Shugaring bikiny hluboké, klasické.Video o tom, jak doma dělat intimní oblast.Před a po fotografiích

Shugaring bikini zóna má charakteristické rysy od odstranění chloupků v jiných částech těla z mnoha důvodů, které je důležité zvážit (video tutoriály budou dále v článku).

Samotný postup je odstraňování chloupků pomocí karamelové hmoty.Na rozdíl od voskové metody však tato metoda eliminuje pravděpodobnost zarostlých vlasů, nepoškozuje pokožku jako břitva, nedráždí sliznici jako krém.Účinek po zákroku v delikátní oblasti bikin trvá dlouho a samotná metoda je při správném provedení relativně bezbolestná.

Výhody metody oproti analogům

Technika shugarování zónBikini získal popularitu díky svým výhodám:

 1. Výsledek trvá dlouhou dobu (více než 10 dní).
 2. Domácí složení obsahuje výhradně přírodní složky, které nejen odstraňují vlasy, ale také dodávají pokožce hedvábnost exfoliací keratinizovaných buněk.
 3. Slabá bolest ve srovnání s technikou odstraňování voskových vlasů.
 4. Snadné použití a dostupnost pro nezávislé použití.
 5. Tímto neustálým odstraňováním vlasů se stávají tenčí, neviditelnější a rostou pomaleji.
 6. Po zamíchání se správným postupem postupu vlasy nerostou.

Druh

Shugaring bikiny se zařazují do druhů v závislosti na ploše ošetřeného povrchu.

Přidělte:

 1. Klasické bikiny shugaring- odstraňte vlasy z vnitřní strany stehna a zepředu, které jsou viditelné ve spodním prádle.
 2. Hluboké shugaring- zanechejte určité množství vlasů blíže genitálím, ošetřte karamelovou hmotou spodní břicho, boční oblasti pubis, mezireglutální záhyb a vnitřní povrch stehen.
 3. Cukrování brazilských bikin- znamená úplné odstranění chloupků v intimní oblasti.

Charakteristiky techniky

 1. Nejlepšího výsledku je dosaženo technikou manuálního shugaringu, protože je snadnější manipulovat se všemi ohyby a záhyby kůže rukama, i když je také obvazová technikalze použít.
 2. Důležité empirickyzvolit optimální tloušťku vrstvy karamelu.Neměl by být velmi tenký a příliš silný.Tenká vrstva špatně uchopí chloupky a roztrhá se, tlustá vrstva bude obtížnější odstranit a bolest zesílí.
 3. Bez předběžného ošetření pokožky antiseptiky nezačínají postup, protože existuje vysoké riziko infekce, která způsobí zánět, podráždění a výskyt hnisavého akné.
 4. Na rozdíl od metody voskování se karamelová pasta nanáší proti růstu vlasů a naopak se odstraní růstem.Je to proto, že po shugaringu se člověk málokdy musí vypořádat s zarostlými chlupy.
 5. Délka vlasů by neměla být příliš dlouhá a příliš krátká: od 4 do 8 mm.Pokud je délka kratší, postup by měl být prozatím odložen, pokud je delší, doporučuje se řezat chloupky.
 6. Pasta se neaplikuje na celý ošetřovaný povrch, ale na malé plochy, takže je pohodlnější pracovat.
 7. Nedoporučuje se projít pastu přes jednu oblast více než třikrát, protože může dojít k poranění kůže.Pokud jednotlivé chloupky zůstanou, použijte pinzetu.
 8. Je-li postup prováděn nezávisle, bude vyžadováno zrcadlo.
 9. Pasta nezůstává dlouho na kůži.Kyselina citronová může způsobit podráždění, loupání a zánět.
 10. Po zákroku je třeba pečlivě dodržovat zásady hygieny, protože bakterie mohou během několika prvních dnů snadno vstoupit do pokožky pomocí mikroderéz.

Anestezie

Shugaringové bikiny nejsou tak bolestivé, že vpovinné používání léků proti bolesti. Kromě toho je bolestivost postupu více závislá na činnosti velitele.

Čím přesnější a ostřejší je jeho pohyb, tím menší bolest zažívá klient.Pokud je však práh bolesti nízký, kůže je těsná nebo vlasy příliš silné, stojí za to použít speciální léky.

Anestezie může být prováděna externí nebo interní metodou.Lokální anestézie se provádí lidokainem nebo anestetickou mastí, chladícími gely.

Lék by měl být aplikován jednu hodinu před postupem pod filmem.Účinek trvá asi 40-50 minut.Mistr bude mít dost času na provedení postupu.

Rovněž užívají nesteroidní léky proti bolesti v tabletách nebo kombinované působení, například Diclofenac, Analgin, Tempalgin, Pentalgin.Z mastí se používají přípravky Emla a Anestol.Pro jeden postup budete potřebovat 1 zkumavku masti.

Může být alergie na léky proti bolesti.Kromě toho mají kontraindikace, s nimiž by se mělo před použitím seznámit.

Klady a zápory

Shugaring bikiny mají následující výhody:

 • Bez zranění.
 • Rychlé a kvalitní odstraňování chloupků.
 • Lze odstranit pouze chloupky dlouhé 2 mm.
 • Zřídka se objevují zarostlé chloupky.
 • Složení postupu je nealergické.
 • Keratinózní vrstva kůže je odstraněna.
 • Po každém zákroku se vlasy stávají tenčí a tenčí.
 • Nové vlasy se dlouho neobjevují.
 • Dostupnost spotřebního materiálu - těstoviny lze připravovat doma.

Nevýhody:

 • Je třeba zvolit hustotu pasty v závislosti na typu vlasů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Příprava

Příprava postupu začíná několik dní před akcí:

 1. Shugaring je plánován nado okamžiku, kdy délka chloupků dosáhne alespoň 2 mm - pro opakovanou depilaci.Pokud se událost koná poprvé, musíte pěstovat chloupky dlouhé asi 7-8 mm.
 2. Aby se předešlo bolestivému odstranění chloupků, je nezbytné plochu předškrabat pro budoucí depilaci.Výsledkem je, že horní vrstva kůže zjemňuje, chloupky budou vytaženy s menším úsilím, což znamená, že bude méně bolesti.Udělejte to 2 dny před akcí.
 3. Před zákrokem, během týdne, odborníci nedoporučují opalování na pláži ani v soláriu - opalování po depilaci vyvolává podráždění.Během této doby se také nedoporučuje používat k péči o ošetřovanou oblast kosmetiku obsahující alkohol.
 4. Před zákrokem prováděným doma musíte horkou koupel: póry kůže se rozšíří a odstranění chloupků bude rychlejší a efektivnější.

Techniky míchání

Ruční technika

Klasická technika práce a spočívá v použití prstů výhradně při aplikaci a roztržení směsi.Vhodné při použití jakékoli karamelové pasty.

Hustá směs musí být před použitím v mikrovlnné troubě mírně zahřátá.Při práci s pastou o střední hustotě stačí oddělit malý kousek směsi (velikost kaštanu) a hnětit jej prsty, dokud nezíská zlatou neprůhlednou barvu.Změní se také vlastnosti pasty: stane se lepkavější.

Pasta se napíná prsty proti růstu vlasů a přitlačuje karamel na pokožku.Po několika vteřinách se hmota přilepí na vlasy, trochu ztvrdne, a pak je odtržena z kůže ostrými trhavými pohyby, ne bezprostředně po celé oblasti, ale v malých částech, aniž by došlo k porušení karamelové pásky.

Bandážová technika

Bandážová technika je spíše jako voskování.Tato technika bude vyžadovat karamelovou pastu měkké konzistence.Musí být zahřátý na 36-38 stupňů a aplikován na ošetřovanou oblast tenkou vrstvou - je vhodné to provést pomocí válečkových kazet nebo špachtle.

Poté se na karamel přitlačí pruh látky.Uchopením kompozice (ne déle než 10-15 sekund) se trhněte jedním pohybem.Tato technika je doporučena pro zkušenější lidi, není vhodná pro začátečníky.

Výhody bandážové techniky:

 1. Pomáhá zachytit menší chloupky.
 2. Proces je rychlejší.
 3. Je vhodnější odstranit kompozici z obtížně přístupných míst, kde je to obtížnézvolte ruční polohu ruky pro ruční odstranění pasty.

Postup

V salonu provádí mistr postup v tomto pořadí:

 1. Kůže je ošetřena antiseptickým přípravkem..
 2. Posypeme mastkovým práškem, aby se odstranily případné kapky potu.
 3. Specialista poté aplikuje vyhřívanou profesionální pastu proti růstu vlasů na ošetřovanou oblast.
 4. Počkejte několik sekund a ostrým pohybem odtrhněte ztuženou pásku.
 5. Po ošetření očistí pokožku od zbytků karamelové směsi a použije zvlhčovač.

Odborníci doporučují poprvé zažít shugaring v salonu, aby se mohli vizuálně seznámit s technikou postupu, pamatovat na pohyby mistra.

Co bude potřeba pro provedení postupu doma

Pro postup při přemisťování je v první řadě nutná cukrová pasta.Můžete si koupit hotovou kompozici nebo si ji vyrobit sami.Vhodné pro husté bikiny.Pro začátečníky bude snazší se s tím vypořádat a kvalitativně provést postup.Ale můžete použít formulace střední hustoty.Budou však vyžadovány určité zkušenosti s prací s nimi.

Kromě toho se doporučuje připravit anestetikum (pokud se jej rozhodnete použít), špachtli pro shugaring (také volitelné), antiseptický mastek, protizánětlivý krém, například s panthenolem.

Jak si vyrobit cukrovou pastu

Pokud si vyrobíte cukrové těstoviny domaZa těchto podmínek bude postup stát levně , protože dostupné produkty se používají k vaření - citronová šťáva, cukr.Kromě toho v domácích těstovinách rozhodně nebudou žádné konzervační látky, nepřirozené přísady nebo bylinné přísady, které by mohly způsobit alergie nebo podráždění.

Četné fotografické a video materiály vám pomohou připravit si vlastní těstoviny a úspěšně provádět shugaring, včetně hlubokých bikin doma

Recepty:

 1. Pro přípravu pasty pro několik postupů najednou použijte následující recepturu.Vezměte 1 kg granulovaného cukru (rafinovaný cukr lze také použít, je-li to žádoucí), nalijte do kovové pánve nebo misky, přidejte 8 lžiček.voda a 7 lžícecitronová šťáva.Položili sporák na mírné teplo.Míchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí, po dobu 2-3 minut.Poté se teplo sníží na minimum a po zakrytí pánve víkem vaříme ještě asi 10 minut.Směs se musí pravidelně kontrolovat, aby se nestrávila.Zkontrolují to takto: kapku karamelu do vody, pokud se nerozpouští ve vodě a udržuje si svůj tvar, je pasta připravena.Hotová pasta by měla být zlatohnědá.Je důležité okamžitě přenést směs na jiné jídlo, jinak dosáhne pár minut v horkém hrnci a může být tráveno.Hotový prostředek je před použitím uložen v lednici a mírně zahřát v mikrovlnné troubě.
 2. Pro jedno použití je vyžadováno 10 polévkových lžic.cukr.Smíchejte cukr se 2 lžícemi.voda a vymačkaná šťáva 1/3 citronu.Připravte se stejným způsobem jako v předchozím receptu.

Je důležité „chytit“ v okamžiku, kdy je pasta připravena, , protože nedocházející pasta nebude dostatečně elastická a tekutá, což jí neumožní její použití k odstranění vlasů, a naopak strávená kompozice naopak ztratí pružnosta nebude dobře držet na vlasech.

Doporučuje se vyzkoušet recept s malým množstvím přísad, zejména poprvé. Pouze pokud je zřejmé, jak určit připravenost směsi, lze kompozici připravit ve velkých porcích.

Připravená pasta pro shugaring​​

Ne každý si může připravovat těstoviny sám.A někteří dávají přednost použití hotových sloučenin, protože si můžete vybrat požadovanou konzistenci pasty.Před nákupem se doporučuje seznámit se se skladbou produktu.Neměl by obsahovat žádná písmena „E“, barviva, látky určené k aromatizaci.

Z dalších přísad může pasta zahrnovat med, éterické oleje, rostlinné extrakty.Hotová pasta je k dispozici jak v malých nádobách, například 200, 400 g, tak ve velkých baleních o hmotnosti 1,5–3 kg.Ale pro domácí použití bude stačit malé balení o hmotnosti asi 1 kg.Toto zohledňuje zpracování všech problémových oblastí.

Pasta se spotřebovává šetrně a trvá dlouhou dobu.Jeden kus pasty se během postupu používá několikrát.Například můžete ošetřit ruku nebo nohu jedním kusem těstovin.

Odborníci doporučují nakupovat těstoviny od těchto výrobců:

 • Gloria
 • Cannaan;
 • Dolce Vita;
 • Riviere Sucre.

Provádění postupu doma

Posloupnost:

 1. Před ošetřením musí být ošetřená oblast setřena.dezinfekční prostředek.
 2. Potom by měl být posypán mastkovým práškem.
 3. Kůže by měla být zcela suchá.
 4. Doporučuje se, aby ošetření začalo s ochlupením.
 5. Vezměte si pohodlnou pózu.Například, postup může být proveden stoje nebo v žabí póze.
 6. Pasta se válí proti růstu vlasů a odstraní se růstem.
 7. Po aplikaci počkejte několik sekund, ale ne dlouho.Při dlouhém kontaktu s pokožkou se pasta zahřívá a stává se tekutější.
 8. Při odtržení pasty by měla být kůže stažena druhou rukou, aby se zvýšila účinnost zpracování.
 9. Je-li použita ruční technika, je kůže ošetřena na malých plochách.
 10. Na stejné místo nanášejte pastu maximálně třikrát.

Péče po shugaringu hlubokých bikin

Doporučují se následující opatření:

 1. Po shugaringu malézarudnutí, které v žádném případě není spojeno se zánětem, ale je fyziologickou reakcí těla.Zčervenání na vlastní průchody během několika hodin.Zánětlivý proces, pokud k němu dojde, je léčen chlorhexidinem nebo jinými prostředky s antibakteriálními vlastnostmi, jako je peroxid vodíku, Solcoseryl.Kůže můžete otřít heřmánkovou tinkturou.
 2. Po odsunutí neprvní den se doporučuje ošetřené místo navlhčit a také by mělo být chráněno před mechanickým namáháním po dobu 4-5 dnů.Například tuto oblast nemyjte žínkou nebo drhnutím.To poškozuje kůži a patogeny mohou proniknout do pokožky pomocí mikrodamatů.
 3. Po dobu 2–3 dnů odborníci nedoporučují navštívit lázně, sauny a bazény.
 4. Je třeba se vyhnout solárím a plážím.
 5. Bavlna by se měla nosit v prvních několika dnech, aby nedošlo k podráždění kůže.

Komplikace

Navzdory všem preventivním opatřením, podle pokynů a doporučení po odsunutí, stále mohou existovat komplikace, i když jsou velmi vzácné.

Mezi nimi:

 1. Zarostlé vlasy .Tato komplikace se objevuje po shugaringu, když není postup dodržen, zejména pokud je směr odstraňování chloupků zmatený - je třeba jej odstranit růstem.Rizikovým faktorem je také dědičná predispozice.Aby se zabránilo růstu vlasů, je nutné ověřit správnost postupu.3-4 dny po zákroku se zarostlé chloupky objevují v důsledku skutečnosti, že nebyly odstraněny kořenem.Pokud jsou chloupky tenké a choulostivé, je nutné křovinu používat častěji.
 2. Herpes. V některých způsobuje shugaring herpetické erupce, protože po zákroku klesá lokální imunita kůže, což vyvolává vyrážku.
 3. Akné .Objeví se, pokud jsou kanály mazových žláz zarostlé kůží.Může se objevit v jedné dávce nebo ve formě vyrážky.
 4. Oděvy a hematomy. Důvodem jejich vzhledu je nesoulad s technikou postupu - nedostatečné napětí kůže při odstraňování karamelové pasty.

Jak často by se měly provádět bikiny shugaring

Po 1-2 shugarovacích procedurách budou vlasy růst zpět rychleji než po následných procedurách.Proces bude v průměru trvat 10–14 dní, po kterých bude nutné postup zopakovat.Ale později se vlasy stanou tenčími a tenčími a procedura se může provádět po přibližně 3 týdnech nebo dokonce jednou měsíčně.

Kontraindikace

Přes všechny výhody shugaringu je kontraindikován v:

 • varixech;
 • diabetes mellitus (cukr je absorbován kůží do krve);
 • alergie na složky směsi;
 • kožní choroby;
 • kožní léze;
 • onkologie;
 • zavěšené krtky v ošetřované oblasti;
 • kandidóza;
 • těhotenství.

Je možné strávit v kritických dnech

Období menstruace není kontraindikací pro shugaring.Jediné, co je potřeba udělat, je vyprávět o tom pánovi a použít tampon.Během menstruace může být prah bolesti nestabilní.Obvykle na samém začátku menstruace se snižuje a blíží se ke konci kritických dnů.To však musí být empiricky ověřeno.

Míchání během těhotenství

Doporučuje se provádět epilaci cukru během těhotenství, protože bolest během zákroku může vyvolat zvýšení děložního tónu a potratu.

Specialisté dovolují provedení postupu pouze v některých případech:

 1. Pokud komplikace nejsou diagnostikovány během těhotenství, zejména zvýšený tón.
 2. Pokud jsou vlasy v oblasti bikin tenké a jemné kvůli dříve provedeným postupům shugaringu.
 3. Pokud je velitel zkušený a je schopen provést postup co nejpřesněji.

Není nutné chodit do salonu za účelem osladění bikiny.Tento postup může být proveden doma, dokonce i po samostatné přípravě kompozice.Právě díky pohodlí a přístupnosti této procedury byla mezi ženami tak populární.

Video shugaringu hlubokých bikin

Video shugaringu bikin: klady a zápory

Jak udělat shugaring hlubokých bikin: