých bylin, aby pokožce dodala dokonalou hladkost.Až po mnoha stoletích Evropané ocenili potenciál práškového cukru.Tato kosmetická procedura dostala díky cukru název „shugaring“ (cukr se překládá z angličtiny).

Obsah
 1. Výhody odstraňování chloupků z domova
 2. Základní materiály pro vaření těstovin doma
 3. Postupné pokyny k tomu, jak se doma kroužit
 4. Pro nohy
 5. Pro podpaží
 6. Pro oblast bikin
 7. Pro tvář
 8. Domácí recepty na těstoviny
 9. S citronovou šťávou
 10. S kyselinou citronovou
 11. S medem
 12. S octem
 13. Na fruktóze
 14. Na bylinkových dekoracích
 15. Mikrovlnná pastová pasta
 16. Co víc můžepřidat do složení (éterické oleje, parfémy, barviva ...)
 17. Výhody a nevýhody past různých hustot
 18. Měl bych vařit shugaring pro několik postupů?
 19. Skladování těstovin
 20. Video recepty na výrobu těstovin pro shugaring vdoma
Výhody odstranění cukru z domácích cukrů

Dnes, shugarování s vícerozměrnými recepty na výrobu těstovin doma, znatelně tlačilo salonové procedury, bolestivédepilační krémy na holení, holení a holení.Toto „přeorientování“ je způsobeno několika důvody.Za prvé, přívrženci shugaringu mají možnost samostatně si vybrat ingredience receptů doma, čas jejich implementace.

Tyto faktory doplňujíhlavní výhody této „chutné“ metody, konkrétně:

 1. Ziskovost .To se týká především nákladů na hlavní složky výroby pasty: vody, práškového cukru + dostupných živin.Jsou levnější než salon nebo zakoupené polotovary.Kuličky z tohoto karamelu lze připravit doma pro budoucí použití a depilace různých částí těla se provádí ve vhodném čase.
 2. Minimální bolestve srovnání s použitím horkého vosku, což zvyšuje riziko následného podráždění kůže.Koneckonců, přilnavost na kůži „cukrového karamelu“ je menší než při vaskingu.Používá se, když je stupeň zahřívání blízký teplotě lidského těla.Proto pro jemnou dermis obličeje, podpaží, bikin je tato metoda nejšetrnější.
 3. Hypoalergenicitadíky použití vhodných přírodních složek bez konzervačních látek, různých sloučenin chemických vlastností.
 4. Pohodlísamostatného použití bez poškození podlahy,oblečení, jiné části těla.Snadnost odstraňování zbytků pasty teplou vodou po tomto postupu také přitahuje.Tuto metodu lze také použít jako peeling k odstranění mrtvých kožních částic.
 5. Úplné odstranění i krátkých vlasů(do 4 mm) bez ohybu, zlomení na samém základu a negativní další růst uvnitř.Toho lze dosáhnout aplikací pasty proti směru jejich růstu se silnou přilnavostí a hlubokým průnikem folikulů.A jeho odstranění v obráceném pořadí (pro růst vlasů), eliminuje rozbití vlasů.
 6. Doba trvání účinkuhladké pokožky je více než 20 dnů.
 7. Možnost flexibilního použitírůzných typů shugaringu (ruční; obvaz na dlouhé vlasy; aplikace na malé oddělené oblasti kůže).

Nezbytné materiály pro vaření těstovin doma

Aby bylo možné řádně provádět shugaring doma , zahrnuje recept těstovin použití takovýchpříbuzné materiály, jako :

 1. Špachtlepro vyjmutí produktu z obalu.
 2. Proužky (papír, polymer) , které pomocí obvazové techniky nalepují pastu na kůži.
 3. Rukavice , které zabraňují kontaktu potících rukou s pastou, což vede k jejímu ztenčení.Nejvhodnější jsou při použití techniky ručního odstraňování chloupků.
 4. Mastek pro ošetření tělapřed zákrokem po jeho odmaštění, dezinfekci (s ručnímzpůsobem).To se provádí za účelem zvýšení přilnavosti pasty a vlasů.
 5. Vatové vložky /ubrousky , které odstraňují zbytky po zákroku (tepelné výboje, pleťové mléko atd.).
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Postupné pokyny pro nezávislé shugarování doma

Algoritmus akcí pro provádění shugaringu doma podle jakéhokoli receptu zahrnuje následující kroky:

 1. Příprava těstovin. Za tímto účelem smíchejte cukr s vodou ve skleněné míse.Dejte směs do ohně nebo do mikrovlnné trouby.Poté, co se cukr roztaví a vytvoří se zakalená homogenní kapalina, musí být směs pečlivě promíchána.Pokračujte v zahřívání na nízkém žáru, dokud nebude obsah koňaku zlaté barvy nasycen.Je důležité se vyhnout barvě tmavého piva, což naznačuje trávení těstovin.
 2. Připravenost pastys požadovanou barvou se kontroluje po vychladnutí.Současně by měla postupně získávat hustotu a tmavší barvu.Pravidelně byste měli sledovat jeho teplotu a umožnit bez spálení držet se v rukou.Potom sevřete pastu a zkuste z ní udělat malou kouli.Měl by být lepkavý, aniž by se držel vaší dlaně.
 3. Ošetření kůže , které zahrnuje sprchování kartáčem /tvrdou žínkou.Plocha těla navrhovaného shugaringu by měla být pečlivěOsušte přírodním hadříkem /ručníkem.Poté toto místo ošetřte tonikem obsahujícím alkohol, poté mastkem /škrobem /dětským práškem s malým množstvím pšeničné mouky.Odborníci také doporučují, aby se 1-2 dny před depilací odstranily mrtvé buňky horní epidermis drhnutím.
 4. Provádění odstraňování chloupkůs kouskem pasty dobře rozdrcenou teplými dlaněmi, dokud se nezmění na plastickou hmotu.Měl by se podobat měkké žvýkací gumě /plastelíně.Připevněte kouli na místo s nežádoucími vlasy a protáhněte ji v opačném směru od jejich růstu na ploše do 5 cm².Chcete-li snížit bolest, musíte držet kůži prsty.Jedna kulička pasty může být použita, dokud není ztracena její plasticita, schopnost přilepení /sesunutí.Jinak jej musíte změnit za nový a pokračovat v postupu.
 5. Na konci depilace opláchněte zbytek pasty teplou vodoua pokožku namažte zklidňujícím hydratačním krémem.To pomáhá zbavit se zarudnutí, podráždění kůže po zákroku po 1-2násobném použití po zákroku.

Je důležité si uvědomit, že po dobu 12 hodin po zákroku nemůžete navštívit lázeň, opalovat se, sportovat.Po 3-4 dnech by měla být pokožka očištěna drhnutím.

Použití depilační pasty v různých zónách má některé jemnosti.

Pro nohy

Doma se doporučuje, aby začátečníci začali s chvěním nohou.Těstoviny na předpispřevalte se na malou kouli, přilepte se na tělo, převalte se proti růstu vlasů a nechte 1-2 minuty.Tentokrát stačí k pokrytí viskózní směsí vlasů a pocitu jejich napětí.

Poté „odtrhněte“ nanesenou pastu podél vlasové linie.Aby se snížila bolest postupu, měly by být oba kroky ostré a prováděny paralelně s ošetřenou kůží.

Použitý „karamel“ s odstraněnou vegetací by měl být nahrazen novou rmutovou koulí a poté položen na další zarostlé místo.Provedení těchto manipulací bude trvat asi 2 hodiny.Poté je třeba pokožku po celé depilační oblasti omýt teplou vodou a pečlivě promazat zvlhčovačem.

Pro podpaží

Tato oblast má velmi citlivou pokožku s cibulkami pevně zakořeněnými ve folikulech a vyžaduje zvláštní péči.Její depilace se provádí v malých oblastech s malými kousky karamelu.V souvislosti s vertikálním růstem vlasů musíte nejprve vložit pastu dolů a vytrhnout ji v opačném směru.

První poměrně bolestivý postup může trvat asi půl hodiny.A všechny následující budou pohodlnější a trvat pouze asi 5 minut, protože vlasy postupně oslabují a jsou z těla volněji odstraněny.

Pro zónu bikin

Podle recenzí uživatelů by depilace práškového cukru v této zóně měla být prováděna s chlupy, které nejsou delší než 5 mm.To minimalizuje bolestzejména při prvním postupu.

Zde je vhodnější provést shugaring s instalací jedné nohy na okraj kopce (koupelna, židle atd.).Nejprve musíte natáhnout malý kousek pasty, aplikovat proti růstu vlasů na malé ploše (2x2 cm).V takové oblasti můžete 1krát odstranit vlasy.

Po 30 sekundách jemně napněte pokožku a prudce ji roztrhněte ve směru růstu vlasů.Poté musí být tyto kroky opakovány v další části bikin.S dostatečnou obratností lze každou z nich zpracovat za 15 sekund.

Nakonec se používá tradiční způsob oplachování vodou a nanášení krému zklidňujícího pokožku.

Je třeba poznamenat, že doba, po kterou byl karamel v této zóně, vede ke zvýšení bolesti při jeho odstraňování.

Je proto lepší „narušit“ chloupky zbývající po zákroku v malém prostoru po týdnu a půl (10 dní).Přechod na shugaring bez použití holicího strojku zpomalí růst vlasů, a proto bude poměrně vzácné se k němu uchýlit.

Pro obličej

Pokud si muži mohou s tímto oholením na této velmi viditelné části odstranit vlasy, není tato metoda pro ženy kategoricky nevhodná.Poměrně nepříjemný postup pro jejich vytrhávání pouze stimuluje růst vlasů.

Proto lze shugaring považovat za nejlepší možnost pro tuto velmi citlivou záležitost.Používá se k odstranění tmavých, tuhých, krátkých vlasů ve formě zbraně /"antény" nad horním rtem, při návrhu obočí, na bradě, tvářích.

Technika shugaringu spočívá v očištění pokožky obličeje od make-upu, otření do sucha ručníkem z přírodních materiálů.Poté by měl být horní ret zaprášený a teprve poté naneste teplý (ne horký!) Přilepte ho malou špachtlí.Chcete-li vytvořit rovný a rovný povrch, musí být okraj stažen dolů.

Pasta je rozložena hustěji podél vnějších okrajů než ve středu.Poté se proužek bavlněné tkaniny přitlačí na čtverec pokrytý druhem sladké palačinky.Místo aplikace se opatrně vyhladí stiskem prstu a po 1 minutě se energicky oddělí proti růstu vlasů (směrem k nosu).

Poté by se na toto místo měl aplikovat kousek ledu, aby se zmírnilo zarudnutí, pocit počáteční bolesti a zabránilo se zánětu kůže.

Je třeba mít na paměti, že po depilaci byste se měli vyhnout opalování, navštěvovat solárium i po použití opalovacího krému!

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.
Domácí recepty na těstoviny

Pro domácí šunkování lze výše uvedený klasický recept na těstoviny (cukr + voda) doplnit různými užitečnými látkami.

S citronovou šťávou

Přidáním této složky se pasta stane plastickou.Může být připraven pro jeden nebo několik postupů.

Recept na jednorázové použitíspočívá v míchání 6 lžiček.cukr s vodou a čerstvě vymačkaná citronová šťáva (po 2 lžičkách).Směs musí být položena na jemný oheň a jemně míchat až do zlaté.

Poté, co se objeví sladká vůně karamelu, přidejte citronovou šťávu, důkladně promíchejte a vyjměte z tepla.Pasta se používá v teplé formě, a proto je důležité zabránit úplnému ochlazení, protože se při zmrazení dobře nezahřeje.

Pro přípravu těstovin po dobu 6 měsíců jsou podíly složek následující:

 • cukr - 1 kg;
 • voda - 8 lžíce.l.;
 • citronová šťáva - 7 lžíce.l
Poměry přísad pro výrobu shugarovací pasty doma podle společného receptu

Existuje určitý rozdíl ve způsobu přípravy: všechny přísady jsou míchány dohomogenní konzistence a umístěna na vysoké teplo.Po úplném rozpuštění cukru za stálého míchání již na pomalém plameni dalších 10 minut hmota zmizí pod víkem.

Budoucí pasta, která se již stala tekutou, je opět ponechána v nízkém plameni a znovu na začátku varu (vždy 10 minut).Tato 30minutová touha jí umožňuje získat tmavší barvu a vůni karamelu zalévajícího ústa.

Polotovar by měl tvořit lehkou pěnu po dobu dalších 5 minut a teprve poté se přesune do speciálně určené nádoby se silnými stěnami.Úplná doba chlazení trvá asi 3-4 hodiny.

Při každém použití se požadovaný objem pasty mírně zahřeje ve vodělázeňský dům.

S kyselinou citronovou

Toto je nejjednodušší recept na výrobu těstovin pro shugaring doma, což se považuje za klasiku.Na rozdíl od různých typů citronů má taková složka jednu úroveň kyselosti.Jeho analogy mohou být nejen šťávy, ale i běžný ocet.

Jednou z vlastností kyseliny je její schopnost zcela neutralizovat během vaření.

K přípravě pasty budete potřebovat:

 • cukr - 6 lžíce.l.;
 • ​​
 • teplá voda - 2 lžíce.l.;
 • kyselina citronová - 0,5 lžíce.l.

Vaří se podle obecných pravidel: „cukr + voda“, nejprve na mírném ohni, dokud se úplně nerozpustí, poté za stálého míchání, dokud není zlatohnědá.Poté je třeba zkontrolovat připravenost kapkou směsi ve studené vodě.

O úplné připravenosti svědčí absence hromadného šíření, tj. Zachování kapiček.Poté přidejte kyselinu citronovou a za stálého míchání vyjměte ze sporáku a nechte ji úplně vychladnout.

Změnou poměrů vody a kyseliny může mít různou konzistenci.Pro shugarování pomocí koulí se používá hustá pasta a pomocí proužků tkanina - kapalina, získaná z poněkud nedotažené hmoty.

S medem

Takovou pastu lze připravit s citronovou šťávou /kyselinou nebo bez ní.

Při přípravě první metody se smíchá cukr (250 g), med (2 lžíce), voda (třetina sklenice) a položí se namalý oheň.Aby se zabránilo spálení, musí být směs neustále míchána, dokud není zcela rozpuštěna (bez hrudek).Přiveďte k varu a pokračujte v tavení pod uzavřeným víkem.

Po karamelizaci cukru a hnědé barvě se nádoba vyjme z tepla a nechá se vychladnout.

Ve druhé variantě se používá stejný objem vody, cukru (do 300 g), medu a citronové šťávy (každý po 40 g) a způsob vaření je podobný jako u první.

V obou případechproces přípravy těstovin trvá až 0,5 hodiny .

S octem

Z různých druhů octa pro shugaring je vhodnější zvolit nejužitečnější - jablko.Plastová pasta pro různé zóny se získá zkombinace těchto přísad:

 • cukr - 8 lžičky.l.;
 • voda - 1 lžíce.l.;
 • ocet - 1 lžička;
 • med - 2 lžíce.l

Těstoviny se vaří analogicky s předchozími metodami: nejprve se přidá směs cukru a vody a po „probublávání“ na konci se přidá ocet s pokračujícím vařením (5-10 minut).Hotová viskózní směs se nalije do další nádoby pro chlazení.

Na fruktóze

Tato náhrada cukru ve formě jemnozrnného bílého prášku dává pastě zvláštní plasticitu.Jeho použití umožňuje odstranit tvrdé vlasy najednou.

K přípravě podle tradičního receptu musíte použít:

 • fruktóza - 6 lžíce.l.;
 • voda - 2 lžíce.l.;
 • kyselina citronová - 0,5 lžičky.l

Na bylinkových dekoracích

Cukrpasta založená na odvarech léčivých bylin má vlastnosti měkkého peelingu, úctu k dermis a její uklidnění při manipulaci, zabraňuje zánětům.

Výběr rostlin závisí na typu kůže.Nejuniverzálnější je flóra, nasycená vitamíny, éterickými oleji, různými stopovými prvky.Nejprve je to máta, šalvěj, chmel, heřmánek, jasmín, jitrocel, lípa, měsíček, okvětní lístky růží atd.

Vývar z nich se připravuje ve formě obyčejného čaje rychlostí 1 lžička.250 ml vroucí vody se vaří nejméně 15 minut.Během přípravy pasty je třeba vývar zředit převařenou vodou v poměru 1x2.Toto řešení se potom používá v tradičních receptech místo čisté vody.

Recept na těstoviny v mikrovlnné troubě

Atraktivitou této metody vaření těstovin je úspora času a úplné nepřítomnosti vody.K tomu budete potřebovat med, citronovou šťávu (každá čtvrtina šálku) a cukr (1 šálek).

Pořadí akcí:

 1. Smíchání šťávy s cukrem a poté přidání medu.
 2. Směsná třísložková směs se zahřívá 15 minut v mikrovlnné troubě na maximální výkon.
 3. Vyjměte z trouby, míchejte, dokud výsledné bubliny nezmizí a umístěte zpět.
 4. Tyto operace se opakují, dokud se nedosáhne požadované konzistence, barva karamelu, připomínající tekutý med.Bohatý hnědý tón indikuje trávení pasty a její nadměrnou tvrdost.
 5. Po kontrole připravenostivložte párátkem na stupeň tažnosti.Měl by ochladit, získat požadovanou hustotu.

Co může být do směsipřidáno (éterické oleje, parfémy, barviva ...)

Mezi výhody domácích těstovin patří schopnost používat přírodnívýrobky, základní i doplňkové (med, ořechy, byliny atd.).

Současně mohou hotové výrobky obsahovat nežádoucí syntetické nečistoty (příchutě, konzervační látky, barviva).A tomu by se mělo v každém případě vyhnout výrobou cukru z karamelu z vlastní ruky k odstranění chloupků na jakékoli části těla.

Výhody a nevýhody past s různou hustotou

Konzistence karamelového cukru se volí na základě techniky shugaringu (obvaz nebo ruční), struktury vlasů v různých částech těla.Při použití bandážové shugaringové techniky by pasta měla být v tekutém stavu a s manuální by měla být hustší a silnější.

Je důležité vzít v úvahu tyto nuance při výrobě na základě charakteristik hlavních a doplňkových složek .

Na základě toho jezvolena správná volba pasty jedné nebo druhé hustoty ze stávajících 4 typů , konkrétně:

 1. Soft, vykazující vysokou elasticitu a pružnost.Používá se v obvazech a ručních technikách k odstraňování blond vlasů na hladkých, velkých plochách (pažích, nohou, žaludku).
 2. Středníje také zamýšleno ručně s vlasy středně silné ztuhlosti.Taková pastaJe považováno za univerzální a velmi důležité pro počáteční postupy v jakékoli zóně.
 3. Hustá , stejně jako středně hustá hmota, se velmi účinně vyrovnává s odstraňováním tvrdých vlasů v obličeji, bikinách, podpaží.
 4. Superhustávám umožňuje ručně depilovat vlasy různé tuhosti, barvy.To je docela přijatelné pro citlivou pokožku (například bikiny nebo podpaží), protože rychle odstraňuje vlasy bez prodloužené bolesti.

Výběr lze upravit podle klimatických podmínek a teploty okolí.Tak například v teplu je lepší dávat přednost hustým sloučeninám, jejichž riziko roztavení je v tomto okamžiku minimální.

Měl bych vařit shugaring pro několik postupů?

Jak ukazuje praxe, začátečníci by měli nejprve připravit pastu pro jedno použití.A poté, získáním zkušeností, to můžete udělat pro budoucnost.Cukrový karamel lze koneckonců skladovat v chladničce několik měsíců.

Pro opakované postupy můžete vybrat požadovaný objem zahřátím ve vodní lázni, voskovém klavíru nebo v mikrovlnné troubě, dokud se nevytvoří pěna.

Je důležité vědět, že měkká pasta má kratší trvanlivost ve srovnání se svou hustou texturou.Je důležité zajistit normální podmínky pro uchování jakékoli směsi.

Skladování pasty

Hlavní kritéria pro správné skladování:

 1. Teplotní podmínky - do + 25 °C.To vám umožní uložit produkt do libovolnéhosuchá, tmavá místnost.
 2. Hladina vlhkosti není vyšší než 75%.Tento požadavek vyvrací některá doporučení týkající se umístění pasty do chladniček, kde se vytváří vysoká vlhkost.
 3. Použití hermetického, ekologicky nezávadného nádobí vyrobeného z potravinářského silikonu, plastu (kontejnery, podnosy, porcované formy atd.).Tyto materiály usnadňují extrakci karamelu a snadno se čistí.Kromě toho se vyhýbají vlhkosti.

Nedodržení těchto požadavků může vést ke ztrátě praktické hodnoty směsi (deformace struktury, cukrování atd.).

Zásady vysoce kvalitního provedení šunkového zpracování:

 1. Použití dobře rafinovaného jemnozrnného cukru charakterizovaného rovnoměrným tavením a tažností.
 2. Dodržování přesnosti poměrů složek, protože konzistence pasty je určena objemem vody, kyseliny.U více z nich bude tekutý a spíše plastový.
 3. Správný výběr jídel.Měla by to být pouze nerezová ocel se silným dnem.K míchání použijte dřevěné /skleněné předměty (špachtle, lžíce, špachtle).
 4. Soulad s dobou vaření, protože nedojená směs je cukrována a strávená po ztuhnutí se mění na pravidelný bonbón.Správně uvařené těstoviny by měly být plastové, snadno se vyjímají z nádoby.
 5. Kontrola připravenosti pasty podle její barvy, přičemž se bere v úvahu skutečnost, že by měla být transparentní ve zlatohnědém tónu.
 6. Trvalékontrolu nad všemi procesy.Abyste se vyhnuli jejich rozptylování, měli byste připravit vše, co potřebujete, před přípravou pasty.
 7. Povinné zpracování místa depilace.Před zákrokem musíte pokožku očistit, odmastit a otřít do sucha.Poté ji posypeme mastkovým práškem pro lepší přilnutí pasty k tělu a vlasům.
 8. Dodržujte požadavky na metody aplikace /odstraňování aplikací nebo obvazů, trvání manipulace, opatření k zabránění následnému podráždění epidermy.

Pro účinné používání jakéhokoli předpisu v domácnosti by měla být brána v úvahu osobní nesnášenlivost některých složek, kontraindikace během těhotenství, kožní choroby a oběhový systém.

Proto je v každém případě důležité konzultovat se svým lékařem, renomovanými kosmetology.

Video recepty pro výrobu domácích shugaringových těstovin

Nejjednodušší domácí receptura pro shugaring:

Správný recept na výrobu pasty pro shugaring doma:

Zamýšlené použití pasty pro každý konkrétní postup se správnou přípravou vám umožní ověřit výhody odstraňování cukerných vlasů.Dodržováním těchto doporučení pomůžete získat a případně zvýšit zážitek z domácího používání karamelu cukru - projev skutečné lásky k vašemu tělu!